Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
14. dec 2011

@mirkave Ja som je synacika neukradala, on uz tam nebyval ked ma spoznal, ale minule sa vyjadrila tak, ze na SK sa nevratime, lebo ja nechcem (to ma sakra pravdu, ale dovod je ona). A este perlila, ze som sa zmenila, lebo jej mm hovoril, ze som ju bravala na nakupy ked som bola na SK a tak a ona na o ze to bolo pred svadbou, ale po svadbe som ina. Som sa zasmiala, ze som dosiahla co som chcela, on si ma zobral a uz sa snazit nemusim 😝 Nastastie mm chape, ze po svadbe prisiel maly a uz nie je tolko casu, tak jej povedal, ze moc nad vecami rozmysla a ze on by s nimi aj tak nikdy nebyval, tak normalne zostali urazeni. Chore hlavy!!!

mirkave
14. dec 2011

@mihouk samozrejme,ze kvoli tebe-ty nechces a nemas cas(lebo musis stihat milion inych dolezitejsich veci) 🙂 samozrejme,ze si sa zmenila (si matka a manzelka) 🙂 a samozrejme,ze si dosiahla,co si chcela (zalozila si si rodinu) 🙂 . ze mame deti,pracu,domacnost a nestihame to,co sme stihali za slobodna a bezdetna ,to svokry nezaujima.to je nekonecny kolotoc 😒

vianne
14. dec 2011

prosim vas, ako riesite vy situacie, ked svokra riesi veci cez vasho manzela?? priklad: doniesla som si z prechadzky vetvicky na vianocnu vyzdobu a nechala som si ich na balkone. Vcera sa ma svokra pytala, ci to moze vyhodit, ja ze nie, lebo to idem este pouzit a potom to upracem. Povedala ze dobre, ze mi to necha. dnes rano prisiel manzel za mnou, ze mama hovori, ze z tych vetiev opadava ihlicie, ci to moze vyhodit. Ostala som uplne zaskocena, ze vsak sme sa vecer na niecom dohodli. No a kym som sa vratila s malym z prechadzky ihlicie je v kosi a ja nemam nic.,bez slova vysvetlenia. Mozno je to somarina, kaslat na par vetviciek....Ale to si mame kazdu vec riesit cez manzela....neuveritelne ma vytacaju taketo pokusy o manipulaciu, naladu mam uplne v haji, lebo takych veci je denne 10. a manzel sa len cuduje, preco som taka podrazdena :((

ullala
14. dec 2011

A ako vyriesit takuto situaciu... Vzdy ked priatelovi rodicia nieco od neho potrebuju, tak namiesto toho aby ho poprosili a spytali sa ci ma na to cas v nejaky konkretny den, mu len povedia "vtedy a vtedy si sprav cas na to a to". Mna vytaca, ze niekto s mojim priatelom jedna ako s otrokom. Ale on nie a nie pochopit, ze takto je to zle. Ale ja si neviem predstavit, ze by sme takto mali fungovat, ked sa vezmeme raz, sak to nie je normalne... Len neviem ako mu to vysvetlit.

sashabb
14. dec 2011

@ullala skus mu tak začať "rozkazovať" ty a keď sa na to ozve, že čo to, tak mu povedz, že veď rodičia s nim jednajú rovnako. Že ako máš vedieť že mu takýto štýl "komunikácie" vadí, keď im nikdy nič nepovedal a bere to normálne

katusska1
14. dec 2011

@ullala To je jak tá moja... Pýtala sa ma aké mám šaty na stužkovú: povedala som také tyrkys+kvetinky. O týždeň mi M hovorí že sa ho pýtala aké mám šaty, mu vravím veď som jej to povedala, či už trpí zábudlivosťou... Prišla som k nim asi o mesiac a zas že aké mám šaty, pritom ich videla aj na fotke predtým, ako nechápem. Som jej povedala čo sa furt vypytuje to isté, veď som jej povedala a ona že veď sa toľko na mňa nehnevaj 😀 Ako dobre niekedy vie ako mi liezť na nervy 😀 A povedala to takým tónom, jak chudiatko najväčšie na svete.
Alebo veľakrát prekúti čo ja poviem, potom to pretočí tak že ja som nejaký zákerák a robí citové výlevy... A veľakrát som jej aj jej mužovi povedala, že mi vadí keď ma volajú Katarína (proste mi tak v živote nikto nehovoril, nie je mi to príjemné a každý v mojom okolí vie že ma to hnevá) odvtedy som pre nich len Katarína 😀 No dobre, občas povedia aj inak... Ale vidím v tom tak trochu naschválrobenie... Dobre vedia aj to, aký mám vzťah k môjmu priezvisku /rodičia sú rozvedení a s otcom sa nestýkam/ a minule do mňa začali rýpať prečo som neni pyšná na svoje priezvisko, no v mojom prípade by asi nik nebol... Ďalšia zaujímavá je poznámka: keby sa moja mama vydávala v kostole, nerozviedla by sa, takýchto pikošiek je neskutočne veľa... Alebo keď švagriná porodila a doniesli foto malej, tak sa jej kukala na šušku, že veľkú ju má po mame 😅.

vianne
14. dec 2011

@katusska1 ach jaj, take to naschvalrobenie a pritom sa tvarit, ze vsak to nic nie je, preco si taka citliva 😠 za to by som uz niekedy kricala....
ked som sa raz v dobrej voli ze podebatujeme pekne so svokrou (to bolo este kratko po svadbe) zdoverila, ze nemam dobry vztah s otcom , a preco je tomu tak, tak doteraz pocuvam, ze oni v rodine take problemy nemaju, vsetci sa maju radi a ze tomu nechape 😠 😠
a potom ju staci pocuvat ako s jednou sestro ohovaraju jej manzela, dalsiu sestru, tetku a pod...no ale skusil by jej to clovek povedat, tak je ona chudatko na ktore kazdy utoci 😒

katusska1
14. dec 2011

@vianne presne na toto som doplatila aj ja, myslela som že sú to proste takí rodičia empatickí akú mám ja mamu, dedka alebo babku. Lenže oni všetko otočia proti mne. Aj oni dobre vedia ako to mám, a vidíš predsa to vytiahli. A to ohováranie - neskutočne kydajú na švagrininu rodinu, a keď príde tak sa tvári aká je ona matka a svokra najlepšia, každého miluje... Ale teraz som ich prekukla, napr. minule taký
malý príklad - vravela že je dobré keď jej vnučke občas capnú po packe, a keď sme boli u nich, malá neposlúchala, tak jej švagor pacol - a ona anjelik - prečo ju biješ, nebi ju, a keď odíde vraví že je jak sto čertov...
A som si istá že aj nás ohovára, a potom sa tvári jak svätica.

vianne
14. dec 2011

s takymi ludmi asi clovek nic nezmoze, asi sa len drzat co najdalej, udrziavat zdvorilostne vztahy :( moja vlastna babka je taka, moja mama si pri nej vytrpela dost, nastastie sme od nej vbyvali 200 km daleko, takze sme sa videli raz do roka a nechybala nam 🙂 a pritom viem ako moja mama vie vyjst s kazdym, len pre svokru nebola nikdy dost dobra, nikdy dobre nevychovavala deti atd....ako pubertiacka som jej dvihala naladu vtipmi o svokrach. Ale nenazdala som sa, ze stou svojou budem v jednom byte 😠 😠 a tie vtipy nemam komu hovorit :(((

adkoalauri
14. dec 2011

@vianne Nemáš komu hovoriť vtipy? Ja na to využívam svojho manžela 😀 😀 A ešte sa 20 minút chichúňam, aký dobrý vtip som počula 😀

mia258
14. dec 2011

Baby, mňa asi porazí! Ale nie zo svokry, ale z mojej mami...
Prišli sme na Vianoce, že si urobíme predĺžený výlet a zostaneme tu až do februára. Už som myslela, že všetko bude dobré, budeme mať pekné Vianoce, aspoň raz ako celá rodina.
A presne vo chvíli, keď si myslím, že je už všetko v pohode, ma niečím dorazí! 😠 😢
Vyčíta mi, že som neschopná matka a pritom sa snažím dať mojej malej všetko! Venujem sa jej, myslím, že jej nič nechýba. Ale stále som neschopná, neviem sa o ňu postarať, bola chyba že ju mám atď.
Zostala som úplne zarazene stáť v kuchyni po týchto slovách. Inak sa s malou hrala, vzala ju do mesta, kúpila jej plno vecí. A keď som sa jej na to spýtala povedala, že čo už, keď je tu. Ale bola to chyba...
Popravde malá nebola plánovaná, ale milujem ju nadovšetko, dala by som za ňu svoj život a nemyslím si, že som horšia matka ako ostatné.
Ale to večné podrypovanie zo strany mojej mami... už nevládzem 😢 😢

sisaha
14. dec 2011

@mia258 tak taketo slova by aj mna ranili asi najviac...Ak povazuje existenciu svojej vnucky za chybu, neviem ci by som ju dokazala hadam nazvat aj mamou...To su co za reci? Cize ona svoju vnucku nemiluje? 😨

mia258
14. dec 2011

@sisaha ono to je ťažké s ňou... nikdy nesúhlasila s biolog. otcom mojej malej a keď som otehotnela, tak mi to len vyčítala a malú do jej skoro 1. roka ani nevidela... Potom si asi uvedomila svoju chybu alebo čo a ospravedlnila sa. A dlho som rozmýšľala ako ďalej ale povedala som si, že OK, nechcem malú ukrátiť o babku. Myslela som si, že mama to už predýchala, s bývalým sa absolútne nestretávam, svoju dcéru nikdy nevidel, neviem o ňom nič, nedávno som sa vydala za skvelého muža.
Ale ako vidím, mama to len držala v sebe aby mi pri vhodnej príležitosti povedala, čo si aj naďalej myslí 😢

sisaha
14. dec 2011

@mia258 tak si to s nou riadne vyjasni, lebo je absolutne nevhodne, aby raz ked tvoja dcerka vyrastie, nepocula z ust svojej babky, ze jej narodenie bola chyba...Ja osobne by som svojej mame povedala, ze ak ju povazuje za omyl, tak by som tam prestala chodit a ze si taketo reci raz a navzdy neprajem.. A ako priklad jej uved nieco z jej zivota..neverim, ze sa jej v zivote nic neprihodilo..

mia258
14. dec 2011

@sisaha prišli sme sem na Vianoce aj s mužom a malou, že tu budeme dlhšie. A teraz neviem... mám po Vianociach odísť??
Ja proste viem, že moja mama sa nezmení, bola taká celý život.
Zas nechcem, aby mne potom dcéra vyčítala, že som z jej života vyčlenila babku 😒 ☹

sisaha
14. dec 2011

@mia258 nemusis babku z jej zivota vyclenovat a ani nemusite skor odchadzat..Do Vianoc este casu dost. Ale tvoja mamina asi iba potrebuje stanovit hranice za ktore nesmie prejst..Ty si jej dcera, ktora jej porodila krasnu, zdravu vnucku...a co ked sa vztah nevydaril?? Ved kolko takych vztahov je.., ani mne nevyslo prve manzelstvo...Neviem si predstavit, ze by teraz niekto riesil moje deti, ci mali z takeho vztahu vzniknut, alebo nie...To dieta za to nemoze, ze dvaja dospelí si nesadli... mala by si jej povedat, ze skor ocakavas, ze ti bude oporou nech sa deje cokolvek a nie, ze vyhladava situacie, kedy si moze do teba "kopnut"...

mia258
14. dec 2011

@sisaha Ja som jej hneď vtedy povedala, že ma mrzí, že to tak berie, ale že to nie je pravda.
Tak mi povedala, že nič v zlom ale je to pravda, či sa nahnevám alebo nie, že si to len nechcem priznať...

sara07
14. dec 2011

@mia258 hm tak toto by som teda nezvládala....ked už nič iné tak myslím že každá matka urobila nejaká prešlap alebo niečo čo nebolo fer, skús si spomenút a povedat jej aká bola ona matka a až potom ked bude si istá že ona bola dokonalá tak nech začne súdit teba a riešit veci v podstate ani ona nemá vedieť aká si vlastne matka ked ako píšeš že si preč od nej..s kade z krištálovej gule,,,mala by si si to vydiskutovať ale nie sa len bránit ale aj trocha zautočit

sisaha
14. dec 2011

@mia258 to je iba jej pravda a jej pohlad na vec. Otvorene jej povedz, ze ty ju milujes a ze ci sa nahneva, alebo nie, povazujes tieto jej vyjadrenia za nestastne zvolenu snahu o konverzaciu, ale ze uz si neprajes, aby sa niekedy tak vyjadrovala o tvojej dcere. A kludne jej povedz, ze tam chodit nemusis, ked sa nevie zmierit s tym, ze ju mas..A uprimne: ja nechapem take zeny, ktore si hovoria matky a snazia sa svojej krvi ublizit. To im sposobuje radost alebo co?

mirkave
14. dec 2011

@ullala presne.sprav to ako povedala @sashabb a uvidis
@katusska1 keby sa vydavala v kostole........keby boli ryby v rici,nemuseli by byt rybniky.zboznujem slovko keby 😉 .a pozerat na susku a porovnavat ju s nejakou inou??? jáj pomóc .to mi pripomina jednu osobu,ktora sa chvalila,ze jej gynekolog vravel,aku ju ma krasnu a ze taku krasnu este nevidel 😨 a to kde sme uz? 😀 a to s tym oslovenim si prezila aj moja mamina.tiez jej vravela svokra tak,ako jej nikto nevravel a ako to nemala rada.
@mia258 ja som bola s mojou maminou pohadana minule vianoce 😢 za totalnu blbnost.par dni sme sa nebavili,vychladli sme ale potom sa to cele dalo do normalu.vyjasnili sme si vsetky veci,poplakali sme si a tak.a asi svokra nechce byt pozadu a tieto vianoce nam zavarila zas ona 😅

mihouk
14. dec 2011

@katusska1 Mam zaruceny repcept na Katarinu. Ja tiez nemam rada ked ma volaju Ivana, teda od niektorych ludi mi to zazvoni v usiach a vlasy mi dupkom stavaju, tak im automaticky, bez akychkolvek emocii poviem ze Ivana je moja bota a nereagujem. Dokonca ked mi to povedal moj mm na prvom stretnuti, tak som mu tu botu aj ukazala, nech sa porozpravaju 😝 Skus je to sranda 🙂

mihouk
14. dec 2011

@mia258 Normalne mame povedz, nech sa takto o tvojej dcere uz nevyjadruje a respektuje ta ako matku, ak nie tak tam chodit nemusis a neber to tak ze dcerke upieras babku, lebo ak s tym neprestane, tak babka si vybrala a ty malu iba chranis. Ako by ti bolo, keby si ju nutila chodit k babke a potom by ti povedala, ze ona vie ze ju nelubi???? Mne mama tiez v zatmeni mysle malemu povedala, ze ta tvoja mama je svinucha, tak som ju v tej sekunde stopla a povedala jej, ze este raz sa o mne co i len zartom takto pred malym vyjadri, tak ho vidi posledny krat a hotovka a pritom mam s nou skvely vztah, ale deticy su velmi vnimave a nevedia rozlisovat co je sranda a co nie.
Aj svokor si to odomna zlyzol, on je hrozne sakrasticky, tak som mu povedala, ze ked sa s krpcom nevie porozpravat normalne na jeho urovni, tak nech je radsej ticho a bol 😝

tatiano
15. dec 2011

@katusska1 jej tak akoze pači sa mi veľmi, že si vieš povedať čo ti vadi !!!!!!!!!!!!!!! ja sa to bojím, pretože nechcem narušiť vztahy..ale som hlupa, ze sa obavam. musím sa to naučiť, pretoze nemam problem povedať komukolvek čo si myslím rozčulim sa hocikde a poviem svoj nazor, ale čo sa tyka buducej svokry tak to je taky čert, že sa jej obavam ....a to mi robí zle. No a ta tvoje to je teda tiez prípad, ale dobre robíš čo robíš, že si pekne povieš čo ti vadi. Super !

tatiano
15. dec 2011

@mia258 fuuuha tak toto je ale dost tvrdé a drsné od tvojej mami. Prečo ma taky postaj k vnučatku ? čo jej šibe ? teda, dufam, ze saneurazis, ale podla mna nemám vobec cit a lásku tvoja mama v sebe, veci čo jej kupuje je sice pekny prejav zaujmu, ale čo potom trepe take somariny, ze lepsie keby tu nebola atd. ved to ani z ust nesmie vzivote pusit pre boha !!!!!!!!! ved to dietatko je dar a moze byt stastná ze tu je a ze je zdravé atd. čo jej sibe ? teda, ja by som pri takej mame nebola, pobalila by som sa a isla odkial som prisla.........nevime sice ako spolu vychadzate, ale toto keby mi povie mame na mna a moje dieta tak skoncila, pokial by to neolutovala a neudobrila nas. ale mala by to asi tazke, lebo pre mna by to nikdy nebolo pochopitelne ako to moze niekto povedat. ja ked som mala este taku hlupu hlavu a moja sestra čakali tretie dieta, tak ked mi to oznamila ako radostnu spravu, tak ja sprosta som jej povedala, ze čo ? tretie, sa blaznis, ved uz mas dve velke deti a teraz tretie ? a do teraz ked vidis toho nasho chlapceka krasneho a sikovneho, tak mi vzdy ta moj magorsky vyrok pride ako spomenienka a velmi zla, je to len vo mne ako vyčitka, ako som to mohla povedat, ale vtedy som proste rozmyslala uplne inak. takze ja byt tebov pohovorim si s mamou, ze prečo to hovori takto priapdne ak je aj niekto na tvojej strane z vasej rodine, teda je normalne ze by nemalo byt v rodine viac ludi nazoru ako je tvoja mama, lebo jej nazor je chory . porozpravajte sa a nech sa ona zamysli co pusta z úst !!!!!!!!!!!!!!!!§ sa jej to raz vrati a všetko a zle aj dvojnasobne

yvi83
15. dec 2011

Tak mna vcera svokra opat dojala...neda nam ani korunu...okrem vianoc , nararodenin,....raz sme s mm kuúili taky pripravok na vodny kamen, dost to bolo drahe ale pomohlo....ked jej prisla dcera zo zahranicia tak ze chcu vycistit sprchovy ci si mozu pozicat a dala mi zato take tablety co sa do WC davaju asi 2ks,no povedala ze to stoji za prd a nepomohlo,.... minuly tyzden sme robili s mm klobasy tak som to tam videla, vcera idem poto ze zasa odstranim vodny kamen pred vianocami no pripravok nikde....mm sa akurat rozpraval so svokrou/mamou/ tak som sa sla opytat a ona ze predvcerom si cistili kupelnu tak ze si pomyslela ze asi to nebudem potrebovat tak si zobrala , ved ze tam uz aj tak skoro nioc nebolo, samoozrejme som dostala nervy a zasa to skoncilo s debatou s manzelom, no nechcela som od neho nic, len aby konecne pochopil o co mi ide, ked chcem odtialto odist....ved naco si to brala ked jej to posledne nepomohlo a mne potom davala kadejake pripravky, ze toto je super toto si nalej....co si ona nenaliala????ten pripravok stal kolo 15 eur a ja som ho pouzila raz 😒 , mne nejde o tie peniaze ale o ten pristup, ze vezme nieco nase a ani sa neopyta, ved akoby sa ona tvarila keby jej vojdem do kupelne a vezmem 5kg prasku na pranie??? 😅

mia258
15. dec 2011

@sara07 @sisaha @mirkave @mihouk @tatiano jasné, že ani ona nebola dokonalá... My sme mali stále horší vzťah, ale myslela som, že sa to teraz pri malej aspoň trošku zmení, že ma bude brať ako dospelú a tiež matku, ako seberovnú ☹
Odkedy som zistila, že som tehu som si hovorila, že chcem byť iná ako ona, aj keď to možno znie kruto 😒
Celú noc som nad tým premýšľala a pozerala som sa na to aj z iného uhla pohľadu, či je pravda, že robím chybu niekde vo výchove, či som príliš mäkká/tvrdá na malú, atď.
A brat mi len povedal že nechápe, že som si na to už nezvykla, na tie jej poznámky a podrypovanie... Možno je to tým, že vtedy to šlo jedným uchom dnu a druhým von, ale teraz keď som matkou, som sa zmenila. Zmenil sa môj pohľad na svet celkovo, veď to asi všetky poznáte 😉
Tak si proste vybavím tu na Slovensku všetko potrebné a dôležité a pôjdeme preč, aj keď skôr ako som plánovala...

mirkave
15. dec 2011

@mihouk urcite ma tvoj muzicek rad topanocku ivanu 😀

no kocky,nakoniec debata mojho mg s jeho mamou skoncila takto:on si chudacisko vyplakal srdce prvykrat od smrti jeho otca ☹ (a to je uz roky rokuce-moj mg mal vtedy asi 11 rokov a teraz ma 33.nikdy sa o tom s mamou nerozpravali.smrt bola u nich tabu),nikdy mame dokopy v nicom neoponoval,lebo nechcel byt za zleho.a ked jej povedal svoj nazor,svoj pohlad na vec,plakal ako maly chlapec,lebo to vsetko v sebe dusil roky rokuce,tak jedine,co ona na to povedala: "dakujem,ze si mi to povedal,ale toto je pohlad mirkinymi ocami.si zmanipulovany.koncim." ja preplakala celu tuto noc,mg ma ukludnoval,stale som nad tym rozmyslala.nakoniec som vymazala jej cislo z mobilu.ja teraz nemozem riesit taketo debiliny.cakame druhe babatko,musim sa drzat v klude a nie rozmyslat nad takou egoistickou odpornou osobou.vzdy som pre nu bola ta,co jej ukradla syna a viem,ze v jej ociach sa to nikdy nezmeni.a cakat,ze sa uvedomi?cakali sme uz prilis dlho.
ako moze ona milovat nasu dceru,ked mna nenavidi a svojho syna neuznava,ked jej povie zato,co citi?ved simonka je z nas dvoch.zacala som nenavidiet svokru od tohto momentu.viem,ze ako tehula som citlivejsia,ale ja vobec nechcem,aby bola v kontakte s nasou dcerou a ani s babatkom,co cakame.osoba,ktora neuznava svoje vlastne dieta,nemoze milovat inych.mam k svokre odpor.neviem si predstavit,ze po narodeni babatka dojde do porodnice akoby sa nikdy nic nestalo,slzy v ociach,pretvarka jak svina a bude hladit a bozkavat nase dieta alebo mna.je mi zle z tej predstavy 🙄 .som totalne znechutena 🙄 .a vianoce tiez nebudeme riesit.mg povedal,ze len zo slusnosti zavola a zazela stastne a vesele.ja ju nechcem nikdy v zivote u nas vidiet.

katusska1
15. dec 2011

@tatiano
@mihouk no ale baby, dnes ráno som frčala do školy a volal mi Marek že kde som mám prísť pri jeho prácu že mi z okna vyhodí čosi 😀 A to boli medovníky od jeho mamy, mňam sme si pochutnali s babami 😀 To jej musím uznať, dobre varí, vždy mi u nich chutilo, ale moja mama lepšie pečie 😀.

@yvi83 aj tí jeho rodičia sú lakomí, niekedy ešte keď chodil do školy, tak si sám kupoval veci, proste už ako zamestaný človek, viem že v niečom dospel vďaka tomu, ale bolo to neúmerné jeho veku... ☹ Ale s tým asi my nič nespravíme, ale na vnučku sú štedrí, to tiež ako nemôžem povedať, len tam neviem či nejde o hašterivosť a súperenie s jej druhými starými rodičmi 😀 Kúpia oni drevený domček, svokrovci kúpia z plastu (hlavne že stále na nič nemajú)... Ale aspoň malá profituje, veď má 2 rôčky a dva domy 😀 🙂

katusska1
15. dec 2011

@mirkave tá pretvárka je všade...
a to som aj ja zažila také výčitky, že odkedy je so mnou už sa s nimi nerozpráva - ako je pravda že s nimi komunikuje minimálne, fakt len o nevyhnutných veciach a napr. s mojou mamou sa baví o všelijakých pikoškách 😀 - aj to mu bolo vyčítané od svokry, že má moju mamu radšej, a ja som ježibaba - to mi povedal jeho otec, raz aj jeho brat (ale to bolo zo srandy, dúfam 😀) + odkedy je so mnou už vôbec nemá ich rád a pri jednom obede som si vypočula ich dojemné citáty z Biblie o tom, ako má mať rád najviac rodičov, ja teda do kostola nechodím, neviem či to tam je napísané, je? A mnooožstvo iných vecí... Ešte ti dám príklad k pretvárke - tento rok si M kúpil auto (akože naše spoločné, pretože on vraví že je aj moje), to sa samozrejme svokre nepáčil, pretože pár rokov dozadu si kúpil jeho brat auto a to pindala prečo tam vozí svoju manželku 😀. Že ani cent mu neprispela a on ju vyváža 😀. Ani Marekovi ako som ja s ním oni na nič neprispeli, keď som mala 14 chceli sme ísť na kofolu a mne vtedy vždy niekto doma šupol na kofolu pre OBOCH. Ona vytiahla 15 korún že to nám musí stačiť. Ale ja nepotrebujem jej peniaze, mňa len mrzí že keď M chodil do školy, tak musel sám si kupovať oblečenie aj rôzne iné potrebné veci, na čo nikto v jeho veku nemal, pretože ja mám tiež brigádu ale pokryť tie náklady čo on, tak to nezvládnem... Alebo sme s nimi mali ísť pár dní na taký menší výlet, tiež sme mali možno ja 15 a ona stále chodil na strednú, a jeho otec povedal, že ešte porozmýšľa či nám to dá zaplatiť. Ja neviem, možno som rozmaznaná, ale ja doma všetko dostanem od mamy, a tiež nezarába horibilné sumy, ale jednoducho mi bolo povedané, že pokiaľ sa učím tam sa mám učiť a nie zarábať. A keď chcel ísť M na vš, tak čo mu na to doma povedali - že choď, veď ešte ťa poživíme, toto je reakcia? Dosť úbohé... Proste lakomci. Na vš nešiel, a oni si mädlia ruky, pretože im prispieva na domácnosť a najnovšie mu zdvihli nájomné kvôli internetu, asi hľadali ďalšiu položku, ktorú si zaúčtovať. Nech sa na mňa nikto nehnevá, u nás je nonstop, používa všetko čo len chce, nikto mu to tu nikdy nevyčítal, nič neplatil, ani by to doma nikoho nenapadlo, dokonca mama keď máme niečo sladké a je toho málo tak ona si nedá a nechá jemu. Toto som u nich nezažila takú obetavosť rodiča alebo ako to nazvať... Alebo aj keď nemal prácu, nikto z jeho rod. mu nepomohol, hlavne že cez leto samé sľuby a nakoniec dva roky čo je zo školy von tak všetku prácu čo mal (bol v 3) tak mu vybavoval môj dedko, a on neni žiadny vplyvný človek, aby ste si nemysleli, ale proste hľadal a pýtal sa a neviem čo robil. Za toto som všetkým u nás neskutočne vďačná, že som zažila normálne detstvo a nemusela sa sama šatiť a kupovať si kraviny od 12 rokov...

katusska1
15. dec 2011

práve prišiel drahý domov, je to úžasný človek, neviem kde sa to v ňom vzalo 🙂 ideme si pozrieť darček na Vianoce - telku 🙂 myslite na nás, nech dobre vybereme, xi 🙂 bude taká menšia, ale naša 🙂