Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lolah
30. dec 2009

Katica 😀 s tymi kolacmi to je dobre, asi ich neposiela tebe, vie, ze ty ich nemôzes a robi ti nervy 🙂
Jaaj, ale hned mi lepsie, asi sem budem chodit vypisovat po kazdom stretku so svokrovcami 😠
Dakujem babenky, ste fakt zlate 😵

katica06
30. dec 2009

lolah, ona to dohnala tak ďaleko, že aj vyprážané kuracie rezne robí s orechami 😕

spomenula som si na jednu príhodu...
stalo sa to tento rok v lete, v tých najväčších horúčavách, mm ráno poslal sms, že asi príde svokra a že ju donesie so stanice domov autom...
...ráno nepišla, tak som sa vybrala s deťmi na nákup, vyzdvyhnúť balík z pošty, prechádzku atď. Bolo taaaak teeeploooo, že som radšej dala spať deti u kamošky a domov sme sa dostali až po tretej keď deti vstali, a moja milovaná svokrička čakala od deviatej do tretej pred domom,(lebo z vonka máme na dverách gombík a ona si to nevšimla a vymkla sa), vyfajčila tri krabičky cigariet, lebo u náš dnuka jej to nedovolím...a pekne nás čakala úsmevom od ucha k uchu 😀 😀 😀 😀

mtsl
30. dec 2009

na múdre reči o jedle mám super odpoveď typu "to som už malému dala jesť a tak sa s toho dogrckal že som prala všetko v okruhu 2 metrov. chcete to vyskúšať aj vy?" a mala som pokoj od všetkých 😀

katica06
30. dec 2009

mtsl díky za dobrú radu, svokra má príst na troch králov, určite to vyskúšam...

evabb35
30. dec 2009

anandrea, my trávime celý štedrý deň a štedrý večer od začiatku sami.
Vrelo doporučujem.

Najskôr som tento zámer volila preto, aby si dieťa nerozhádzalo režim, lebo ten štedrý deň ubehne strašne rýchlo, ani sa nenazdám už je Štedrý večer a 20 h a dieťa treba dať do postele. Na návšteve by mi dieťa buď nezaspalo, alebo nie v takom čase ako doma a potom by som namiesto Vianoc pochodovala s plačúcim dieťaťom na rukách a bola nevyspatá.

Takže som sa prvé Vianoce zachovala vyslovene sebecky, lebo som chcela mať pokojné dieťa a pokojné Vianoce, takže režim sme mali ako vo všedný deň a boli to moje najkrajšie Vianoce.

Samozrejme, že rodičia mali pripomienky, protestovali aj vtedy aj ďaľší rok - bola som však nekompromisná, že do 4. roku dieťaťa nebudeme sa na Štedrý deň a Štedrý večer nikam presúvať.

Zvykli si. Už neprotestujú a čakajú nás na 1. sviatok vianočný doobeda s vedomím, že poobede pravdepodobne odídeme domou spať. Neriešia to už.

Som veľmi rada, že som sa vtedy nepodvolila, lebo skutočne mám čo robiť, aby sme všetko stihli do tej 20 -20.30 h aj bez príjímania návštev či presúvania sa niekam na návštevu.

Podľa mňa, keď sa to s tými návštevami počas Vianoc preháňa, tak sa potom vytratí to čaro Vianoc a namiesto pokojných sviatkov sú sviatky plné zhonu a cestovania.

evabb35
30. dec 2009

Tak u nás na príchod dieťaťa sme si nemuseli zvykať ani tak my s mužom, ako naša rodina.
S ostatnými - rodičmi a súrodencami našimi to bolo ako so žiarlivými sebeckými malými deťmi.
Trvalo asi rok, kým si zvykli na novú situáciu.
Rok sa urážali, vyčítali nám, že sa im už toľko nevenujeme ako pred narodením dieťatka, že im už nedvíhame hneď telefón, že hneď neodpovedáme na SMS, že nedobehneme hneď na požiadanie. Zase riešili len sami seba.
Veľmi ťažko si zvykali na to, že o čas, ktorý sme dovtedy venovali výlučne im, sa musia deliť s novým členom rodiny.
Dovtedy sme im venovali toľko času, koľko len potrebovali, pomáhali sme riešiť ich problémy a odrazu ostali na všetko sami. Bolo to pre nich veľmi tvrdé a ťažko sa zmierovali s novou situáciu.

Tiež som si vtedy odplakala svoje.
Pretože namiesto pomoci som neustále počúvala ich výčitky a to mi odoberalo sily. Nikdy im to nezabudnem ako sebecky sa vtedy zachovali. Na to sa jednoducho zabudnúť nedá ako mi znepríjemňovali môj prvý rok s bábätkom.

evabb35
30. dec 2009

katica06
tiež nemôžem jesť všetko a veľmi, veľmi často na mňa zabúda.

Raz sa stalo, že svokra uvarila jedlo, ktoré nemôžem vôbec jesť a keď sa muž jej opýtal, že ako to varila /trošku taktne sa jej snažil naznačiť, že ja ostanem hladná/ tak mu odvrkla tak pre ňu typicky - a ako som to mala variť?
Potom bola celý čas urazená, že som sa jedla ani nedotkla. Určite potom rozprávala o mne akú má fajnovú nevestu.

Dúfam, že do časopisov, ktoré s obľubou čítajú naši rodičia, pribudnú články o zdravotných problémoch a alergiách, ktoré nedovoľujú konzumovať určité jedlá. Potom snáď sa nám dostane pochopenia aj z ich strany.

evabb35
30. dec 2009

Naši rodičia už dávno zabudli aké problémy museli riešiť s vlastnými rodičmi, keď sme boli malými deľmi, ako sa im nakoniec rozhodli ustupovať pre pokoj v rodine a nakoniec sa to skončilo tak, že detstvo sme prakticky prežili pod taktovkou starých rodičov. Rodičov sme si ako deti veľmi neužili, lebo tých nám zamestnávali naši starí rodičia.
Dnes sa často posťažujú na svojich rodičov /našich starých rodičov/, aké to majú s nimi ťažké, že keď hneď nedobehnú na požiadanie, tak je zle, že stále im len niečo vyčítajú, stále sa len na nich sťažujú a nič im nie je dobré. Pripisujú to ich starobe.
Neuvedomujú si, že to začalo dávno pred rokmi, keď sa rozhodli im ustúpiť pre pokoj v rodine.
Pritom to takto nemuselo dopadnúť a oni mohli žiť iný život, keby neustúpili a nepodvolili sa diktátu svojich rodičov.
Dodnes si pamätám aké mali naši rodičia výčitky, keď sme strávili Štedrý večer doma namiesto u starých rodičov, s ktorými boli vopred dohodnutí.
Boli vtedy veľmi zlé cesty, snehová metelica a oni nechceli riskovať.
Samozrejme hneď pri prvej návšteve im to starí rodičia veľmi vyčítali.
Neskôr sa po dedine rozniesla správa, že do susedov našich starých rodičov ich deti nedošli, lebo sa na Štedrý večer cestou k nimi sa zabili celá rodina v aute.

katica06
30. dec 2009

evabb35 súhlasím s každou tvojou vetou...len moja svokra má príliš dlhé vedenie(dokonca možno ma ňom aj stojí) preto jej to nedochádza 😝

Ja som si doteraz myslela, že to celé sekírovanie robí preto že je príliš pohdlná. Je jej jednoduchšie vyplakať sa do talefónu, "vyriešte za mňa moje problémy!!!", ako vschopiť sa a pre zmenu vyriešiť si ich sama.

evabb35
30. dec 2009

katica06
to nielen Tvoja svokra má také dlhé vedenie, ale podľa mňa všetkým zdravým ľuďom nedochádza veľa toho.

Jasné, že čím viac zdravotnej osvety sa robí medzi ľuďmi, tým lepšie.
Ale aj keď budú informovaní, tak príde situácia, že tomu nebudú chcieť uveriť, že sa všetky tie možné komplikácie vzťahujú aj na nás.
A príde druhá fáza, keď Ti tzv. dobre informovaný informátor /rozumej osvietená svokra/ začne radiť a začneš počúvať vety typu, ale veď Ty nemôžeš mať také zdravotné ťažkosti, veď Ty žiješ normálny život, netrpíš ako tí čo sa o nich píše tuto...
nemala by si sa toľko ľutovať....nemala by si veriť všetkému, čo nahovoria lekári....nemala by si si to až tak pripúšťať, veď keď trochu ochutnáš, nič sa Ti nemôže stať....

Skrátka kto to nezažill na vlastnej koži, tak to nikdy nepochopí, aj keď sa možno tvári, že všetko chápe a že je dokonale informovaný. /Šťastní to ľudia a nech takých po svete chodí čo najviac./

Im to jednoducho nikdy nedojde o čo vlastne ide a akému nebezpečenstvu nás tým ich núkaním jedla, ktoré neznášame vystavujú. Na toto si už budeš musieť zvyknúť a žiť s tým.

evabb35
30. dec 2009

katica06 a ešte Ti napíšem jeden môj zážitok - asi si ich začnem zapisovať.

Mali sme stretnutie po rokoch a samozrejme som zase nejedla to čo všetci ostatní, ale mala som tam svoje jedlo a jedna kamoška - mladá baba vysokoškolsky vzdelaná intelektuálka dokonca - zdravá baba, ktorá pozná nemocnicu len zvonka, poznamenala: "...myslela som, že si sa už zmenila..."
Takže zdraví ľudia poniektorí považujú disciplinovanosť v stravovaní za akýsi rozmar. Vysvetľujú si to tak, že proste chcem byť zaujímavá, tak som si zmyslela, že nebudem jesť všetko to, čo ostatní. Šťastní to ľudia, ktorí nemajú ani tušenia čo všetko je za tou disciplinovanosťou v stravovaní.

Zvykneš si.

katica06
31. dec 2009

evabb35
No, konkrétne orechy som nejedla už 25 rokov, a nejak mi nechýbajú. Len za tie roky k orechom bribudli dalšie druhy ovocia, kovy, podnutie hmyzom prací prach, domáci prach aj peľ aťd.

a ktej zdravotnej osvete-moja svokra robila celí život v zdravotníctve, neverím, že za ten čas nevidela nikoho s príznakmi ťažkej alergie 😖

Aj aj napriek tomu aká je, je neprajem aby prežila toje trápenie, pobyt v nemocnici, neustále svrbiace vyžážky, sennú nádchu, vree liekov čo mám doma a obavy že to po mňe zdedia moje deti...

Keď moju dvojročnú dcérku v lete na kupku uštipla asi osa(ja by som už o chvýľu bola v takom stave, že by so mnou mm musel bežať na pohotovosť)svokra len kývne plecami 😝

Našťastie presonál kúpaliska bol pohotový, veľmi milý a mali všetko potrebné po ruke čo bolo potrebné na ošetrenie....patrí im moja vďaka.

sofik
31. dec 2009

baby všetko dobré do nového roku a aby vás svokry nezlostili 😉

janette4
31. dec 2009

Joj dievčence,tak som sa včera zas vytočila.stretla som sa so svokrovcami v obchode-bille pri zelenine,svokra na nás pozerala a čakala,kým prídeme bližšie a svokor,keď videl,že sa približujem s kočíkom,schmatol košík a trielil preč,svokra malého len pozdravila a utekala za ním.hneď som volala manželovi,že čo nám zas svokor predviedol,že zas sa správal,akoby mal malý prinajmenšom lepru.je mi z toho hrozne,fakt nechápem,ako môže niekto bez výčitiek svedomia takto ignorovať malé,krásne dieťa,vlastné vnúča. 😢 😢

Tiež sa pripájam k sofik a prajem vám veselého Silvestra a v Novom roku len to naj,hlavne zdravie, šťastie a rodinnú pohodu a aby sme to s tými svokrovcami mali aspoň trochu jednoduchšie ako v tomto roku. 😉

katica06
31. dec 2009

baby všetko dobré v Novob roku a vykročte do toho r. 2010 tou pravou nohou...

chruminka
31. dec 2009

ahojte dobra tema 😀 ,aktualna pre mna akurat teraz ked su sviatky.
prajem vsetkym pevne nervy a vela sily v novom roku 😵

zrzuska
6. jan 2010

ahojte.
trosku som vas precitala. my sme mali nejake vymeny nazorov so svokrou. teda drahy.
inak je svokra ok a rozumieme si ale tiez mi vadilo ze ked sa mala narodila tak vkuse ku nam chodili. prisli kazdy druhy tyzden na tyzden 🙄 po roku sme vybuchli uz. a odvtedy je klud.
horsie je to ze my byvame v dome kde oni byvali a odisli kvoli draheho st. mame. svokrinej svokre. oni dve si nerozumeli. vypocula som si uz vela story od svokry ako jej ublizovala a deti jej povedali ze st. mama ako nadavala na mamu. svokra chcela jedno a st. mat druhe. proste potom ta vychova nemala vyznam.
drahy mi vycital ze som zaujata proti jeho st. mame kvoli tomu ze mi jeho mama (svokra) na nu vela veci povedala. pritom on svoju st. mat neznasa a vlastne vsetky jej vnucata (som sa teraz dozvedela) ze maju na nu rovnaky nazor.
no ale uz si zacinam zazivat na vlastnej kozi staru bosorku. od zaciatku som nechcela aby mala s nou bola. a vzdy sa len presvedcim ze som dobre urobila. no cez sviatky som si povedala ze teda dobre skusime vychadzat..... a vysledok. ja malej zakazem ona dovoli. najhorsie je to ze byvame v jednom dome. mame osobitne vchody ale proste ona je ako sup, vzdy ked pocuje ze ideme von tak vynde a nam sa ani nepozdravi a malej sa ide vryt neviem kam.... 🙄
mala je s nou uplne minimalne. na tom som si dala zalezat aby mi ju neovplyvnovala a nechapem to ze sa za nou tak hrozne derie. proste utecie mi cez ulicu za nou. lebo striga na nu vkuse vykrikuje. ona je clovek ktory nie je schopny nikoho repsektovat a robi si svoje. ked nahodou bol s malou niekto iny von a ja som tam nebola uz aj ju brala. na oslavach mi ju vezme a utecie mimo vsetkych a hlavne najdalej odomna.
ked jej poviem co sa mi nepaci ze si to nezelam tak sa urazi.
svokrovcom znicila zivot a ked si predstavim ze aj nam moze lebo kludne tu moze byt dalsich 20rokov... 😒
chcela som odtialto odist ale nie je to realne kvoli financnej situacii. aj to ze chcela aby sme sem isli bolo iba preto aby nemusela tolko platit za cely dom. teraz tak lutujem ze sme sem isli. a neviem ako mam urobit aby som si urcila hranice. unavuje ma uz vkuse davat pozor. ju clovek vyhodi dverami a vojde oknom 😖
najviac sa bojim ze mi mala bude za nou utekat ked bude starsia. teraz nema este ani dva roky ale uz o rok to moze byt celkom ine. bojim sa ze mna bude mat za zlu a pritom sa len bojim aby nam stara neznicila vztahy a zivoty ako svokrovcom 😔

katica06
6. jan 2010

zrzuska, nepoznám to správnu dobrú radu. Ale vychádzam k mojich skúseností, staršími ľudmi sa veľmi ťažko vychádza...čím staršia osoba tým je to horšie 😒
My sme si vytrpeli svoje od starkého, nikto(ani jeho deti, ani vnúčatá) mu nemohol povedať ani jedno zlé slovko, lebo už bol oheň na streche...a v noci nás budil aby sme k nemu volali sanitku( v 99% prípadov zbytočne)
Platila na neho jediná vec, pri každej situácii na všetko mu prikyvovať, že súhlasíme a keď sme si za sebou zatvorili dvere tak pre spravili pravý opak 🙂
Kto sa týmto pravidlom neriadil,l ten bol ten najhorší z celej rodiny a ohováral dotičnú osobu po celej dedine...

leka323
7. jan 2010

Ono to je presne tak. My zakážeme, oni dovolia!!!! Ja poviem, že dáme si ovocie, svokor príde z mesta a dá deťom pod nos cukríky. Tiež nemôžeme nič povedať, lebo už je oheň na streche. Ale ticho som bola tak akurát zo začiatku, teraz už nie. Minule mi vykrikoval, že kto ma tak vychoval. Lebo mu poviem, čo si myslím, našťastie manžel drží so mnou. My sme hlúpi, a že život nám dá ešte po papuli, povedal. Teraz je prechladnutý, a na vine sme my, lebo mu v izbe vetráme, ide naňho zima. Keby som mu nevyvetrala, a to iba vtedy keď ide von, tak človek by sa v tej jeho izbe udusil, nehovorím o neporiadku, ktorý samozrejme upratujem ja, lebo mi to nedá. Nehorázne smrdí, lebo sa opláchne vodou raz za čas. Keď mu manžel povie, aby sa osprchoval, to máte vidieť aká zlosť do neho vojde. Sa vyhovára na psoriázu.

zrzuska
7. jan 2010

katica no ja jej nemozem prikyvovat. robila to moja svokra a aj tak bola najhorsia. pred detmi hovorila ze vasa mama je kur....
teraz sa so mnou nebavi lebo vcera ked sme boli vonku s kamoskou a detmi tak cez celu ulicu vyziapovala po malej a mala mi skoro usla rovno cez cestu. potom mi tam robila cirkus lebo som ju nepustila. uplne sa mi zda ze to robi naschval. vie ze malu jej nedam a vie ze mala ju chce tak jej asi robi dobre mi robit naprotiven.
stari ludia su hrozni ale oni chudaci velakrat uz su taki ze za to nemozu ale ked je ten clovek odjakziva pliaga tak na starost je to o to horsie asi. 🙄 my ju ignorujeme. v ramci slusnosti sa s nou slusne bavime a pozdravime sa a tak ale tym to hasne. vzdy si povieme nas nazor. a uz teraz viem ze ona nikdy nebude respektovat to co my budeme chciet. viem ako nas ohovara vsade ze aki sme, ako malu vychovavame a jej ze ju ani nedame. serem na nu 😠

katica06
7. jan 2010

zrzuska, ani ja som na to nemala...

Ale moju tetu a celú jej rodinu to prikyvovanie vynieslo u starého do NEBA...
... a my sme boli tí zlí. 😒

murinka
8. jan 2010

ja som tiez na ,,pokraji,, zo svojej svokry 😠 nic,co kupime my nie je dobre len to co kupi ona 😠 nic co povieme nie je dobre,lebo len ona ma na vsetko idealny nazor 😠 a nedajboze sa zastat manzela 😠 moja mama kupila dcere novu ciapku,pretouze svokra bez mojho dovolenia mi vzala z izby dcerine veci a rucne ich vyprala-vsetko sa natiahlo tak ze je to uz nenositelne 😠 a pritom sa dcerine veci peru 2x tyzdenne v pracke 😠 no ked mamka kupila dcere spominanu ciapku tak svokra sa stale vysmieva ze dcera vyzera ako z Ruska alebo ako kozmonaut 😠 ked moji rodicia kupia malej nejaku hracku tak vzdycky je podla svokry zavadna-dobre su len tie ktore ona kupila 😠 esteze mam dobreho muza ktory sa ma vzdy zastane 🙂 no aj na neho kyda 😠 svokra ma nemusi kvoli tomu ze jej nechcem davat malu-no usudte-ved sa oslovuje ,,mama,, 😠 minimalne raz do tyzdna je ticha domacnost lebo ja nevydrzim a poviem co ma tazi ☹ a za vsetko sa uraza 😠 ale nastastie aspon svokor je normalny 🙂 zelam pevne nervy so svokŕami 😉

sofik
8. jan 2010

murinka aj ja som to mala a stále som tie reči brala jedným uchom dnu a druhým von 😀 inak by som sa tam zbláznila 😉

murinka
8. jan 2010

sofik ale nievzdy sa to da

lifiatko
10. jan 2010

tak mna dnes moja vytocila tiez, ale len sa smejem... vstavala som skoro rano, aby som spravila obed, aby sme sa najedli a potom cestovali za svokrom do nemocnice... ona bola v kostole, ja som spravila polievku a vyborne mäsko na sposob, aky poznam z domu... kuracie prsia na rezanceky s kukuricou a hubami, okorenene, najskor na panvici pripecene, potom sa chvilu dusi zaliate vodou... ziadna zaprazka, neznasam tie ich huste omacky co vsade davaju... takze som to pripravila a isla sa chystat, aby sme len zjedli a isli... ona zatial mala spravit len ryzu, nachystana bola z kostola... kym som sa vsak vratila, stihla mi do mäsa vyliat smotanu a hnusne to zahustit... a este ked pridava muku, neda ju poriadne prevarit, takze to bolo take surove, so zrnkami... a ryza sa k tomu uz nehodila, tak spravila halusky... a kazdu chvilu sa kazdeho pytala, ci im chutia halusky.. nie jedlo, alebo moje mäso, ale len jej halusky :D no nacisto mi spotvorila jedlo... dokonca ani polievku som nejedla taku aku som chcela, tu mam zase rada vela rezancov, ktore som si nabrala a ona mi to mala len poliat troskou polievky, no ona mi naliala plny tanier, aj ked som jej tesne predtym zopakovala, ze chcem len trochu... a vzdy ju jem taku, neexistuje zeby nepamätala a moj drahy, jej syn, ju je taku ako ja 🙂 asi mi chcela spravit napriek... ale pohoda, este nie sme svoji, len teraz vypomaham kym je svokor prec 🙂

murinka
10. jan 2010

lifiatko-to nic... 😝 zakazdym ked varim ja ci uz pre nas alebo dcerke povie mi-ja toto robim tak................toto tam nedavaj...................toto sprav tak.................preco to robis takto................ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a ked nedam na jej rady hneva sa a ked spravim ako ona vravi tak to nie je ono.................co uz..........to je nas udel 😅 😝 😀 😠

katica06
10. jan 2010

V mojej kuchyni varila svokra jedený krát, robila paradajkovú kapustnicu, vraj to má mm rád 😲

No, nakoniec kapustu rozvarila, polievku presolila a zahustila múkou až tak že vnej vareška stála rovno 😕

Na druhý deň, keď šla konečne domov, tak som to celé vyhodila, ani pes to nezožral 😀 😀 😀

andrejka021
11. jan 2010

dobra tema.
k nam ked ide svokra ani sa neohlasi, ci moze prist, ci niesme mimo bytu. jednoducho pride kedy chce napriek tomu ze sme jej kupili mobil aby nam mohla vopred zavolat, ani sa nevyzuje, az v obyvacke, malej olizuje cumlik, hoc ma helikobaktera. ked od nej pride moj syn dvojrocny tak je chory - bud teplotuje tri dni, kasle alebo vracia. na takyto jeho stav mu staci jeden den u svokry bezo mna len s manzelom. vnucuje nam chodit do kostola a neustale sa modlit, vypytuje sa nas ci sme boli na spoved, ci sme boli v kostole. ako s malymi detmi s nami jedna. minuly tyzden som tak vybuchla, ze somnou uz neprehovori velmi dlho 😲 . ale zas byt neustale ticho, mlcat a zatinat zuby? nie, hoc som zla nevesta, lutuje mojho manzela co si to zobral, je mi to jedno. povedala som svoj nazor, dost dlho ju neuvidim a mam pokoj.
takze zle nevesty su tie, ktore otovria hubu a nedaju si skakat po hlave. v kazdej rodine su ine pravidla. ja tie jej respektujem, ona moje nie. bohuzial. von! 😀 😀 😀 😠

andrejka021
11. jan 2010

Leka323. tak to mame spolocne. ked som povedala svokre svoje a postavila sa konecne na zadne, tak na mna tiez ziapala ako ma to vychovali rodicia a hned za nimi bezala. vo dverach este dodala: "idem ja za tvojimi rodicmi" 😀 . mama samoska ze stoji pri mne, no otec mi vycistil zaludok, ze si to nesmiem viac dovolovat 😲 😀 . a ona si moze dovolovat so mnou jednat ako so svojou ziackou, ako s malym deckom? ona je byvala ucitelka, ale nema vysoku skolu a stale s nami jedna ako so svojimi ziakmi. riadi vsetko 😀 . smejem sa nad tym, no mala som poriadnu zlost ked sa isla mojim rodicom zalovat 😖 . ona nikdy asi nepochopi ze sa nesmie do mladych miesat. jeden syn od nej uz utiekol, my nastastie byvame samy. 😵

leka323
11. jan 2010

To tak, sme zlé, lebo veci chceme mať po svojom, a nie tak ako sa im páči. Veď predsa každému sa páči tá istá farba?.... ony to nepochopia, ja neviem, čo to majú za zvyky. Včera sme obedovali a svokor ponúkol syna z jeho lyžičky, až sa mi zastavil dych. 😝 😝 😝 a syn nato: ja mám svoju lyžičku, nebudem tvoje bacily olizovať. 😀 Minule si navaril guláš, iba toto "vie", len ja by som ho nejedla, ani keby neviem čo. Na druhý deň ho sám vylial. A ten neporiadok čo ostane po ňom v kuchyni, ani nehovorím. Ble, ble .