Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

alure
22. feb 2012

@1katkas ja nehovorim ze mas odist a nikto sa s tebou nehada...

alure
22. feb 2012

@rora este som len bola tehotna a uz vravela ze dufam ze nebudes kojit ako prveho 😠 😠 😠 jednak ide o to ze kojenie prospieva detom,nam a samozrejme ten pocit mat pritulene dieta na prsniku ...ved vies...ak budes mat moznost kojit tak si ju neber a uz vobec nie koli svokre....nerozumiem co na tom nechapu... ☹

bambi2
22. feb 2012

@rora ja by som jej povedala, ze najmenej do 4 rokov, nech ju porazi... 😀 😀 😀

alure
22. feb 2012

@1katkas a k tomu ze to treba povedat do oci ,vies kolko krat som jej povedala priamo ze to alebo ono a s citom aby sa neurazila no hned bol ohen na streche a s placom na mojho muza ako ju nemame radi ako jej ublizujeme 😖 hned citove vydieranie...toto nema zmysel radsej sa vyrozpravam tu 😉

rora
22. feb 2012

@alure moja svokra nekojila ani jedno zo svojich 3 deti tak je to pre nu nepochopitelne ze kojim... ja som jej uz povedala ze mala k nej tak skoro nepojde, ked ju chce vidiet nech pride k nam, ale bez mojej pritomnosti moja dcera nebude sama u nej. aj ked to zrejme nepochopila a este to budem musiet zopakovat asi stokrat 🙄 neviem kde tie zenske beru tolku drzost, a kto im dal pravo zasahovat negativnym sposobom do nasich zivotov! 🙄

alure
22. feb 2012

@rora tak ako u nas 🙄 je to len a len o tom ze si musime stat za svojim rozhodnutim,je to mrzute ze nusime "bojovat" s matkami nasich poloviciek 😒 moja mama ma tiez nekojila ,ale preto lebo nemohla (som narodena velmi predcasne a takmer dva mesiace som bola v inkubatore,takze jej pichali injekcie na zastavenie laktacie) a plne ma v kojeni podporuje..nikdy sme zo strany mojej mamy alebo ocka kym zil 😢 nepocitili jediny negativny pristup,postoj k nasim rozhodnutiam...ked sme sa stahovali cez pol republiky,tak nas plne podporili a svokra ??? jej slova ze jej trhame srdce ze odchadzame,bberieme jej jediny zmysel zivota (nasho prvorodeneho) a proste same vycitky,plac a sceny....
Dufam ze budes mat mliecko co najdlhsie a ustojis si svoje 🙂

annus
22. feb 2012

@rora No moja, ja nič do toho nemám, ale dúfam, že aj keď už kojiť nebudeš, tak ani vtedy jej malú nedáš. Ani ja by som takej svokre neverila a v žiadnom prípade by som ju nenechala s malou ani len osamote, nieže ešte k nej pustiť malú.
Mi žijeme so svokrom a väčšinou sa vychádzame, ale ani by mi nenapadlo nechať s nim dcérku o samote, hoci ju má veľmi rád. Stále jej niečo donese niečo z obchodu. Je pravda, že na začiatku jej kupoval cukríky, čokolády alebo lízatká, no raz sme sa kvôli tomu pohádali. Viackrát som mu vysvetlila, že čokoládu nemôže, lebo má ztoho zápchu, a cukríky tiež nie, nechcem aby sa napchávala sladkosťami. No ako keby som nič nepovedala. Raz ráno som išla do kuchyne pripraviť malej raňajky, dôjdem do izby a čo vidím? Malá má v ruke lentilky a som počula, že svokor jej hovorí, jedz rýchlo, lebo hned dojde mama. Na praskly mi nervy. Poriadne som mu vynadala a všetky cukríky som hodila do koša. Vysvetlila som mu, že keď ešte raz sa opováži dať malej niečo, čo som zakázala, nenechám s nim ani len na sekundu ani hrať, ani nič. Odvtedy kontrolujem čo malej donese, dovolila som iba jogurty, ovocie, alebo maximálne Kinder mliečny rez. Konečne pochopil, že chcem mojej dcérke len to najlepšie a už to toleruje. A ani nie kvôli týmto veciam, ale hlavne lebo je už starý, nenáchám ani to aby malú zobral alebo doniesol zo škôlky. Jednoducho mu nedôverujem, lebo chodím s nim na neurologiu, bere aj lieky. O dva t. mám ísť rodiť, ale už pred mesiacom sme sa dohodli s manželom, že dcérka bude u mojich rodičov, lebo mám zimomriavky už len z pomyslenia na to, že by svokor ostal s dcérkou, mal by ju zobrať do škôlky alebo domov.

alure
22. feb 2012

@annus nieco podobne raz urobil moj svokor 😠 starsi syn bol u nich jedno popoludnie,vyslovene som zakazala aby sa hrali na balkone (byvaju na 6 poschodi) ked chcu nech idu von a ja mam panicky strach z vysok....ledva som zatvorila dvere a isla do mesta ,svokor tahal maleho na balkon a syn mu vravi : "dedo ale maminka zakazala" a moj svokor : (doslova a do pismena) "ser na to co povedala teraz tu nie je" a nemusime jej to povedat 😠 a samozrejme maly sa hned postazoval a povedal mi to,tak som svokrovi len povedala ze ak ho niekto ponukne drogou alebo ho bude navadzat a zle veci a maly nebude mat respekt pred tym co ja poviem ako to dopadnne?? preco dehonestuje moje vvychovne postupy a uci dieta klamat ?ako k tomu pridem ja ako rodic? no a co myslis,ako som dopadla ? bola som ta najhorsia

mihouk
22. feb 2012

@alure To moja tiez bola podpora pred porodom so slovamy, ty nedokazes kojit, lebo tvoj mm bol velky jedak a uz v 3mes som mu davala polievku. Prveho som kojila do 2 rokov a aj malu tak planujem, jednak je to to najlepsie a aj to najlacnejsie a najpohodlnejsie co existuje. Ona si niekedy vyjadri svoj nazor co sa tyka vychovy, ale povie ho mm, nie mne, lebo vie ze si urobim po svojom. A na to aby si vypytala maleho k nej, na to nema odvahu, odpoved pozna, aj ked mm palnuje ze tam bude chodievat na prazdniny, ked bude starsi (8rokov), takze mi to dava asi 6rokov a dovtedy sa moze hocico zmenit. Ona nie je zdravotne na tom dobre, takze zmenit sa moze vazne hocico. 😉
@1katkas Nemusis odchadzat z temy, aspon este viac ocenis co mas doma a my ti mozeme iba zavidiet. Neber to osobne, ale chcem sa opytat akeho mas manzela, lebo sa mi viac-menej potvrdzuje teoria, zla svokra=dobry manzel a opacne. Dufam ze to u teba neplati a to budeme zavidiet este viac ako doteraz 🙂

bambi2
22. feb 2012

@alure aj mne sa stalo, ze svokra drziala malu za ruku tak ako som jej to zakazala uz par krat. a ked sme isli raz vecer z restiky a videla som, ze ju zasa tak drzi, dobreze malu nemala vo vzduchu a netahala za sebou, tak som ju ale naozaj pekne poprosila ci nemoze inak chytit. nech jej da iba prst. a ona jak furia, malu pustila, hodila jej rukou, rozbehla sa a utekala pred nami a chudatko aj plakala. manzo a svokor to videli, ti mlcali. po par minutach mi zacala vysvetlovat, ze ona ju tak nedrziala a pritom som to videla na vlastne oci. isla mi klamat!!!!!! a do oci pred manzom a svokrom!!! chapete?? ona nie ze by povedala, ze sorry, ok, chytim ju inak... este sa aj odula, ze ako som to mohla vidiet ked to vobec tak nebolo... ona ju tak nedrzala a pritom som to videla na vlastne oci... klamarka moja svokra... tiez jej nedoverujem... a mala bezomna u nej- to neexistuje 😀

rora
22. feb 2012

@annus urcite jej moje dieta nenecham osamote, len zatial o tom este nevie, zatial aby som ju odbila som jej povedala ze este nie,az neskor. ja si totiz este dobre spominam na to ako ma u nich doma nechcela ked som s priatelom zacala chodit (teda boli sme spolu uz nejaky ten mesiac) a dokonca predo mnou povedala synovi aby jej "HENTO domov netahal". tym "hento" som bola ja 🙄 takze ani moje dieta nebude chodit do domu kde som ja nebola kedysi vitana

alure
22. feb 2012

@mihouk no nastastie moj starsi ma uz pomaly 10 rokov a nechce tam chodit 😀 samozrejme svokra s toho obvinuje mna,tak som jej povedala ze Olino ma svoj rozum a rozhodnutia ... mm tiez planoval ze tam bude maly prazdninovat ale jedine co tam chce ist je vtedy ak idem aj ja,ja som vacsinou v byte mojej mamy a maly cez den tam ale vecer vzdy pride za mnou lebo tam nechce spat...svokra ho v kuse stiska,mojka a on sa na to zlosti 😉 to mozem len ja 😀 😀 😀 no ja som povedala aj mm ze jednak uz maju svoje roky a uz nemaju vhodne reflexy...ja som povedala svokre ze deti si mala vychutnat a byt s nimi ked boli mae,akonahle dieta odleti z hniezda treba ho nechat zit....ja si tiez teraz naplno uzivam svoje deti...lebo cas leti a ani sa neazdam a budu prec 😒
@bambi2 nemala by si ist na ocne ? 😀 😀 😀 juj do mna sto certov za toto 😠 jasne placom najlepsie utocit na nevestu pred synom .... citove vydieranie - mrchy 😠

alure
22. feb 2012

@mihouk a ako pozeram tak mas svokru pravdepodobne dostatocne daleko od vas 😉

bambi2
22. feb 2012

@alure ja som jej povedala pred nimi, ze ja uz na dovolenku s nou nejdem!!!! toto je posledny krat a moze sa aj na hlavu postavit.. koncim s nimi. potom sa samozrejme ozval svokor, si ju zastaval a ja to nemam tak osobne brat a bla bla bla... dotoho moj manzo a bolo. tak som povedala, ze sa rovno pobalim a letim domov. budu sa tu mat lepsie bezomna a bez Emmy, nebudu hadky 😀
no na ocne by mala ist ona. ja vidim az moc dobre aj tu spinavu vanu co tam mala a ja som ju sla umyt. vies co robila??? lebo som sla kupat malu a ta vana bola cierna!!!! tak som ju chcela umyt iba. nie ze by bola rada ale robila jak choromyselna... ze co si to dovolujem v jej byte 😉 no fuj, ani ja by som sa tam nesprchovala predtym...
ale, prisla som na to, ze uz nevidi, lebo malej na narodky priniesla hracku a bolo tam treba nalepit nalepky. a boli tam uz vyhradnene miesta na kazdu nalepku. bolo to take leskle miesto a ona to nalepila uplne naopak. to miesto tam nevidela a polepila to vselijako... takze neviem kto z nas dvoch je slepy... 😉

alure
22. feb 2012

@bambi2 fuha to bolo na dovolenke? no tak to si neviem ani omylom predstavit 😖 zas chapem ze sa jej zastavaju,mne mm vacsinou povie ze ber to jednym uchom dnu a druhym von...ale to sa neda...
ja zvladnem s nimi max dva dni a dost...ale smutne na tom je ze mm ani tolko... 😖 on mi ich "nechal na krku" a z prace prisiel az neskor vecer,ked uz isli spat...

annus
22. feb 2012

@bambi2 To presne ako môj svokor. Dcérku som dala do ohradky, keď som varila alebo upratovala. Došiel, či môže vybrať malú. Hovorím mu, nech ju tam nechá aspoň kým pekne zahrá. Otočila som sa a vidím, že vybral malú z ohradky. A to ako? Začal ju ťahať za ručičky, nech sa postaví (lebo mu bolí chrbát) a až potom ju zdvihla. Lenže dcérka mala vtedy iba 7 mesiacov. Som bola na nervy. 1. vec. Načo ju vybere, keď mu poviem nech ju tam nechá zahrať. Na to odpoveď, že ona chcela von (ako keby som bola slepá) A 2. vec, Prečo ju ťahá hore, veď je ešte malá a nevie sa postaviť . Keď ju nevie zdvihnúť, nech mi povie a pomôžem. No samozrejme zas ja som bola tá slepá, lebo on ju určite neťahal, iba normálne zdvihol 🙄 Ako hrach na stenu. Raz to manžel uvideľ, on mu tak vynadal, že odvtedy keď chcel malú vybrať z ohradky, alebo z postielky, tak ma poprosil, nech mu pomôžem.

mihouk
22. feb 2012

@alure Hej je dostatocne daleko, preto to zvladam v pohode, nemusim s nou komunikovat. Ale na druhej strane ked pride tak to nie je len na 2 hodiny. 9teho sa mi dovali na tyzden akoze pomoct, uz teraz mam vyrazky, ale ked navari bude dobre a maly jej dokaze, ze nema fizycky na to aby sa o neho starala (on je zaberak a cez den nespava), lebo toto nevie pochopit a mysli si ze je najuzasnejsia na svete. To bude prekvapko... 😝

alure
22. feb 2012

@mihouk tak ti prajem nech ta doba rychlo prejde a nech si svokricka uzije 😀 ale toto je aj tak na dhe akte vsetko... 😒 no aj mne sa chcela svokra dovalit "pomoct" ked sa maly narodi a ja som povedala ze nech sa nehneva ale 600nedelie si nezelam ziadne navstevy...a jej pomoc? ked pridu pridu nastastie fakt len na dva - tri dni,ale ja obskakujem svokru aj svokra,po chvilke uz nevladzu sa hrat s malym a navyse ani len pohar vody si nezoberu sami ...ak pride moja mama (raz za 3-4 mesiace) tiez len na 2-3 dni,prve co je rano nestihnem odniest syna do skoly uz mam postavene na jedlo,pusti sa do zehlenia a poupratuje...ak nieco chyba uz je na ceste do obchodu 😵
takze ja mam zo svokrinej "pomoci" akurat dvojnasobnu starostlivost a o oddychu nemoze byt ani slova...lebo raz potrebuje nieco svokra raz svokor a ja lietam ako spinave pradlo...

bambi2
22. feb 2012

@alure hej ale tento rok uz s nimi nejdem. sice manzo oznamil, ze ideme ale ja im oznamim im ked tu budu obaja a manzo v robote, ze ja nejdem, ked tam budu oni.. 🙂 a nech ich aj roztrha...

bambi2
22. feb 2012

@annus ze im to nedocvrkne v tych starych kotrbach.. ja to nechapem... 😖

yokralovnayo
22. feb 2012

@alure co sa tyka tej pomoci v domacnosti u nás to isté ako u vás... byvam tak isto v zahraničí, moja mamka chodi k nam kazde 4-5 mesiacov .. vzdy pomoze so vsetkym- ako doma.. umyje riady, požehlí... ako doma... a svorka nič... stahovali sme sa-bola mi pomahat mamka na 3 dni- umyla celu kuchynu, malu postražila, chodila s nou von, prebalila, pomohla balit a vybalovať veci.. proste všetko.. a potom prišla na 3 dni svorka a za ten čas mi UMYLA OKNO V OBYVAČKE!!!!! to je všetko... 😝 takže ja som sa nepohla od malej... poobede som jej spravila kávu- sedla si so mnou do kuchyne- že nech si oddychneme- aj ked neviem od čoho waaaa a 2 hodiny sa nepostavila od tial!!!! vravím nech aspon umyje okná na deckej a v spalni alebo v kuchyni-.- ved ich nieje až take vela, stahovali sme sa do 3+1 bytu... a nič... tak sa chystám na okná na jar .. zatial som nestíhala, som rada že mám vybalené o malú je postarané... okná vyrdržia... čo sme bývali pred tým v byte- boli u nás na návšteve 1 krát ked sa nám pokazilo auto a oni nás doviezli a pred tým ked som ležala na rizikovom spala u nás týždeŇ!!!!!a vtedy som o tom vobec nevedela.... 😠 😠 stihla mi zariadiť kuchyni- čo som tu už spomínala, niekolko druhov šálok na vlas rovnakých ako má ona... hlavne že mi pripla na chladničku doma odkaz že tu bolo super !!!!!!!! 😠 😠 🙄 😒

mihouk
22. feb 2012

@alure Tak isto tu. Ked som bola v 30tt tak cakali kym im urobim na ranajky caj a pritom videli, ze sa snazim maleho obliect. Ona sa aj tak dovali, iba preto ze tu bola moja mama, ale ako vravis mama mi pomohla. Svokra chcela prist na 2 tyzdne, tak som ju zrusila, ze 1 staci, tak bola oduta ci ju vobec potrebujem, ked jej to chcem skratit. Som jej odkazala, ze ked nepride tak to prezijem, tak ako doteraz, ja ju prosit nebudem a ked uz tak velmi chce pomahat, tak nech sa nevnucuje, ja jej poviem kedy a na kolko ju "potrebujem". Aj tak vyhlasuje po celej rodine, ze nevie co u nas bude robit, lebo jej aj tak nic nedovolim, ze bude iba sediet a cakat, ci jej nieco poviem. Ta zazije sok svojho zivota. Som povedala mm, ze jej nic hovorit nebudem, ja som si riesila svoju mamu a on si ma svoju, ak chce aby navarila, tak on jej povie co chce, takze pohoda, aj tak planujem s deckami chodit von, tak nech si oddychne. No a preco by ma zivot nemal trestat este viac, v polke tyzdna sa dovali aj svokor "vesela" kopa (mrzutejsieho cloveka si v zivote nevidela) neviem na co. A aby tych jej sokov nebolo tiez malo, tak si mysli ze moj mm si berie na cely tyzden dovolenku, aby bol s mamickou, ale on sa vyjadril, tak ze na co si bude minat dovolenku, ked tu "pomoc" mam, to si radsej zoberie ptom ked tu nik nebude a budeme spolu. Bude kukat. 😝 😝 😝 Ale beriem to tak, porodila som dve krasne deticky a zvladla som to viac menej bez utisovacov bolesti, takze som silna a zlvadnem aj toto 😀 😀 😀 😀 Alebo tu budem chodit denne vyplakavat a z chute si ponadavat....

mihouk
22. feb 2012

@yokralovnayo Mas aj ty taky pocit, ze ked si doma, tak sa ta svokra boji a tym padom neurobi nic. Lebo ja akonahle som isla do roboty a ostala doma len s mm a svokrom (idealna zosatva pre nu, este si myslela ze jej necham maleho, ale mala smolu, mal zaplatenu opatrovatelku), tak zacala vypekat a pekladat veci. No keby povedala ze mi ide napiect kolac, tak sa nebranim, ani z nosa by som jej neuhryzla, neviem preco je takato. Asi sa jej paci kralovat v nasom dome, ale ja som tam navyse.

yokralovnayo
22. feb 2012

teraz ma napadlo este- jak malej zohrievam obed 🙂 ze ked sme boli naposledy u svokry, isli sme obedovat .. v hrnci zohriala polievku, nabrala všetkým okrem mna a malej... všetci zacali jest, ja pozerám na stol a že chod si nabrat... ako nechápem.. tak mi to mohla povedat na zaciatku,,, nechcem sa jej hrabat v kuchyni... ona si uz jedla, aj svokor.. mm mal nabrate od nej... tak som teda naložila mne aj malej... dojedli sme... mala dva druhy masa+ ryzu zemiaky a ešte paprikáš s cestovinami... kazdeho okrem a mna a malej sa opytala co si chce dat... sadla si za stol a nic.... vsetci okrem mna jedli!! vy by ste sa zdvihli a isli si nabrat?? nikto ma k tomu nevyzval.. oni mali skoro dojedené.. a potom ona ze VED SI NABER.. tak jsem se zdvihla.,, pričom oni už odkladali dojedené taniere... a že nerobí rozdiely 😠 a to je vždy takto... je to normálne?

yokralovnayo
22. feb 2012

@mihouk ja tu moju nenechavam u nas samu... bola tu zatial len 2 krat-rez ked mi pomahala a raz na oslave malej... to je všetko... a ma prist buduci vikend.. aj spat 🙄 aj so svokrom .. 😒 som zvedava ako bude... musím do vtedy vyluxovať byt... 😎

mihouk
22. feb 2012

@yokralovnayo Ja by som sa v tom momente zdvihla a odisla, ked ma tam nechcu ja mam kam ist, ale moja by to nikdy neurobila, lebo vie ze by tym vela stratila, takze do tvare milo a za chrbtom ohovara, ale to mi je jedno, lebo s tymi ludmi co ona hovori, tak ma v zivote nevideli a ani neuvidia a ti co ma poznaju vedia aka som.
Inak buduci tyzden jej to mozes vratit, ale to by si sa znizila iba na jej uroven a to nechceme. Ja neupratujem ked ma prist, len tak normalne, neluxujem cely dom. A dostalo sa mi do usi, ze som mala zaprasene dvere, tak ona nie aby to prstom utrela ked to vidi, radsej to porozprava dalej a odvtedy ked ma prist, dam si sakra zalezat aby tie dvere zaprasene ja ostali. 😝 😝 😝 😝 A teraz just upratovat nebudem, ved pride pomahat, moja mama poupratovala cely dom a ona sa jej taaaaak velmi chce vyrovnat, tak jej predsa musim dopriat priestor.... Ja viem ze som svina, ale ja som kvoli tejto jej "pomoci" myslela aj na rozvod, kym sme sa s mm dohodli (a to iba preto ze ona ma velke usta), takze je to u mna dost citliva zalezitost, uz aby to bolo za nami.

lucyfuk77
22. feb 2012

@yokralovnayo ... a skúsila si jej spraviť to isté u Vás doma ?? ver tomu, že to pomôže, možno nie na prvý krát ale pomôže to... držím palce ! moja svokra si k nám na návštevu nosí svoje jedlo - no comment

yokralovnayo
22. feb 2012

@lucyfuk77 to fakt si k vam nosi jedlo?? hh .. no ja by som jej to nespravila... podla mna je to trapne.. 😀 ja si neviem ani predstaviť, že by som to tak spravila... možno sa jej len u nas opytam že či jej mam naložiť jedlo alebo či si naberie sama 😉

emkab
22. feb 2012

@yokralovnayo kocky, sorry, ze sa vam do toho miesam 😀, ale mna by zaujimalo, ako reagoval tvoj manzel, ked jeho matka ignoruje jeho manzelku a dceru (s tym obedom)? ale cumik ako puk, toto som este fakt nepocula 😒

lucyfuk77
22. feb 2012

@yokralovnayo áno áno nosí s odôvodnením, že aby som nemusela ja variť, no podla mňa to robí naschvál - keďže sa mm a svokor vyjadrili, že varím skvelo 😉 ... ešteže chodí raz dva mesiace 😅