Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

alure
22. feb 2012

zdriemla som s malym na poobednom spanku 😉
@yokralovnayo , @mihouk nemame tie svokry z jedneho klona ? 😀 😀 😀
my sme sa vlani v lete stahovali z podnajmu konecne do vlastneho, svokra dosla ze "pomoct" ja reku fajn bude maleho kocikoat a my si kludne ponosime veci. Cely tyzden som s malym v aute behala a nosila krabice s oblecenim,kuchynske riady a proste vsetko okrem nabytku. V piatok vecer dosla svokra,v sobotu rano prisiel stahovak a nakladal sa nabytok....baby ja som dala piect kura,prichystala "madam" maleho do kocika,isla s nim von (v tom momente maly zaspal,ako vzdy ) sokra sadla na lavicku na detskom ihrisku...takto stravili von 3 hodiny,my zniceny z vlacenia veci,dosli sme na obed ani jeden tanier nevylozila na stol,nic 😠 a napokon oznamila mm nech jej pozrie spoj domov lebo je unavena 😀 tak akoze takato pomoc na pol dna no ale aspon sa nezdrzala aj ked ja som vybalovala potom v noci ked maly spal,lebo cez den sme boli radsej vonku...
@lucyfuk77 my kym sme byvali v jednom meste tak k nam kazdy den prisla s obedarom aby sa moj muz najedol lebo urcite mu nevarim dostatocne "vyzivne"- rozumej v oleji plavajuce maso ...a teraz ked su tu tak ona ze mne nnenaberaj vela,ja chudnem a ja jej u nas je takmer vsetko bez tuku ,maximane na troske masla ze sa nemusi bat....no nie ani za nic nezje este aj z domu pride nabalena akoze na cestu a potom to dojeda...peciem kolac dva krat do tyzdna este ani raz neochutnala a ked svokor pochvalil ake je to vyborne len gula ocami....
@yokralovnayo so mnou takto mm vybabral a ze nemoze si vziat dovolenku a naco 😒 tak som mu povedala ze nech si mamicku ustrazi sam,lebo ja na nu nemam cas 😀 aj tak ostala mne na krku,lebo mm mal poradu mimo uzemia SR asi ako na potvoru ☹

alure
22. feb 2012

Dva dni na to ako sme zistili tu najkrajsiu vec na svete a to ze som zase tehotna mi zomrel ocko 😔 bola som pri nom v nemocnici este som mu povedala ze cakam babo a ze sa musi pozbierat a vyzdraviet aby bol pri mne ,povedal mi ze som jeho vsetko a ze ma velmi lubi a o par sekund navzdy zaspal......po prichode z nemocnice ku svokrovcom som sa zavrela do izby,chcela som trosku rozjimat a byt sama,dovalila sa ku mne svokra a spustila : ci bude mat moj otec otvorenu rakvu,ako vyzeral a ze nemam brat Oliverka na pohreb lebo bude mat dozivotnu traumu 😠 ...a ked jej zomrela kamaratka bla bla bla a potom baby dosla s fotkou ze ked zomrie nech ju mam ja lebo chlapi iste nebudu vediet nejaku najst 😒 no v tom momente by ste sa do mna krvi nedorezali myslela som ze ju tam asi zaskrtim,nebola jej ani taka chvila s akou som sa pasovala vhodna ucty voci mojmu ockovi...proste nic ..ja neviem ci aj toto malo vvplyv na to ze moj postoj voci nej vtedy uplne ochladol a od vvtedy ju este viac neznasam....

mihouk
22. feb 2012

@alure Nechapem preco neklonuju tie dobre svokry, ale tie nase exemplare 😝 😝 😝
Mne varenie nemoze vycitat, lebo odkedy som s mm, tak pribera 😀 Ale moj mm je taky motak, proste obycajny chlap a hocikedy svojej mamicke v dobrej voli hovori a poucuje ju ako ma varit, lebo tak to robim ja. 😝 😝 😝 Ide iba o to, ze on rad vari, ale ja mu poviem a dam si namahu mu veci povysvetlovat ze toto rob tak a tak vyzera to lepsie a proste take male vychytavky aby bol zivot jednoduchsi a to ona nikdy nerobila, takze teraz ju poucuje on. Ta musi skripat zubami... Urcite nemam tolko skusenosti s varenim ako ona, to ja uznam, len moj a jej styl je uplne odlisny.

lucyfuk77
22. feb 2012

@alure to poznam ;) ked sa mm ku mne nastahoval vtedy este ako frajer, tak mala kopu reci, ze schudol a ci ma co jest a pod. Pritom nebyval s nou uz viac ako 6 rokov ... No chodieval na vikendy domov, uz nechodi ;)

mihouk
22. feb 2012

@alure Urcite to malo vplyv, ale v takej situacii by som ju vyrazila aj s dverami. Moja mama mi vzdy hovori, ze by som mala byt k nej mila, ale ja ju ako tak respektujem, spravam sa slusne, ale to ze kvoli nej som uz rozmyslala nad rozvodom, to vo mne ostane navzdy. Pokial nezacne tuto temu, tak ma odomna pokoj, budem tak flegmaticka ako len bude mozne, ale raz otvori pandorinu skrinku a je s nou zle nedobre.
Inak moja tiez planuje kde bude pochovana a vymyslela si ze chce byt v Nitre (byvaju nedaleko) a preto, ze je to v strede a ked niekam pojdeme, tak to je cestou a mozeme sa tam zastavit. Ja som sa nezmohla na inu reakciu, iba na to ze ci ani po jej smrti nebudeme mat pokoj a budeme musiet ju chodit kukat. No nestretlo sa to s pochopenim. 😝 😝 😝

annus
22. feb 2012

@alure To Ťa chápem, že ju odvtedy ešte viac neznášaš. Ako môže byť taká bezcitná? Ja by som jej asi odhrizla hlavu, alebo minimum, že ju pošlem von z izby. A vlastne čo ona mala do toho, aký bude mať tvoj otec pohreb? Ježibaba stará. Tu u nás sú taký tiež. Vedľa nás ktorá býva sa ma vypitovala, ako vyzerala moja svokra keď zomrela...a to len preto, aby mali o čom klebetiť s kamoškamy. To ju nezaujímala, že manžel sedí vedľa nás a je úplne mimo z toho čo sa jej matke stalo. Nakoniec manžel išiel do vnútra a ja som jej povedala, že to nemala pred manželom. Ona na to, že "Prečooo? Veď nič zle som nepovedala, len som chcela vedieť ako budem vyzerať, keď zomriem" 🙄

e_l_e_n_k_a
22. feb 2012

@alure v dobrom tisko zavidim 🙂 ...len 400 km od svokry ti pomohlo...aj tvoja rodina moze za tebou castejsie prist...my sme kvoli svokre odilsi cez 2000 km a stale dokaze slovami na dialku ublizit...a pritom my s nou nie sme vobec v kontakte,ale take chu,,,,,, o nas trepe ze az...!!! ja sa vela toho dozviem, ale mojmu muzovi to ani nehovorim,lebo on si uz kvoli nim vytrpel dost....

alure
22. feb 2012

@mihouk ved prave o to ide ze mm jej viac krat vytkol to jej varenie ,ze my nevarime na oleji aby tam radsej dala maslo alebo proste zvolila iny druh pripravy ako napr.ja ....no ohen na streche...a este k tomu svokra len cumi ked je u nas ze mm sa pusti do varenia,do prebalenia maleho alebo proste cokolvek doma,svokor je uz na dochodku ale cely den sa z gauca nepohne a svokra mu tam zanesie jedlo...na to som bola vzdy hakliva a ked sme tam boli a maly si sadol do obyvacky k dedovi,ze tam bude obedovat tak ja som zakrocila ze ako si ona ychovala svojich chlapov je jej vec ale rodina sa pri jedle ma stretnut pri jednom stole a na to je jedalen alebo kuchyna a nie obyvacka a gauc 😠 ze moje dieta aj muz su tak nauceny ..mne tam nikdy jedlo nechutilo,jednak jedlo nemalo tu "chut" - ziadne koreniny max.vegeta,vela fakt vela oleja a vzdy len hranolky alebo pecene zemiaky (na oleji)proste u nas mamina vari inak a zdravsie a ja som si vzala od nej priklad a nie od svokry...
@lucyfuk77 no tak to u nas je badatelne ze mm odkedy je so mnou pribral ale je to aj vekom 😉 tiez sme prve roky povinne chodili soboty ku nim na obed ale nastastie je to minulost 😀
@mihouk moja mama vie aka svokra je a casto mi tiez vravi ze to mam prekusat a tvarit sa tu chvilu v pohode,ale ja jej vzdy poviem ze nie tak ma vychovali 😉 vzdy mi vraveli ze mam otvorene a uprimne jednat s ludmi tak preco sa teraz mam skryvat za pretvarku a tvarit sa ze je vsetko ok ? no mamina ma aj na to odpoved : dospelacke kompromisy 😀 na co som ja asi este nedospela 😕
@annus tu bezcitnost dodnes nepochopim 😒

alure
22. feb 2012

@e_l_e_n_k_a ano moja ta dialka je super a teraz toto ze chcu prist za nami 😲 😲 😲 som povedala ze ak to urobia ja sa stahujem aj s detmi k mame 😒 moja mamina je už 6 rokov v rakusku,chodi na 2 tyzdnoe turnusy a odkedy ocko zomrel tak zvykne ostat dlhsie a cestou domov chodi cez nas tak sa zvykne stavit na chvilku aspon to ze donesie nejake veci a sada na vlak domov alebo ostane dva tri dni tu.Teraz chce prist az bude teplejsie,nech moze byt s malym von,aby som si zbehla na kozmetiku,kadernicku a tak..a este mi to aj zaplati 😵 moja mamina je uzasny tvor ale napriek tomu ako nas ma rada nikdy by k nam nedosla,pretoze je nazoru ze kazdy si ma slobodne zit svoj zivot ...uzila si mna aj brata kym sme boli detmi...a kym sme neopustii hniezdo...teraz nas nechava slobodne lietat...

annus
22. feb 2012

@alure Tak tá tvoja mama má super povahu. A má pravdu v tom, že každý si má žiť svoj život. Ale ako to tá tvoja svokra myslí? Veď už máte vlastnú rodinu. Nech Vás nechá na pokoji. Keby moja svokra ešte žila, tak by sme tu nebývali. Ona bola úžasná žena, a keď zomrela, tak sme sa rozhodli tu ostať so svokrom, lebo plakal, že on sám žiť nebude, to radšej sa obesí 😒 Nehovorím, dá sa s nim vychádzať, ale predsa nemáme to vlastné súkromie. A keďže je aj starý, aj nepozorný, tak niekedy mám pocit, že mám doma ešte jedno decko.
Podľa mňa to môžeš vyriešiť iba jedným spôsobom. Keď jej pekne poviete aj s manželom, že si neželáte aby prišli za Vami, lebo konečne máte svoje súkromie a je Vám to tak fajn. Určite sa urazí a bude robiť scény, ale čo už?

alure
22. feb 2012

@annus to je o tom ze mm povedal ze nech pridu.. 😠 a odovodnil to s tym ze aj tak ich musime dochovat,ale pytam sa preco my? mm ma starsieho brata,ktory byva tiez tu pobliz takze daleko od rodicov,ale to ze on sa im neozve ako je rok dlhy je v poriadku - lebo ako vravia svokra on uz iny nebude...tak som povedala mm ze je na case aby sa trosku aj svagor staral o to co a ako rodicia...no ako hrach na stenu a ja som povedala mm ze ja tiez uz ina nebudem a postavim si hlavu....
co sa tyka tvojho svokra to je o tom ze ostali ste u nich v dome z urciteho dovodu,ale ja jej vzdy vravim co si teraz neuzije "jesen zivota" so svokrom? preco nezajdu na kupele spolu? moja mamina chodila s ockom raz rocne do Dudiniec na oddych a svokra ? ide sama a potom povie nech ide aj ON sam a nech ma od neho pokoj...mam pocit ze sa prilis naviazala na moje deti a citovo vydiera pri kazdej prilezitosti 😖

e_l_e_n_k_a
22. feb 2012

@alure moja vyhoda je ,ze nasi svokrovci za nami prist nemozu.... nevedia poriadne ,kde sme ....teda vedia ako sa vola mesto,to sa nejak dozvedeli po 5 mesiacoch, ale adresu presnu nevedia. a mesto je vacsie ako kosice...tak nech hlada ,ked ma cas,ale prah mojich dveri neprekroci,aj ked by vsetko uprimne olutovala.objednam jej hotel a pojdem s nou na kavu. ukazem jej mesto a posadim na najblizsi spoj domov...uz je to bohuzial ,pre mna cudzia zena

alure
22. feb 2012

@e_l_e_n_k_a ja nebranim nech pridu na chvilku ale to je vsetko...svokra nas ma rada ale ta jej "laska" dusi...
Viem ze musim akceptovat to ze je to matka mojho vyvoleneho a ja mu nebranim v nicom ale nie tak ze dojdu a on s nimi ani nie je...su to v prvom rade jeho rodicia a zas nechcem aby mi jedneho dna vycital (az sa pominu) ze s nimi nebol...
ako to vnima tvoj muz ? vsetko okolo ?

e_l_e_n_k_a
22. feb 2012

@alure vnima to tak,ze jeho matka predovsetkym ublizila jemu... minule sa ku nam dostala sprava, ze sa chcu s nim rozpravat,ale on to okomentoval slovami,ze clovek az vtedy zisti co mal,ked to strati.... kde boli doteraz????? cela ich rodina, myslim ako surodencov svokry a svokra, sa postavili na nasu stranu.a dohovarali hlavne svokre,ze nech nam da pokoj...ale nedala...tak sme museli odist. v zivote som nepovedala manzelovi,ze mu zakazujem ist k jeho rodicom.aki su taki su ,ale su to jeho rodicia.este aj sama som ho posielala,raz som mu aj deti dala,co ich skoro rok nevideli vtedy,som si myslela ,ze to pomoze..velke ho... ! deti dosli domov a vraveli mi,ze oni tam viac nejdu...ja neviem co tam bolo vtedy povedane,ale deti a manzel tam odvtedy neboli (8 rokov),potom mi este zoparkrat svokra prisla robit vystupy,alebo ked ma stretla na ulici tak vrieskala.aj pred detmi.... manzel tam tiez ist nechce! a keby sa mi svokra ospravedlnila tak uprimne,ja by som jej odpustila,aj by som sa s nou porozpravala, ale mimo mojho domu! ja mam dovod na to,aby ona prah mojich dveri neprekrocila...manzel sa s nimi uzmierovat nechce a deti to rozhodne odmietaju tiez.... uvidime co prinesie buducnost.ale my mame konecne pokoj.

alure
22. feb 2012

@e_l_e_n_k_a to mi je velmi luto ☹ ja sa pri tom vsetkom ani stazovat nemozem,tu skor ide o prehnanu starostlivost a naviazanie sa na nas (svagor je slobodny a bezdetny) ale vela krat mi svokra slovne ublizila aj ked mm vravi ze je to "nevedome" ja som zase ta ktora ich zavola ku nam,ktora sa pobali aj s detmi a trepe sa cez celu repuvliku aby videli vnucata mm ma stale "vela prace" v dobe prazdnin maleho ked tam mozeme ist takze je to na mne a vdaka ziadna 😠 naposledy som ako novorocny darcek dala robit fotoknihy aj sokrovcom aj mm starkej ktora mala jubileum a pre co bolo tak sa svokrovci opytali kde to dal mm urobit? akoby som bola nula ktora nic nevie 😒

annus
22. feb 2012

@e_l_e_n_k_a Lutujem moja, tak aj vy ste mali čo vystáť. Ani sa nečudujem, že tvoji deti ich nechcú ani vydieť. Ani si neviem predstaviť aké to mohlo byť pre tvojho manžela. Veď sú to jeho rodičia... No ale hlavne že už máte pokoj a konečne svoje súkromie.

yokralovnayo
24. feb 2012

@alure to mi je luto s tvojím ockom 😔 to tak často býva, že keď niekto zomrie v rodine pribudne niekto nový, alebo naopak ☹ u nás to bolo tak isto... mne zomrela babina a ani nie do roka som otehotnela ... tak som si povedala že dcérka je darček aj od nej 🙂

dievcina
1. mar 2012

Dobrý deň všetci,rada by som sa chcela opýtať či má niekto takýto problém? Bývame u svokrovcov,ale všetko čo sa týka vzťahov medzi nami je v rámci možností v poriadku. Ide o to že robia rozdieli medzi mojou rodinkou a rodinkou mužovho brata. Jedným slovom povedané kôli nim sa idú potrhať a urobia aj nemožné a my akoby sme niekedy ani neexistovali.Ja do dnešného dňa netuším
či ma vôbec majú radi. a keď sa aj opýtame tak je to akoby sme na nich útočili a čo vlastne chceme. Jednoducho nepripustia že to tak je. A k tomu je to také viditeľné,keby sme tam nebývali,tak by som to tak možno nevnímala. Prosím ak má niekto podobný problém,skúste poradiť alebo sa podeliť o nejaké skúsenosti🙂)))) ďakujem.

adlani
1. mar 2012

@dievcina a svagrova rodina byva tiez spolu s vami?

dievcina
1. mar 2012

@adlani, ahoj no nie oni bývajú inde,ide o to že aj my keď sme bývali sami tak k nám ani neprišli a ku ním chodia stále a jednoducho viditeľne robia rozdieli. K tomu sme poriadna rodinka,mám dobrého manžela a staráme sa o detičky,máme harmonický vzťah. Ich majú zrejme radšej alebo neviem prečo to tak je :(

dievcina
1. mar 2012

adlani,vieš ja len neviem ako si mám k nim nájsť cestu.... alebo sa na to jednoducho vykašlať? trápi ma to lebo by som s nimi chcela mať taký normálny vzťah. Len je to také chladné a moja svokruša nedá city najavo ale ked vidí švagrinku tak ide vyskočiť z kože ako ju obskakuje....

annus
1. mar 2012

@dievcina Ahoj. Ak Ti môžem poradiť, tak podľa mňa kašli na to. Jednoducho skús svokru ignorovať. Ke´d ona nedá citi na javo, prečo by si mala Ty? Hlavu na to, že hocičo spravíš, to sa nezmení. Moja babka dodnes robí rozdieli medzi mamou a jej najmladšou sestrou. K nám volal len kvôli tomu, či sa mamina sestra nám neozvala, lebo jej nebrala telefón. Nevolala, že ako sa máme, ale či u nás teta nebola. Keď išla na nákupy okamžite volala tete, nech ide s ňou a všetko jej ponakupovala. A nadarmo jej to moja mama hovorila...nikdy to nepriznala, a dodnes to neprizná.

dievcina
1. mar 2012

@annus.ahoj no asi máš pravdu rodičov nezmenime a budem sa musieť nad to povzniesť,no ale niekedy to je ťažké. ale ďakujem za odpovede,a ak by niekto prišiel na nejakú dobrú radu, nech sa ozve 🙂)) potešim sa.

annus
2. mar 2012

@dievcina No ja by som bola zvedavá, ako by zareagovala, keby si robila Ty rozdiely medzi nimi a vlastnými rodičmi. Možno sa to oplatí vyskúšať. A keby Ti to vyčítala, tak by si jej mohla povedať, že aspoň sa dozvedela aké máš Ty pocity, lebo ona robí to isté, len buď si to nevšimne, alebo si to nechce priznať.

bububu123187
5. mar 2012

Ahojte babulky, tak aj ja sa k vam pridavam, s manzelom cakame babo, uz sa ho nevieme dockat, zariadujeme si byt, a moja svokra uz u nas teraz vysedava den co den, do vsetkeho sa stara, aky nabytok by sa kde hodil, aka farba steny, a ja tam nemam ziadne slovo, a moj manzel so vsetkym suhlasi, a uz hovorila, ze ked bude malinka na svete tak bude u nas aj prespavat, a to ma dorazilo uplne, a najviac ma hneva, ked pride a prve co ide, ide si zapalit do okna a vsetok dym ide dnu, ja nie som konfliktna povaha, a nechcem s nou zle vychadzat, ale co je moc to je moc, pre mna ona nikdy nebude ako vlastna mama, a teraz si neviem predstavit, ze ked bude malinka na svete, ze ona bude kazdy den u nas a teraz sa starat este aj o nu, aj o malinku, my tiez chceme mat sukromie. A stale hovori o tom ako si bude ona malinku brat aj na tri dni k sebe, ja nemam nic proti tomu, nech si ju vezme, urcite budem vdacna za kazdu pomoc, ale ja jej ju jednoducho nedam na cely den a viac, uz len z toho dovodu, ze je velmi tvrda a necitliva zena, ked mi rozprava o vychove mojho manzela, tak mi je zle, ze ako ho sprchovala v studenej sprche ked sa pocikal, a ake zakazy mu davala, tak nemam odvahu jej malinku zverit, a to je este pani ucitelka. A to som si pred svadbou myslela, aka je len fajn, a zrazu taka zmena. Myslite, ze mam jej povedat, takym jemnym tonom, co si myslim?? Alebo to mam nechat tak??

mihouk
5. mar 2012

@bububu123187 Rozhodne by som to nenechavala tak. SI predstav, ze pride ked bude malinka na sveta a hned si u vas zapali. Neviem ci fajcite, moj mm ano a vzdy fajci iba vonku, nikdy nie v okne, to uz rovno jej moze fukat do tvare a tebe tiez. Nehovorim ze pomoc sa nezide, ale urcite nie v takom rozsahu, ved ona deti uz mala, tak nech aj tebe da sancu.
A o tej sprche za pocikavanie.... nech je rada ze tvoj manzel z toho nema nejake tiky a to jestudovana pedagogicka, smutne.
Urci si hranice a trvaj na nich, lebo potom ti bude skakat po hlave a budes zbytocne nestastna a to tvoje babo nepotrebuje. Vela stastia. 😉

lalia2
5. mar 2012

@bububu123187 aj ja som si myslela o mojej svokre, aká je fajn, kým som ju lepšie nespoznala. ja som len teraz prišla z pôrodnice s malou dcérkou. svokra chcela dôjsť, neviem, či naozaj alebo to vraví len zo slušnosti, lebo ona sa nám toľko napomáha a nadáva ale len slovami. No to je jedno. Tak som jej milo povedala do telefónu, že nech sa nehnevá, ale že príde moja mama na dva dni a potom to budem chcieť zvládnuť sama - domácnosť aj bábo. Že sa nemôže uraziť, ale každý sa obráti len na svoju matku. Odvtedy sa neozvala. Neviem, čo by tu robila. Radšej si urobím všertko sama. Mala prísť malú pozrieť včera, ale vraj je chorá. No potom sa zrazu chcela dotrepať. Tak som povedala mm, že keď je chorá, nech nechodí, môže prísť inokedy. Nechcem aby malá ochorela. Asi vyzerám pred ňou ako debil, ael tak keď si nevie sama uvedomiť, že nemá chodiť k 2-týždňovému bábu keď je chorá a má čo i len nádchu, tak jej to musím povedať ja.
No a v nemocnici som mala problémy s kojením, malá sa nechcela prisať, lebo bola v inkubátore a naučili ju tam na fľašu. A keď ma bola svokra pozrieť, tak mi hovorí, že aspoň si oddýchnem, keď nemám malú pri sebe. Ako to môže byť oddych, keď som nevedela čo je s ňou? To len ona by mohla oddychovať. a že či nám už ukazovali cviky na brucho, aby mi neostalo po pôrode veľké brucho. pritom som rodila cisárskym, takže ešte teraz ma to bolí a vôbec mám iné starosti ako myslieť na postavu teraz. no jej to nevysvetlím...

lalia2
5. mar 2012

@mihouk ahoj. tak máme nakoniec dcérku. cisárskym rezom. chvalabohu, lebo mala trikrát omotanú šnúru okolo krku, keby som rodila prirodzene, nemuselo by to dobre dopadnúť...

anda2
5. mar 2012

@bububu123187 moja, tiež mi chcela a chce rozkazovať a kázať, ale si to nedám, lebo len kázať cez telefon a dohovárať ako to ona robila, už som sa obrnila, a nechám ju nech si rozpráva, aj tak si urobím ako je mne lepšie, a aj u nás je to, že muž je svokrou manipulovaný, a čo ona povie to je sväté, ale ja dám najavo, že malý je prvoradý pre mna a vždy bude,ja som zas kojila malého 10 mesiacov, a ked mal 5 mesiacov ma ohovárala aj s jej dcerou, že ho prekrmujem, a to bol len čisto kojený, a včera zas si rozprávala, že ked jej tráva obschne, že knej príde a môže pri nej aj spať, a to ma 5 rokov a sám tam ešte nebol. Tiež len rozkazovať, a ked tam prídeme, tak si musím strážiť aj dieťa a ešte mi aj robotu nájde, tiež je to strašné, ja vravím netreba sa dať...

lalia2
5. mar 2012

@alure presne taká je aj moja mama. nestará sa. keď sa pýtam o radu, poradí, pomôže, ale necháva nás žiť svoj život. svokra tá by najradšej bola medzi nami hádam aj v posteli ☹