Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dazdovka
6. mar 2012

@ma2712 Teraz som si precitalaa vsetko co si o nej pisala a nenormalne sa s muzom rehlime 😀 nasli sme v tom popise aj moju svokrusu, chvalabohu s nou nebyvame. Si skvela ked dokazes byt este aj slusna ku nej, aj ja sa snazim, ale v piatok pride na "navstevu" zo susednej dediny a to mam stres uz odvcera (utorka), zas bude zohnuta nad mnou ked budem kojit a maznavym hlaskom otravovat, des...

ma2712
7. mar 2012

@mamavera
@annus
@e_l_e_n_k_a
@dazdovka
@baklik 😀
Milé maminky, vidím, že niesom sama na svete, svokra je svokra, ale mama je len jedna.neviem, čím to je, že svokry chcú aby ihned sme ich mali radi ako vlastnú mamu, čo je podla mna nikdy nemožné.Z jednoduchého dovodu a to, že naše mami nás nikdy nenútili aby sme ich milovali, milovali sme ich lebo sme to tak cítili a chceli.Tá moja svokra chce aby som ju milovala hned a zaraz tak ako falošne vraj miluje mna. včera som nabrala odvahu , skor vypila odvahu, normalne som si šupla za jeden, a povedala som jej , že láska sa prejavuje uplne ináč, ako otvorom v zadku.Že či sa jej to páči alebo nie, ak chceme fungovať a sa nepozabíjať nech má nechá aspon dýchať vzduch, lebo sa uplne prinej dusím, špehovanie a to otravné pomáhanie, je viac na škodu ako na úžitok, a ked to neprestane sa odsťahujem s malou preč , či už s mužom alebo bez neho!
Samozrejme nasledoval plač, kvílenie, nervy, a iné dramatické divadlo... 😅 A asi po tom teatri s milím úsmevom povedala, že ona mi len chce pomocť, že jej rodičia zomreli ked ona ich najviac potrebovala, a že jej svokra sa stala druhou mamou, /tá jej svokra, čo milé slovo na nu nikdy som nepočula povedať/ 😝 Prišlo mi jej ľúto ,ale nedala som sa , lebo myslím si , že to bolo len a len divadlo na city. Dištancovala som sa od všetkého, a len čo prišiel muž z práce, hned mal zvestované zjavenie pani orientalskej, aká som ja nevďačnica nev´dačná, aká som ja mrcha atd..manžel sa rozosmial a len tolko povedal jej ,, Počúvaj ked sa človeku tolko pcháš do zadku, tak musíš počítať aj stím, že ťa može aj osrať...,, A ked neprestaneš stím všetkým sa odsťahujeme, a potom možeš snoriť, upratovať a robiť čo sa ti zachce,, No nastalo divadlo, plač, kvílenie, škrípanie zubami, urobila somna alkoholičku, lebo pijem pri malej, ano včera som si rupla za jeden od nervou lebo ked som počula,, Vika , pojzrej sa , ako ta milujkuje tvoja mamininka , myslela som, že jej niečo ukazuje, a ona ju učila aby jej povedala mama, nie baba ale mama, to bol už vrchol, ked cez dieťa ide namna...,,
Neviem, č o bude dalej ale samozrejme napíšem či ten buchot, hukot včera zabral alebo všetko dopadlo na prt 😎

e_l_e_n_k_a
7. mar 2012

@ma2712 ta to drzim palce!!!! hlavne je ,ze manzel je na tvojej strane! a co sa tyka este svokier, nie vsetky su take,co chcu aby sme ich mali hned radi....atd. su aj dobre svokry, na moju mamu nevesty a zatovia nedaju dopustit. a mam aj zname co svoje svokry naozaj miluju! mojej spoluziacky exsvokra,lebo je rozvedena,ked sa dozvedela, co stvara jej syn na sluzobkach,tak ked sa vratil nasiel svoje kufre pred domom zbalene... byvali totizto u jeho rodicov... vlastna matka ho vyhodila a nevestu s dvoma detmi nechala u seba..a je to tak do dnes!dokonca po 5 rokoch po rozvode si kamoska nasla priatela,uz 2 roky su manzelia...a co myslis ,kde ostali byvat??? no jasne ,ze u tej exsvokry 🙂 . no mohla by si nadavat na taku svokru?? aj ked je to v podstate uz exsvokra?? na rukach treba nosit take zienky!!

l_e_n_o_c_k_a
7. mar 2012

@ma2712 po precitani tvojich prispevkov ti radim, zbalte vsetky svestky a chodte kdesi do podnajmu a majte klud... ja mam tiez velke problemi so svokrou, ale chvala bohu uz zijeme vo svojom... ona to nepredychala, este ani raz nebola u nas

ma2712
7. mar 2012

@e_l_e_n_k_a to máš pravdu, aj ja poznám kamoškine svokri a neviem povedať jediné zlé slovo ,aj na moju maminu žiadna nevesta nevie nič zlé povedať, ale to vieš su ludia a ludia....

e_l_e_n_k_a
7. mar 2012

@ma2712 aj ja by som chcela byt dobra svokra 🙂 . synom uz teraz hucim do hlavy ,ze maju stat na strane manzelky ! a aby mi v zivote nedovolili robit to,co moja svokra nam. to nech ma prefackaju hned pri prvych naznakoch 😀 .starsi bude mat 16,ten velmi dobre vie o com hovorim,svokru moju nechce ani vidiet....tak sama sebe drzim paste nech som dobrou svokrou,ktora pomoze ,poradi,ale nezavadzia a nestrka nos tam ,kde nema... a ked sa nieco nepaci,povedat to len raz a nie dookola to omielat... moja mama to tak robi 🙂

ma2712
7. mar 2012

@l_e_n_o_c_k_a Vieš mile radi by sme odišli do podnájmu ale momentáln to fakt nejde, a naši su 36 km a to 42 km od manželovej práce, musíme brať čo je, ale raz stade odídem ...a tento moj odchod bude so všetkou sláááávou

lalia2
7. mar 2012

@mihouk ahoj. malá sa volá Klaudia. Meno vyberal mm 🙂 no myslela som si, že to bude chlapec a nakoniec baba. ale sme šťastní 🙂 no tak včera mi mm povedal, že ona sa vie oduť pre hocičo a nik ani nezbadá, čo ju naštvalo, iba keď zrazu zazerá na celý svet. No a čo. ja teraz hádam nejdem celý život skákať ako ona píska a prispôsobovať sa jej náladám. no hej, raz si poviem jedným uchom dnu, druhým von, niekedy mi jej je aj ľúto, keďže nemala dcéru, tak je určite o niektoré veci ukrátená ako ja teraz volám mojej mame čo robí malá a ako mám robiť hento a svokre nemá kto takto zavolať. no nejde pochopiť, že ona je a vždy bude len mm matka a nie moja. veď by niečo nebolo v poriadku, keby som volala jej a nie mojej matke, nie?

lalia2
7. mar 2012

@bububu123187 ďakujem za blahoželanie. no nejako jej to vysvetli, ale či pochopí, neviem. moja pochopí len to čo vyhovuje jej ☹

mihouk
7. mar 2012

@lalia2 Moja tiez ma iba synov, ale to nie je moj problem. Na jednej starne to chapem, ale bohuzial ja mamu mam. No keby ale velmi chcela, tak sa to da, preco moja mama kazdy den volava s bratovou zenou, co robia a len tak na pokec, hocikedy jej stazi deti a svargina tam rada chodi, takze da sa to, len my sme nemali tolko stastia. Ja mam ako hovorim svokru v zalohe, nasi rodinny znami, ked som bola mala, tak som bola zalubena do ich syna a jeho mama je super zena a stale sa vypytuje ako sa mame a je jej luto ze nie som jej nevesta 😀 (clovek musi mysliet na zadne vratka a ja ju zo srandy volavam moja dobra svokra)

lalia2
7. mar 2012

@mihouk no veď to som aj mm povedala, že zato že ona sa nudí, tak to nie je môj problém, aby som tam chodila jej robiť spoločnosť každý víkend. a to sa už stihla svokra vyžalovať aj švagrinej - svojej druhej neveste. hlavne že predo mnou na ňu pár blbých poznámok hodila a keď došli minule oni, tak sa zas jej sťažovala. a švagriná mi hovorí, že ju máme chodiť navštevovať. a vzápätí sa vyjadrila, že je rada, že od nej býva 600 km. a ja ju mám chodiť navštevovať? to mám najradšej, ešte keď mi niekto v dobrom radí. no ale to som chcela. onidve tiež jedna na druhú budú hovoriť a pritom keď sa stretnú,t ak maminka sem, maminka tam. mám najradšej takú faloš!!!

timeaho
7. mar 2012

Babenky ak je svokra doma a nudi sa cize..dochodca..tak je jasne ze sa nudi a vtedy vymyslaju taketo scenare pre nas nevesty...treba ju nejak zamestnat a ona aj zabudne na to ze si zla nevesta, jednoducho nebude mat cas mysliet na to kedy bola s vnukom, alebo ci si jej ako nevesta zase nieco zle urobila...moju svokru zamestname..ci uz pozhanat nieco po meste, vybavit nejake doklady, dam jej aj pancuchy pozasivat, proste co ma len napadne to jej dam urobit a ona cela hepy ze jej cas plynie a potom po unave ktoru som jej nasadila ako terapiu..hehe..je rada ze si polezi a pokuka serial..je to tazke ale asi to mame kazda doma...a myslim ze ine nebudeme.

bububu123187
7. mar 2012

@lalia2 Ved to, a je to tazke, co sa s nou budem bit? 😠 A najhorsie je, ze niekedy citim aj z muzovej strany, ze nadrza svojej mame, ja viem, ze to bude pre neho vzdy jeho mama, ako moja pre mna, ale zase mal by si uvedomovat zopar veci. Aj moja mamina sa nam sem tam do niecoho miesa, a ked sa mi to nepaci hned ju brzdim, a ona to zase vzdy pochopi. Tak preco nie aj svokri? Aj ja raz snad budem svokra, ale ak mam byt taka mrcha, tak radsej nech ma ovalia niecim po hlave🙂)

yokralovnayo
7. mar 2012

@bububu123187 presne ako u nás 😀 všetko... moje slová 😀

bububu123187
7. mar 2012

@yokralovnayo Tak som rada, že aspoň nie som sama🙂 Tak držím palce🙂

annus
7. mar 2012

Ahojte baby. Vidím, že sa svokry nezlepšili 😖 Ja som mala dobrú svokru, ale Bohu žial už nežije. Ona bola pre mňa naozaj ako druhá matka, pomáhala, všeličo ma naučila a predsa nám nezmiešala do života. Vždy stál na mojej strane, volala ma dcérka moja a jednoducho cítila som, že ma má naozaj rada a nielen hovorí.
No akurát dneska som sa poriadne naštvala. Moja najlepšia kamoška sa min. rok v novembri odchádzala od manžela, lebo ten pil a zbil ich. Dokedy dostala len ona, tak vydržala, ale keď už zbil aj deti, tak sa odsťahovala s troma detmi do podnájmu. Ona má svokru mrchu, je to ježibaba ozajstná. Podla nej, ona mala vydržať a ostať ticho a nie odísť. Povedala jej, že napriek tomu, ža majú spoločný dom s manželom, ona nemá na nič nárok, všade kade po dedine hovorila, že ona ju vyhodila lebo "Zničila synčeka" Pritom ten pije a nič ho okrem toho nezaujíma, ani deti, ani nič, len aby mal peniaze na chlast. Doma nikdy nič nemusel robiť, moja kamoška všetko spravila, aby mali pekný a pokojný život (podľa mňa to aj preháňala, lebo všetko spravil podľa jeho vôle) dokonca mala dve zamestnania... a má dodnes, lebo musí platiť aj byt aj ostatné výdavky, ako deťom škola, škôlka, strava autobus. No predsa to nijak zvláda.
No včera jej manžel zavolal, že ona jemu nechal len dlžobu. Že on musí platiť za seba sociálne aj zdravotné poistenie, a okrem toho teraz musí spraviť daňové priznanie a nemá žiadne faktúry...vyzerá to tak, že dosť bude platiť...že ako si to ona dovoluje, že ona bere za tri deti daňový bonus. Nos skoro ma šlak trafila. On nič neplatí na deti, odkedy sa odsťahovali, ani na vianoce nič nedostali, on tam ostal v novom zariadenom dome...a ešte on sa sťažuje. No kamoška ho poslal niekam, ale asi tak za hodinu jej volala svokra, že ako si ona myslí, čo je ona za človekom, zničiť niekomu život a ešte nechať naňho dlžobu 🙄
Na toto už nemám slovo. Taká mrcha jedna.

annus
7. mar 2012

@ma2712 To je super moja. Aspoň si jej povedala či Ti vadí a hlavne super, že manžel je na Tvojej strane. Dobre si spravila, že si jej povedala svoje, ja by som asi infarkt dostala od takej svokry. Možno pár krát jej to ešte musíš pripomenúť, veď svokry sa ťažko učia nové veci 😀 ale dúfam, že budete mať pokoj a súkromie. A hlavne prajem pevné nervy...no a aby ste vedeli čo najrýchlejšie odsťahovať.

annus
7. mar 2012

@dazdovka Ahoj. Jednoducho choď do druhej izby, keď budeš kojiť, veď Ti nemusí stáť v riti (s prepáčením)
Nemá tam čo robiť, keď kojíš. Keď sa nám dcérka narodila a kojila som, tiež sa stal, že svokor došiel a začal malej hlúpo rozprávať...slušne ale rázne som ho poslal preč, veď nemá tam čo robiť, keď kojím...je to intímna vec medzi malou a mamičkou.

e_l_e_n_k_a
7. mar 2012

@annus naj si ziada vyzivne na deti a vyplatenie zo spolocneho majetku.... prepacte za vyraz,babenky,ale takych chlapov za vajcia do prievanu zavesit...aby si uz v zivote nevrzol... a ku niektorym by som aj ich mamicky za jazyk zavesila..... nech sa tvoja kamoska neda,nech ide na soc.urad na odd.starostivost o rodinu a deti.tam jej urcite poradia.

annus
7. mar 2012

@e_l_e_n_k_a Máš pravdu moja. Ona išla min. t. za advokátom pre radu a ten jej všetko vysvetli. Jednoducho aj ona má nárok na ten dom, veď je to bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, a keď sa rozvedú tak bude dosť platiť aj na deti. Ale hlavu na to, že jej svokra o tom vie, určite už spolu boli za advokátom, lebo pred mesiacom chodila za mojou kamoškou aby sa udobrili (nie manžel ale svokra) aby sa naťahovali naspäť. No na šťastie ona ju poslal niekam. Predvčerom išla domov pre nijaké veci, čo mala uložené v pivnici v krabici a svokra jej s úsmevom " Keď manželovy dáš pusinku určite ti to donese hore " Ona je úplne šibnutá. Pred mesiacom za ňou zas vykrikovala, nech idú do nového bytu, nech tu neotravujú, ona tu nemá čo robiť, a určite už roky ukrádal manžela, že mal peniaze na podnájom a na zariadenie bytu. Hlavne že jej kauciu zaplatila vlastná matka (naštastie podpísali o tom aj doklad pred notárom) a zariadenie má na splátky.
No ja som jej minule povedala, nech sa nehnevá, ale aj ona za to môže, že to tak dopadlo, veď prvú facku dostala pred 17 rokmy. Ja by som manžela zastrelila, keby ma udrel. Alebo minimum, že idem na políciu a dám ho zavrieť.

mihouk
7. mar 2012

@annus To je teda vydarena svokra. Rodina mojho mm je ako by som to povedala vybusna. Tuto nedelu ked svagor nervozne vykrikol na svoju zenu a ona sa rozplakala, tak jej svokra iba povedala, neboj zvyknes si...... moja mama by bratovi vycistila zaludok, keby nieco take urobil, nie povedat neveste, ze si zvykne. Nastastie so svagrinou nie sme ziadne husy a nasi chlapy vedia, ze ked sa premenia na takeho nervaka ako je ich otec, tak odchadzame a mozu ist kade lahsie.
Myslite ze generacia nasich svokier, radsej drzala hubu a krok, len aby bol klud v rodine a takymto sposobom urobili zo seba handry???

mamavera
7. mar 2012

@dazdovka nehnevaj sa, nerozumiem tomu, aký stres? Slušne ju požiadaj, keď pôjdeš kojiť, aby počkala vedľa, že ti to prekáža, keď nepochopí, VYHODIŤ a zamknúť dvere. So somárom sa dá jednať iba takýmto štýlom, s normálnym človekom sa dohodneš.
@ma2712 tlieskam ti!!!! Neboj sa, pohne sa to smerom, ktorým chceš! Kľude svokre povedz, že tie jej divadelné predstavenia s tebou nič nerobia, ale kľudne v nich môže pokračovať, nemusíš zapínať televízor. 😀 😀 A to, že si nepraješ, aby ti lozila do tvojích vecí, by som jej povedala veľmi dôrazne. Láska sa vynútiť nedá, krásne si to napísala o tej láske k matke, ale ja mám aj moju svokru veľmi rada, je mi veľmi ľúto každej z vás, ktoré tu píšete, že okrem iných starostí, čo máte, sa musíte zaoberať takými trúbami 😝 😝 😝 Prečítajte si niečo o asertivite, pomôže vám to.
@mihouk áno, veľká časť žien držala hubu a krok pre kľud v rodine, ale je iná doba, len sa čudujem, že to ešte nedošlo tým svokrám 😝 , niekedy, keď to tu čítam, tak sa nestačím diviť, veď to nie sú staré baby, v dnešnej dobe si predstavujem ženu 50-60 ročnú, ktorá je zamestnaná, má svoje koníčky, svoje priateľky, teší sa zo života a nezabíja čas sledovaním každého kroku svojej nevesty.

mihouk
7. mar 2012

@mamavera Mozno v tom to je. Moja mama ma zamestnanie, zahradku, mojho tatka na komandovanie, kamosky na kavickovanie, tak asi preto nema cas sledovat kazdy krok mojej svagrinej. Moja svokra je na invalidnom, vela nevladze, svokor je cudak a vela nerozprava a vdaka nemu ani ona nema vela kamosiek. Ale figu borovu, aj tak vie moja mama o kazdom svagrininom kroku, sama jej volava a rozoberaju to. To bude v cloveku a jeho povahe najprv a potom okolnosti a okolie.

annus
8. mar 2012

@mihouk Aj mm je výbušný...ale nie so mnou. Vedľa mňa rýchlo naučil, že buď bude rozprávať slušne, alebo pôjde kade ľahšie. Dokonca už párkrát som počula, ako zareagoval, keď počul, že jeho brat iba zvýšil hlas voči manželke. Jednoducho sa ho spýtal " Ty sa opovážiš takto rozprávať so ženou, ktorá ti porodila dve deti a spraví všetko podľa tvojej vôle???" Švagrina iba kukala na mňa a ja som sa smiala 😀

martinaaaaa
8. mar 2012

@ma2712 urcite si v poriadku presne ako pise mamavera radsej s par eurami vo vrecku v podnajme a s pokojom v dusi ako so svokrou no ja na tvojom mieste by som uz sedela za vrazdu prveho stupna dufam ze to admin nezmaze 😀 drzim ti palce nech sa vam to najskor podari ja mam tiez vydarenu svokru za 10 rkov som sa s mm nepohadala pre nic ine len pre nu ale to az ked sa narodil davidko no nebudem to rozpisvat ale tolko mudrosti som si nevypocula ani na vysokej skole 😉

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibina25
8. mar 2012

@enya00 ja nemozem uverit, ze take nieco dokazu rodicia urobit vlastnym detom navyse v takej tazkej a drahej dobe, aku zijeme

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
d.j.
8. mar 2012

pridavam sa aj ja na temu Ja a svokra :( u nas nezhody zacali velmi velmi davno, este ked sme len s manzelom chodili, uz v tedy jej vsetko na mne vadilo a jasne mi to davala najavo zakazdym ked ma videla. a velka chyba ze manzel nereagoval a nekomentoval. teraz mame krasnu 2r. princeznu a cakame druhe babo 🙂 najprv sme byvali u mojich rodicov, a popri tom sme si stavali dom. zial dom mame o 3 domy dalej od svokry :(. byvame tu uz pol roka a ona denno denne je pred mojim domom a spehuje kedy vyjdem z domu a kedy dojdem. ked ma vidi ze niekam idem tak zacne komentovat ze vyletnicka, kam idem a pod. a uz aj mojej dcerke hovori ze je vyletnicka a mojmu muzovy sa stazuje ze nikdy nie som doma, co ju do toho neviem. S malou mi nepomohla ani raz odkedy tu byvame. ked ju dojde pozriet tak na 5min. raz za 2 tyzdne, donesie jej az par jablk a vobec sa snou nehra iba mi rozprava jej problemy. Nezaujima ju ci nepotrebujem s niecim pomoc, ved naco. Nastastie mam svoju maminu, zial nie je na dochodku ako ona, ale zakazdym ked jej crnknem tak dojde a pomoze mi.
okrem toho ze sa moja svokra vobec o vnucku nestara a sleduje kazdy moj krok ma najviac vytaca ako sa tvari ze ma ma rada, pritom pravda je opak, a ako ona "miluje" svoju vnucku. Najvacsi vrchol bol ked som jej zahlasila ze cakame druhe babo a kedze vieme pohlavie tak som jej povedala ze cakame synceka, po tom co mi povedala ze co bude dalsia baba, a ona na to citujem "nebodaj sa vam to podarilo 🙄 mat chlapca?" skoro ma porazilo. ju vobec nenapadne ze nase deti su vlastne deti jej prvorodeneho syna. ona stale vidi iba mna a jasne co ja robim je vsetko zle.
a to nebudem pisat to ze si mysli ze moj dom je aj jej, vlastne dvor, ze mi chodi okolo domu kedy chce, a ako sa jej paci. okrem toho je fajciar a vsade mam spaky. Pusta mi vodu a polieva rastliny co mam vysadene, aj ked som jej neraz hovorila ze si to nezelam. ona sa urazi, poplace a na dalsi den robi to iste. no hroza.
proste tema svokra je tema na kazdy den v kazdu hodinu. uz len vydrzat a vydrzat ;)