Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

smisel
21. sep 2007

ahojte! a co poviete na toto - mne raz svokra povedala ze ked sa nam narodi dieta, pojde do dochodku a bude mi vychovavat dieta aby som ja mohla ist robit! skoro som spadla zo stolicky aj s manzelom. a hned som to razne zakazala, som povedala ze ja si nase dieta vychovam s manzelom a nie aby sa mi ona starala o dieta a ja prislao tie najkrajsie chvile. no nie?
ved ona vobec nie je rodinny typ ta moja svokra. ma sice dvoch synov ale ona sa zaujimala len o mojho manzela a svokor ten zase o druheho syna. co to je za vychovu ze si podelia deti.a povedala ze mi kazdy den bude chodit pomahat. tak som povedala ze to nebude musiet lebo mam aj svoju matku a ja som taka ze si vystacim aj sama. tak to radsej budem stale vonku kocikat akoby mala kazdy den u nas vysedavat. Viete ako ju ja neznasam! nemozem za to ale stale na mna len kyda kade chodi

bubca
21. sep 2007

smisel:vitaj v klube 😉 😀

lindda
21. sep 2007

pripajam sa do klubu 🙂nanic svokier 😝

lindda
21. sep 2007

mne povedala svokra ked som otehotnela ,za ona my ho ukradne a bude snim chodit stale na prechadzky dnes ma Nino 7mes a tyzden a nas kocik este ani nevydela 🙂 a to som zacala iba ytm najmensim zlom ked budem mat viac casu tak vam teda popisem ako Andersen celu knihu ja a moja svokra 🙂

bubca
21. sep 2007

troška čierneho humoru:svokra a údené sú najlepšie studené 😀

bubca
21. sep 2007

lindda:ja by som tu mohla popísať romány,ale načo si kaziť taký pekný deň myšlienkami na takú strigu,no nie?teš sa z maličkého a vykašli sa na ňu 😉

lindda
21. sep 2007

😀 😀 😀 preco cierneho take zo zivota 😀 😀 😀

bubca
21. sep 2007

lindda:no vidíš,hneď máš lepšiu náladu 😉

lindda
21. sep 2007

ja mam moja svokra dnes odchdza na tyzden do roboty huraaa 😀

bubca
21. sep 2007

tak to je fajn,uži si krásný a pokojný víkend 🙂

pacna
21. sep 2007

moja svokra za ten rok čo sme tam byvali mi malu postražila ale:"nebud dlho čo bude papať atd"a nakoniec ju nakrmila pernikmi a to čo som jej ja nechala jej nedala asi sa jej nechcelo ju krmit.ked budem mat čas napišem o svokre druhej sestry to je tiež individum.musim ist do mesta tak večer. 😝

lefika
21. sep 2007

bubca, to o tom udenom povedal moj svokor pred svojou svokrou na nejakej rodinnej oslave kratko po svadbe. je tomu 30 rokov ale doteraz sa s tym vychvaluje! ja z neho proste nechapem: oni sa obaja spravaju k ostatnym ako najvacsi kreteni, a este si myslia aki su dokonali a ako ich vsetci miluju. samozrejme aj odo mna ocakavali, ze svokru budem mat pomaly radsej ako vlastnu mamu.
linda, ja zas mojmu manzelovi sem-tam zo srandy hovorim, ze mat tak cas, napisem o jeho rodicoch knihu, lebo fakt kocurkovo je oproti nim slaby odvar. nech sa narod pobavi 😀 minule ked sa od nich vratil, sa ma pyta, ci som uz zacala, ze ma material na novu kapitolu,ze by mi s tym aj pomohol 😀 😀 😀

smisel
21. sep 2007

jaj kočky manzelov brat ma dve deti a to by ste mali vidiet co s nimi robi svokra. ked povedia ze nechcu jest tak ich napcha cokoladami. a ked ich mama jejj to zakaze tak sa s nimi zatvori do izby a krmi ich nimi tajne. ona je nonormalna. a ked k nej niekedy prideme povie: ach taka som unavena cely den som upratovala ale ked vojdete do domu tak vsade bordel a smrad tak sme sa len so svagrinou (s jej druhou nevestou)zhodli ze ona vobec nevie upratovat. taka je necistotna. minule svokor mi s usmevom na perach povedal predstav si mali sme tu navstevu. a ja ze koho. on ze no myska nam tu v kuchyni behala. tak si vduchu hovorim preboha ved to by mal byt ticho a nie sa tym chvalit.
kočky keby ste sa zapozerali do oci mojej svokry nenormalnu falos v nich vidite. a jej mama (manzelova babka)ma velmi nenavidi za to ze sa jej nezdravim bozkavam ale dobry den. toto jej vadi. chapete nema nic ine na robote tak hlada problemy tam kde nie su. ale seriem na nu. a vzdy ked sa stretneme sa ma spyta tu istu otazku :Miška a ty vies varit? hlavna vec ze za ten rok co sme manzelia, manzel pribral skoro 10kg. keby som mohla tak ich otravim niecim poriadne silnym.

tomaslavka3
21. sep 2007

Ahoj baby akurat som natrafila na super temu.Musim sa vyzalovat a prosim poraddte mi co by ste urobili vy na mojom mieste.Svokra sa stazovala,na mna lebo:Som povedala,ze mojim trojickam nedavam v ich veku/dnes maju rok/chrumky,lizatka,sladkosti,cukor,nedavam im pozute z huby atd.Raz som sa u nej vyjadrila,preve v tom momenta,ked chcela decku strcit do hubicky zakusok,ze ja trojicky zdravo stravujem.Prave dnes je to u nas na pretrase,ked oslavujeme.Som strasne na nu nasrana a naviem ako sa k nej za to dalej spravat.

lefika
21. sep 2007

tomaslavka, v prvom rade detickam vsetko najlepsie k prvym narodeninam!
a ku svokre: su to tvoje deti, a ty rozhodujes, co budu a co nebudu jest. ak chces mozes argumentovat zdravou vyzivou, pripadne jej podstrcit nejaku knizku o vyzive deti alebo povedat, ze detska dr. ti neodporucila take veci davat, ale nemusis. ona si svoje deti tiez vychovala, ako chcela ona, a ked nie, a nechala si do toho kecat, jej problem...
a stazovala sa komu? manzelovi? a on co na to? z mojej skusenosti najviac zabera, ked je manzel na tovjej strane a povie jej on, co si o tom mysli.
a pozute z huby... bleeee. by som sa asi neovladla a povedala jej, ze jej nieco pozujem a nech to potom zozerie 😠

andy.a
21. sep 2007

tomaslavka,tiež želám malým slečnám všetko naj-naj k prvému rôčku.. 🙂 🙂 🙂
a k tvojej svokre-no comment-- 😠 ale také sú asi skoro všetky.. 😒 manžel by sa ťa mal zastať..

smisel
21. sep 2007

lefika ked chce tvoja svokra tak aj ja jej mozem nieco pozut a poslem jej to v baliku 😀 😀 ty kokso skoro som zo stolicky spadla ked som si to precitala. to je sila. neviem sa zdrzat smiechu 😀 ona je podla mna vadna! jááááj aj ta moja je riadna kofa. som rada ked ju nevidim. a uz ked viem ze ideme k nim na navstevu tak mam pokazeny cely den.

perla200
21. sep 2007

ahoj tomaslavka3...neboj ty si normálna.....to ona nie je normálna....požuté z huby? čo sme v stredoveku? nechápem...ale aj ja sa pripájam ku klubu nanič svokra...tá moja sa ma stále pýta môjho manžela, či sa u nás má dobre, či mu dávame jesť, lebo je chudý!!!!!! či u nás netrpí a to dookola...tak som jej raz povedala, áno, dávame mu jesť,(bývame u našich, lebo staviame dom) moja mama varí každý den, áno je chudý, lebo mal chrípku a horúčky tak schudol ( neprišla ho pozrieť) má kde bývať, má sa dobre...a môj manžel len pritakával...že či má čo jesť...raz sme prišli v nedelu nečakane na obed a viete čo bolo na jedenie???? obložené chlebíčky!!!!!!!!!!!!!!! ja som neni na to zvyknutá...a ešte nemáme detičky, ale neviem čo potom bude...dievčatá držte sa...čo najdalej od svojich svokier. tá moja býva našťastie 25 km od nás...chvalabohu.

bubca
21. sep 2007

lefika:svokrovci zostanú vždy svokrovcami,s tým nič nenarobíme...ako som napísala,my sme s nimi pred 3 rokmi prerušili styky a je kľud...v živote nám nebolo tak dobre 😉

sharlotta
21. sep 2007

Tomaslavka, ja mam kolegynu, ktora ma 7 rocnu dceru a vobec jej odmala nedava sladkosti a ked su nejake sviatky, tak nam donesie do prace cokolady, ze mala dostala, tak sa z nej obcas smejem, ze odtrhava decku od huby, aby nas uplatila 😀 😀 😀 Ale ja napr. tiez nejedavam sladkosti, lebo mne osobne sladke nechuti a vobec sa mi to nezda divne. Moja svokra ma vo zvyku piect kolace a vzdy ked prideme na navstevu, tak nieco napecie a potom sa urazi, ze to nejem, aj ked som jej milion krat hovorila, ze mi to nechuti a proste sa musim do toho nutit, aby som nieco sladke zjedla. 😝 😔

smisel
21. sep 2007

mi byvame v jednom meste ale za to na 4.poschodi bez vytahu tak sa vytesujem ze sa k nam o par rokov nedostane a ked ano tak asi najdem taky 10poschodovy dom bez vytahu 😀
prve vianoce ked sme travili s manzelom spolu sami doma (romantika) tak boli nestastni. ale ono to bolo tak ze v juli sme mali svadbu a uz v oktobri sme sa stahovali do vacsieho bytu a vianoce sme si teda chceli vychutnat sami dvaja a ked sme po veceri prisli k nim tak jeho mama aj s babkou hned ze syncek mali ste normalnu veceru? a bolo aj toto a bolo aj tamto? tak som povedala ze nie mi sme mali suchy chlieb lebo ja neviem varit! Boze co si myslia ze neviem urobit jednu polievku, salat a kapra alebo co. jasne ze bolo vsetko tak ako sa patri. ale tak sa spravaju akoby ich synacik trpel pri mne.

lefika
21. sep 2007

bubca, presne tak, to jedine asi zabera: prerusit styky.
mna len zaraza, ze kym sme sa stykali, ako strasne visela na svojom synacikovi (mojom manzelovi) a teraz ani nezavola, nic. ja som rada, ze mam pokoj, len mi je luto manzela, ze sa musi vyrovnat s tym, ze rodicia sa na neho tak lahko uplne vykaslali len preto, aby nemuseli vidiet mna 😒

petusko
21. sep 2007

ahojte baby, ako vas tu citam, tak spominam, aj ja som mala so svokrou zopar dost ostrych konfliktov. byvali sme s nou a tak to bolo asi tak ako vsade, kde je nevesta a svokra. ale bohuzial, pred mesiacom odisla na vecnost, dost necakane a teraz zistujem, ze aj ked bola fakt neznesitelna, /ja som ju volala general /, teraz tu chyba. ☹
ale na druhej strane, az teraz zaciname skutocne zit ako rodina a az teraz sa doma citim naozaj ako doma 😉
tak sa drzte a nedajte si kazit zivot niekym, kto za to vobec nestoji. a nezabudajte, usmev je najlepsia zbran 🙂

bubca
21. sep 2007

lefika:naozaj mám dojem,že hovoríš o mne...ja som pred 3 rokmi rezolútne zahlásila,že sa s nimi odmietam stretávať a deti im nedám,pretože moji svokrovci programovo štvali Dominku proti Davidkovi...jeho v živote nestrážili a ani ich nikdy nezaujímal a Davidko ich vlastne ani nepozná...manželovi som nikdy nepovedala,že sa s nimi nemá stýkať,predsa len,sú to jeho rodičia,ale keď od cudzích ľudí počúval,ako ma ohovárajú a klamú,rozhodol sa sám...

lefika
21. sep 2007

bubca, u nas je to este trochu cerstve, predsa len. ja ked si predstavim, ze by mne nieco taketo vyviedli moji rodicia, tak mi je naozaj do placu...a ani si to uplne nedokazem predstavit. a oni sa pritom nehanbia este vsade vykladat, aki su super a dokonali rodicia.
mmch, uz veelmi davno, ked som este ani nechyrovala o tom, ako to nakoniec s nimi dopadne, sa mi zdalo divne, ze za najlepsiu vychovnu metodu povazuju pri malinkom dietati "nechat vyrevat" a pri vacsom "za ziadnych okolnosti nechvalit". normalne nechapem, ako mohol z mojho muza vyrast normalny clovek 😕

tomaslavka3
21. sep 2007

Baby diky,ze som nezostala s tymto problemom sama,ze mi pomahate sa s tym vyrovnat.Lefika,pytas sa komu sa stazovala???No predsa jej neveste,ktora byva s nou a ona detom este mladsim ako nase tie chrumky,pozuty obed atd.dava a povedala,ze ta nevesta to vsetko detom,co ja nedovolim dava "a su tiez zdrave"ona asi aj zato ze ma 70rokov nepochopi co su generacne choroby,ako sa bacile prenasaju,ako sa kazia zubky atd.S muzom to budeme estelen dnes preberat cez telefon,lebo je v zahranicí a jemu to povedal jeho brat s ktorym robi a je manzel dotycne nevesty.Takze rozmyslam,ci sa to nedotkolo aj svagriny.Lebo ja som sa to dozvedela,aka vlastne som cez troch ludí.Moj muz ma nechava rozhodovat samu o takychto veciach,lebo je skoro stale v robote.On od zaciatku vie,aka som na zdravu vyzivu,pretoze som aj vyucena v takom odbore a mam aky taky prehlad.

lefika
21. sep 2007

tomaslavka, ja som to robila napr. tak, ze ked mi nieco nepovedala rovno, tak som sa tvarila, ze problem neexistuje. neznasala som totiz, ked vsetko islo cez manzela, vsetky staznosti na mna, a mne do oci nepovie ani slovo, len sa blbo vyskierala.
inak je to asi jedno co spravis. u nas to bolo asi takto:
nesuhlasim s nou -> moc si dovolujem
ignorujem ju -> vyplakava, ze ju nikto neberie vazne
suhlasim s nou -> urcite sa len pretvarujem a aj tak s nou nesuhlasim
vies kolko krat som sacudovala, ako s nou svokor vydrzal 30 rokov zit? mna islo vystriet po troch rokoch

pacna
21. sep 2007

ked som čakala prvu dceru tak ma nevytočila ničim.raz ma muž viezol do roboty a krasavicu do mesta ja som musela sediet v zadu.a ona furt nech si dam sveter lebo je zima povedala som že mi zima neni a ona ako mlyncek stale dookola už som jej neodpovedala len sa usmievala a ona že :"mna ide poraziť ked ona sa len usmeje a človek nevie čo si ma myslieť"manžel na mna žmurkol a usmievala som sa dalej. 😀

vera113
21. sep 2007

Juj baby, tak to teda ale máte... 😝 Ja chvála bohu nič také nezažívam.. Takže držím vám palce, aby to vaše nervy vydržali. mimochodom, najlepšou zbraňou na všetko je úsmev. 😀 😀

roasha
21. sep 2007

boze dobry,zeny,cudujte sa, preco je na svokry tolko vtipov 😅 ?moja je od nas chvala bohu 100km,ideme tam raz do roka na 2-3hod,a staci mi to vrchovate.este sa nestalo,aby postiskala malu,a to uz bude mat5r/jedine vnuca/,sme manzelia 11r,byvame tu uz skoro 5r,ale este tu ani neboli../super/ 🙂 🙂 🙂 ale ked sa s manzelikom pohadame,tak ona je vdacna tema na vykrikovanie nedostatkov. 😠 😠 😠 este,ze je tak daleko. 😉 😉 😉