Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzka1902
6. júl 2012

@magali no tak uz sú na svete dve takéto hrozné babky...u nás v dedine ju nemajú viacerí ludia radi pretože im hocijako ublížila....hlavne čo sa týka vysporiadania pozemkov, no najviac asi ublížila asi ked sa jej najmladsí syn dozvedel, že ked bola s ním tehotná tak svojho manžela dobila svatým krížom s výčitkou čo to urobil....ked ostala vlastne tehotná a teraz ju najmladsí syn ma doopatrovať...

mamavera
6. júl 2012

@prdelinka12 chápem, že ti svokor ide na nervy, aj ja som žila so staršími ľuďmi, sú už proste taký, s najväčšou pravdepodobnosťou sa svokor nezmení, s tým musíš rátať, ale neviem, prečo riešiš, čo si varí...v jeho vlastnom dome si môže predsa variť čo chce. Nehnevaj sa, ale postavím sa teraz na stranu svokra, je to jeho dom a súhlasím s tvojím partnerom, že mu máte byť vďačný, že máte kde bývať. Nemyslím ďakovať mu desať krát denne, ale podľa môjho názoru nerobí nič, čím by ti ubližoval. Keď ťa desí predstava žiť s ním, nenadstavujte. Keď ti ide na nervy teraz, bude to časom len horšie. Do tejto témy chodím často a viem, čo dokážu svokry 😝 😝 ale tiež sa dokážem vžiť do pocitov druhej strany. Často tu čítam, že svokra je pre nevestu úplne cudzím človekom Ak to nevesta tak cíti. Ale aj nevesta je úplne cudzím človekom pre svokra. Ak to tak svokor cíti. A potom nevidím najmenší dôvod na to, aby sa svokor stravovaním prispôsoboval tebe - úplne cudziemu človeku a ešte vo svojom vlastnom dome. Chápem, že mladé rodiny to majú finančne veľmi veľmi ťažké, ale ak si najprv poriešim dieťa, až potom vlastné bývanie, budem musieť alebo rešpektovať u svokrovcov ich spôsob života, alebo si zobrať hypo na sto rokov a odísť.

prdelinka12
6. júl 2012

@mamavera ja netvrdim ze sa mi ma prisposobit vo vareni,ja od neho ani nechcem,aby varil.vies len on nam to stale nanucuje,aby sme to jedli,a to mame dvakrat do mesiaca svieckovu,maso s hraskom,maso s tym a stmy,a stale len knedle...vies a ja nejem maso,tak ja varim aj ine veci...a ide aj o to,ze moj chlap musel zmenit stravovanie koli problemom a on to furt tak vari...a co navarim ja toho sa ani nechyti

mamavera
6. júl 2012

@prdelinka12 nech si varí čo chce a ty si var tiež čo chceš, keď si pol roka od neho nič nozoberiete, pochopí a ako som písala, bude sa to len zhoršovať, asi by som nič nenadstavovala, ale šetrila ako besná a riešila vlastné bývanie.

evka1704
6. júl 2012

@megustas svokri su uz take.aj mna ide slak trafit,ale co narobime.... 🙂

prdelinka12
6. júl 2012

@mamavera ved si aj varim :DDDD no moj drahy nechce odist z domu,takze tu musime zostat 🙂 zostava len dufat ze ho trafi slak na vysoky tlak :D ale nie,to zas tolo prezijem....
ja som tym prvym prispevkom chcela povedat aj to,ze odkedy som t nevari neupratuje,nic nerobi,len sa tak mota a je otravny...

staronova
6. júl 2012

Ja

zlatica36
7. júl 2012

@prdelinka12 utekaaaaaaaaaaaaj!!! a nie stavaj podkrovie!!!

yokralovnayo
7. júl 2012

@prdelinka12 ahoj, ja mám tolko rokov ako ty 😉 dcérku sme mali v 20tich a mm má 28r ... on býval v podnájme, ale hned ako sme zistili ze som tehu, sme si zacali hladat byt a vybavovali hypotéku. lenže nám ju neschválili 😠 tak sme si našli podnájom, boli sme tam rok.... a potom sme kúpili trojizbový byt... sme zadlženy na 30 rokov ☹ ale čo už ... sme sami od začiatku ! je to super...
podla mna v tejto dobe sa dá nájst podnájom ... my sme mali len jednoizbový bytík, tlačili sme sa tam, kým nemala dcérka 10 mesiacov.. bolo to ťažké, ale teraz sa máme dobre...
a čo sa týka toho varenia, súhlasím s @mamavera je to jeho dom .. a možte byť radi, že tam možte bývať.. skús si to otočiť... že ti príde do domu synova nevesta a bude ti v takom veku rozkazovať. 😕
ale určite by som to riešila na prvom mieste s mužom... svokor nech si robí čo chce 🙂
moj názor 🙂

katche
8. júl 2012

Ahojte, ja sice nemam problém s protivnou svokrou, tora sa do všetkého stará. Moja svokra je skvelá osoba, svojim spôsobom anarchistka, manžela porodila v 17tich, aj ten vzťah je skor surodenecky...Ale tu nastáva problém. Akobyssa snažila dohnať zameškané. A aby toho nebolo malo, má vyrazny problém s alkoholom. Barak sme kúpili na polovicu, takze nemôžme ziadat, aby odišla a vyplatit ju nie je za čo. Ked je triezva je skvelá, poradí, pokeca, ale akonáhle si vypije koniec. O vlastnom synovi povie že je k**** a že ho zabije, hádže po nom veci, ku mne si nic nedovolí. Zatiaľ. Čakáme naše prvé a vytúžené bábätko a ja neviem, čo bude.Bojím sa s ňou ostavat doma, bála som sa chodiť aj z práce domov. Ju teraz navyše vyhodili z roboty, všetko ťahá môj manžel...a jej skvelý nvy opriateľ, to je tiež ozran. Stale sa dusuje, že ked bude mať vnucatko, že sa zmení, že jej liečenie nepomôže, strasne sa tešila, ked sme jej to oznámili, ale nadšenie a tvrdenie, ze is nebude pit jej vydržo dva dni. Ja už nevladzem, jes nervami v koncoch a ja tiež, nechcem sa báť, že ja odídem na chvíľ preč a nechám malé doma a babka medzitým bude na šrot...stale dookola počúvame ako jej liečenie nepomôže, nepomohlo ani jej sestre, ako sa tu vlastne necíti doma a kadejaké bludy a pri tom za triezva tvrdi uplne nieco ine . Mala ťažký život, chapem, ale skrátka nechape, že začala nová etapa v živote. Ja neviem, mm sa vyjadril aj tak, že mama-nemama, budeme musieť odísť my, alebo ona..na báze dobrovoľnosti....

baklik
11. júl 2012

@katche ahoj, tak to je blbe s tou svkorou. 😖 fakt neviem, co by som ti poradila, jedine, ze odist prec. ale chapem, ze je to tazko, ked v tom mate peniaze, hmm. je blbe, ked sa musime stretavat s ludmi, ktorych nemusime (u mna je to raz za mesiac, ale aj tak mam nervy z toho, uz ked si spomeniem) a nie to este s nimi zit. 😒

zlatica36
12. júl 2012

@katche chodte prec!!! srat na peniaze!! aj my sme odisli.... po13 rokoch nam ostalo len 8 kufrov a dve deti sediace na nich a to rovno 2000 km od domova.... este teraz mi je tazko,ked si pomyslim na ten "obraz" ... ale bolo to to najlepsie rozhodnutiie v nasom zivote!!! len nechapem ,preco sme boli taki pridrbani a neodisli skor... teraz je nam dobre a sme stastni 🙂 😉

katche
12. júl 2012

@zlatica36 @baklik dnes kvapla ta pomyselna posledná kvapka. Zas šla do mesta, vraj k lekárovi a je na šrot. Údajne este dnes príde, ale peniaze, cp mala dať na energie a na ucet za mobil prepila. Mm bol.este taky.charakter, že mobil je na jeho meno, keďže všade má dlhya nikto jej mobil nezaktivuje. Nasral sa a dal jej zablokovat kartu.vrajnam id len o peniaze, a ja nikde nerobím a prečo by mala ona platit dačo navyše. Ja som odišla z práce kvoli tehotenstvu, keďže ako kuchárka by som to zle znasala, narozdiel od nej, čo ju vyhodili kvoli alkoholu, a to robí v zdravotnictve osetrovatlku či zdratotnu sestru v zariadeni pre seniorov, teda robila. Skoro ma po tom jej vyjadreni vystrelo, takze nás odchaod visí na vlásku, už hľadáme kam by sme šli.4 kufre a pes... Ja už som sa vyjadrila, že dám odpojiť elektrinu, plyn aj vodu. Je to písané na moje meno a platit to nebudem, ked už v baraku nebudeme bývať. Dva roky čakania na mimi, konečne.sa podarilo a ked už to vyzeralo, že aj sp svokrou je lepsie, že naozaj sa jej darí vyhrávať nad chlastom, tak namiesto toho nám ubližuje...pije stale viac...bojím.sa, aby sa malickemu nieco nestalo kvoli môjmu stresu

zlatica36
13. júl 2012

@katche aj my sme davali odpajat plyn,vodu elektrinu...uplne sme rusili odberne miesta,cize prisli demontovat merace a davali blomby... elektrina a voda nebol problem,to odpojili hned...ale plyn.... no cista katastrofa!!! nahlasit zrusenie odberneho miesta som bola v oktobri 2010.vies kedy ho odpojili??? posledneho marca 2011....po 5 mesiacoch....lebo! v zmluvnych podmienkach plynarnach bolo,ze ked chce niekto zrusit odberne miesto plynu,tak mu plynie vypovedna lehota jeden stvrtrok od ukoncenia stvrtroku,v ktorom bola ziadost o zrusenie odberneho miesta podana... skoro ma vystrelo.... este ze nam dali platit tych 5 mesiacov len 8 eura....to mi platila sestra na sk... takze radsej prepiste inkaso na svokru ,ked tam bude byvat sama,nech si to plati,...ale tu je zase riziko,ze ked je dom pisany aj na nu a nebude platit,tak jej energie vypnu ..aj ked tak nezaplati,tak pride na rad exekutor....

lindusik
14. júl 2012

Pooooomoooooc...ja mám tu najhoršiu strigu na sveteeeeee!!!

lindusik
14. júl 2012

Práve je u nás a ani nevladzem od zlosti piiiiisat :(

daduska2009
14. júl 2012

ahojte dievcata,pripajam sa k vam ak mozem.ja mam problem so SVOKROM od kedy sme s mm svoji co je 4roky stale mi strpcuje zivot vzdy ked ma nejaku prilezitost tak mi zacne nadavat do spinavych ku...v a podobne.mm vcera uz aj policajtov volal lebo sa vyhrazal ze nas pozabija ale oni nic nemozu spravit okrem ulozenia blokovej pokuty !!! No a to sa len olej prilial do ohna mojmu mm patri polovica domu a svokor chce aby sme odisli prec ale nemozeme si dovolit sa prestahovat nemame totiz tolko prostriedkov uz sme rozmyslali ze sa necha od rodicov vyplatit a odideme neviete mi poradit ako v takomto pripade postupovat som momentalne na rizikovom tak sa dost bojim co bude dakujem za akukolvek radu som uz naozaj zufala ☹

zlatica36
15. júl 2012

@daduska2009 na hrube urazky -hruba zaplata!!!! normalne podaj na svokra trestne oznamenie za urazku!!! bude z toho prinajmensom obciansko pravne konanie! ked budes chciet aj odskodne za psychicku ujmu a urazku na cti,tak bude sud! viem o com hovorim,bohuzial , mam vlastnu skusenost.... a co sa tyka toho vyhrazania,tiez by som podala trestne oznamenie za vyhrazanie a psychicke tyranie!,dobre by bolo ,keby si mala svedkov ...no a co sa tyka stahovania... par prispevkov vyssie ,som pisala co sme urobili my... po 13 rokoch s dvoma detmi a 8 kuframi sme jednoducho odisli...
... aj v 1-izbovom byte vam bude lepsie.... srat na cely dom aj peniaze...cim dalej to budete odkladat,tym to bude horsie...
nevahajte !odidte! prides o nervy....a taketo spravanie svokrovcov vas moze dokonca aj rozdelit... silno drzim palce! neboj ,zvladnete to!!

monika15
16. júl 2012

@lindusik
ne ja ju mam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ani nic jej neni ona este aj nas prezije :(((((((((

kveronika
18. júl 2012

Aj ja sa chcem 'pochvalit' svojimi zazitkami: len na zaciatok uvediem, ze moja svokra, svokor, manzelov brat aj so zenou su vsetci MUDr (chvalabohu moj muz mal rozum ;) )

1. este kym sme zili v zahranici a chodili domov tak 3x do roka, sme minule leto isli so svagrinou na prechadzku s jej mladsim synkom, svokra dobehla so starsim asi o pol hodku. My sme boli zabrate do zacateho rozhovoru, ona sa venovala svojmu vnukovi na preliezkach. Az tohto roku som sa dozvedela, ze sa na nas nastvala, vnukov potom nenavstivila zopar mesiacov a svojmu synovi plakala, ze ''ju neberieme medzi seba!!!!"

2. Ked mal svagor 30-tku, dostal od nich drahy stetoskop. O par mesiacov mala jeho zena (moja svagrinka), nedostala nic ani jej neblahozelali, lebo sa vtedy na nu svokra hnevala kvoli situacii v bode 1.
Minuly rok mal moj drahy 30, kebyze nahodou v ten den spolu nevolaju, tak zabudne uplne. Ale zablahozelala. Jeho otec vobec. Oslavu sme robili o mesiac, ked sme boli na SVK: darcek ziadny a blahozelanie od otca tiez nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Nejde mi o darcek, ale o princip.) Tohto roku som ja mala 30, byvali sme u nich a svagrina sa ohlasila ze pridu zablahozelat. Tak uz museli zablahozelat aj oni. Dostala som od nich orchideu a knihu o Slovensku. (Takze oproti mojej svagrinej a mojmu mm sa vobec nemozem stazovat). Otvorila som ju raz, aj to len skontrolovat, ci tam nezostala cena ;)))))

3. A vrchol bol tohto roku: zomrelo nam babatko, tyzden nato bol pohreb a jej prva otazka pred pohrebnou omsou: mala si uz po porode stolicu? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 😝 😝 😝

PS; je toho ovela viac ako kontrola kolko som pribrala; kolko vazim; na nasej svadbe mal moj MM nevyzehlenu vestu - este bolo vidno ako bola poskladana do stvorca;

Ironiou je, ze ona so so svojimi svokrovcami pohadali tak, ze si nevedia prist na meno, navzajom sa ociernuju a taha sa to uz vyse 30 rokov. Takze zialbohu sa historia opakuje :(((

jarabica123
22. júl 2012

Babulky aky by ste mali nazor na tuto situaciu, uz som sem pisala, ze moja svokra je vselijaka, ale teraz ma zase nenormalne napalila, ako obycajne, zase bola u nas, a strasne chcela malicku von, ma dva mesiacky, horko tazko som jej ju dala, pretoze moja svokra podla mna, nie je dva krat zodpovedny clovek,ale povedala som si, ze je to jej babka, a na chvilku ma to nezabije, a tak som jej prizvukovala, nech s nou ide na 15 minut minimalne, pretoze ma este sopliky a fukal hnusny vetrisko, a ze nech sa prechadzaju len po tychto nasich uliciach. Tak sla. Ja som este bez malej nebola, este nikomu som ju na vychadzku nedala, preto aj ten strach troska. Ako odisla, stale som dumala kde su a tak, zo zaciatku mi to nevadilo, ale ked uz presla pol hodina, tak som kazala MM nech jej zavola, ze nech uz pmalicky idu domov, lenze ona ze ony su v parku a mala spinka, ze este nech pockam, a to ma tak nastvalo, ze v parku, u nas v parku sami debil, uchyl, bezdomovec a ona sa tam s nou vyberie????a este bez toho, aby som ja o tom vedela??tak muz volal zase tak povedala ze uz ide, lenze to ubehla dalsia po hodina, dokym s nou dorazila, akoze tak vo mne vrelo, tak som sa jej spytala, ze ci to bolo 15 min a ze preco neboli na ulici, a ona ze co sa o tu malu tak bojim, ze to nech si na nu takto nezvykam a pod. ale tak dnesna doba je hnusna, len sa otocis, a deco uz v kocari nemas, a ze uz ani sople nema, ze co si vymyslam, a to ma uz dorazilo, je u nas kazdy druhy den a len kritizuje, a malu by brala von aj na cely den, ako keby ma uz rok, ze ved vonku jej je lepsie, aj ked boli tie horucavy, by ju vonku dusila, a stale ma buzerovala, ze nech s nou chodim aj v tom teple von, ja som chodila ale len skoro rano, ale jej to clovek nevysvetli, uz som v koncoch, stale nieco proti mne ma, je u nas aj dve hodiny vkuse, mala ked zaspi, tak ju naschval chyta, aby sa zobudila, natahuje ako macku, ja sa s nou nechcem hadat, ale ako jej to povedat, aby sa nenastvala??

zlatica36
22. júl 2012

@jarabica123 posad ju a povedz co si myslis. a dbaj na to aby ta neprerusovala,ked nepochopi ,ma smolu. ked si neprajes aby ti dieta babrala ,ked spi ,tak jej to jednoducho nedovol! zavri dvere a hotovo! tak isto to urob aj s inymi problemami o ktorych pises. mozno sa oduje a isty cas budes ta najhorsia atd... a mozno vas na cas prestane aj navstevovat,ale cim dalej to budes odkladat tym horsie... je to dieta tvoje a tvojho manzela,ona uz moznost porodit ,vychovat a starat sa o dieta mala... tu je babka ,nie matka! a aky nazor ma na to tvoj manzel?
mna vytocilo,hlavne to,ked napisala ,ze ju babre ,ked spi... ja by jej jednoducho zavrela dvere pred nosom,ked by predtym nepomohlo slovne upozornenie. drzim paluchy 🙂

sedem
22. júl 2012

@jarabica123 ahoj, jedine, co pomoze, je otvoreny rozhovor..to, ze sa ty budes zozierat nie je dobre ani pre malinku, ani pre teba..tiez by ma zaujimal nazor tvojho manzela, hovoris mu o svojich pocitoch? Ako chlap si k dietatku este len buduje vztah, preto mozno nechape tvoje pocity, ty si tu bambulku vynosila, porodila a prirodzene mas o nu obrovsky strach..hranice treba svokre urcit hned na zaciatku, ci sa urazi alebo nie, je to VASE dietatko, nie jej, takze ak sa ti cokolvek nepaci, hovor o tom, neskor sa uz tazko bude napravat, ak teraz nechas veci zajst dalej, ako si zelas...ona sice je jej babka, ale musi respektovat vase zelanie, to znamena, ak si jej povedala, ze ma byt pred domom a 15 min. mala tam byt, najblizsie, keby chcela malu, tak by som jej povedala, ze ak ta nebude respektovat, malu jej viac nedas...rovnako to natahovanie, ked spinka, jednoducho by som jej povedala, ze si nezelas,aby k nej chodila, ked spi, ona vas zavola, ked sa zobudi....musi pochopit odkial pokial moze...drzim palce, neboj, to sa ustali, len to chce vela komunikovat, aj ked to nie je vzdy najprijemnejsie 😉

marmete
22. júl 2012

S mojou svokrou som mala dobry vztah do svadby, po svadbe resp. este pred svadbou, ked uz vedela, ze si ju chystame, sa zacala prejavovat inak. Pochopila som, ze problem bol v tom, ze ona nam ju chcela celu zorganizovat, tym, ze je na invalidnom dochodku, mala akoze cas. Co jej ale chyba je vkus a nejaka uroven a kedze svadbu platila moja mama (mali sme malu svadbu) tak ta sa toho chytila a zorganizovala ju tak, ze naozaj som z nej mala radost. A to moja svokra nerozdychala az tak, ze napriek dohode medzi rodicmi, ze moja strana bude platit svadbu, muzova da v rovnakej vyske hotovost, s tym svokrovci suhlasili, tak do dnesneho dna sme nevideli ani korunu. To uz nehovorim, ze moja rodina zaplatila muzovi oblek, topanky, jeho neprispela nicim. Nasledne som nachystala menu s tym, ze si maju vybrat jedlo, ktore chcu mat, kedze sme mali iba veceru, na to po mne svokra vybehla, ze ona take jedlo vobec neje, lebo su tam bylinky (bola to talianska restauracia, ziadna pizzeria 🙂 ) a tak vacsina z rodiny dala na slova svokry a pol hosti si objednalo rezen, nakoniec sme aspon usetrili, kedze rezne nas tolko nestali 😀 Po svadbe sme sa raz u svokrocov zastavili, neboli doma, ale na chodbe stala krabica s tym, ze si ju mam pozriet a ze ci tie taniere co v nej boli chcem. Krabica s cenovkou v Kčs a v nej praobycajne biele taniere v mnozstve, ze skolska jedalen by zavidela, pozriem na muza, ze taniere doma mame a nepotrebujem dalsie. Nechapala, ale neskor pochopila. To mal byt akoze svadobny dar... Svokra je inak ta co vedie celu domacnost, svokor skace, ako piska a tym, ze je invalidna a ma "100" diagnoz je nutne podla nej ju obskakovat. Od tej svadby sa mi uplne zhnusila tym svojim pristup, postojom a takym premaznanym prejavom, ze ona sa iba zucastnila a nemohla riesit nic, tak ani nam pomahat nebude. Pritom mi sama predtym rozpravala, ze ona mala svoju svadbu organizovanu vlastnou svokrou a ma na nu (svadbu) zle spomienky, ale to, ze to iste chcela urobit mne, to jej uz nevadilo. Rovnako tak ma vytaca to jej ohovaranie za chrbtom tej jej nevesty, ktora tam zrovna nie je. Ak mam problem, tak ho poviem a nie ze tym budem zatazovat uplne ineho cloveka, ktory s tym spolocne nic nema, takze pokial som tam, su ostatne nevesty zle, ked zas ja nie som, tak ja som ta zla. Prestala som ju navstevovat, lebo na kazdej navsteve som pocuvala iba na staznosti na jej chorobu, ako sa zle citi, ake lieky zas musi brat a ako ona jedina trpi, muz ju pravidelne navstevuje, nevesta ani jedna. Rovnako tak je neskutocne zavistliva a ked k nam pride na navstevu, co je tak 2x za rok, hned preskenuje cely byt co mame nove a hned aj ona to chce... Co isto viem, ked sa nam maly narodi, ona sa o neho starat nebude, cize v tomto smere sa bat nemusim, nastastie mam vlastnu mamu, ktora mi rada pomoze ak bude treba. 😉

wieruss
24. júl 2012

@jarabica123 ja sa ti trosku cudujem, na jednej strane ti zuris do nepricetna a na druhej nechces aby sa svokra hnevala? By som v takej situacii mala uplne na haku ze ci sa niekto urazi alebo nie.
Boze zeny uz sa prosim zobudte a nenechajte so sebou zametat. Riesenie situacie je jednoduche a nasledovne:
1. Zakazala by som navstevy kazdy druhy den s jasnym odovodnenim ze ja potrebujem svoje sukromie s dietatom mam vlastny program a nepotrebujem ju vidiet tak casto.
2. Len raz by mi zobudila dieta, lebo ho chce natahovat, v tom momente by som ju poslala prec. Si u seba doma, takze na svojom panstve a ona je na navsteve, razne by som ju na to upozornila.
3. Ked sa drobec zobudi tak moze byt pri nom kde sa hra/lezka ,ale dorazne upozornit ze to neni mala macka a teda nech ho nenatahuje. 😠 😠 😠
My sme boli teraz na vikend a zas som jej skocila do usmevu, ked som ja vysvetlovala, ze proste nebude vsetko tak ako si maly zmysli a ona mi posmesnym tonom len opakovala " ale , mamicka" tak som jej povedala, ze si neprajem, aby si zo mna robila pred malym dobry den a ze to myslim vazne! 😠 😠

klincek
24. júl 2012

@daduska2009 momentalnu situaciu so svokrom mozes riesit aj trestnym oznamenim-a vobec nemusi skoncit len s pokutou. tehotna zena je trestnym zakonom osobitne chranena, takze sa nenechaj terorizovat. nejaky trestny cin mu na jeho spravanie uz policajti napasuju. za nadavky a urazky mozes podat aj oznamenie o priestupku proti obcianskemu spolunazivaniu na obvodny urad podla miesta vasho bydliska, mozu mu dat pokutu. bran sa, nenechaj to tak, uz si si podla pasu vytrpela dost, nebudes sa predsa triast od strachu o seba aj babo pred nejakym smradom..
pokial ide o byvanie, bolo by najlepsie odist, ale to vies aj sama. nie je mozne, aby tvoj manzel predal svoj podiel domu rodicom a za peniaze si zariadite byvanie? pripadne o vyporiadanie podieloveho spoluvlastnictva sa da aj sudit-sud moze prikazat dom im s tym, aby vas vyplatilil, alebo naopak. pouvazujte aj nad tym, ak to nepojde po dobrom. deti by mali vyrastat v pokoji, a vy s manzelom si ho tiez zasluzite.

katusska1
24. júl 2012

caute baby, kedysi davno som si sem chodila aj ja srdce vyzalovat... teraz mozem spokojne povedat, ze sa veci zmenili k lepsiemu... skoro rok som s nimi nekomunikovala, Marek dlhsie sa s nimi nebavil, ale teraz myslim, ze to bude ok 🙂 som ochotna zabudnut na vsetko a mozme sa pokusit odznova spolu vychadzat a zatial to ide... nie su ako predtym, snazia sa pomoct, konecne citim, ze im aj Marek za nieco stoji, som proste rada 🙂) takze nevzdavajte sa, my sme napr. obmedzili kontakt a velakrat sa spravali odmietavo a im to doslo... a co je dolezite - zmenili sa, ale preto lebo chceli... takze asi sme pre nich doleziti, a to ma tesi... som proste rada a zistila som, ze aj ja mozem obcas privret aj obe oci, nikto nie je dokonaly 😉 a konecne som po dlhej dobe videla moju malu neter, poriadne vyrastla, ma strasne dlhe vlasy a uz vie aj pekne rozpravat... neuveritelne, ako sa deti za rok dokazu zmenit 😀 na tych je to asi najviac vidno ten cas... tak sme sa vypusinkovali a vystiskali, som rada, ze na mna nezabudla 😵

zlatica36
25. júl 2012

@katusska1 dufam ,ze aj u nas to nakoniec takto skonci... "deti" svagrin sme nevideli skoro 6 rokov... :(

alenka6
25. júl 2012

ahojte, podľa mńa by malo byť zákonom určené, že so svokrou sa môžeme stretávať len v určité dni, na určitý čas. Napríklad každý druhý týždeň, 1deň! Moja svokra bola fain pred svadbou, aj po svadbe , aj keď sme bývali u nich do doby než sa nám narodilo dieťa. Odvtedy úplne typické svokrovské maniere....Existuje nejaká príručka o svokrách???

suem
25. júl 2012

@alenka6 Nie prirucka neexistuje, treba len chciet vychadzat spolu. A je jedno ci je to svokra, kolegyna, suseda, ked uz nie vychadzat tak sa aspon akceptovat a nerobit unahlene a detinske zavery 🙂