Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

prdelinka12
10. aug 2012

a ano,este mu hovorim-som ticho je zle,cosi poviem je zle,tak co chcete ? a odisiel.vecer sa ozral a bol urazeny,ked sme tu chladnicku s frajerom este stelovali

prdelinka12
10. aug 2012

@yokralovnayo ja mu nerozkazujem,ja uz som sa davnejsie nad tym zamyslala,ze ake by to bolo mne,ale ratam aj s tym,ze coveku sa vsetko raz vrati...
ide aj o to,ze on sam mi niekolkokrat povedal ze sa mi prisposobi ale vzdy ked chcem nejaku zmenu,tak poviem .ale vsak tomu nic nie je....nic stare nechce vymenit za nove,zmodernizovat tym duplom....

sashabb
10. aug 2012

@anavi85 vykašlite sa na neho, vôbec by som sa nim nezaťažovala.
Skôr ma prekvapila info o tom predaji bytu. Nevyznám sa síce v práve, ale to môže predať byt ak nieje jediný vlastník? to sa mi nejako nezdá...

rainee
10. aug 2012

@anavi85 kasli na to, radsej ziadne vztahy ako by si mala mat stale nervy. U nas bohuzial manzel chce stale s malou k svokrovcom chodit, aj ked vidi ze je to o nicom, len aby akoze nestratila s nimi kontakt. Ale ze by sa jej aspon chytili a pohrali sa s nou ked tam prideme ich ani nenapadne. 😠 a s tym bytom, tiez nechapem ako ho mohol predat ked su tam este ini vlastnici, to je protizakonne.

suem
10. aug 2012

@rainee
@sashabb Z textu @anavi85 mi vychadza, ze mama zomrela davnejsie. Teda aj dedicske konanie pravdepod. prebehlo tak, ze byt zdedil len otec, mozno oni dostali ine nehnutelnosti, alebo peniaze. Ak sa dedicia dohodnu nemusia vsetci dedit podiel zo vsetkeho v pozostalosti, ale radsej kazdy nieco coho je vlastnikom potom uz len on.

anavi85
11. aug 2012

@sashabb
@rainee oni dostali maminu časť, lenže muž mal vtedy len 17, on sám nikdy nič nepodpísal, švagriná svokrovi podpísala darovanie...keď sme sa pýtali ako je to možné, tak, že to podpísali za muža, keďže nemal 18, ale ako darovanie...právnik mu povedal,že to môže napadnúť, len môj muž nechce robiť tie vzťahy ešte horšie...ale už bol v štádiu, že to zvažoval, len švagriná mu to odhovorila, že je to otec, už iného rodiča nemá a tak...no jednoducho des
ďakujem že ste ma vypočuli a uľavilo sa mi, no tiež ďakujem za vaše názor

zlatica36
12. aug 2012

@anavi85 aj ked nebol plnolety ,nemozu ho len tak pripravit o dedicstvo po matke!!! skor naopak! ak nebol vydedeny jeho matkou pocas jej zivota ma narok na svoj podiel! a este ked nic nepodpisoval...ha! ja by to ta tak nenechala ! otec - ne otec ,svoje by som si ziadala... si tusim pisala,ze im dal po 500 eur??? to mu nie je trapne??? hlavne ze on ma...

anda2
12. aug 2012

je to strašné, ked je dieta malé a najviac roboty tak na vás kašle a čím je staršie tak sa do vás stará, a ked vidi ze so mnou nepohne tak hudie do dieťaťa, mna sa nespíta, a don ho nahudie, že bude pri nej, a ked je pri nej tak vyvoláva kedy ponho prídem, ked dačo chce tak to rieši cez telefon cez syna, aby ma obišla a potom sa diví, že som nazlostená, ved kto by nebol.Pokiaľ sa u nich nič nedeje tak sa neozve dakedy aj dva mesiace, a ked sa deje tak už otravuje, ale najlepšie je že mužovi povie, aby som prišla pomáhať, a on mi to povie v ten den, a neviem či ja telefon nemám, asi nie. Najhoršie je to staranie, a to pitie, ona si rada dá a už potom mudruje a len tancovať a zabávať sa. Vyžadovať od druhých a slubovať a očiernovať, ale na seba sa nepozre to je na tom najlepšie, som stoho na nervy, hlavne ked ešte spracuje aj muža a ten ju len zastáva, ako aj včera, bolo treba isť na guláš, tak muž prišiel domov v piatok o pol jednej, no dobre, rano nič, ze ide variť guláš, dobre. Prišiel o pol 11, sa oholiť, a zase žiadne vysvetlenie, a ked som sa ho spýtala, že kde bol, tak odpoved, že on ako s r sedel pri dvoch pivách a čakal na pípnu, a že varí tak ide. No dobre si myslím, a to som už bola nazlostená. O pol 1, my volá, že kedy prídeme, lebo je zábava v plnom prúde a on musí isť naberať guláš a zložil, nechcelo sa my, ale pre pokoj v rodine som sa obliekla aj syna a išli sme. No a pravdaže, mal vypité, a už bolo pred svokrou, že ja to nepochopím prečo príšiel neskoro domov, a ja neviem čo je za tým gulášom koľko roboty... a to ma fakt už dožralo, a za tých 6h čo som tam bola, my nepovedal ani jedno pekné slovo, ani nepríšiel za mnou, len doniesol trdelník malýmu, ale s druhými sa smial, bavil, a mna si nevšimál a to som sa cítila ako d l, a ked som povedala malý je mokrý,je mi zima a ideme domov o 7 hod, svokra povie, môže byť aj pri mne, a vravím je mokrý, na to nehladel nik. Malý nechcel isť domov, a svokrej švagor chcel odviezť, tak my ideme a vy sa starajte. Len to sa už zase zastarala, svokra a ked videla, že odchádzam tak poslala muža aj s malým, hlavná vec že muž mal spať pri nej a prísť ráno domov, tak sme odišli domov, a teraz som zase najhoršia, že on musel isť domov, a to som ho ani nevolala, a ani nepočítala, že so mnou pôjde, a toto je stále u nás, ked sa do nás starejú a my sa potom len hádame, a ona je spokojná

achesa
12. aug 2012

moja svokra je hotový skovost, aj so švagrinou. Ešteže bývajú 80 km od nás. Ja som ich nevidela už vyše roka a po našej poslednej hádke som sa rozhodla, že už ich ani vidieť nikdy nechcem. Problém je v tom, že švagriná je rozvedená 35 ročná matka, bývajúca u svojich rodičov, večne sa vláčiaca po súdoch kvôli rozvodu a výživnému a my sme spokojná rodinka, bývajúca v trojizbovom byte (po mojich rodičoch) a máme dokonca auto!!! Vravím tomu číra závisť, ale vie ma do krajnosti vytočiť, že nám závidia ešte aj gauč a farbu na stenách (to všetko je terčom ich kritiky): Napr.
"Mali by ste si kúpiť byt na prízemí, bývať na trinástom??? kto to kedy videl!"
"Ste mamonári, načo je vám auto?Mali by ste vynaložiť ťažké tisíce na liečbu ekzémy vašej dcéry a nie sa voziť v aute!"
"Prečo išla tvoja žena do roboty? je to vrcholne nezodpovedné, matka musí doma ostať do piatich rokov pri dieťati!"
Ja som tam prestala chodiť (oni k nám nechodia), keď mi pri poslednej návšteve svokra, ktorá moju mamu videla iba na svadbe a povedali si akurát tak dobrý deň povedala, že keby som si prešla rozvodom, ako si to prežila jej dcéra, skončila by som na psychiatri a moja matka by mi ani pohár vody k lieku nepodala. V ten deň som jej povedala, že od nej viac nechcem ani pohár slanej vody. Prepáčte, ale musela som sa vyžalovať, zajtra sa tam manžel chystá aj s malou, a keďže tie dve harpie nie sú schopné ničoho iného len kritizovať všetko, čo nerobíme presne tak ako ony, tak sa odtiaľ vráti isto s ďalšími múdrosťami a už teraz som z toho na nervy, že čo sa o sebe zase dozviem.

aadulik2110
13. aug 2012

@jo111 to máš super... aj ja by som to takto chcela, ale nikdy to takto nebude, lebo ona má manžela v hrsti a ten sa radšej poháda so mnou akoby jej povedal vlastný názor...

aadulik2110
13. aug 2012

@achesa chúďatko... môžeš byť rada, že bývate od seba tak ďaleko... si predstav, že by ste bývali blízko alebo aj s nimi...

ja bývam u svokry... a manžela má úplne v hrsti... pod kontrolou musí mať všetko.... veď je to jej dom, jej syn... ale nerešpektuje, že jej syn je ženatý a že má svoju rodinu aj keď bývame pod jej strechou (ešte že to už dlho nebude trvať - dokončujeme domček a tento rok sa ešte sťahujeme - ale budeme bývať len o ulicu ďalej), keď niečo poviem, že sa mi nepáči, tak ja som tá, čo hľadá problém a zo seba robí chudiatko... ale že mi svokra chodí do spálne a referuje manželovi, čo je na svojom mieste a čo nie - myslím tým veci - tak to je v poriadku - vraj je starostlivá. Minule sme sa s manželom chytili a ja som potrebovala sa nejako tých všetkých nahromadených emócií zbaviť a tak som sa rozplakala... plakala som uprostred noci - samozrejme, že svokra ma počula... ráno sme sa stretli spolu v kuchyni a všetko bolo OK... o chvíľu mi manžel povedal, že sa ho pýtala, že čo som plakala, že či mi otec zomrel (lebo je vážne chorý). Aj na to povedal, že mala starosť,čo mi je... ale že je kontrolórka a všetko musí mať pod palcom - veď keby mi otec zomrel, tak by som jej to ráno povedala - a to že sa manžela pýtala len dosvedčuje, že sa medzi nás musí stále starať... ale manžel to nevidí. Teším sa až sa odsťahujeme, ale bojím sa, že takýto "ospravedlňovací" vzťah zostane aj naďalej. Čokoľvek sa mi nebude páčiť, tak vždy sa nejakým spôsobom ospravedlní, aby ona vyzerala dobre a ja tá, ktorá vo všetkom vidí problém... ach jaj

jo111
13. aug 2012

@aadulik2110 ja som si uvedomila, ako tu aj niektore baby spominaju, vacsinou nejde o to, ze mas zlu svokru, ale sraba partnera/manzela. A mojmu som velmi jasne a po lopate povedala, ze ja takto zit nechcem a radsej sa zbalim a odidem na druhy koniec sveta aj za cenu, ze by som asi umrela od zialu za nim. A ked ta naozaj miluje, tak mu nebude jedno, ze si nestastna. Moj to zlahcoval, tvrdil, ze je to problem len medzi mnou a jeho matkou a on s tym vlastne nic nema, tak som mu nastavila zrkadlo a naozaj sa zbalila a odisla :( spytala som sa ho ci by aj on zniesol to co ja keby bola situacia opacna. Nevedel mi odpovedat, potom priznal, ze nie. Vysvetlila som mu po lopate ako si predstavujem nas zivot, ze napriek tomu ze si neviem predstavit zivot nez neho, pokial bude toto pokracovat bohuzial ani s nim, ja potrebujem partnera co mi bude oporou, je schopny stat na vlastnych nohach a budovat nas zivot spolocne so mnou od nuly. Nie som nikomu nic dlzna ani za nic zaviazana a planujem v tom aj pokracovat. A rodicov si riesme kazdy svojich, preco okolo mojej mamy nie je tolko humbuku ako okolo svokry? Hovorim tak kazdy narovnako potom snad, nie? Ked ja musim trpiet tvoju matku, budes ty musiet tu moju rovnako dlhu dobu.
Tieto rozhovory trvali asi tri mesiace (no skor hadky teda) a fakt som si uz myslela, ze sa asi rozideme. Ale zvitazilo to, ze bez seba nemozme byt, nech to bolo medzi nami akokolvek zle, nevedeli sme si predstavit o kolko horsie by to bolo nevidiet jeden druheho uz vobec.
Nakoniec sme spravili tu dohodu 'tema svokra tabu' a to, ze ma partner dost jasnu predstavu o mojej predstave 😀 tiez dost pomohlo. Navyse vie, ze nehovorim do vetra 😔 .
Svokra sklapla ked sme sa na Stedry den zdekovali prec do lyziarskeho strediska na 4 dni. Videla som ju len medzi dverami ked sme odchadzali, slusne som povedala dovidenia, a uz nas nebolo. Odvtedy presiel skoro rok co som ju nevidela, partnerovi som vysvetlila, ze ak ma byt medzi nami aspon slusny formalny vztah v buducnosti, potrebujem ju nejaky cas nevidiet. Baby, fakt pomohlo, predtym som ju len zbadala a mala tlak vyskoceny do nebies a dnes na nu pozeram s rovnakymi emociami ako ked pozeram na krabicu mlieka 😀 proste kde nic tu nic 😀
Akurat dnes sme si dohadovali tieto Vianoce opat mimo domu, jeho matka len dala odkazat, ze ci by sme ju aspon neprisli pozriet 😀 ked si predstavim tie cirkusy co robila minuly rok 😵 ked jej partner oznamil, ze na stedry den ideme prec 😵 holt asi zistila, ze nech robi cirkus aky chce aj tak nic nedosiahne lebo my si ideme po svojom, s nou alebo bez nej.
Inak mne ten odchod velmi pomohol ziskat nadhlad, az mi dupkom vlasy vstavaju ked sa obzriem spat a nechapem ako som si mohla nechat tak skakat po hlave. Konecne sa mi podarilo vymedzit si svoje miesto a ukazat jej kde patri ona, ale nie som naivna, viem, ze este burky budu (svadba, byvanie, deti,...) neplanujeme sa usadit na Slovensku, ja mam zazemie inde a od zaciatku sme chceli zit vonku. Myslim, ze hlavne teraz si uvedomila realnost tejto situacie a preto ten obrat o 180 stupnov. Ale az sa prestahujeme tak na nejaky cas z nej bude furia znova 😀 no mna to uz nemata 😀 ja mam v pazi 😀 kym partner stoji pri mne ona moze len robit cirkusy, nic viac nic menej.
prepacte ten roman 😅

zlatica36
13. aug 2012

@jo111 aj my sme v zahranici 🙂 a uplne s tebou suhlasim. ked je manzel v pohode ,svokra sa moze aj na hlavu postavit. ja mam statstie ,ze moj muz je taky aky je 🙂

binka79
13. aug 2012

@jo111 Ahoj, tiez sme sa zdekovali od svokry, ked mala nasa mala 3 mesiace a isli sme k nasim a pak sme si nasli podnajom. Isty cas som tam nechodila, iba muz nosil malu v sobotu, nech ju vidi a nech nepinda ... ona pinda za vsetko a do vsetkeho vrta a stara sa do kazdeho. Tiez som od muza pocuvala, ze ona je velmi starostliva, teraz ked sa obzriem spat, uz by som to nechcela zazit co som zazivala u nich. Vsetko mi vycitala, vsetko som robila zle, aj ked som si povedala svoj nazor, tak si to prekrutila na svoju stranu (priklad - nepriala som si aby mojej dcere davala do ruky noz ked mala 2 roky - hoci aj priborovy a ona si to prekrutila, ze ja vyhlasujem, ze jej ona ublizuje a vsade to rozkrikovala a vyplakavala kazdemu .. to je iba zrniecko z toho co robila), vycitala mi veci, ktore robila ona sama. Teraz ju mam uplne v pazi, niekedy ma trapi ze ostatnym vyprava chujoviny, ale kto ma pozna, tak jej neuveri a kto nie, je taky isty ako ona. Byvame uz v domceku, sice tam chodia kazdu chvilku vedla na zahradu, ale to poslem von malu a ja si robim svoju robotu v dome, bo ked vyjdem von, ona sa postavi ked sedia a rozpravaju sa a ide robit do zahrady, tak nemam preco tam chodit. Spytam sa zo slusnosti ci nechcu kavu alebo vodu, ale nemam si s nou co povedat. Jednoducho sa mi znechutila po tom ako sa nam narodila dcerka.

zoyuska
13. aug 2012

svokry su dobre studene a 2metre pod zemou

iviatko
13. aug 2012

@zoyuska ved aj ty raz budes svokra 😵

zoyuska
13. aug 2012

@iviatko no hada&m budem ale budem sa snazit zo vsetkych sil byt ustretova voci mladym a nechat ich ,,dychat,,a nie ,,udusit,,ja by som nedokazala svoje dieta vyhnat z domu z dietatom,ako to urobila toho mojho ,,mama,,som mu povedala ze ak ona raz ,,odide,,tam odkial nieje navratu potesim sa,pretoze to je jedna vyscana zenska,ktoru treba len ovalit krompacom po gebuli

iviatko
13. aug 2012

@zoyuska bohuzial, nikdy nevies co sa stane a nevies dopredu aka budes 🙂 ani ja nechcem byt zla svokra. Nastastie ja mam celkom fajn svokrusu 🙂 Uz pochopila, ze tudy cesta nevedie 🙂 svokor sa obcas nezmesti do koze, ale tomu uz tiez poviem svoje 🙂 nezabudajme vsak, ze bez nich by sme nemali tych nasich opicakov 🙂)
drzim palce pri vsetkych bojoch 🙂

zoyuska
13. aug 2012

@iviatko to ano ale ja nemam v povahe odpustat.su dospelí a musia vediet co robia.....niesu to male deti.ja mam tiez svoju hrdost.....a viem co mozem povedat a co nie,ale aby ma niekto fungal za blbosti alebo za to co si svokrusa navymyslala tak to istio nie

zlatica36
13. aug 2012

@zoyuska davam ti za pravdu,kazdy by mal vediet odkial pokial... a ver tomu ze su aj dobre svokry,poznam take. poznam pripad ,ked mladi byvali u manzelovych rodicoch.potom ten manzel manzelku podviedol,jeho vlastna matka mu zbalila kufre a ho vyhodila!!! jeho manzelka ostala byvat u svokrovcov,po par rokoch si nasla novu znamost a aj sa zobrali 🙂 a predstav si stale byvaju u tych jej "exsvokrovcov" .dokonca svokrovci prepisali dom na jej deti a ich vlastny syn ma od nich zakazane vtupit do domu. maju perfektne korektny vztah. aj dieta ,ktore mala uz s druhym manzelom ,beru ako vlastne vnuca. nikdy nerobili rozdiely. fakt uzasni ludia to su!

zoyuska
13. aug 2012

@zlatica36 to su vynimky ale ja si zivot nicit nedam a ani skaknie po hlave.niesom soplava alemama2 deti!

zlatica36
13. aug 2012

@zoyuska ja viem 🙂 ,aj ja som mama dvoch deti. tiez nie som soplava anemienim si nechat nicit zivot...a co myslis preco sme v uk? lebo mam "najlepsiu " svokru na svete. teraz urcite ,ved je 2000 km od nas ,tak musi byt naj 😎

zoyuska
13. aug 2012

ta nasa je od nas 7km

achesa
13. aug 2012

tak tak, čím ďalej od nej, tým lepšie. Vydržať s tou mojou sa nedá ani 5 minút. Keď sa nám narodila dcéra- prišli k nám, keď mala dva mesiace a pri ďalšej návšteve, keď šiel muž k rodičom iba sám, tak sa ho spýtala, že"Čo tvoja žena urobila vašej malej, keď to dieťa tak strašne na ňu zazerá?" No povedzte mi niekto, už ste videli zazerať 2- mesačné bábatko? 😅 Strašne ma to vtedy pobavilo a rozplakalo zároveň. Nechápem ako sa može normálny človek spýtať takú vec? Ale mám šťastie, lebo môj muž vie, čo má za matku a občas si z nej riadne robíme srandu 😀

zlatica36
13. aug 2012

@achesa mal jej povedat toto " Ze mala na teba zazera? musela si jej ty nieco zle urobit"
toto ma fakt pobavilo.... 😠 😀 😠 😀 ...dvojmesacne dieta ?! a zazera.... to uz fakt niektore nevedia ako rypnut do cloveka.... fakt ubohe

zlatica36
13. aug 2012

@achesa hej a malej prikaz ako sa ma spravat k babke ,a nie na nu zazerat... sak to sa nepatri... ber to ako zart samozrejme xixi

achesa
13. aug 2012

@zlatica36 ona to myslela, že nie že na ňu malá zazerá, ale že na mňa 🙂 asi som jej nedala najest alebo čo, neviem, prečo na mna dcéra už od dvoch mesiacov zazerá. v každom prípade, až do toho dna som nevedela, že také malé bábätká už vedia zazerať. Pri mojej svokre sa dozviem toľlo "múdrostí"- že až hlava bolí 😀

zlatica36
13. aug 2012

@achesa no este viac si ma "pobavila".... ciste scify... dvojmesacne babo zazera na vlastnu matku.... kam speje tento svet....

jo111
13. aug 2012

@achesa ja si myslim, ze od urciteho veku by do povinnych lekarskych prehliadok mali zaradit psychologicke vysetrenie- nikto ma nepresvedci, ze ti ludia to maju v hlave v poriadku. Su dospeli a pritom sa spravaju ako keby boli nesvojpravni. Slobodne nicia zivot vsetkym naokolo a este si myslia, ze to nie oni su blazni ale vsetci naokolo 😠
Ta moja poslala svojho syna v dvadsiatke k psychologicke, ci je normalny, lebo sa nespraval ako by si ona zelala ( a baby uprimne kazda matka by bola vdacna za takeho syna, neprehanam) a psychologicka jej odkazala, ze syn je uplne v pohode, ale ze by rada videla ju 😀 samozrejme, ze tam nesla, asi vie preco 😀

achesa
14. aug 2012

@jo111 tak podľa mojho muža vraj už kedysi u psychologa bola a nie je v poriadku- čuduj sa svete- kto by to povedal 😀 Včera sa muž vratil od svokrovcov s tym, že vraj oni proti mne nič nemaju, a že som u nich vítaná a nechápu, prečo nechcem prísť 😖 Zrazu nemali problem s nasim gaucom, ktorý nám predtým vytýkali, a dokonca ani s novým autom. ze vraj je to také malé milé autíčko, určite krajšie ako to hebedo predtým (že sme si nechali aj to druhé im muž radšej nepovedal 😅 ) a že veď aj ich susedia maju presne také, takže je to v poriadku. Malé autá sú dobré, veľké zlé a na takom sa nemáme čo voziť. No a moja úžasná švagriná: kapitola sama o sebe: povedala svojmu bratovi (mm), že ona s dcérou moc von nechodí, lebo to nie je pre deti vhodné, ona ju zoberie tak do obchodu a inak sa hrajú doma. Vonku je veľa alergénov (!!! a doma asi dýchajú hélium alebo tam majú vákuum, neviem 😀 ) a navyše ihriská nie sú vhodné pre deti, lebo tam moc šalejú, a koho má baviť dávať na ne stále pozor? Jej dcéra nikdy nebola v piesku (má 5 rokov) a keď tam naša včera šla, len sa jej vraj malá spýtala že, "a ty Lívinka možeš do piesku? ja nesmiem, je tam veľa alergénov" Švagriná nesúhlasí, aby sa jej dcéra hrala s inými deťmi, vyhlásila, že ju od nich bude dištatncovať ako sa dá a že keď pôjde do školy (o rok) tak že tam bude len sedieť v bielych rukavičkách (má tiež ekzém, ako naša) a bude mať zakázané komunikovať. Okamžite po skončení školy pôjde domov a už nijaká vychádzka, iba obchod. baby, keď mi to včera vravel, absolútne som stratila reč- a to sa mne teda nestáva 😉 a bolo mi- stále je- z toho do plaču. Čo z nej preboha vychová? nespoločenského, nekomunikatívneho asociálneho samotára? ved už teraz jej dcéra presne vie, že nieje vhodné mať kamarátov, chodiť na ihrisko, hrať sa s niekým a pod. A moja svokra, jej matka, tá len prikyvuje, že áno, tak je to správne a my že to musíme robiť tiež tak!!!