Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

alenka6
14. aug 2012

@achesa tak to je psycho. Choré. Tak to by som tam dcérku ani nepustila samu. A to chúďa dieťa tvojej švagrinej by som brávala na prázdniny aby zistila že je aj iný život. Normálny.

achesa
14. aug 2012

@alenka6 no, veď my sme si ju aj chceli vziať minulý rok cez leto, ale švagriná vyhlásila, že neexistuje. že malá nebude mať kde spat- my že však pôjde do Livkinej izby a postavime jej malu postielku (jej dcera totiž do 5 rokov spala v detskej postielke!- v poslednom štádiu už mala nohy pokrčené, aby sa tam vošla) ale ona nie a hotovo a preventívne mojmu mužovi oznámila, že už nie je viac jej brat, nechce ho viac vidieť a nikdy viac s ním neprehovorí. A nasledujúci rok, naozaj, ani mobil nezdvihla, musela zdvihnut svokra 😖 . No povedzte mi baby, tromfne ma niektorá blbosťou svojej svokry a švagrinej??? 😀 a to by som ešte mohla rozprávať veci... ajajáj

jo111
14. aug 2012

@achesa tej matke roka este nikto nepovedal, ze ekzem nie je alergia? 😖 Tiez som tym ako dieta trpela isty cas, potom sa moja mama rozhodla, ze nas nebude drzat v ulite, prestala nam zehlit veci (len to nevyhnutne) a pravidelna denna zabava spocivala v hrani sa v piesku, v hline a v dazdi robenie blatovych kolacov 😀 a bola som zdrave dieta s jednym prechladnutim rocne 😀 a ziadne problemy s kozou 😅 nech malej nedava jest kraviny z obchodu ale sa postavi za sporak truba jedna a pekne podomacky vari. Stravou sa to da neskutocne upravit, my sme ako deti mali aj cestoviny mamkinej vyroby 😀
Toto zboznujem, tak namiesto toho aby jej ekzem liecila tak vydava stupidne zakazy- niektori ludia by mali mat zakaz mat deti, to ma vie neskutocne rozculit. Blbost rodicov a celozivotne nasledky u deti. A dnes ked sa vie tak lahko dostat k informaciam... ja nemam slov.
Decko trpi a matka namiesto toho aby mu pomohla tak robi este viac skody. Myslela som si, ze to je prva reakcia u matky, ked mi dieta trpi, robim aj nemozne aby sa mu pomohlo.
Ospravedlnujem sa za svoje rozhorcenie, ale presla som si tym, a neviem kde by som dnes bola, nebyt toho, ze moja mama si nestala silou mocou za svojim presvedcenim ked islo o zdravie jej deti a vydobyla si u lekarov aj nemozne ked bolo treba. To bolo pred dvadsiatimi rokmi, nech mi nikto nehovori, ze dnes su niektori ludia este blbsi ako boli vtedy (vid tvoja svokra)

jo111
14. aug 2012

@achesa inak moja svokra ma tiez tendencie podobne- typu, ze proti mne nic nema a nikdy nemala, a vzdy ma rada vidi 😠 a co jej predtym vadilo zrazu nevadi 😀 zeby sme objavili novu diagnozu? 😀

achesa
15. aug 2012

@jo111 asi áno, ja tomu hovorím faloš najhrubšieho zrna a nenávidím to tak strašne, že tam radšej nechodím, aby som sa nemusela pozerať na jej falošne vysmiaty ksicht, keď viem, že akonáhle sa za mnou zavrú dvere, budem ten najhorší človek na svete až do najbližšej návštevy, kedy znovu nasadí ten úsmev ala "nič proti tebe nemám"

achesa
15. aug 2012

@jo111 no ako som povedala, je mi z toho do plaču. Má krásne dieťa a úspešne z nej vyrába zakríknutú utláčanú osôbku, ktorá nepozná hru s inými deťmi. Ale aj to je podľa svokry, lebo muž vravel, že aj on ako dieťa nesmel vonku na ihrisko k deťom, že ho do 10 rokov držala doma, až kým sa sám nevzoprel. A neviem, čo trepali o tých alergénoch, podľa mňa ich majú viac doma, ako vonku 😅 Plno kobercov všetkých veľkostí (vážne, v izbe asi 8), všade sa váľajú plyšáky, 40 ročné deky na gauči a posteliach (samý roztoč), ale to je ok. byt prepchatý hračkami- v obývačke sa nedá pohnúť- 15 boxov plných hračiek (no načo pre 1 dieťa!) veď ako okolo toho upratujú??? A strava- no, malej síce varia- ale skôr ako pre cukrovkára, než ako pre ekzematika- samá diéta, žiadna chuť a tak, ale vždy po obede dostane kinderko 😒 . Ale čo, hlavné je, že malá má všetko oblečenie biele a nestýka sa s ďeťmi. A my sme krkavčí rodičia, lebo tá naša sa aj s hlinou pobabre, aj v piesku pohrá a v bielom oblečená nechodí 😀 .

zlatica36
15. aug 2012

@achesa ta ja som potom co za matku,ked moje 13 rocne decko,po dokonceni psieho domceka slo na wecko ,a nejak dlhsie sa nevracalo na dvor...tak som sla za nim,ci mu nie je zle...a nasla som ho lezat v tych veciach od pilin a zbabraneho od moridla v izbe na posteli,tvrdo spal... a ja som len z neho stiahla nohavice a mikinu...to som ho mala zobudit a strcit pod sprchu??? no boooze raz to predsa prezije... taze som asi tiez krkavcia mater xixi
a ze ma ta tvoja neter tolko hraciek sa necudujem....sak to ma namiesto kamaratov,ale aj tak chuda decko ☹

bubbles
15. aug 2012

@achesa prepana, na Tvoje prispevky sa ani "Paci sa mi to" neda dat, aby to nevyznelo, ze sa to niekomu paci.. chudak decko, ta mater nie je normalna :( strasne mu ublizuje, tiez s tymi alergiami a ekzemom viem svoje :( moj otec bol taky zasadovy - kupil kedysi drahy koberec, tak nebude kvoli mojej alergii vyhadzovat.. kym som nepodrastla a sama ho pri upratovani nevyhodila.. vsade hrube zavesy, ved kedysi za to dal tolko penazi, tak preco by sme to mali menit.. podrastla som, uz som upratovala ja, povesala som len lahke zaclonky, sice sa to drzi aj tam, ale v mensom mnozstve a lahko to kedykolvek zvesim, operiem.. namiesto velkych kobercov len podlozku k posteli.. a celodenne kychanie sa zmenilo na jednu vreckovku rano a vecer 🙂 mozno na to mala pride sama, cosi pochyti v skole, nieco vycita na internete a v puberte sa rodkacom vzoprie.. len potom uz bude tazke hladat si kamaratov, zmenit ich pohlad na nu, divnu samotarku :(

achesa
15. aug 2012

@bubbles ale v pohode, ja sa za žiadne "páči sa mi" neurazím, veď sama už sa na tom strašne bavím, že ako môže niekto tak sprostý existovať ako ony dve? Moja švagriná je ešte aj navyše zlatokopka, ako som zistila🙂 vraj keď umrú jej rodičia, ona nebuide žiť sama, lebo má na každý prst päť chlapov s veľkými autami a stačí si len vybrať (no vééééľmi pochybujem) teraz je doma s malou, lebo je lenivá ísť do práce (sama mi povedala v slabšej chvíli), tvári sa pred rodičmi, že jej dcéra je strašne vážne chorá a nemôže dô škôlky, len aby ju mohla držať z dosahu detí. hoci v pohode by mohla ísť do práce, lebo svokra je na dôchodku a mohla by byť pri malej, ale nie, ona radšej váľa šunky doma a na všetky tri baby robí svokor (denné, nočné) ktorý bude mať zachvíľu 70 rokov! Keď sa jej moj muž spýtal, či jej to nepríde drzé tak sa priživovať, tak ona že "vobec nie, to nie je priživovanie". A čo ma vie ale fakt vytočiť je, že neustále bedáka, ako ona má toho veľa a nič nestíha (varí, upratuje svokra, leb ona nevie ani vodu na čaj zohriať) prepáčte že sa tu tak rozpisujem, ale keď ja nemám veľmi s kým sa o to podeliť.

bubbles
15. aug 2012

@achesa tak dobre, ale Ty sa neospravedlnuj za rozpisovacky, ved na to tu je forum, aby si to zo seba dala von, aby si to potom lahsie v reali predychavala 🙂

magali
17. aug 2012

@achesa pani moji a to som si myslela ze sprostejsia zena nez je moja svagrina neexistuje 😝 😝 😀 ja nechapem ako mozu takyto ludia existovat, napr moja svokra a svagrina utieraju zadok deckam (5 a 8r), lebo vraj nahadzu moc toaletaku do zachoda, tak asi aby sa neplytvalo a svokra im rit este aj umyva popripade natrie, lebo oni su taki citlivi nato 😕 😕 😕 😕 mate dost?
mna strasne trapi to ze svokra proste neuzna ze nas syn je sikovny, nema este ani dva roky a uz opakuje basnicky, spieva si pesnicky, pekne rozprava.. ale svokra proste nepovie ze je sikovny, len sucho zahlasila ze "no vies ale ty sa mu mozes venovat, ked ti ma kto navarit a pomoct", byvame s nasimi, ale som jej to pekne vysvetlila ze ja sa o neho staram sama, ale akosi ma zaskocila a na viac som sa nezmohla.. akoze neviem, jej dcera mala do 2,5r len jedno decko a mohla sa mu tiez venovat.. ja neviem, oni si asi myslia ze ja cely den sedim s malym pri knihach a nasilu to do neho tlacim, ale jemu to ide fakt samo, staci parkrat zopakovat nejaku kratku riekanku a hned polovicu vie a pekne sa hrame ze on doplna verse. ale ved to sa da aj pri vareni a pri upratovani.. je mi z nich zle, zavidia aj nos medzi ocami.. ked sme nemali deti tak stale prorokovali ake budeme mat chore deti, lebo priatel je alergik a astmatik, musim zaklopat maly je stale zdravy, teraz mu zasa prorokuju ze ked pojde do skolky tak sa nauci rozpravat zle, lebo aj ich to tak mal.. no tak akoze dakujem pekne.. stale im davame fotky maleho, ale nevystava si ani jednu, tak uz sme sa minule nasrali a dali im aj s ramikom, no tak teda je na najspodnejsej policke.. ked mal okolo 8m tak sme dali urobit taku velku A4 fotku a dali do ramika, viete kde je jej cestne miesto? v kuchyni na linke na potravinovej skrinke, dva metre nad zemou, kde ju nikto nevidi, takze asi tak

sonca13
17. aug 2012

baby vidím, že tých na prd svokier a švagrín je fakt, ale fakt viac než dosť, bohužiaľ... 😀 ja som si už sľúbila, že ja taká nebudem... ale naozaj nebudem??? nik netuší, čo bude... ale budem sa maximálne snažiť a zážitky s mojou svokrou budem mať stále na pamäti, aby som nebola taká ako ona... nuž uvidíme 😎

lulubu14
17. aug 2012

ja sa normálne začínam modliť aby som ja ako svokra nebola taká potvora ako ta moja alebo aj tie ostatné 🙂

achesa
17. aug 2012

@magali no to akoby si hovorila o mojej svokre. Aj nám stále svokra prorokovala- ako sa budeme mať zle, ako nič nebudeme zvládať, ako bude malá chorá, ako nás v dospelosti nakope dozadku a nebude chcieť vidieť a podobne. Zatiaľ to však vyzerá tak, že tento prorokovaný osud čaká skôr moju vždy "dokonalú šikovnú, úžasnú, najlepšiu" švagrinú a myslím, že asi im to už začína dochádzať. My, ktorí sme mali trpieť a mať sa zle máme úžasné dieťa, krásny vzťah strechu nad hlavou a sme spokojní - a ona madam dokonalá-áno má krásnu dcéru, ale je rozvedená, okradnutá exmanželom, dlhodoba bez chlapa, žije u rodičov a s jej hlúpou povahou nemá absolútne žiadne vyhliadky na lepšiu budúcnosť. Závisť a ešte raz závisť. Na to, aby som vyjadrila, čo si o tých dvoch dámach myslím nemá slovenčina dostatok vulgárnych výrazov 😀

achesa
17. aug 2012

@magali a áno, máš určite úžasne šikovného chlapčeka- a obávam sa, že práve preto, že je šikovnejší ako tí ostatní nedostali jeho fotky atraktívne miesto na poličke 😖 Kedysi sa moja svokra vyjadrila, že deti dcér majú rodičia radšej, ako deti synov, lebo deti dcér sú na stopro ich vnúčencami a ja to tak vnímam aj u nás.

baklik
17. aug 2012

@sonca13
@magali
@achesa baby, ja mam tiez taku "skvelu" falosnu svagrinu.... joj, nechcem sa tu ani rozpisovat, lebo sa zas iba zavzdusnim... hovorim si uz iba, ze "*rat na nu", a niekedy si tak v duchu spomeniem, co by bolo najvhodnejsie na tie jej invektivy jej odpapulovat... ale ona je take jednoduchsia osobka bez vzdelania s rozhladom akurat tak po kuchynu, tak sa obavam, ze by to ani nepochopila a poohovarala, aka som drza a co si o sebe myslim... no nic, ludia sme rozni.
dokym sme nemali maleho, tak sa ako tak tvarila kamaratsky, v podstate som proti nej ani nic extra nemala. az v tehu sa zacala starat, ake meno sme vybrali, preco sa chytro nevezmeme a preco nejdeme krstit a ze prosto chuda dieta. no drzost nad drzost takto sa starat inym do zivota a este sa tvarit urazene. no a potom to pokracovalo, ked som mala problemy s dojcenim, bojovala o kazdy ml mlieka a malemu bolo stale malo a dobre nepriberal, tak sme museli zacat dokrmovat nutrilonom. no bola som najvacsia neschopacka, a ako to ona nechape, ona kazdy problem prekonala (mala mlieka, ze odsavala do kompotovych poharov - jej slova) a ze preco ho nekojim (kojila som), ale krmim umelym apod. a ked mal maly 3 mes. a nevedel u nich vecer zaspat, lebo bol predrazdeny, chybal mu poobedny spanok, ktoreho sa mu pri tolkych ludoch tam nedostalo, tak sme zas boli neschopni rodicia, ktori si ani svoje dieta nedokazu uspat. a ze to preto nie je zvyknuty na vela ludi, lebo malo k nim chodime, ze mame castejsie. tak ja budem male mimi navlacovat 120 km kazdy druhy tyzden?? ked ho chce vidiet, moze dojst predsa a nie nam vyvolavat, ze co zas neprideme. akoze chore... a proste zakazdym nieco. ja to vidim tak, ze si na nas stavia svoje ego, bo doteraz trpela komplexami a teraz ma odrazu pocit, ze ma navrch, lebo ma uz deti dve. teda dovolim si tvrdit, ze nas maly je ovela sikovnejsi ako jej dieta v jeho veku, tak neviem o com... ja sa s nou kontaktujem minimalne a minule mi telefonovala, ze ako to, ze sa ani neozveme, ze len ona nam musi volat, asi nam nechybaju apod. no a toto mysli akoze vazne??? to je asi logicke, ze minimalne mne absolutne nechyba... ja nechapem, ze takym ludom to nedokaze docvaknut.

jo111
17. aug 2012

@achesa vacsinou ked niekto takto 'prorokuje' tak vlastne popisuje len svoju situaciu 😒 v podstate zela niekomu to iste 😒 ono sa to vzdy otoci aj tak proti nim. Nam svokra tiez nic dobre nepraje, ani nahlas to nemusi povedat, staci vidiet jej tvar ked vidi, ze my sme stastni 😖 ale ja jej zelania vzdy necham u nej na prahu dveri ked odchadzam 🤐

@baklik ja sa cudujem, ze ty sa s nou este bavis. Ja zasadne odpovedam na otazky ' lebo som sa tak rozhodla/rozhodli sme sa' a koniec diskusie. To, ze sa k svokre spravam s uctou a respektom este neznamena, ze som povinna jej skladat ucty.

baklik
17. aug 2012

@jo111 no vidis, a moj drahy nechape, ze co ja mam proti nej. ze len hladam.... a nic jej on nepovie. ja si myslim, ze v prvom rade by mal on reagovat na nu. ale nie... joj, a ta jej falos - usmev na perach a pri tom... ja sa prekonavam, ze raz za mesiac to prezijem. ale uz zacinam byt neprijemna aj ja, jej sposobom, akurat, ze druhej strane to nedochadza.....
no a ta jej prajnost, to je tiez kapitola sama o sebe... ked sme museli zacat dokrmovat, tak som zistila, ze UM je aj na recept (s doplatkom), ked je alergia v rodine. a jej deti alergie maju. tak som jej nadhodila, ze tak sa budem informovat, ci to plati aj v pripade sesternic maleho (neplati), ale ten jej kysly ksicht si mala vidiet - akoze ziadne, ze jasne, ak vam to ma pomoct, samozrejme, ale - to vy este aj na tom chcete usetrit?? to je strasne s vami... akoze no comment
nedavno sa mi podarilo vyhrat v jednej sutazi pre maleho autosedacku. no mali ste tu "radost" vidiet.. reakcia - ziadne, ze super, gratulujem! nie. reakcia bola - to sa vam ako podarilo, akoze nechapem. a totalne kysly ksicht. to uz tu zavist a neprajnost ani nedokaze skryvat. a ten moj je ako slepy, on nic nevidi, len co zas mam.....

jo111
17. aug 2012

@baklik nam velmi prospelo ked sme sa o svokre prestali bavit. Proste sme sa dohodli, ze rodicov si budeme riesit kazdy svojich a nebudeme o tom informovat alebo zatahovat do toho partnera. To aj tvoj manzel musi chodit na povinne navstevy k tvojej mame? To by sa mu pacilo? Ked uz tak to majte spravodlivo rozdelene 😉 kolko casu ty travis so svokrou nech aj on travi so svojou svokrou 🙂 ved to je logicka poziadavka 🙂 a sa rychlo zbada.
Neviem odkial je tento trend, ze ked sa vydame, musime mat povinnosti a respekt k novej rodine, ale na rodinu nevesty sa nejako zabuda, jasne, ze to tak nie je vsade, je to moj dojem. Ako keby cely vas doterajsi zivot prestal zrazu existovat a musite sa 'prepnut' alebo co. Este dobre, ze som to zarazila 😠
ale stale plati, je to matka tvojho manzela, ma ju riesit on!!!! Pokial neriesi, neries ani ty. To, ze ste manzelia neznamena, ze tam mas povinnost chodit, nieco vysvetlovat alebo oznamovat. Manzelovi by sa tiez nepacilo keby si ho nutila do niecoho co mu je neprijemne, treba si situaciu otocit.
Ja svokre nehovorim ziadne novinky, neoznamujem, nevidim dovod. Som dospela a nikomu skladat ucty nemienim.

baklik
18. aug 2012

@jo111 dik. avsak jedna sa o svagrinu 😉 k nam chodime castejsie, mame to blizsie, ale nikto take blbe reci nesiri, takze drahy s tym nema problem... a novinky jej uz ani ja neoznamujem. naposledy sme boli akoze nehodna rodina, kedze sme jej neoznamili, ze ideme na par dni do Tatier, a na to je ona zvlast citliva - predpoklada totiz, ze sa budeme bud prisposobovat im, aby mohli ist aj oni (dakujem pekne za taku dovolenku, nehrozi) alebo aspon zobrat jej deti. lebo kazdy z rodiny, ked niekam ide, tak je najhorsi, ak nevezme jej deti. tak ja neocakavam a nespolieham sa na to, ze nasho maleho bude niekedy niekto niekam brat. ked mu chcem ukazat more, hrady, vylety, zoberieme ho sami, sme predsa jeho rodicia a nie brat ako samozrejmost, ze kazdy kto niekam pojde ho vezme a ked nie, je ohen na streche. u nich to nie je totiz o nedostatku penazi, to vobec nie, ale o prioritach. ale budiz....

lucia2105
18. aug 2012

Dobre ranko dievcata 🙂 po dlllhej dobe idem aj ja prispiet,lebo uz sa potrebujem vyventilovat!!od mojich prispevkov( pisane pred par mesiacmm) sa zmenilo vsetko este k horsiemu.to ze svokra bola pri porode,aj ked jej to muz vyslovene zakazal a aj ona vedela,ze si to neprajem,tak aj napriek tomu sa tam nanominovala a cely cas pocas mojich 36 hod.bolestivych kontrakciach bola s nami na izbe.baby verte mi,ze mat o trosku viac sily nazvys,tak by s tej izby letela ako spinave pradlo ☹ tojej v zivote neodpustim,ze mi pokazila najkrajsi den zivota 😠 po porode,kedze som rodila sekciou,ma preniesli na izbu,kde som vytuzene cakala muza s malou a ona k.ava si tam dosla tiez,aj ked vedela,ze si to neprajem a ze tam byt nemoze!samozrejme az po napomenuti 3 doktormi,ze ma miestnost opustit a mojom kriko po nej,ze nech uz ide sa zdekovala ledva ledva.a samozrejme vsade rozprava,aka som ja nevdacna,ze ona tam somnou trpela celych 36 hod.a namiesto toho aby som jej dakovala,ja som na nu zla!dakovat za nieco,co som si vyslovene nepriala vazne nemienim!!!po prichode z nemocnice to uz potom naberalo na obratkach!ja som bola za neschopnu,alesamozrejme to nepovedala nahlas,len mala narazky typu: juj ty mas studene rucicky,urcite ti je zima,amas stikutku a neda ti napit...proste cely cas to opakovala asi po 150x dookola 😠 a zabila to tym,ked malej nieco hovorila a o mne sa vyjadrovala ako o Lucii!Lucia ti kupila toto,Lucia tida tamto....az kym som nevybuchla a nepovedala jej,ze ja pre moje diet niesom ziadna Lucia,ale Mama anou aj navzdy ostanem!!aneprajem si,aby pred malou takto hovorila!Po tejto nezhode uz uplne vymazala slovo Mama a zrazu bolo vsetko Tata: tata kupi,tata da....no ciste psycho 😀 Kupa hraciekz jej strany bola tema sama o sebe.vyslovene sme ju poziadali,aby malej nekupovala plysove hracky,ze na to ma este cas,nech radsej ak chce nieco kupit kupi nieco co malu zabavi a podpory jej vyvoj!a cuduj sa svete....mame plne smetiakove vrece plysovych hraciek,co su skovane pod postelou. 😅 Vzdy ked prisla,malu nadrapovala ako maca,aj ked som ju upozornila,ze mala prave jedla a mozesa vyvracat.prostevsetko uplne naopak,ak som ja povedala!alepisem hlavne koli tomu,co sa odohralo pred 3 mesiacmi.prisla muzovho brata frajerka na navstevu k starej a chcela vydiet malu.stara mi volala,ze ci mozu prist,aj ked vie,ze ked muz nenidoma,nema tu co hladat.ale jej vyhovovalo prave to,ze som sama doma.volala som muzovy,ze stara chce prist aj s frajerkou jeho brata avravimmu,ze tonesopadne dobre!a tak aj bolo ☹ stara prisla ako velka voda,schmatla malu a ja jej vravim,ze mala v tejto minute vypila mlieko,nechju nenatahuje hned ze nech chvilu pocka.samozrejme to bol impulz k tomu,aby ju zacala tocit ako na kolotoci!vravim si ok,dychaj z hlboka,tych oarminut vydrzis.no ale ked ju zacala bozkavat na usta,podotykam,ze u nejv byte by ste kefku a pastu na zuby hladali uplne marne+ je fajciar! Tak som jej pivedala,ze si neprajem aby ju bozkavala na usta,nech ju pobozka na ruku,nohu...a tu to zacalo.ze co jej ja vsetko zakazujem,prikazujem...no proste strhla sa hadka,aku som aj predpokladala,kedze muz nebol doma a nemohol ju uzemnit.na to som jej povedala,ze ja som jej mama a ja urcujem pravidla....na a vecer to zacalo.zacala mi vyvolavat avypisovat sms! Muz vravi nech jej to zdvihnem a poviem jej svoje! Zavolala som jej a povedala,nech sa ukludni a ze ak sa nudi,nech vypisuje svojim kamaratkam ( ktore samozrejme nema)! Telefon som dala na hlasno,aby aj muz pocul nasu debatu,ktora skoncila tym,ze som jej povedala,ze nechmi uz da v zivote pokoj a ze ju vymazavam z mojho zivota uplne!na to jej volal muz a pyta sa jej,ze co to ma znamenat,ako sa somnou ona rozprava a ona mu na to: aleved ja som take nieco nikdy nepovedala 😀 muz vravi,ze vsetko pocul,ze som to mala na hlasno pustene,tak zacala plakat do tel.ze ako namchce ona dobre a ako som jej ja zakazala uplne bozkavat malu.proste cele to prekrutila,ale muz uz vedel o co islo,a mala som aj svedka bratovu frajerku 😝 zacala hovorit,ze akosi ona moze robit s malou co ona chce,bozkavat ju bude kam ona chce a vlastne ze Mia je jej dieta 😀 a my jejto nemozeme zakazat!no a tie muzove nervy a jeho monolog co spustil na staru,si asi viete predstavit.ja som si naivne myslela,ze uz je koniec,ze stara to uz pochopila,ale rano ked som otvorila oci,na telefone 3 sms samozrejme od starej,ktore boli v zneni: si tlsta krava,si cierna vrana v rodine a si obycajna nula!!? Ked muz vstal a precital si sms vravi aby som jej zavolala a povedala jej svoje.tak som vytocila posledny krat v zivote jej t.c a spustila som z duse nanu 😅 od vtedy malu nevidela 2 mesiace a ked prisla,neodvazila sa prist sama,ale zobrala sizo sebou jej "frajera" 🙂 no a vcera tu bola zase po mesiaci,ale tiez nie sama a malej kupila futbalovu loptu ako darcek 🙄 samozrejme somnou neprehodila ani slovo,a ked sa ma muz opytal ci jej urobim kavu,tak som s usmevom na perach odpovedala ze jej nie 🙂 baby ja ledva cakam,kym ona prva prehovori,aby som jej mohla este par slov povedat,ktore ma tlacia na srdci a potom pre mna umrela navzdy.vzdy ked pride,robi malej vsetko to,co dom jej zakazala a mysli si,ze ma vyprovokuje,ale ja sa vzdy radsej zamestnam na pocitaci,aby mi nahodou ruka nevyletela 😕 O pripadnej dalsej navsteve vas budem informovat 😀

rora
18. aug 2012

@lucia2105 tak to ta obdivujem, to by u nas uz facky lietali, ja by som jezibabu davno uzemnila 😅 🙄 u nas to bolo len trosku miernejsie, stacilo par blbych pohladov a nejaka ta skaredsia smska a stara pochopila kde sa ma drzat.

baklik
18. aug 2012

@lucia2105 fuj, tak to je hnus... to som este nepocula, aby sa svokra nanominovala k porodu... to uz co je. no a tie sms-ky s urazkami, tak to uz je vrchol....
moja svagrina je podobneho razenia, aj ked tvoju svokru asi nepredci nic 😀
mne bezne maleho berie z ruk, ked sme tam, normalne pride ku mne a zoberie ho akokeby jej bol. ziadne, ze - mozem? naposledy ked sme tam boli pred mesiacom, maly bol napapany a ona ho posadila na trampolinu a zacala sa na nej posediacky mierne nadhadzovat, do toho prisla jej 3-r. dcera a zacala tam skakat. ja jej vravim, nech mi ho da, ze je najedeny, bude grckat. ze nie, ze to je len mierne. a samozrejme maly grckal... proste nervy..... mal 6,5 mesiaca a krmila ho zmrzlinou, ja pozeram, ze mu da hadam len 1 lyzicku ochutnat, o chvilu sa otocim a ona ho veselo krmi dalej. tak kricim na nu, aby s tym prestala. tak urazena, ze co z toho dietata robime, ze vsak on uz je velky! podotykam, ze sa hra na super odbornika v zdravej vyzive a jej deti 3r a 8r nemozu jest vobec cokoladu. ale 6-mes. krmit zmrzlinou je akoze ok.... no tak ja neviem, kto je tu nenormalny...
a samozrejme, tie jej kecy, ako by ona zvladla aj tri deti a my vraj mame problem zvladnut jedno 😀

zlatica36
18. aug 2012

@achesa ako to myslis tak,ze tie deti od dcer su nastopro ich vnucatami? mas pocit akokeby si niektore mysleli,ze ich nevesty ich synom "zahli" a oni chovaju "kukucie mlada" ?

zlatica36
18. aug 2012

@lucia2105 no akoze mam dost... tie sms-ky su vhodne na podanie trestneho oznamenia za osocovanie... keby mne niekto tak vynadal,v zivote by nepresiel prahom mojich dveri... moja svokra to tiez pokaslala a dnes ani nevie nasu adresu... a aj keby sa dozvedela,tak prah mojich dveri neprekroci...
a co sa tyka toho porodu,tak to by na tvojom mieste by som ju poslala do p+++...! vazne! a tvoj muz co ? on jej nic nepovedal?? jednoducho von a hotovo! to by som zvonila na sestricky ,lekarov aj ochranku kym by ju odtial nevyviedli....
normalne som sa rozculila... nie je nahodou s tou mojou pribuzna?? 😠 😠 😠

lucia2105
18. aug 2012

@rora ver mi,ze som aj rozmyslala ze ju prefackam,ale potom som si povedala,ze sa na jej nivo neponizim 😝 a viac ju naseriem,ked nepodniknem uplne ze nic.ale mam velke stastie,ze muzik to vsetko vidi a je na mojej teda lepsie povedane na nasej strane 😀 z coho sa jej ocividne dviha tlak.

zlatica36
18. aug 2012

@lucia2105 no ja si myslim,ze ked tvoj manzel je na tvojej strane,tak by mal trvat na ospravedlneni ...tebe nadava a tvoje dieta chyta do ruk??? no to by som chcela vidiet....

lucia2105
18. aug 2012

@baklik presne toto robi aj ona.hned ako pride leti do izby a doslova zdrapi malu a nechce ju pustit cely cas co je tu.co na tom ze mala vrieska a nechce byt pri nej.ale ja vzdy pridem a vytrhnem jej ju z ruk a vzdy sa posnazim zobrat malu tak,aby stara pocitila moje nechty na jej kozi 😀 Ja naozaj toto nerozumiem.v zivote som jej malu nebranila a keby bola normalna,mohli sme fungivat ako normalna rodina.teraz nehrozi,ze b som jej malu dala postrazit co i len na 5 min. A najviac ju sere to,ze sme este s malou neprisli k nej do jej smradlaveho a spinaveho,zafajceneho bytu.doma ma macku,ktora chodi po vonku a spava doma.kolko krat sa stalo ze doniesla domov mys alebo holuba,sere a sti doma kde sa jej zachce a vie byt aj agresivna z nicoho nic,a ona sa na mna nahnevala,ked som jej povedala,ze s malou k nej tak skoro neprideme.zdravy clovek by to pochopil,ale ona nie.ona sa vie len odut,urobit zo seba chudatko a potom sa vyhrazat.

lucia2105
18. aug 2012

@zlatica36 cakam kym ona prehovori a toto bude jedna z tem ktoru jej chcem povedat.ze este jedna podobna sms alebo telefonat a bude to riesit policia 😅 Chcem vidiet ten jej ksicht ked jej to poviem.ono ver mi,ze ja som bola rada ze dycham pri tych bolestiach,nic mi nezaberalo proti bolesti ale inak by letela nie dverami ale oknom.teraz si to strasne vycitam,ze som nenabrala poslednu silu aby som ju vyhodila ☹ co sa mna tyka,ja by som bola najradsej keby k nam uz v zivote neprisla,ale muz to berie trochu inak.predsa je to jeho mama a nou aj navzdy ostane nech je aka chce.ale nastastie chodi raz za mesiac- dva a to byva 15-20 min.od nas.

zlatica36
18. aug 2012

@lucia2105 no ja chapem,ze je to jeho mama.... aj moj ma "mamu"....a nevidel ju od maja 2008...proste s nou sa neda.... bud by sme skalali ako ona piska,alebo peklo na zemi...tak sme sa zdekovali a odisli