Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ivet55
27. aug 2012
zlatica36
27. aug 2012

@ivet55 never tomu,ze budes mat klud... stopku urob hned na zaciatku... viem o com hovorim.. a ked svokra bude mat svagrinine deti,nech ich ma za zadkom ona cely cas a nie ty...ale tvoja svagrina by mala mat tolko rozumu a uvedomit si ,ze mamicka po prichode z porodnice potrebuje pokoj,a mat nanajvys pri sebe deti svoje vlastne,ak ma starsie....

ivet55
27. aug 2012

@zlatica36 Ved dúfam že to švagrina pochopí a svokra tiež, ved ja jej to nejako slušne skúsim vysvetliť, že ked prídem domov, tak chcem mať pokoj aj ja aj drobec. Ved ked sa švagrine narodil druhý syn, tak toho prvého mala svokra prvé týždne doma aby si švarina mohla aj oddychnúť, tak dúfam že mne ich sem potom nebude nosiť... ale mám šťastie že muž to všetko chápe a stojí pri mne, len tým pádom sa s mamou vkuse háda a to je zle... ja si s ňou rozumiem vpodstate dobre, lebo jej vlastne nikdy nič zlé nepoviem. Chvalabohu sa do nás ona vôbec nestará aj ked bývame u nich a máme všetko zvlášť, lebo ked čítam čo tu baby píšu, ako sa do nich svokry starajú, tak potom moja je ešte oproti nim anjel 😀

bodka13
27. aug 2012

neviem,či robím dobre keď reagujem 😕 ...tiež sme po svadbe bývali u manželových rodičov ...@ivet55 ,asi ťa nepoteším,ale švagriná dáva deti k babke,takže ohľad na teba brať vôbec nemusí ...tam je jedno jediné riešenie - čím skôr si riešiť vlastné bývanie 😉 ...ešte ma napadlo,to je svokrina dcéra či nevesta?

zlatica36
28. aug 2012

@bodka13 ja si myslim,ze to je jedno ci je to svokrina nevesta,alebo dcera... trocha ohladuplnosti by mala mat... aked tie deti dava kazdy vikend k babke,tak by ich mala min. aspon trocha poucit,ze su pri babke a nie pri tete.... ja mam deti rada,ale mat "cudzie" deti za zadkom ,ked dojdem s porodnice ??? tak to nie...

bodka13
28. aug 2012

@zlatica36 ....viem o čom píšem,prešla som si tým 😉 -od narodenia dieťaťa až do jeho 2 rokov sme bývali u manželových rodičov ....všetci chodia k starým rodičom a nie k mladým...ak sa im to nepáči nič s tým neurobia -buď sa zatvoria v tom čase v izbe a vychádzajú minimálne,aby boli chránení od ruchu alebo si dieťatko rýchlo privykne na prirodzený rodinný ruch 😉

zlatica36
28. aug 2012

@bodka13 u mojich rodicov ostal byvat brat... ked sa im narodili deti,tak sme navstevy s detmi omedzili,boli aj kratsie a uz vobec to nebolo vikendove odkladanie deti.... a aj ked brat si prerobil druhu cast domu,tak ze mal samostatny vchod a prisli sme na navstevu k rodicom,tak ked deti chceli ist k nim tak som sa najprv pytala,ci tam mozu ist... mozno to nepisem dost jasne,ale ja radsej riesim veci na rovinu...predisli sme tym zbytocnym neprijemnostiam a nedorozumeniam...

gabrielapatrik
28. aug 2012

@nestastna_nevesta O mojej svokre by som Ti mohla napísať rovno knihu - des a hrůza... Nebudem to rozoberať, lebo by to bolo naozaj na dlho, ale od kedy som si nedávala servítok pred ústa a na rovinu vyslovila svoje názory a pocity - od vtedy mám ako tak pokoj (a to som ani nepovedala všetko - veď by ju to asi zabilo 😝 )... Odkedy sa stretávame po menej, je to o veľa lepšie, a môžem povedať, že občas sa na ňu aj teším 😀 ....
Prajem Ti, aby sa Vám to čoskoro vyriešilo... Pekný deň...

bodka13
28. aug 2012

@zlatica36 nie všetci sú takto zmýšľajúci 😉 ...ale malo by to tak byť 🙂

...veľmi často Vám sem nakuknem a čítam....pri niektorých prípadoch priam žasnem :-/ ale na druhej strane ma zase napadne,že mnohé z Vás/nás máme synov - Aké budeme svokry??? zoberieme si z tohto nejaké ponaučenie ??? dúfam,že moje nevesty takto o mne nikdy písať nebudú hoci z mnohých opísaných prípadov som nie vždy pochopila,čo vlastne chcete/chceme ☹ (napr. svokra sa opýta = čo vyzvedá....svokra sa neopýta= však sa nezaujíma )

zlatica36
28. aug 2012

@bodka13 no aj ja mam ten pocit...ale je tu este jedna tema ,v rodinnych problemoch,co zienky maju problemy s vlastnymi matkami a nie so svokrami... tusim sa vola :moja matka mi ublizuje,..alebo tak nejako..tiez zaujimave citanie... ja poznam vela zien,ktore so svojimi svokrami pekne vychadzaju....nie je to vsade tak,ako je opisovane v tejto diskusii ,nastastie 😉

simca299
1. sep 2012

nikdy som neverila, ze by som mohla mat nezhody so svokrou, ale dievcata poviem Vam, uz ich pocitujem aj ja. Viac a viac do mna rype :(

zlatica36
2. sep 2012

@simca299 a zmenilo sa to hlavne vtedy,ked prislo na svet babo? ze ?

achesa
2. sep 2012

dnešné novinky: nedávno sme od svokry dostali lekciu, že sa nevieme starať o dieťa- ekzematika, lebo ekzematik musí mať biele oblečenie zo 100% bavlny (tú bavlnu dodržiavam od dcérkinho narodenia aj bez jej rád- s bielou odkedy papá iné ako mlieko nesúhlasím- kvôli fľakom). No a dnes bol manžel s malou u svokrovcov a oni jej prosím pekne kúpili tmavofialové a červené polyamidové tepláky a zelené a modré polyesterové tričko- vidíte v tom niekto zmysel, aby svokra dupala, že biele bavlnné a kúpila nakoniec toto? Ale tak, čo by som chcela od ženy, ktorá malej k prvým narodeninám kúpila pravítko, že? 😀 😀 😀

magali
2. sep 2012

@achesa no ja poviem ze normalka.. moja svokra sa ma opyta co maju malemu kupit a aj tak mu kupia nieco uplne ine a hlavne nieco take cim ma nastvu.. vzdy hovorim nekupovat hracky a ona vsak sme mu len male auticko, ale mne je jedno ci male alebo velke, zabera miesto a maly sa s tym aj tak po dvoch dnoch nehra lebo ma hraciek dost.. stale hovorim, ziadne auticka, ma ich dost radsej knizku alebo nieco co moze rozoberat a skladat a ona ze minule som videla take auticko co sa prerobilo na robota, to moze rozoberat, skoro ma slak trafil 😕 😕 🤐 🤐
takze to pozname.. napriek napriek napriek

ivmila
2. sep 2012

ešteže vy všetky ste super nevesty !!!!

magali
2. sep 2012

idem sa aj ja postazovat.. svagrina nam oznamila ze cakaju babo.. konecne.. po vyse roku snazenia.. velmi im to prajem, ale zaroven sa citim strasne, nastupili u mna depresie ake som mala ked som cakala nasho syna.. kto ich sposobil? samozrejme svokrovci.. oni si strasne zelaju dievcatko, my sme im bohuzial dali zasa len vnuka, takze mi to svokra dala pocitit, lebo oni uz mali dvoch vnukov a ten nas je treti.. neskutocne ma trapilo ako sa k nam spravali, cele tehotenstvo som preplakala, doteraz sme pre nich nic, lebo zasa len dalsi chlapec.. takze momentalne budem trpnut a cakat, s akym verdiktom pride svagrina o par tyzdnov.. ja viem ze nezalezi na tom co chcu svokrovci, ale oni to dokolecka stale omielaju a neuvedomuju si ze vsetkym tym len ublizuju.. ja im to dievcatko prajem, aj ked nastavajuci otecko by chcel ocividne synceka.. ja sa len strasne netesim na tie svokrine blbe pripomienky a ak to bude naozaj dievca, tak sa s nou nebude dat vydrzat.. ja viem ze je to hlupost a nemala by som sa kvoli tomu trapit, ale mna to uraza, akoze moje dieta nieje dost dobre lebo je "len" chlapec.. dali mu az jedny dupacky a veci co dostal by som napchala do jednej Tesco igelitky.. ale aj to by som prekusla, len tie hlupe komentare.. je mi z toho zle

magali
2. sep 2012

@ivmila ty co riesis??? toto je tema kde sa mozu nevesty postazovat na svokry, o tom to je.. mame na to pravo.. ked sa chces stazovat na nevesty, zaloz si svoju temu

ivik9
2. sep 2012

@magali tak presne viem, o čom píšeš, ako sa cítíš.....moji svokrovci mali doteraz len dievčatá - musím však napísať, že nikdy nedali najavo, že im to vadí.....a my sme to prelomili, po dvoch diečatkách máme chlapčeka - no a oni sa z neho idú pokakať 😎 .....jasne dávajú najavo.....mne to bolo vždy jedno, či budem mať chlapčeka alebo dievčatko, rovnako aj môjmu manželovi......ja to nechápem niektorých ľudí 😖

magali
3. sep 2012

@ivik9 viesco je to strasne.. fakt mi je z toho zle.. inak ja som nikdy nebola dost dobra pre svokru, ale k nasmu synovi sa takto spravat nebudu, som pevne rozhodnuta dat im najavo ze sa mi to nepaci, nech si to uvedomia.. lenze svokor je chory, caka ho dalsia operacia mozgu, tak zasa nechcem aby sa nejako rozculoval, ja som taka, proste radsej budem trpiet.. je to tazke clovek sa nechce hadat, ale niekedy je toho uz vela..

achesa
3. sep 2012

@magali ja mám tiež pocit, že to robia naschvál. My sme im už x- krát povedali, že žiadne veľké hračky, lebo nechcem mať byt zaprataný tak ako oni- hračky kam sa pozrieš. Neter má 15 veľkých boxov s hračkami, 64 plyšákov (väčších ako ona) dva hlboké kočíky, buginku, bábik ani nevravím a kopu ´dalších vecí- celý byt zapchatý, v obývačke voľný 1m štvorcový, aj tam jej vystrú stan... Však okej, nech majú- keď si myslí švagriná, že jej tým nahradí otca, fajn, ale ja toto odmietam, aby sa decko doma nemohlo ani prebehnúť z izby do izby.... Asi pred rokom kúpili našejalej kosačku- zostala tam, nevzali sme si ju, lebo nemáme miesto. No a nedávno, po neviem koľkej prosbe, že len menšie hračky, najlepšie skladačky to poňali tak, že jej kúpili 4 krabice lega duplo. Ja viem, že je to drahé, a sú to krásne hračky, ale s tým legom, čo jej kúpili predtým je to už asi 8 krabíc- a navyše, zväčša chlapčenské- traktorista, hasič na aute, policajt na motorke. veď jej stačia dve väčšie a dosť! Moc sa stým nehrá, len to zaberá miesto... no a včera- dali jej nejaký nafukovací vankúšik- vyzerá ako malá nafukovačka do vody- reklamný predmet z nescafé, k tomu troje digitálne hodinky- reklamný predmet z Granka... a čo sme my sklad reklamných predmetov? to čo oni nechcú, pošlú sem. Keď mala rok, doniesli jej plné vrece hračiek z kinderiek- lebo však neter ich má dva krát, tak doniesli... a tetovačku ninjago- šla do koša.
A niekedy tiež vážne uvažujem, že nám hádam chcú dať najavo, že chceli radšej vnuka ako vnučku. od kedy sa narodila, doniesli jej jednu čiapku so šálom a rukavicami- modré, jeden roláčik- modrý, včera jej dali slnečné okuliare- modré... Už som im kedysi aj povedala, že my máme dcéru, nie chlapca, ak si nevšimli- a nič robia si po svojom...

achesa
3. sep 2012

@magali a predstav si, že švagriná bude mať chlapca... to už hádam ani neprežijú 😀 , no len potom ľutujem tú švagrinú 😒

alenka6
3. sep 2012

ahojte, ja som tu túším pravidelne každe dva mesiace. Vždy máme obdobie mieru alebo možno také ticho pred búrkou. Moja svokra keď na mňa nemá čo vytiahnuť, keď ma nemôže dirigovať a kontrolovať tak príde s takou primitívnou vecou že na to nie je slov. Naposledy mi vyčítala že som od nich s dcérou odbehla za kamarátkami ktoré som nevidela vyše mesiaca lebo sa odsťahovali a chodia občas len na návštevu. a to som stála pred svokriným domom. asi 30 minút. Dokonca sa tak urazila že sa somnou nerozpráva. To nehovorím o švagrinej, krorá je na moju dcéru nafixovaná tak akoby to bolo jej dieťa. Z čoho ma ide roztrhnúť. Môj muž mi hovorí ako stojí pri mne a na mojej strane ale keď príde k trápnym výčitkám mojej svokry tak je ticho. Ani nepípne. Až teraz som prišla na to že on sa ich proste bojí, bojí sa zastať si svojej ženy. Pritom by stačilo povedať len nechaj to tak šak je to moja manželka! Nič viac poňom nechcem. Len ťažko
to predýchavam.

ivmila
3. sep 2012

@magali ale nie, nemyslela som to zle, len ze tu kazdy prezentuje len svoje pocity, ako su chudinky utlacane svojimi svokrami (matkami ich manzelov, keby nebolo svokry, nemala by si manzela, ktoreho mas, to si treba uvedomit) mozno fakt existuju aj svokry beštie, to pripušťam, ale vacsina su uplne normalne, aj ked maju ine nazory v niektorych veciach, jasne, ved su starsie o 30 aj viac rokov, ale niektore zeny proste maju alergiu uz len na to slovo "svokra" a maju kdesi zafixovane, ze svokra musi byt automaticky zlá a hladaju aj najmensie primitivne chyby, ktore sa daju prekusnut, niekedy je to az trapne. Ale treba sa pozriet aj na seba trosku, niekedy som tu citala, ako niekto pisal, ze svokre neda vnuka, no to je podla mna dost ubohe, podla mna by mali nevesty a svokry vychadzat, pomahat si a nielen hladat jedna na druhej chybu a mysliet si o sebe, ze chybu nemaju.

alenka6
3. sep 2012

@ivmila To som si aj ja myslela, že prečo si niektoré ženy nevychádzajú so svokami, ako je možné že sa kôli tomu dokáže rozpadnúť rodina, kďe sa dvaja berú z lásky a majú spolu deti. myslela som si že ja mám dobrú svokru, zo začiatku som to slovo ani nepoužívala, nikdy som sa na ńu nesťažovala a mužovi už vôbec nie. Ak mi niečo vydilo len opatrne som to naznačovala a zo začiatku som si ju zastávala. Nkonieč ja som zvolila bývanie u nich a nie u vlastných rodičov -moji majú byt a svokra dom že hádam to bude lepšie. A kam to dospelo?S radosťou som sa sťahovala do maličkého bytu aby sme mali pokoj, a aj tak furt samé výčitky z jej strany.

zlatica36
3. sep 2012

@alenka6 j jradsej v malom mat pokoj 🙂

@ivmila jasne ,ze nik nie je bez chyby.. a ver tomu,ze su take svokry ,s ktorymi ich nevesty vychadzaju lepsie ako so svojimi vlastnymi matkami... osobne poznam 🙂 ...ale su aj take,o akych sa tu pise v tejto diskusii...
jeden priklad : co by si povedala na to ,keby si sla po dieta do skolky a ono by tam nebolo??? a ucitelka ti povie,ze ved vasa svokra povedala,ze vy dnes po nu nemozete dojst,ze za to prisla ona.... "" a potom sa 3 hodiny!!!! nemozes svokre dovolat,nik ti u nich neotvara.... a nakoniec sa svokra dovali cela vyjasena aj s malou ... a ked sa opytas ,ze preco to urobila,a ze aspon mobil mohla zapnut... tak svokra sa otoci k malej a povie jej "vidis aka je ta tvoja mama zla,nedopraje nam spolocnej zabavy..." -tu zostava rozum stat ,nemyslis? toto sa stalo mojej kamaratke... a nakoniec teraz sa ani nerozpravaju,lebo malu strasne stvala proti nej a dokonca aj proti otcovi(vlastnemu synovi)...normalne striehla,ze kedy idu deti v skolke na prechadzku a malej rozpravala take bludy,ze az ucitelky si predvolali oboch rodicov a ich upozornili na to,ze ked to oni nezastavia,tak to budu oni riesit cez policiu...
taze asi tak...su dobre aj zle svokry...a tak isto su dobre aj zle nevesty ...netreba ich vsetky hadzat do jedneho vreca 🙂

magali
3. sep 2012

@ivmila to som rada ze si to vysvetlila, uz som myslela ze zasa nejaka rypalka.. ja sa sem chodim len obcas odventilovat.. mas pravdu, mali by sme sa navzajom respektovat, niektore fakt riesia blbosti, ale musis uznat ze niektore prispevky su fakt ze extremne.. ja by som nikdy nepovedala ze nedam svokrovcom maleho. vsak je to ich vnuk, napriek tomu ze sa dost casto tak nespravaju.. velakrat by som mohla svokre vela veci vycitat, ale radsej si kusnem do jazyka, aby bol klud v rodine.. len niekedy je toho uz fakt vela

magali
3. sep 2012

@achesa no presne ako moji svokrovci.. ale bolo by blbe keby nam dali nieco ruzove, tak nas maly od nich dostava vsetko zlte, alebo zelene.. nikdy nic modre.. asi keby nahodou bolo druhe dievca.. vies co ja tiez lutujem svagrinu, ak to bude chlapec, lebo viem aky to je pocit, svokra sa nevie pretvarovat a urcite aj vlastnej dcere da pocitit to sklamanie.. svagrina mala pred par rokmi nejake psychicke problemy, uz len z toho dovodu, by sa mohli zamysliet a davat si pozor na jazyk.. no caka nas tazke obdobie, ale hlavne aby boli vsetci zdravi, lebo babatko sa im dlhsie nedarilo, tak im prajem len to naj a aby si to uzili bez zbytocnych stresov--

zlatica36
3. sep 2012

@magali presne ta kamoska o ktorej som tu pisala,nad tvojimi prispevkami,tak ona mala taky problem,ze jej svokrovci chceli vnucku ,lebo mali troch synov... v priebehu roka sa vsetci traja ozenili, rychlo po sebe mali aj po dve deti,jeden dokonca dvojcata,vsetko chlapci... a tej mojej kamoske sa tiez ako prvy narodil syn a potom po dvoch rokoch to dievcatko.... bolo to vlastne najmladsie vnuca,po piatich vnukoch prisla vnucka... vies co jej svokra hovorila cele tehotenstvo? -"to musi byt vnucka,lebo ma porazi,ked sa tam bude vpredu nieco hojdat..." a dva dni pred porodom jej povedala,ze ked nebude mat dievcatko,ta ze uz naj ku nim ani na navstevu nech neide... no a mala dievcatko,mysleli si aj so svagrinami,ze sa svokra ukludni,ved ma to po com tuzila.... prd makovy! zblaznila sa celkom... vsetci traja synovia s rodinami komunikuju len s otcom. nechodia k nim ani na navstevy,len otec chodi k nim,je to uz taky dedusko . vnuci babku radi nemaju,lebo im normalne davala najavo,ze pre nu je zaujimava iba vnucka.az nechutne majetnicky sa spravala k tej malej... teraz ma uz 17 rokov ,krasna slecna to je. a na disco ide s dokonalou ochrankou 🙂 (piati bratranci a jeden brat) 🙂

achesa
4. sep 2012

@ivmila ja teda neviem, možno máš, alebo mala si výbornú svokru, gratulujem, ale ono to nie vždy je také ružové. Predstav si, že máš svokru, ktorá je presvedčená, že len to, čo robí a robila v živote ona je dobré, a to čo robíš ty je zásadne zlé. Používaš detské oblečenie z iného obchodu- ako kupuje ona druhej vnučke- je to zle, používaš inú kefku na zuby- zle, neperieš v arieli, ale v dačom inom- zle, nemáš toaleťák taký, ako ona- zle, nebývaš na prízemí, ale na poschodí- zle, máš auto a ona nemá- katastrofa. A takto by som mohla pojkračovať doaleluja. niekedy by ti rozum zastal. A najhoršie je, že sa ťa stále snaží presvedčiť, že to MUSÍŠ robiť ako ona, inak si nanič. Nedokáže pripustiť, že niečo možno robíš dobre, alebo ak aj nie, tak že tým, že to robíš inak, ako ona ešte nerobíš nič zlé. Poznám svojho muža 12 rokov a približne toľko aj jeho matku a nikdy, naozaj nikdy som sa s ňou nechcela hádať, všetky hádky vyprovokovala ona a najhoršie bolo, že sa ani nehádala so mnou, ale so svojim synom-o mne, keď som tam bola- fakt to bolo trápne. Chodila som k nim vždy minimálne, aj to sa väčšinou strhla nejaká hádka, lebo jej stále niečo vadilo, dokonca počítala, koľkokrát som u nich použila záchod. Ona je ale psychicky trošku narušená, berie lieky a do toho aj pije. Bola som u nich keď sa pohádala so svojim mužom a nechcela mu uvariť, tak odpojila sporák, aby si nemohol uvariť sám. Alebo keď svokor zle dovrel chladničku, nechala mu na nej červenou fixou odkaz "Debil, zatváraj chladničku!" Podobný odkaz ho čakal, keď zabudol zhasnúť v pivnici. Svokor je už starý a dosť zabúda a raz, keď si zabudol kľúče od bytu a klopal, aby mu otvorila, tak neotvorila a on niekoľko hodín sedel v pivnici, kým sa syn nevrátil večer domov... a tak ďalej. Ale faktom jej, že za jej syna som jej vďačná, o tom, niet pochýb, to sme asi všetky, alebo väčšina🙂

zlatica36
4. sep 2012

@achesa ta posledna veta je fakt pravda.. nech su svokry ake chcu,za muzov sme im vdacne 🙂