Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

marcelkatt
31. jan 2010

Bronia- super máš pokoj. Teším sa s Tebou. Nech to nezakríkneme a držim palce aj naďalej nech máš pokoj. Tiež by som najradšej vypadla z TT preč. len teraz to ešte nejde musím to u vydržať cca 5 rokov.Ak ma dovtedy netrafí, alebo nedostanem ten spomínaný infarkt.

bronia13
31. jan 2010

marcelka - budem drzat palce aby ta ten infarkt obisiel 😀 lebo 5 rokov je dlha doba. hej je to takto super, manzel chce aby som aspon trosku s nimi komunikovala tak som povedala ze som sa 3,5 roka pretvarovala aby bolo dobre a ze nemienim tak pokracovat dalej ani kvoli nemu - to je jeho rodina nie moja. moja mama by ho nosila na rukach - mojho manzela, a jeho rodina ma uplne nenavidi - no najbsizsia, s tetami, ujami a sesternice/batranci s tymi som v kontakte ty su super!!!

marcelkatt
31. jan 2010

Bronia- už sa nevráť tam, kde si bola 3,5 roka. Ja keby som mohla tak idem ako píšem z TT. Manžel tiež s nami. Vie, že jeho mama nášho malého nemusí a pretvaruje sa a príde iba z povinnosti, resp zo slušnosti. No to, čo dnes predviedla som naozaj nečakala. Že príde za mojim ocinom, ho pozdraviť a na vnuka kašle? MM sa preto naštval, obloiekol malého a išli von. A nechýbal babke veru. Môj ocino nechápal sám, že príde a na vnuka kašle. No vnučku na tú ona nedá dopustiť, tam je skoro denne u jej dcéry a keď nie u nej, tak zas dcéra u nich.

marcelkatt
31. jan 2010

Nemôžeme odísť, lebo mm má prácu tu, sme radi, že je zamestaný, je to ťažké s prácou, tak sme vďační, že aspoň niečo má. Splácame pôžičku tá nám padne o 5 rokov. Potom chceme zobrať úver a kúpiť byt v inom meste, my teraz bývame v nájomnom podnikovom byte a platíme nemalý nájom, tak by sme splácali naše aspoň. A ak nie, tak do zahraničia odídeme aj my. Je to ešte ďaleko, takže uvidíme časom ako bude.

bronia13
31. jan 2010

marcelka - no to je dost huste, wow - ked to vidi aj tvoj manzel ze na maleho kasle. tak ale s nou nebyvate nie??? moj manzel bol u brata vo Svajciarsku a bola aj stara tam - tak svagrina chodila s nou po obchodoch a stara nakupovala len veci pre vnucata na SK a pre nasho a per ich nic nekupila tak svagrina nechapala - kooonecne mi dala za pravdu - co je na tom ze my zijeme v zahranici - ma to robit spravodlivo no nie? a bol pri tom aj mm ked to svagrina vravela tak aspon vie ze nie som sama co ju nama rada ale aj druha svagrina.

tak to este nejak budes musiet vydrzat, ignoruj ju a hotov, naco k vam chodi? zrat ti nervy?

marcelkatt
31. jan 2010

Presne tak aj mne ide o úprimnosť a spravodlivosť. lenže to moja svokra nepozná tie pojmy. Vnučka je o mesiac staršia, bývala u nich vyše roka od narodenia, čiže ju mala nonstop a aj tak jej dá aj posledné, ju varuje a podobne. Nebudem sa opakovať, len ti chcem ozrejmiť situáciu, neviem,či si čítala všetky moje príspevky. Aj moja švagrina to vidí a sama mi povedala, že ju to mrzí aká je jej mamina a že vidí, že je k vnukovi odmeraná a nespravodlivo sa chová. Ja sa fakt snažím to prehliadať, ale nejde to. Bolí ma to, trápim sa, lebo som im nikdy nič zlé neurobila, dokonca kým sme čakali na byt tak mesiac sme u nich bývali a to som bola slúžka. No vtedy som nevedela, že je"milá" iba preto, že som komplet všetkým / svokrovci, švagrinej a naše veci/ prala, varila, upratovala byt. Sama, Nevadilo mi to, lebo som mohla u nich bývať mesiac kým dostaneme kľúče od bytu. Ja som z PD, tak som to mala ďalej.
Bronia nchápem, ona k nám máááálo chodí, iba na sviatky meniny a narodky. Inak vôbec. A dnes? nechápala som, zrazu klop klop,otvorím a svokrovci. ja že prišli na návštevu k nám za vnuikom.. no houby. ešte mala drzosť povedať,prišli sme pozrieť svata, keďže je u vás. S vnukom neprehovorila slovko. Preto mm išiel s ním von.

bronia13
1. feb 2010

hej hej citala som tvoje prispevky - divna to osoba ale nastastie sa zastavi len sem tam tak to sa este da ako niektore dievcata byvaju zo svokrami - no mna by mrdlo - stacilo tyzden tu a tyzden tam u nich a mala som toho tak akurat dost. este sa sem trepe ze mi pomoze s babetko??? no to urcite, ked tu bola len sedela na balkone a fajcila a denno denne sme chodili po obchodoch, restikach, atrakciach a moje zaujmi (bola som 6 mesiacov po porode tak som chodila kazdy den cvicit - ony prisli a vsetko slo bokom) a prve co mi na letisku povedala ze som tucna a potom este raz. ked manzel s nou volal pred tym nez mali prist tak jej vravi "Bronka chodi cvicit kazdy den a snazi sa schudnut tak prides daj jej kompliment a povedz jej ako dobre vyzera" a ta mi povie ze som tucna. a ona vtedy bola asi o 3-4 velkosti vatsia odo mna 😝

sofik
1. feb 2010

marcelkatt tvoji svokrovci sú ale hlúpi a trápni 😠 Nevedia o čo prichádzajú ☹ Na tvojom mieste by som ich už aj ja ignorovala - tak ako oni teba a tvojho synčeka 😉

bronia máš pravdu že nevesty ktoré bývajú u svokry majú vačšiu šancu dostat infarkt lebo tam sa stále musíš nad niečím rozčúlit 😖 Aspon že tú svoju vidíš len tak zriedka a to je aj dobre - a nemáš za čím lutovat 🙂

Ja takisto som tolerovala svojej svokre všetko kým sme bývali u nej ale raz sa to už nedalo vydržat a odišla som k svojim rodičom a teraz je mi fajn - žiadna kontrola, blbé reči, ohovárania.....A to som tam bola dokopy možno 7 mesiacov. Nikdy viac aj keby na kolenách prosila 😀

babulllka1
1. feb 2010

Ahojte ,aj ja tu pisem prvy krat...byvame v jednom dome so svokrovcami-oni maju polku domu a my druhu....zo zaciatku to neboloo take hrozne ,no teraz po roku to vnimam uplne inak 😔 svokra mi niak extra nevadila-dokonca je ku mne celkom mila 😅 ale svokor...ja uz z neho vazne nemozem...... 😔 Najvetsi problem je v tom ze je fakt tazky alkoholik 😒 ....sice nebyva kazdy den doma,pracuje inde-chodi domov len na vikend,ale napr.teraz je doma na cely tyzden a to je fakt des som z toho na nervy.....Ked je doma tak ku svokre nechodim..ale on si maleho hocikedy pride vziat sam..bez opytania aj ked ma vypite a to ma ide porazit ...a vrchol je ze ked sa snim rozprava tak v kazdej druhej vete je prinajmensom nadavka ako pi,ku ....a pod....nadava ako maleho obliekam ze mu bude zima-mame doma v izbach okolo 23 stupnov..proste stale nieco..povedat nemozme ani manzel ani ja nic-dom je jeho-on je vlastnik a inde ist nemozme na prestavbu druhej polkyx sme si vzali hypoteku.....strasne si hryziem do jazyka ale uz nevladzem 😔

murinka
1. feb 2010

ahojte baby.ja som uz par dni poriadne nas..ata lebo svokra marodi,berie atb,donedavna nemohla ani rozpravat a v jednom kuse mi berie malu a bozkava ju 😠 ked ju nato manzel upozornoval tak sa osopila nanho ze tato choroba nieje presnosna 😔 🤐 potom nechapem preco maroduje 😠 viem si vsak zivo predstavit co by svokra robila keby malu takto obozkavala chora moja mama 😠 a k tomu dnes mi je fakt do placu-kolkokrat som zisla s malou do kuchyne svokra mi ju v momente vzala ☹ nemam rada ked malej rozprava-,,ked vyrasties budes byvat pri babke a budes mi pomahat....ja ta vsetko naucim...atd.-akokeby som bola neschopna,ze nic neviem spravit...a hocikedy sa citim akokeby som ani matkou nebola ☹ aspon ze vy ma chapete kedze mate rovnake problemy a trapenia 🙂

babulllka1
1. feb 2010

murinka ja ta uplne chapem 😉 ako to by sa ani mne nepacilo keby ju chora bere na ruky...mne zas vzdy ked idem s malym do mesta vravi aby som jej ho nechala ze vonku je zima a on aj tak nechce ist a ako mi ochorie..bravam ho pritom vzdy a ani raz este nebol chory 😝 moja svokra je na invalidnom cize je doma stale.....

marcelkatt
1. feb 2010

Ahojte, ja som už rozhodnutá.Prestala som k nim chodiť. Oni k nám nechodia, tak prečo by sme mali stále iba my k nim...A to,čo urobili v nedeľu, že prišli navštíviť svata, tak to ma vytočilo. Pretože mne to nevadilo, ale keby sa aspoň pol minúty venovali vnukovi, ale vôbec.Zatvorili sa do kuchyne a po hodine odišli domov.Iba pri odchode sa spýtali kde je Erik. A nakoniec aj tak dodala, že prišli za svatom. Ak chcú vidieť svata,nech idú k nemu, alebo nech ho pozvú k sebe. No nie? Načo k nám prišli,?To mi prišlo úplne blbé. Preto mm vzal syna a radšej s ním išiel von, lebo ho to štvalo.

Murinka- aj Tvoja svokra by si zaslúžila preplesk! To chce, aby malinká ochorela? A s tým budeš bývať pri babke,to akože čo? Si myslí, že si nevládna,nesvojprávna? juj nakopala by som aj tú Tvoju.

Babulka -vysvetli tej Tvojej, že dieťa potrebuje byť denne vonku aspoň chvíľu aj v zime, veď ako inak si vytvorí imunitu no nie? Bože nechápem to z nás tie svokry robia nemotorné hlúpe a nesvojprávne bez rozumu osoby?

murinka
1. feb 2010

marcelkatt vdaka za podporu,ja uz obcas nevladzem ☹ zo zaciatku som svokru napominala ked sa mi nieco nepacilo ves predsa je to moje dieta...no nema to ziadny vyznam a ku nicomu to nevédie ☹ ked svokru na nieco upozornim tak sa pohneva a aj dva tyzdne sa nerozprava-anii tak to nieje dobre lebo momentalne byvame u svokrovcov a so svokrou som v podstate denne-vzdy...a nechcem aby sme oklo seba chodili ako furie ☹ velakrat sa pohadame aj s manzelom lebo aj on je nervozny z toho vsetkeho...tiez uz svoju mamu neupozornuje lebo vidi ze to nema vyznam...najnovsie si svokru nevsimam ked mi nieco vravi-proste sa tvarim ze som sama v izbe 🙄 😝 neskutocne sa zmenila odkedy sa narodila dcera..............................

marcelkatt
2. feb 2010

Murinka - úplne Ťa chápem, keďže ste denne spolu v kontakte. Máš to ťažké aj vy ostatné čo bývate so svokrovcami.
My máme opačný problém, viete nepotrebujem ju mať denne u nás, ale aby si nenašli aspoň raz-dvakrát v mesiaci čas na vnuka sa mi zdá trápne a výhovorka nemáme čas už úplne úbohá, pretože sú si pánmi svojho času, svokor podniká a svokra mu v letných mesiacoch pomáha a v zimných má ona omnoho viac času. Svokor chodieva do skleníka aj v zime,predsa treba vykurovať,popolievať kvety. Ja to chápem, no ani 5 min si nenájdu obaja čas na vnuka...Popritom k vnučke chodia, stretávajú sa skoro denne. Takže ten čas majú a mohli ho rozdeliť medzi obe vnúčence. Nič viac nechcem, len mi ide o princíp. Teda išlo. Teraz už nie. Skončila som k nim ja chodiť s Erikom. Manžel nech ide, lenže on tiež k nim nechce chodiť ani sám. Pretože vie ako sa k nášmu malému správajú a ak zavolajú iba ak potrebuje svokra niečo privŕtať a podobne. Už som si veľakrát povedala, že si to nebudem pripúšťať,ale nejde to, trápi ma to dosť. No aspoň, že mám podporu tu s Vami, a s mojou rodinkou.

babullka1
2. feb 2010

ahojte...tak ja som dnes zo svokrovcov na nervy.....rano sa snimi manzel pohadal..aj ked on nezacal hadku-ale hadkou to skoncilo....a doteraz sa snami nebavia....a pritom sme len chceli aby z chodby odpratali bordel-lebo mame spolocnu....ale im sluzi skor ako bordelaren na odkladanie nepotrebnych veci,hrncov,zemiakov... a neviem coho este 😠 a hned svokor zacal skakat ze ci ich uz chceme odtial vystahovat ....ked nic nikde nemozu mat....a ze k nam stale chodia navstevi a im sa to nepaci-pritom je to len nasa vec.....ich to nema co trapit......mna vsak stve ze manzel je potom cely den s nich nervozny a ja tiez 😖 .

marcelkatt
2. feb 2010

Ahoj Babulka. Až sa mi slzy tisli do očí pri čítaní Tvojho príspevku. Musí to byť fakt ťažké takto spoločne bývať a mať veľa trpezlivosti veru. Keď už spolu bývate, tak by mala byť hádam vzájomná tolerancia. Nie jeden upratovať a druhý na chodbu "ukladať" bordel. A čo sa týka návštev, presne je to Vaša vec koho si pozvete, pokiaľ ich nejak nerušíte v neskorých hodinách, čo si myslím,že nie, keďže máte malinkého chlapčeka. želám Ti fakt veľa trpezlivosti a nervov. Viem, niekedy to je dosť ťažké si zahryznúť do jazyka.

babullka1
2. feb 2010

Marcelka..dakujem,praveze to je to,ze navstevy nam chodia len doobeda aj to moja kamoska s malou,alebo mama ,segra ....vecer sme mali zatial hadam len jednu navstevu....a dneska ma uz dorazilo to,ked prisiel moj svagor a zacal ze jeho mama sa mu stazovala ze neplatime elektriku 😔 co vobec neni pravda....to ma fakt uz vytocilo 🙄

marcelkatt
2. feb 2010

Ty kokos. Ona Ti to robí zámerne. Ešte si vymýšľa.. Jáj.

murinka
2. feb 2010

baby dnes som zasa myslela ze ma trafi 😖 tolko co trocha nepozeram na malu a uz vidi ze svokra dava malej do pusy sisku 😠 som myslela ze ma trafi 😠 😠 😠 a ked som jej povedala nech jej nedava ved predsa je to mastne,vyprazane tak este dodala ze druhe deti uz jedie vsetko a nasa n ic nemoze 😠 mala som chut ju zadusit 😠 druhe mamy detom kupuju zavarane jedla,masove prikramy a moja dcera ma vsetko varene,kazdy den ma cerstvu domacu stravu-polievku masko kase jogurty keksy chrumky-nesolene-ovocie.............a stale je to malo 😕 asi jej zajtra vyprazim rezen 😝 😀 😠

babullka1
2. feb 2010

murinka a k rerznu jej nezabudni dat zemiakovy salat s majonezou 😝 ved ma UZ 10 mesiacov 😵 ...to je fakt rozum..sisku....vidim ze obe sme mali super den 🙄

mamutka
2. feb 2010

murinka, nie malej rezen, ale svokre na ranajky kus chleba a na to bravcovu mast tak nahrubo ako len zvladnes a zanes jej to do postele, kym este vstane s komentom, ze co je teraz pre jej zaludok masny chleba, to je pre zaludok tvojho dietatka mastna siska.........

janette4
2. feb 2010

murinka,no mala si jej tú šišku napchať do huby 😠

murinka
2. feb 2010

babulka jasne ten na majonezovy salat som uuuplne zabudla 😀 mamutka ani chleba by som jej nedala odomna by dostala tak maximalne bravcovu mast-ale ona je taka pazrava tu mast by mala na ,,posedenie,, 😝 je neskutocny zroch 😖 manzel mal 27.januara meniny tak som mu upiekla zakusok a veru som sa aj tesila ze si pochutnam.no svokra sa ani len neopytala a hned prve kusky boli jej 😖 a bolo mi do placu ked z obrovskeho zakuska sa mi usli 2ubohe skromne kusky 😠vtedy som si pripadala ako sluzka ktora napecie ale nesmie jest ☹tazke to mame zivotne udely...a svokry s nami este tazsie 😀 😀 😀

mamutka
2. feb 2010

tak ja ked som bola v porodnici, mamina doniesla kopu zakuskov, nechala v chladnicke, ze mi mm zanesie na druhy den, ked pojem co mam a svokra si ich vsetky zabalila a zobrala domov!!! ani mm nemal ani jediny kusok...
ked som im pri navsteve dala buchty na stol, tak si ich zase vsetky! vysypala do tasky, ze na cestu.....a to videla ze im balime plne tasky na cest uz....tiez mi bolo do placu
ma plnu papulu skromnosti a sama zere ako kyselina...

murinka
2. feb 2010

mamutka 😕 😨 ☹ 😠 ked je u nas nejaka navsteva tak svokra nenormalne okato pozera na chlebiky,kolace atd. a ked navsteva odide tak sa do vsetkeho pusti ako nejaka vyhladnuta tlupa supov 😲 a ked sme my na navsteve tak tiez len zazera,vezme si jednu tycinku a chrusta ju aj polhodiny kym hostitel niekam neodide a vtedy sa pusta do zrania 😖 no hanba 😔

marcelkatt
2. feb 2010

Murinka to máš inak pažravú svokru. Raz urob koláč daj tam preháňadlo a nechaj ju samú nech zožere koľko chce... a potom sa z wc nepohne ropucha pažravá 😀

marcelkatt
2. feb 2010

Mamutka Ty sprav to isté hihi...

murinka
2. feb 2010

marcelka,ona by bola 😀 proti tomu odolna 😀 😀 😀

mamutka
2. feb 2010

marcelka, to tazko...........ked pridu na navstevu a predstavim si ze mi zasiera zachod.........bleee
ona tam bezne sedi 20 min, smradi a ruky si neumyje potom!!!!!!
co uz by nastalo po prehanadle?????

marcelkatt
2. feb 2010

No tak nevieeem. To aby si piekla potajomky mamutka. Murinka mhm, pažravec asi zožere hocičo... jáj. 😠