Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalia2
10. sep 2012

@zlatica36 no my platíme 250 eur. ešte niekoľko rokov. svokra má vraj dôchodok tiež 250 eur, plus plat vraj iba 250 eur. a nejde vyžiť. ja tiež mm hovorím, ako vyžijú ostatní, ktorí majú len polovicu? napr. moja starká. a ešte nám dá? a nie toto. aby vlastná mater brala od detí. no ale v celej ich sprostej rodine mám iba ja iný názor. a na pôžičku čo švagor neprispie? so švagrinou. ale vecičky ešte brať.

lalia2
10. sep 2012

@zlatica36 no to by som asi u mm skončila. akože on nás má rád, a aj na svokru občas, keď sa náhodou preriekmne, povie svoj názor. aj mi povedal, že mu vlastne ona zničila život. no ale na druhej strane to len preto, lebo ona je najväčšia chuderka, a ona sa mala v živote najhoršie, tak vlastne ona za to nemôže a už si aj ona dosť vyterpela. no super. ale to, že kvôli nej bude trpieť ešte naša dcéra, to je v pohode.

tinuskaha
10. sep 2012

@lalia2 moja svokra malemu neprisla ani na krst ani nic nedala...par krat ano ale to boli veci co nikdy neobliekol hracky nie a peniaze??maly je postihnuty(DMO)kazdy mesiac je projekt v ktorom sa cvici stoji 420€ kedze si to nemozeme vzdy dovolit tak necvici stale v Adeli v Piestanoch sme boli vdaka sponzorom a svokra neprispela nicim,ani na cestu ani 5€ len tak nedala...a byva 5minut pesi od nas stale sa vyhovara ze nemoze prist ze ju nohy bolia ale po obchodnom centre hodiny sa prechadzat to ju uz nebolia 😒 Okrem mojho syna ma este 3 odrastene vnucata a tym sa dava skoro kazdy piatok po 10€ lebo idu vonku posediet ci na diskoteku ..takze asi tak 🙂

achesa
10. sep 2012

@lalia2 😕 😕 po psovi?!?! no a to sa nehanbila vôbec vysloviť??? Fuj! radšej nech nekupuje nič!!! však to peržijete, ale po psovi?!?! však ma až zo stoličky dvihlo!
To mi pripomína, ako raz švagriná dala našej malej na Vianoce- keď mala trištvrte roka nejakú pískaciu hračku, ktorá strašne nahlas pískala a smrdela- bola to postavička psa s predĺženým telom, ako majú jazvečíky a na tom tele psa také výčnelky... no aby to psovi nevypadlo z papule- proste hračka pre psa!!! Ja som si to žiaľ uvedomila až doma, keď mi to zasmrdelo z tašky- v tú ranu šla do koša... keby som to zistila skôr,tak jej to asi hodím... niekam...

zlatica36
10. sep 2012

@lalia2 povedz mi ako ti mozme my tu pomoct? len tak ,ze napiseme nejaky nas nazor ,popripade navrhneme riesenie.lebo my nevidime vsetko co sa u vas deje,len to co ty opises..ale riesit to musis ty,lebo skor ci neskor dojde k vybuchu...ako u nas... tiez som sa bala ,ze ked zakrocim ,tak u muza skoncim... jaky blbec som bola... mm je uplne na mojej strane a so svojou komplet celou rodinou nekomunikuje.. tvoj muz bude len tolko matke pomahat,kolko mu ty dovolis. tak drzim palce ,nech to zvladnes
apropo...zeby ja pomahala niekomu,kto mi znicil zivot??? sak to je nehnevaj sa ,ale podla mna na diagnozu...

baklik
10. sep 2012

@achesa jaaaj, to presne jak s nasou svagrinou - ako nam je dobre, ze my nebudeme mat prve dieta v rodine ako mala ona a vsetko si sama musela. nechapala som co to trepe, lebo vsak ma baby a vsetko hned preda. akoze no comment. dalsi heft bol, ze ona nasmu malemu ziadnu hracku nekupi, lebo vsak oni maju kopec hraciek (fakt je to u nich ako v mensej predajni Dracika) a ze dostaneme od nich. nuz tak fajn, si tak myslim, ked tak ona chce. a co z toho? prd! ze ona chce, aby mal hracky u nich, ked tam pride na navstevu (akoze cca raz za mesiac). no prosim, mne je to jedno, kupime malemu aj sami, vsak je to nase dieta, ale neznasam, ked niekto ma reci ako koza bobkov ako nieco da a potom neda nic... 😖 nic som si od nej nepytala, len som povedala muzovi, aby si vypytal tie hracky, co maju od ich brata, ked sa tak nukala, inac velmi pekne - no tak, samozrejme, uz nie su 😀

baklik
10. sep 2012

@achesa a tiez mava take blbe reci, ze ako si oni ziju, co ich kolko stalo, no proste vkuse len o peniazoch... akoze my tiez nie sme nejaki chudaci, ale aby furt niekto viedol taketo prizemne reci, to sa mne znacne protivi! ked nemali, trepala ako maju malo, ked maju, trepe ako si ziju... proste furt len o prachoch toci. hlavne, ze prd robi aj po MD, lebo vsak muz zarobi.......

baklik
10. sep 2012

@lalia2 preboha, tvoja svokra ma sama pre seba k dispozicii 500 eur a nejde vyzit??? akoze je normalna? nech si tu pozicku plati sama a zo zvysku nech sa uskromni! alebo ked tvoj muz tak velmi chce, tak nech jej prispieva, ale urcite nie taku velku sumu! aj polovica je vela! vsak on nema nahodou dieta a zenu na MD, ktore musi tiez zivit? akoze zufale, co si uz niektori ludia dovolia.... to sa jej potom chodi na dovolenky a kupuje drahe kabaty! fakt, ze to by aj mna nas*alo a riadne teda! 😠

bodka13
10. sep 2012

@lalia2 kedy bral manžel tú pôžičku ? už ste boli manželia? ...má viac súrodencov,ako to doriešili s domom-na koho je napísaný?...ak na tvojho muža tak je normálne,že tú pôžičku platíte vy 😉

lalia2
10. sep 2012

@baklik no to presne rečí ako koza bobkov má moja svokra a švagriná, tiež sme tam boli min. rok tlačiť kapustu, veď to je aj pre vás, doteraz ani lyžica kapusty, zavára lečo, dosť aj pre vás, potom vám kúpim hento, tamto, švagriná to isté a nič. akože ja si fakt nepýtam a ani nechcem, ale ja neviem, keď to povie mm, tak to už akoby nám asi dala, nevie to rozoznať, že dala hovno doteraz s prepáčením. naši nehovoria, sme u nich, ideme domov, tak mama medzitým nachystá, čo som sa s ňou už aj pochytila, že nám nemusí furt dačo dať, keď tam prídeme.

lalia2
10. sep 2012

@bodka13 bral ju po skončení školy, má ešte dvoch bratov, tí neplatia nič. keby to bolo fér, tak nepoviem ani slovo. ale dom sa bude deliť rovným dielom. ak vôbec, lebo tam býva s matkou jeho brat a čo ho potom kto vyhodí na ulicu keď ona umrie? nik. takže ani nečakám, že sa z toho niečo vráti. ale s mm sa nedá na to diskutovať.

lalia2
10. sep 2012

@baklik hej, sama pre seba, plus jej prispieval môj mm keď tam býval, už sme bývali spolu a kľudne jej dával ešte stravné lístky a ona akoby nič ich zobrala predo mnou, až som zakročila. no a ešte jej prispieva ten syn čo s ňou býva. no ale vraj iba polovicu z toho zaplatí plyn za mesiac. no im tlačí kaleráby do hlavy, keby fakt nemala, tak si takto nežije. veď pred dvoma rokmi jej ešte aj na dovolenku prispeli. no na hlavu.

lalia2
10. sep 2012

no a ináč čo som písala, že sme k svokre mali ísť v nedeľu, ale išla preč. tak ja že prídeme o týždeň, dnes mal prísť mm z roboty až večer a ako just príde o pol hodku a už mu volala svokra,ž e kedy prídeme. tak mi mm hovorí, že nech tam ideme dnes, nech to máme z krku. lebo to je ako sprostá, každý deň bude volať, kedy už prídeme. keď sa jej to hodí... jaj, taký pekný deň som mala mať, a teraz keď si predstavím tú návštevu... až mi mráz behá po chrbte.

zlatica36
10. sep 2012

@lalia2 je tu ta moznost ,ze keby prebiehalo dedicske konanie po jej smrti a tvoj manzel sa preukaze ,ze tu pozicku co bral,bola kvoli kupe ,alebo kvoli vyplateniu toho domu,tak by mala byt najprv z predajnej ceny domu vam vyplatena pozicka a az ten zvysok by sa mal delit na tolko casti,kolko je dedicov. chcelo by to sa poradit s pravnikom.
len dajte pozor na to,aby svokra dom za zivota na niekoho neprepisala...lebo v tom pripade ziadne dedicske konanie nebude. zomrie ako bezmajetna,kedze nebude na nu pisana ziadna nehnutelnost. no a si myslim,ze pri jej zivotnom style o nejakych financnych usporach rec byt ani nemoze .a pozor! dedia sa aj dlhy!

lu27la
16. sep 2012

ahojte baby, som taka vzrusena ze to musim hned napisat. Kazdy den ma otrauje svokra,vyvolava, kazdy den ku nam chodi,no na samovrazdu. Uz som skusala vselico ale samozrejme nic nepomaha a to nemusim ani hovorit ako mi kazdy den prizvvukuje ze ju musi idiet kazdy den (moju dceru pol rocnu) a ze bez nej nemoze byt a bla bla bla podobne zvasty.Jasne ze jej poviem ale mozes,co by si nemohla,ale bez vysledku .Dnes som ju totalne odignorovala,malej cumlik aby bola tisko pozatahovala som zaluzky,pretoze ona si s radostou dom obide aby kazdom okne skontroloala ci nie sme doma a adrenalin 500 ked buchala a vyvolavala. Ona nie je zla,sprava sa ku nam pekne to nemozem povedat aj ma vsade chvali ale aby tu oxidovala denno denne tak to ma poraza.Byvame blizko seba a ona to vidi ako samozrejmost ze tu musi trcat.Aj manzel jej nieco poedal,urazila sa na dva dni a zase akoby nic.Ale fakt som jej v duchu vyhlasila strajk a od vcera jej nedviham telefon ani neotvaram 🙂 keby som nekojila tak si od radosti hadam vypijem :D

lubi
16. sep 2012

ahojte. mozem sa pridat. trochu aj ja poohovaram svokru 😀 . ja vo vseobecnosti nemam zlu svokru, ale tiez som proti nej vyhlasila taku tichu vojnu. najnovsie ma nakakala asi najviac odkedy som vydata. nas maly ma 3mesiace a svagrinin maly je o mesiac a pol mladsi. nas je vytuzeny a par rokov sme si na neho museli pockat. byvame v zahranici a svagrina tiez, len v inych statoch. pred tym ako sa mal narodit svagrinim maly tak sme spolu volali so svokrou a ona (tak diplomaticky zacala rozpravat 😀 ) ze jej dcera sa pytala ze ci nebudeme urazeny ze my sme mali dieta skor a k nam nedosli pozriet maleho a teraz ked bude mat jej svagrina dieta tam idu tam. tak dookola blbosti kecala aby nam naznacila ze sa rozhodli ist k svagrinej a na nas kaslu. no proste som urazena do kosti, lebo myslim ze toto sa nerobi. a este vraj ze k nam je to drahe a bla bla. no ved k svagrine tiez museli platit cestu a tak. a etse bonus k tomu bol som sa dopocula ze sa pytala svagrovej manzelky ze ci neviem preco nas neprisla pozriet moja mama( moja mama mala na plane prist ale nepustili ju z prace takze pride az teraz niekedy). chapete to! sama sa na nas vykaka a miesa sa do toho preco niekto iny neprisiel! inak sme prisli so svagrovou manzelkou na to ze ona asi deti od svojich neviest velmi nepovazuje ze svoje vnucata. takze teraz ked pojdeme na sk sa na nu chystam uz teraz ak by sa nahodou opovazila ma spytat sa ze preco nedosla moja mama. chcela by som jej nejako(este neviem presne ako) slusne 😎 ale diplomaticky tak ako to robi ona nejako dat najavo ze nech nema drzost sa pytat take veci ked ona sa na nas vybodla a pockala si radsej na vnuka od svojej dcery.

lu27la
16. sep 2012

@lubi joj bud rada ze je tak daleko,taketo malichernosti si nevsimaj,kasli na to. Keby si s nou bola stale a musela to riesit,to je ine,ale takto by som sa ani sekundu nezaoberala takouto ufrflanicou.Jasne ze kazda rada vyrypuje,to je asi ich udel :D

lubi
16. sep 2012

@lu27la joj to som rada ze sme daleko, ale neviem ako sa mam tvarit teraz ked pojdeme prvy krat na sk s malym. vies to bude ze jak sa tesi ze sme dosli ze ho konecne vidi bla bla.... no a ja som to clovek co na srdci to na jazyku tak neviem ako to dopadne 😀 . neznasam take pretvarovacky.

lu27la
16. sep 2012

@lubi na tu chivlu by som sa vykaslala hadat sa snou,predstav si ze ju budes mat hned z krku a hotovo.Ja to mam horsie 🙂

lubi
16. sep 2012

@lu27la hadat sa s nou nemienim. chcem jej dat iba najavo ze ak si bezala za tym druhym vnucatom a nas obisla aj ked sa nas narodil skor nech nehra "babku" ked dojdeme na sk a nesnazi sa hrat to na to ako ho miluje. a tebe drzim palce. treba sa vystojit veeeeeeeeeeelkou trpezlivostou.

zlatica36
16. sep 2012

@lubi a ja by som k nej s malym ani nesla...to mi ver... to co je tvoj maly nejaky tovar ci co??? sak oboje su jej vnucata... a verim tomu,ze vedela niekolko mesiacov dopredu ,ze male sa narodi,tak si mala na tu cestu setrit....

lubi
16. sep 2012

@zlatica36 dakujem! no ale ja nemam na vyber ked pojdeme na sk ideme prave k nim byvat. tam sme totiz byvali pred tym nez sme sli do zahranicia. moja mama totiz zije tiez v zahranici takze ja vlastne ani inde velmi nemam sancu ist. ved mna by to nestvalo keby ze nesla ku svagrinej po narodeni jej syna.ale takto sa z toho diplomaticky vyzut a este mi svagrova manzelka povedala ze svokra sa k teme ze ide k tomu druhemu vnucatu vyjadrila ked sa jej pytali ci sa nebudeme hnevat my, povedala ze maju byt ticho ze oni sa do toho nerozumeju! mne to tiez pride ze nas je asi menejcenny alebo co ked sa tak vyjadrila! ja iba teraz hladam hlavne odpoved na to aby som jej dala jasne na javo ze ma uraza ako sa zachovala. cakam totiz od nej otazku od nej - ze preco mi moja mama nedosla pomoct! verim tomu ze sa to opyta.

kinka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska3
17. sep 2012

@kinka555 tak to je sila!! 😝 😨 😠 Mať takúto svokru, sa radšej odsťahujem na druhý koniec republiky. Ja mám našťastie svokru tolerantnú, dá sa s ňou o všetkom pokecať. Nehovorím, že vždy je všetko 100% pozitívne, tiež mi občas na nej niečo vadí, veď nikto nie je dokonalý, ale tým, že bývame pár krokov od seba si neviem predstaviť, že by sme mali medzi sebou zlý vzťah.
Zrejme by sa mal vážne s ňou porozprávať tvoj muž, ako jej syn, keďže teba berie ako "votrelca" v ich rodine. Myslím, že je zrelá pre psychiatra... Zrejme je sama, nepíšeš, či má ešte iné vnúčatá a preto je asi tak fixovaná na tvoju dceru. Alebo to robí z nejakého vzdoru k tebe 😒 Takíto ľudia sú teda riadni odsávači energie 😢

mata1001
17. sep 2012

@kinka555 NIKDY malú nenechavaj s nou samu...aj ked ides len pre vodu,zober si ju so sebou...svokra ta vobec nerespektuje ani ako matku a ani ako manzelku svojho syna.to uz co ma byt ze si malu zoberie boh vie kam bez toho aby ti to povedala...ved by som umrela od strachu...no ale ako by som jej vynadala a urcite by som sa s nou prestala bavit.povedz manzelovi nech sa s nou porozprava a dorazne jej vysvetli co si neprajete.ked to nepomoze prerus vsetky kontakty s nou..bude to tazsie ked byvate vedla seba ale zvladnete to...drzim palce

achesa
17. sep 2012

@kinka555 súhlasím s @mata1001, po tejto skúsenosti nikdy nenechávaj dcérku s ňou samú- NIKDY!!! Nepoznám ju teda, ale keď si písala, že je psychicky labilná, tak to sa môže ozaj stať hocičo, ak ti ju zase takto "unesie". Fúúúha a to som si myslela, že horšia svokra ako tá moja už hádam ani nie je🙂 tvoj manžel musí jednoznačne rázne zakročiť a keď sa nebude dať inak, zamkni bránu🙂 To čo urobila je ozaj vážna vec... no ja by som asi zošalela 😒

kinka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zlatica36
18. sep 2012

@kinka555 moja zlata,dieta by som pri nej nenechala ani na sekundu same. a keby predsa sa stalo,ze by mi ho este raz uniesla,tak razne zakrocim!!! nevie si s nou dat rady rodina,tvoj manzel ani ty... tak po uneseni malej(lebo je to unos,ked malu zoberie bez tvojho dovolenia) volam policiu a poviem,ze dieta je v ohrozeni,lebo svokra je psychicky labilna... a aj ked by som byvala hned vedla nej,tak ta osoba by u mna skoncila nadobro...
pisala si,ze malu doniesla hladnu ,smadnu,pocikanu... sak to je tyranie... ona malej odoprela zakladne potreby!!! ja by necakala ,kym malej ublizi! ja by konala.... a uz po prvom takom unose,by som zabezpecila sa tak,ze pri malej by sama nebola!! hore hlavu ,nedaj sa!
ked nie je manzel doma,ani jej neotvor ,ukaz sa jej a povedz jej ,ze manzel nie je doma a ty nemas na nu cas. a zamkni sa... urcite bude obiehat dom,ale nepovol! ta baba je blazon... asi jej preskocilo z tych titulov....

achesa
18. sep 2012

@kinka555 u nás je to podobné, moja svokra je tiež labilná berie lieky a pije... vďaka bohu za tých 80km medzi nami🙂 a môj svokor, ten o nej nehovorí ako o svojej žene ale vždy povie, že "tá pani u ktorej bývam..." asi niečo podobné ako u vás 🙂 . Nespúšťaj malú z očí a ozaj, keby dačo, volaj políciu... Inak, neviem teda, ako to celé bolo, ale podľa mňa, ak ti malú vrátila okrem iného pocikanú a ona sa ti inak už nepocikáva, podľa mňa bolo to dieťatko v strašnom strese pri nej ☹ ... aj keď- možno ju len jednoducho nedala cikať, keď sa pýtala, neviem. Držím palce a nedaj sa. Keby bola dcérka väčšia, sama by ti mohla povedať, keby si sa jej povypytovala kde boli, čo robili, či bolo dobre, ale takto... A reči typu "môžem si s vnučkou robiť čo chcem" sú blbosť- nemôže bez tvojho vedomia nič a už vôbec nie ju bohvie kam zobrať!!!

kinka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz