Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

modra
21. okt 2012

@babatko2010 tak si zamykaj izbu.. to je najjednoduchsie riesenie a budes mat aspon pol dna pokoj alebo aspon ten cas co sa hras s nou ty.. Nenechaj si zasahovat do zivota!! Najozaj!! Ja viem ze je to tazke ale skuste najst nejake riesenie na samostatne byvanie alebo aspon na cas nechs a uvedomi.. Nemozete ist napr. k vasim? Apson na cas? Aj to by pomohlo..

babulka1978
22. okt 2012

Ahojte.....tak tá moja úžasná svokrička to včera zase zaklincovala.....býva u nás v RD, a jednoducho nevychádzame, tak jej muž taktne naznačil, že by mohla ísť späť do svojho bytu, ktorý prenajíma.....a jej reakcia.....jasné, v pohode...ale keďže obaja pracujete, tak cez týždeň bude malá u mňa a v piatok si ju na víkend zoberiete......ako.....fakt bez komentára.....tlak 400......

bodka13
22. okt 2012

@babulka1978 nevychádzate finančne? ....však keď svokra u vás býva,tak by mohla prispievať ,či 😕 kam ide zisk z prenajatého bytu a ona má určite tiež príjem-predpokladám,že dôchodok
...pokiaľ stíhate starostlivosť o dieťa,tak by som jej poznámku ignorovala a vôbec neriešila 😉

bodka13
22. okt 2012

@babatko2010 cirkus pri zobratí sladkostí bude možno párkrát- malej treba vysvetliť,že to položíte na stôl,tak aby to videla a hneď ráno ako spapá raňajky môže si otvoriť džúsik či dať si lízatko 😉 večer by ju bolelo bruško a ani sa jej to do toho bruška už nezmestí ....nehádž flintu do žita a bojuj ! - bez nervov a výbuchov zlosti,to svokru odrovná 😉 nie si sama čo s tým bojuješ 😉 🙂
PS: nemusíš sa báť,že malá pôjde iba za svokrou...ona si proste len vyberá to čo je pre ňu momentálne lepšie,kde má všetko povolené ....trpezlivo trvaj na svojom-úspech sa dostaví ,neboj sa povedať nahlas "maminka nie je zlá,maminka ťa ľúbi ale teraz budeme robiť toto alebo budeme papať toto,za babkou pôjdeš neskôr"

babulka1978
22. okt 2012

@bodka13 financne vychadzame bez problemov......na domacnost samozrejme prispieva aj ona, kedze u nas byva...ked som pisala, ze nevychadzame, znamenalo to ludsky...financne sme v pohode.....starostlivost stihame v pohode vo vlastnej rezii....ona sa tam len priplietla, ked som bola na rizikovom...vraj nam bude pomahat....a trci tam doteraz.....na moju obrovsku radost.....muz berie jej poznamky s "ignoratskym usmevom" a ja som z nej na nervy....

bodka13
22. okt 2012

@babulka1978 no tak jej potom treba vysvetliť,že pre zachovanie dobrých vzťahov v rodine by pomohlo,keby ste nebývali spolu 😉 pretože takto sa napätie iba stupňuje 😒

babulka1978
22. okt 2012

@bodka13 fuuuuha....no u nas sa uz toho stalo tolko, ze ja som na tom vztahu s nou uz tak, ze sa s nou nebavim najlepsie vobec, alebo len to najnutnejsie......ale tie jej snahy o komunikaciu ma niekedy pobavia....a niekedy total vydesia :D Uz som sem dokonca prispievala aj do diskusie o krstoch....lebo obaja s MM sme neveriaci, sice muz je krsteny, ja ani to.....no a mila svokricka si doniesla z kostola svatenu vodu a pri vianocnom stole minuly rok s nou nasu malu obliala....ze krstim ta....no ja som skoro z koze vyletela...ale pre pokoj v rodine len v duchu......ona je vo svojej podstate dost hystericka osoba, tak som na to radsej ani nereagovala....mala to nastastie tak nevnimala pri tom "krste" mala pol roka....v ruke oblatku....bolo jej to jedno....z mojho podhladu to bol vrchol drzosti.

misinka26
22. okt 2012

Holky úplne s vami cítim, ja mám zo svokrou taký vzťah ( už som to tu opisovala ) že až, ani sa nezdravíme, nebavíme nič a to žijeme spolu v štvorizbovom byte ... ona nie je človek, ona je to najhoršie stvorenie, ktoré som v živote stretla a to ja som naozaj taká, že vydržím s hocikým ale s ňou sa to nedá ... ja som bohužiaľ momentálne doma lebo každú chvíľku čakáme drobca a o to je to ešte horšie, doma som ako vo väzení lebo nevýchadzam z izby len aby som ju nestretla ... proste celé zle, už z manželom zvažujeme odchod ale keď bude drobček väčší, dúfam, že to do vtedy vydržim ...

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 uff moja, tak to ti vôbec nezávidím a ešte v tvojom stave. V období, kedy príde malý človiečik na svet a mala by si byť v kľudnom prostredí a mať súkromie. Ja ďakujem sama sebe, že ma pred 10-timi rokmi osvietilo a rozhodla som si kúpiť malý 2-izbový byt. Síce ho stále splácam, ale to súkromie je na nezaplatenie, aj keby som musela spávať na rohožke. Ja si neviem predstaviť bývať s mojou trafenou svokrou, to by som asi prispievala do tejto témy denne 😀 . Vždy keď otvorím dvere na byte, tak som vďačná,že je len môj a súkromie si neskutočne cením. Už ani jej syn by sa nevrátil domov, tak si zvykol na kľud a pohodu, ktorú doma máme.

misinka26
22. okt 2012

@hadassah Keby sa to dalo zmeniť tak sa hneď zbalím a som preč ... ale nakoľko splácame byt, ktorý manžel kúpil ešte skôr ako sme sa spoznali a ja som teraz doma aj keď beriem peknú materskú lebo som mala super prácu aj tak by nám to nevyšlo ... ale už premýšľame nad možnosťami ja som tiež povedala, že radšej budem v garzonke bývať ako takto ... a to by si ona mohla uvedomiť, že v akom som stave ale jej to neprekáža, ja doma varím, periem, upratujem lebo ona mi povedela, že ju nezaujíma, že som tehotná, že to nie je choroba a že nech si nemyslím, že ona bude niečo robiť, tak sedí doma, robí bordel a ja tam robím slúžku aby sme nežili ako v svinčíku a rozčuľujem sa, lebo mi do toho robí ešte schválne ... a manžel ten jej už dohováral ale on si mater pozná vie aká je to pííppp a sám sa za ňu hambí ale snaží sa niečo vymyslieť lebo vidí, že som z nervami na konci ...

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 tvoj manžel kúpil byt a s ním tam išla bývať aj jeho matka? A dovtedy kde bývala?

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 ak je byt manželov, tak kúpte garzonku, alebo 1-izbový a svokru tam odlifrujte. Moja svokra je osoba, ktorá je schopná prešustrovať vlastnú strechu nad hlavou a potom sa s kuframi nasáčkovať k niektorému zo svojich detí.

misinka26
22. okt 2012

@hadassah manžel je jedináčik a ona je rozvedená predtým bývali inde ale potom si kúpili tento väčší byt a ona samozrejme s nim aby sama nebola ...

misinka26
22. okt 2012

@hadassah ja by som ju už dávno vyrazila ale manžel, že ona je chuderka sama a že tam žijú už dlho a že ju nemôžeme vyhodiť , jediný spôsob je odísť všetci my si kúpime niečo malé a jej sa dá nejaká garzonka a bude ... ale musíme ešte pošetriť a tiež maličký je na ceste ...

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 no keď je rozvedená a syn je jej jediný, tak tu vidím veľký problém v žiarlivosti. Jednoducho si jej ho ukradla. A ona sa s tým nevie zmieriť, prišla o jediného chlapa, ktorý jej ostal, a ktorý bol len jej. A teraz je tvoj. To bývanie budete musieť poriešiť čím skôr. Aj dieťatko bude potrebovať svoj režim a obávam sa, že keď bude doma dusná atmosféra, aj dieťa bude neustále pod tlakom a bude nervózne. Také prostredie nie je vhodné pre výchovu.

misinka26
22. okt 2012

@hadassah aj moja je taká, nič nemá, za celý život nič nenašetrila, iba dlhy narobila aj tie jej splácame my ... ako škoda reči, by som len nadávala ...

misinka26
22. okt 2012

@hadassah ja si to uvedomujem a aj manželovi to stále hovorím ale jemu je jej ľúto to na ňom vidím stále keď sa o tom bavíme, ako teraz som z nej nervózna a to si neviem ani predstaviť keď sa malý narodí ...

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 aj tá moja je rozvedená a ani sa nečudujem, žiadny chlap by s takou povahou ako má ona, nevydržal. A tiež mám pocit, že žiarli na svoje deti, lebo sa majú dobre a majú harmonické manželstvá a ju to serie. Jediné čo vie, tak sa len ľutovať, ako keby nikto iný nemal problémy a choroby, len ona jediná na svete. Ale chvalabohu nebývame s ňou a ja si od nej udržiavam odstup.

hadassah
22. okt 2012

@misinka26 nuž jedine pošpekulovať, či bude lepšie predať 4-izbový byt a kúpiť dva menšie a mať pokoj.

misinka26
22. okt 2012

@hadassah presne tak , ja som aj manželovmu otcovi povedala, že ho obdivujem ako to s ňou tak dlho vyržal ale on stále vraví, že kôli môjmu manželovi aby mal úplnu rodinu ... aj moja je taká, že sa stále sťažuje, že nemá peniaze, že nemá hento a ani tamto a že ju hento bolí aj tamto a čaká, že ju budeme ľutovať, ale odomňa to nech to nečaká a manžel tiež myslím, že pomaly prichádza na to, že aká je jeho mamička ( aj keď dosť neskoro ) ... závidím, že s ňou nebývaš aj ja pri prvej príležitosti zdrham ...

laura112
24. okt 2012

@nestastna_nevesta ahoj ja mam skoro ten isty problem. moja svokra byva oproti nam v bytovke. 😠 ked sme neboli zobrany javila sa mi ako super budúca svokra sem tam vystrkovala rožky ale to bolo vcelku v norme a ked sme sa vzali to teprv bolo rodeo a to ani nehovorím ked sa nám narodili dvojičky.... teraz mi len strpcuje život to neustále napominanie prehadzovanie veci v našom byte tak ako sa to páči jej a nie mne huckanie manžela proti mne no čo tí budem hovoriť....

samosabina
25. okt 2012

svokra byva vedla mna volaco hrozne nakoniec som sa rozdodla ze k nej nebudem chodit manzel nenamieta ]-

vladuska99
25. okt 2012

Baby taka otazocka..ked ste boli, alebo ste tehulky a nemate vodicak vozili vas vasi drahy k lekarom? Lebo moja buduca svokra mi vyhadzovala na oci preco nemozem ist autobusom (21km) preco by sa on mal nahanat.dalsieho doktora mam (11km) to by sa este dalo zvladnut busom...ale som skoro na konci tehu mam sa trepat autobusom? A ona neni schopna ist autobusom 3km musi ju mm viezt a este aj na cintorin ktory je od domu asi 200metrov...a vozieva ju aj domou z roboty co 15km lebo keby ide busom dojde nesjkoro...tak ja co sa ledva gulam mam chodit busom a ona sa bude rozvazat? Myslite si ze je to normalne?

ivik9
25. okt 2012

@vladuska99 ahoj, tak ja mam vodicak, vozila som sa sama, no ku koncu tehu ma vozil manzel......ja autobus nemusim, ked si predstavim toooolko ludi, smrad a kolko chorob je teraz, ja na tvojom mieste by som isla s manzelikom autickom.... vobec sa netrap svokrou, nestresuj sa, .....ak to tvojmu manzelovi nevadi a vozi ta v pohode, tak to vobec neries....jednym uchom dnu - druhym von....ja viem, ze sa to niekedy neda, ale teraz by si sa mala rozculovat co najmenej......

vladuska99
25. okt 2012

@ivik9. Jemu to nevadi,on ma ani nechce pustit busom,ked ho nepustia z roboty tak ma na nasom aute berie kamoskyn priatel. Ja som chodila do konca augusta busom na absolventsku prax,no teraz uz neusedim a neustojim a cesta by trvala asi 40minut co autom sme tam ani nie za polovicu. A bojim sa ist autobusom,lebo nikdy neviem kedy to na mna pride...na jednej strane mi nadavala ze som sla na 5te poschodie pesi,a na druhej strane mam chodit busom...som z nej uz na nervy...

ivik9
25. okt 2012

@vladuska99 ja ta chapem, na nervy si z nej teraz a nechcem ta strasit, este horsie to bude, ked budete mat babatko ☹ ...
nedaj sa! ja by som tiez tym autobusom nesla, a podla mna je to pre teba v tomto stadiu tehu aj rizikove.....pokial mas tu moznost a manzel ta odvezie alebo kamoskyn priatel, tak to vyuzi.....a na jej reci sa vykasli 😵

vladuska99
25. okt 2012

@ivik9. Och to mi ani nehovor,ja sa uz teraz bojim ako to bude..lebo vobec sa nezaujimala o babetko az teraz posledne dva mesiace ...och vedela by som sa tu rozpisat o nej..stale mm organizuje volny cas..aj teraz co by mal byt somnou je s nou lebo ona si zmyslela ist na cintorin a este urcite dalsich sto veci..to uz nevadi ze nebude oddychnuty lebo po robote isel hned za nu..ale keby to ja si dovolim tak bude nadavat...ach a este aj chce any sme sli byvat k mm babke ona tam nebyva ale chodi tam,jednu dobu sme tam byvali. A ona si vosla do izby ked sme spali,hrabala sa po skrinach,urazala ma ze nic nerobim,a tom som chodila do skoly a do roboty vracala som sa v noci..tak som sa zobrala a sla domou...a mm somnou..len jeho babka s tetou chcu aby sme tam boli oni noesu zle,ale sukromie ziadne....proste hroza..aj to odveze ju domou a za 10minut mu vola...a dalsich sto krat denne ... a jej clovek ani nedokaze nic povedat radsej je ticho....

sashabb
25. okt 2012

@vladuska99 v prvom rade by si mal urobiť poriadky tvoj manžel so svojou mamičkou. Ako čo ju je dotoho čo robíte? A to je hádam samozrejme že ťa manžel vozí k Dr. 😕 Čo to ona vôbec rieši? veď to je choré.
a @ivik9 má pravdu, ešte len budu problemy ak sa Vám narodí mimi. Čiže odporúčam urobiť rázny krok a povedať svokre svoje aby si mala pokoj.
Držím palce 😉

vladuska99
25. okt 2012

@sashabb. Mate pravdu,budem musiet zakrocit....bolo lepsie ked sme sa nerozpravali......no neni sme esteeste manzelia ale zijeme spolu 2 roky v jednej domacnosti,momentalne u nas kde mam od nej ja ako tak pokoj lebo sem mi nemoze dojst rozkazovvat...len ked on je taky dobrak a da sa povedat poslusny syn...nikdy jej nepovie zle slovo,ako odpapuluje sem tam,alebo je radsej ticho...normalne mam obavy co zase bude... budem musiet nabrat odvahu a uz jej povedat svoje..

alexanotbad
25. okt 2012

@ladyka8 ak Ti mozem poradit ( z vlastnej skusenosti ), skus nevyhrocovat situacie a nehadaj sa s priatelom. lebo takto ho od seba len odhanas. ak Ta lubi, tak on casom pochopi, ze mas pravdu. svokra sa prejavi aj pred nim a on sa potom dufam postavi na svoju stranu. lebo mometalne asi unho este nedozrel cas. viem, ze je to velmi tazke a je to na nevydrzanie, ale ak onho stojis, skus si zahryznut pred nim do jazyka. k svokre sa spravaj odmerane, ale slusne. len jemu ju nevyhadzuj na oci, ziskaj si ho postupne a zensky rafinovane na svoju stranu a uvidis, ze dosiahnes svoje. chlapi neznasaju, ked su zatlaceni do kuta a neznasaju ultimata. skus este vydrzat nejaky cas, kym zase vystrcis drapky 🙂 . drzim palce. aj u nas to bol boj a beh na dlhu trat, ale vyplatilo sa.