Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

petinax5
15. apr 2010

...ako tak čítam, tak toto je ako cez kopirák. Stále dookola. Svokry by mali niekam zavrieť a nech sa tam medzi sebou pozabíjajú.
Vôbec neviem, či sa mám tešiť z toho, že drvivá väčšina svokier je pošahaných, alebo mám plakať. Ale ako sa tak na teba dívam "misss" tak máš synčeka a tiež raz budeš svokra. Tak to tým nevestám poriadne natrieme - HA 😠 .

janette4
15. apr 2010

no babenky,moja svokra sa ma v živote neopýtala,keĎ som bola v poradni,čo nové.dokonca,aj keĎ sa malý narodil,keĎ bol aj chorý,alebo sme chodili na poradňu,ešte nikdy sa ma nepýtala,ako sme dopadli.dokonca,v oktobri mala švagriná dcérkine krstiny a Matúško si tam spravil úraz.na druhý deň nás chceli posielať na CT do BA pod narkozou,na neurologii nás chceli hospitalizovať a kadečo mu chceli robiť,nakoniec chvalabohu nebolo treba,ale vystrašená som bola riadne,myslíte,že zavolala,ako sme dopadli u dr.?ani náhodou 😒 ale keď ju stretnem,o švagrininej dcérke mi povypráva,čo papá a všetko možné,čo ma už ani nezaujíma.
Baby,ale mám dilemu a chcela by som počuť váš názor: začiatkom mája oslavujem 30ku.a neviem sa rozhodnúť,či mám pozvať aj svokrovcov a švagrinú.druhú švagrinú aj s rodinou pozývam,Maťovi sú krstní a vychádzame si dobre,ale tá druhá,čo má tú dcérku,u nás od toho rozporu so svokrovcami pred rokom,u nás nebola a celkovo sa k nám chová veľmi zvláštne,manželovi narodeniny v januári odbavila smskou a doteraz sme si normálne gratulovali,takisto svokrovci,svokor nás ignoruje a svokra príde,len keď máme nejaký sviatok.dokonca,v lete,keď mal Maťko oslavu 1.narodeninýn som ich pozývala každého zvlášť,lebo si to tak želala(v riti ma štípalo od poníženia,ale čo nespravím pre dieťa)a nakoniec aj tak neprišli.tak neviem,či ich mám teraz pozývať alebo nie.čo myslíte?

liliana15
15. apr 2010

janette - ja tu citam dlho tvoj pribeh, ja by som nepozyvala... kto chce pride zablahozelat a kto nie, nech je doma... naco si budes robit nervy a stres, ked im na vas nezalezi... oni vas tiez nepozyvaju, ci ano?

misss
15. apr 2010

Petinax5, dúfam, že ja nebudem taka svokra, ako ona a ked budem, ta radsej poviem na zaciatku neveste, nech ma radsej odstreli.. 😀

Janette4: ja by som sa na nich asi vykaslala..naco si zbytocne na oslave kazit naladu..

my ked pozyvame na oslavu vsetkych napr.na 15hod, tak vsetci pridu normalne, len svokrovci o 2 hod,neskor.. 😀 😀 ..uz som povedala aj muzovi, ze ked ich bude pozývat, tak nech im povie o 2 hodiny skor..na moju 18 mala svokra vyhovorku, ze nemohli prist nacas, lebo boli na vianocnych trhoch a boli zmrznutí, tak si museli hodinku-dve, polezkat.. 😀 ..dobrá, že???

tatiana305
15. apr 2010

Ahoj tak pridavam svoju skusenost..vidim ze svokry su vsetky velmi podobne..!! takze pekne od zaciatku:
Ja s mojiom muzom este pred tym ako som otehotnela sme byvali asi pol roka u nich doma..lebo ja som mala par nezhod s mojimi rodicmi (to som este nevedela ako perfektne sa zachovaju a aki su to vlastne uzasniu ludia). vtedy bolo vsetko super.. vychadzali sme spolu perfektne.. nosila mir ano dokonca ranajky.. velmi ochotna..a mila.. proste bez problemov.. az postupne sa mi zacala starat do toho ako sa bavim s jej synom.. ale to nebolo este stale nic. no ked som otehotnela tak sme si povedali ze sa zoberieme.. peniazky sme nemali tak sa rozhodli obe strany rodicov ze pojdu na polovicu. a vtedy to zacalo. zacala sa starat do vsetkeho do vyzdoby do hudby..ona nechce takeho a takeho dj a.. ona chce toto a hento.. a dokonca rozdhodovala aj o tom ktorych kamaratov si muz pozve.. a vzdy s odvodnenim ze su to jej peniaze..tak ma pravo povedat si koho ano a akoho nie. muz kedze je miernej povahy jej nic nepovedal radsej. dohodli sme sa ze zakusky dame robit spolocne.. aby sme mali rovnake... lenze ona zistila ze jej velmi dobra znama a podla nej neskutocne vynikajuca cukrarka.. by jej napiekla..ale ze len polovicu z toho mnozstva co sme chceli lebo ide niekam na dovolenku ze to nestihne... tak sa poza nas chrbat rozdhola ze ona si tu svoju polovicu da napiect u nej.. lebo ona musi mat tie naj zakusky.. a nam to povedala par tyzdnov pred svadbou.. co keby nam nepovedala tak do svadby nevieme ze je len polka zakuskou... takze sme mali o starost navyse..! a ked s mojou mamkou platili svadbu... na polovicu.. tak povedala ze da menej lebo ze my sme mali o dvoch ludi viacej na nasej strane.. chapete?? za dvoch ludi?? sa isla natahovat o 60 euro... ale hlavne ze aby sa ukazala tak museli svojmu synackovi.. pozicat drahe auto an svadbu.. aby vsetci videli ze mame na to. co sa tykaa svad´by uz vtedy som zistila ze to nebude asi take ruzove.. ale ked som porodila.. este len vtedy zacalo to jej komandovanie. od kedy sa mala narodila stara sa mi do toho ako ju obliekam... najradsej by ju upotila k smrti.. oblieka na moju dceru styri vrstvi plus ju prikryje dekou aby jej zimka nebola.. a ked jej poviem ze podla mna ma na seba vela.tak mi povie ze ale este je mala.. a ona mala v brusku 37 stupnov.. 😀 az to dospelo do toho ze ked sme nahodou malu nechali u nich poza nas chrbat ju naobliekala.. a ked sme dosli domov mala bola cela spotna.. tak muz jej povedal ze ako ju to oblieka ze naco ma tolk oveci.. nech jej to da dole. na co jej to dala?? a ona si dokonca rozkazala!!! ze.. je to jej vnucka tak to bude tak.. ona ju oblieka preto lebo ma byt tak oblecena..a ze nech sa neopovazi jej to dat dole!!!! co so mmyslela ze uz odpadnem.. ked jej syn.. otec svojho dietata povie ze to tak nechce.. ona mu povie ze bude aj tak po jej!!!! moja svojra trpi predstavou ze malu necham hladovat.... este ked som kojila..tak mi tvrdila ze mam slabe mlieko a neviem co.... dobre vedela ze vela veci sa nesmie ked sa koji( ako napr orechy cokolada pomarance.. atd.. ved viete),.a naschval mi donesiel orechovo cokoladovy kolac.. alebo nas pozve na obed..a dobre vie ze nesmiem ani cesnak ..a cibulu.. a ona mi just spravi fajny salastik a da tam hadam dva cele cesnaky a celu cibulu.. .. tak som ostala hladna!!! ked som prestala kojit.. mala taku teoriu..ze je synovia uz od 1 mesiaca jedli krupicovu kasu..a od 5 mesiacvo uz klobasu mali v ruke (/ u nich sa papa slaninka klobaska.. a podobne) tak mi poza moj chrbat zarabala mlieko pre malu.. tak ze jej davala o niekolko odmeriek mlieka viacej.. 😨 este stale som bola ticho.. lebo ona je velmi urazlivy typ!!.... nic a nikdy nikto jej nebol dobry.. iba to co ona vybrala.. jej dr bola naj.. ta co som ja vybrala pre malu bola je** p**.. a neschopna.. mliek oktorym somju krmila bolo na h**o podla nej.. vsetko vsetko nebolo dobre.. iba to co ona vybrala.. ! ked ju syn na nieco upozornil tak sa urazila a dva dni sa s nami nerozpraval.. ale to robila casto..ona sa urazila aj za to ze ked mi zavolala RAZ a ja som akurat nemohla zdvihnut.. tak uz vyvolavala muzovi urazena.. ze jej nedviham cely den telefon (pritom volala len raz..)...! a co sa tyka financovania.. tak to u nas tiez funguje tak ako vo vacsine rodin.. byvame u mojich rodicov..je tu dost miest.a.. strasne nam pomahaju aj financne aj strazenim malej.. moja mamina jej stale nieco kupuje nieje mesiac kedy jej nedonesie par veci.. aj ked sme k upovali vybavicku..tak polovicu vybavicky kupila moja mama. a svokra jej viete co kupila??? ponozky za 1 euro!!!!! to je vsetko co do nej investovala..nieze by som bola na nuodkazana..ale nepaci sa mi ten princip. aj ked sme jej ju doniesli postrazit.. a prisli sme potom po malu.. tvarila sa ako keby cely den bezala maraton..nervozna.. ako keby neviem co s malou robila pri tom ma este len 5 mesiacov.. samozrejme poznamy typu z eju nepocuvame a potom jej stale reve a podobne.. ze sa o nu zle starame a tak... az som sa nahnevala apovedala som jej vsetko co si myslim ale vlemi milo a mierne.. a jej reakcia na toto??? dobre ja som s vami uz skoncila uz ani slovo nepoviem ani nebudem malu strazit!!!! 😕

petinax5
15. apr 2010

...na oslavu nepozývaj. Ja by som bola rada, keby sa nestarala ani o mňa ani o deti. Ale ako píšeš, vie pripomenúť, aké má švagriná úžasné deti-veľmi múdre, inteligentné. A ja mám chuť ju poslať do pi.... Tie deti už neznášam z toho dôvodu, že mi o nich takto hovorí a oni mi ani neublížili-chúdence. Ja som jej povedala, že mám tiež intelig.deti a že deti sa nemajú porovnávať, lebo každé je iné a ona stále dookola tú istú pieseň-viac-menej monológ z jej strany, lebo ja ju už nepočúvam a ju to serie. Ja sa na ňu dívam ale nevnímam. Síce vyzerám ako debo, ale je to osožné. A keď kúpi dáku vec u "číňana" deťom tak som strašne rada a ja to potom rozdávam ďalej. A keď sa opýta prečo to neneosí, tak jej poviem, že je to v praní, alebo roztrhnuté....no proste si vymýšľam,. X-krát som jej povedala, že nechcem aby mi kupovala veci a ona nie, tak to robím takto. Už som ju aj odfajčila, že moje deti také veci nosiť nebudú a aj tak to kúpi... No na roztrhanie. A keď im ja niečo kúpim, tak všetko ofrfle že aké je to hnusné aj kočík Stokke ofrflala. Keby ona vyberala, tak sa vozíme asi v káričke. No proste takto nejako som si to vysnívala... 🙄

misss
15. apr 2010

Tak toto je teda úúúžasne..perfektná svokra..normálne nemam slov..odpadla som..tatiana, ta moja je pri tej tvojej slabý odvar..boooože.. 😝
U nas to bolo so svadbou tiez velice pestre..jej strasne lezalo v zaludku, ze mame pozvaných len 12 ludi a ona 25..ze si mame este niekoho pozvat..ze urcite mame aj inu rodinu..pol roka rozpravala o tom, ako sa v nedelu zideme cela rodina u nich a budeme mat mladomanzelský ..ani nas mladomanzelov nakoniec nezavolali a museli sme si pakovat salu s mojou mamou, kým oni boli v sale este pred nami a pobrali odtial vsetko jedlo a nam tam zostala len voda z polievky a zbytky kuriat a sucha ryza..mnaam.. 😀

misss
15. apr 2010

Petinax..ja sa s nou ani nerozpravam..odpovedam tichým tonom a jednoslovne.. 😀 ..j...na nu..

petinax5
15. apr 2010

A sami vidí, že od zlosti píšem nesúvislé vety. Ale dá sa to keď sa rozčertím keď si na to všetko spomeniem? Ty kokso, toto je nenormálne. Mám chuť ju niekedy ponoriť do studenej vody, nech sa preberie. A najhoršie je to že manžel ju zbožňuje a neviem-nedokážem ich od seba odtrhnúť. k...a-fix ☹

misss
15. apr 2010

no petinax, vidim ako si sa rozsupla 😀 ..u nas doma je to podobne.muz na nu tiez neda dopustit.. 😒

tatiana305
15. apr 2010

petinax toto poznam.. ale moj muz je zase taky mierumilovny ze on jej nikdy nic nechce povedat..len aby bol pokoj.. a pritom ja len trpim... a ked sa na nu hnevam tak ma este obvinuje ze by som sa mohla troska prisposobit.. ze ved neni az taka strasna. a ked jej nieco povie tak tak prekrutene a milo ze nikto to ak dodrb nepochopi....

noo.. tak to hej.. to ona rozpravala ze spravi hostinu aa neviem co.doma.. a nasi ich uz pozvali aj na grilovacku nie raz..a oni neboli este schopni ich zavolat knim na navstevu... podla mna sa to patri ked uz su rodina. a to s tym zbytkami jedla to je to iste.. ona zobrala vsetky kolace.. a vsetko jedlo lebo to je podla ich gusta..pecene prasiatko.. masko.. a tak.... a zo svadby odisli skorej ako my.. a moji rodicia.. takze tiez sme museli vsetko upratovat a davat dokopy len my.. .
a ceresnicka na torte.. ked sa syn luci v den śvadby s rodicmi.. rodicia im davaju bozk a nieco im praju do zivta.. tak svokra povedala ze : vybral si si...tak musis vydrzat.. 🙄 zelam ti vela trpezlivosti 🙄 toto bolo dost blbe od nej....

bubina1
15. apr 2010

janette...ja by som ju pozvala, to že nepride je jej vizitka.... ty si ju pozvala...a ty možes mat čisté svedomie...o ostatnom nech si mysli čo chce... tých par hodin sa da vydržat a nebude ta aspon kade tade rozmazavat, že si ju ani nepozvala.... mne kebyže 100 krát odmietne aj 101 krát ju pozvem...volba či prijme pozvanie je na nej.... a nie ty budes tá zla....

tatiana305
15. apr 2010

a vzdy ked dojdeme tak reci typu : synacik moj maly chudacik nedavaju ti doma papat ked si taky chudy vsak?? no pod nech ta polutujem... 😖

misss
15. apr 2010

hmmm..tatiana, tak toto poznam..minule mal muz dierku na ponozke..rovno mu na dalsiej navsteve doniesla nove ponozky.. 😲 😲 ..kukala som jak sprosta..ale..mal ich raz na sebe a vykukol mu prst... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..som mu povedala : "To čo ti ta tvoja milovana mamička priniesla za ponožky, rovno ich možeš vyhodiť." Zase vysla za debila.. 😀 😀 stráááásne som sa smiala.. 😀 😀 😀

poki10
15. apr 2010

misss, mp tak kupovala jeho sestra kosele. straaasne ma to vytacalo. ja mam volakedy pocit, ze ne len tie svokry, ale aj svagrove su celkom slusne posahane

petinax5
15. apr 2010

poki10-mi niečo o švagrovej hovor....ďalší horor-prije...á tiež po mamičke.
Ináč, milujem keď svokra kupuje mm ponožky akože z bavlny. Na to že je taká skúsená by mohla vedieť ako bavlna vyzerá. Lebo tieto pič....y akolo bavlnených len chodili. Ani neviem, kde také nakupuje, ale už som ich vyhodila dosť. Raz ich dám mm nech skúsi a spošle ma s nimi do .... tak mu poviem, že to jeho najmilšia kupuje....
A ja mám tlak asi 200/100 keď si na ňu spomeniem. Ale viete ma našťastie rozveseliť vašimi príbehmi. 😉

misss
15. apr 2010

😀 😀 😀 ..petinax, ešteže mame o com pisat, ze??

janette4
15. apr 2010

tatiana,takéto problémy sme mali so svadbou aj my.ja som si manželovej krstnej dala spraviť 200maličkých venčekov,robí ich fantastické.ona mi povedala,že mi ich spraví miesto torty,ako darček.baby,ja som z tých venčekov videla 4kúsky,.keď som sa svokry opýtala,kde sú tie venčeky,že na stoloch ich nevidím,doniesla mi veľké od cukrárky,reku nie tie,tie maličké,tak mi doniesla 4ks na tanieriku 😝 a potom na druhý deň som ich našla u nich v pivnici,keď sa robili výslužky.
poviem vám,keby som vedela,ako tá svadba a všetko okolo nej dopadne,radšej do h...a stupím.

Bubina,ja som tiež takto nad tým rozmýšľala,že pozvem,a keď nepríde,jej hanba. 😝 ale ona sviňa príde,ale deň predtým,lebo ona zásadne chodí gratulovať presne v ten deň,ako máme sviatok,čo na tom,že nám to nemusí vyhovovať,.ani sa neohlási,len sa zrazu zjaví vo dverách,v špinavej zástere,hneď mi povie,že je len na skok,lebo má kopu roboty,zdrží sa povinné 3min.a ide preč.

inak,moji rodičia tiež ešte neboli u svatovcov.a sme s manželom 8rokov a z toho zobratý vyše 2rokov

a ešte ma napadla taká pikoška k tým svadbám:to ste ešte nevideli,aby si ženíchova matka pýtala od svatovcov za svadobný dar,že?mojej mamine až zabehlo 😀 😝

janette4
15. apr 2010

veru baby,dnes sme sa tu pekne rozšupli s tým písaním 😀

poki10
15. apr 2010

toto, ja uz nemam slov 😀 petina, asi u cinana 😀 alebo volakde na trhu

poki10
15. apr 2010

janette, a dali jej? ja by som jej dala, ale po papuli asi na mieste tvojej maminy

petinax5
15. apr 2010

Všetky zlé svokrušky treba vystreliť na MARS 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

misss
15. apr 2010

janette, tak to by asi zabehlo aj mne... 😀 😀 ..veru, pekne tato tema ozila... 😀 😀

janette4
15. apr 2010

petinax5 a hlavne s iba jednosmerným lístkom 😀 😀 😀

jasné,že nedali,môj manžel povedal,či je normálna,že oni tiež nepýtajú za dar a dali nám niekoľkonásobne drahší 😒 tak potom,že dobre. 😀 vytočila ma a to som nebola vydatá ešte ani 24hodín 😝

misss
15. apr 2010

Inak, ja som alergická na banany a arasidy a ked ideme na navstevu, tak vzdy urobia krtkovu tortu, bananovu strechu a na stole maju solene arasidy a raz nam dokonca kupila bananove kondomy.. 😀 😀 ..skoro som jej ich o hlavu otrieskala a muzovi raz doniesla bananovy jogurt a stale na nuka: Simonka, nedas si bananik???p..a

petinax5
15. apr 2010

misss- nemali by sme sa dať takto vytáčať. Ich to potom teší. Vieš čo ju dokáže najviac vytočiť? Keď sa lepím po mužíkovi a cmučkáme sa-na verejnosti to nezvyknem robiť, ale pri nej si dám záležať. 🙂

misss
15. apr 2010

no, musime si ale priznat, ze niekedy sme pekne svinky, že??? 😀 😀 😀

petinax5
15. apr 2010

svinky? oni nás k takýmto činom dohnali....

misss
15. apr 2010

no ved jasne..8o))..v poslednej dobe ju stale upozornujem, lebo chcem, aby maly hovoril tatino a ona stale:"Kto tam je?Ocino?" ja jej nato: Tatino!.. 😀 😀 vzdy zazre a povie.."tak tatino.."a takto ju opravim pri jednej navsteve asi 5x a pri dalsej znova.uz som ako papagaj..

janette4
15. apr 2010

misss,ja som takto opravovala svokra,keď môjmu malému hovoril Miško.vedela som,že sa nemýli,ale robí to naschvál.môj muž je Michal,aj svokor je Michal a veľmi chceli,aby aj malý bol.ja som si postavila hlavu a dala Matúška.ako na potvoru je malý verná kopia svojho otca a starého otca.zo začiatku mi manžel brbla,či ho musím stále opravovať,ja že áno musím,trvalo asi 4týrždne než pochopil,že ja neustúpim a začal mu hovoriť jeho menom.takisto som neznášala,keď sa s ním bavili ako niektorý ľudia,tak šušľavo.hovorila som im,že môj syn nie je ratardovaný,nech sa s ním bavia normálne.že nemienim s ním chodiť po logopédoch,lebo decko nebude vedieť hovoriť normálne.moji rodičia mali tiež také tendencie,ale pochopili,prečo na tom trvám.