Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tjaden
28. okt 2014

no moja svokra zase potrebuje lacnu pracovnu silu lebo po práci v ktorej prd robi je ak vysilená že musi spať do piatej a potom navariť a ísť znova spať, robiť ju donúti len jej manžel aj to si počká na mňa a dá mi robiť čo jej kázal, ak sa deň neukážeme: prečo ste neprišli? ak sa tri dni neukážeme: kedy prídete no ja som vás už sto roky nevidela! musime ísť na oslavu tam a tam musite prísť na oslavu o tolkej a tolkej, ako či máme čas a že máme male dieťa s ktorým nemôžem a nechcem behať po jej neustálych oslavách kde sa potrebuje predvádzať to ju nezaujíma, ak poviem nie tak mi povie že v poriadku že ona to chápe a o pár hodin volá môjmu priatelovi a káže mu aby ma presvedčil že to musime ísť! a tie neustále ceremónie pri návštevách akoby išli podľa nejakého vymysleného postupu: najprv treba vojsť do prvých dverí všetkým oznámiť že ste prišli potom do druhých dverí všetkým oznámiť že ste prišli, urobiť jej prácu isť do prvých dverí a oznámiť že odchádzate ísť do druhých dverí a oznámiť že ochádzate ak vojdete alebo opustíte dvor bez nakázanej etikety ste neslušný! na jej narodeniny sa jej musíte klaňať, na vaše narodeniny vám ani len nepodá ruku a ešte vám oznámi že sa ohákla lebo ide nejakemu kamarátovi na oslavu narodenín... Ked som ležala v nemocnici oznámila mi že som sa perfektne vyhla upratovaniu po jednej z ich osláv... moja svokra chce len jedno: nevestu ktorá každý deň príde a poprace jej a potom sa s ňou pojde poslušne popredvádzať susedkám, dodrží "etiketu" a nemá narodeniny meniny nič a je stále zdravá aby bola schopná robiť 😀 jo a ešte jej mamička akoby nestačila svokra nie ona má aj mamu, príde ku nám som v sprche, príde znova som na wc a už počujem ako hovorí priatelovi: vy ste pohádaný? on: nie prečo? ona: ale ona predo mnou uteká! :D ano nabuduce sa treba ísť spýtať či možem ísť do frasa cikať :D a čo s tým spravím? poviem jej niečo? na čo? akurát sa pohneváme a bude mať dôvod ma ohovárať a čo sa zmeni? ani zdrhnúť sa nedá ked má priatel prácu tu, nič proste to treba nejako zvládnuť ak sa dá presadiť svoj názor

barnica
29. okt 2014

Ja som tiež v škatuľke s nápisom ale asi najhoršia nehodná nevesta.... Treba mať silné nervi mne občas prasknú a to sa vieme neskutočne vyhádať. A mňa to potom mrzí

sorpresita
26. dec 2014

nechcem velmi verejne, ale tiez som nechcena nevesta. a uz som z toho zufala :( nemam sa ani komu vystazovat, na vsetko som sama

vavrenka
15. jan 2015

kocky, momentalne nevladzem, viem, ze sa nadychnem a ide sa dalej,a le aspon to zo seba vypustit..
moja svokra je fajn, keby nebola nabozensky fanatik. su obdobia ked to zvladam, su obdobia, ked to nezvladam.. teraz je jedno z nich. bola u nas na navsteve. maly ma zle obdobie, takze v noci place. tak som si vypocula ako s nim mam cvicit, ako ho mam masirovat a ako ho mam potierat svatenou vodou, krizovat atd.. nechala mi doma exorcizovanu sol a vodu (vsak v pohdoe, to neva..), len mi tak mimochodom pri jedle oznamila, ze nam vysvatila byt tou solou a vodou.. hm.. potom so preibezne pocuvala ktokde bol prekliaty a ake zazraky sa komu udiali. teiz by sa dalo, potom sa isla modlit na detmi, podla nej ma dcerka ducha zurivosti a maly place v noci od zleho (to mi nepovedala priamo, ale vzhaldom na usmernenia je to jasne). Byt nemame vproaidku, vraj tu ktosi robil okulnte praktiky a ona to citi. no a potom som si este vypocula prednasku o to ako je dobre mat svatenicku doma (vytrvalo domeitam, ale vytrvaloju ponuka), ze tomu nerozumiem, ze nemam ten dar. Tak som si ju nasla na pulte- a mm mi vravi, ze to od nej vzal on. No a teraz, po jej navsteve som prave dozametala zzo zeme sol, v ghostovksej kde spala, si vzala obraz bozej rodiny, ktory odmeitam zavesit, lebo hoci je duchovne krasny po estetickej stranke je to gyc. pred casom chcela, aby soms a nahlas modlila modlitbu za odpustenie za urazanie p. marie (vraj som ju tym urazila), no a co je tazke, to asi kazda ppoznate, mm je to jedno. mam ju brat taku aka je," drzat hubu a krok", vsak je to uz stara pani -ma vyse 75rokov. tak sa snazim, alel z casu na cas musim ten pretlak dat zo seba von. a muzovi je to zybtocne hovorit, on nechape, ze ma to tak berie. Lenze jeho nepotrebuje premienat, mna ano.. ach jo. dakujem za precitanie. aspon trochu sa mi ulavilo. a to zdaleka nie je vsetko.. este stastie, ze byva trochu dalej a chodime ju pozerat tak raz za 6tyzdnov..

natalym
15. jan 2015

@vavrenka Dýchaj, dýchaj, počítaj do 10 a kľud.

vavrenka
15. jan 2015

@natalym 😀 do 10 je maloooo, ale dycham, dycham, ju uz fakt nezmenim.

natalym
15. jan 2015

@vavrenka Tak do 100........ 😀 Vieš čo skús sa modliť za ňu aby ju to prešlo. Alebo najlepšie aby to Boh zobral do svojich rúk a vyriešil to. Naozaj to pomáha.

vavrenka
15. jan 2015

@natalym modlim sa, je to vsak velky duchovny tlak, dokonca som prenedavnom dostala odaz zo zahrobia (od svokry), ze mam v srdci zlo a mam ho hladat (mna taketo veci fakt dokazu vydesit)... ach jo.. nie som katolicka podla jej predstav, je to tazke..

natalym
15. jan 2015

@vavrenka No podľa jej predstáv ani nemusíš byť. Hlavne aby si bola podľa Boha, lenže to kto posúdi okrem neho?
Len sa úprimne modli. Poznáš ruženec oslobodenia?

vavrenka
15. jan 2015

@natalym ano

natalym
15. jan 2015

@vavrenka Pomáha.

adelakk
15. jan 2015

@vavrenka to co tvoja svokra stvara nema s katolicizmom nic spolocne.....snaz sa nevsimat si ju. Bud rada, ze ti inak nesprijemnuje zivot. Ja by som mohla o mojej svokre pisat romany.

petrushka16
15. jan 2015

@vavrenka no tak toto je ako z nejakého hororu. moja svokra je tiež náboženský fanatik, ale až taký nie, ale skoro. chápem ťa, podľa mňa je to duševná porucha. seriózne na psychiatra.
😀

natalym
15. jan 2015

Však preto hovorím o ruženci oslobodenia. Oslobodzuje.

vavrenka
15. jan 2015

@natalym ja viem. ja sa len potrebovala "vyzalovat", lebo inak nemam kde. momentalne zacinam byt alergicka na akykukolvek radu, co mam robit/nerobit. tkaze to radsej ukoncime, lebo citim, ze to myslis dobre. ael duch. vedenie v tomto momentlane nepotrebujem 😉, iba obycajne ludske pochopenie

karinkinamamicka
15. jan 2015

No vavrenka úplne ta chápem. Ale pozitívum je s ňou nezijes v jednej domácnosti. Lebo podľa toho čo čítam by tá slahlo už úplne. Nie niesi zlá, len proste chceš žiť svoj život tak ako ty uznas za vhodné. A skôr svokra by mala pochopiť, že budeš chodiť na návštevy a vysvacovat byt keď TY budeš chcieť. Určite človeku nerobí dobre počúvať ako sú v jeho domove zle sily. (ja by som po nej zazrela že jednu vidím) a určite nemôžeš mať v srdci zlo, lebo keby si mala tak by tá určite nerozhadzala. Držím palceky aby si to s ňou vydržala a neporazilo tá z nej

karinkinamamicka
15. jan 2015

Čítala som na fb, taký dlhý vtip. Toto je len vycuc lebo si robíš dobré nepamätám:
Žena zbadá ísť po ulici dlhý smutocny pochod, na ktorého končí kráčajú samé ženy. Nedá jej to, a jednej sa spýta: prepáčte že obtazujem, viem že je to úplne nevhodné ale nedá mi neopýtať sa čo sa stalo? A žena odpovedá: no viete, nás pes napadol môjho muža, ktorý so zraneniami leží v nemocnici. Pri jeho napadnutí, mu chcela pomôcť moja svokra. Tu napadol pes tiež. Bohužiaľ zraneniam podľahla. A žena sa zamyslí a vraví: a nemohli by ste mi toho psa požičať? A žena odpovie: postavte sa do rady

K tomu chcem len povedať že v žiadnom prípade neprajem nikomu nič zlé. Ale napriek celkom nevhodnemu obsahu pobavilo 😠

jahodka11
15. jan 2015

babulky, pred casom, par rokov, som sem prispela aj ja....a teraz? mam najlepsiu svokru na svete, vsetko sa zmenilo, pomaha nam, neviem, posledne roky som spokojna a kedze byvame v zahranici, dokonca ja ju/ich sem pozyvam, nie moj manzel....toto by som si pre asi 6-timi rokmi nepripustilaaa.... 🙂
tak verim, ze aj u vas sa to zmeni, nech ste spokojne a stastne 🙂

janettka93
10. feb 2015

@sorpresita ..Ahoj, ja mám tiež taký problém...dostala som bezdôvodne titul, mrcha, nanič nevesta, prekliatie a podobné " tituly". Svokrovci obaja ma nemusia, svokra ma nenávidí a svokor sa jej vo všetkom prispôsobuje. Sme s patnerom 10 rokov a máme 4 a pol ročné dieťatko. Keď sme žili bez detí, stále ma osočovala, že jej syn si zaslúži mať potomka a nie žiť s takou ako ja. Potom sme sa dohodli, že sa staneme rodičmi a to si mala vidieť, keď manžel oznámil svokruške, že "sme" tehotní - takto to povedal 😵 . Obledla začala sa triasť a skoro dostala infarkt, lebo dovtedy si myslela, že syna presvedčí o tom, aby sa ma zbavil. Stále som nevedela ako sa priblížiť svokre, som nekonfliktný typ ľudia ma majú radi a ľahko si nájdem kamošky a toto som nikdy nezažila takú hroznú zlobu. Dieťatko som dala okrstiť v kostole evanjelickej cirkvi, pretože partner je tohto vierovyznania a aj svokra, naivne som myslela, že nás to zblíži. Malá má 4 a pol roka a NIKDY ju svokrovci nezobrali na výlet, alebo na prechádzku. Nikdy nedostala darček, čo kúpili oni sami. Na Vianoce kupujeme darčeky zanesieme svokrovcom a oni ich dajú ako, že od nich kúpené od nich.Na Štedrý deň nás nikdy nezavolali na večeru, vždy je tam len ich dcérenka s rodinou, tej sa kupujú darčeky, pre jej deti sú výlety. Dokonca švagrinká povedala, že ona nekupuje deťom darčeky, že načo veď jej rodičia ich zásobujú dosť. Na návštevu nechodia, len zavolajú, vynadajú nám, keď napr. susedia im povedia, že syna vášho sme tu dlho nevideli, tak nám svokra oznámi, že musíme prísť, aby ich neohovárali. Raz cez leto, mi začala u nich, svokra nadávať do debilov pre nič za nič a to mám 2 VŠ ona žiadnu. Tak som zbalila seba i malú a ušla som domov autobusom, ani som nečakala na manžela, lebo on to počul a nič nepovedal. Objednali na na psychiatriu - údajne, nepreverovala som to, ale prehovorili môjho partnera o tom, že nie som úplne v poriadku. Moja rodina sa s nimi nestretáva, kašlú na nich a stále mi hovoria, aby som sa s partnerovou rodinou nestretávala. Lenže to by ešte len svokra robila peklo. Raz som sa v práci zoznámila s kolegyňkou a keď som sa predstavila, ostala zhrozená, že to si ty kebyže vieš ako ťa opisuje tvoja svokra ako zrúdu, strašného človeka, debila pod.....ak sa potrebuješ podeliť o zážitky, vyžalovať napíš, viem o čom to je...

timea7
10. feb 2015

@janettka93 tvoj problém je tvoj manžel, dáááávno mal u rodičov urobiť stop! Túto ženu som si vybral, nemusíte ju mať radi, ale trvám na tom, aby ste ju rešpektovali. Ak tak neurobil je najvyšší čas, aby to urobil. A svokre by som pohrozila, že ak sa čo len z jedného jediného zdroja dozviem, že ma ohovárala, podám na ňu trestné oznámenie. Ja osobne by som s ňou prerušila kontakty.

jahodka11
11. feb 2015

@janettka93 -tak toto je vela aj na mna 😠 pekne by som povedala svokre,co si o nich myslim, ze nech sa pozrie na seba a svoje spravanie,co robi....a nech potom sudi teba....ak ma vobec za co....a tvoj manzel - tak to netusim, preco toto trpi, mna si MM vzdy zastal,aj ked som mozno nebola uplne v prave...povedal, ze som jeho zena a hotovo...casom sa to vsetko urovnalo,ale tu u vas je nieco divne, ked MM sa neozve,,,,na to velky pozor, on by mal urobit poriadok so svojimi rodicmi!

natalym
11. feb 2015

@janettka93 A to prečo kupujete darčeky a oni ich dávajú? Nerob to. Nechápem.

puklica13
11. feb 2015

@janettka93 tiez sa cudujem preco sa s nimi stretavas...ved peklo maz uz aj tak...

cacianka
11. feb 2015

@janettka93 ak ti to nie je proti srsti, choď psychológovi, trošku pokecať, pomôže ti urobiť si nadhľad nad takými zrúdami, uvoľníš sa a prípadne ti napíše že si v poriadku. Manželovi - porozprávajte sa, aký má názor on - že ti to vadí, a on by to mal riešiť v prvom rade, ak máš nejaký problém ty - mal by ti vhodne povedať čo robíš nevhodne, ale ak nerobíš nič nevhodné, tak sa ťa zastať a basta ! Toto je moja manželka, aj keď ju nemilujete, rešpektujte moje rozhodnutie a náš život. Povedz mu že sa budeš brániť aj právnou cestou, z teba nikto nebude robiť pre nič-za nič mrchu. A ak nestojí pri tebe, nech si ide k nim.
No a kľudne napíš svokrovcom doporučený list s kópiou pre teba, že vieš o ich nenávistných osočovaniach, ohováraní a urážkach. Že máš na ich reči desiatky svedkov, ktorí budú v prípade potreby vypovedať v tvoj prospech a ked ich neslušné výpady neprestanú, podáš na nich trestné oznámenie za ohováranie, urážku na cti a budeš žiadať súdnou cestou finančnú kompenzáciu vo výške 100 000€.
A nech len je peklo, nech si ho robia sami sebe a neťahajú do neho teba, kto v tom pekle chce žiť, nech tam ide, načo by si tam chodila ty . Toto má vidieť , cítiť a zažívať tvoja dcéra ?!?
Keď to tvojmu mm nevadí, nech si tam chodí, ale bez malej. Potom podaj aj to trestné oznámenie, teda buď na to pripravená takto to riešiť, lebo oni tak ľahko neprestanú a teba časom totálne odrovnajú, možno až tak, že naozaj budeš musieť bojovať o svoju dcérku. Nechcem maľovať čerta na stenu , ale nevieš čo sa zrodí v chorých hlavách. Pokiaľ môžeš, a mala by si, úplne sa od nich odstrihni - keď si taká "mrcha, sviňa a neviem čo, tak im predsa nebudeš prasiť ich domov "... Kolegynky sa povypytuj čo a ako, sadnite si niekde v súkromí, aby si mala konkrétne správy,; asi to bude bolieť, ale raz ten vred musíš vyčistiť .
Veľmi ti držím palce, ja som sa už od svokrovcov, vlastne ich dcéry odstrihla a takmer dva roky ju serem (pardón) dovi a dopo a to mi ani zďaleka takto nepila krv. Svoju lásku, energiu, a snahu venujem tým, ktorí o to stoja, vracajú mi to a stoja mi za to. Odpad ignorujem... A tie darčeky za nich nekupuj, ani na jedlá tam nechoď , štedrý neštedrý, aj keby som mala jesť len suchý chleba, k nim by som sa drhnúť rezňami veru nešla !

janettka93
11. feb 2015

Ahojte, ďakujem za všetky reakcie. K svokrovcom chodím už len sporadicky, tak 2-3 x za rok. Raz keď sme šli na dovolenku - to sme ešte nemali dcérku, potrebovali sme zaviesť do BA, svokor tam mal v ten deň cestu, tak sme ho poprosili, či by nás nezviezol, súhlasil. Čakala som u nich na dvore dokedy pôjdeme, svokra vybehla z domu a začala - ty príživník, zas ideš na peniaze môjho syna na dovolenku, ty žobrák odkiaľ by si ty na to mala a pod. Svokor bol ticho - ako vždy, tak som jej len pripomenula, že som dostala z práce dosť vysoké odstupné a za to ideme, takže za moje peniaze ideme, ale to nepomohlo. Potom manžel si uvedomil, že je zle a po dovolenke napísal list matke a dal jej ho, v tomto liste napísal všetko, čo mi kedy svokra zle spravila, povedala alebo chcela spraviť - kupovali sme byt a údajne chcela aby ma partner nedal ako spolumajiteľa, aby spolumajiteľ bol svokor. Po tomto liste sa s nami pol roka nerozprávala a začala sa baviť až po tom, ako sa jej synovec ženil a na svadbu sme boli pozvaní všetci - vraj by nás ohovárali, kebyže sa nerozprávame. Inak jedno nechápem, prečo môj partner tam chodí, keď matka mu inak nepovie len neschopák, otec - ty truhlík a sestra tá mu ani neodpovie na pozdrav. 😒

misinka26
12. feb 2015

Ahojte kočky, už dlho som tu nebola, ja len že sme konečne v štádiu odsťahovania sa od svokry 🙂 V apríli už budeme vo svojom... Stálo ma to síce veľa síl a musela som ísť od 1 a pol ročného synčeka do práce ale stojí mi to za to aby sme sa manželom mali konečne pokojný život ... Svokra to berie asi tak, že chvíľu je pohoda a chvíľu citovo manžela vydiera ... ale uvedomuje si, že všetko zlé čo urobila sa jej vráti a ostane sama ako prst ... a my budeme konečne oslobodení 🙂 Držte palce a myslím na vás všetky ,,nehodné,, nevesty ktorou som aj ja 🙂 🙂 🙂

cacianka
12. feb 2015

@janettka93 veď ani svadba nie je dôvod sa baviť s nepriateľským táborom... 😀
buď by som ani nešla na svadbu - iba ak sú mladomanželia normálni a ich rodičia tiež, keby som aj na svadbu išla, totálne by som svokrovcov ignorovala, sedela na opačnom konci a dovi -dopo. a na zvedavé otázky by som slušne a stručne odpovedala že som pre nich špina, mrcha sviňa tak im nebudem špiniť...
nech vedia aj ostatní, že nie si ty ten odpad, a nech si ohovára kto chce a ako chce, veď ona sama to robí najviac a najhnusnejšie.
Kto bol na mňa alebo na mm hnusný, toho totálne ignorujem, a už som sa naučila aj nezdraviť falošníkov, ohováračov a aj keby to bola moja najbližšia rodina a takto sa ku mne správali a vyjadrovali o mne, stačilo !!! mám svoju hrdosť a nebude ma urážať ani moja matka, ako ma vychovala, tak ma má.
Našťastie sme OK, len u "švagrinky" to škrípe. Aj som svokre povedala veľmi slušne a decentne -keď som vašu rodinu nepoznala 40 rokov, nemusím ani ďalších 40 a chýbať mi nebude.

cacianka
12. feb 2015

@janettka93 s tým listom to spravil veľmi dobre, nemusel zvládať emócie v priamom prenose, pri liste si rozmyslel čo a ako a aspoň to má stará čierne na bielom. ja by som nechodila ani 2x ročne...
držím ti palce a skús sa nad to povzniesť, nezaťažuj sa nehodnými, pôjde to ťažko, ale blaho tvojej vlastnej rodinky je prednejšie. pekný deň, ukazuje sa slniečko 😎

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romanovic
12. feb 2015

@mamickaanicka1 Prestan spamovat!!!! Admin, kde si???