Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

halloaplle
4. aug 2017

Chytá ma zúfalstvo moja budúca svokra do všetkého rýpe keď sa dozvedela že som tehotná začala ma s partnerom tlačiť do svadby ktorú my sami nechceme lebo sme kúpili starší dom a treba nám prerábať a nevieme kde nám hlava stojí lebo chodíme z prace na dom a stále dookola / teraz bývame v dome kde je kuchyňa spálňa a obývačka +kúpeľňa a wc /keď sa dozvedela že sme kúpili dom začala nám vyčítať že načo nám taký dom že čo je zle na tom aktuálnom teraz chodím pomáhať na "stavbu" s tým že čo je laksie urobím cez tieto horúčavy som tam chcela ísť tiež veď v dome v pivnici je chladno že aspoň naukladam fľaše na zaváranie do dacoho čo potom partner vyhodí do skla a keď som sa Obúvala začala na dvore pred všetkými z rodiny partnera kričať že po čo tam idem že mi je zle že v dome sa bude prášiť a že beztak tam nič nerobim keď som jej povedala že mne nič nieje začala zvada s celou ich rodinou že som tehotná že čo tam budem a po čo tam pôjdem už som len čakala kedy odídu aby som mohla spustiť plač lebo za týždeň sme my sami s partnerom zbúrali dve priečky dva komíny dali von nábytok a je mi ľúto že mi niekto povie že nič nerobim neviem čo mám robiť lebo do všetkého sa stará všetko mi dáva príkazom keď aj dačo urobím ani nepodakuje som už úplne zufala

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halloaplle
4. aug 2017

@teegreen to nefunguje keď si urobíme po svojom kričí a robí taký cirkus na dvore že hanba aj teraz všetci šli robiť a ja revom doma lebo už nevladzem nech robím čo robím nič nieje dobre

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halloaplle
4. aug 2017

@teegreen ten sa s ňou stále hada a neberie ju na ohľad prvoradejsia som mu ja len asi to bude tým že som tehotná a psychicky emočne to vždy skončí že mne je to lito

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kapurka270
5. aug 2017

Ja uz svokru neriesim vychovala pre mna muza a to je vsetko.Cez ostatne sa prenesiem a vsetky jej mudre reci jednym uchom dnu a dryhym von.Nema to vyznam.Jedine co ma stve,ze moja mama by sa rozdala a moja svokra malej ktora ma rok ani vyzivku nekupi.Uz som si zvykla ze ked idem k nej tak nabalim jedlo aj pre malu aj pre mna.Lebo ovocie je u nich sice k dispozicii vzdy ale zavrete v spajzi.A pytat si nebudem.Ja vzdy ponukam navstevu.Tam si este kavu poprosim uvarit lebo samu mi ju od seba nespravia.Ale tak kazdy sme nejaky.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tojejedno1778
13. aug 2017

Zienky uz skutocne neviem ako dalej...
S priatelom sme prerobili dom ktory mi dali rodicia..uz vtedy nemohla svokra preglgnut ze jej "beriem" syna tak sa na nic ohladom prerabky nepytala..ja som jej tym padom ani nic nevravela.. (ved naco ked ich to ocividne nezaujima). Potom bol problem ze som hovorila o tom aku budeme mat kuchynu ich rodine (zaculi to)..samozrejme mne nikto nic do oci nepovie len hucali do partnera..to ze ved ked sa ma niekto spyta ja nemam problem nic povedat len ked vidim nezaujem tak aj ja som ticho...
Potom bol problem ked sa ohlasili v strede tyzdna ze mi idu gratulovat k meninam (podla mna na navstevu sa patri aby ma zavolali ale ved nevadi...) s tym ze svokra vyhlasila ze nemam chystat ziadne chlebicky ani nic ved budu po veceri..ja som teda nic nechystala (chipsy a pod samozrejme ano) a znova do partnera hucali ze som ich neprivitala tak ako sa patri ved ani CHLEBICKY som nenachystala...to ze oni sa neocakavane nahlasili a ja som po celom dni v praci plus po treningu (ktory by som si samozrejme prehodila keby mam chystat chlebicky) utekala domov aby som ich privitala to je nic...
Problem je ze partner je ako medzi 2 kolesami..na jednej strane ja na druhej oni..mne o nicom nepovie a potom je problem ked si nahodou vypije a zacne mi to vycitat...ja neviem preco sa ona do vsetkeho stara uz ma to vytaca..hovorim vam tu len uryvky z toho co si vsetko zazijem ale uz mam toho dost...

majcii
13. aug 2017

Ahoj...no v prvom rade si musis s partnerom sadnut a sa porozpravat, aj ked mu to nebude prijemne, nenasilne a v pohode. Otvor temu ked budete obaja v pohode a budete mat cas, pretoze muzi neradi ,,riesia,, akykolvek problem medzi rodicmi, resp. mamou a partnerkou. Povedz mu, ze naozaj si si chcela uctit jeho rodicov, ale drzala si sa len toho, co povedali a pravdupovediac ti to aj vyhovovala pre nedostatok casu. Ze ti je to naozaj luto, ale si zamestnana zena a nieco ako meniny si brala uplne v pohode a ocakavala si, ze kava a cips budu stacit....takuto a ine podobne situacie som pozazivala aj ja, niekedy som sa hecla a spravila trojchodove menu, sampionovy krem, roastbeef a grilovanu zeleninu, tiramissu, must cerstvy a bla....a poviem ti, ovacie som sa nedockala, skor kysleho vyrazu...cize...moja rada, dohodnut sa s partnerom, ze sa budes k jeho rodicom spravat, ako k normalnym ludom, ludom, co ho vychovali, zaco si ich vazis a pod., ze sa budes snazit vzdy byt pozorna, ale musis o veciach vediet dopredu, lebo pohuzial si zamestnana zena a ucta neucta, ked si musis menit denny program a este sa prejavy aj nespokojnost, ze ta to zranuje a uraza. Moja rada, naozaj daj najavo partnerovi, ze si dospela zena, ze voci jeho rodicom si uctiva, ale niesi zasa vlezloprdelka a musia aj oni davku respektu prejavit, ak nie, tak on sam uvidi, ze ci soda v pohari, ci trojchodove menu a bude stale nejaka nespokojnost, ze problem bude asi medzi stolom a operadlom stolicky. Ja som osobne dospela do bodu, ze sa nic nevypytujem, nezacinam konverzaciu, ale zato slusne odpovedam, aj ked je utocna nalada, zahravam vsetko do ,,autu,,, ked pridu, psravim kavu, kolac mam vzdy denaky trvanlivy, mrazeny, slane nieco, cize fakt nemozu NIC. Jasne da sa vzdy, nenapiekla, kava studena, kreslo nedostatocne makke, deti spinave, nevenujem sa..., ale ja mem dost svojich starosti, vyhoviet svojim 3 cleno domacnosti, takze take ma uz nerozhodi. je jasne, ze drviva vacsina vztahou s partnetrovou matkou je zlozita, citlivaale pokial sa da, tak treba dat to, co si myslis, ze im ulahodi. |Je to blbe, ale tvoj partner urcite chce, aby sa jeho doicia u vas dobre citili a to je max, co mozes pre nich urobit. Oni sa musia zmierit s jeho odchodom, s tym, ze na prerabku vasho domu nemaju dosah a pod. Ja svoju svokru poznam 10r. a nedorozumenia zacali az po narodeni mojho syna, to su klasicke POmylniky v zivote svokry a nevesty, drzim palce a s nadhladom🙂

majcii
13. aug 2017

BWT...moja rada TOP...prepadovky su u nas skoro stale a v mrazaku mam babickyn kolac, slimaky coko, pizza, popr. minipiskoty a zavarane jahody, takze 5 minutovka, jahody, jogurt s vanilinovym cukrom a minipiskoty zmiesas v miske, napucis do poharov z priehladneho skla a nejaky posyp navrch, ozdoba,matovy list, das do chladnicky, staci aj 5 min, jogurt vychladeny a minipiskoty z lidla zmaknu hned a dezert jak vysity, budu mat pocit, ze si si dala zalezat🙂.

triciachloebrody
13. aug 2017

Ked sa date nabuchat faganom co nemaju este vyriesene zakladne zivotne situacie a potom idete byvat " na poschodie " k cudzim ludom...... ??? Ta pani ,co v tom dome byva - tej ste tam nechybali a jej uctu ste si nicim nevysluzili.

kapurka270
13. aug 2017

Kazda svokra je len svokra

tojejedno1778
13. aug 2017

@majcii ahoj a dakujem za radu..uz sa citim lepsie..predsa len rano mudrejsie vecera...
Tam ide este aj o to ze najviac kecov mala jeho podarena sestra..tej sa najviac nepacilo ze som ich "nepohostila" tak ako si to ona predstavovala (nezamestnana stara dievka ako vysita)... to ze prave v tom case ked prisli som dala do rury tortu pre nu pretoze na druhy den mala narodeniny a poprosila ma ci by som jej ju neupiekla to sa uz nerata... takze som sa urcite neflakala..
Skutocne mam pocit ze cokolvek spravim nikdy nebude dost dobre...
Ale aspon uz dobre viem ze druhy krat ked ma o nieco poprosi viem ako zareagovat...
Uz sa nemienim rozculovat nestoji to za to...hlavne som necakala ze by bolo taketo halo koli CHLEBICKOM ale tak ked chce niekto robit rozbroje dovod si vzdy najde..

katarinka2112014
13. aug 2017

Veľmi dobre ťa chápem. Kým som s manželom iba chodila bola úžasná a každý deň som sa tešila, keď ju uvidím. No svadba bola cela zla všetko co sme mali bolo zle. Všetko čo som vybrala bolo zle a tak to išlo dalej, ked sa nam narodila malá, tak toto iste, že jej ju ani na ruky nedám a ani ju k nej nepustím a nič. Ked mame problem s manželom hneď som ja ta zla. No a kupu dalsich situacii, kde som za tu zlu osobu. Tak teraz sa premaham ju mat znova rada a už absolútne k nej nechodim a stale je zle. Ona čaká, že bude chodiť k nej aspoň dva krat do týždňa s malou, aby bola spokojna, no nestane sa len pre to že uz sa ku mne správa otrasne. No a jej svekra je diabol, tak som si myslela, že ona bude božská ako sa na začiatku zdalo, no darmo sa hovorí zdanie niekedy klame. Pevné nervy nechaj ju tak a ju to možno prejde, ked bude tvoj synček väčší a bude ku nej chodit častejšie a piť krv. 😀

majcii
14. aug 2017

No....s oboma zdielam podobne skusenosti....som si prave spomenula na situaciu, ked som este za slobodna im utekala pomoct po malovacke a cestou som nakupila, nieco na zub a si vravim, co ked nemaju dostatok pomocok, hodila som do kosika par veci ako spachtla plastova, hubky, handricka svedska, cif specialny....no a ma po ciernu zem zvozili, ze , ci si myslim, ze oni su nepripaveny a nemaju cistiace prostriedky, ani ma vysvetlit nenechali, ze som to myslela dobre, ze aj u nas nemam vzdy vsetko a, ze mozno nemaju napr cif v spreji a mozno to tym pojde lepsie a blabla...no cista kovbojka, som tam so slzami v ociach s ryzakom porobila a sla domov....nedorozumenie som si vravela a, ze som trapko:D...bwt, vcera tu boli, nic som nepiekla, svokra v sobotu vracala, tak som si naivne myslela, ze nepride, prevencia...prisli, lebo som mala narodeniny, dostali chips, tycinky, dezert som otvorila, kavu ponukla, mineralku....nic si nedali, tak som poslala svojho starsieho, nech ponukne aj on s dezertikom, to uz si vzali;), deti ako prostrednik, nema sa to, ale aspon oni vedia pohostit...a ano, nic nerobim dobre a ano, boli casy, ked som so svokrou na vylety, do kina, na nakupy chodila...bohuzial, neda sa zmenit podstatne a to je fakt, ze svokra je vzdy svokra, niektora taka, ina hentaka, ale vzdy komplicated vztah, no ako pise katarinka, keed budu prazdniny, tak pomoze a chlapci sa vyblaznia:D..co sa tyka sestry partnerovej, tak to je cisto jej problem, ty si pomohla jej a ona nevidi na spicku nosa svojho, kebyze chce, tak ti zavola, ze cestou k tebe moze skocit do lahodok, ze chape, ze mozno si mala iny program a doniest nieco na oplatku, ale od niektorych necakaj, niekedy mam pocit, ze ludia cakaju len kedy urobis chybu, ale to uz nechaj na nic, kazdy ma svoje svedomie🙂, dost uz o svokrach, este jedna rada, za kazdu pod. situaciu, co vznikne, si po novom doprajem nieco dobre, bud kavu s kamoskou, alebo len tak v obchodaku daco, takze ako sa vravi, za dobre, dobre necakaj, ale za zle si dobre dopraj🙂.

oli18
14. aug 2017

@kapurka270 Aj ty budeš. Tak sa na to pripravuj už od teraz, aby si nebola taká, o akých je tu reč 🙂

daduska2009
25. sep 2017

Ahojte som tu po dlhsej dobe dnes svokra zavolala muzovich krstnych co prisli k nim na navstevu ze sak podte sa pozriet ako si nasi mladi prerobili podkrovie ja v praci muz si robil s malim ulohy a prepadovka nemala som umyte riady lebo som nestihala piekla som kolace doobeda no co by ste jej na to povedali? Toto si ani ja nedovolim ked mi niekto pride aby som ho volala no pod sa pozriet svokre do spalne obyvacky kuchyne ja uz neviem co s nou vytaca ma to strasne toto a oni este taky horenosi juuuuj

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majcii
26. sep 2017

Vzdy to tak je a bude...budu robit veci, ktora nas vytacaju, lebo si veci neuvedomuju, neprikladaju im vahu, lebo k nam nemaju vztah, niesme ich deti, nepoznaju nas a v konecnom dosledku je im to vacsinou aj jedno, v najhorsich pripadoch robia veci naschval. V poslednej dobe sa namiesto toho,m aby som sa vytocila a pohadala s muzom, odmenujem. Dnes som si kupila jesenne topanky, ja cena potesila 12eur, sportisimo, tak nech sa paci navod ako si vymenit satnik vdaka svokre:D.

01veronika
26. sep 2017

@majcii skusim tie nakupy aj ja 👍 😀 diky za radu 😇

zlaticko118
26. sep 2017

@majcii: kupit si nieco na seba vzdy ked ma sokra nastve tak skrachujem 😂

ukulela
26. sep 2017

@daduska2009 ja sa kvoli riadom nevzrusujem. bola si v robote, tak co 🙂 inac skor si myslim, ze ked to boli muzovi krstni, mal ich ist kuknut, alebo zavolat na kavu aj sam (ak maju dobre vztahy)
my staviame, byvame aktualne v provizoriukazdeho by som ku nam nepozvala, ale s normalnymi ludmi nemam problem. pochopia aj riad na odkvapkavaci, aj topanky pod botnikom na kope aj detske hracky po celej izbe a kuchyni 🙂
takze zaver - svokra to nemusela mysliet zle, chcela vas mozno pret kmotrovcami pochvalit, ze ako mate dobre prestavane. tak pust z hlavy - ozaj, netrap sa.

lilitela
17. okt 2017

baby porebovala by som poradt, ja uz nie som schopna objektivneho nazoru. Ozvite sa mi niektora cez IP kvoli rade, lebo to tu nemozem ani vypisovat, ide o strasne konkretne veci. Diky moc

roselyn
17. okt 2017

Zeny, potrebujem poradit, co mam robit, lebo ja uz fakt nevladzem ;( Ako tak som vychadzala so svokrou do jej 50tky, ale co ma po nej nemozem ju vystat. Robi mi v kuse na zlost a ked jej to poviem vzdy povie nejaku vyhovorku alebo sa nejako vynajde. No a este aj svojho "jedineho syna" (lebo potom ma uz len 2 dcery) t.j. mojho manzela akoby "pocarovala". Ani neviem kde mam zacat.
Svokra proste robi a chce presne vsetko co mam ja a samozrejme s pomocou svojho syna (poza moj chrbat) vsetko aj ziska, spravi. Zopar prikladov toho, co vsetko musi mat uplne rovnake (farbu, znacku, predmet) kupi tie iste kvety, rybu do akvaria, tie iste elektr. spotrebice farbou aj znackou do kuchyne, televizor, plavajcu podlahu, dvere, zaclony a dokonca aj gaucovku (pritom ma svoje, ale vymeni hned za nove, len aby mala rovnake). A to iste s oblecenim: kabat, vetrovku , atd. a co ma "nastvalo" teraz bola so svojim synom - mojim manzelom na nakup a manzel mi kupil dlhy sveter. Priniesol mi ho ako prekvapenie (vie ze rada nosim dlhe svetre a leginy). Super. Tesila som sa. Nic viac som nevedela. Az vecer na skype - som zbadala "svokru" a ten isty sveter ;( Skoro ma trafilo ... Nasledovala hadka v priamom prenose s manzelom a so svokrou. Svokra: flegmaticky, no a co, ze si kupila taky isty sveter, sa jej pacil. A co sa zlostim, tak ho bude nosit vtedy, ked ja nie. Manzel: pfff stale robim zo vsetkeho, co sa tyka jeho "matky" vedu. Chcela mat taky isty ako ja, tak si kupila a co? A na moju otazku, preco jej v tom nezabranil, aby si kupila presne taky isty sveter, ved vedeli obaja dopredu, ze ked na to pridem sa budem hnevat, uz samozrejme neodpovedal. Manzel ma v tomto vobec nechape, aj ked mu to vysvetlujem dokola, ze mi to vadi. Oni obaja tvrdia, ze to je moj problem, ze no a co ze sa jej - svokre pacia rovnake veci ako mne. Az na to, ze ja mam vsetko ako prva a "svokra" poza chrbat so synom vsetko nadobudne ako druha.
Tak mi prosim Vas povedzte, co si o tom vsetkom myslite. Ja neviem, co s tym ;( Co by ste mi poradili?

libawet
17. okt 2017

@roselyn asi s Tebou súperí a nie je celkom vyrovnaná s odchodom svojho syna, to je taký obrátený "oidipovský" komplex. Vieš čo? Kašli na to, veď s ňou nebývaš a čo má doma alebo na sebe Ti môže byť ukradnuté. Inak sa chová k Tebe normálne? Ak áno, neriešila by som to vôbec, zbytočne Ťa to uberá o energiu.

libawet
17. okt 2017

@lilitela pokojne mi napíš, o čo ide ( cez IP ).

livka_
17. okt 2017

@roselyn zacni nosit dekolty s cervenym spodnym pradlom ci tiez sa bude opicit -)))))

anshelia
17. okt 2017

@roselyn po mne (alebo nás ako rodine) opakuje švagriná. už som z toho unavená čo rovnaké, alebo veľmi máličko odlišné (napr. farebne) si zase kúpili. takto zopakovala od svadby (šaty veeeľmi podobné, účes,...) dom ako taký (strecha, okná, dvere, zariadenie,...) záhradný dom, bicykel,.. darček na vianoce pre našich svokrovcov som robievala.. ked zase vidím niekedy čo "nové" kúpili som z toho unavená ☹ chápem ťa, že to zle prežívaš... nemyslím si, že niekto z toho "vyrastie" takže už iba ignorujem, max. pozdravím, odpovedám iba. nič sa nepýtam, nič nekomentujem... po 4 rokoch si madam všimla, že sa s ňou nebavím 😀