Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzanakarolinka
19. máj 2010

tak nejako to asi bude trdielko, si zlatá, dík

trdielko149
20. máj 2010

nemas za co 🙂 teraz tu opat zrejme cely vikend nebudem cakame navstevu z vychodu 🙂 tak sa zrejme uvarim a upeciem a vyupratujem k smrti chichi esteze rada variiim 😀

zuzanakarolinka
20. máj 2010

tak prajem pekný víkend, drobec nech sa ukáže v plnej kráse 🙂

atonn1
22. máj 2010

naše svokry sú asi na školení - ako zničiť mladým život. Moja svokra sa mi zdala vždy čudná, ale 14 rokov sme nemohli mať dieťa, tak som si naivne myslela, že keď im dám vytúžené vnúča, že ma budú mať aspoň trochu radi. no veríte mi, že som sa mýlila. Hľadá na mne len chyby, dokonca jej vadí, že kojím. Na moju vytúženú dcérku mi do očí povedala : no nebude to žiadna modelečka, bude mať veľký zadok a hrubé stehná a to mala malinká 6 mesiacov. Je to zlá osoba, neverím, že môj manžel sa narodil práve takejto semetrike!!!!

laila22
22. máj 2010

Baby pravidelne vas citam... 🙂 aj moja ex svokra je skodna...
Mne sa snivalo, ked som bola tehotna ako moja svokra povedala, tym jej falosnym hlasom... ,,Nasi mlady sa rozvadzaju, maju velke problemy,,...ja som sa na tu vetu zobudila a nemohla som spat... Je pravda, ze aj dovtedy sme mali problemy, hlavne koli nej a jej trafenej dcerenke.. A viete co? Aj sme sa rozviedli, ked mala malicka 2 roky. A dovod? Svokra...70% hadok bolo za nu a zvysnych 30% bol uz len dosledok toho vsetkeho.
Ona vazne ochorela a ked mi to manzel oznamil, tak som vedela, ze nase manzelstvo ma dni zratane... On ma uplne vyclenil z rodiny,absolutne sa so mnou o nicom nebavil, ked som sa na nu spytala ako sa ma, tak som sa nedozvedela,nezelal si aby som sla za nou do nemocnice, nemohla som ju ist pozriet, ked sa vratila z nemocnice.... a to ked sla do nemocnice, som si najivne myslela, ze ked pride domov, moze byt u nas, nech nie je doma sama... myslela som si, ze choroba nas stmeli...ale moj muz sa spraval ako keby jeho matka lezala na smrtelnej posteli a ja a dcera sme pre neho neexistovali...pritom choroba mala lahsi priebeh a jeho matka bola schopna sa o seba postarat a fungovat , tym nechcem povedat, ze nepotrebovala podporu a pomoc..., ale ma este dve deti jedno byva v jej dome a jedno cez ulicu.. a ked si mali rozdelit tyzdne kto sa ma ako o mamu starat tak nikto nemohol...
a vrchol bol, ze moj este vtedy manzel, zahlasil, ze bude svojej sestre platit letenky do zaharanicia (mala tam ist studovat) ze hoc aj kazde dva tyzdne, len aby mohla chodit za mamou ale pred tym ako mi to povedal ma upozornil, ze sa mozem ist hned rozviest...jeho sestra nikdy v zivote u nas nebola ani na navsteve, moju malu nikdy nedrzala na rukach, ignoruje ju a svojmu bratovi inak nepovedala ako debil... nakoniec som sa aj rozviedla... a svokre som povedala, ze ked sa s jej synom rozvediem, ona bude mat na tom velky podiel...a co myslite, len robila zle, ale tak falosne, ze jej syn si jej len zastaval... teraz byva u nej...

laila22
22. máj 2010

baby a ked som prisla ku nej za nevestu, tak prve leto zavarala, varila kecupy, dzemi a ja neviem co... boli sme jak konzervarne, so vsetkym som jej pomahala a ta jej chnipa sa musela ucit aj cez prazdniny, cele dni bola zatvorena v izbe a ked sa zavaracka skoncila, tak vyliezla von...
a druhe leto, ked sme sa mali stahovat do nasho domu a ja som zvacsa travila cas na dome, lebo sme uz finisovali tak sa ma striga opytala, aj ty budes zavarat ceresne? a ja na to, ze nie nemam cas, ja si musim robit na dome...tym sa odfajcila, lebo som jej absolutne s nicim nepomohla...keby nedala taku sprostu otazku, tak by som jej pomohla..myslela som si, ze pozavarame spolu a par zavaranin si zoberiem, ale ona bola lakoma aj za pohar, ako som neskor zistila.. 😀 ja som si pre seba pozavarala u mojej maminy, ked som mohla a ked nie mamina mi zavarila..a svokricka veru uz tolko nezavarala a nevarila kecupy a dzemiky... zacala vyhlasovat, ze ved prekoho to budem robit, ved vy sa stahujete... pritom ja som jej neziedla jediny dzem, hrach ani kecup, lebo to ked sme robili, tak furt basnila, ze to ta jej chnipa lubi, ze oni kupenske nejedia, iba domace... 😀 😀 😀 a ked sme sa nastahovali do domu a dotrepala som 2 bedne zavaranin tak exos pozeral, bolo mu trapne, ze jeho mama nic nedala, tak povedal aj mna sa mama pytala ci nam ma dat nejake zavaraniny...tak som povedala, ze netreba, nech si necha, ze mame vsetko a co nemame to si kupime...

felixko
22. máj 2010

ahojte,
mne úplne stačí, že moja svokra je u nás každučký víkend 3 hodiny a musím počúvať jej bezstarostné reči. už ma vytáča do zúrivosti, ja fakt nemusím počúvať, ako má ktorý sused zariadené, kde má s prepáčením kto nasrané, jej nechápavé reakcie na to, keď zistí, že ten alebo ten človek ešte nemá prerobené bytové jadro a pod rečičky, ktoré môžu trápiť len osobu, ktorá je stále doma, manžel jej navarí, uprace...a ju môžu trápiť veci, nad ktorými by sa za iných okolností nemusela vôbec zaoberať. najhoršie je, že potom to príde nám vešať na nos a mne sa to absolútne nechce počúvať 😠

felixko
22. máj 2010

okrem iného, zniesli by ste svokru, ktorá chodí s vami /so mnou a s mojim manželom/ vyberať nábytok do nového bytu, stavebný materiál, podlahy...skrátka všetko, čo sa týkalo prerábky nášho bytu musela vidieť..napr. prišiel stolár vymerať predsieň, musela dirigovať, rovnako kuchynskú linku a ostatné...ja už neviem, či som ja vadná, keď mi to vadí, ale ja mám s mužom svoj vlastný rozum a nepotrebujem ju pri takýchto veciach mať za zadkom. manžel na tom nevidí nič zlé..povedzte mi prosím váš názor? je to normálne, keď do takýchto záležitostí pchá nos????

katka0210
22. máj 2010

Dievčatá moje, ja som bývala u svokrovcov asi päť rokov, áno dobre čítate...
Znášala som všetko, bola som prispôsobivá a tolerantná, aj keď sa nám narodila malá tak som si z jej blbých rečí ako "asi máš málo mlieka" nerobila nič. Potom ako nám malá vážne ochorela sa ukázala v pravom svetle, vyčítala nedoplatok z elektriky, pritom som bola s malou skoro celý rok v nemocnici (na onkológii) a ona na to "veď keď prídeš z nemocnice tak len perieš!" Potom to prasklo a povedali sme si také veci, že už to medzi nami seklo a dobrý rok sa nerozprávame, zobrali sme narýchlo hypo a kúpili byt a mám pokoj svätý, nikto ma nekontroluje a môžem si robiť čo chcem a kedy chcem, to je na nezaplatenie po toľkých rokoch útrap a prehĺtania sĺz!

ianitka
22. máj 2010

felixko, mna by roztrhlo, no mas asi svokru architektku 😉

a akoze manzelovi ta jej asistecia pri nakupoch a zariadovani nevadi??

mihouk
22. máj 2010

Felixko, na tvoju otazku, ano si vadna, ale nie preto ze ti to vadi, ale preto ze jej to dovolis. Prepac 😀 Skoda ze to tvoj muz este nevidi. Ja som to robila tak, ze ked sem prisla, tak sme akoze isli vyberat nabytok pre maleho do izby. V obchode sme len pokukali, ale ja som uz mala davno vybrane cez internet, ved ja viem najlepsie co sa mi hodi. 😝

zuzanakarolinka
22. máj 2010

podobné veci robili aj moji svokrovci, keď sme prerábali byt, načo ti bude taká kuchyňa, nestačí taká, tak som povedala, že nie, že ja tu budem variť a pozerať sa na ňu a koniec koncov mi tu kúchyňu platili naši, ale môj svokor bo zlatý ten nám pomáhal ako vedel, lebo obaja sme boli v práci, ale svokra tá len kefovala do všetkého, a teraz to tak bude ďalej, chudák svokor, ten ju tiež asi len trpel ako som si z toho všetkého vydedukovala a pre pokoj v dome, sa radšej zobral pred ku zvieratá do záhrady

zuzanakarolinka
22. máj 2010

felixko, opýtaj sa jej či by ste nemohli ísť raz sami, že si chcete s manželom popozerať aj niečo súkromné

vivien6
22. máj 2010

ahojte.. ja som novacik na tejto stranke.. ale tato tema ma oslovila asi najviac kedze tu mozem napisat svoj pribeh.. 🙂 aj moja svokra bola super.ked som este nebola tehotna,vsetko v pohodke,mohli sme sa porozpravat,rada som chodila k nej domov,manzel ked bol v praci,ja som travila cas u nej.a potom nastal taky mensi zlom.ked som otehotnela sa to pomaly zacinalo.uz mi prikazovala,co mam jest kolko mam toho jest,zacala ma nutit ked som bola u nej aby som jedla,zacala mi rozpravat ze sa zle obliekam a podobne.a ked som porodila prisiel ten najvecsi zlom.kazdy den sme museli chodit k mojej svokre,kazdy den nam telefonovala,proste nam nedala pokoj.stale ma terorizovala slovami musis kojit minimalne pol roka,nedavaj jej nic ine okrem materskeho mlieka starala sa mi do vychovy.uz ked som pocula ze ku nam telefonuje a ked sme museli ist k nej uz som bola taka nervna.mala ma uz 3 mesiace a stale musime byt u nich 5 krat do tyzdna..terorizuje ma otazkami kedy si ju moze uz ona zobrat domov trosku ,ale mala ma len 3 mesiace a clovek ma strach :Dmoj maznel je jedinacik,takze jej prve vnuca.a on jej nic nepovie.proste si necha skakat po hlave.lebo sa nechce s nou pohadat.ale somnou sa moze?chceli sme si napriklad najst novy byt vecsi.chceli sme ist byvat asi nejakych 10 km od svorky.uz zacala rozpravat ze v ziadnom pripade sa nemozme tak daleko odstahovat.proste musime byt a zit tam kde to chce ona.a myslim ze to bude este dlho trvat.ale uz som fakt psychicke nadne ked ta niekto stale upozornuje a prikazuje co mas robit a nemas pokoj.terajsi novy byt nam vyberala ona a ona povedala co je dobre pre nas teda aky byt.kuchynu nam vyberala ona,vsetko co povie ona musime urobit.casto sa hadame s manzelom kvoli nej.my zijeme v nemecku,moj muz je nemec,moja rodina je na slovensku,moja rodina ju este nevidela len na web kamere,ked som povedala svokre ze v lete chcem ist na slovensko a ze tam chcem ostat minimalne 2 mesiace kvoli mojej rodine uz ma zpizdila ci som normalne tak dlho ze ona ju tak dlho nebude vidiet..uz hladala sto minusov preco bysom nemala vobec cestovat.vobec ju nezaujima ze moja rodina nebola s nou vobec.pozera len na seba ked sme u nej len ona ju ma na rukach,nikomu inemu ju neda.. to je uz choreeeee 🙂

zuzanakarolinka
22. máj 2010

to teda je, pekne choď ku svojej rodine, povedz, že aj ty si musíš odpočinúť a hlavne že si chceš ísť pozrieť do rodnej zeme, ideš a hotovo

katka0210
22. máj 2010

je to choré, svokry dokážu byť potvory a riadne, neviem si predstaviť, že aj ja raz budem svokra, dúfam, že taká nebudem... 😒

zajo79
22. máj 2010

vivien6...ake musime tam ist?? nejdem a hotovo, nech sa aj po hlave odraza. si zvykne. a nech jej muz vysvetli, ze mas mat s malou aj svoj klud a pohodou, nie chodit stale horedole ako kolotocari

laila22
22. máj 2010

felixko - ja by som ju zaskrtila 🙂 ale asi je rada, ze moze ist s vami na vylet... 😀

ta moja exoska bola u nas asi 7x a raz ked prisla na navstevu, co som bola tehotna,dosla ma pozriet jediny krat a to som na druhy den sal do porodnice, tak ked bola na navsteve, tak jej zavolala ta jej chnipa a ona sa zatajila, ze je na navsteve u mna a povedala jej, teraz nemozem rozpravat, mam kamaratku... stara falosna p...
ta tiez nad kazdym ohrnala nos, kazdy bol len hentaky, taky, ale ju pozna cela dedina, co je ona zac, len ja som ju nepoznala, ked som sla ku nej za nevestu... 😀
a tiez ked som povedala, ze som v zahradke trhala zelinu, alebo nieco robila, tak ona mala vzdy viac zeliny, viac roboty, poroste keby som spobenula, ze som vy...la 30cm h...o, tak ona by mala45cm... 😀
ja ked si na nu spomeniem tak mi vre krv v zilach... a po dedine ma ohovora, ze preto som sa rozviedla s jej synacikom, lebo mi nestacilo 35 000 na domacnost a to som ani nevarila 😀 hlavne, ze ked bola u nas striga vzdy videla, ze mam vyupratovane a synacikovi sa vari vonavucka cerstva vecera, ale jej som neponukla, lebo ona ani kavu, ani vodu, ani slane nic nechcela.. tak veceru som jej nenukala, nech sa nazere doma... ale ona len cestoviny vyvarala a v sobotu osuchy a kyslu polievku a nedelny obed uvarila za 30 min, este si aj pokrochtila na gauci... 😀 ona je tip - top gazdinka 😀

zuzanakarolinka
22. máj 2010

laila to s tým h....m bolo dobré 😀

katka0210
22. máj 2010

To moja svokra varila stále ako bláznivá, najradšej husté zaprážané jedlá a v nedelu na pekáč kus mäsa za 20 E len tak padlo... Vyprážala desiatky rezňov a so svokrom ich zjedli za jeden dva dni všetky, ja som u nich dlho bývala a ten smrad z vyprážania mi už veľmi vadil... My sme už vo svojom a skoro vôbec nevyprážam a ani zápražky nerobím, toho môjho učím na zdravú a hodnotnú kuchyňu, lebo tá .... ho nenaučila ani zeleninu a ovocie jesť, len ho stále obletovala a ponúkala jedlom, u mňa musí aj umyť riad aj si nabrať sám, ja niesom slúžka, ale žena!

laila22
22. máj 2010

moja exoska, tak ta len kuracie rezne a kura v nedelu...a furt stonala, ze jej synacik, on len kuracie rezene, alebo kurace prsia napacovane lubi... no veru dal si aj poriadnu stravu, ked som mu navarila...aj z bravcoveho chudeho maska a vselico som ho naucila jest...a ked sme robili pivnicku na dome, taku ,,vodaren,, tak sa starala, ze co tam budeme uskladnovat.. a ja, ze dame tam vrece zemiako na zimu, alebo jablka, mrkvu...a ona zadrela, ze naco sak jej synko zemiaky nelubi, ani jablka neje.. 😀 tak ked jej synko nelubi, tak nikto v rodine ich uz nemusi jest... 😀 baby a to ona v nedelu vyprazila tie rezne, najlepsie v cesticku, aby nemala moc radu a roboty a potom zvysok drbla do pacu, aby nemusela nic varit a synkovi to prazila este 3 dni, to este ked sme spolu chodili,ale to bol ten lepsi pripad... niekedy ked som sa ho pytala co mal na veceru tak 3x po sebe salamovy chleba naveceru...hlavne, ze ja som nevarila...

datkova
22. máj 2010

rizoto a granatír (lacnota 🙂 ) to su najoblubemejšie jedla mojej svokry.. tá ked jej poviem, že sme mali v utorok kuracie prsia s ryžou, sa nestíha čudovat krava, že v UTOROK???? no a? dam si vtedy, ked mi chutí a nečakám na nedelu jak oni, sedlač pripečená.. jaj bože.. to je pripad ta moja Martuška... už sa nad nou len smejem... 😝

katka0210
22. máj 2010

ono je ten vzťah o tom, že keď dáš najavo svokre nesúhlas, tak začne vojna 😉 z mojej svokry nakoniec vyšlo, že ma od začiatku nemala rada a že som prišla s holou riťou a to som mala 20, čo som podľa vás mala asi vlastniť? nehnuteľnosť? potom naznačila, že mi moja mamina nenabalila utierky a taniere 😀 😀 😀 😀 😀 myslela som, že ked má svokra 100 utierok a v zásobe ďalších 100, tak tie odomňa by boli ako na čo? a tanierov má celé sady, chamtavá a hamižná a ešte povedala, že som prišla v jednich bagandžiach, čo vôbec nebola pravda, zatože ona má 10 párov 30-ročných čižiem, čo už dávno nenosí, nemusí každý opatrovať haraburdy ako ona..
A mimochodom, všetky hrnce a aj všetko čo má na varenie má po svojej nebohej svokre, ktorú ohovára každý deň, bohužiaľ, hlavne že tie jej sprosté reči o kolegyniach v práci aká je každá sprostá som musela počúvať zas len ja...som rada, že je tomu koniec!!!

katka0210
22. máj 2010

To moja svokra minula všetky peniaze vždy len na stravu, cigarety a alkohol, a malej kúpila darček len na narodeniny aj to vždy haraburdu nepotrebnú!!! jogurt, alebo banán raz do mesiaca ako darček nerátam!

liliana15
22. máj 2010

katka - to mas pravdu, fakt ked vyjadris svoj nazor, je koniec dobrym vztahom... ona este aj synka proti mne postvala... baby ja som sa od nich odstahovala, ked som bola tehu, lebo sa to tam nedalo vydrzat exos to odmietal riesit a ked som jej isla zazelat vsetko dobre, ze ja sa do jej domu uz nevratim, tak mala telefon nacapeny na uchu a telefonovala synkovi... tomu som samozrejme zatelefonovala pred tym, ako som zbalila veci...a on sa za mnou ani v ten vecer nezastavil, proste jeho ani nezaujimalo co sa stalo, hoc siel okolo ...ona je ina mnipulatorka...
to bolo v auguste a potom, ked sme byvali vo svojom, tak sa na vianoce dohrnula s usmevom od ucha k uchu aj so svokrom a ponukla sa mi, ze mi vybavicku nakupi... pritom cely cas ani raz nezavolala ako sa mam a ja som vlastne neodisla koli nej, ale koli jej chnipe...falosnica jedna...

katka0210
22. máj 2010

Dievčatá moje, aspoň sa mám kde vypísať 😉 svokra s jej dcérou kuli na mňa plány a ohovárali ma ešte keď som s malou ležala na transplantácii kostnej drene a išli mojej Simonke naozaj o život. Svokrina dcéra mi vtedy vypisovala cez skype, že som jej nie dostatočne vďačná za všetko, že keď prídem z nemocnice s malou, že mi umyje izbu a takéto veci. Tie bosorky ma ohovárali aj vtedy keď bolo najhoršie a mala som celkom iné starosti! Tej trúbe som napísala, či sa nehanbí si o mňa odtierať hudu, keď môjmu dieťatku ide o život!!! Zlá, zákerná, falošná, uštipačná, vypočítavá a hlavne sebecká aj svokra aj tá jej dcérenka, bože ako ľutujem, že je malej krsná aj do toho ma dokopala tá bosorka, ja som chcela moju sestru aj o tom musela rozhodnúť a aj zorganizovala krstiny, lebo sama to chcela a rok mi to vyčítala, že ako všetko vybavovala sama, ja by som malú asi ani nedala krstiť, lebo ja niesom moc za kostol.
Poraďte, nedá sa anulovať krstná mama???

trdielko149
22. máj 2010

ajojte baby,vsetky prispevky som citala .. katka ja dobre viem co je to rakovina mas ty teda spinu svokru ked sa takto spravala a jej vnucke slo o holy,bezbranny zivot!dufam ze je Simonka v poriadku a urcite ti robi obrovsku radost 🙂
ostatne baby akoze nemam slov,no vsetky uvedomme si ze mame nase deticky,nase najvacsie zlaticka a pre ne sa predsa nenechame zlomit nejakou zakernou sukou s nazvom svokra 😀😀

mihouk
22. máj 2010

Katka, krsna sa asi anulovat neda, ale da sa vymazat zo zivota, tak hor sa do toho!!! 😀

Inak, navrhujem zorganizovat svokrofest, nech tam vsetky idu a buchnut tam bombu, lebo oni uz fakt nemaju kuska slusnosti 😝

zuzanakarolinka
22. máj 2010

@katka0210 u nás je to podobne, že mi mm pomáha aj v kuchyni, veď sa mu nič nestane, nie je z h...a ulepený, nie? síce s jedlom sme prolémy nemali, oni zdravú stravu, ovo a zeleninu mávajú dosť pravidelne niekedy aj viac ako mäso

zuzanakarolinka
22. máj 2010

@datkova aj moja sa čuduje, keď cez týždeň robím na prírodno, ale nejaké prsia alebo niečo z tohoto sortimentu