Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
27. máj 2010

@katkaag, mozno ma dvoja svokricka pravdu, urobte si malu svadbu, usetrite peniazky a skor sa od nej odstahujete 😀 😀 😀 Davaj na seba pozor, organizovanie svadby zozerie vela nervov a tvoje babo a ani ty to nepotrebujes. Ja som organizovala svadbu na dialku a aj tak som bola na nervy so svokry, lebo sa do vsetkeho rada miesa a organizuje. Ja sa poznam, keby urobila nieco co sa mi nepaci, tak na nu nakricim a preto pre klud v rodine som ju z toho uplne vynechala a neprosila ju vobec o pomoc.
Pekne zasnuby v nedelu, uzi si maslove kolaciky a ani nevies aku chut si mi nimi urobila. My sme tiez mali maslove a cuduj sa svete, boli super, neskysli. Ozaj pocula tvoja svokra ze existuju take divne kockate veci a volaju sa chladnicky????? 😝

renika80
27. máj 2010

aj u nas, ked sme oznamili, že sa ideme brat, tak povedala: A co bude dosledkom? Hned som jej odvrcala, neboj sa, nie som tehotna. To ju este viac nasralo, lebo si myslela, ze jej synacik si ma vezme, len ked bude musiet, o tri roky som otehotnela, isli sme im oznamit, že budu mat vnuca, tak si predo mnou hned zapalila, tak som jej povedala, ze bud prestane, alebo idem prec, cele tehotenstvo som s nimi bojovala, aby v mojej pritomnosti nefajcili, kebyze som s nimi makka, tak by si nerobili s tym starosti, esteze v tej mojej svokre sa muz sklamal a otvorili sa mu oci, ja by som radsej opustila muza, akokeby som nadalej mala zvladat ten teror s nou, nastatstie dost skoro som ho naviedla na to, aby si vsimal jej urazky a narazky, aj ona bola expert, snazila sa vtedy, aby to nikto nepocul, ale ja som na nu zacala upozornovat, ze pocul si, co povedala tvoja matka, so svokrami treba tvrdo a nekompromisne, pekne slovo na ne neplati, nedajte sa baby, drzim vam palce, naco drzat pokope taku rodinu, ktora nefunguje, myslite na seba a na svoje deti, aj muz si musi uvedomit, ze vy ste na prvom mieste, ked budete nervozne zo svokry, tak sa to odzrkadlí v kazdej sfere vasho zivota, budete nervozne aj na deti, co si budete neskor vycitat a take mrchy su schopne proti vam obratiti aj vlastne deti, snazte sa cim skor osamostatnit, bez toho to nejde, ked s nou zijete v jej domacnosti, tak moc vyskakovat nemozete, ja som do vtedy kvvoli tomu ani nechcela dieta, sice sme byvali u muzovej babky, ale svokra byvala velmi blizko,to by som asi vrazdila, keby ma po porode "chlacholila" moja svokra. Byt sme kupili na uplnom opacnom konci mesta, povedala som muzovi, ze blizsie k nim nie som ochotna ist byvat, to bolo nase najlepsie rozhodnutie 😉

renika80
27. máj 2010

Ozaj k tej svadbe, my sme ju zorganizovali s muzom , nikto o tom nevedel, oznamili sme im az hotovu vec, ze len musia prist, usetrili sme si mnoho nervov, do nicoho nevedeli skocit, len potom na svadbe si nenechala ujst svoje ustipacne poznamky a uniesla ma so svojimi sibnutymi kamaratkami vecer o pol deviatej, skoro sme havarovali, tak isli rychlo, vsetci svadobcania z nej boli znechuteni, potom nas nastastie muz nasiel a poriadne im to natrel, normalne im vulgarne vynadal, aj pozerali ako vysinute, ale jej to vobec nedoslo, strasne to je primitivna osoba

srdcko81
27. máj 2010

Caute 😉
Baby najhorsie je asi taký typ ze ju poslete do p.... a ona sa tvari ze nic nepocula a nadalej sa na Vas priskvarene usmieva ze by ste jej taku strelili ze by jej zuby vyleteli-mám takú fajnovu-furt si melie iba svoje poviete jej ze to nechcete a ona aj tak si spraví po svojom 😉 Nebývame tam-ale musíme prist kazdu nedelu-podotýkam nedelu-lebo ona v sobotu vari a pecie aby sme to v nedelu mohli vsetko zozrat 😠 😠 Tuto nedelu sme boli na vylete a mamicka to takmer nezvladla-trikrat nam volala a vracali sme sa az o nejakej 20.30.-tak nám vyvolávala ze ona piekla pizzu a ona nám ju musí doniest-az ked manzel na nu naziapal tak sa skludnila-ved kto má naladu ked je unavený a chce si hodit slofika a pripravit sa na dalsí týzden vybavovat svokru o 9viatej vecer?A kazdu nedelu nas vystraja a mava za nami div si nohy nedoláme a uteká rovno autom aby vsetci susedia videli aká je ona mamicka-ale najhorsie co je ze nas furt oblizuje-ja to tak nenávidím a manzel jej to povedal z ostra ze nech ma nebozkáva ze to nemám rada-viete kolko to vydrzalo?týzden a potom dalsiu nedelu uz ma isla pobozkat a predtým skonstatovala ze ona vie ze to nemám rada a cmuk,cmuk-tak ked viem ze nieco niekto neznása vtak to asi nerobím nie?Mne uz je na grc ked vidim ako sa ki mne blízi-lenze jej sa neda nic vysvetlit ona je ako naprogramovana na jeden program a to je ten jej-vsetko podla seba a aj ked vie ze robí niekomu na truc tak aj tak to robí po svojom..... 😠 😠 😠 😝 😝 😝

alenka77
27. máj 2010

😀 😀 😀 tak som sa dobre pobavila...ta moja ma nastastie nepotrebuje cmulikat, ale nezbudne pripomenut, ze moj muz sa s nou mojkal az do 15 rokov, to pocuvam stale...a ze on ma rad delikatesky, ktore ona navari a podobne perly. je vsak pravda, ze ked je tu ona, tak ja citim take napätie a tak ma znervoznuje, ze sa vzdy s manzelom pohadame, lebo kazdy sa na jej reci pozerame inak. ked tu bola naposledy, nerozpravali sme sa skoro cely tyzden. joj, tak nam je dobre ked ju nevidim. uz ked telefonuje a pocujem jej hlas, tak mi kypi zlc. vcera volala, ze nakupila nieco pre nasu malu a musela som pocuvat: vies, to je taky kvalitny material, to je znackove, vies, ja uz jej len znackove veci kupujem....blablabla. no lebo my ju obliekame do vreca, do kelu!

cikyta
27. máj 2010

Juj,mať tak aspon polovicu vašich svokier 😔
Nemám žiadnu a tiež to neni bohviečo.
Nemať pre dieťatko babku,ktorá ho trošku tak správne rozmazná,upečie koláčik,sem tam postráži, somnou vymení pár slovíčok o manželovom detstve atd...atd...
Veru,neraz mi to je tak luto,ked vidím,ako od susedy odchádza rodinka cez výkend a oni si ešte z dialky kývaju,ako sa kamoškinej malej po narodení zložili babky na náušničky,ako beží po parku drobec a kričí: Babkaaaaaaaa.....

Viem,nie všetky svokrušky su ideálne a viem,že existuju aj doslova strigy ... ako napríklad aj moja mama. 😔Ved aj skrz nu sa segra musela rozvádzať....ale to je o inom....
Tým pádom už nemám ani z mojej strany babku 😔pre dcerku...

Všetkým želám len tie najlepšie svokričky na svete a za pár rôčkou sa snažme nebyť TIEZ tými zlými svokrami my 😉

depecko
27. máj 2010

alenka-tak u nás to začalo tak,že ona bola sladká ako med,ja šťastná že aká dobrá svokra,ale prejedla sa mi hneď,keďže sme v jednom paneláku,jej časté náštevy a kontroly boli čím ďalej tým menej príjemné,ale ona to nevedela odhadnúť 😝 Ja som trpela 5 rokov,niekedy potichu,niekedy nie,ale manžel nechápal,on to bral že jeho mamička nám chce dobre a hotovo.Snívala som o inom bývaní,ale nevidela som z toho východisko tak som len často chodila do môjho rodičovského domu,ja už maminku nemám,len ocina,ale tam je všetko ok,dokonca aj mm si veľmi obľúbil ocina-ako vlastného,keĎže s vlastným má také "vlažné vzťahy.
A stalo sa to,o čom som tajne snívala,že prišiel čas keď to aj mm začalo vadiť,tie jej návštevy,kontroly,otázky..viac ako intímne.. a padlo rozhodnutie že sa sťahujeme..Svokra revala ako tur,ako keby sme išli do Ameriky....Ešte skôr keď som si aj chcela s ňou vytýčiť nejaké mantinely,nešlo to,buď to skončilo tak,že začala revať,alebo gúľala očami ako psík,že veď ona nám chce len dobre,a boli sme tam kde sme nechceli byť.Veľa šťastia tebe,aj ostatným. 🙂

srdcko81
27. máj 2010

alenka-svokry vzdy najlepsie nakupia to nevies? 😀 😀 😝 Mne sa najviac páci ked kupi mojmu mm na narodky alebo meniny nejaku koselu alebo mikinu-a on jej to vzdy necha tam ze sa mu to nepáci a svokra beha a vymiena-no ale uznajte aby mladý chlap chodil vo vysívanej koseli to je vrchác 😝 😝 😝 😝

poki10
27. máj 2010

srdcko, vysivanej? a co je tam vysite? 😀 😀

katka0210
27. máj 2010

Ja som nechcela svadbu kôli svokre, lebo viem aká je ona hlavná organizátorka, ja som chcela len malú so svedkami a radšej ísť za ušetrené peniaze na dovolenku, vedela som, že ona by to neprežila a frflala by mi po zbytok života. Dnes sme však tak rozhádané, už rok sa nerozprávame, tak si spravím všetko po svojom. Ona by neprežila, keby sa všetci na našej svadbe nenažrali do prasknutia a netancovali na ich dedinské vykopávky do rána!!!
Tiež si so svokrom hojne popíjajú v špajzi a tvária sa akoby sa nechumelilo, fajčia každú polhodinu a svokor ťažkú cukrovku a tlak vysoký a napchávajú sa vyprážaným a presoleným!
Celý život o svoje zdravie nedbajú, nenašetrili deťom ani cent deravý a nikdy pred tým ani pri mori nebol môj drahý, takže zhrniem, v prvom radi sa dobre nažrať, vypiť si, fajčiť a len na narodeniny kúpiť dieťaťu nepotrebnú haraburdu!
Keby lakomosť kvitla, boli by samý kvet!!!

srdcko81
27. máj 2010

poki-no to taka flakatá kosela a akoby zlatou nitkou vysite stvorlistky-mám taký dojem ze sa to nosilo tak pred 15 rokmi a hlavne starsie rocníky 😉
cikyta-ono je to ptavda ze mala nemá babku-ale ak má mat taku ze by Ti narusovala tvoju vychovu-tak radesj nic fakt-mimochodom Ty mas strasne krasnu malu-tie vlasky nemaju chybu 😵
Baby keby sa tá moja chcela narazit a nerozpravat sa-ale ona sa fakt tvari ze je vsetko v poriadku-mám problemy a chodím k lekarovi ktorý je z rodiny a pozná ju a on mi hovoril ze najlepsie by bolo keby mi dali vsetci pokoj ohladom detí-lebo ze ja potom viac stresujem ze mi bezia roky a nepridava mi to po zdravotnej stranke-a ked som mu povedala ze ako to mám vysvetlit svokre-tak mi povedal ze to nevie-lebo ju pozná-zavolal si manzela a nakázal mu aby mame dohovoril-myslíte ze to pomohlo-akoby nic a svokra nadalej rype s vnucatom-ja uz ked tam mám ist tak uz som zufala ze co zase bude rozpravat......

cikyta
27. máj 2010

Srdcko-Silvinka dakuje za pochvalu frizury 😎

imarikai
27. máj 2010

cikyta ja som mala dve svokry ale ani moja mama nerobili veci ako,,,,,,,,/ ktorá ho trošku tak správne rozmazná,upečie koláčik,sem tam postráži, somnou vymení pár slovíčok o manželovom detstve atd...atd... / 😉

srdcko81
27. máj 2010

Katka ked sme pri tom jedení-tak ja mám specialnu stravu a nesmiem vyprazane mastne atd.A urobila salat taký so zeleninou a povedala mi ze tam je biely jogurt-tak som si dala a ked som ho zjedla tak mi povedala ze ona tam dala aj majonezu-no mna skoro vykotilo 😠 -ja som to nespoznala este som ju chcela pochvalit ze ako ho dobre dochutila 😅 a jej asi robilo radost ze do mna vpratala nieco co nesmiem 😠 😝

srdcko81
27. máj 2010

cikyta-ze pozdravujem Silvinku-je zlatunka strasne 😵

cikyta
27. máj 2010

Imarikai-hold smola.
Ale ruku na srdce,pár príspevkov,čo su v tejto teme...nieje o zlých svokrách.

imarikai
27. máj 2010

cikyta moja druha svokra žije ako 30 ročna život si uživa a radosti ako vnučence tak to len na chvilu ale ma svoj život osobne mi to vobec nevadi najlepšia svokra je taka čo byva dalekooooo 🙂 ale kamoška ma dobru svokrušu ta si ju nevie vynachvaliť 😉

lenka3007
27. máj 2010

baby ako tu píšete tak mam pocit že všetci naši chlapi si mamičkinými maznáčikmi... Moj je tiež, moja mamička toto, hento, a bozkáva ju, a obíma... ale zas si zastane aj mna.. ani nie pred mamou, lebo zatial vychádzame dobre, ale pamatám si že ked sme sa dali dokopy, tak sa jeho starým rodičom nepáčilo že si našiel ich vnúčik slobodnú mamičku (oni sú velmi veriaci) a vtedy sa moj drahy povadil so všetkými a počula som ako do telefonu vynadal aj mamine, že sa može kašlať na takú rodinu, ked ho nepodporia a tak... teraz to vypadá, ako že ich to už prešlo, síce jeho dedko si neodpustí nejakú tú poznámku, ale neni sme tam často tak ma to nejako nedráždi, akurát si tam pripadám divne...a ešte ma napadlo, či len chlapci su taky maznáci, že im mamičky nedajú pokoj ani po tridsiatke alebo aj dievčatá? lebo ako sledujem moju mamičku tá sa do nás nestará, pomože ked ju poprosím, poradí ked ju poprosim a ked vrčim na draheho, dokonca si ho aj zastane... tak neviem...

mihouk
27. máj 2010

@lenka3007, myslim ze maminky su tiez take iste, ja mam tu svoju rada, ale som aj rada ze byvame dalej, lebo tiez sa rada montuje, ale na rozdiel od svokry jej poviem kedy stacilo. Ja mam s mamou iny vztah (drahy ho nechape) ked robi blbosti, tak jej kludne poviem ze je koza (v dobrom), mm ked to pocul prvy krat, ostal zrhozeny co si to dovolujem a mama mi kludne povie ze ma mala radsej splachnut ked som bola mala a ze mam mala viacej bit, lebo neposlucham. Ked som zartom povedala svokre, ze zle draheho vychovala, tak sa normalne urazila a od mm som mala hubovu, lebo mamicka si to zobrala vazne. No co sa roztrham, ze nerozumie kedy srandujem. Neviem ta rodina berie vsetko vazne a negativne, ide ma z toho trafit.

lenka3007
28. máj 2010

@mihouk ja zas poviem svokre, že dodko je jej maznáčik, ona sa zasmeje a povie, že "veď ked on bol taky maličky, zlatučky. nie jak jeho sestra" (jeho sestra je nervák od narodenia, ale taký, že sa cudujeme že ešte infarkt nedostala) ... ale zas ked robim krik aj s nim aj s malým že neupratali po sebe, svokr ho hned zdubká, že aby ma posluchal...

katkaag
28. máj 2010

mihouk....dakujem....vcera ma ale uplne odrovnala...povedala, že jej tie nase zásnuby tento víkend vobec nevyhovuju...tak som mojmu drahemu povedala, nevadí urobíme si bez nej....a este to zaklincovala tým, že povedala, že sa hanbí zato že som tehotná....no p...a aj moj drahý riadne na nu nakrical nadal jej a ja som jej povedala ze nech ze nase babo bude mat strých rodicov...teda mojich rodicov a ich nepotrebuje....toto si od nej nadosmrti zapamatam a ta osoba nepodarená obmedzená u mna skoncila...takže tak...sama neviem ako nakoniec zorganizujeme tu svadu ale pravdu povediac po tomto ozaj svadbu radsej bez nich...otrasná pretvárka ta jeho mater 😠
možno ešte nepočula o tej chladničke..kedze len prednedávnom vdaka mne objavila susiak na prádlo 😲 doteraz len somrala ze aka je to zbytocnost ked som povedala ze si to knim dotrepem...a už zrazu má aj ona 😠

mamutka
28. máj 2010

baby, mate to pestre....ja zase uvazujem, ze sa prestanem s tou castou rodiny stykat uplne...nech som za zlu, ale uz sa to dalej neda.....byvaju sice daleko, ale ked sa stretneme, neviem to uz dalej znasat.....vobec si neumyvaju ruky po wc! sedi tam 20 min a ide mi rovno k dietatu, chyta ho, naposledy sa malemu zuby tlacili, stale rucka v puse, ledva som to vydrzala tam tych par dni....keby sa zub uz prerezal a mal by otvorenu ranku, tak chyti infenciu a ani jest by nemohol.....cez slamku nevie, tak by skoncil v nemocnici.
dalsi bonus je, ze po nas svokra vzdy krici....nabozenska fanaticka, ledva ZS ma, tak len hucit ake debiliny, ziadne rozvite vety, len drbe ako zijeme, ze sa nepoklonime pred kazdym kostolom cestou cez cele slovensko a tak....
ja som to dlho znasala, vzdy ma mm uprosil, nech jej este dam sancu, ale vzdy to bolo rovnake, rano o 6 ide do kostola tak tresne dverami, lebo sa zle zatvaraju, maju ich dajake rozkopane, pritom sa mi celu noc maly prehadzoval, ledva som ho nadranom uspala a ona takto.....
to s tymi rukami po wc im uz mm hovoril,sluboval, ze to uz bude ok, ocividne uplne seru na to.....neziju na pusti, vody maju dost v panelaku, proste ja to beriem tak ze voci mojmu dietatku nemaju ani stipku ucty, lebo ked pomynieme zdravotne rizika, ako zltacka a pod, tak je to proste hnusny humus.....
este ked som to povedala svagrinej, tak na mna kricala,ze som chudera, sprosta krava, co klame...tolko k tej ich krestanskej vychove a laske k bliznemu...
nam huci stara ako zijeme....roky sa s mm pozname, vzali sme sa a tesne predtym kupili byt, po vyse roku sa maly narodil a jej sa nepaci ako zijeme....dlzoba na cely zivot na krku koli hypo, vsetky uspory v haji koli prerabke a svadbe a ona sa pred svadbou nechala pozvat do rima, letecky, lebo tolko mm pilila usi, ze bol s ocom na vylete, ze aj ju musi zobrat, tak to nevydrzal a vyhodil 14 tisic za ten vylet s nou.......pritom ked mm bral oca na vylet,tak sli za lacno, mala ist aj ona,ale bola chudatko chora....klby ju bolia...az tak, ze cely zivot berie plny invalidnym neurobi doma nic, vsade bordel a spina, robotu nema a ked ide na svadbu, tak odhodi topanky a skace naboso ako 15 rocna koza......tak ju klby bolia,ja viem co su bolave klby a veru tak tancovat by som nevladala.....
tak som sa trochu vyzalovala......ach jo
pevne nervy vsetkym preajem...

srdcko81
28. máj 2010

no krasa mamutka-tak si mi pripomenula ako to chodí u mojej svokry-pride jej podarená dcerenka hlavu vopcá do hrnca a zozerie rovno zo zufane s ktorou sa potom naklada vsetkým-ja tan bejen nehrozí lebo mi je z toho na zvracanie-jej druhý synácik-ktorý uz je doma dva ro´ky nezamestnaný-chodí stale bosy-nechty na nohach má take ze moze skrabat parkety-sadne si do obyvacky nohu si vylozi a drží si ju v ruke a potom sa tou paprcou spara v jedle co je na stole napr.oblozená misa-no hnus kentus ja sa idem povracat.To su navyky co?Ja som jej to povedala ze je to nehygienixke ale myslite ze to pomohlo?ved nech si deti daju.......

liviaf14
28. máj 2010

@katkaag, no ja to mám podobné. my sme svokre radšej ani nepovedali o krstinách, lebo sme tam proste nechceli počúvať jej prišvacnuté reči, užijeme si ich aj inokedy 😨 a také jej typické podupkávanie nohou, keď je nervózna a necíti sa v spoločnosti dobre, to sú návyky, hrúza 😠
ja som len rada, že mm stojí pri mne, už dávno sa mu otvorili oči, aká je jeho mater, tak našťastie má zdravý rozum a riadi sa ním. svokra dobre vedela, že nie je pre mňa jednoduché otehotnieť a predsa rýpala, že už by sme mohli, už by sa patrilo...... no otras.... a teraz keď máme malého, tak si ho ani nevšimne, a keď náhodou ju to napadne, že existuje, že sa mu prihovorí v kočíku, tak zásadne v špinavom oblečení, špinavými rukami, tiež má otrasné hygienické návyky, fuj. a keď tu spomínaš sušiak na prádlo, moja svokra sa poriadne vešať prádlo naučila podľa mňa, dovtedy vešala hlava-nehlava.... jaj sa musím len smiať 😀 ale samozrejme, tá najsprostejšia som tu ja a ja vlastne môžem za všetko zlé, čo sa u nás udeje....... no čo vám budem hovoriť 😅

poki10
28. máj 2010

srdcko, chce sa mi vracat, fuuuuj 🙄

misss
31. máj 2010

Trošku na uvolnenie 😀 😀 😀 :
* Príde chlap z krčmy domov, vo dverách stojí nastúpená svokra s metlou a chlap sa jej pýta:
"Zametáte alebo odlietate?"

* Prišla svokra na návštevu k dcére. O hodinu prišiel manžel a pýta sa svokry : ,,Ako dlho sa tu chcete zdržať? '' Svokra odpovie : ,, Kým vám nebudem liezť na nervy. '' ,,A to si nedáte ani kávičku?'' odpovedá.

* Manželský pár je na prechádzke a idu okolo družstva..Muž zbadá húf kráv a povie žene: "Drahá, nechceš pozdraviť rodinu?" Smiech..
Žena na to: "No, svokrovci!!!"

alenka77
31. máj 2010

🙂)))) ked som si precitala vase prispevky, som si uvedomila, ze mozno trochu prehanam, a ze to nemam az take hrozne...aspon teda s hygienou, s fajcenim a toleranciou vobec nie. Jasne, ze moja chce byt az moc superlativna, tak si dava pozor na kazdu prkotinku a na svoj vek sa trochu viac predvazda, nevaha sa sama vychvalit, aka je uzasna, ale asi by som sa mala naucit to nejak nebrat vazne a osobne tie je poznamky a nejak sa nad tym povzniest. ja neviem, niekedy premyslam, ze je urcite aj chyba vo mne, ze ma hned od nej vsetko podrazdi, mozno keby som nad tym kyvla rukou, tak by sa mi lahsie zilo. ale dakujem vam velmi mi pomohlo, ze som si mohla ulavit aspon takto, ked v mm oporu v tomto smere nemam ziadnu.

renika80
1. jún 2010

bazen pre svokru

laila22
1. jún 2010

pekny 😉

katka0210
1. jún 2010

Ako uliaty 🙂