Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nivejka
25. jún 2010

moja svokra mi pred pár rokmi urobila peklo-chcela nás rozdeliť s manželom ,,jediný jej dôvod bol,že sa jej syn zamiloval a asi nie podľa jej gusta,, prestal dotovať netere a všetky okolo seba a proste si založil svoju vlastnú rodinu....
pourážala ma až na samé dno,lebo že vraj ja ho vyciciavam(pritom som nikdy nič nechcela)..je toho veľmi veľa asi na malý román...teraz sú už tomu 3roky,čo sa samozrejme manžel postavil na moju stranu a nekontaktujeme sa s jeho mamou ani sestrou....bolo to čisto len jeho rozhodnutie...a poviem vám mám --svätý pokoj---

bubbles
25. jún 2010

@mamutka dikes, ale dali starsiemu synovi 4-izbak byt, a moj sa namakal na dome, doteraz tam hrdlaci, spolovice je uz na neho napisany... sice keby sa vyskytla robota v meste, isli by sme tam, ale on ma starych rodicov a uz teraz ho psychicky vydieraju, ako nevladzu, tak by kazde poobedie upaloval 60 km k nim - skontrolovat, pomahat... a nechce byt nevdacny ako starsi, ktory ich len vyuziva... no neboj, vie si povedat svoj nazor a zastava si ma... aspon daco...

adriana7
25. jún 2010

marcelkatt,
to s tvojou maminkou mi je ľúto, maminka chýba aj keď máš 105 rokov..

a tvoju švagrinú tiež "odstrihni", svokre to bude vždy dcéra a ty len nevesta.
ozaj, vieš, čo moja svokra urobila vtedy s tým tričkom? Dala ho švagrinej - svojej dcére, ja som jej ho na oslave pochválila, a ona, že mám ho od mamy. Svokra sa jej ale zabudla pochváliť, že ho má odo mňa....

adriana7
25. jún 2010

a bubbles,
prečo si chceš zmeniť priezvisko? nie je to len kapric, lebo svokru nemôžeš ani vystáť? Vieš, ono je to veľa zmien, od občianskych cez všetky archívy, stále s tým budeš mať komplikácie a bude ťa to stáť veľa problémov (na slovensku nie si v amerike, tu úradníci fungujú systémom jedna pani povedala, dosť neprofesionálne)
A čo sa týka majetkov,
na nás svokrovci stále skúšali, že ako nie po našom, tak vás vydedíme. Tak sa môj zlatý manžel na jednej oslave postavil a všetkým aj svojim súrodencom oznámil, že sa vzdávame veškerého majetku, ktorý by nám niekedy niekto chcel dať. Mala si videť ten výraz tváre zúčastnených... Ale vieš ako ťa to oslobodí !!!
Keď sa na to pozrieš z druhej strany, spíš stále len na jednej posteli, ješ z jedného taniera, bývaš v jednom dome a vozíš sa na jednom aute. My sme sa sťahovali po podnájmoch celkovo 7x, kým sme neskončili v našom domčúriku na dedine s hypotékou do 53 rokov. Ale je to moje a mám pokoj...
Keď švagriné začnú na seba zazerať, a rozprávajú mi (každá zvlásť), že tá dala svokrovcom na strechu a nemá to podpísané a dcéra nedala nič a vraj jej chceli podpísať 1/2 domu, ja sa len sladko usmievam, mňa už to netrápi.
Trápi ma, keď moje deti ochorejú, ak máme na seba málo času, ak im v škole niekto krivdí. Idem, vyriešim.
Ale majetky? v tomto som už nad vecou...

ankalv
25. jún 2010

mňa svokra neznáša už len preto že sa jej synáčik rozhodol oženiť,ona totiž čakala že bude celý život žiť s ňou.ona sa pred ním snaží tváriť akože ma má rada a ja jej len ubližujem,ale mne manžel hovoril ako ma ohovárali už pred svadbou aj so švagrinou,ktorá je čistá kópia svojej mamy.vkuse nám rozkazovali kedy kam máme chodiť...nie raz mi vykrikovala že jej beriem synáčika,ako si to predstavujem... a potom s ňou mám vychádzať??keď som kvôli svokrinmu a švagrininmu neustálemu rýpaniu skončila na rizikovom tehotenstve,pretože nám švagriná pod balkónom vykrikovala aká som sviňa a ja som z toho stresu krvácala,mala som zle výsledky a musela som chodiť do BA na vyšetrenia,povedala som DOSŤ a už sa s nimi nemám o čom baviť.Okrem toho som za posledné 2roky bola 4 krát v nemocnici a nikomu nenapadlo ani poslať sms či vôbec žijem.Držim Vám palce baby 🙂 🙂

mamutka
25. jún 2010

@bubbles joj, je to ako pise adriana, dobre spravili a maju pokoj....ono aj tieto zalezitosti, ze dom je uz skoro na neho a tak, aj to sa este povlecie a nikdy to nebude celkom vase, kym budu stari tam a nemas ani istotu, ze to uple prepisu na toho tvojho.
manzelstvo sa ma zacat s cistym stitom, zbalit sa a tvorit si svoj domov, ja ti prajem len to najlepsie, pisem len to ako citim ze to je, ako to zo vsadiat citam, pocuvam, ako zijem ja....radsej hypo na krku, ale len my vo svojom a nie pletky....
vy date do toho vsetky prachy a napokon sa este rodicia budu mykat ked to budu mat uplne prepisat na tvojho manzela, napokon, ak to prepisu na neho darovacou zmluvou, tak by to bolo len jeho, nie tvoje, ale to uz prehanam...
radsej si spocitajte, kolko do toho tvoj priatel uz dal a porovnaj s tym, kolko este da, lebo este iste budete prerabat, este sa naopatrujete starych a pod....
a to citove vydieranie je hnus, neviem ako na tom su, ale su dvaja, nech si pomahaju, syn musi zit svoj zivot a nech si nemysli ze im bude den co den pomahat...ved ked budete mat deti, bude pomahat tebe ked dojde z prace, alebo to akoze ty budes v noci hore s babatkom, prip.potom s chorym dietatkom, cez den makat, vecer si nesadnes, lebo muz ti nepomoze, bude starych opatrovat??? no dakujem pekne, ziadne take....
jasne,rodicom pomoct treba, hlavne ako su nevladni, ale ako citam, tak su to pekni manipulatori, ty si uz teraz kopu veci prisposobila im! a oni stale nie su spokojni.....

mamutka
25. jún 2010

@ankalv ja mam tiez bohovsku svagrinu! tiez mi nadavala uz par krat do telefonu, napr.preto, ze ona ma narodenin.party a my nechceme prist - darmo jej 10 min opakujem, ze maly v noci ochorel, nemoze dychat, kasle, ze sme boli hore celu noc a na obed tiez nevedel zaspat, len sa potil a prehadzoval v postielke, no hrozny pohlad 😢 ona na mna blacala, ze si serem do huby, lebo ked maleho mozem zobrat von, mohol ist aj k nej.....to nepochopila ze som ho dala do kocika na prechadzku, nech aspon tam sa upokoji a pospi, ze ho nebudem davat do auta a tahat na oslavu, ked je vycerpany a viem, ze v aute by okamzite zaspal a potom co? to si mam dieta nechat spat v odparkovanom aute, alebo ho budit koli trapnej oslave? ale tupana nepochopi....ona blacala aj ked sme s rocnym dietatom odmietli ist na jej uzasnu silvestrovsku party, ze sak on pojde spat podla nej a my budeme oslavovat...jasne, moje dieta co sa budi kazdu chvilu a chce cucnut, ja by som bola pri nom, ostatni by oslavovali a samozrejme by ho to cele budilo....mo taka je blba, ze to clovek nevie ani popisat....taketo veci vyzaduje...
ked bol chory, tak blacala, ze co z neho robim stred vesmiru, ze ci ona ma svoju party tomu prisposobit??? no viac mi netreba, skoncila som s nou!

adriana7
25. jún 2010

mamutka,
máš pravdu, keď sa odosobníš od cudzích peňazí, zistíš, že si môžeš vyskakovať, ako ti príjem dovolí, my sme si na začiatku museli vystačiť s garsónkou, a teraz máme dom
bublles,
minulosť nezmeníš, ale snívať sa nenechaj odradiť, my sme aj v tej gasónke snívali o domčeku a robili sme všetko pre to aby sa to raz stalo (nie čím skôr, ale raz určite)

a ak ti budú chcieť svokrovci niečo dať, môžu aj o 30 rokov, brániť im nebudeš, ale prosím ťa, nespoliehaj sa na to a neporovnávaj sa so švagrom či švagrinou. Ono by sa ti ešte mohlo stať (ako teraz mojim svokrovcom), že ich rodina sa ohradila proti babkinej poslednej vôli, vraj nebola už pri zmysloch (chúďa, brániť sa nemôže, bo je už na pravde božej), teraz sa skúma závet, grafológ, právnik, len ich to stojí kopec peňazí a nervov...

Sadnite si s mužíčkom, dohodnite sa, čo podniknete v kľude ďalej, a riešte si LEN SVOJ život.
Vieš, ono je to tak, potrebuješ byť vyrovnaná a kľudná, aby si muža večer nečakala nabrúsená ako fúria, aby si nevybuchla na svoje dieťa neprávom len pre to, že ťa nasrdila svokra, to si potom rozbiješ vzťahy aj vo svojej rodine.

A potom vysyčíš, a bude ti ľúto, že si capla dieťaťu alebo odvrkla mužovi, že vlastne nie si o nič lepšia ako tá svokra...

adriana7
25. jún 2010

mamutka,
a vieš na čo je na mobile tlačítko "červený telefónik"?
no predsa na všetkých, čo na nás cez telefón jačia...

gumimaci
25. jún 2010

@adriana7 takto to vidim aj ja... sice byvame v podnajme, nemame nic navyse, ale necakam, ze mi niekto nieco da, a ani z mojej alebo partnerovej rodiny urcite nebudem pocuvat, za co vsetko by sme ima mali byt vdacny... a ver tomu, ze niekoho to dost se...e, ze to nemoze pouzit, ako relevantny argumet 😉

bubbles
25. jún 2010

@adriana7 no tak pozor, ja sa velmi snazim, aby sme spolu dobre vychadzali.. a mam v povahe, ze za vsetkym vidim radsej to dobre... to co som tu pisala, uz som bola mimo... drahy ma 3 dni do statnic a oni v noci zacinaju riesit taketo veci? do druhej v noci!!! co je starsi syn, dostal od nich 4-izbak, zariadeny, no kradne a pije, tak ho vyhadzuju z roboty po 3 mesiacoch vzdy, ona nikdy nikde nerobila, maju len SS skoncene, narobila si decka a aj ked jej svokra nasla pracu na doma, kde by vsetko dostala, odmietla... byt zalozili, ani sa nepriznali, az ked ich takmer vyhodili na ulicu.. aj potom ked im svokra posielala prachy, predrbali ich, neplatili... ta truba jej nadala do krav, ked sa byt vyriesil, synacik ju aj o ten chcel odrbat... ale stale su dobri, lebo si nechali svoje meno? podla mna hlupost... ale ohanaju sa tou "úctou"... si ich nevazim, lebo si chcem nechat svoje meno.. ale zase kruci, ved ja nechcem, aby si ho on bral... ale nejaki cudzi mne idu diktovat, ako sa ja mam volat? tak toto nie, az takto so sebou zametat nedam... a ked este vidim, ako vsetci na poli dru (pravdaze im musim pomahat, aj ked mam alergiu, ekzem, neznasam slnko a bridia sa mi chrobaky - plus z domu na hrdlacenie na poli nie som zvyknuta, hoci byvame v dome), cize oni dru a nepojedia to vsetko - ale musia mat aj pre druheho synacika...a on sa im smeje do oci, deti im neukaze, uz minule ked im isli odniest nejake darceky, deti plakali, lebo ich nepoznali - ale furt sa im budu pchat do zadkov, nevdacnikom, platiti byt, pozicky... a moj zlatik na nich stale maka! popri svojej skole! a odteraz mu mat hovori, ze na smrtelnej posteli ho popyta, aby sa o toho debila postaral!! tak by sa nemala inac k nam spravat, ked vie, ze henten sa o nu nepostara, ale MY dvaja???

marcelkatt
25. jún 2010

@adriana7 máš pravdu maminka mi moooc chýba a navždy bude. Tiež som uvažovala nad tým, že sa nebudem stretávať so švagrinou, alebo menej, lebo ona mi všetko referuje a mňa to potom trápi a neviem, či je úprimná, alebo hrá na dve strany. Netuším.

ankalv
25. jún 2010

@mamutka no tak to je tiež vydarená švagriná a super teta keď ju viac trápi Silvester a oslava ako zdravie jej synovca.asi nemá deti keď to nechápe!k nám raz o 21,00 večer ked malý spal švagriná doletela že ho ide pozrieť ako zmyslov zbavená ma prestrčila cez chodbu tak že som mala modriny a vyvrtnutý členok,a samozrejme jej múdra mamička to otočila tak že ja si len vymýšlam a nič mi nebolo-pritom tá tam ani nebola tak to nemá z kade vedieť.čo sa týka bývania nám tiež rozprávali nech u nich ostaneme a prerobíme si poschodie,ale to sme obidvaja hneď zamietli,nie som taká sprostá že my im s mužom prerobíme dom a potom z toho ešte aj vyplatíme jeho sestru,no haha...sme sami aj keď s hypot. ale je nám super pevné nervy prajem!! 🙂

elvera
26. jún 2010

Dievcata, tak kym sa svokra nezhodne s vasim manzelom, ze vam od porodu bije mlieko do hlavy, je vsetko ok. Vypocula som si to len nahodou, nevedeli o tom, ze som doma a urobila som patricny bordel z toho. Moj manzel sa bohuzial postavil na mamickinu stranu a neviem povedat, do kedy sa mi podari nase manzelstvo urdzat pokope a to sme na syna cakali 7 rokov. Teraz to cele krachuje pre moju svokru. Dovolim si tvrdit, ze keby sme so svokrou nebyvali na jednom dvore, je vsetko uplne v poriadku.

elvera
26. jún 2010

@ankalv ahoj ja som sa vratila vcera z nemocnici a mojej uzasnej svokre tiez dva tyzdne nenapadlo ani zavolat, ci som operaciu vobec prezila, ale predpokladam, ze ak pride na navstevu, tak zahra pred svojim synom dokonale herectvo a zacne ma bozkat a vitat doma. uz teraz sa neviem dockat

janemari
26. jún 2010

Juj babenky to akoby ste hovorili o mojej svokre a mojom muzovi 😖

nanulik
26. jún 2010

náhodou som otvorila túto tému a podelím sa aj ja o svoje dve skúsenosti. Moja ex-svokra bola riadna mrcha. Na vonok samý úsmev a neviem ako všelijako nám chcela pomáhať, ale jediný zámer bol dirigovať život. Ex-svokor pre istotu mi ani nevedel prísť na meno a nie raz mi vulgárne nadával. A môj bývalý sa ma ani raz nezastal. Našťastie som to ukončila rozvodom a neľutujem.
No a terajšiu svokru ani nepoznám. Sme s priateľom už dva roky, čakáme bábo a nikdy som ju ani len nevidela. On s ňou maximálne zavolá raz za rok a to je všetko. S jeho otcom zatial vychádzam v pohode, ale to nežijeme pod jednou strechou a vidíme sa tak raz za mesiac. Aj som drahému niekedy hovorila že kedy ma zoznámi s mamou, že či sa za mna hambí, ale ked vás tak čítam a spomínam čo som aj ja zažila tak som aj rada že nemám ešte so svokrou starosti.

Vám čo máte problémy, prajem pevné nervy a veľa šťastia.

janemari
26. jún 2010

nanulik aj ja som otvorila teraz nahodou tuto temu.Myslela som si ze len ja mam taku svokru a muza co sa postavi na mamickinu stranu. Neraz som rozmyslala nad rozvodom,ale keby som to urobila tak by som len svokre nahrala na smec lebo o to sa usiluje uz pomaly 4 roky. A o urazani viem tiez svoje.KEd som sa nebranila bola som ta najhorsia,ked som sa branila tak isto,lebo si ich nevazim 😠

elvera
26. jún 2010

Ale keby som nemala 4 mesacneho syna, tak taketo problemy uz urcite neriesim. Jedine ma tam drzi maly, nikto iny. A este, ked mi zacnu vykrikovat, ze maleho si urcite nezoberiem so sebou, tak sa len zasmejem a otocim. Vsak raz im to urcite ukazem.

elvera
26. jún 2010

@janemari a to ti nekricali, ze nemas uctu ku starsim? a ze mladsi ma ustupit, ale nikto nepovedal, ze dokedy budem ustupovat.

janemari
26. jún 2010

@elvera asi tak nejako.Len ono ide o to ze oni utocia tak aby ich nikto nevidel a nepocul,hlavne ich syn.A ked sa branim tak vsade rozpravaju aka som nevdacna,zla a bla bla bla.Potom sa po mne ludia divaju ako na zrudu.Ovsem len ti co ich nepoznaju co su za ludia.Vsetko chcu riadit a ked sa nepodriadis je zle nedobre.A ja nie som ten tip aby som skakala ako oni piskaju.Mam vlastny rozum,A ked ich syn skace ako oni chcu jeho problem.Len ide o to ze ked da na ich rady a zle dopadne tak oni mu z toho nepomozu a chce radu odomna.A potom som ja ta zla.

elvera
26. jún 2010

@janemari No to poznam. Najviac ma vie dorazit, ak sa dnuka s nim na niecom konecne dohodnem, ide zaparkovat auto do garaza, medzi tym "nahodou" stretne mamicku a z nasej dohody zrazu nie je nic, lebo uz plati to, co sa dohodli oni dvaja. Minule sa ma nieco pytal, zodvihla som mobil, zavolala svokru, ze nech dojde na chvilocku. Prisla, nechala som ich samych v kuchyni a povedala, ze Duso chce nieco riesit, nech mu povie, ako ma robit, lebo aj tak mu ona inac povie ako ja, naco sa mam trapit a rozmyslat. Otocila sa a buchla dvere. Bolo z toho zle, nedobre, ale mne bolo fajne, lebo som jej aspon ukazala, ze nie som taka blba a slepa a nebudem vsetko len prehltat. Dobre bolo, kym som bola tehotna a varila doma kazdy den pre 6 ludi, aj napriek tomu, ze som bola na rizikovom tehotenstve, co sa mi vyplatilo, lebo maly sa narodil mesiac skor. Vtedy som si vstupila do svedomia a od vtedy robim len to, co je dolezite pre nasu rodinu (nasho maleho, mna a manzela). No a odvtedy je velmi zle. Svokra musi varit, ak pride z roboty a to sa jej nevelmi paci. Nikto nebral ohlad nato, ze som mala rizikove tehotenstvo, kazdeho som este ja obskakovala, ale stacilo. Tiez mam len jedny nervy a jedno zdravie.

kveta
26. jún 2010

Baby, ak zvažujete rozvod pri takýchto extrémnych svokrách a synáčikoch, čo nevedia stáť pri vlastnej žene, tak robíte dobre...

nanulik
26. jún 2010

veru tak, ked je svokra na hovno a muž sa nechá ovplyvňovať nou a počúva ju a vás si nezastne tak taký chlap si Vás nezaslúži. ale ak muž je na vašej strane tak to je iné a treba si to vážiť, lebo nie každý je taký

janemari
26. jún 2010

@elvera presne ako pises.Na niecom sa dohodneme a on to hned konzultuje s mamickou a urobi ako ona chce. ALe ked som naposledy pocuvala ako ich synacik nema peniaze/pritom ich minie na telefonaty s nimi su to aj 100€ palky/ a ze sme si mali svadobne peniaze rozdelit na polovicu a nie kupovat veci do domacnosti a bla bla bla tak som uz vyletela a riesila vec na mieste.A som povedala este raz budem pocut ako sa do niecoho staraju ze sa zbalim a rozvadzam sa.Ze ja ani ich ani ich syna nepotrebujem. 😠

janemari
26. jún 2010

A najlepsie je ked mi zacne davat rozumy muzova neter,co je 20 rocna standa co figu vie o zivote.Ked si nieco zaumieni tak jej to hned daju,nemusi sa o nic snazit.A ona mi zacne kazat co mam a co nemam.A ked mi povedala ze nemam uctu k jej starym rodicom som myslela ze ma rozdrapi.Oni sa nevedia ani odzdravit,robia intrigy a podobne a ona ma bude pocovat aky su moji svokrovci dobry,uctivy a mily 😠

elvera
26. jún 2010

@janemari no tak to moja svagrina mala snahu mi trosku povedat do duse, ale velmi rychlo pochopila, ze sa nema ani snazit. Horsie je, ze je opät tehotna, v case, ked som ja ostala tehotna, ona bola kratko po potrate a stale, ked pocula, ze nieco riesime ohladom mojho tehotenstva, tak bolo slzave udolie. Musela som davat velky pozor, aby som ju zbytocne netrapila a radsej sme sa o vysledkoch z poradne bavili len sami dvaja, aby z toho ona nemala depky. Teraz je ona tehotna a neprejde meter, aby si brusko stale nehladkala. Aj moja sestra povedala, ze to hrozne preziva. Uz sa neviem dockat, kedy porodi (termin ma v auguste) a moja milovana svokra bude chodit opatrovat jej babätko. Ale to zasa bude moj uzasny manzel vyskakovat, ze aj mne by bola pomahala, keby som ju nechala. Vsak raz prebalovala maleho, nebola som pritom a ked som ho isla potom prebalit zasa ja, tak som nechapala, preco ma maly plienku naopak zalepenu. Tak ani len maleho nevie prebalit a ked mu narabala nutrilon, tak ako keby pri linke trepala bielka. Zasmiala som sa medzi dverami, darmo som jej povedala, ze to ma len zlahka premiesat,aby maly nemal penu na mlieku, lebo ho bude boliet brusko, nemala som uspech, aj tak si urobila po svojom. Moja svagrina nikdy nemala male dieta na ruke, tak som zvedava, co budu porabat spolu oni dve. Za chvilocku rodi, nema este nic z vybavicky, neviem naco caka, hlavna vec, ze mna zdiriguju rychlo, ale smola, lebo ja sa nedam. Joj, aspon sa mam komu vyrozpravat, resp. vypisat. Dakujem

ankalv
26. jún 2010

no to je tiež super keď sa zapája celá rodina,mne tiež dobreže nie aj mačky z dvora písali ako im všetkým ubližujem.Dokonca manželova krstná mama mi písala že kvoli mne je šedivý,nemôže sa chodiť von zabávať-vraj ako sa má potom odreagovať,no ha ha lebo ja tiež sa nehrabem na disko.ked mám bábo,ešte k tomu ona si našla na pokeci moju kamarátku a napísala ešte aj jej že čo som ja za človeka nech si na mňa dáva pozor..a kamoška ma pozná odmalička,no mužova krstná sa len dobre zosmiešnila🙂 ja som tiež bola tehotná keď sa švagriná snažila otehotnieť,a to bola len čistá závisť čo vtedy robili,niekedy som mala pocit že chcú aby som potratila

elvera
26. jún 2010

@ankalv joj tak o tom, ako svagrina zazerala na moje brucho, mozem napisat celu slohovu pracu. A teraz pride a malickeho pusinkuje a pusinkuje. Vsak kek som kupovala vybavicku, tak vsetko som musela hned odkladat, aby sa jej do oci nieco nedostalo, lebo ze ju tym len provokujem. Tak ale povedz, ktora mamicka sa nechce pochvalit nejakou vyvabickou, co si kupi pre svojho drobceka a ukazovat ju tomu, kto pride. No ja som nemohla. Ale uz teraz viem, ze ak nahodou, cisto len nahodou budem niekedy este tehotna, tehotenstvo si naplno vychutnam a obleciem si tricko, ktore bude moje brusko krasne zvyraznovat a nebudem ho urcite zasa skryvat, aby niekto bol spokojny.

ankalv
26. jún 2010

@elvera presne tak,a nie slohovu prácu ale rovno celú knihu🙂a prečo čisto len náhodou?? 🙂 bol ťažký pôrod?