Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
27. okt 2010

@grenka no,veď ja som sa tiež naučila jedným uchom dnu,druhým von.ale niekedy to fakt nešlo...Inak,všimla som si,že to už máte za chvíľku-držím prsty a nech je malý zdravučký.

grenka
27. okt 2010

@evinkal dakujeme 🙂 ano po case sa clovek nauci ako sa ku nej spravat a najlepsie ignorovat nech ju roztrhne 😀

fiffinkaa
27. okt 2010

@evinkal pre boha, to je strašnéé..držím palce a želám pevné nervy.. 😉

fiffinkaa
27. okt 2010

@evinkal to som mala na mysli to kotenie detíííí 😒

marika1977
27. okt 2010

@evinkal
@grenka baby,mne je do placu ked vas citam...to je cosi strasne takto zit ze sa vam stale niekto hrabe v zivote ako zasr...varecha...ja som si tiez co to odzila cca3roky ale to som byvala u svokry v jej byte a to ci som chcela alebo nie,velmi som sa nadrapovat nemohla tak som to ako tak pretrpela...je to smutne,ked si clovek uvedomi,kolko hluposti je v zenach...ja fakt mozem panu bohu dakovat za tie moje svokry...je mi normalne do placu s tych vasich... ☹
@mimibb no moja..ty este nevies co je to jama levova alebo peklo na zemi...pockaj si chvilku a ked budete byvat u svokrovcov...dozvies sa to...nezavidim ti a dopredu si nasetri poziticvnu energiu a psychycke syli lebo bez nich to nezvladnes...ale ja pocitam,ze po nejakej nie dlhej dobe budes stat vo dverach s velkym bruskom alebo malinkym babom a taskami v rukach a pytat sa svojho muza..."budz ides so mnou alebo si ostan pod mamickinou suknou.... 😉 nechcem ta strasit...ale po case si spomen na moje slova,lebo pri takej zene sa so zdravim rozumom neda vydrzat ani docasne 😅 😅 😅

marika1977
27. okt 2010

@evinkal juj a tebe som zabudla napisat ze som sa aj trosku potesila,ze konecne aj tvoj muz okusil tu peknu stranku svojej mami a teraz hadam uz pochopi ako si sa citila ty....a tvojho svokra mi je neuveritelne luto a je paradny baran ze sa z hentakou uz davno nerozviedol...cudujem sa mu lebo ako opisujes,on nieje zli clovek...

grenka
28. okt 2010

marika1977 no a maj ju rad ze?mudra sa robi a vcera prisla za mnou co ma robit s kapustou ked je uz vykysnuta!ona to ani nevie lebo jej robila svokra alebo jej manzel 😀 mnajlepsie mat hned odstup od nej a robit si po svojom a kuazat jej to ocividne 🙂

grenka
28. okt 2010

@fiffinkaa to je vyraz ked ti to povie svokra ze 😢 ked by mi vosla do domu tak pre toto by som s nou vyrazila dvere 😀

evinkal
28. okt 2010

@marika1977 ja som sa ho nato tiež pýtala,a on povedal,že kvôli deťom ostal a že je tu ešte niečo,čo ho donútilo zostať,ale čo tým myslel mii ešte ani raz nepovedal,ale pár vecí mi prezradil on sám,napr.aj to ako napadla jednu tehotnú pani a tá prišla o dieťatko.On keď si viac vypije,prezradí aj to,čo by nemal.
@grenka najlepšie je,nechať ju nech si vraví a robí a treba ju len IGNOROVAŤ.Mne to dosť pomohlo,ale niekedy sa to nedalo-aspoň vtedy nie,keď narážala na môjho syna a moju maminu.Vtedy som už vybuchla aj ja a doteraz ma hreje pri srdiečku,že keď mi tak raz narážala na syna,som jej jednu vylepila-júúj to bol pocit 🙂

grenka
28. okt 2010

@evinkal mne tak v sobotu povolili nervy lebo tuto si zasadte ovocne stromy a stale o nich spieva,ja jej vravim nasadte si do svojej zahrady...ja tu budem mat okrasne stromceky...ale by ake su drahe ceresne my povedala......a jej je na to bude taky rok ako bol teraz a nic nebolo ja si to radsej kupim a nam 2 vela netreba!

kiko2807
28. okt 2010

@nestastna_nevesta puuuuf, toto je presne ako moj pribeh o mojej ex svokre zo spanielska. Ona bola priam posadnuta malym. Od kedy sa maly narodil tak mi robila zo zivota peklo. Nikto iny sa nemohol dotknut maleho len ona a jej kamaratky z klubu. Ak ma prisla do nemocnice pozret moja kamaratka tak ona hned po nej zazerala.Chodili do tej nemocnice 2 krat denne a mne to uz zacalo liezt na nervy, ani oddychnut som si nemohla lebo stale tam boli a ona si sadla vedla postielky a cumela dnu a stale ho obchytavala. Jedneho dna ked prisli tak som ho kojila a ona ho chcela zobrat do narucia. POvedala som jej,ze nech vydrzi,ze teraz papa. Ona zasla za mna za zaves ( tam v nemocnici su zavesy ktore predeluju izbu ) a vratila sa a vytrhla mi maleho z ruk !! Ja som na nu len kukala, ze co robi. Ked som sa nebodaj s kamoskou rospravala po slovensky tak uz hucala , ze toto je spanielsko ,ze tam su nejake principy ,ze tam sa hovori po spanielsky. Vadili jej, ze nevie o com sa rospravame 🙂) Koza jedna. Vsetko planovala bezomna, naplanovala krst...v kostole kde sa ona vydavala - bol velmi daleko od nas, vraj ona bude krstnou mamou a vsetko vymyslela dopredu bezomna. Dohodli sme sa ,ze kocik pojdeme vybrat spolu a ona isla a kupila chico kocik sama. Ten kocik co sa davavanicka na sedacku - na potah. Taky neprakticky kocik a hlavne pre mna ked som mala take potiaze po porode. Tak som si kupila novy kocik zo svojich penazi a ona sa tak nasrala, ze poslala svojho druheho syna aby siel zobrat od nas ten jej kocik. 🙂))
Jedneho dna prisli ku nam o 9 vecer a malinky uz buval , bol aj chorucky s horuckami tak jej vravim ze nechcem aby tam k nemu isli ze je chorucky a ze ledva zaspal , ona tam vpalila do jeho izby ako diva...aaaaaargghhh.
Na druhy den som ju ani nepustila dnu ked prisli. Som jej vravela, ze nechcem aby chodila ked som sama doma. Priatel robil od rana do vecera lebo robil mimo mesta a chodil len o 9 vecer domov. On aj tak prisla , tak som ju jednoducho nechala stat von a ona tam pockala na syna a potom mi vyrobila scenu 🙂)
Ja som rada, ze som z tade prec lebo ona bola posadnuta malym a volala ho jej syncekom 🙂) Dokonca povedala svojmu synovi, ze nevie naco je somnou, co nezoberie maleho a nepride k nej byvat. NO horor svokra.

evinkal
28. okt 2010

@grenka no,dobre si jej to povedala.milujem ľudí čo sa do všetkého "montujú".Ja som rada že sme teraz sami.Ja,manžel,saška a maťko a máme pokoj.Keď si nechám bordel,nikto nepyskuje,upracem si kedy sa mne chce,navarím si čo a kedy chcem,môže sem prísť hocikto.Lebo keď sme bývali u nich,nemohol prísť nikto od nás.Raz prišla bývalá spolužiačka-teraz je krstnou mojich detičiek-a stará mi to potom vykrikovala rok.A to my sme v BB,ona bola z Handlovej a prišla len ráno a večer šla nazad.A keď som išla k mame do Handlovej,tak som šla na 4,niekedy aj viac dní a už bolo.Vlado(to je môj muž)-tvoja žena sa ti išla k..,bohvie či to detsko je tvoje...a bla,bla,bla...drísty.Keď som malého čakala,aj som muža volala,ideme dať spraviť test otcovstva,ale on to nepotreboval,lebo vedel,že maťko je jeho-navrhla som to pre pokoj starej duše.
@kiko2807 To čo píšeš,tak to je teda sila!Viem aké je to naprd,keď človek nemá pri sebe nikoho a nemá sa komu ani vyžalovať,ani ku komu ísť...chápem ťa.

evinkal
28. okt 2010

@kiko2807 ešte som chcela povedať,že stará nechcela nikdy môjho syna a posledný mesiac,keď sme u nich bývali,sa vyhrážala,že pôjde na úrady a dá mi malého vziať.A dôvod?Začala som pracovať,malý ochorel a mňa nechceli pustiť s práce,keďže som tam bola asi 3 deň,tak išla k lekárovi s malým stará a hneď začala,že si neviem detsko zaopatriť,že som schopná nechať ho aj umrieť-krava sprostá

grenka
28. okt 2010

@evinkal ja to mam naprt ze byvame v jednej zahrade,pride v pali ti ani nezazvoni 😠 a ja si teraz potrebujem viacej odychnut,unavenejsia som ako predtym...rano si porobim,navarim a potom odychujem...a najnovsie si robim ze som zamknuta a dovali sa okolo 10-11 teraz si vstala?nie ja sa zamykam aby mi tu niekto neprisiel 😀 vyotvaram dvere nech citi ze varim a nie lezim ako si ona asi mysli 😀 😀 😀

evinkal
28. okt 2010

@grenka no tak to ti nezávidím...☹ nás delí asi 500m a zdá sa mi to blízko🙂.ale ty niesi povinná sa jej spovedať.keby si ajležala aj do 12-tej.veď máš nato právo...

grenka
28. okt 2010

@evinkal nie a niekedy uz jej robim napriek ze zvoni a neotvaram nech si mysli co chce 😀 raz mi povedala kde si bola?v meste a to bolo vsetko...a ja doma 😀 😀 😀

evinkal
28. okt 2010

@grenka veď treba.len už by si tiež mohla uvedomiť,že niesi dieťa a že ťa netreba kontrolovať...

grenka
28. okt 2010

@evinkal si mysli ze som take nemehlo bola ako ona 😀 v 28 sa musela vsetko ucit....dceru si mala naucit ta nic nevie,ja si to chcem po svojom robit a ona po svojom,minule jej manzel povedal ze aby ma nechala na pokoji ze ja aby som si to robila po svojom 🙂

evinkal
28. okt 2010

@grenka ja som tiež neznášala keď ma komandovala,ale robila som si svoje a hotovo.keď som varila a kecala mi do toho,len som jej povedala-a čo vás potom,vy to jesť nebudete...a hotovo.Veď každý si robí ako vie a ako bol naučený.Moja švagriná má 22 rokov a tiež nevie ani variť a do mňa sa stará starala a vlastnú dcéru nenaučila nič,iba každý 2 týždeň striedať chalanov...aká matka...ja som si robila tak,ako ma mama,alebo kuch.kniha naučila 😀

grenka
28. okt 2010

@evinkal ano aj ja robim ako ma mam naucila,viem ze ona sa nikdy nemusela hanbit za seba a toho sa drzim aj ja 😉

evinkal
28. okt 2010

@grenka to máš ako u nás.Mamina sa vždy vedela vynájsť.Vždy sa pekne starala,aj keď zostala so 4 deťmi sama.Ja som hrdá na svoju maminku,čo v živote dokázala,aj keď nemá školy a miliony,ale je to véľká žena-takú svokru by som chcela 🙂

miruska15
28. okt 2010

Ahojte neda mi nenapisat.Moja svokra k nam zavytala po polroku samozrejme sa neohlasila len prišla.Nemam to rada lebo možeme mat niaky program a taketo navštevy to skomplykuju.šak to poznate.No tak prišla maly spal sadla si do obyvačky a predychavala.Tak som sa jej opytala čo jej je a ona že strašne zle tak načo chodila ked jej bolo zle ok.Sedeli sme nemali sme si čo povedat hrobove ticho.Do toho mi volala Kmotra čo som bola rada a potom muž a on prišiel hned ako som mu povedala že nas poctila svojou pritomnostou jeho mama.Rozhovor o ničom.Maly sa zobudil pricupital do obyvačky a moja svokra čo ho nevydela polroka vypotila ale si podrastol.No a čo mal byt stale polročny no dobre možno prehanam ale vadilo mi že si ho vobec nevystiskala,nič ona sa ani nepohla podala mu hrkalku čo mu kupila na prve narodeniny a tričko na dva roky.Ja neviem či som naročna ale ja keby nevidim vnučatko tolky čas tak ho od radosti rozpučim ale ona tam sadela chladna ako skala.Aj to bola u nas prvy krat čo sme sa prestahovali a vobec nič nepovedala.Taky nezaujem som ešte nevidela.A bolo mi ešte luto že prišla doobeda no nemohla prist neskor ked by boli doma aj staršie deti nie.Nechapem je mi to luto ale nespravym s tym nič.

dari3
28. okt 2010

ahojte, tak ja už teraz píšem s vychladnutou hlavou, lebo po 4 rokoch spolužitia so svokrou v jednom dome, sme konečne polroka vo svojom. boli sme ich pozrieť odvtedy max 4 rázy. oni k nám nechodia. zavolajú raz za mesiac, čo je s nami, v lete si brali k sebe malú, keď sa nám s manželom nedarilo doma "si podávať kľučky" mne to takto vyhovuje. niekedy si aj poviem, že joj, jak bolo dobre, keď sme potrebovali, proste sme nehali malú doma a šli sme do roboty. lebo svokra bola po ruke. ale stačí jedna návšteva u nich a takéto myšlienky ma opustia. držím vám žienky palce. tiež som písala do témy svokry, keď sme tam ešte bývali, tak vás viem pochopiť. my sme u nich vydržali 4 roky 😝 ale za dverami klopkala teta psychiatria. bolo na čase odísť 😀

evinkal
29. okt 2010

dnes mám zasa za sebou jednu výhru 🙂svokor chcel vziať malého k nim,a ja som povedala nie.Načo?!Keď ho stará vidí na ulici,obchádza ho a ani sa nepozdraví a ja ho mám posielať k takej ženskej?Zaprisahala som sa že už NIKDY ho nepustím,pokiaľ bude stará doma.Ide okolo nás ako teľa a ani mú,ani bú....

zrzuska
29. okt 2010

ahojte.

ja mam svokru sice ako tak ok. po poslednom incidente kedy si vzala malu od mojej mamy (my sme boli na svadbe kamoske) a ja som ani nevedela kde mala je, si uz nedovoli a respektuje co poviem.

ja mam skor problem s jej svokrou. cize draheho stara mat. ciperna zenska. ta bude este ziiiiiiiiiiiiiit. lebo viac ludi vravi ze vsak tu nebude vecne 😝
byvame v jednom dome, pricom my mame svoje poschodie aj svoj vchod. ona je clovek, s ktorym sa neda dohodnut. museli sme dat gulu na dvere lebo ci bol zvoncek ci nebol vosla si dnu kedy chcela a mna slak triafal lebo z bytovky som na toto nebola zvyknuta. hrozne zle som sa citila. ani naha prebehnut cez byt ani nic.

ale ide o to, ze ked sa mala narodila je som jej ju ani nedavala lebo je to otrasna zenska. nechcela som s nou nic mat. no co cert nechcel ako mala zacala chodit tak sa za nou vkuse driapala. toto leto som si povedala, ze dobre skusim to s nou. tak som jej malu aj dala strazit vonku na dvor alebo ku nej domov. a to dost casto. ale i tak hundrala a nic jej nie je dobre, ze jej malu nedam do dediny. ja mam co dost s nou ked mi utecie a by som chcela vidiet ako by ona za nou utekala cez celu dedinu. nedajboze by sa daco stalo....
ameli ma teraz obdobie vzdoru. hrozne zle. kvoli vsetkemu pisti, jaci, hadze sa o zem, place. neda si dohovorit ani ukecat sa.
pred dvomi dnami mi zacala vykrikovat stara mat ze co som za matku, ze ja nervacim svoje dieta, ze kvoli mne je taka, ze jej vsetko zakazujeme iba. v podstate som pre nu krkavcia mat ktora svoje dieta nervaci. ked bola ameli malinka tak to mi zase vykrikovala ze place preto ze je zo mna nervozna lebo je stale so mnou. mala mavala koliky do 7mesiaca. a proste stale taketo veci takehoto tipu mi vykrikuje.
to iste robila mojej svokre, a po 20rokoch odtialto odisli. my sme mysleli ze tym ze my si dupneme a vieme sa ozvat a vychadzali sme s nou v pohode ze to bude ine. ale neni. bohuzial odstahovat sa nie je mozne. neni kam, nie su peniaze....zacina sa prerabka domu 😔
mna to strasne psychicky ubija. tieto jej reci. som z toho totalne hotova. este cakame teraz miminko takze som asi este viac precitlivena. neviem si rady co mam robit a ako tu mam fungovat. ☹

evinkal
29. okt 2010

@zrzuska no ja som mávala so svokrou problémy a vždy som si povedala:teší ma,že ona má bližšie do hrobu ako ja..ale zas na druhej strane,zlá burina nevyhynie.Je to ťažké stýmito "starými babami".so všetkého sú nervózne a len oni sú tie naj....nikto nič lepšie nevie ako oni.A ako som bývala u svokry a počujem ako sa dve ženy na ulici rozprávajú a jedna povie ja toto,ja hento-ide ma roztrhnúť od jedu....

m.p.
29. okt 2010

@marika1977 oj moja tak to neviem ci by som to vydrzala

arrett
30. okt 2010

Baby, tak do mna dnes svokor rypal a rypal až som mu nakoniec povedalanech ide do riti a že take pixoviny počúvať nebudem. Obliekla som malého, zavelila mm že odchadzame a mám pokoj. Na jednej strane mi to bolo ľúto, no na strane druhej som ho poslala tam kam patrí. Aj sa mi ulavilo🙂 Jehovista jeden hnusny!!! Tak dlho som čakala na tuto chvíľu, kusala som si do jazyka a konečne to zo mna vypadlo. Moja a synova noha tam tak skoro nevkroci. Aspoň mám klud🙂

evinkal
31. okt 2010

@arrett dobre si urobila,ja tiež keď som svokre vrazila,sa mi uľavilo.. 😀

andrea203
31. okt 2010

Caute baby,ja som tiez pomaly zrela na psychiatriu,esteze stavame a dufam,ze o rok uz budeme byvat,lebo neznesiem svokryn neporiadok,neviem nic poriadne umyt,nieto este uvarit.Mame 2 a pol mesacneho synceka a snazim sa nieco pre seba uvarit,ked je muz prec,lebo tie gebuziny sa nedaju jest aspon pre mna a ta hygiena az sa mi zaludok obracia,uz viem co je to byvat so svokrou a este k tomu je to jej prve vnuca,tak si to viete predstavit.Mali pri nej nevydrzi,furt len place a moze si za to sama,ved nevie sa s nim ani povypravat a on si to priam vyzaduje,Majte sa a dr