Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nemko
30. nov 2010

vidim, ze ide o rovnaku svinu aku trpim ja 🙂 no mne uz 5 rokov strpcuju zivot a "zazitky" s nimi su hanbou aj sem rozpisovat 🙂 ale keby uz nezasiahol moj tatko tak som na psychiatrii ja a pritom tam patri ta stara svina, uz to bolo v stadiu, ze musel zasahovat moj tatko a poviem Vam mal dost asi pol roka potom co so starou hovoril a to len cez tel 🙂

milada47
30. nov 2010

@nemko ... moja byvala gynekologička bola jej veľkou kamaratkou....také paničky nafuktnuté, jak jedna, tak druhá...raz som prišla kvôli antikoncepcii a ona.....vy hodíte s ..... ?? /povedala meno môjho muža/ a ja jej, že áno....a ona mi zagratulovala....ked sme sa mali brať, svokra vykrikovala.....nesúhlasím so svadbou, bo nemôže mať detí a má zlý zdravotný stav....a potom sa priznala...že o mne tie dve klebetili....a ked som bola znovu tehotná, to vedela ešte skôr ako som jej to stihla povedať....tak som si vypýtala kartu a šla od nej preč....inak jej do dnešného dňa dakujem za tie dva potraty pri nej....žiadne lieky, žiadna pn.....žiadne vyšetrenie....a potom rýchlo na kyretáž .... ☹

milada47
30. nov 2010

týžden pred svadbou sa manžel musel ku nám nasťahovať bo tam sa s nou nedalo.....a viete ako mi schudol???? on bol ako anorektik....len kost a koža....a sám nadával na nu....je to pi....

nemko
30. nov 2010

@milada47 my sme kvoli starej tiez isli spolu byvat ved by sme sa rozisli nadobro, poznali sme sa necelho pol roka, ale inak sa nedalo.Som rada, ze nam to vydrzalo nebyd hadok kvoli starej ani neviem co je hadka vo vztahu 🙂 stara je tak zakerna jak svina, keby sa plazila po 4 a prosila o pohar vody tak sa jej smejem do ksichtu a nedam jej ani kvapku lebo ja ked si na vsetko spomeniem je mi zle.zajtra mam "vyrocie" co ma ta k...a jeho sestra napadla den pred IVF KET flandra a ona ma v piatok termin porodu druheho decka s tym, ze mne KET nevysiel.

milada47
30. nov 2010

@nemko ..... deti za to nemôžu.....oni nemôžu za svojich rodičov....neboj....jej sa to zle raz všetko vrati....s tým žijem aj ja....si to myslím o svokrovcoch.....a už sa to pomaličky vyplna....je sama jak prst....švagrina ich navštevuje, ale len preto aby z nich cicala peniaze, auto jej kúpili pred dvoma rokmi.....a inak je s nou svokor.....ale vraj strašne schudol...kto vie, čo s ním je, ta stara ho dovedie do hrobu....

držím palčeky....nech sa splni vaš sen mať dieťatko....nech tu vašu bosorku aj porazi.....a ked budete tehotní, nezapodievaj sa svokrou, kvôli babatku, ono nervy vedia strašne ublížiť...posielam ku vám bociana..... 🙂

môžem sa spýtať??? ako ťa napadla a za čo??? napadla ťa fyzicky????

milada47
30. nov 2010

dokonca svagrina je tak strasne naucena na peniaze....ze chodieva darovat vajicka na vedecke ucely....za jeden odber dostala cca 8000 sk

nemko
30. nov 2010

@milada47 v Lidli 😀 😀 😀 v Lidli plnom ludi zacala po mne vrieskat, ze som nezamestnana flandra a mam dat pokoj jej bratovi, to som s nim uz bola 4 roky, chora osoba, chcela mi dat facku mozno dve, ale bol so mnou kamos a povedala jej , ze nech nam da pokoj, ze je chora osoba 😀 ale milad taaaa hanba.bola som v soku, ja som sa klepala este den po, no a vtedy dosli mojmu tatkovi nervy a starej zavolal aby mi dala laskavo pokoj a ze jej to hovori prvy zato posledny raz a to ci robim alebo nerobim JU zaujimat nemusi, nezivi nas, nepomaha nam a aby dala pokoj.Ja som nerobila kvoli IVF, v auguste som vtedy prisla o pracu a povedali sme si, ze budeme skusat IVF tak som si pracu nehladala, ale to ona nevedela nebolo potrebne jej to oznamovat 😀 no stara svina, prosim ta toho je tolko, ajjajajajaj, mam zazitkov bohate aj na knizku 🙂

milada47
30. nov 2010

@nemko ..... zle sa to cita.....este horsie to muselo byt, ked si to zazivala.....moja svagrina taka hyperaktivna nie je, po svokrovi je to ticha voda.....raz som ja na nu vyskocila....dlhe roky sme sa nevideli a jedneho dna zavolala muzovi ze ma pokazeny mobil a chcela ho opravit, tak ju mužík pozval ku nam....ona prisla a presla kolo mna ako taky vzduch, ziadny pozdrav, fakt ako keby som tam nebola a ja som sa na to nahnevala a vosla som do izby a skrikla som: Ahoj ! ....potom sa otocila a pozdravila aj ona......ked sme mali zasnuby, prišli ku nam a ona bola pohadana s mamkou....cely ten cas, to bolo v zime...sedela v aute, vôbec nechcela ist do nutra a plakala a plakala....ja som sa jej zastavala....aj som jej jest doniesla a teraz??? nepozna nas....ked nas nemôže vystáť, aspon je ticho....to by sa mala aj svokra naučiť a nerypať sms-kami !!!

evinkal
30. nov 2010

Dievčatá poviem vám,že nakoniec tie,ktoré sú pre svokru suky,k..vy a ktovie čo ešte,im budú nakoniec najlepšie.U nás napr.keď stará bude nevládna,jej najobľúbenejšia dcéra sa na ňu vy..kašle,najstaršia dcéra tiež(mater ju vyhodila z domu keď mala 15) a syn,ten sa vykašle(nevie sa postarať o vlastné deti) a keď niekto príde za mnou ,alebo ma bude volať ona...vrátim jej všetko s úrokmi.Vraví sa,že sa má odpúšťať,ale mňa dorazila už len tým,že kliala aj na moje deti a to jej NIKDY neodpustím!!!Vychutnám si každú jednu minútu,keď budem jediná,ktorá sa bude mať o ňu starať,ale ja sa na ňu vykašlem...Pred 2 mesiacmi bola chorá,svokor bol u rodiny,švagriná v nemecku a nemal sa kto o ňu starať-musela si zaplatiť opateru,pretože ja som jej rovno do tel.povedala že so mnou nech neráta,aká bola ona sviňa,tak ja budem tiež a ešte väčšia 😀

milada47
30. nov 2010

@evinkal ...máš uplnu pravdu....aj moja mama tak mala....bola najhoršou nevestou v celej rodine a ked babka potrebovala pomoc, na moju mamu si spomenula ako prva....presne tak....a preto, na svokry sa zabudnúť nedá....na staré kolená sa budú ku nám plaziť s prosbou o pomoc....a svagriná??? tá bude mať asi 5 titulov, večná to študentka....no ona určite matery na staré kolená zadok vytierať nebude...na to je veľká panička.....ale čo si svokra vychovala......nech to má....nikto jej to neberie....a môže mať majetok celéhe sveta....ale nikto ju nemá rad, je bez syna a vnuka... a toto sú dôležitejšie veci ako sa topiť v milionoch.....

juj babulky, hrajem športku....a poviem vam, že keby som vyhrala jackpot.....to by som ju mala hned na krku a bola by som pre nu ako dcéra.....už by som nebola chudina spodina.....to by mi fukala cukor do zadku.....

evinkal
30. nov 2010

@milada47 aj moja švagriná je taká-miláčik rodiny,lebo má maturu,bola za hranicami a robí okolo konských zadkou-stará sa o kone a je veľká bohyňa

milada47
30. nov 2010

@penn ...ked sme spolu chodili, vtedy bola uplne normalna zena a sama po 5 rokoch chodenia nas nahovarala na svadbu....potom prišli zasnuby....to ešte bolo v poho a ked sme jej oznamili datum svadby...totalna zmena....vtedy diabol vstrčil rohy, a poriadne....odvtedy tieto trampoty s nou...

nie, ja nie som v kontakte s nou, ale mužovi sme tam napíše sms, hlavne na vianoce, ked len jemu praje bohateho ježiška a na vnuka si ani nespomenie...takto rype....aj k narodeninám mu napíše....bez vnuka je už dosť rokov a bojím sa, že jej rypne v hlave a bude si narokovať na vnuka...toto je moja nočná mora...si vybavím súdne zákaz priblíženia sa k mojej rodine na 10 metrov ... 🙂

stanca22
30. nov 2010

@milada47 Pre Boha, nehnevaj sa teraz na mňa ale asik ona je fakt zrelá na psychijatriu ... mala by sa dať liečiť, to je mimo myslenie podľa mňa ... nerozprávali ste sa s mužom o tom, žeby bolo aj dobré keby šla k dokymu? a čo tvoj muž na to povedal? obranoval si ťa nejako?

stanca22
30. nov 2010

@evinkal A Tvoj muž to vie? Ako to zobral? Nezastáva si Ťa?

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... hej, muž stojí pri mne ale nemôžem sa s ním o tom rozprávať, bo sa zastáva aj jej....ved predsa je to jeho matka a vždy aj bude....a prečo by som sa mala hnevať?? ved nie len celá rodina, ale všetci čo ju poznajú ju majú za blázna....všetko čo spravila po svadbe je mimo myslenia, toto zdravý človek nikdy by neurobil ani len cudziemu, nie to vlastnej krvy a vlastným potomkom...ved ani zver sa tak nechová k potomkom ako ona k synovy a vnukovi....

teraz som si spomenula, ked som s muzom este len chodila.....som raz šla z práce a nakúpila som mu mrte ovocia bo bol vemi chorý aby mal vytamíny a kedže z práce domov som to mala po ceste, stavila som sa za ním a dala mu to....a ona??? nie aby bola rada, že sa starám o jej syna....hnusno ma vyhodila z domu, vraj som prechladnutá a nakazím ju a ona velka to podnikatelka si nemôže dovoliť ochorieť....vtedy som doma preplakala celý víkend....možno aj muž doma plakal....mi povedal....radšej chod domov, papa.....

evinkal
30. nov 2010

@milada47 aj ja som mala túto dilemu,nedávno sa vyhrážala,že mi dá vziať deti a ja som nelenila a na úrade je bezplatná právna poradňa.Bola som sa opýtať,že mám strach aby mi malého nevzala a právnik mi povedal,že pokiaľ sa o deti starám,môže sa aj na hlavu postaviť,deti mi nevezmú...Berú do úvahy,ako sa staráš a papiere od lekárky..Môže ťa ohovárať ako chce,nič nezíska,ja som už raz lekárku vybavovala a aj v škôlke,podala na sociálku papier že zanedbávam syna a po vybavovačkách sa jej do ksichtu vysmiali a úradníčky si už o nej myslia svoje🙂
@stanca22 áno vie,aj mi bohovo vynadal,že čo som to za žena,že sa o jeho matku nepostarám keď potrebuje.Kedysi sa ma zastával,teraz už nie-teraz má pravdu len jeho maminka!

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... a ked ju moji rodičia prišli osobne prosiť aby prišla na svadbu...povedala....pôjdem, ak pre mna pošlete limuzínu.....tu už niet čo dodať.....je to blázon ....

podedila veľké miliony a si myslí že ona je niekto.....svagrina raz povedala, ze keby mali vyziť z toho co ona pani podnikatelka zarobi, tak by nemali ani na slanu vodu....ved to jej podnikanie je len fraska, aby mohla s kamaratkami roznasat klebety, nic ine....

milada47
30. nov 2010

a s tou svadbou???? svokor nam dal za jej chrbtom 5000 sk, a ako som sa neskôr dozvedela od manžela.....poriadne mu za to vypucovala žaludok, a to chcela limuzinu..... 😀

milada47
30. nov 2010

@evinkal ...mne sa raz snívalo, že nás s manželom rozoštvala, my sme sa rozviedli a ona mi zobrala syna....na ten plač a strašný smútok asi nikdy nezabudnem....odvtedy sa toho strašne bojím....toto si mi ani písať nemala....lebo ako ju poznám, určite jej rupne v hlave a za to že vnuka 2,5 roka nevidela, bude si chcieť vynahradiť ten stratený čas a spoznať ho....ale mužovi som povedala.....musíš ma najprv zabiť, bo kým budem žiť, ona sa s mojím synom nikdy nestretne !!!
aj mi vynadal, že ja mu nebudem rozkazovať komu dá syna a komu nie.....a že ked ho bude chcieť raz vidieť, ma na to pravo....ak sa ten sen naplní.....obávam sa najhoršieho .... ☹

evinkal
30. nov 2010

@milada47 toto som mala a aj mám s mužom aj ja.On mi tiež vraví,že ona je stará matka a má nárok na vnuka.Bavia sa o ňom,akoby to bola nejaká vec...Ona ti ho vziať nemôže...Keby aj chcela!!!Ja mám skoro 11mesačnú dievku stará ju nevidela,ale už plánuje že na štedrý deň má prísť môj muž aj obe deti k nej...No ja sa budem snažiť robiť všetko,aby tam nešli.On ak chce nech ide,ale deti budú so mnou a hotovo...Rodina má byť pokope a nie oni tam a ja sama tu!!!Môj muž ju v tom podporuje!Neviem ako mu vysvetliť,že radšej umriem ako dať deti k tej Harpii

stanca22
30. nov 2010

@evinkal No pekne ... teda ženy, ako to tu čítam, ja ešte môžem byť rada, akú mám svokru, no radej pomlčím ...

stanca22
30. nov 2010

@milada47 No pekne, pekne ... tomu sa vraví,škoda rečí

milada47
30. nov 2010

@evinkal ... ak s tým tvoj muž nebude súhlasiť, chod ku nim aj ty....tvoja svokra cíti asi veľkú oporu v tvojom mužovi, je asi poriadne nahuckaný od nej.....si postav hlavu, ked deti tak aj ja, ved 11 mesačné bábo nemôžeš nechať len tak na mužovi, ved určite ho bude nalievať alkoholom a kto vie, čo ta harpia s tými deťmi tam bude robiť....ked tak nadávala na ne.... a skaredo im hovorila....

ved tiez patriš do rodiny a ked ona s tým ma problém, tak sa snad nebudete riadiť podla nej......budem na sviatky na teba myslieť a držím ti palce

evinkal
30. nov 2010

@milada47 Ešte som ti chcela povedať,my bývame už skoro 2 rok sami a ešte sa mi párkrát sníva so starou,ale ráno sa budím so spokojnou dušou,že to bol "iba zlý sen".Chvalabohu NEREALNY! 😀

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ....ked som bola tehula.....moja matka mi pre drobca plietla svetriky, dupacky a ciapocky....a svokra???? vraj...toto len sedlaci robia....ze uz sa v dnesnej dobe taketo veci nerobia....a potom pred porodom mi povedála....tak rada by som ti naplietla....ale nemam cas.....hups, nakakala si do vlastneho hrnca...

a ked sa mi syn narodil....ona mi dala perinky po mójom mužovi, a košielky po nej samej, čo jej ušila jej mama, ked sa ona narodila.....cez 50 rokov stare košielky, cez 30 rokov stare perinky ... tie veci už boli sprachnivele, škaredo zakazene, no hnus to len chytiť do ruky a nie to dať niekolkodnovemu babatku, ved by mi z toho chytil astmu.....alebo ešte niečo horšie a pani podnikateľka.....to nemala ani na novu perinku a košielku.....

milada47
30. nov 2010

@evinkal ... no moja svokra je v podstate ešte mlada žena....to ešte nema ani len 60 na krku....tej sa tak skoro nezbavim.....my sme s nou neboli už skoro 3 roky, len tie sms-ky ..... kto vie, či muž s nou nie je v kontakte, nechce mi to povedať....ale zatial je ticho....až na tie trápne sms, uvidime čo prinesú tieto vianoce....

evinkal
30. nov 2010

@milada47 ona aj minulý rok zavolala muža a Maťka,ja som šla tiež,že keď malý tak aj ja,lebo viem že by ho nechala u nich spať a to ja nedovolím a vieš čo urobila?Jednoducho ma vyhodila,tak som tam za dverami stála sama a musela som čakať vonku v tej zime.Ešteže tam neboli dlho-asi dáku hodinku..Tento rok určite nedovolím,muž keď chce nech ide..A áno,stará ho už stihla nahuckať proti mne a on je hlúpy,že mamička je preneho BOH

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ...nechceš vymeniť svokry????? tu tvoju by som brala okamžite.....dobré vzťahy sú nadovšetko, obzvlášť v rodine....

stanca22
30. nov 2010

@milada47 No pekne a čo si jej na to povedala?

stanca22
30. nov 2010

@milada47 😀 😀 😀 Nie, nie ale zase až také dobré vzťahy nemáme to si nemysli 😀