Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

saska.t
22. okt 2009

kocky tak aby ste si nemysleli ze vsetky svokry su zle: Mam vybornu svokru aj mamku ale bohuzial zijeme od seba 1000 km co velmi lutujem hlavne kvoli nasej malinkej, v zivote sa mi do nicoho nemontovala, vzdy tvrdila ze doba ide dopredu a ja viem najlepsie co mam dat svojej malej papat, nepcha ju sladkostami a ked si nie je ista opyta sa ma ci je to v poriadku, svokrovci su celkovo vyborni ludia a naozaj len lutujem ze nezijeme blizko... tym chcem len povedat hlany hore nie ste na svokrach zavisle tak sa na nich vyklaslite, ide o vas zivot a vasej rodiny a ak pri vas manzelia stoja nie je co riesit a jednoducho odstavte ich z vaseho zivota lebo si to NEZASLUZIA!!!! 😉

csicsike
22. okt 2009

Ja už sa myslím zbláznim. Ešte že som našla tuto stránku.Teraz zasa domna začala rýpať.Ja sa knej ani neprihovorím a ona do mna začne.Má v záhrade pozbieranu burimu a všelijaké smeti.Pred 2 dnami sa tam vykakal syn.Ona to zbadala,ale zvlaštne je že dnes ked nieje doma manžel.Začala na dvore vykrikovať nech deti,,seru,,do záchoda a nie jej do záhradi.Takto škaredo kryčala.Ale kde kakal malí tam má iba smeti.Ako náhle vyjdem na dvor ona hned zapára.Ja sa jej vyhíbam ale ona stále ide za mnou a rýpe do mna.čo mám už snou robiť... ☹

janette4
22. okt 2009

csicsike, povedz jej,nech sa ide vysr..ať aj ona,lebo jej to tlačí na hlavu 😀 😀 😀 ale nie, ignoruj a hotovo.

bobuli,súhlasím s ianitkou 😀 podľa mňa je to blbosť.a čo keĎ je staršia?nemôže spať na gauči?no nech ide do hotela.ja osobne by som nezniesla,aby svokra so mnou spala v manželskej posteli. 😝

csicsike
22. okt 2009

No ja by som vykopla svokru z postele tak že by spadla iba za mesiac,to určite.Aj moja bola taká že sme spali s manželom,prišla hore,,mi byvame na poschodí ona zasa dole,,a na to som sa zobudila že niekto hlatka manželové mohy.Ked som jej povedala že nech nechodí hore ona splačom rozprávala manželovi že ja som ju vyhodila a že ju nikto nemá rád 😀 😀 😀 😀 😀 .Ale teraz ju už naozaj nenávidím 😝

niedostdobra
22. okt 2009

Ahojky🙂 som tu nova a joooj ako som len rada ze takato debata existuje-tiez sa potrebujem trochu vyzalovat ☹ ze bude svokra problem som zistila hned na zaciatku chodenia s mojim teraz uz (4roky) manzelom. Hoci to bol moj prvy frajer ona ho presviedcala ze spavam s polovicou mesta a ze ho urcite necham. zakazala mi k nim chodit-co povedala len mne a jej syncekovi to vraj nesmiem povedat!ked sme jej povedali ze sa berieme skoro skolabovala a skoncila na tabletkach. robila vsetko mozne aby nam svadbu "sprijemnila"- my sme objednali jednu svadobnu salu, ona druhu, my jedneho kameramana ona ineho a vrchol bol ked odmietla jej rodine posielat svadobne oznamenia, lebo podla jej slov boli otrasne.po svadbe ma neustale kontrolovala-kam a s kym chodim, co si obliekam- a to doslova-dvihla mi tricko aby si overila ci mam naozaj tielko a ci jej neklamem. nech som cokolvek uvarila, povedala, ze jej lacko (vzdy "jej!) take nelubi-zaujimave je ze to vzdy zjedol.a pri kazdom sviatku v ramci gratulacie nam zelala aby sme sa len nerozviedli-ako keby to bosoracky privolavala 😠 hrozne bolo ze sme so zaciatku byvali u nich- pravidelne ked sme si vecer isli lahnut skor-doslo jej na co 😉 - nam zacala vyklopkavat na dvere ze nam chce dat dobru noc a potom dobre dve hodiny neodisla. kontrolovala nam skrine ci sme si nahodou bez jej dovolenia nieco nekupili a ked sme chceli ist na nakupi museli sme ju vzdy zobrat! aspon ze uz byvame sami 😀 a pred casom sa nam narodil syncek- prve dva tyzdne tu bola nonstop- nepomahala mi len rozkazovala co a ako mam robit- kedy a ako kojit, kupat... uz je to par mesiacov a ona denne telefonuje- co sme robili, co ma maly oblecene a co mu podla nej musim obliest, dokonca su take dni kedy nam "zakaze" ist von lebo je zima, vlhko alebo nieco podobne ☹ a ked nahodou ideme von a jej to neoznamim tak mam potom tyzden pocuvanie ako ju klamem a maleho pred nou schovavam, aka som zla, neschpna... ked to poviem muzikovi, a on jej dohovara, tak mu tvrdi, ze to si ja vsetko vymyslam a klamem aby som ich rozostvala, ona sa totiz pred nim tvari ze ma zboznuje 😢 uz fakt neviem ako dalej... ☹

csicsike
22. okt 2009

Ahoj niedostdobra,ťažko je daťrady veť ani ja si sama neviem,mam to to isté ako ty.Tie su ale bosorky,však?Aj mi budeme raz také,čo poviete? 😀 Treba ju vykopnuť a dobre zabuchnuť za nou dvere.Aj ja by som to spravila,le ja byvam snou.Potrebu jo pevné nervy,ešte snou budu radosti až-až. 😖

akdarka
22. okt 2009

ufff baby, to uz je niekedy vylozene psychoteror! nechapem preco strpcuju zivot zene, ktoru miluje ich syn. ja mam nastastie super svokrovcov, dali by nam aj posledne. zafinancovali nam pozemok, cast domu, zaplatili akontaciu na leasing auta, ktore som dostala od muza ako darcek a ani slovom nenaznacili ze chcu peniaze naspat. respektuju nase sukromie, vzdy sa ohlasia ked chcu prist - mozno 1x za mesiac sa zastavia na kavu a pokecat. nehovoriac o tom, ze vzdy donesu ovocie, kolac, niekedy mrazene maso a ja navarim co chcem z toho. a manzel je jedinacik podotykam 😉 dokonca chodievame na dovolenky v zlozeni:svokrovci,moji rodicia, manzel+ja. zatial bez vacsich pruserov, aj ked niekedy musime s manzelom predychavat nalady nasich otcov 😎 myslim, ze aj oni si vazia, ze ich berieme na dovcu s nami (je to ale vyhoda, lebo je vzdy prichystane nieco na jedenie), vianoce odkedy mame dom tak travia rodicia z oboch stran u nas. teraz chystame babo takze dufam, ze to zostane takto skvele. Najdolezitejsie je myslim, ze svokrovci ma respektuju a maju radi a nemaju tendenciu ma poucovat a pod...
tak drzim palce aby vam tieto neprijemnosti nepokazili vztah s manzelmi a boli ste stastne 🙂

csicsike
22. okt 2009

Dakujeme ti za pekné prianie a závidím ti 😀 Dufáme aj mi že maše vstahy s manželmi zostanu dobre a pekne aj napriek konfliktom s bosorkami.

janette4
23. okt 2009

Joj, baby, švagriná má v nedeľu krstiny.keby ste vedeli,ako sa mi tam strašne nechce.neviem,čo mám od tej ich rodiny čakať.už teraz viem,že ma to tam nebude baviť.lebo keď sa svokra bude k Maťkovi mať, budem vedieť,že sa len pretvaruje a hrá divadielko,aby sa ukázala.a keď naňho budú kašľať,čo je viac pravdepodobné, bude ma trápiť,že sme tam navyše.ale aspoň si konečne popestujem malinkú.Možno,ak mi to jej matka vôbec dovolí. 😢

misha666
23. okt 2009

niedostdobra ... a ty si toto nechas??? ja som zo zaciatku svokru torelovala ale ked sa mai zacala starat do malej,rovno som jej povedala ze nech sa nestara do vychovy mojej dcery 😀 keby mne toto robila svokra co robi tebe tak jej tak vynadam, ze v zivote by sa ku mne uz neozvala...sak to je hrozne co ti svokra stvara 😠 mala by si sa viac osmelit 😉 ja som si urcila pravidla a ked ich svokra nedodrziava tak jej to pekne vzdy vytmavim 😝

sofik
24. okt 2009

janette držím prsty aby si to tam zvládla 😉 a ked vás bude ignorovat odídte a budeš mat pokoj na dlhšiu dobu 🙂

majacska
24. okt 2009

janette viem o com hovoris, takto som sa trapila 20 rokov, moja svagrina byva u svokrovcov /aj ona je ich nevestou/ a furt robila intrigy, podpichovala, za chrbtom mi nadavala na svokrovcov, a ked sme tam prisli na nejaku oslavu, tak sa ku mne spravali obidve povysenecky. Snazila som sa s nimi dobre vychadzat, ale sa mi nedarilo. Po rokoch som to uz ani neskusala, a pretvarovala som sa, co nikdy nikde nerobim. Ale bohuzial s nimi sa inak nedalo.... 😒
dlho ma to bolelo, ze ma nemaju radi, ze robila svokra rozdiely v darcekoch, mojim detom dala omnoho menej, a svagrina bola skodoradostna, vzdy mi vsetko rozpravala, co hovori o mne svokra za chrbtom. 😠 niekto mi povedal z rodiny, aby som sa preto netrapila, a nesnazila si ich ziskat. Ved kazdy nas nemusi mat rad. Takze uz to neriesim.
mam radost z mojich deti, a vnucika.... 🙂

kamii
24. okt 2009

no je to smutne so svokrovcami. ja si tiez hovorim, ze to chcem mat na haku, ale predsa su to manzelovi rodicia... jeho velmi trapi , ze su bezdovodne taky.
niedostdobra: ja som raz uz bola taka zufala ze som nahrala co hovori na telefon. lebo uz nie raz sa mi stalo, ze klamala, a tvrdila nepravdive veci, akoby sa stali, a potom sme nemali ako dokazat ze to neni pravda. najprv nevedela potom ked sa dozvedela ze som ju nahrala tak sa nahnevala ze to odomna necakala 🙂 aspon som mala chvilu pokoj, a nevyrobil sa dalsi problem 🙂

sofik
25. okt 2009

majacska tak to máš pravdu - pretvarovat sa ako sa pretvarujú oni lebo inak to nejde 😉 ja sa tiež teším z mojej dcérky a svokrou sa už nezaoberám a je to tak lepšie 🙂

janette4
25. okt 2009

ahojte,tak my sme boli na tých krstinách a poviem vám celý deň na pred.dopadlo to,ako som predpokladala.svokra sa s malým síce chvíľku hrala,aj naňho hovorila,ale svokor ho úspešne odignoroval .až mi do plaču bolo,keď som videla ako sa o tu malinkú stará a behá okolo nej a na Maťkových krstinách ani nebol,bolela ho hlava,lebo bol po nočnej.mužovi som povedala,že odo dnes s nimi nadobro končím a je mi jedno,že sú to jeho rodičia.môžu ma bozať vriť.
a ešte Matúško mal úraz.naháňal sa s takým dievčatkom,potkol sa a narazil hlavou na taký paraván,chvalabohu nie na hranu.hneď som išla pýtať ľad, baby do 5sekúnd mal hrču,jak nejaký "lebkoun"asi 2cm vysokú a fialovú.hrozne som sa zľakla a leteli sme,že ideme na pohotovosť.úplne náhodou,ako sme vyšli pred reštiku, išla okolo záchranka,tak sme ich stopli, nech sa naňho pozrú.povedali,že keď nebol v bezvedomí zreničky má v poriadku,že je to len hrozne udreté, musíme ho sledovať.no ale vyzerá hrozne,chúďa malé,musí ho to riadne bolieť.Myslela som,že svokor sa medzi rodinou premôže,alebo keď mal malý ten úraz,príde za ním a nič.keď švagriná prebalila malú,dala si ju na ruky, vedľa nej stál svokor.ja som zobrala malého a išla som za nimi.postavila som sa vedľa svokra a prihovárala som sa malej.a ten sa prihováral tiež len malej,môj malý akoby tam ani nebol. 😠
a ešte muž išiel s malým sa o nejakej 14prejsť,aby si trochu pospal,lebo bol hrozne unavený, ja som ho po polhodine vystriedala a za pol hodinu mi volá,aby som prišla,že už to skončilo.chápete?krstiny začali o 11v kostole a o pol4 rodičia bábätka zaplatili a ukončili to,lebo on mal ešte nejakú robotu.ja som ostala kukať jak blbec.povedala som len:to len u mňa sa všetci jeb..i do večera?no pri druhom budem vedieť ako sa robia krstiny.
takže dnešný deň úplne na prd. prepáčte,zas som sa rozpísala,ale potrebovala som sa vyžalovať.ale som definitívne rozhodnutá,toto bola posledná šanca,už som to svokre aj naznačila,keď mi ponúkala zákusky,ja som jej povedala,že keď to neni úprimné,ani ich nechcem.a ona že prečo by nemalo byť.a ja som sa na ňu škaredo pozrela a povedala:obidve vieme,o čom hovorím,že mama?Milostivá sa urazila a odpochodovala,že ju seriem.a čo?ona ma serie už pomaly 2roky. 😠

majacska
25. okt 2009

janette netrap sa, kasli na nich....

ianitka
25. okt 2009

janette oslovujes ju mama? vid posledny riadok.... ziadna ironia, fakt ma to zaujima

bronia13
25. okt 2009

nanette - no uplne ta chapem, ja to mam podobne ako ty a tiez som povedala manzelovi koniec/dost - 3,5 roka to trpim a uz viacej nebudem.
ale hrozne sa ku tebe spravali na tych krstinach - nechapem!!!!!!!!!!
my sme mali tiez nase krstiny (70 ludi 🙂 v restike a bavili sme sa asi do 1 rana myslim?
drzim ti palce

sofik
26. okt 2009

janette tak to aj ja by som už s nimi nadobro skončila - totálna ignorácia. Maš svoj život so svojou rodinkou - malým a mužom a na nich ser z vysoka, ked si nevážia že ta majú. 😖

niedostdobra
26. okt 2009

Ahoj janette 🙂 no asi sa to tazko znasa ked vas ignoruju, ale ja by som asi bola stastna keby nas ignoruju! Mne sa zasa staraju uplne do vsetkeho- svokra ma kontroluje kazdy den- co ma maly oblecene, kolko papa a este aj kolko a ake kaka- to doslova! a vzdy je vsetko zle a kritizuje ma za kazdu blbost, pricom ona tomu nehovori kritizovanie, ale tvrdi ze ma uci, lebo ja neviem ako nato 😠 ! a ked ideme doktorke na prehliadku tak jej musim hlasit uplne vsetko co nam povedala! Ignoracia by bola lahsia si myslim...
Kamii a Misha: vdaka za reakciu, no bodaj by som mala tolko sil a drzosti (v dobrom) aby som ju dokazala konfrontovat! Na jednej strane jej chcem vsetko co mi robi vykricat do oci ale na druhej- je to predsa len manzelova mama a viem ze jemu tie mase vztahy nerobia dobre- tak to radsej dusim v sebe! a teraz mam aspon tuto stranku...moooc mi to pomaha 😀
Inak ja by som svokru nikdy nedokazala oslovit mama, radsej ju neoslovujem vobec 😉 raz som jej povedala teta-skoro ma zozrala 😀

yvka1
26. okt 2009

ahojte,môžem sa pridať? 😉 niedostdobra-no ja by som bola tiež radšej kebyy nás svokra ignoruje, keď sa tam nezastavím 2 dni tak už mi urazená volá, že či aj žijeme 😠 jej sa nedá zbaviť. jediné kedy ma úspešne ignorovala bolo ke´d sa narodil malý a potrebovala som so staršou pomôcť,manžel bol vtedy 2 týždne mimo tak som bola na nich sama. vtedy sa ani neukázala 😠 🙄 najväčší gól bolo keď mi Vaneska začala chodiť do škôlky. 2.deň som išla pre ňu a v škôlke mi učiteľka povie, že veď pre ňu už niekto bol-vraj babka. ona mi vôbec nedala vedieť že pre ňu ide a ani mi telefón nezdvíhala-strašne som sa vtedy zľakla že či ju naozaj bola zobrať ona. a nakoniec mi to vysvetlila tak že si ju bola zobrať bez môjho vedomia lebo jej ju nehcem dávať 😝 totálna blbosť-pritom by som bola taká rada keby si ju niekedy zoberúale myslím von a ja by som si aspoň niečo porobila.ale to nie-ja musím furt behať k nim a keď prídu tak sa usalašia v obývačke svokra len sleduje či máme všade prach utretý a ešte sa opýta či som náhodou nepiekla 😠 a to som pri tom sama na 2 decká(manžel stále mimo)a ešte chodím aj do školy.

csicsike
26. okt 2009

Ahoj yvka,aj mou som niekedy nevedela ani odohnať od najstaršieho syna.Aj ja som celí den sama,manžel mi chodí neskoro domov,iba cez výkendi sme spolu.Dvoch mám v školke a dvoch doma,tretia je bosorka.To isté robila ako aj tebe.Raz som sa na nu nahnevala a viletela som na nu.čím dlhšie to v sebe dusíš tým je to horšie.Povedala som jej aby nám už dala sa trocha nadíchnuť lebo bez nej sa ani !!!!srať!!!nedalo.A od vtedy je s tohto hladiska pokoj,lebo už nechodí chvala bohu knám hore. 😀 😀 😀 Zlomiselnosť je ešte vetšia ale už máme aj sukromie.

yvka1
26. okt 2009

keď u nás je najhoršie že si myslí že potrebujem ju pri všetkom a nič nezvládnem sama. Keď som 1.krát otehotnela som mala 19= podľa nej mladá a sprostá 😠 a pritom všetko zvládam lepšie ako ona sama.nevie si doma ani upratať-všetko jej robí švagor lebo býva s nimi a ak je náhodou preč tak doma nič nerobí a čaká na neho aby jej to spravil. každý deň je o 2ej doma z roboty, nevarí lebo nemá pre koho,chodia aj so svokrom na obedy v robote a keď k nim príde tak vždy spí a aj tak nič iné nepočujem len aká je unavená a ako ju všetko bolí-a to pritom ani stará nie je-má 50. ajaj dúfam že taká nebudem 😀

csicsike
26. okt 2009

to je presne ako opisuješ,aj moja bola taká.jA MáM 27 Ale ani ja nerozumiem ničomu iba ona.No tebe to ani nemusím rozprávať,kravy sprosté.A ked sa nad tým zamyslíš,ani ti nedala bohvie aké radi iba somariny a došla si na to že nerozumie ničomu iba ohováraniu 😎 Takéto strygi treba vyhnať ale predtým ich dobre nakopať. 😀 😀

gergi7
26. okt 2009

ani ja som mojej svokre nikdy nedokazala povedat mama. A potom vsetkom uz ani NEPOVIEM!!!
U nas je uz viac ako mesiac totalna ignoracia. ako z jednej tak aj z druhej strany. Nelutujem nic a je nam takto dobre. Tiez som dlho vsetko v sebe dusila. Vypuklo to tym, ze malu mi strkala nad panvicu, ked som robila chlieb na vajci. 2x som jej pekne povedala, nech ju da prec, ze to striela. Zacala sa mi rehotat do oci, a vraj si nemam vymyslat. No mne viac nebolo treba . Hadka na celu ulicu a v tom prisiel domov muz z prace. Vyletel na mna, ze sa mam slusne spravat. No a ked som mu povedala cim sa to zacalo, tak si zlizla este aj od neho.
Od vtedy neprisla k nam ani raz. Nerozpravame sa vobec a ani sa nezdravime.
Svokra mam zlateho a sama nechapem ako moze vydrzat s takym clovekom. Malu mu davam stale, chodi s nou na prechadzky, zabavi mi ju ked treba.

sofik
27. okt 2009

baby ja by som tiež nikdy svokre mama ani nepovedala a ani nepoviem po tom všetko 😖 Moja mama je len jedna a tak to aj zostane - navždy 😉

A ako píše gergi - tiež mám svokra zlatého a tiež nechápem ako to s nou može vydržat ale asi je to už sila zvyku ked sú spolu viac ako 30 rokov 🙂

majacska
27. okt 2009

ahojte. nechapem, kto to vobec vymyslel, aby sa hovorilo svokre mama??? mama je len jedna, ako to aj pisete...ja som parkrat musela svojej povedat, dokonca mamicka /anyuka po madarsky/, no v duchu ma islo roztrhat. A neziadam to ani od mojej nevesty..... vsetko robim tak, aby sme dobre vychadzali, nie ako ja s mojou... 😠

macka01
27. okt 2009

niedostdobra,ved keď je zvedavá aké kaká,tak jej hoď na stôl posratu plienku,nech pozrie a nechaj jej ju tam 😀

csicsike
27. okt 2009

Ani ja nehovorím ježibabe že mama a v živote som jej to nehovorila.Párkrát mi povedali jej kamarátky že preto sa hnevá lebo jej nehovorím mama.Nech sa hnevá,v živote by som jej nepovedala mama,fuj!!!! 😀
Niedostdobrá,maju pravdu tu stou plienkov,aj ja by som to vyskušala 😉

gergi7
27. okt 2009

Sofik, to uz naozaj musi byt len zvyk. Su skor kamarati ako manzelia.
Moj muz sa s mojimi rodicmi poznam uz davno predomnou. Od zaciatku si tykali. On im tiez nikdy nepovedal mama a otec. Mam kamaratky, ktore zazili a zazivaju podobne situacie a svokry volaju STARKA.
Rodicia su len jedni !!!!!!!!!!!!!! A svokrovcov za rodicov nepovazujem 🙄

niedostdobra, hod jej ju pod nos 😀