Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nadja11
2. feb 2011

@ywana
@viera27 no moja mama ma najväcsi problem- a to samu seba, a to sa neda odlozit 😀
radikalne riesenia: najlahsie sa vraj vykrikuje na vrahov s policajneho auta 🙂 , moj muzik mi povedal, ze on s tym problem nema, chlapi dokazu naozaj krasne FILTROVAT ( jednym uchom dnu, druhym von), ze problem bude niekde inde- ludia co sa nam rypu v zivotoch vraj tak robia preto, aby sa nemuseli rypat v tom vlastnom... a asi ma aj pravdu. Moja mama je, bola a asi aj bude navzdy zaryta feministka, chlapi boli a su pre nu nevyhnutni iba nato, aby sme mali deti, inak uz len "zavadzaju a smrdia", mna takisto vychovala ako jedinacika bez otca, ale treba uviest aj to, ze mne jej teorie o adamovi a eve ( ona je presvedcena, ze v historii nabozenstva sa stala chyba, ze najprv bola urcite eva, lebo adam by po odrezani rebra bez narkozy zomrel 😀 ) nevnucovala a snazila sa byt aspon trosku objektivna, co sa mojich napadnikov tykalo. Tak si myslim, ze mozno aj preto, ze stavala cely zivot ZENY za to silne a dominantne pohlavie, dnes sa dokazem po jej narazoch znovu otriast a ist dalej, vdaka jej dominancii som sa ja stala strasnym liberalom a moja dcera bude urcite pracovat v diplomacii, ako to ona dokaze uz teraz s babkou "dojednat". Najnovsie jej povedala, ze jej dala na nete inzerat, aby si uz niekoho nasla a nebola sama, lebo aj ona ma uz frajera, a to ti je tak super babi....mama len lapala po vzduchu, ale ani necekla, tak si myslim, ze to uz dlhe trvanie mat nemoze, aj ked uvidime, co bude robit pri druhom.... 😎

viera27
2. feb 2011

@nadja11 pocuj, ved ale toto mi nerob. Sa tu v kancli smejem ako blazon, ze Adam bez narkozy 😀 .
Nech uz je ako je, nech mas hocijake problemy s mamou, jedno treba uznat: nudit sa s nou isto nenudis. Inak urcite je tvoja mamina hetero?

nadja11
2. feb 2011

@viera27 vierka hetero je urcite, lebo nejake "majaky" za ten cas mala, my mame problemy skor s tym, ze nikto nechce pri nej zostat dlhsie ( comu sa ani necudujeme), 😝 😅 , no tie jej perlicky co sa evolucie vobec tyka....na psychiatriu by ju museli zavriet, kebyze je niekde verejne cinna....aj teraz, ako som tehotna sa tesila s toho, ze to nebude "vajciak", lebo toho by mi mohli na ten pupocnej snure hned obesit, namiesto odstrihnut, lebo aj tak z neho nic ine dobre nevyrastie....takze sa naozaj nenudime, len sa nam zda, ze tie ulety sa vekom graduju, namiesto toho, aby ju to po tolkych rokoch prestalo bavit..., by ma zaujimalo, co by na takyto blog pisal moj muzko, keby to bolo mozne..... ale asi by mu tiez niekto poradil, aby zdrhal co najdalej 🙂 od nas , od nej. Je to tazke sedis medzi dvoma stolickami, s ktorych je jedna sice vyvaklana, ale tvoja spomienka na detsvo a vsetko s nim spojene, a druha je tvoj zivot a tvoja buducnost....a este sa ti aj skutocne paci!!! k zivotu potrebujes len jednu, ale nato aby si bola naozaj stastna je treba aj tu druhu.... 😵

janulaksp
3. feb 2011

@viera27 ano je to tak,síce si ma nezastane pred matkou-stále neviem prečo? ale je to dobrý manžel až na nejaké malé výnimky(veď nikto nie je dokonalý) stojí mi za to bojovať alebo mám čakať kedy SV umr...?hrozné čo??stála sa nevie od neho odtrhnúť a keď som jej povedala ,že muž keď sa žení odchádza od rodičou k manželke aj pred Bohom,štátom a právom-v podstate to poprela a povedala že Ona je matka aj bude a MM jej bude stále pomáhať.Ja nepopieram nikdy ,že je matka ,ale ona sa nevie zmieriť s tým ,že je na 2. ba až 3.mieste (syn,manželka a SV) Je ťažké bojovať s človek ,ktorý je strašne sebecký a tvrdohlavý-a práve v tomto musím byť aj ja sebecká na svoju rodinu,lebo mám na to právo. dosť ma pourážala ako keby tí čo sú chorý nemali právo na rodinu a žiť ďalej aj s chorobou a to ma teda dosť ponížilo:ako keby povedala ,že chorý môžu ísť rovno do plynu,jak nacisti,možno preháňam ,ale keby bol niekto na mojom mieste ,myslím ,že by sa to tiež dotyčného dotklo,a okrem iného sa mám správať ako vydatá manželka-čo to podľa nej znamená,?mám držať hubu a krok??? a vraj že sú dobre peniaze od nich!!! ja som nič nevidela ,MM kupuje za ne benzín,ktorý so SV sama vlastne prejazdí-dobre čo??? ja som v našom aute asi 1-2 krát do mesiaca ale ona posledne pomaly niekoľko krát denne a peniaze na auto nám dali naši -dobré čo???

janulaksp
3. feb 2011

@nadja11 ty kokso a netríznil tvoju mamu otec v detstve nejakým spôsobom,no určite jej nejaký chlap strašne ubližoval a jej chýba čistá káska aj je to ťažké takú nájsť. keby toto povedala moja mama na moje nenarodené dieťa tak neviem asi by som sa nasrala a odsúdila ju...Ty keby sa zaľúbila nejakou náhodou(do chlapa) opäť --to by bol šok v správaní(veď tí chlapi nie sú až takí zlí...) ...... 😖 😀 😝

allsa
3. feb 2011

Milé mamičky,téma svokra bude vždy zaujímavá.Ja som mala takú skvelú svokrušu,že neviem,či ešte niekde taká existuje.Bola to správna žena,a vedela nás s manželom aj v správny čas skrotiť,keď sme s manželom boli pre niečo nadchnutý a ona vedela,že to nie je správne,tak nás usmernila a vždy dobre poradila.No bohužiaľ som o ňu min.rok prišla.Priala by som každej z vás dobrú svokru,lebo tá moja bola naozaj výnimočná žena,a rada by som vrátila čas,aby bola zase s nami.Vnučka,naša skoro 4 ročná dcérka,bola pre ňu všetko,a malá si ju dodnes pamätá.Škoda,že už nemohla vidieť svojich dvoch vnukov dvojičky.Tú radosť,a nápady aké mala aby zaujala malú Nesy boli neuveriteľné....Prajem vám aspoň pevné nervy a už to len s nimi vydržať.Možno sa raz aspoň trochu zmenia. Majte sa krásne

nadja11
3. feb 2011

@janulaksp ad svokra: cintoriny su plne ludi, ktori si mysleli, ze su tiez nenahraditelni!!! 😉 mozno by si mala svokre tiez povedat, ze sa spravas ako vydata zena, hlavne co sa nocí tyka, a nemienis ju v nicom mm ani len naznakom nahradzat, nevychovala predsa úchyla 😅, a to ze mama je len jedna: chvalabohu, mat take dve tak visime po stromoch!!! 😀
ci bola moja mama v detstve tyrana: zrejme nie, lebo dedko nas bol podpapucnik obecny, mozno mamou- ta bola tiez riaditel zemegule 😀, ale takisto nas vnucata milovala nadovsetko, cele prazdniny nas varovavala a to vsetky vnucata od svojich 6-tich deti!!! Ale pravdupovediac mojej maminy sestry su viac- menej take iste co sa vychovy a kontroly tyka....takze chyba bude naozaj niekde tam....

nadja11
3. feb 2011

@janulaksp aha: a peniaze su dobre jedno od koho 😀 ved preto aj smrdia niekedy ako cert

mafynka
3. feb 2011

ahojte kocky,,mozem sa pridat?? 😀 😀 😀 byvame so svokrovcami a dnes mi uz praskli nervy,,uz to tu nezvladam v tomto dome

stanca22
3. feb 2011

@mafynka A čo také sa deje u Vás?

janulaksp
3. feb 2011

@nadja11 fakt to perfektne berieš -máš dobrú povahu-aspoň tu to tak vidieť-páči sa mi to...

janulaksp
3. feb 2011

@nadja11 počuj a ty máš ten super kalendár dobre nastavený??? nemala by si rodiť a či už je??? ta co???

nadja11
3. feb 2011

@janulaksp pozri moj blog a hned vies co ma trapi....

nadja11
3. feb 2011

@janulaksp podla psychologa ( mame doma mamu 😀 😝 ) sa synovia spravaju k svojim manzelkam, tak aky vztah mali ku svojej matke, lebo ju vraj naozaj podvedome hladaju aj vo vztahoch. tak by som to nevidela tak cierno 😎 , len potrebuje asi viac casu nato, aby zistil, ze ty si ta prava orechova, aj ked ma jeho mama vyhrady.....postupom casu ho to mozno zacne sameho zatazovat ( co si mozno uz sam pred sebou aj davno priznal, ale nedajboze by sa to dozvedel niekto iny!!!), najmä ked malinky bude vacsi a bude aktivne potrebovat na travenie volneho casu aj tatinka....Nakolko chlapovi ked povies ze: to nevadi ze nieco nevie, nemoze, neda sa....ako keby si pred byka cervenu satku rozprestrela, to oni potom aj pocas mrtvice stihat budu, len aby si okolie nemyslelo, ze zlyhali.... 🙂 tak hlavu hore a zameraj sa na syna, aby bol najnadanejsie dieta v okoli a tatik s nim musel travit veeela casu na kruzkoch a pohybovych aktivitach.... 😅 , Vtip na koniec: aky je rozdiel medzi rotvajlerom a svokrou? rotvajler ta raz z tej tlamy skutocne pusti!!!

somjezibaba
9. feb 2011

@roo,@viera27 🙂 tiez by ma nesral jej humus keby bola dostatocne daleko,ale mame spolocny dvor a jej spina sa ma dotyka.dava mojim detom jest a pit s riadu ktoremu hovori cisty!keby som nieco take dostala v restike tak tam poslem hygienu!a to na wc moje deti maju zakazane u nej,by si asi tiez inak hovorila keby si s tym bola konfrontovana kazdy den.

roo
11. feb 2011

@somjezibaba hmm, to je mrzute. naozaj je to tak zle? keby si skusila byt objektivnejsia (akoze viem, ze sa to moc neda), nedalo by sa to s tym riadom nejako prezit? Ja som ten moj prvy prispevok myslela tak, ze niekedy si sami sebe robime zle, ze v sebe zivime zle pocity, nenavist.

somjezibaba
11. feb 2011

@roo niekedy sa mi dari to prekusat,ale ked mame u nej jest tak pred tym nez naberam a nalievam tak kontrolujem do coho,ak zistim zavadu tak poviem ze je to spinave a donesiem k nej vlastny pribor,vlastny pohar...vies ked im doma to roky nevadilo tak ja tych 5 rokov co je tu tak asi tazko...

roo
11. feb 2011

@somjezibaba ale ziju a ani nejaku chorobu nedostali 😀 ale chapem, ze Ta to stve, najma pokial ide o deti, to su z nas vlcice 😉

somjezibaba
11. feb 2011

@roo, stale je to svokra...

evinkal
13. feb 2011

Ahojte babenky.Tak moja svokra so svokrom a švagrinou sa sťahujú od nás asi 35km a už skrsol nápad v ich sprostých hlavách...Idu kupovaď rod.dom s veľkým pozemkom a chcú si založiť farmu.Kone,kravy,ovce,svinky...a vraj sa máme k nim nasťahovať,lebo bude treba sa o to všetko starať a oni dvaja vládať nebudú a ich Zuzka-24 ročná-musí ísť do sveta zarobiť peniažky-Vraj musíme pomáhať,lebo oni nás ubytovali na 4 roky a teraz im to máme vrátiť...Ale to sa nikto neopýta,ako sme u nich žili...a aby som ja zasa trpela tú starú hysterku?!To by mi musel niekto mechom po hlave riadne bachnúť.Ako však zabrániť tomu,aby na otročinu nevyužívali moje deti?Nalákajú ich na krásne prázdniny a budú tam robiť 😠

dominika1988
13. feb 2011

@evinkal nepustila by som a hotovo, maly uz pochopi, ked mu to povies a malu ani nepoznaju, pokial viem...len tak mimochodom, co by ste im mali vratit? ze ta tam styri roky buzerovali??

evinkal
13. feb 2011

@dominika1988 ona vždu tvrdí,že keby nebolo jej sme na ulici...my sme im platili viac ako sme mali a varili sme si sami zvlášť.radšej budem na ulici ako s nimi pod jednou strechou...ale už teraz lutujem ich budúcich susedov😀.bývali sme u nich v 12 posch.paneláku na prízemí a keď starej švitorilo,bavili sa až na 7!!!

dominika1988
13. feb 2011

@evinkal no to nemyslis vazne 😀 strasne prepnuta zenska, ja strasne nenavidim zlomyselnych a zakernych ludi ako je tvoja svokra, no a ja lutujem aj tie zvierata, co chce chovat, to aby bola sloboda zvierat 24 hodin v pohotovosti 😀

evinkal
13. feb 2011

@dominika1988 no veď toto...aj ja patrim k slobode zvierat😀 ja ju tiež nemožem ani cítiť...nikdy som necítila takú nenávisť ako teraz k nej! a je nato vééééľa dovodov 😖

dominika1988
13. feb 2011

@evinkal ja viem, citam tvoje prispevky od zaciatku a rozculujem sa spolu s tebou 😀 je to tazke, ked je to matka tvojho manzela, ale tak mas aku taku nadej, ze vypadne a da pokoj...a na tie "prazdniny" by som deti nikdy nepustila, ked vies presne, co by to boli za prazdniny, k tomu ta predsa nemoze nikto nutit, ani tvoj muz

evinkal
13. feb 2011

@dominika1988 😒 keď on stále hučí,že sú starí rodičia,majú na deti právo...hovorí,akoby boli kusy nábytku a nie detičky☹ ja vždy vravím,že sú to "moje" deti😀

dominika1988
13. feb 2011

@evinkal sorry, ale taka mrcha na ne nema ani najmensie pravo...ty si matka, ty mas najvacsie pravo rozhodovat o tom, s kym sa stykaju a s kym nie..obzvlast ked ti ide len o ich dobro. a on by ako prvy mal vidiet, co je jeho matka zac, ale on si ju tusim len zastava, co?

evinkal
13. feb 2011

@dominika1988 ako bývame sami tak áno..predtým si ma zastal.ale teraz je ona najmúdrejšia a najlepšia 😒 no čo už,ako moja mama vraví-čo si si vybrala,to si zožer ☹

dominika1988
13. feb 2011

@evinkal no zbohom...len dufam, ze sa z neho casom nevykluje rovnaky pripad ako ona..myslim, ze uz to, ze si ju zastava, je dost zle znamenie 😒

evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 aj krstná mojich detí vraví,že aby som sa nenechala mlátiť lebo ona ho pozná aký je a stále vraví,že bude aj horš...to ma veľmi neteší 😖