Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 ona tak vraví,že na ňom vidí ako sa zmenil,že aby nezačal aj s tým,keď mu niekto začne dávať rozum...Jediná vec ktorú by som nikdy nedovolila

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 ja viem,tiež vravím,že keby ma raz udrel,obsere si to 😨 mamu a aj nás mlátil otec,ja by som to nevydržala ako mama že to trpela 15 rokov!Vždy vravím,mama ma nevychovávala,aby ma dáky h...zel mlátil! no nie?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 tak toho sa nebojím,on keď je zúrivý,tak si to ob...em ja a nie deti-v tomto je férový 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 to hej,ale som rada že nerobí zle deťom....práve mi volala z práce vybavuje auto a chlapov čobudú sťahovať svokrovcov...už budem rada keď budú het,dúfam,že keď budú bývať 30-35km od nás,nebude mm u nich denno denne.. 😲

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 😀 neboj,ani ja dlho nevydržím-ja som taká že ticho čučím,ale keď vybuchnem...no po starej už zimná bota letela😀 škoda že som netrafila,stihla sa uhnúť 😠

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 on špekuluje že by nebolo zlé im pomocť ale ja som vravela,ty choď a ja s deťmi ostanem tu a hotovo 😀 nebojím sa ostať sama

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 aj ja vravím...žijem pre deti a mám sa zodrať pre niekoho kto mi zato nestojí nebudem mať z toho nič a za to všetko čo mi narobila?!by som bola blbá

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 jaj ten by mi dal,keby vedel že okrem nás ešte aj niekto iný vie,aká svatá je ejho mamička 😠 to by som sa rovno mohla obesiť...dúfam že bude lepšie keď odídu,síce mne je tých 30km málo.radšej keby šli na dolniaky 😀 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hannana
14. feb 2011

Ahojte,kto mi pomožé v mojom probleme so zlou svokrom.ako to mam riesit?smanželom mame rocneho syna,bola som po cisarskom a moja svokra mi nic nepomohla.ked už mna nemusi ale maleho?!matko mal v januar.rok a ona mu cely rok nekupila jeen podbradnik,nebola snim ani raz sama na precha....ale miesat sa miesa do v setkeho

evinkal
14. feb 2011

@dominika1988 neviem čo sa stalo..... 😠 nechápem ho ani ja
@hannana som natom rovnako,mám 13mes.dcérku a stará ju nevidela,nič jej nekúpila a chce ju k sebe keď sa odsťahujú!

rakovcanka
14. feb 2011

ahojte babenky, ja som z toho na nervy, depky ma chytaju a ja neviem co este...uz nevladzem, svokra je zo dna na den horsia a horsia... teraz sa starala o svoju mamu, lebo bola chora, tak u nej byvala par tyzdnov, a kedze je to len nejakych 250m od naseho domu, tak chodila nahodne na "kontroly", normalne prisla a vyhladavala, co nie je popratane, co je uvarene, ci mam pozehlene a podobne...ja viem ze je to jej dom ale mam toho dost, a vcera pohar trpezlivosti pretiekol, prisla od babky hore, ze si zoberie veci, a zacala, preco je toto tak, preco nie tak, a ako je mozne ze su v umyvadle taniere, pripominam dva taniere od obeda, ktory sme s muzom zjedli asi 20 minut pred tym ako prisla domov... a ze mame bordel a podobne, pritom uz fakt neviem co by som este upratala aby ona bola spokojna, lebo to uz by som asi musela vymalovat alebo co...a muz sa do nej obul ..uz to nevydrzal a jej povedal, ze si len nachadza zamienky aby ma mohla buzerovat a podobne, tak sa nastvala, poskladala mi z vesiaka este mokre pradlo..som myslela ze ju zabijem,ale je to svokra...no a potom ked ju chcel odviezt s vecami dole k babke, tak vraj netreba, ze ona si ide pobalit veci a pride nas5 domov, lebo my sa o seba nevieme postarat, a mame bordel a tak...a teraz s nami nerozprava...dokonca som dala prat pradlo co priniesla od babky, tak mi svagor povedal, ze nemam davat prat lebo mama da prat ked pride z roboty...tak sedim a kaslem na vsetko, ale mam strasnu depku..ja uz neviem ako sa mam spravat...

evinkal
14. feb 2011

@rakovcanka ☹ vidíš ja keď sme u svokry bývali,som poriadila bolo zle a keď som neriadila,som bordelárka..Raz bola v práci a že jej umyjem riad a vieš čo?bolo z toho h...no.Prišla domov a že kto umyl riad?Svokor jej povedal že ja,tak všetko čo som umyla hádzala o zem a porozbíjala..Keď som nebodaj pucovala WC a použila som prípravok z billy,aleluja,to boli hriechy.ona používa hento a nie šmejdy..A keď som zmietla pavučiny...škoda rečí.umyla som okná,ona kúpila drahší prostriedok a umyla ešte raz..vraj ja to neviem...nesmela som si dať moje navlečky na postel a keď videla v kúpelni moje šampony,alebo spcháče hádzala do smeti.Všetko som musela mať v "našej" izbe,aby nevyhadzovala...a po chlapcovi keď som hneď neoprala,bolo zle,že je to špinavé...a prať som mohla iba ručne a vo svojom prostriedku.Keď mi došiel,povedala vezmi z mojho a nechaj mi 50 sk na chladničke.... 😠

rakovcanka
14. feb 2011

@evinkal no u nas to este nie je az take histericke, ale teraz normalne, ked som vyprala pradlo, tak aby som mala vycitky svedomia, ved ked ona zapne pracku na ten isty program ako ja, tak to vyperie lepsie..aby ma z toho porazilo, to aby som vsetko v zlate umyvala aby jej bolo dobre, nakupila som prostriedky na umyvanie podlahy, na WC a vanu a na vodny kamen, a za to ja si rada kupim aj drahsie, co uz mam oskusane, ale tak to uz je o inom, no a vraj ze na co som kupovala ved by stacilo nieco lacnejsie, a normalne to ani nebude pouzivat,lebo je toho skoda...no na nervy, ale ked vsetko po tom pekne vonia, a je cistucke to uz je o inom ... ale ona to vie najlepsie...

evinkal
14. feb 2011

@rakovcanka to máš tak-staršia si myslí že my sme sprosté...veď ja ej to neberiem,nech si myslí....ja si urobím ako chcem a operem si v čom chcem.stará napr.používa perwol a také drahšie a ja z lidla s marseilským mydlom aj to vonia a aj vyperia-ona perie aj s prachom ja radšej gelom..robím so podla seba.je rozdiel keď oni majú prachov a my máme 1 príjem z práce ja na MD a dieta čo chodí do školy-oni majú príjem 3,pritom len švagriná má 25-30 000!takže ja si kupujem a robím tak aby mne vyhovovalo a nebudem sa "opičiť" aby som jej vyhovela-prd

rakovcanka
14. feb 2011

@evinkal no ved kazdy podla toho na co sa citi..my zatial nemame dietatko, planujem a sme v stadiu snazilkovania... ale uz teraz si hladam podnajom alebo nieco, lebo takto sa to neda...prerabame si domcek, ale je este velmi daleko datum dokoncenia, no asi budem musiet vydrzat pretoze, treba nam peniazky na prerabku .. tak neviem ...

rakovcanka
14. feb 2011

@evinkal a teraz po najnovsom, nekupujem napriklad sunku alebo salamu, moj muz to nejako nemusi, radsej si da slaninku alebo parky, no a proste tym padom ani nekupujem, ked to potom aj tak zjedli hafanovia...a teraz ked prisla domov, tak som bola zla, lebo sa neviem postarat o muza, lebo mame prazdnu chladnicku , a pritom ma navarene co si len zaziada,az niekedy do bludu...no to nie je dost...teraz uz len pocuvam, ze vydat sa to nie je len o tom spat s muzom, ale aj poprat, navarit a poupratovat...ako keby som ja bola ten debil

evinkal
14. feb 2011

@rakovcanka 😀 keď ti niečo povie,tak ju treba trochu podrýpnuť ako ja,keď som doniesla chlapca z porodnice a ona že..no ale o to sa treba starať to nieje hračka,treba kúpať,krmiť prebaliť a ja nato:"hej?ja som myslela že sa samé umyje a aj napapá.Keď povedala že treba umyť napr vaňu tak a tak-my vysvetlovala a ja že-a handru mám zložiť na štvorec,alebo do trojuholníka?a cif nasypať na vaňu,alebo na handru..a keď budem variť treba zapnúť aj plyn?keď ma mala za blbú.tak som sa blbou robila a ona sa cítila hrdá a najmúdrejšia😀 a ja som sa na nej bavila😀DD

drobik1
14. feb 2011

ahojte..no my sme na tom neni o nic lepsie so svokrou..nebyvame ani sme nebyvali spolu ale byva od nas 25km a chodi k nam teda za "detmi" raz tyzdenne 😲 .mame 2 rocneho syna a odvtedy co sa narodil mu nekupila ani nedala korunu teda na vianoce sme dostali vlacik Thomas a ona uz ed to vedela kupila tiez ale lacny a taky ze sa rozbije..ale ona ma priatela s ktorym zije..on ma 15 rocnu vnucku a tej znesie aj modre z neba..a jedinemu vnukovi ktoreho ma nekupi nic..stara sa do coho nema,vsetko musi vediet no proste lezie mi na nervy ako sa len da..a ked jej poviem ze mam program s kamoskami a ona chce dojst tak sa urazi ze je nechcem vidiet... 🙂 .ona si vymysla a je falosna.akceptujem ju ale niekedy by som ju najradsej odstrelila 😎 .

rakovcanka
14. feb 2011

@evinkal no aj to je riesenie, problem je, ze ona so mnou a s muzom teraz ani nerozprava, pretoze sa ma vcera muz zastal, tak ja som ta co ho proti nej stve,a on je ten, ktoreho uz nepotrebuje..a u nas je to o tom, ze ked jej nedochadzaju peniaze na seky, tak one ze "mimko, nemas mi pozicat na to alebo tamto, vtedy sme vareny peceny, ale ked treba vratit tak nema kto..to je dalsia vec, ze hoc kedy dame jej a my sami potom nemame, a uz len pocuvam, ta to vy neznace gazdovac..ta ma ide rozhodit...ma este dvoch synov, starsieho a mladsieho, oni su to naj a moj? tak ten ako keby nebol jej syn...tomu vycita vsetko a pritom je samostatny uz od 18, ked skoncil skolu, a tomu starsiemu plati studium na vysokej skole, a mladsiemu este vsetko...ale to len moj muz jej stale dlhuje nejake peniaze, aj ked sme jej pomohli ako sa len dalo, a tomu starsiemu, co mu plati studium a este aj podnajom v cechach tomu neexistuje zeby povedala ze jej dlhuje peniaze...ma ide porazit z nej...

rakovcanka
14. feb 2011

@drobik1 tak mas dobre aspon to ze s nou nebyvate...raz tyzdenne by som to asi prezila..ale kazdy den? clovek sa normalne boji sadnut lebo povie ze nic nerobim, a ked robim, tak mi povie,ze to nie tak,alebo ze ona by to urobila lepsie...vydrhla som kupelnu ako najlepsie sa len dalo, so Savom a neviem cim este, a povedala mi, ze tak ja neviem ako si to umyvala ale ked ja umyjem tak sa tak krajsie leskne...a pritom keby som mohla tak zderiem farbu z obkladu..no nechapem

evickav
14. feb 2011

ahojte,dievčatá,,, úplne vám rozumiem,my sme bývali dlhých 5 rokov so svokrou,,, peklo na zemi už mám odžité 😖 ,,, ona bola jednou z príčin,prečo sme sa odsťahovali z mesta na dedinu,,, som si sprostá myslela,že budeme mať pokoj,,, teraz k nám chodí na návštevy len utorky,lebo to je v dedine kostol,,, my tam nechodíme,lebo sme iného vierovyznania,,, tak celá dedina musí vidieť,akú svätú mám svokru,,, keď sme jej povedali,že nebudeme doma,aby nechodila,tak išla a potom sa prechádzala 2 hodiny po dedine,lebo nemala kam ísť,kým pôjde do kostola,,,hneď ráno ako som šla na autobus do práce,už na mňa jedna klepna kričala cez cestu,že kde sme boli,že sme svokru k nám nepustili,,, teraz asi pred 3 týždňami zase ju čerti niesli do toho kostola,tak už po ceste tam si dolámala nohu na 2x,,, tak máme zase starosti,už to má aj zoperované,,, na zdravú nohu sa ledva postaví,normálne sa dobreže nenechá nosiť,,, švagor býva síce v meste (je to jej naj-naj synáčik),ale staráme sa my,,, a to nemáme ani auto,takže lietame hore-dole autobusom,,, najskôr ma za nevestu ani neprijala,práve kôli viere,a teraz som s ňou sama lietala po doktoroch,,, váži okolo 120 kg,tak si to viete predstaviť 😀,,, inak ja som si to po tých strašných skúsenostiach s ňou zariadila tak,že tam idem asi 2x do roka na hodinku a mám toho aj tak plné zuby,,, vôbec vám nezávidím,kto bývate so svokrami,,, ja som sa tam naučila ju úplne ignorovať,keď som chcela mať pokoj,,, keď sa mala od nás sťahovať,sa jej nechcelo,,,naťahovala to rok,,, mala upratané,oprané,,, ona bola len na púťach a v kostole,,, tam bola prvá,ktorá upratovala,,, doma mala taký bordel,že to svet nevidel,,, normálne som jej vtedy povedala,že keď sa neodsťahuje do 3 mesiacov,tak jej nájdem byt sama a poletí hneď 😀 😀 😀,,, od vtedy sa jej snažím vyhýbať,ako sa dá,,, držím vám palce a prajem pevné nervy,,, raz to určite skončí 🙂