Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nemko
30. nov 2010

@milada47 no lenze moj priatel sa jej asi boji 😀 😀 😀

milada47
30. nov 2010

@nemko ...tak to nevestí nič dobrého.... bo ked sa jej bude bat, bude sa k nej priklanat a davat jej za pravdu....vidím to na svokrovi.....ten by aj do studne skočil zo strachu, že mu spraví zo života peklo.....

nemko
30. nov 2010

@milada47 teraz sme sa o tom bavili a povedal, ze sa zobereme, ale ju volat nebudeme.A problem vyrieseny 🙂

milada47
30. nov 2010

@nemko ... ked ju miluješ, nie je čo riešiť....to stále hovorím....nevolajte ju....dobre urobíte.....ani jeho sestru, po tom, čo ti urobila....bolo by dobré uplne ukončíť veškeré vzťahy s ními....moj bratranec tak urobil....už 10 rokov nemáme o nom žiadne info....otec ho videdil, tak sa nasral na celú rodinu.....

gratulujem ..... a dajte potom vedieť termín svadby....do pošty..... 🙂

nemko
30. nov 2010

@milada47 nikoho z nich nebudeme volat si nenecham pokazit dalsi dolezity den, jasne dam vediet 🙂

mamavera
30. nov 2010

@evinkal tiež nechápem, na čo ti je muž, ktorý trávi poobedie v krčme...

evinkal
30. nov 2010

Viete to je o tom,že stále dúfam,že sa zmení a neviem,či by som sama dokázala uživiť dve deti a či by som sa dokázala sama prebiť

milada47
30. nov 2010

@nemko ... dufam, že ak sa tajne zoberiete ... a ona to zisti....aby nerobila problemy.....prajem vam stastne manželstvo, bez svokry a svagrinej....

milada47
30. nov 2010

@mamavera ... ono sa to lahko hovori...ale ked su tu uz deti....je to o to tazsie....kopnut muza do zadku a ist si vlastnym zivotom.....

milada47
30. nov 2010

@evinkal ...ak sa nezmenil doteraz......možno sa zmeni ked ona už nebude medzi živými a nebude ovplyvnitelny, nebude mu mať kto dávať rozumy a uvedomí si, čo robil...... len aby dovtedy sa z neho nestal alkoholik....držím palce, nech sa všetko na dobre obráti....

milada47
30. nov 2010

@nemko ...najlepšie by bolo odísť z domu, zariadiť si svoj život a bez nich....nedať im na seba žiadnu adresu, žiadny kontakt, proste uplne sa od nich odtrhnuť....

mamavera
30. nov 2010

@milada47 ja som tým prešla, takže sa mi to nehovorí až tak ťažko. Nechápem, na čo by som zostávala s mužom, pre ktorého nič neznamenám, ktorý je stále opitý a keby mi dával denne jedno, dve eurá, tak som už dávno odsťahovaná a podávam na neho trestné oznámenie pre zanedbanie povinnej výživy. Viem, vzniká otázka, kam sa odsťahovať, niekde tu evinkal písala, že k mame nemôže, že sama žije ťažko. Aj ona žije ťažko, určite by im dvom bolo ľahšie, ako takto. Išla by som sa poradiť na sociálku, čo robiť. A niekde som tu čítala, ale už dávnejšie, že sa spojili dve takéto nešťastné ženy a spolu si prenajali byt, malý, ale mali pokoj. Takýmto spôsobom môže byť o rok tých detí viac a bude to oveľa ťažšie.

milada47
30. nov 2010

@mamavera ...ja sa na tuto temu nechcem vyjadrovať, aby som netrepla nejakú hlupost, neviem si to ani len predstaviť v akej ťažkej situácii sa nachádza....ale skús jej poradiť .... prosím.

a vy ste sa rozviedli???

mala som kolegynu, ktorá sa rozviedla s jednym dieťaťom, ona sa nasťahovala k matke a roky sa naťahovala so súdmi, bo jej ex neplatil na syna....a zatajoval sa, ani do roboty nechodil, aby ho policia nevyčmuchala....ked ho nasla polícia na sude sa dozvedela, že spravil dieťa dalšej, aj s nou žil a stále odmietal platiť na jej dieťa, že už nemá z čoho....

mamavera
30. nov 2010

@milada47 ja sa jej do života nechcem ani nemôžem montovať, ak bude potrebovať akúkoľvek radu a budem vedieť pomôcť, pomôžem. Ano, rozviedla som sa a som teraz veľmi spokojná.

mamavera
30. nov 2010

@evinkal tvoj muž sa nezmení, to je isté, ale jeho správanie sa bude časom zhoršovať, že sa zhoršuje, to určite už vnímaš aj dnes, takže čakať je zbytočné. Pred časom si tu písala, že si možno tehotná. Zrejme nie, ale stať sa môže a s tromi deťmi to bude oveľa ťažšie. Ty aj tvoje deti máte právo na lepší život. Dokázali to viaceré ženy, dokážeš to aj ty, ale musíš chcieť.

evinkal
1. dec 2010

@mamavera no,ja viem,len teraz ako ho posledné tri dni pozorujem.Nechodí sem svokor a nechodí toľko do krčmy.ide na pivo,je tam dáku 1hod.a ide domov.Jeho život dosť ovplyvňujú svokrovci....Inak som sa dozvedela,že sa do konca roka sťahovať nebudú 😢 😢 😢 .Chceli kúpiť dom a založiť farmu...škoda,tak som sa tešila!!!

nemko
1. dec 2010

@milada47 ja ju budem uz riesit jedine cez policiu, s nou sa inak neda.Dne som ju flandru videla v autobuse, by som ju najradsej chytila za tu jej sedivu sticu a tahala cez pol Blavy.

danka_ba
1. dec 2010

@milada47 jejda - to mas fakt dost ... svokru ...
ako na to reaguje tvoj manzel?

danka_ba
1. dec 2010

@evinkal chlapsa nezmeni ... aniked jeho mama tu uz nebude. Ak je uz raz taky - taky aj ostane. Môze par dni sekat akoze dobrotu - ale vzdy sa k tomu vrati ...zial. Radsej by som ti povedala ze sa zmeni, ale nechcem klamat.
Môj nazor (ak mozem) : zi svoj zivot aj s detmi, s tym ze on je ich otec a nech sa im venuje aspon 2x do tyzdna. Vtedy sa aspon na chvilu mozes venovat sama sebe. Zamysli sa nad tym, ako chces aby vyzeral tvoj zivot a skus sa tej predstave pomaly priblizovat ...

evinkal
1. dec 2010

@danka_ba tak v tomto máš asi pravdu,ale on má tú chybu,že je ľahko ovplyvniteľný...Stačí nesprávny človek v jeho blízkosti a zbohom rodina.Teraz ako svokor nechodí už 4 deň,drží sa dobre..Akurát sa pripravujem,že ide s práce na deň tlače-bude ako doga...Ozaj a dopočula som sa,že niekde pri Krupine idú svokrovci kuknúť dom...už by to mohlo vyjsť 😀 -ale pri mojej smole.... 😢

danka_ba
1. dec 2010

@evinkal Drzim palce nech sa odstahuju co najdalej 😀
este ma napadlo - niekedy pomaha aj to, ze budes hovorit presny opak co si o svokre myslis .-)
mozno sa bude po case chciet podobat tomu co hovoris ... niekedy to zaberie.

milada47
1. dec 2010

@nemko ... nenechaj sa !!! .. 🙂 nech vidia, že sa ich nebojíš....tvrdo na ne...obe ...

tvoj priatel vie ako ta vtedy napadla jeho sestra??? čo on na to??? nevynadal jej????

milada47
1. dec 2010

@danka_ba ... nechce sa o nej rozpravať a snaži sa ju ignorovať.....ale ked napíše sms... tak odpíše, tak jednoducho, že "dakujem".....viac nič....ale "rodinné vzťahy" ukončiť nechce....len sa nechce s nou navstevovať.....som zvedava, ako dlho nam to takto vydrží....aby ho raz tými sms-kami nezlomila...toho sa bojím najviac....

danka_ba
1. dec 2010

@milada47 hlavne ze je pri tebe a vidi ako vam jeho mama strpcuje zivot ...
uz ked je svokra taka - je fajn ked manzel stoji pri nas ... inak by to cele nemalo zmysel, nie?

lubenka96
1. dec 2010

@evinkal Ahoj moja,no na úvod -čítala som všetky Tvoje príspevky tu ktoré si napísala pretože ma to zaujalo,no a hlavne príbeh Tvojej svokry,a poviem Ti,že ťa veľmi obdivujem zato ako zvládaš problemy či už partnerske rodinne finančne a vôbec všetko.A neviem si predstaviť takuto svokru,to už sa da povedať asi len jedným slovom-hyena!alebo aj horšie,ono sa sice da všetko pretrpieť ale tolko ubližovania aj tvojim deťom tak hnusne rozprava,to je strašná žena,neviem si ju ani predstaviť,ani som nevedela,že až taketo zlo môže existovať a to ešte v rodine.ALE AKO SA TAK ZAMYSLAM TAK VELA PRIBEHOV A MANZELSTIEV VIDIM TAKTO-SU VELMI ZAMILOVANI ZOBERU SA,MAJU DIETA,SU STASTNI,PRIDU PROBLEMY,PRETRPIA ICH,POTOM PRIDU DALSIE,,,,,CHLAPI NIESU TAKI CITLIVI A RIESIA VELA VECI IGNORANSTVOM ALEBO ALKOHOLOM.A POMALY SA DOSTAVAME K SITUACII KED ZENA STARA SA O DETI,PERIE,VARI,KALKULUJE ABY JEJ VYSLO VSETKO CO TREBA ZAPLATIT CI UZA NA STRAVU DETI A PODOBNE,A NAKONIEC SA ODCUDZIA AJ S MANZELOM A KONIEC,UZ SA ZIJE LEN PRETO LEBO SA "MUSI" A pride stereotyp manželstva ktore trvaju len zo zvyku alebo kôli deťom ....ach a končí to tým že žena si povie -to natoto som sa vydávala?no je to smutné a ženy potom tým najviac trpia,to skôr chlapi maju ten dar brať veci tak že-a ved čo nejako bolo nejako bude,a toto nevadi,je mi to jedno,a prežijeme,a nerieš to,a daj mi pokoj.No fakt dar od Boha.No proste ak ti to nevadí to bola len moja myšlienka,nehovorím že všetky manželstvá takto prebiehaju a končia iba niektore no len som sa zamyslela nad tým,že čo vôbec ešte znamená pre poniektorých slovo žena a matka???je to len moja úvaha,nad tým ako to býva a prečo je to tak.Ja mám 23 tento rok som mala svadbu,všetko je fajn,chceme bábätko no nedarí sa nám,tak čakáme a tak...a zároveň ked niektoré smutné príbehy čítam aj sa bojím že ako budem na tom ja o pár rokov a že či aj z môjho manželstva nebude nejaka rutina a stereotyp,to by som nechcela,tak urobím pre to všetko,ale niekedy to bohužial ovplyvniť nevieme,ako napriklad kôli dôvodu SVOKRA POSTRACH RODINY.PRAJEM HLAVNE TEBE AJ TVOJIM DETICKAM VELA SIL ZDRAVIA A USPECHOV,A ZO SVOKROU SA UZ NETRAP TU MOZNO UZ ANI CERTI NEBUDU CHCIET🙂papa

0livia
1. dec 2010

@evinkal a ostatne dievcata, boze ked to citam, tak sa mi moje problemy zdaju uplne malicherne. Drzim vam palce, nech vam daju svokry svaty pokoj a manzelia nech si uvedomia, aky poklad doma maju 😉

nemko
2. dec 2010

@milada47 ja sa ich nebojim oni to vedia, ja si na staru dovolujem uz od prveho konfliktu lenze ona je taka drb.... a primitivna, ze ona nechape, ze raz ma nasere a dam jej vyrazit jej hnilu branu na dome.
hej moj priatl to vie, nebavi sa s nou teraz ked chcela aby bol krsny jej decku tak bola za nim v praci povedal jej ze o tom sa v robote s nou bavit nebude, volal jej z domu, hovor isiel cez repro aby som ho pocula a tie jej hovadiny sa nedali pocuvat ako ju trapi, ze sa nebavia ako to chce napravit a potom jej povedal, ze ci by bola taka "citovo rozladena" a ci by ju to trapilo keby ho nepotrebovala ako krsneho tak mu zacala omotavat ako uz davno chcela ist za nim a tak a potom jej povedal, ze krsny nebude a polozila mu 😀 😀 😀 odvtedy sa neozvala 😀 😀 😀 falosna zakerna svina

danka_ba
2. dec 2010

@nemko tak tomu sa hovori vypocitavost... a je super ze manzel na to nenaletel 🙂

nemko
2. dec 2010

@danka_ba ja som mu to hovorila, ze je taka a som rada, ze sa presvedcil a pochopil 🙂 ved nebolo normalne aby chcel niekto s kym sa nebavi, nestretava sa ani nic aby bol krsny, jej prve decko mojho priatela a svojho krsneho ani nepozna tak potom o com je krsny???? to by bolo len akoze aby ludia v dedine kde byvaju nepovedali lebo oni sa pred ludmi robia chudaci aki su obetavci a nikto si to nevazi lenze opak je pravda a najdu sa tam ludia co ich dokonale poznaju a ked som s priatelom zacala chodit tak ma pred starou a svagrinkou varovali, ze su to dve hnusne harpie no a netrvalo dlho a som sa presvedcila. ved ked som k nim prvy raz prisla obzerali si ma ako by som padla z neba a mesiac nato mala stara meniny a dala mi to patricne najavo 🙂 🙂 🙂 uz len jej inteligentne pozvanie : v nedelu dojdi na kolac mam meniny a nemusis nic nosit 😀 😀 😀 baby skoro som sa pod zem prepadla vtedy ved som ich poznala v tom case mozno dva mesiace 😀 😀 vsetci mali vtedy sviatky tak som len nosila a kupovala a potom som mala dva msiace nato ja narodky a povedali mi, ze ja vsetko mam a nic mi nekupili 😀 😀 chapete 🙂)) uz vtedy som mala o nich svoju mienku, ale moj priatel zato nemohol preto som ho neopustila.

evinkal
2. dec 2010

@lubenka96 Ďakujem aj za detičky.Vieš ja som sa už naučila pri starej byť tak silná,že sa až čudujem.Veľa ľudí mi vraví,že už po roku by im "prdlo" v bedni a už by dačo vyviedli a musím sa priznať,že aj mňa to napadlo,ale vždy som si pomyslela:"zabijem sviňu,zavrú ma za človeka" a čo by potom bolo s deťmi..Vždy keď je problém,myslím na ne..ja už niesom dôležitá,len aby deti boli v poriadku a čo sa týka starej....Koľkokrát si poviem,že ona má bližšie do hrobu ako ja a to ma hneď naštartuje.Nikdy som jej pri tom všetkom nepriala smrť alebo niečo(lebo sa to môže otočiť proti mne),ale len toľko,že aby raz tak padla na "hubu",aby si uvedomila všetko to zlo,čo napáchala mne,deťom ale aj iným ľuďom..Dúfam,že raz sa jej to vráti a čerti v pekle sa majú pochlebe,keď tak jedného dňäa dorazí,taká fúria...Lucifer príde o flek 😀