Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
19. sep 2011

@adelaida33 To by sa musel stat zazrak 😝 😝 😝 a bohuzial take stastie zase nemame. Moja je kludna, ja som obmedzila kontakt, takze ma netrapi. Ved aj dnes s nou mm volal, lebo boli na dovolenke a mali ste pocut, stale iba o sebe a co zazili ani slovom nezavadila o maleho, o mne to je skoda reci. Jedine co mi lezi v zaludku je ze mojich rodicov stale vola Bratislava, ako sa ma Bratislava, no a co do pekla ja viem???? nech zavola primatorovi ako sa Bratislava vlastne ma, moji rodicia maju aj mena a dnes toto zahlasila aj na babku (jej svokru, ale su pohadane) nepovie babka ale Banovce, uz roky si na to neviem zvyknut a asi ani nezvyknem.
@mamkakatka Aspon ze sa to vyriesilo, bohuzial rozvodom, ale v tom boli dvaja (manzel a svokra) a super ze ste s priatelom taky trapny 😀 😀 😀 Len ma napadlo ako to tvoj ex zistil, ze je takato, kedy sa prejavila aj pred nim???

adelaida33
20. sep 2011

@mihouk chudina 😖 , asi nemá pamäť na mená 😝 😝 😝 a synove si pamätá 😀 😀 😀 , či ho volá len synček či ako? tak to radšej nech si mýli mená, ako takto neosobne... to sa ani mne nepáči 😒 .

mihouk
20. sep 2011

@adelaida33 Jedine v com mas pravdu je chudina. Ona si dobre pamata, ona vie co kedy som u nich jedla, lebo zevraj som vyberava a ked som bola tehu, tak som nechcela jest hocico (plnku do kurata, kde boli pecienky) to nejedavam nikdy a nie preto ze som tehu, ona je divna. A ty sa ako vlastne mas???

adelaida33
21. sep 2011

@mihouk akurát včera poobede sme boli u S, lebo nedávno mal on narodky a ona meniny. snažila som sa všetko počúvať 1 uchom dnu a 2. von, aby som sa zbytočne nezaťažila 😔 . až na pár perál 😖 , celkom sekala dobrotu, dokonca nečakane pochvalila moje MM, že malého krásne vyživuje, ?!? 😕 som normálne ostala v šoku!!! (nepísala jej niektorá z vás?? 😀 😀 😀 ) ešteže jej to doťuklo, konečne, ved už ho o pár dni idem začať prikrmovať, hahaha.

mihouk
21. sep 2011

@adelaida33 nepadlo jej nieco na hlavu???? 😝 Nechcem ta sklamat, ale radsej sa velmi nevytesuj, oni sa nemenia, to len chvilkove zatemnenie mysle, aby ta nasledny utok neprekvapil, bud v strehu a nedaj sa zblbnut sladkymi recami. 😀 😀 😀
Na prikrmovanie som ja uz normalne zabudla, moj krpec este dalsie 2 mesiace, to mal ako pochutku a dalej fical na MM 😉

adelaida33
21. sep 2011

@mihouk nejakú vyraznú zmenu nečakám, ale tak bola dojatá z minulotyzdnového Modre z neba, tak bola namäkko. mohli by to teda dávať častejšie, možno by zmäkli všetky jedovaté svokruše 😀 😀 😀

adelaida33
23. sep 2011

@mihouk juj, spomenula som si na takú srandu: moja svokra mi hovorí pred pár dnami, že uz nevládze malého nosiť na rukách (nikto jej to nekázal, ale tak snaží sa mi ukázať, aká je skvelá babka) a že ako dobre, že už ho o chvíľu dáme do chodáka, že ona znesie dole ten starý (asi 30ročný 😕 ) z povaly a utrie ho, aby bol nachystaný... 😲 . jej vravím, že ja chodák neuznávam, že počkám, kým malý začne chodiť sám od seba. pozerala na mňa ako na pohana 😀 .

mamkakatka
25. sep 2011

@mihouk prejavila sa, keď si domov doviedol svoju priateľku, na začiatku bolo všetko OK, ale parkrát ju nechal samu s mamou a stalo sa presne to, čo sa dialo mne, hustila do nej koľko len šlo, samozrejme, že sa mu priateľka postažovala a on zrazu uvidel svetlo na konci tunela a pochopil, že som neklamala. Bolo mi ho vtedy veľmi ľúto, ale bolo to moje zadosťučinenie, aby vedel ako bolo mne.

mihouk
26. sep 2011

@mamkakatka Dost smutne, lebo jedna blba krava znici zivot svojmu dietatu, bez toho aby si neco uvedomila. Ale kazdemu sa raz vsetko vrati a tipujem ze ona zostane sama, bez synacika ktoremu chcela tak "dobre"...

mamkakatka
26. sep 2011

@mihouk presne tak, ona ma totizto dokopy 4 synov, moj ex dopadol akom dopadol, najstarsi je najsilnejsi a ten si vie priatelku ubranit, najmladsi je cisty hajzlik a ten je s ex v zahranici a ked pride domov, tak by mu zniesla modre z neba a jeho frajerka to bude mat zo vsetkych najtazsie, pretoze najmladsi je jej milacik a treti syn, jeho manzelka uz okusila, co som prezila ja, pretoze jej manzel sa pytal brata, teda mojho ex, co robit, aby nedopadol ako on..... neviem, ale momentalne aj ked to nieje spravne sa z toho vsetkeho aj tesim, pretoze aj ked po 5 rokoch, co je dost dlha doba, konecne vsetci pochopili, co som prezivala. No a co cert nechce, to mam za tu radost, terajsia priatelova mama tiez ukazuje rozky, ale ona nejde priamo proti mne, ale ide hlavne po synovi. Ona na uspokojenie svojich potrieb vydiera svoje deti. My sme boli donuteny pokrstit dcerku,a j napriek tomu, ze sme obaja neveriaci. Akoze nech ma za to niekto aj odsudi, ale ja som nikdy nesla proti nikoho presvedceniu ak by bolo akekolvek, ved kazdy nech si veri v co chce. Takze mam pocit, uz som to aj niekde pisala, ze cim lepsi partner, tym horsia svokra ☹

mihouk
26. sep 2011

@mamkakatka No aspon teraz vies ako na to, aj ked z ineho uhla. Ja som na tom podobne, moja S tiez ide cez mm, lebo zijeme v zahranici a je ten mladsi. Momentalne mame nieco nedoriesene, ale na konci sa uvidi ci mu zalezi na mamicke ci na nas. Nastastie mm ma starsieho brata, ktory byva nedaleko S a uz ma otvorene oci, takze niekedy ich otvara aj tomu mojmu za co som mu vdacna, lebo ja nechcem vystupovat ptori jeho mamicke, pokial to nie je velmi vazne 😝

mamkakatka
26. sep 2011

@mihouk najhorsie je, ked das manzelovi na vyber, bud ja alebo tvoja matka! To budem brat ako posledne riesenie. Ja som si myslela, ze cim dalej byvas od svokry, tak je to jednoduchsie, pretoze, tym ze vas malo vidi, budete pre nu vzacnejsi....

sympa1
26. sep 2011

ja nikdy nepochopim ako moze niekto davat na vyber "ja alebo tvoja matka"!!!! to je podla mna uz koniec partnerstva. ved predsa matka je vzdy a bude matka aj ked mozno zla ale kym sme vklzli do takejto rodinky a zalozili si vlastne, tak by sme mali mat uz trosku prestudovanu aj svokru pripadnu nie? a nie davat po rokoch na vyber manzelovy.... ako fakt nikdy nepochopim

mihouk
26. sep 2011

@mamkakatka No ved aj je vzacnejsi, ale on, nie ja. Ja som ju respektovala, cele tie roky, nikdy som na nu nic zle nehovorila pred mm, ale tu je to trochu vaznejsie, takze ak sa neuvedomy, dostane ultimatum. Ved si to sama zazila a dostala si sa cez to a si stastna, takze tym ze sa vydas, tvoj zivot sa nekonci.
@sympa1 Nechcem na teba utocit, ale to nikdy nepochopis, pokial sa do takej situacie nedostanes. Ja S stale respektujem, ako matku mojho mm. S mm sme sa spoznali v zahranici, takze S som vydavala 2x rocne. Ale v mojom pripade ho ona manipuluje voci mne (nikdy som jej nic neurobila, dokonca ani synacika nezobrala, on bol z domu davno predtym ako sme sa spoznali) a nerespektuje ma ako matku mojich deti a ja nie som nejaka mlada baba, uz som si toho preskakala dost. Som dospela zena a nedavam ultimatum bud alebo, ziadam o respekt a navrhujem fer kompromis pre obe starny, ak to odignoruje, bude musiet znasat nasledky, tak ako to bolo u @mamkakatka

mamkakatka
26. sep 2011

@sympa1 mylis sa, moja ex svokra sa do nasej svadby spravala ako vzorna a mila osobka, vsade sa chvalila ako sa vej syn dobre ozenil a ja som tiez na nu krive slovko nemohla povedat, ale po svadbe doslo ku skratu v jej hlave a zrazu som bola ta najhorsia na svete, ktora jej syna ukradla, ta zla, ktora mina peniaze jej chlapceka, ako keby som ja nezarabala... ludia sa vedia pretvarovat a niektory tym dokonca ziju.....a co sa tyka mamy mojho terajsieho priatela, tam som urobila distanc ( obmedzila som navstevy a stretnutia s nou na nevyhnutne ), tam uz neurobim tu istu chybu...

mamkakatka
26. sep 2011

@mihouk obcas sa treba povyhrazat ak to skripe, urobit ustupky a kompromisy z oboch stran, lebo ak sa to neriesi, nikam to nevedie a problemy sa viac prehlbuju.....

adinkag
27. sep 2011

pridavam sa do tejto temy este pred svadbou to medzinami nebolo ruzove, ale potom po svadbe sa to zlepsilo ale len na chvilu zistila som ze som tehotna a to boli furt kontroly z jej strany a ked som nastipila na MD tak preco nepridem a neviem co ked som bola v porodnici tak tam bola kazdy bozi den ja som tam bola takmer 2 tyzdne kedze som bola po terimne vyvolavali porod co im tvrvalo pekne dlho medzytum vkuse a kedy uz bude a furt okukavala ostatne baba no des proste, a ked sa narodila mala tak sem chodila takmer kazdy den spociatku to bolo fajn ale potom mi to uz pilo krv kedze ma kluce od nas tak si sem dojde hocikedy a casto bezohlasenia ved ja mam aj svoj program .... a navyse stale by chcela ju niekam bravat na navstevy dokonca aj bezomna alebo bez muza co som zasadne proti ved to neni mozne sak my sme jej rodicia ja uz takto nevladzem

sashabb
27. sep 2011

@adinkag v prvom rade by som jej zobrala klúče, alebo jasne vysvetlila, že klúče sú pre prípad núdze a nie aby si chodila ako domov! To je narúšanie súkromia a jej by sa to tiež nepáčilo.
Ak by to nerešpektovala, tak pekne zamknúť a klúče nechať v zámke.

mihouk
27. sep 2011

@adinkag Nechat kluce v zamke a po case si zvykne a to zemalu chce bravat bez vas, jej razne zatrhnut, ved je este malinka. Trvat si na svojom, nech babu aj porazi, ona deti uz mala, toto je iba jej vnuca 🙂

halienka
27. sep 2011

@adinkag no toto som zažila aj ja, a teda presne ako baby radia, začala som nechávať kľúče v zámku, keď sa pýtala prečo (lebo im to nedojde tak ľahko) tak som povedala, že lebo sa bojím, minule sa tu potulovali akýsi chlapi atď. niečo si vymysli. Ak by aj tak protestovala, tak z mosta do prosta jej to treba povedať. Ale teda moja si odomkla všeho všudy sama asi 4x a to si vždy tak zlizla, že som skríkla, ako som sa zľakla, či nevie zaklopať a či nemá telefón, že mi dopredu nezavolá že ide atď. tak ona to zrejme nakoniec pochopila a už s tým prestala a aj svokor mal také tendencie, tak tiež už prestal. Ono sa ti to bude už horšie teraz brzdiť, keď si jej to určitú dobu dovolila, keby od začiatku videla že ti to vadí, tak je to iné. Ale zvaľ to na ten strach, a popri tom povedz, že si bola v sprche a nikomu by nebolo príjemné keď ho vidia ako vylezie zo sprchy, tak sa zamykáš, možno jej to dôjde, že aj ty potrebuješ súkromie, alebo ešte môžeš povedať, že si si chcela pospať a nechceš aby ťa niekto rušil...možno jej dojde, že ten niekto je ona 😀 Ak nedojde, tak potom na rovinu už povedať, tam samozrejme je možnosť, že sa urazí...no ale čo, za ten kľud vo vlastnom dome ti to stojí, ty nerobíš nič zlé, to ona by si mala uvedomiť, kde sú hranice. No a to branie k druhým bez vás, tak to by som jednoducho nedovolila ani náhodou, som matka, potrebujem mať svoje dieťa pod kontrolou, maximálne s mužom ju niekde pustím, ale s nikým iným osamote tak malinké bábenko nemá čo chodiť. Bacha na to, dobré je hneď na začiatku ukazovať čo áno čo nie, lebo potom sa to len zhoršuje a už si s tým nedáš rady. 😉 🙂

adinkag
27. sep 2011

@halienka akoze mna to nastvalo uplnesak kto ona je ze to dovoluje, nastasite odkedy si ma mm vcera zastal a zatrhol jej to tak sa ani jednemu z nas neozvala cize konecne pokoj 😀 😀 proste a to nieje vsetko proste mm mi povedal ze mu na mna kecala kraviny ze som nevdacna zato ze jej ona kupila nejaku vec alebo nejaku jej kamoska a ja som jej akoze len tak nato odvrkla ale niesom odkazana na nejake tieto milodary sama viem co mala potrebuje a schopna jej to s mm kupit, a potom furt si na mna nieco nasla akoze fakt sila s tymi klucmi dobry napad vyskusam dam vam vedeit ako to dopadlo 🙂

adinkag
27. sep 2011

@mihouk sak nech sa jeduje akoze poviem ti ak by som sa vratila z posty a moja mala by nebola doma ze si zobrala aj napriek tomu ze muz zakazal to by sa uz inak riesilo ,,, to by bol iny vyplach ak nie nieco horsie proste ja sa rada strenem s ludmi ktorych poznam ale nie aby ju nadrapovali ludia ktorych nepoznam alebo sm ich videla raz v zivote a vrchol vsetkeho bol ze raz v lete ked mi doslo zle macky odisla som prec od svokrovcov z navstevy a ostal tam manzel s malou hned tam zavolala nejaku znamu mojho muza vyhnali z izby ze on sa o nu nevie postarat a 2 ju tam nadrapovali skoro ma drblo .... odvtedy tam nechodimm vobec

adinkag
27. sep 2011

@sashabb popracujem natom ked sa tu zas objavi

mamkakatka
27. sep 2011

@adinkag na svokru treba razne, mne sa len raz stalo, ze mi ex svokra vybrala malu zo skolky bez mojho vedomia ( ucitelka je jej dobra kamoska, takze si myslela, ze nebude problem ak jej malu da aj bez mojho pisomneho suhlasu) a skoro dve hodiny som o nich nic nevedela, ta hlupana mi nedvihala telefon, ja som dve hodiny chodila po celom sidlisku, vsetky ihriska som presla a ta trubka bola s malou u kamosky na kave, pochvalit sa s vnuckou ...stretli sme sa pred bytovkou, ked som ich cakala na schodoch a poviem ti dostala kolko mi len slina na jazyk priniesla...ani skolka neeostala naprazdno .... odvtedy mi nic podobne neurobila, aj ked zivot s nou bol boj. Takze moja, hlavu hore, nahodit vyraz nasrateho pitbula a do nej ,...do nej!!! .... sama som zvedava, ako to zvladnes .......drzim palce

halienka
27. sep 2011

@mamkakatka 😀 😀 😀 som sa pobavila, že do nej! 😀 ale máš pravdu, oni si neuvedomia dokým tvrdo nedáš najavo odkiaľ pokiaľ 😀 pokiaľ budeš blahosklonne zo zaťatými zubami prehĺtať všetko, tak sa to bude len zhoršovať. Ja som sa tiež vždy tvárila naštvane a zduto aby pochopila, že sa mi toto nepáči... no bohviečo o mne kde narozprávala, ale je mi to jedno, lebo to sa nedalo tiež vydržať čo zvádzala, aj keď na niektoré tu ešte nemá 😀 😀 😀

adinkag
27. sep 2011

@mamkakatka no tak to ti veri ze si ju nesetrila to by ziadna nesetrila pekny mi slovami , ja uz ked ju pocujem mam migrenu to je otrasne ,,, dakujem ze raduu takze pitbull pojde utocit :D

mamkakatka
27. sep 2011

@halienka mne sa normalne ozivili spomienky, ked tu tak rad radom citam 😀 ... som herecka, lebo to uz mam za sebou, aj ked cena bola privysoka, ale teraz sa mam ooovela oooovela lepsie, samozrejme, tentokrat si musim lepsie ustrazit tu moju buducu svokricku 😀 😀 😀 ...

mamkakatka
27. sep 2011

@adinkag len si opakuj, horsie to uz nemoze byt, horsie to uz nemoze byt a ked bude, tak znova horsie to uz nemoze byt, horsie to uz nemoze byt..... 😉

mihouk
27. sep 2011

@mamkakatka No tak toto keby svokra urobila mne, tak ju asi fizycky napadnem a dolamem jej kazdu kosticku a tak isto by som si to vybavila so skolkou a ta ucitelka by asi robotu uz nemala. Znama-neznama 😝

mamkakatka
27. sep 2011

@mihouk ked som priviezla na druhy den dcerku do skolky, riaditelka uz bola informovala od dotycnej p. ucitelky a bola som pozvala do kancla, tam same obhajovacky a ospravedlnenie a ze bla bla uz sa to nestane a bla bla mrzi nas to...a bla bla bla...nakoniec z nej vyslo, ci to budem riesit aj pisomne.....som si ju vychutnala a odpovedala, ze nie, ze mam dost inych starosti....