Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

misaha
23. feb 2013

@stellamaris
@madapa sradna aj u nas 🙂..ked sa mala narodila tak svokrovci doniesli 3 čokolady...že jednu mne a dve mojim rodicom?...ja som nemohla že kojim a na vlastne syna zabudli :D..no magori,,,oni chcu byt len pekní pred ostatnymi...s drahym som 5rokov a mojich rodičov este nevideli :Dstrasne by ich chceli spoznat ale ja som im zasadne povedala že to zaleži na mne či ich spoznaju a nie na nich..a našim su ukradnutí :D

misaha
23. feb 2013

@jo111
@stellamaris baby ja to mam opacne...ku mne prisli svokrovci na navstevu ked bol drahy v robote,taka prepadovka..doniesli aj kvety a bonbonieru :D..to sme boli cca pol roka spolu...a dovod preco prisli bol,že chceli aby som sa vykaslala na ich syna..že je blby,nezodpovedny a že ma dlžoby o ktorych mi určite ani nepovedal....no na ich prekvapenie som vedela o vsetkom a hned som aj vytiahla papiere z uradu (som uradnicky typ čo si pozistuje aj to čo sa neda) ktore dokazovali že tu dlžobu mu spravili oni na jeho meno!!!skoro okoktaveli ,!!..potom som ich pekne poprosila nech laskavo vypadnu aj s ich kvetinou ale bonbonieru si necham 🙂 lebo že takych sebeckych hnusnych rodičov som ešte v živote nevidela,že keby mi toto spravia moji rodičia tak ich zakopem v pivnici!...ked som to povedala drahemu tak bol chudak hotovy,vraj mu to už raz spravili s jeho byvalou ale to si pozvali aj jej rodičou!!! ale tam sa im podarilo poštvat ich proti nemu a aj sa rozisli...jasne ze o mesiac sa tvarili akoby sa nic nestalo co dokazuje že nemaju chrbtovu kost a take svine nemaju obdobu...a podla toho aj vidia svoju vnučku...raz za 3-4mesiaca na pol hodinku :D

stellamaris
23. feb 2013

@misaha nemas to lahke,ti poviem,ale takych svokrovcov mozes ignorovat,drzim palce 😉

misaha
23. feb 2013

@stellamaris ja som ok..ja ich mam na haku,tažke to ma moj drahy...mne sa pchaju do zadku a on ich vobec nezaujima..to ma mrzi kvoli nemu..ja ked mam s nimi problem tak narobim poriadky na pol roka dopredu ale oni su ako na hlavu...ešte teraz mu vykrykuju kolko ich stalo kym ho vychovali tak nech už od nich nic nečaka lebo prerobili!! a taky vztah maju aj s druhym synom...vztahy udržiavam iba na sviatky lebo keby otrčili kopyta tak viem že by to draheho stvalo keby sa nebavime....ale ja zase nenam problem otočit ich vo dverach ked pridu neohlaseny :D ,ale oni par dni na to ako keby sa nič nestalo!..to je asi nejaka choroba!

stellamaris
23. feb 2013

@misaha dobre robis,u nas to bolo tiez tak,ze mne sa svokra miesala do vsetkeho a vlastny syn ju nezaujimal,az mi ho luto bolo.............ona vsetku pozornost na mna upriamila,chcela so mnou travit cely volny cas,tak to som nechcela 😖

jo111
23. feb 2013

@misaha tak to nemalo chybu s tou bonbonierou 😀 mas moj obdiv, fakt, malokto zachova v takej situacii hlavu a zareaguje tak pohotovo a inteligentne 😀 ja fakt nemozem 😀 aj ked je to skor na zaplakanie co dokazu spravit rodicia vlastnemu synovi, ale uz ma to ani neprekvapuje 😠 ze kolko ich stalo ho vychovat 😠 lebo deti sa same pytaju na svet 😠 Nobelovu cenu im zato 🙄 kretenizmus prepacte nemozem si pomoct 😝

jo111
23. feb 2013

@yenifer tak to sa velmi tesim 🙂 len nech ju manzel drzi pekne nakratko, svokor by skor mohol 😠 a ty sa nestresuj, chodte s manzelom na nejaky predlzeny vikend 🙂 svokry su jak male deti, skusaju kam mozu zajst, ale ked ich vlastny syn uzemni zakazdym, naucia sa posluchat 😀 som velmi rada, ze tvoj manzel sa takto zachoval 🙂 ocividne je uz na jej nareky navyknuty 😀

demi82
24. feb 2013

Jáááj včera som sa ale pobavila. Svokor sedel spolu s mojim manzelom pri telke a zahlasil ze bude maleho tahat na sankach za autom jak tahal svojich chlapcov ked boli maly. Ja mu hovorim ja nemam nic proti vezmite si svojho syna a vozte tahajte ho maly je moj syn nie vaš. Ale mu padla sanka.

carine1201
24. feb 2013

Ahojte kočky 🙂 vcera som sa strasne pohadala zo svokrou prvy krat v zivote a s manzelom sme mesiac zosobaseny. My sme si v utorok kupili auto a ona sa urazila ze preco sme ju nekontaktovali ako chapete?? Brali sme si uver na byt ale je na svokrovcov pisany pretoze nam ho neschvalili ake strhavaju pravidelne peniaze z manzelovho uctu.. A ona nam vcera zahlasila aby sme zrusili trvaly prikaz a davali jej peniaze na ruku lebo ona nema istotu ze mi platime ako debili nie sme !!! Potom som jej zlozila telefon dvadsat krat mi volala naspat 21 krat som zdvihla a zacala ze no toto bolo odteba maximalne drze ze si mi zlozila telefon a ja ze prepacte ale pokial nam nedoverujete tak sa nemame o com bavit a hadam je nasa vec co si kupime a co nie su to nase peniaze a nas manzelsky zivot !!! A ona ze nebudeme to riesit cez telefon ale osobne.. No ja si to snou vyriesim osobne ale pod podmienkou ze pojdeme za pravnikom a ten byt si urovname !! Pretoze mi jej tymto padom tak isto nemusime doverovat sak nas hocikedy moze vyhodit a uz rok platime hypoteku a najom !! Je podla vas toto normalne? Vcera sme mali ist na ples aj sme boli s manzelom no ale ske boli totalne znechuteny tak sme o desiatej aj prisli domov! ☹ manzel je na nu tiez nahnevany ...

lucinddas
24. feb 2013

@demi82 tak to si mu pekne dala, ja ked niekedy takto poviem nieco svokrovcom, tak su z toho cely vyjaveni........ ale na tejto tvojej hlaske som sa pobavila 😀

lucinddas
24. feb 2013

@carine1201 jaj, tak to nezavidim, ja by som asi do toho nesla, ze byt na niekoho ineho napisany. Ani na svokrovcov nie. Co ak sa im nieco stane a prejde to do dedicstva, este budete musie z vlastneho bytu niekoho vyplacat 😖

lucyfuk77
24. feb 2013

@lucinddas presne tak ...na to veľký pozor!

lucyfuk77
24. feb 2013

@carine1201 majetkové pomery si veľmi rýchlo dajte doporiadku (majitelia môžete byť vy a hypotéku môžu mať svokrovci na seba ak ju Vám nechceli dať), ale nenechávajte byt napísaný na nich! raz dva o neho môžete prísť

lucyfuk77
24. feb 2013

@carine1201 a v žiadnom prípade nerušte trvalý príkaz, v prípade súdu to bude Váš doklad, že ste to platili vy

zlatica36
24. feb 2013

@carine1201 tak to ste museli rozum potratit.....zobrať hypoteku a byt napísať na iného..... Prepáč za moju úprimnosť.....

carine1201
25. feb 2013

@zlatica36 hypoteku sme nebrali mi nakolko ná ju nedali !!!! Brali ju svokrovci !!!! Ine vychodisko sme vtedy nemali

carine1201
25. feb 2013

@lucyfuk77 ano ideme to riesit s pravnikom ci je to rodina alebo nerodina toto nieje sranda a ked na nas takto vybuchla mesiac po manzelstve tak sa to bude opakovat a chcem tomu predist !! Jednoducho pokial sa nespise nejaka zmluva kludna nebudem a. Aj manzelovi som vyhlasila ze pokial sa nespise aspon najomna zmluva, tak odchadzam z toho bytu radsej pojdem do podnajmu a budem vediet za co platim !! A ja zo zrusenim trvaleho prikazu nesuhlasim ... Vcera som to chcela riesit zo svokrov vyhovorila sa o piatej vecer ze je uz v pyzame a ide spat . Tak sa to bude riesit dneska a ked to nepjde po dobrom tak uz teraz moznost mame na hypoteku zoberieme si vlastnu a ona nevh sa zadrhne tym bytom a nech si to riesi sama

majka99999
25. feb 2013

dnes vecer pride moja svokra a ostane minimalne do zajtra... drzte palce. 😒 nie je az taka hrozna ako to, co tu citam, ale do oka sma si velmi nepadli... Svojho vnuka videla 2x. Aj to sme museli prist my.

lucia2105
25. feb 2013

baby po dlhej dobe pisem zase.ja mam uz na stastie od svokry pokoj a to tak, ze som ju proste zacala uuuuplne ignorovat.ked pride k nam, tak ju ani nepozdravim, nepytam sa jej ,ci si da kavu, alebo ci je hladna.proste ako keby tu ani nebola.chovam sa tak, ako keby sme boli s mm a malou sami doma.par krat sa uz pokusila ma pozdraviz, ale ked videla, ze ani po 6 mesiacoch s nou nemam v plane zacat komunikovat, tak prisla po novom roku, chytila mi na silu ruku a popriala stastny novy rok a ked ma isla pobozkat, tak som sa cukla, ako keby som videla priseru predomnou 😀 a potom ze na kupila som ti darcek.jedina veta, ktoru som jej po xy mesiacoch povedala bola, ze ja od nej darcek nepotrebujem, tak sa otocila k mm, ze na kupila som ti darcek 😝 mm to sere, a prosi ma, aby som ju aspon pozdravila a odzdravila, ale mne to na jazyk vobec nejde 🙄 najlepsie bolo, ked vyvolavala mm, aby mi prikazal, aby som si ju pridala znovu na fb, vraj ak tak urobim, da mi € na novy kocik 😀 tak som mm povedala, ze radsej budem malu nosit na chrbte, ako keby som si ju pridala znovu medzi priatelov na fb !!! proste mam ju v pazi, a ked je u nas, a robi s malou nieco, co sa mi nepaci, staci ak pozriem na mm a ten jej povie aby to nerobila.a o tom, ze kupuje hracky ktore sme jej vyslovene povedali aby nekupovala, o tom sa uz rozpisovat nebudem 😠

achesa
26. feb 2013

@lucia2105 joooj, to u nás podobne... x-krát sme svokrovcom povedali, nech malej nekupujú nič, kým sa s nami neporadia. A výsledok? Keď mala rok, poslali jej pravítko a nálepku ninjago🙂 teraz keď ide mať štyri, poslali jej dreveného psíka na šnúrke, ktorá jej je už krátka. Alebo jej pošlú hračky z kinderka- nie kinderko celé, ale iba hračky, ktoré majú oni po dva krát. Vraveli mužovi (ich synovi), že nech si k nim príde vybrať nejaké oblečenie, po neteri- ich dcéra s dieťaťom býva u nich- a keď teda prišiel, tak mu zbalili dve tridsaťročné mikiny, čo zostali ešte po ňom, a nejakú bundu zimnú po neteri a že viac nemajú🙂 Mňa nevedia vystáť, a ja k nim po našej poslednej dosť zlej hádke nechodím (navyše švagriná mi odkázala, že u nich nie som vítaná), lenže teraz to už začína vnímať aj malá a pýta sa ma, prečo. Muž tam občas s malou zájde, tak raz za dva tri mesiace, že aby si vnučku videli.
Ani oni nechodia k nám (medzi nami je 80km), no ale problém je, že dcéra si obľúbila svoju sesternicu a teraz za ňou stále plače, že jej chýba. 😠

zoyuska
27. feb 2013

babyyyyyyyyyyyyyyyy vcera sme boli u svokrovcov a zase ,,mdre reciiiiiiiiiiiiiiiiii,,,ja tam uz tak skoro zrejme nepojdem...mam taky,,zlozvyk,,ze malemu 1r.ked davam nieco na lizicke tak to oliznem aby nekvaplo,lebo je to potom vsade....a vcera svokor ze ja sa nemozem na teba pozerat ze to davas do ust a potom malemu.zacal blabotat o hygiene ale pritom on ked ide od sliepok paprce si neumyje a este vcera doniesom do nutra malemu smradlaveho spinaveho kocuraa.no nieje ten stary normalny

adkoalauri
27. feb 2013

@achesa treba dcére dopriať bračeka alebo sestričku a bude po probléme 😀

achesa
27. feb 2013

@adkoalauri áno, súrodenec už je na ceste, doručený bude v júni🙂 tak budeme mať živú bábiku a sesternica hádam už nebude taká potrebná🙂

adkoalauri
27. feb 2013

@achesa nechcem sa ťa dotknúť, ja som nemala čas prečítať tvoje staršie príspevky, ale toto sa mi fakt nepozdáva... akože ani pozdraviť a odzdraviť?...ja neviem, ale podľa mňa si treba uvedomiť, že aká je, taká je, je to mama tvojho m ...K svojej mame sa tiež tak správaš? Ver mi, že veľmi ubližuješ svojmu manželovi. Ja som nemala zo začiatku najlepšiu svokru, ale keď som si uvedomila, že je to matka mm, ktorého mám rada, a nie je vychovaný zle-čo ona!!! dokázala, a zraňuje ho, keď sa špatne správam k jeho rodičom - a ver mi, ani jeden jediný raz mi to nevyčítal, nepovedal- aj ja som sa zmenila a medzi nami sa všetko otočilo o 180 stupňov(svokra-ja). Vieme sa porozprávať, ja jej všetko bez problémov poviem, vypočujem si jej názor- nikde nie je predsa napísané, že keď odíde, musím robiť to, čo mi ona odporučila, zoberiem k nim hocikedy malého a to, že mu kupujú somariny - cukríky, čokolády - neriešim. Keď je to taká vec, čo má rád manžel, tak to zje on, keď je to totálna somarina, vyhodí sa. Poďakujeme sa a vec je vyriešená. A vieš čo, aj mm sa zmenil...teší sa, že môžu prísť, cítime sa všetci dobre a viac dá aj na môj názor. Vždy začnem tým, že nechcem sa ťa dotknúť, alebo nemyslím to zle, ale .... a vieme sa aj o nich porozprávať bez žalúdočných kŕčov. Ale podotýkam: JA som sa musela tiež zmeniť!!! 😉

achesa
27. feb 2013

@adkoalauri a si si istá, že si tento svoj príspevok adresovala správne??? Lebo ja som nikde nič nepísala o zdravení a podobne, tak sa mi akosi nezdá, že to patrí mne, či? Ja som k nich chodila vždy, aj som sa slušne správala porozprávala sa, no ak boli problémy, tak vždy oni niečo videli na mne a ja som to veeeeľa krát prekusla, až to došlo tak ďaleko, že to čo mi povedali naposledy, sa už proste prekusnúť nedalo, strašne mi to ublížilo a keď mi nakoniec povedali, že tam nie som vítaná, tak ja to jednoducho rešpektujem, nechodím tam... Ak by chceli prísť oni, nevyhodím ich, to nie, svokor k nám aj chodí, s ním sa celkom dá, len svokra a švagriná sú také divné. Nemám problém, keď tam ide muž s malou, však nech si vidia vnučku, prečo nie, ale pre dobro nás všetkých je, že ja tam nechodím- lebo to bolo vždy dusno... a aj teraz, keď tam ide manžel, neustále prepierajú mňa, že aká som hento a toto, pekného slova na mňa nemajú a svokra nedokáže pochopiť, ako je to možné, že jej syn sa vždy postaví na moju stranu...

adkoalauri
27. feb 2013

@achesa PREPáČ!!! 😢 bolo to adresované
@lucia2105 len som najprv reagovala na tvoju správu a potom..no neviem... znova som sa dostala k tebe 😀 Mrzí ma, fakt som to nechcela ☹

lucia2105
27. feb 2013

vies ako to je, ked niekomu davas sancu za sancou, a dotycny ti vzdy vybyje dych, tym co dokaze z jeho ust vyst? takto to bolo medzi mnou a svokrou skoro od sameho zaciatku.rok som sa s nou nebavila, a na naliehanie mm som jej dala este jednu sancu a takto stale dookola.viem, ze je to jeho mama, ale to ju neospravedlnuje!!!! ja mamu uz nemam, ale keby sa chovala takto, tak by som urcite neziadala mm aby ju zdravil a nie to este komunikoval!!! po jej slovach, e som tlsta krava, cierna ovca v rodine a obycajna nula, som si povedala dost, nenecham sa od dakej kravy urazat.uz je tomu skoro rok a nemienim to vobec zmenit.kdo chce kam, pomozme mu tam.a stara keby potrebovala pohar vody, tak z mojich ruk by sa ho nedockala.

lucia2105
27. feb 2013

@achesa este v case, ked som s nou komunikovala, som ju prosila nech malej nekupuje blbosti, ze to nemame kde skladovat.vzdy ked prisla, priniesla hracku, s ktorou sa mala realne moze hrat tak od 3 rokov, a to mala asi mesiac 😠 proste robila vsetko naschval.ked som jej povedala, aby radsej priniesla plienky alebo mokre utierky, tak prisla s igelitkou plysakou a stale to bolo tak, vlastne do dnesneho dna sa nic nezmenilo.ked odide, supnem to do sacku a sup s tym do skrine, lebo mala ani nevie, co ma s takou hrackou robit.ale ked bude mat takych 5-6 rokou, tak to vsetko vytiahnem a mala sa s tym snad pohra 😀 mala bola iba raz s muzom u nej doma, a dufam , ze viac tam uz nepojde.ked ju chce vidiet, pride ona k nam.je to tazke s nimi- svokrami, ale ked das niekomu 1000 sanci a ani jednu si nevazi, tak potom nebude chyba asi u teba ☹ drzim palce, a hlavne ti prajem pevne nervy 😉

laurao
27. feb 2013

Tak bambuľky, nezávidím, ale ja mám naozaj super svokru, dá sa povedať, že si s ňou rozumiem lepšie ako s vlastnou maminou. Mňa opustil manžel po14 tich r. a ona stojí pri mne. Možno je to tým, že moja mamča aj svokruša sú vdovy, ale fakt je , že za svoju svokrušu sa postavím vždy...Už je na tom horšie jej syn a moj manžel, ktorý sa na mňa............. 😢
Moja, ale tento tvoj problém rieš iba sama so sebou a hlavne ostaň sama sebou...Bambuľky ináč, my ŽENY musíme fakt toho zniesť, že?

lucia2105
27. feb 2013

@adkoalauri zabudla som ta oznacit v prispevku vyssie a nedotkla si sa ma, iba si napisala svoj nazor 😉