Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yvi83
15. nov 2011

@aininka to ja neviem preglgnut ked ju vidiiim oblecenu a nieto este zeby sa tu nahaa po dome pretrcala 😅 ...och..ze take nieco dokaze

yvi83
16. nov 2011

Tak dnes pride svokra za mnou ze si mam avon kuknut a aj nejaky katalog ze ak chcem ze si mozem objednat....a ze kde som dnes bola ci na urade prace, som nezamestnana,...a ze aj tak nemaju robotu a ja jej na to ze odideme do zahranicia, kedze ja nepracujem a zijeme len z manzelovej vyplaty a aj ked zijeme v jednom dome, vsetko si platime tak ako mame, ona je na invalidnom, svokor tiez, no aj pracuje a ona mne hovoriii...ze aj tak nie sme na tom tak zle ze by sme mali odchadzat....suuuper 😠 ...hned je zasa po nalade....len tento mesiac sme zaplatili 370eur co nedoplatky boli a to iba kusok chyba ku tomu aby to bola cela manzelova vyplata ☹

marecek1
18. nov 2011

@aininka no nezávidím ti takúto svokru.. posledné, čo by som chcela, aby by moja svokra otvorila dvere (poprípade ma navštívilia) hore-dole bez... normálne by som na tvojom mieste uvažovala nad tým, že sa presťahujem.

aininka
18. nov 2011

@marecek1: Ano, aj my sme uz dospeli k tomuto rozhodnutiu, stahovat sa budeme na jar. Kupili sme maly domcek v dedine pri Budapesti, nie je tam take lahke sa odtial, kde teraz byvame, dostat. A auto nema, tak dufam, ze sa vzdialenost o vela postara....

marecek1
18. nov 2011

@aininka tak to je super, že to stihnete ešte pred tým, ako sa vám narodí bábätko. keď sa odsťahujete niekam ďalej, tak hádam nahá na návštevu nepríde 😉 😉

yvi83
18. nov 2011

@aininka my sa s manzelom tiez ideme odstahovat ale byt bude volny len od maja, zatial to pred svokrou nechcem ani rozpravat, asi by sa mi tu u nich do maja tazko zilo, takze to nechavame na poslednu chvilu...dufam ze to vsetko dobre dopadne 😉 ..drzim palce

zaneta333
18. nov 2011

@aininka to je ake brutalneeeee 😅 😀 😅 Taka svokra! Uch nerozdychala by som to 😀 Dobre ze sa stahujete 😀 cim dalej tym lepsie 😀

adriana7
18. nov 2011

@aininka , @zaneta333 , aj vy sa celý čas čudujete, ako takáto hrozná žena vychovala takého úžasného chlapa, vášho manžela??? 😀 😀 😀

zaneta333
18. nov 2011

@adriana7 😀 to ani nie je mozneeee 😀 ja som tiez velakrat v koncoch od jej prikazov. Zo zaciatku som tolerovala, ze ma vkuse kritizuje, no potom som sa uz obhajila, a kludne som protirecila. Dodnes to robim a myslim, ze ma neznasa koli tomu. Sice ona ma neznasala po 1. mesiaci. Inak zvlastne, ale tiez chcela so mnou nakupovat a klebetit a ohovarat, lenze mne sa taketo veci protivia. Nebola som dobry partner pre nu. Odhovarala svojho syna, aby so mnou chodil, mna vola len "henta" 😖 Dockala som sa aj velkeho kriku po case... co uz. Je povodcom mnohych problemov v nasom manzelstve, aj ked sa o nej nebavime, aj ked Manzel stoji pri mne. Ona je tu, aj ked tu nie je. Niekedy si prajem svokrovske vypadky pamete 😀

bubbles
22. nov 2011

@adriana7 praveze vidi, co za nespravodlivost sa deje doma a sam zivot ho nauci, ze musi byt iny.. mater si ho vychovava tak ako to jej vyhovuje.. ale chlap nie je somarik a uvedomuje si vsetko.. vidi u spoluziakov, u kolegov, ze sa da aj inac..

aininka
22. nov 2011

@bubbles
@adriana7

No veru baby, ti nasi chlapi mali doma odstrasujuci priklad 😀.

teress
23. nov 2011

no už sa musím zapojiť aj ja, bohužial som v koncoch a nemám sa komu vyžalovať...iba ak mm a ten je z toho tiež neštastný
moja svokra je v pohode, pomahajú nám...nemožem sa stažovat, len má svoju panovačnú povahu,mm je na to zvyknutý ale ja teda nie. začalo sa to nevinne ešte pred porodom presne pred svadbou, prekusla som, ale po porode...malá je chudá, nepriberá, iné deti majú 7 kíl, farebné veci jej neobliekaj, určite má koliky, kupila som jej supravičku čiapočky a rukavičiek sýto fialové...prvé čo mi povedala....to sa mi nepáči, samozrejeme som jej to dala aj tak-tak hovorí malej (2m) a povedz maminke nech ti takú fialovú čiapku nedáva. Na krste ked sme prišli mi povie Terezka ty si ale pekná, a ja že dakujem a ona: som nemislela teba, alebo ku krstu malej som chcela kupit šatočky...ona mi volá ja som jej už kupila...zas mi skazila radost, na navštevy chodia tak že ani nezavolajú že idú(niesu dlho ale aj tak...je to tak vela zavolať?)
a včera ma uplne dorazila....vola mi ..začne vždy takto nehnevaj sa ale ...a potom spustí prčo si malej dala kupovanú presnidávku, ved jej pokazíš bruško,...už ssom vybuchla a nevydržala to.dala som jej jednu blbú slivkovú hipp presnidávku...tažko kaká je na ar nutrilone...tak koli tráveniu...a ona sa do mna pustila ako keby som jej dala chinín...

mariankach
23. nov 2011

@teress cauko, nevzdavaj sa 🙂. Mne svokra narovinu povedala, ze som nahovno gazdina, mam vsade a vecne bordel. A ja som sa usmievala, podakovala som jej za to, ze nas prisla navstivit. Bolo to presne 4.9., odvtedy nas neprisla navstivit, az teraz jedna a druha nedela. Mala som stresy, otrhavala mi kvety, montovala sa vsade, kontrolovala prach. Pocuj, ju nezmenis a pokial s nou nezijes, moze ti to byt volne. Vezmi rukavicky, ciapocku, podakuj a - odloz. Ju viac vynervaci, ze si v klude a da pokoj. U mna pochopila, ze ak chce vidiet malu (este len cakam babetko), tak proste nemoze na mna skakat, inak ostane - sama. A ver tomu, ze kazda z nas je natolko sikovna, aby si ten cas zorganizovala. Ja som to potom zacala praktizovat tak, ze ked prisla, mala cely den jedovate reci, utekala som prec z vlastneho domu. Troska pomohlo, ale bolo mi to luto. Takto - porozprava svoje, ale mam na zreteli, ze za hodinku-dve pojde prec 😀. Potom, ked odisla, proste som vypla hlavu a vobec sa nerozculovala. Pamataj, ze co citi mamicka, citi aj jej dietatko, do 3-4 rokov su silno prepojene. Prajem ti vela sil a drz sa. A nezabudni. Je lepsie, ked ma mm kludnu manzelku, usmievavu, ako sa zapodievajucu tyzden tym, co svokra povedala 😵.

mariankach
23. nov 2011

@teress a este jedna vec - nebojuj proti nej, je to matka tvojho manzela - pre teba v podstate cudzi clovek. Tak ju tak ber. Akceptuj. Nieco ako kolegu, sefa, suseda. Nevidela ta vyrastat, nie je to tvoja maminka. A tym padom co si svokry casto mylia - nemaju pravo dorigovat ani teba, ani tvoje dieta. Svoju sancu uz pri svojich detoch totiz - dostali 🙂.

teress
23. nov 2011

@mariankach ved ja som sa držala, aj ju akceptujem ale to isté očakávam aj od nej...raz je to moje dieta a my s mm sme rodičia a nie aby mi podkopavala autoritu ad jej 2 mesiacov...do očí som jej to nepovedala, až včera ked si zasa potrebovala potelefonovať...samozrejme ked už nám malá zaspala.ja mam potom zlé sny

mariankach
23. nov 2011

@teress no, tak potom sprav co ja - ju nema v rodine nikto rad, chodi k nej len "povinne" na oslavy a ja som sa jej spytala na tieto veci - ze ci si uvedomuje, ze ti podkopava autoritu v tvojom byte, pred tvojou dcerou. Moj manzel jej zablokoval auto, sadli sme si s nou a vsetko toto sme sa jej pytali. Ona acala plakat, dvihat sa, ze ide odist a zacala po nas kricat. Potom dokonca spravila to, ze zacala chodit po celej rodine a ti jej to samozrejme - nikto do oci nepovedal. Ale ved to musela aj sama citit, ze je to tak, pretoze kazdeho len kritizuje a uraza tym, ako by to ona "lepsie" spravila. Takze mas este tuto sancu - ak si drzka a nie si na nu odkazana, tak ju posli slusne - doprdele. Tak, aby nemohla pipnut pred tvojim mm, ze si jej nieco skarede povedala. lebo neboj, to by ona hned manzelovi "naservirovala".

mariankach
23. nov 2011

@teress a este jedna vec - ja som sa naucila od nej neockavat nic, len zle. Proste raz ma pocit, ze som zla a tak, ja svoju cenu poznam a nenecham sa od nej zdeptavat 🙂. neboj sa, tiez som to nemala lahke, ani nemam, zomrela mi mama minuly rok takto na jesen a odvtedy na mna len utocila. Pretoze predtym ju aspon moja mama dokazala "zatlacit" a teraz uz moc nemal kto. A manzela by som v tomto o pomoc neziadala - je to raz jej syn a ja ani nechcem aby siel proti nej. Ak by bol tlk a nezastal sa ma, je to jeho vec. Ale sam videl realitu a vedel to vsetko dost triezvo posudit, bola som prekvapena.

teress
23. nov 2011

@mariankach tak to mi je luto, ja maminu mam...ani jej to nechcem hovorit(predpokladám že by sa do seba pustili a riadne pohádali) , ja som mm povedala že je to jeho mama že ho vychovala -a to dobre ale aj mna mama vychovala a nič mi nechýba. Raz sa nahneval ked som m u povedala že je pre mna ako cudzí človek, ale robí si to sama...odhána ma od seba...ked si už už myslím že ma akceptovala...tak príde takáto alebo podobná situácia a ja sa stiahnem ešte viec. vždy ked ma prist ale mi ideme tam tak tŕpne a čakám čo som zas zle urobila, necitim sa tak dobre ako doma

mihouk
23. nov 2011

@teress Presne ako ti radi @mariankach, nezijes s nou, tak jednym uchom dnu, druhym von, nerob si nic z jej reci, ale ked ti zacne hovorit nieco pred malou, tak zakroc. Ja som to urobila s mojou mamou, nejak jej preplo a zacala ma hresit pred malym, tak som jej kludne vysvetlila, ze este raz nieco take povie pred malym, tak je to posledny krat co ho videla a to jej stacilo, aby otvorila oci. Ja som jeho matka a zasluzim si respekt. Treba byt iba silna, viem ze je to tazke, ja som bola uplne vyviciana z energie, ked som tu mala svokru naposledy, ale oni za to nestoja a tu energiu mozeme vyuzit aj lepsie. Drzim palce 🙂
@mariankach Ides na tu svoju dobre, tvoja vyhoda je ze malu mas este v brusku. Ked uz bude na svete, budes ovela viac zranitelna, takze ked si vymezdis hranice uz teraz a len sa ich budes drzat, budes to mat ovela lahsie. Predsa nech ja aka je, bude to jej babka, ja mam vyhodu ze byvaju na SK a maly ju velmi neberie, on viac vyhladava chlapov, ale bolo mi to vytknute, ale co narobim, ja nedokazem prikazat dvojrocnemu aby sa hral s babkou, ked ho nezaujima.... 😝

yvi83
23. nov 2011

@mariankach
@teress este to mate celkom dobre, a to v jednej veci....ze s nou nezijete v jednom dome 😅 ....ja som to skusila, no stacil mi rok a v maji sa ideme stahovat,.....duufam len ze sa nam to podariii 😕

kohutovci
23. nov 2011

Ahojte kocky.. prednedavnom som tu pisala o svojej drahej svokre.. od zaciatku vztahu nam nicila psychiku a strkala nos do coho sa dalo.. prestali sme a stretavat, komunikovat.. a teraz ako som tehotna.. dali sme jej druhu sancu.. lebo velmi zacala byt mila, starostliva a chcela zacat od znovu.. CHYBA!!!!! ona sa nikdy nezmeni.. a cim dalej od nas bude.. tym lepsie.. 😠
celych 7 mesiacov bol pokoj, klud.. pohoda.. pred dvomi tyzdnami som bola na 3D kde sme sa dozvedeli konecne pohlavie dietatka.. ale my sme to nemohli okrem svokrovcov a mojim rodicom nikomu inemu oznamit.. pretoze este v ten den ako sme tam boli.. kompletne obvolala celu rodinu.. my potom ako blci sme chodili s dvd po rodine vyteseni.. ze uz vieme co cakame a seci to uz vedeli.. boli sme z toho naozaj velmi smutni.. nechapem ako mohla byt tak sebecka a prestat sa ovladat a vsetkym to vyzvonit sama.. ved je to nase dietatko a pripravila nas o potesenie sa pochvalit.. ale kaslat nato.. da sa to prezit.. horsie je.. ze zacala s recami typu.. ze preto cakame dievcatko lebo to je vlastne reinkarnovana prababka... ked nie prababka tak nam ju poslala jej zosnula dcera ktora bola doteraz mimochodom reinkarnovana do psa.. a taketo hovadiny trepe.. clovek nevie ci sa ma smiat.. alebo jej jednu tresknut a vziat ju k psychiatrovi..
a potom ze sa nemam rozculovat.. och .. 😠

baby2
23. nov 2011

😀 😀 prepac to su slzy cez smiech, baby paci sa mi nazor mariankach / niesu to nase mami ale v postate nieco ako sused, kolega, naucit sa to predychat .... hm, len by som brozurku s cvikmi potrebovala .... 😀

teress
23. nov 2011

@yvi83 to je pravda...v jednom dome by sa to nedalo, obdivujem každú jednu z vas ktorá to dokáže 😉

meusicka
23. nov 2011

@teress ahoj, tak ta chcem len povzbudit a skus sa netrapit, ako pisu baby vyssie, tak sa tes ze s nou nezijes. keci typu toto sa jej nepaci a tamto sa jej nepaci jednoducho ignoruj, alebo sprav ako ja. mne svokra tiez vie stale pekne polopate povedat, ze sa jej nieco nepaci, raz farba mojich vlasov, potom strih, zas nova lampa v detskej a pod. a ked mi nieco povie a pritom si nahodi tu svoju grimasu, tak ja sa usmejem a poviem jej pekne do oci, ze mne s to paci, resp. nam sa to paci 😀 co sa dietatka tyka, tak to je teiz tazka tema. sa mozes tesit, ze tvojej malej aspon daco kupi, mozno ze jej to neoblecies, ale cen si snahu, lebo moja nema ani tu. 😝 na krst jej dovtedy chodila pozerat zavinovacku, kym ma nenastvala svojou nerozhodnostou ( povedala som jej, ze ked sa jej to tak paci, nech kupi) a ona furt len lamentovala okolo, tak som jej nakoniec povedala, ze nech nic nekupuje. a tak to aj skoncilo. a inac ja s nimimzijem v jednom dome, takze to asi je podstatne tazsie si zachovavat odstup od svokrovcov ako ked si od nich zvlast. ale snazim sa. nechodim k nim dole na prizemie a nehlasim zakazdym ze idem niekam a pod. a bavime sa max o pocasy. nic s nimi neriesit a o nikom s nimi nehovorit, lebo otom sa to vrati cloveku ako bumerang, akurat poprekrucane. dodnes si bijem hlavu o stenu, preco sme sa nechali nahovorit na byvanie s nimi a sme sem tolko zainvestovali. no stalo sa, ale kazdym dnom si opakujem ze sem nie som priklincovana a ked ma nastvu tak sa este stale mozem pobalit a vypadnut. ohladne starostlivosti z ich strany by sa veru vela ludi divilo, lebo u nas to vyzera tak, ze ich vobec nezaujima, ako sa citim a pritom cakam dvojicky, ale ked sa ja neukazem cely den dole, tak este oni ta sprdnu,z e si neprisla. no moja odpoved na to je, ze som sa necitila dobre, a hotovo. ale pred ludmi sa tvaria, ze mi max pomahaju a pod.

@kohutovci tak na psychiatra je veru tvoja svokra zrela 😀 drzim palce, lebo to bude u vas dost zaujimave. u nas vsetko vyzvana svokor. preto sa dozvedel medzi poslednymi ze sa od nas nedocka vytuzeneho vnuka. 😀 a ja pocitujem taku az zvratenu radost 😠 😎 nedala by som svoje baby za nic na svete a on nech si vnuca objednava inde 😝 😀

mihouk
23. nov 2011

@kohutovci Tiez sa priklanam k nazoru psychiatra. My sme svokru tiez upozornili, ze nechceme aby roztrubovala ze som tehotna, hlavne na zaciatku, ale v podstate mi to bolo viac-menej jedno, lebo ona moju rodinu nepozna, aspon na nu nema kontakty 😝
S tou reinkarnaciu by som ju poslala do kelu, nie ze na to neverim, ale urcite by ju nastvalo, keby si povedla, ze podla teba je to blbost. Ale keby toto zacala tlacit do hlavy mojmu malemu, tak to si ju posadim a tvrdo jej poviem ze si to nezelam. Ja som taka, ze tolerujem dost, co sa tyka mna a mojej osoby, ale akonahle do niecoho taha moje deti, tak konec, nemam zlutovania s nikym!!! 😠 😠 😠 😠 😠

tehulka21
23. nov 2011

zavidim Vam vsetkym tu silu postavit sa proti svokram naozaj velmi 😒

mihouk
23. nov 2011

@tehulka21 Aj ty ju musis nabrat, si sice mlada, ale dospela a nenechaj nejaku cudziu osobu riadit tvoj zivot. Mas este asi 4 tyzdne, aby si sa vzchopila, lebo potom budes ovela zranitelnejsia, tak do toho dievca!!!!!!!! 😉

katka3012
23. nov 2011

Baby pridavam sa ,no veru aj ja uz dakedy nevladzem .Moja svokra neni ani zla,co sa jej da ,tak pomoze...Len problem je v tom ,ze do vsetkeho moc vidi.Alebo pocuvam tie blbosti ,ze malej som mohla davat milacika alebo termix od 3 mesiaca..... no z tohoto ma z nej asi dakedy slaktrafi 😒

kohutovci
23. nov 2011

@meusicka
@mihouk s manzelom sme si povedali, ze jej malu nenechame ani na 5 minut osamote.. aj moja mama stratila dieta ale nesibe jej z toho a nesnazi sa ho najst vo svojom vnucati.. a kopec kopec inych zien stratilo dieta.. a nedrbe im takto z toho.. je to uz 10 rokov.. co sa jej to stalo.. a prisla o nenarodene dieta.. kdezto ja som stratila 27 rocneho brata a to je sakra rozdiel .. stratit syna ktoreho vychovam.. prezijem s nim pol zivota ako nenarodene dieta.. proste je svihla.. a ak s tym neprestane.. s tou jej priblblou reinkarnaciou tak ju poslem tak do hlbin ze bude kukat.. a to si fakt servitku pred usta nedam..

graceful9
23. nov 2011

@katka3012 toto poznám, to mám aj ja ,,,a všetko chce robiť ona a po svojom, aby som ja nemusela, ale ja to neznesiem,,, 😖