Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tinuskaha
9. apr 2012

@mamickaaa neboj sa neni si sama aj mojho manzela rodina(svokra aj svagrinne su) ciste harpie,klamarky,skupe,egoisticke,najmudrejsie,najochotnejsie a neviem co este 😠 😠 😠

sue35
9. apr 2012

@nestastna_nevesta ahoj. hoci ta nepoznam mám taku istu svokru ibaze este nemáme deti resp,mám z nej také nervy že detičky pokým budeme s nou bývať ani nebudu.lebo všetko je ok a babo nie a nie príst.všade nás kontroluje sleduje,počuva za dverami, ked riadim uklada za mnou ako to jej pasuje.tak svokra ako vyšitá.určite to niektorá z vás pozna. som z nej na nervy. 😠

aduskatt
9. apr 2012

@snu no ved ja netvrdim, ze ma nesere aspon na dialku, ale som na tom podstatne lepsie, lebo mne nehrozi, aby mi rano stala na terase a pozerala do huby, co jem, ako tu ktosi pisal🙂

snu
9. apr 2012

@aduskatt tak moja sem tiez nechodi,nerozpravame sa,,ale sere ma kvalitne 😀 uz len pomylsenie na nu a na svagrinu

snu
9. apr 2012

a nahodou som si precitala sms co pisali manzelovi,,baby skoro ma porazilo

aduskatt
9. apr 2012

@snu svagrina v pohode🙂)svokru vidim tak 4krat za rok..to nejak prezijem...........najlepsie na tom je, ze naposledy, ked bola u nas bol poloviciak z nej taky nervozny, ze povedal, ze to bolo naposledy, ze ked bude treba povarovat, radsej odvezeme maleho tych 350km a doma budeme mat klud🙂))))

aduskatt
9. apr 2012

@snu a co pekne mu napisali?

matik1
9. apr 2012

To čo tu čítam? Moja svokra je fajn, dokonca je s mojím malým synčekom, pretože ja už chodím do práce, ten super rodičák nám totiž nestačí. Ráno príde MHD a poobede ide pekne domov. Ešte mi požehlí a spýta sa, či mi to nevadí. Alebo uvarí obed a ospravedlňuje sa, že či sa nehnevám, že mi chodí po kuchyni. No nehnevám, som celá rada, keď prídem domov unavená z práce a mám uvarené a nemusím stáť pri sporáku. A mám aj bývalú svokru, ktorá je "bývalou" už 9 rokov a máme taký výborný vzťah, že ju dodnes volám mama. Tak sa teším, že to mám takto pekne zariadené. Tak Vám ostatným držím prsty, aby ste to s tými svojimi, nejako zvládli.

lilly22
9. apr 2012

Ahojte,nevesty...)))ani som netusila ,ze je tu sekcia Svokry)))ja sice niesom vydata,ale zijeme s priatelom spolu..do nedavna sme byvali so svokrou u nich kym som bola tehotna a 6mesiacov po porode...no hroza pred porodom aj po porode....na zaciatku fajn..ked som sa knim mala stahovat,pytala sa ako to bude s varenim a tak...a kedze vtedy som moc velmi nevedela varit,tak som jej povedala ,ze kludne moze ona a ze jaj jej budem pomahat ,alebo uvarim nieco co vie...tak bolo dobre...az na den ked sa do domu nastahovali dalsie dve osoby..ich dcera s dcerou..takze faaasaaa vela ludi v kazdej izbe..esteze sme si spravili nase dve izby...spalnu a obyvacku...a raz v jedno krasne slnecne rano si ma dovolila o 7hod rano tehotnu mila svokra zobudit a aj to len pre toalnu hov..di...nu...ze asby som si urobila svoj vlastny program aby jej dcera mohla byt sama so svojou dcerou..a ze ked pride o 12 domov ,ze my dve spolu navarilme...som myslela ,ze mi bulvy vypadnu z ociiii...vo mne to tak vrelo..pretoze ako tehotna a mala som trosku problemove tehotenstvo tak som potrebovala oddychovat a nie ona ide mna skoro rano budit...po rdruhe jej vnucka hodila neustale za mnou lebo nechcela byt so svojou matkou a ja som ta zla..hej ..ze oddychujem v nasich urbenych izbach a za mnou chodia a mna si pride otravovat...ak som isla za jej dcerou,ze prisla za mnou jej mama/svokra./.a toto mi hovorila..a ona,ze ona o tom vedela...ze aj jej sa zda,ze s jej dcerou som stale...tak som jej povedala svoje a malej som pred nou povedala,ze nech si jej to ona povie a ja odchadzam..a aj tak bolo..priatelovi som povedala co sa stalo a pobalila som si veci a isla som k nasim..cize domov...a ked som sa po par dnoch vratila ,zistila som ,ze sa mi stara lasovala vo veciach..mnaaa skoro prekotilo...a odvtedy som na nu nemala pekne slovo a ani myslienku...furt musela mat posledne slovo..lenze ja som zas taky typ ,ze aj ja musim mat posledne slovo..takze to vzdy dopadlo tak ako to dopadlo...a ked som porodila...to uz ani nehovorim...mala bambula mala asi tri styry pat tyzdnou a doteraz si to vycitam!!!!!!!!!!!! bol jarmok a ani neviem preco sme nan s priatelom isli ..ja som nemala nejaku chut ist medzi ludi..ale tak co pre neho neurobim....malu sme dali strazit jeho druhej sestre a ked sme sa vratili videla som ju /sestru ako ohrieva mliecko pre malu ekd som isla do obyvky pozriet s kym je drobcek svokra na rukach moje bambuliatko mixuje ako keby mala uz pol roka..napomenula som ju aby ju tak nemixovala a ked som jej isla dat pusinku tak snou hybla ze malej odkvecla hlavicka a tyky rev spustila,.ze mne islo srdce vytrhnut..od vtedy dom nedala malu nikomu strazit a ked tak to bolio daleko od svokry...nikdy ju nestrazila ,nikdy ju neprebalovala nikdy ju nekocikovala....jej jednoducho nedovolilm nikdy nic!!!este ani nakrmit dieta z flasky nevie..ved take malicke babatko sa rychlo unavi ..a nevypije vsetko naraz a ona jej s flaskou tak mixovala v ustach .ze som jej v myslienkach odsekavala ruky..ja soju svokru nenaaaaviidddiiiimnmmmm..a povedala som to aj priatelovi..nastastie sme uz preeec..od nej..sice v jednej dedine ale daleekooo...nedviham jej mobil a ani ju nepozyvam...a co som sa dozvedela...tak sa vypytuje ci moja mamina malu prebalovala,strazila a kocikala..samozrejme odpoved je ANO....a aj ked je uz u nas na navsteve robim vsetko preto aby malu nemala na rukach..cize bud ju idem skor ako pridu kocikat aby mi zaspala..alebo si ju idem nakrmit..a to vtedy samoska ju tiez nedavam aby mi mala negrckala keby ju chceli natahovat a potom zase hajat....nechapem ako mohla vychovat tri detii...a kazdy z mojho okolia ju tiez nemusi lebo boli vzdy svedkom ako som neustale plakala ,ze sa bojim o malu a mm z nej nervy...a nastastie mam tolerntneho priatela...a teaz ked sme sA uz konecne prestahovali sa sama pozvala ...ze na kolaudacnu party..ona sama...a ked prisla tak sa sama zatvorila do kupelne a kutrala mi poskriniach...v spalni bola sama..tak vsetko...a este aj v kuchyni ..dokonca si dovolila otvorit chladnicku a tam mi zacala premiestnovat jedlo...mna islo roztrhatttt....jaj to len ja mam stastie na taketo osoby..len skoda,ze niesom taka osoba ,ze si to necha pre seba...ale jednoducho co na srdci to na jazyku

snu
9. apr 2012

@aduskatt no moj manzel ked tam ide tak ma 2dnni pred navstevou pokazene dni 😀 a ked sa ho spytam naco sa tam vtiera,tak povie,ze nemozme byt vsetci sprostí 😀 ze kvol malemu,ale sak co z nej maly ma? ja ked som tam este chodila,tak taky teror ako ona robila svagrinej som nezazila,,za kazdu blbost jej nadavala,poharik nmeohol byt polozeny tu,ale tam,, o 2cm dalej a taketo,, a svagrina je na nej uplne zavesena,, na liecenie toto..ja som tak rada,ze tam uz nechodim,, ked som tam chodila,tak to bol horor pre mna,, ,,

aduskatt
9. apr 2012

@lilly22 akoto, ze ju pustis samu do spalne? slusne ju odtial vyhod, ze tam sama nema co robit a uz vobec nie ti lasovat vo veciach.........

aduskatt
9. apr 2012

@snu tak do toho si ja kecat nenecham, co ako mam.........najnovsie dosla s tym, ze akvarium a rynicky su skodlive pre preostredie, ci ovzdusie, ci aku haluz zadrela........a manzelovi povedala, ze si nemame kupovat akvarko........tak to som na nu len tak pozrela a myslela som si svoje..a to ma ona patent na vsetko, akurat ja to nedokazem respektovat, lebo podla mna su to blbosti............tak nech si u seba doma riesi, co chce..ja to tam vydrzim par dni a mame pokoj.ale napr mimo sviatkov si vobec nevolame.....a mne to tak veeeelmi vyhovuje

snu
9. apr 2012

jaj babule vidim,ze to mame nektore tazke 😀

lilly22
9. apr 2012

@aduskatt ked sme byvali u nich nemohla som si to dovolit to bol ich dom...a teraz ked bola u nas som bola s malou v kuchyni..a to s nou mal byt piatel,lenze jemu bola zjavne prednejsia TV....keby som vedela ze si dava samostatnu obhliadku to by som jej dovolila byt nieco dodo dveri.pripadne vyhlad z okna.

aduskatt
9. apr 2012

@lilly22 aha, ja som pochopila, ze tvoje veci ti ukladala................ale ze ma v sebe tu drzost ist kutrat do cudzich veci..............to by som asi nenechala len tak.nezavidim ti

snu
9. apr 2012

@aduskatt tak to moja svokra bola inak muudra,,ak ked mudrovala a povedala neaku total blbost a upozornili sme ju na to,ze to vobec tak nemoze byt,, tak jej argument bol,, ze ona je starsia a aj ked nema pravdu,tak si nemozme dovolit jej oponovat 😀 ze musi mat pravdu 😀 ja som zo zaciatku len kukala ako puk,kym som ju spoznala,, to som bola mila a krotka,lebo vraj je velmi chora 😀 chora bola pred detmi,aby ju lutovali,, ke sme prisli na futbal pozret mm,tak to by ste videli aka energicka zdrava zena bola z nej,, a ked vyplakavala ze nema peniaze??? prisli sme a ona si fajci malborecky,popija fernetik, novy ksicht od kozmeticky,,, boaaa a ja na rodicaku a stavali sme dom a manzel jej prispieval na domacnost,vktorej byvala ona a svagrina s frajerom,,, 😠

aduskatt
9. apr 2012

@snu srandujes, nie?.manzel prispieval svagrinej a frajerovi?.ty kokso..tak to zasa u nas toto nehorzi

snu
9. apr 2012

@aduskatt hej istu dobu,, vies ake som mala nervy? ale to sme este neboli svoji,, ale byval u nas a nasi nam pomahali ako mohli,vies ako som sa citila? ked nasi dali radsej nam,ako by si sami kupili a on pomahal ,,Chorej mame,, on je strasny dobrak,ale sak sa spamatal,, 😀 alebo na narodky malemu nic nekupila a dala mu 10e,ze nech mu kupi on nieco,, a stara mala istdo kupelov a on jej tie peniaze nechla,ze ked ide prec,nech ma... akoze fakt sila... nech ma zaco fajcit

aduskatt
9. apr 2012

@snu my ked ideme tam, alebo svokra k nam, tak vzdy povie, ze mame malemu kupit nieco akoze od nej....ona sa neobtazuje ist do obchodu.tak este ja mam starosti s tym, aku hracku mu kupit.........aj to ma vytaca

snu
9. apr 2012

@aduskatt ale tak aspon mu nekupi blbost,, tak ma napadlo,,este ked chodili k nam,, tak strasne prisla ze co malemu doniesla ako sa potesi,,tak som strasne cakala co vytiahne a ona vytiahla stare snurky do topanok 😀 😀 😀 lebo raz sa u nej maly hral so snurkou na mm mikine,,tak preto 😀 a ked mal maly 8m tak na mikulasa mu ani ic nedala,lebo on nevie este ze chodi mikulas 😀

belusa
9. apr 2012

no sranda toto som ani netušila, že je tu forum na vysťažovanie sa na svokry 😀 😀 lebo tá moja nádejná to je peklo...ked som bola tehotná asi cca v 8 mesiaci tak som u nej sedela a pozerali sme správy a dávali, že zase umrela niaka mamička pri pôrode ☹ ☹ ☹ tak sa ma to samozrejme dotýkalo a ja že bože to je hrozné také chúda malinké a už bez maminky ja že to musí byť hrozné a ona čo by to bolo hrozné to je v poho babka sa postará ved ona by vraj rada išla na materskúúúúúúúúúúúúúú 🙄 🙄 🙄 🙄 a po zásnubach sa ma spýtala, že či môj priateľ ako jej syn videl smrtku ked ma požiadal o ruku 😒 😒 a takýchto prípehov je milion 😝 😝

baklik
9. apr 2012

@belusa tak to je sila... predpokladam, ze je to nejaka dedinska drbna. trafila som sa?

escapegirl
9. apr 2012

@nestastna_nevesta ahoj aj ja som daco take uz zaila mala ma osem emsiacov a so svokrou som bola len porve dva tyzden po jej narodeni ale bolo to otsrasne buzerovala ma za vsetko, vsetko ona robiôla s malou tak, ako chcela ona, nasackovala malu do perinky a naucila ju na perinku a ja mam teraz problem oducit malu od tej perinyk a auz je fakt velka. ked sme isli mali kupat, zavolala si vsetky svoje setry aby mi ukazalai ako sa mala kupoe, pretoze ja nic neviem, hlavne ze z mojej mamy urbila debila. je toho vela co by som mohla povedat

baklik
9. apr 2012

@aduskatt a to vam potom aspon preplati, ked uz, ze od nej?

aduskatt
9. apr 2012

@baklik no, stylom, ze ja kupim za desat, mm jej povie, ze nech teda necha tak, tak da aspon dve eeura, tak to si fakt moze nechat

aduskatt
9. apr 2012

@snu ty kokso, tiez vydarena babka

aduskatt
9. apr 2012

@belusa moja svokra dodnes nevie predychat, ze si mm vzal prave mna...aj ked to nedava okato najavo....

belusa
9. apr 2012

@baklik nieeeeeeee je to ženská z Blavy čo si myslí, že je najkrajšia, najmúdrejšia a tak keby som vládala píšem až do rána ale idem pomaly spať ale určite navštívim túto sekciu lebo mám čo povedať 😉 😉

belusa
9. apr 2012

@aduskatt ale ja to nechápem ved to je úplne nechutné a ani sa nehanbia tieto ženské dúfam, že takáto nebudem 😀 😀

snu
9. apr 2012

chuderky svokry 😀 keby tie vedeli aka pekne tema tu je 😀