Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lilitela
10. apr 2012

gloria9: Ahoj. Nerob si iluzie, ze sa babka zmeni a ze ked tam pridete, tak zacne byt milujuca a pozorna a vsetko sa urovna. Vy ste spravili prvy krok, poslali ste jej aj obraztek, ak sa ani tak neozvala svedci to o vsetkom. Ked po druhom synovi "odkazuje", ze by vas rada videla, ale sama vam nezavola, je to psychicka vydieracka. Potrebuje mat pocit, ako ju strasne chcete, alebo potrebujete. Takze moj nazor: o ziadnu babku tak maly nepride, pretoze to co si s nou zazila doteraz, bude viac-menej pokracovat. Ak by naozaj chcela, hodi za hlavu aj "svoju hrdost" a zavola.

snu
10. apr 2012

niee jemu je jedno 😀 sak bude mat 3r,, len dnes sa ma pytal,ze preco ide len tatino snim a ja nie,, ? horsie to bude neskor,ze to ozaj pochopi ze sa so starou neznesieme 😀
jj napisem,,ale sak ked sa tam manzel nepohada,tak ani sa neudobry,, len tam bude kukat tv a cakat,,

snu
10. apr 2012

@lilitela presne,, ta hrdost,, ta laska k vnucatam by mala byt silna a hrdost by mala ist bokom. pekne si to napisala

e_l_e_n_k_a
10. apr 2012

baby ja som kvoli svokre doslova usla zo Slovenska.... este ze ten moj muzicek zlatucky stoji pri mne! jeho rodina je u nas zakazana tema! doslova a do pismena! nemaju na nas ziaden kontakt. ja mam uz vacsie deti ,ale rada by som si nasla nejaku rodinku ,aby sme boli ako kamaratky ,lebo ta moja mi velmi chyba . som v UK, keby mal niekto zaujem napiste mi internu postu,ja vam odpisem ,kde som 🙂 . nehnevajte sa ale kvoli svokre,nechcem tu to pisat verejne... velmi nam ublizila a ublizuje...reci o nas z jej strany sa ku mne vzdy donesu ... dakujem

e_l_e_n_k_a
10. apr 2012

@snu moje deti po poslednej navsteve svokrovcov s manzelom ,bezo mna,povedali : VIAC TAM NEJDEME.....
a manzel tam bol este asi 2x potom sam ... a teraz uz ani nevedia ,kde sme... ja mam tiez len jedny nervy a manzel tiez

snu
10. apr 2012

@e_l_e_n_k_a to ma mrzi,ze az tak vam ublizila,, je super ze manzel stoji pri tebe,,ze ste na to dvaja,ze sa potom nezamyslas ci si spravila chybu ty,, ked to vidite cela rodina rovnako..

yvi83
10. apr 2012

Ahojte baby..tak ja uz len cakam do konca mesiaca a stahujeme sa od svokry do bytu...byvali sme tu 2 roky, prerobili sme si cely vrch domu a teraz odchadzame...skoda ze neukazala svoju pravu tvar hned na zaciatku, mohli sme si usetrit koopu peniazkov 😔

snu
10. apr 2012

my sme mali pred pol rokom svadbu,,este som sa tak neak premahala snazila,aby vsetko mali na stole,,lebo sme mali svadbu na dvore,tak sme sa obsluhovali sami.. moja mama s mojou svedkynou utekali po sobasi domov,aby zohrali polievku,, co nemam s maminou ani fotku svadobnu a svokra prve co bolo ked prisla k svadobnemu stolu,tak si zapalila cigaretu a pi,,vala ze polievka neni dost tepla... mna skoro vystrelo... a furt vyhukovala ze jej nech jej nalozia,dolozia,,naleju..pritom vedela,ze kazdy sa obsluhuje sam,,ze nemame na dvore casnika 😀 vsetci si spokojne nakladali, boli spokojni,len ona furt kazila naladu a mala take trapne pubertalne pripomineky,, no hrozne,, a cul sa budu mm stazovat ako sme sa knim na svadbe zachovali 😀 po pol roku mu to napisali do sms 😀 a to svokra odisla domov hura po 3hodinach a svagrina sa super bavila az do rana aj somonou tancovala aj vsetko bolo akoby ok,,, a teraz mm napisala,ze jej z nas bolo na svadbe na grc!!!!!! a mm tam cul s malym isiel sibat,, no nesibe mu??? osrala by som im hlavu z prepacenim,,

snu
10. apr 2012

@yvi83 a hlavne nervou,nie? 😉 ale tak spon budete mat uz klud

yvi83
10. apr 2012

@snu veru nervou....veru klud, aspon ja...kedze manzelovi byt nie je velmi po voli, bude si musiet zvyknut 🙂 na domcek nemame 😒

d.j.
10. apr 2012

@zuzulienaba niekedy si aj tak pripadam ako v zlom filme ale co uz. Nastastie som vedela do coho idem lebo uz aj pocas chodenia s manzelom sa tak spravala, ale jasne ze sa to casom stupnuje viac a viac. novinkou je teraz ze mi chodi polievat zahradu na prave poludnie, aj ked jej hovorim ze si to neprajem, aj tak v tom pokracuje, ale to uz robi naschval. no neva vydrzim🙂

majda27
10. apr 2012

@yvi83 gratulujem k odchodu. Ja by som tiež najradšej odišla. Hold svokrička ukazuje svoju pravu tvar až teraz po svadbe, a manžel tam dost vrazil ešte ked bol slobodny a navyše je k nej aj priputany(ale už pochopil aj on, sice len ciastocne). škoda ze tam vrazil tolko penazí. Ja svokričku už beriem jedným uchom dnu a druhym von.. inak by som skončila v blazinci, a to miesto by bolo zbytočné obsadené 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Asi som vtedy nerozmýšľala, ked som si myslela ze by to mohlo fungovat, asi som mala moc idealnu prestavu, len hold realita je horšia a krutejšia...

snu
10. apr 2012

@majda27 hlavne ked si predstavi,ze tam budete hoodne dlho zit snou 😀 ja by som sa obesila asi keby som mala zit so svokrou 😀

yvi83
10. apr 2012

@majda27 ja som mala byt este kym som bola slobodna, stastie ze som ho nepredala ale dala som ho do prenajmu, lebo neviem co by som teraz robila....ja som svokre vsetko co mi vadi povedala, lebo to tak chcel moj mm ale nepriznala si nic...takze p...a som ostala ja aj pred svokrom, ale je mi to jedno, hlavne ze sa s mm mame radi a stoji pri mne aj ked viem ze je to pre neho tazke,,ma novu rodinu a s tou by mal drzat 😉 ako som svokre povedala pravdu pred svokrom aj mm tak sa somnou moc nebavi ani hore ku nam nechodi, ale aj tak nemozem zit s pocitom ze je to ich dom a nemozem si tu robit co sa mi zachce..

majda27
10. apr 2012

@yvi83 @snu no ja ked by som jej nieco aj povedala, tak by to prekrutila ako na posledy.. Tak radsej nehovorim nic, a myslim si svoje.(a už nikdy sa jej neospravedlnim za nieco co som ja nespravila, nikdy viac lebo som to potom riadne olutovala a lutujem doteraz. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 )Svokra je uz vo veku kedy zacina zabudat, a pod. Pred dedinou sa hra na to ako je ona dobra svokricka, ze ved nam dala velky stvorizbovy byt. Síce dala, resp. to manzel zdedil, a mal aj narok. Ale to ze uz vsetko bolo treba vymenit a pod tak to uz pravda nie je. Ze ked by nebolo jej tak skoncime pod mostom hi hi hi hi hi Čo pravda nie je....
Manzel je na mojej strane a velmi dobre ma chape. On by aj mozno suhlasil ze aby sme odtial odišli, ale to je chvilkove. Postupne ho, ale presviedčam a spracovávam. A navyše sme tak uz dost vrazili.. Ked to bude na nevydrzanie tak asi odidem, a bude sa musiet rozhodnut on sam, kto je pre neho dolezitejší. A s kým chce byt. Každy mi hovorí že to som spravila riandu chybu, viem nepocuvala som. A takto som dopadla.... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

majda27
10. apr 2012

@majda27 nekupil by niekto dom s jedovatou svokrou?????????

yvi83
10. apr 2012

@majda27 Presne ako pises....nechat si vsetko pre seba a postupne to zo seba vypustit, aj ked ja sa stale potrbujem niekomu komu naozaj doverujem vyrozpravat, lebo ked to v sebe dusim tak mi to moc neprospieva ani mm som nic nehovorila, ale ked zbadal ze mi nieco je tak som mu vsetko vyrozpravala a nechapal...a som mu aj povedala ze radsej budem byvat stastna v malom byte ako nestastna vo velkom dome 😉 ..a neboj, urcite sa to casom doriesi aj u vas...mne tiez hovorili ze nemam ist ku svokre a tiez som si nedala povedat...ale cas vsetko ukaaze 🙂

majda27
10. apr 2012

@yvi83 ved snat ano... ja som mu to povedala, a on to aj sam vidi... Je na mojej strane. A cuduje sa ked mu poviem nech ma nenuti chodit dole za nou. On to trosku toto nechape. Ale teraz som vo vyhode ja. Lebo mm robi na dve zmeny, tyzden rano a tyzden poobede. Takze jeden tyzden tam budem chodit a dalsi. Nie, len ked sa mi bude chciet.A možem si robiť čo ja chcem-
Prečo su takéto svokry??? Ved by mali byt radi, ze je niekto v tych velkych domoch s nimi... 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Vediet toto par rokov dozadu, tak je to cele inak..
Ved ja tomu mojmu tiez hovorim, ze ved inde by bolo nam dvom dobre, a ze by si to dokazal znova porobit na svoj obraz. Moznost by bola(predat dom, a kupit si nieco ine), ked by chcel snad časom pochopi, dufam ze to bude skor ako ja zošediviem.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
10. apr 2012

@snu no, deti sa v skolke hrali, teda skor bili a ucitelky sa vnutri vykecavali a nedavali pozor a iny chlapcek tak sotil do patka, ze preletel cez nejaky murik, narazil a vybehol mu krcny stavec, ktory sa zastavil milimeter od miechy..............ale uplne presne neviem, kedze ucitelky to ani jedna nevideli, len teda podla zranenia mi lekar popisal, ako sa to asi stalo...............a potom sa priznal jeden chlapec, ze ho sotil

snu
10. apr 2012

@aduskatt iiha ,, to muselo byt hrozne,,ako pre vas rodicov,tak pre maleho,, ja som mala teda posunuty stavec a bolo to hrozne a nieto este pre maleho a este ked ste museli byt v nemocke,,, fuj az mi zimomriavky presli po rukach,, aspon ze je vsetko ok,,lebo ozaj chvila nepozornosti a zle sa stane na cely zivot ..

aduskatt
10. apr 2012

@snu no, keby to slo este o kusok, tak mu to pretne miechu a hotovo.................a tie ucitelky mi volali do prace, ze maly place ale ze simuluje a ze mu nic nie je, lebo mu skusali s tou hlavou tocit................tak asi tak.........a to ja viem, ze ked on zacne plakat, tak to uz musi byt........

snu
10. apr 2012

@aduskatt a nezabila si ich potom? no moze sa stat,sak deti s nedaju poriadne ustrazit,ale aby este takto volali? a potom ked prsili na to,ze neni vsetko ok,, co povedali? dobre museli mat rite stahnute,,

aduskatt
10. apr 2012

@snu mna najviac nahnevalo, ze ziadna nevidela, ako sa to stalo.........kde boli?.tri neustrazili asi 20 deti....takze asi vnutri kavickovali..........akurat teda, ze sa nikto, ani riaditelka neospravedlnili a este riaditelka mi posielala odkazy po ucitelkach, ze poslala podklady na poistovnu a ked sa asi dva mesiace nic nedialo,tak som na vlastnu past zistovala, co sa deje a zistila, ze sa nic neudialo, nikde nic neposlala, akoby to chcela zahladit...task som si aj toto obehala a nechala som to tak...nemala som chut sa natahovat a viacmenej som bola rada, ze to prezil a dokonca bez nasledkov.....

baklik
10. apr 2012

@aduskatt no ja neviem, ja by som asi na nich poslala skolsku inspekciu alebo co, lebo toto nie je normalne.... ja by som to tak isto nenechala a radsej maleho do inej skolky dat. aj ked s tymi skolkami je to teraz problem... 😖

aduskatt
10. apr 2012

@baklik druha skolka, ktora je tu bola uplne plna, takze asi tak........

aduskatt
10. apr 2012

@baklik no, to som aj ja mama chut poslat, lenze potom som si uvedomila, ze tam bude este dva roky chodit, je mi treba, aby sa po nom vozili?.a to vies, ze ako by dopadlo.jedna by kryla druhu, ze oni ich upozornovali a deti aj tak neposluchli a blablabla......

nalla
10. apr 2012

@aduskatt rola mŕtveho chrobáka je to najhoršie čo môžeš v tejto situácii urobiť. Ja by som tam spravila taký bengál, že by pani učiteľky samé dali výpoveď.

Vôbec sa neboj toho, že tam syn bude chodiť ešte dva roky a oni sa po ňom budú voziť.
Učiteľka je tam na to, aby eliminovala riziko podobných zranení na MINIMUM ak nie na úplnú nulu. A nehnevaj sa, ale tri učiteľky a k tomu 20 deciek, to nech mi nikto nehovorí,, že to sa nedá.
Veľmi dobre viem ako to funguje, vidím to denne, keď idem do práce okolo školského klubu. 25 detí lieta po otvorenom ihrisku na sídlisku, žiadny plot, nič, a z jednej aj druhej strany cesta, a vychovávateľky tam stoja dve, dakedy tri vykecávajú jedna radosť a o pohybe detí nemajú ani šajnu. Bežne "nechádzam" deti z klubu aj 20-30 metrov ďalej ako je ihrisko.

Ja by som tam poslala inšpekciu a sťažnosť na nich podala takú že by sa zelenali. A ak už pre nič iné, tak aspon pre to, aby sa podobné veci nestávali.

Veľa šťastia a odvahy

snu
10. apr 2012

no ja na ich mieste by somsa ospravedlnovala kazdy den,, pretoze toto nebolo len rozbite koleno,,

aduskatt
10. apr 2012

@nalla to sa stalo uz davno, len vcera vnoci sme riesili nase drahe svokricky a ako sa tesili z toho, ze nas maju za nevesty a podobne🙂.nastastie vsetko dopadlo dobre, na maleho davali potom pozor, chovali mi ho v bavlnke......nepopieram, ze by som sa dnes mozno zachovala inak....v tej dobe vsak boli ine podmienky a ja som bola v inej situacii..........

aduskatt
10. apr 2012

@snu mna zarazil postoj riaditelky hlavne...........ale ako hovorim, je to uz davno............tusim sa mu dokonca aj na nejaku cokoladu a auticko poskladali🙂