Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

marcelkatt
3. aug 2010

@liviaf14 ahojky aj mna v pohode pridaj do súkr skupiny, ďakujem

svetielkoand
4. aug 2010

@katka1981 ahoj, čítam, že nevieš čo so svokrou večer 😀 . Mne manžel urobil na zvonček vypínač, takže večer vždy vypnem zvonček a môžu mi všetci aj dvere rozbiť aj tak neotvorím... Možno by stálo za pokus svokre vysvetliť, že už o osmej ste v posteli pretože chceš aby bol jej synček šťastný, že nezanedbávaš manželské povinnosti a jej neskoré návštevy vás pri tom rušia - je to síce silné, ale malo by to pomôcť - ja som už nebohú svokru odnaučila sa váľať v našej posteli v špinavých veciach! tak, že som pekne na nočný stolík položila vibrátor, lubrikačný gel a eroticke časopisy, odvtedy nam ani do spalne nevošla 😀 (samozrejme ešte sme nemali maleho, preto som si mohla taketo rekvizity položiť na stolík).
Dúfam, že sa Ti podarí vybojovať si večerné chvile pre teba pre Tvoju rodinu.

bubina1
4. aug 2010

@liviaf14 ahoj...možete ma pridat tiež? vas tu stale čitam... v sukromnej by sa mi asi lepsie prispievalo ako tu... aj ked si myslim, že s mojou svokrou to nie je až také zle ako s vyšimi..ale aj tak ma stve... 😀

mirka12011
4. aug 2010

aj mna pridajte bo mam take nervy ze sa potrebujem vyrozpravat a nechcem aby to kazdy kukucal dakovacka... 😎

mirka12011
4. aug 2010

@murinka chips? omg sak to tazke pre dospelaka a nie pre dieta....
a co sa tyka sladkosti co ma mat pokazene zubky? omg
inak babenky kamka mi nedavno hovorila ze jej svokra davala a dobre pocuvajte 3mesacnemu babatku cmulak cokoladu ale bez pritomnosti maminky cize kamky ta bola taka nasrdena 😕

liviaf14
4. aug 2010

tak a ste aj v novej súkrom. téme 🙂

gumimaci
4. aug 2010

@liviaf14 aj mnaaaaaaa 🙂 pls

liviaf14
4. aug 2010

@gumimaci vybavené 😉

gumimaci
4. aug 2010

@liviaf14 😵

carrie84
4. aug 2010

@liviaf14 - aj ja poprosim, sice neprispievam - ale citam pravidelne. Cloveku to obcas tak dobre padne .... 😉

liviaf14
4. aug 2010

@carrie84 ok, pridám ťa, príď nás kuk 😉

simcab
4. aug 2010

@liviaf14 aj ja prosím o pridanie 😉 mám taktiež skúsenosti so skorosvokrou, onedlho svokrou.. 😀

liviaf14
4. aug 2010

@simcab ok 🙂

adka10
4. aug 2010

@liviaf14 aj ja ťa poprosím o pridanie, tiež túto tému poctivo čítam 🙂

katka211
4. aug 2010

ahoj aj ja poprosím o pridanie čítam ale zatial som ničím neprispela, možno do sukromnej skôr. Dakujem

liviaf14
4. aug 2010

@adka10
@katka211 ok ste tam

laila22
4. aug 2010

ahojte , mozte pridat aj mna do vasej skupiny.. ja som sa sice svojej uz zbavila.. 😎 ale citam vas pravidelne a budem mi chybat vasa diskusia.. dakujem.

janette4
4. aug 2010

@svetielkoand 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@laila22 šikovná. 🙂 poraď aj nám ostatným,ako na to....zbaviť sa svokry?

janette4
4. aug 2010

teraz pozerám,že si chcete spraviť súkromnú tému,rada by som sa pridala.pravidelne čítam,prispievam už menej,naše vzťahy sú na bode mrazu.

eva7780
4. aug 2010

Ahojte,ak sa možem pridať do skupiny budem rada,pravidelne Vás čítam 🙂svokru nemám,len svokra,ale to je akoby 3 svokry boli ,aspon ja mám ten pocit 😝 a neverím že sa toho pocitu zbavím 🤐

laila22
4. aug 2010

@janette4 - no to nie je univerzalna rada... 😉

evulilik
4. aug 2010

@liviaf14 môžeš aj mna tam šupnúť.. mam tu síce len dva či tri príspevky .. ale tiež vas tu pravidelne čítam.. Je smutné ako niektoré svokry vedia ublížiť.. a ešte smutnejšie ked ťa nepodporí ani mm... 😖

anetaadam
4. aug 2010

Aj ja sa chcem pridať,ak je to možne 🙂

liviaf14
4. aug 2010

šupla som vás do novej témičky

aero
4. aug 2010

@anetaadam - tak daj 😀
ináč ja by som dala Nellinku 🙂

evulilik
4. aug 2010

@liviaf14 dakujem 😉

srdcko81
4. aug 2010

@liviaf14 -ahoj mozes aj mna?ja som tiez prispievala-teraz uz dlhsie nie ale urcite sa zapojím 😵

liviaf14
4. aug 2010
svetielkoand
4. aug 2010

Pridajte aj mňa do tej súkromnej skupiny

zuzanakarolinka
4. aug 2010

baby vy ste si spravili súkromnú, tak ma tam hoďte prosím