Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

irriss
15. feb 2013

@mihouk 😀 😀 😀
predstavuju si tento dialog u svatecniho obeda v nedeli..a jak ti tato poznamka doslova vypadne z pusy i s kolacem..poprskany stul vcetne tchyne... 😀 😀 😀 😀

p.s. to s tou babou-matkou do sebe zapada, protoze mam jednu takovou v rodnem liste..🤐 a deti nekde na fotce..

mihouk
15. feb 2013

@irriss No take sviatocne to zase nebolo, myslim ze akurat bola u nas a oni vzdy spominaju na to co bolo (ide mi to pekne na nervy), ale chapem, lebo vtedy mala synov iba pre seba a teraz sme tam my 😝 Ja som vacsinou ticho, ved aj tak nemam k tomu co dodat, ale toto sa nedalo. Ja mam celkovo divny humor a treba si na to zvyknut, ale ja som sa zabavala. 😀 Inak myslela som dnes na teba v aute, idem ti hodit pesnicku 😀

irriss
15. feb 2013

@mihouk
chytam... 😉 🙂
p.s. dej ji do temy s pisnickama..(je tam zase mrtvo..), at tu nejsme mimo tema..

marmete
15. feb 2013

@mihouk to skôr ona vás 😀

mihouk
15. feb 2013

@marmete Neeeee taka zdrava zase nie je 😝

marmete
15. feb 2013

@mihouk Myslela som po smrti 😀

mihouk
15. feb 2013

@marmete Ty nestras, by ma porazilo, ved teraz ju tak casto nevidim kedze sme daleko, ale potom by ju kto trpel???? Stale by mi kukala do hrncov. 😝 😝 😝 😀 😀 😀

madapa
16. feb 2013

Ahojte babenky🙂 Aj ja pridavam par pikosiek o mojej svokruske.. Vsetko bolo v poriadku, kym moj (teraz uz manzel) bol slobodny..vzdy mu zhrabla celu vyplatu, lebo ona nikdy nemala dost (kedze nikdy nikde nepracovala), ked spoznal mna, tak ja som to hned samozrejme vsetko zatrha...ved preco by jej mal davat celu vyplatu?? Planovali sme spolocnu buducnost, rodinku...nemienila som podporovat jej hlupe maniere - nova chladnicka, nova telka, pracka...a samozrejme dve krabicky cigariet denne!!! Ved ked nemam peniaze, tak neminam na cigarety no nie??Moja svokra je neznesitelna, neda sa s nou na nicom dohodnut ani po doborom, ani po zlom... Nasa svadba?? To sa mi nepaci, to spravte inak, tamtych nepozyvajte, mojmu mm isla vybarat oblek , do vsetkeho sa miesala...My sme si aj tak vsetko spravili po svojom...Den pred svadbou nam oznamila ze ona na svadbu nepride, lebo sme si vybrali ine kvety ako chcela ona...tak sme jej povedali ze nikam chodit nemusi ak nechce....Ale nakoniec prisla, cely vecer na vsetko iba frflala a kazila kazdemu humor...no otras.... svadobny dar sme dodnes nedostali, lebo ona si to nemoze dovolit...?????? Ked sa nam narodilo babatko, tak mu kupila 2xplavky a hlupe malicke lopticky ktore si moze kludne male dieta vopchat do uska alebo nosa...proste nemysli... vraj si nemohla dovolit iny darcek...???? Ked som bola tehu, tak si pri kazdej jednej navsteve nemohla odpustit komentar - mohla by si trochu schudnut, nemyslis ...zacni zo sebou nieco robit.....????? Nonstop som pocuvala ze jej syn si mal najst krajsiu manzelku, ze on si zasluzi niekoho lepsieho, kazdy den mu telefonovala ci nie je hladny, ci som v praci alebo ma musi zivit on... Jedneho pekneho dna moj mm buchol stole, vsetko jej vykrical a odvtedy mame pokoj....nevola, nepise...neudrziavame kontakt a byvame 1700km daleko od nej...velmi mi odlahlo a uz sa s mm nehadame...jedinym zdrojom nasich hadok bola ONA!!!

sharmana
16. feb 2013

Niečo na zasmiatie: Mala som narodky, čo svokra velmi dobre vie, lebo ona má všetko pozapisované. Aj ked som dúfala, že na to tento rok zabudne 😀 Kedže býva daleko, tak mi už pár dní vopred volala, že mi niečo poslala, a že sa mi to bude "určite páčiť". Ja som si ten darček vyzdvihla, odbalila a onemela. Bola to kabelka, evidentene Made in China, v tvare puzdra na okuliare, so zapínaním jak pre 90 ročnú babku, s oooobrovským dlhým koženým ramienkom že sa nan môžeme obesiť asi všetci. To by ešte ušlo, dajme tomu, že trochu obstaróžna kabelka, lenže z druhej strany k nej je aj prišitý nejaký hybrid, niečo na mince, na poukážku alebo čo, ale tak malé, že sa tam ani nič nezmestí. V robote sme sa na tom všetci šúlali. Hovorím si, že tam sa zmestí tak asi len kondom, tak neviem čo tým chcela svokra vlastne povedať 😀 A samozrejme, svokra sa už nevedela dočkať reakcie, aj som sa čudovala, že týžden vydržala bez toho, aby mi zavolala, lebo ja som radšej ani nevolala. Dnes som si našla zmeškaný hovor, ale vyslala som manžela, nech jej vysvetlí môj názor 😀 Ona je tak zadubená, že aj ked jej vlastný syn slušne vysvetlil, že je to kabelka nepoužitelná, že je to hybrid, tak ona sa ho pýta, že "čo na tú kabelku hovorím ja". On jej znovu vysvetluje to isté, že to proste nosiť nebudem, že ja mám iný vkus a či vlastne videla tú kabelku, čo mi poslala. Ona, že si ju objednala sebe, svojej mame aj svojej sestre, že "všetkým sa ohromne páčila". To sme sa už s mm zasmiali, lebo ona je hrozná manipulátorka a núti všetkých svojmu názoru, iný názor a hlavne kritiku na nu prepočuje a melie si dokola svoje. Som si istá, že všetkým kúpila kabelku bez ich vedomia a bohužial ich lutujem, lebo vlastnej dcére alebo sestre sa tažko povie na darček, že je "otrasný" 😉

dabon
17. feb 2013

Ach žienky, ja tu moju "svokru" už naozaj nemusim... Odkedy sa jej syn (môj priateľ) od nej odsťahoval, je chúďa stratená. Aj ked je už staršia, myslím, že nie je na tom až tak zle, aby potrebovala okolo seba sluhov. Býva vo vedľajšom paneláku, má doma psa, jej manžel (svokor) žije na chate (asi ju naozaj neznesie). Druhý syn pracuje v zahraničí a teda pokiaľ žil s nou môj priateľ, tak ho pekne využívala, a mala som z jeho rozprávania pocit, a ten mi potvrdil aj priateľ, že si ho zrejme mýli s manželom 😖 😠 . Ako sa presťahoval ku mne, pár krát sa už stalo, že navarila a doniesla nám, aby sme asi náhodou neboli hladní, resp. aby nebol hladný jej synček (podotýkam, že variť viem). Už mi to liezlo na nervy, tak som slušne drahému povedala, nech nám nič nenosí. Potom začala doma upratovať skrine a neviem či ona váži cca 90kg možno viac a má 68r, začala mi nosiť jej starožitné oblečko ☹ 😢 . No proste otras, ešte som z toho oberala jej šedivé vlasy. Sakra ved kvôli tomu, že mám po pôrode pár kg naviac, nie som myslim na tom až tak zle, aby mi ona musela dávať jej veci. Alebo nemá problem mi poslať staré časopili, najstarší čo mi poslala je z r. 1968 .... Darmo jej drahý vysvetlil, že v dnešnej dobe fungujeme na internete. To ani nehovorim o tom ako by bola najradšej keby som malinkej zakaždým ked plače namáčala cumeľ do medu a neviem kde všade (čakám, že mi začne nosiť prvé príkrmy, ked zistí, že sme začali prikrmovať)... A najnovšie mi vadí to, že je doma sama a potrebuje spoločnosť, tak si vymýšľa kraviny, že sa jej doma čosi pokazilo, len aby prišiel syn k nej a mala s kým pokecať. Teraz chúda uz asi druhý týžden kašle, ale ju to tak "zmohlo" ze leží v posteli a drahý k nej chodi každý den, lebo ona "nevládze" ist ani so psom. Horúcku ani nic vázne jej nie je a ja mám nervy ked uz pocujem zvonit jeho telefon, a ona sa mu stazuje ako jej je zle, že musí prísť. Nedávno sme boli na nakupoch mimo mesta a ona volala ze kedy príde, ze uz pes chce ist vonku. A ked jej drahý povedal, ze kde sme tak sa spýtala ze ci nevie kolko je hodin 😠 ... a to nehovorim o tom, ze ma na vsetko komentár, lebo ona vie najlepsie kedy ist napr. s malou na prechádzku, kedy ist a hlavne v akom počasí autom a podobne blbosti ju trápia. Nenormalne mi to vadí, ako si drahý nechá so sebou manipulovať, ale ked mu niečo jemne naznačím, tak mi povie, ze kto jej pomôze ked má v podstate len jeho tu nablízku. Som mozno hnusná, ale ak sa "nedokáze o seba postarat" by som ju šupla do domova dôchodcov. Tam bude mat aj tolko vyzadovanú spoločnosť 😠

mamavera
17. feb 2013

@dabon od svokry je to jasné citové vydieranie, lebo je sama a nevie si vyplniť čas. Je len na manželovi, čo stým urobí, ale na tvojom mieste, by som mu jasne dala najavo, že sa mi to nepáči. Možno by pomohol názor niekoho tretieho, nezávislého. Že ti nosí somariny, nerieš, nekomentuj, vyhoď.

dabon
17. feb 2013

@mamavera ...dnes už priateľ s jej psom bol, som zvedava kedy pojde nabližšie, resp. kedy zas bude niečo jeho matka potrebovať a už ticho nebudem... Dakujem za názor a radu... Myslíš, že som necitlivá, ked jej chce priateľ "pomôcť"? Ale mala by si uvedomiť, že už nemá len ju na "starosť", ale že má svoju rodinu, ktorej sa treba venovať, nie v jednom kuse odbiehať k nej. Aj ked je to 1-2x za den, niekedy obdeň, ale mne vadí aj to. Včera sa ma spýtal či na ňu žiarlim 😖 Inak s ním vychádzam v pohode. Nervy mám len z jeho matky.

mamavera
17. feb 2013

@dabon nepoznám ani vek, ani zdravotné problémy tvojej svokry, ale nemyslím si, že si necitlivá. V prvom rade by sa o ňu mal postarať jej manžel nie? Veď vy máte dve detičky, tak by sa mal manžel starať o vás. A keď dokáže navariť a ešte priniesť k vám, tak asi tak bezmocná nebude. Mám rada starých ľudí, viem, čo je to starať sa o staršiu ženu, behať s ňou po lekároch, nakupovať jej, ale toto zaváňa vydieraním. Možno by pomohlo presne určiť koľkokrát v týždni tam tvoj manžel pôjde a trvať na tom.

stellamaris
17. feb 2013

@sharmana no tvoja svokra ma este vkus,kupila ti kabelku....moja mi dala predminuly rok Barbinu v svadobnom a Kena k tomu,podotykam,ze mi je 34 rokov 😀 a taky darcek som si nezelala......

pralinka707
17. feb 2013

@stellamaris Takto dobre som sa už straaaaaaaaaaaaaaašne davno nezasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stellamaris
17. feb 2013

@pralinka707 ti verim,moja svokra je fakt iny kaliber-absolutny nevkus,ked ide o darceky 😀 barbiny som vyhodila,boli aj tak z druhej ruky....svokra setri,kde sa da,dokonca aj na vlastnom synovi....

silviatko
17. feb 2013

@stellamaris to vážne? 😀 😀 😀 jsa tu šúľame s mužíkom ako malé deti 😀 😀 😀 ale vidíš spomenula si,to je podstatné 😀

stellamaris
17. feb 2013

@silviatko vazne,ja som skoro odpadla,ked som darcek rozbalila a svokra sa este skerila,taaak ako sa ti darcek paci??? 😀 tak pred 30timi rokmi by som vyskakovala od radosti,ty ochechula,som si myslela....no spomenula si,pripravovala sa na to cely den,vecer,ked som dosla z prace,ma doslova odtiahla za ruku do svojho bytu na darcek.......aj to,ze som od unavy uz poriadne nevidela, u nej nezabral......

anavila
17. feb 2013

@sharmana ,
@dabon a iné žienky, čo máte radi svoje druhé mamy....našťastie (???) nemate synov, takze vy asi nevesty mať nebudete, ale skuste sa vžiť do kože vašich svokier, nevidim dovod, preco ich tak ociernujete a vysmievate sa im...to je fakt taky problem vážiť si ženu, ktorá Vám vychovala manžela? ako by bolo Vám, keby manzel pisal o vasej mame, aka je staromodna a trapna? noačo ze kupila nemodernu kabelku! ona sa snazila, kupila, co sa jej pacilo...viete o kolko by bol zivot krajsi, keby ste neriesili taketo hovadiny? nechodim sem casto, ale precitala som si poslednu stranu a mam dost....vsetci sme len ludia...ja neznasam to, ako niekto neznasa svoju svokru len preto ze je to SVOKRA, lebo nejak podvedome si mysli, ze svokra musi byt automaticky zlá...spametajte sa, ženy, prosim....neberte to v zlom...prajem pekny vecer

stellamaris
17. feb 2013

@anavila pekne si to napisala 😉 ja svoju svokru som na zaciatku mala velmi rada....vychovala mojho muza,jasne......bola mila,ochotna....az mi tej dobroty bolo privela, nechcela som byt s nou cely moj volny cas.............,musela som jej urcit hranice a ona to ignorovala.pribudli dalsie neprijemnosti,svokra mi chcela znicit vztah................az sme sa radsej odstahovali,aby sme mali od nej pokoj a muz nadava na nu este viac ako ja,ma svoje dovody.myslim si,ze vela svokier prekracuje hranice a potom vznikaju neprijemnosti a hadky.ja mam syna,teda raz budem svokrou tiez.......beriem si ponaucenie a budem sa snazit byt dobrou svokrou,o co sa viacere svokry spominane v tejto teme ani nesnazia! 😖

cawes
17. feb 2013

@anavila chapem tvoju reakciu donedavna som zmyslala aj ja takto ale: mam syna babärko 6mesiacov od narodenia mame rezim vedieme ho k tomu, kedze zijeme v zahranici nemozem si dovolit ze by bol zvyknuty nespat, nosenie na rukach vymyslanie pri jedle. Jednoducho je nauceny jest kade tade kde prave sme, to iste spanok. Tiez je naucenny ze cez den je hodka dve co sa musi vyhrat sam na svojom koberci z hracky alebo v ohradke. Ci uz moja mamka ci svokra (hovorim tomu syndrom starych babiciek) maju vo zvyku hned za nim doletiet co i len mrnkne, hned toto hned toto a samozrejme ibe vedia lepsie co prave chce. Ako vysvetlujem a hovorim nedaju si povedat. Jednoducho to tak je a clovek s tym nic neurobi ja mam jedine stastie ze moja svokra pocuva mojho mm a nie opacne.

gabushka9
17. feb 2013

juj babule vidi ,ze niesom sama .. Ja so si tiez naivne myslela , ze mam fajn svokru, ktora ma ma asi aj rada .. Ale ako prisla manzelova choroba /nador na mozgu/ co malo nase vztahy este utuzit , tak sa to akurat tak cele pokazilo .. Ked uz bol po operacii a asi siesty mesiac na pn potrebovali sme pozicat 20e , nasi nam nemohli , bo mali pred vyplatou a uz malej pokupili kadeco co potrebovala , tak drahy volal svokre ci ma , tak so isla za nou do prace / robi na mestskom urade / tak mi dala peniaze so slovami , ze jej och nemusi e vracat , ale a spustila ako stary rodicia niesu na to aby pomahali mladym , ze mlady malju vyzit z toho co maju /ostavalo nam 100e na mesiac z toho cesta do ba kazdy tyzde 40 e keby nemame nasich tak neviem co by sme robili/ , a nakoniec sa mi zacala vyhrazat , ze ked nebudeme mat takto peniaze posle na nas socialku a poziada o opatrovnictvo .. Cela uplakana so od tial odchadzala , poto bolo nejaky cas ticho , ked manzel prisiel z nemoc ice po oziaroch , totalne zniceny , vychudnuty domov tak sa ozvala asi tal raz za mesiac , zavolala nas do mesta na kavu aby sa mohla pred znamimi popretrcat jaka je ona super babka , jak sa stara a chodi kocikovat /mala ma 15mesiacov a bola ju sama kocikovat raz este ked bola malinkata v hlboko kociku/ ale ta , ze jej syn nevladal , ze vracal kade chodil , ze nemohol jest to nevedela , lebo sa nezaujimala ... Ked prisla oslava karinkinych prvych narodenin prisla polka rodiny vsetko bolo super , o pol siestej sa dovalila svokra jak velka voda , ze nemohla skorej , vsetci odisli , ostali len moji rodicia , a ona bez hanby pred nimi s nervami zacala vrieskat po manzelovi aky je chudy , nic nezere a veci podobne /to bolo po dvoch mesiacoch co zacal ako tak normalne jest , v nemocnici a po liecbe schudol vyse 20kg a mal okolo 80 kec isiel do nemocnice / .. Nasi uz evedeli ako sa maju tvarit , co povedat , tak odisli do ov a vtedy sa pustila do mna , zacala mi vykrikovat aka so lemrava knedla ze ic nerobi , ze unikam z domu , chodi po kavickach , nevari , mam stale riady v drese/ co vylucuje jedno druhe , pekne si nas.. do huby / ked so jej isla vysvetlit , ze ja fakt vsetko nestiham , ze musi vsetko robit ja , ze tomino nevladze ze hod vybavovat , varim , pere a vsetko okolo domacnosti , stara sa o malu , chodi m von so pso , chodmi do obchodu tak ma pomaly nepustila ani k lovu a po tristvrte hodine hadania sa , co uz mi mala plakala na rukach manzel stal meczi dverami aby po mne nevystartovala a ked povedala , ze ma aj tak nikdy nemala rada a , ze ja a cela moja rocina sme jej syna uhnali jak zdutu lozu /prito on ma pozoadal o ruku a ja som o nico nevedela / tak zo mna nejako z tej bezmocnosti vyletelo , ze " ty pi.a" vtedy sa konecne stopla asi na pol minuty povedala mi este , zesa mam uvedo it ako sa s nou rozprava , ze kolko am ja rokov a kol,o ona, tak so jej povedala , ze sa s nou bavi tak ako ona so mnou a potom si konecne o ula aj druhu topanku a aj so svojim trtkom odisla prec/jej frajer stal celu dobu obleceny na chodbe , usmieval sa a opakoval jej evi uz pod evicka/ pred vianocami si zavolala manzela na urad a tam mu vykrikovala , ze ed jej nechceme davat malu ona to bez nej prezije /manzel s nou nechodil nikam sam , kedze bol tak dlho po nemocniciach a tak tak nevedel poriadne ako na nu / a povedala mu , ze kym mi dvaja budeme spolu ona mu nikdy ziadne peniaze neda , ze si ma ist kupit nejaky darcwk pod stromcek , nech jej donese blok a ona mu to preplati .. Este stale sa nebavime , manzel tam chodi raz za mesiac z povinnosti , malu nevidela tri mesiace , tak so zvedava ako to pojde dalej ...

mamavera
18. feb 2013

@gabushka9 jój, ani som nedočítala, ale s tvojou svokrou by som s chuťou vyrazila dvere, aj keď som to v živote neurobila. Tebe želám pevné nervy a tvojmu manželovi pevné zdravie a celej rodinke, aby sa odstrihla od svokry, pretože ona si nezaslúži, aby mala akú rodinu, nie je jej hodná.
Inak veľmi sa mi páči tvoja reakcia na jej vykrikovanie....držkajte sa a ľúbte sa, nedovoľte svokre, aby vám narúšala rodinnú pohodu. Ja na tvojom mieste by som tam už nikdy nešla, jeden skrat sa dá prepáčiť, ale ona to robí opakovanie.

sharmana
18. feb 2013

@anavila ani ty to neber v zlom, ale nezablúdila si náhodou? Toto je téma pre žienky, ktoré si chcú napísať o svokre, vyžalovať sa, a čo si ja napíšem o tej mojej je len a len MOJA vec!!! Teba do toho nič a ani som ta tu nežiadala o radu alebo komentár. Napísala som jasne, že "niečo na zasmiatie". Nikde som nenapísala, že svoju svokru "nenávidím, neznášam" ako iné predo mnou nešetrili tie svoje. My taký zlý vztah nemáme.

Záujem svokry si ja nepredstavujem, že mi bude kupovať nezmysly, ty ju nepoznáš, tak nehodnoť. Moja svokra je prefíkaná, kupuje so zištných dôvodov, očakáva za každú blbosť omnoho viac, než dala a hlavne za všetko očakáva niečo. Nám pošle blbosť, ale sama si nenápadne zavolá synovi, že nemôže zohnať jeden parfém, či by jej ho nezohnal a ona mu zaplatí (pred Vianocami, takže jasné že si nadiktovala darček), alebo raz nám dokonca nadiktovala, čo presne chce. TOTO by som si ja nikdy nedovolila, ani voči mojej matke, dcére, otcovi, či komukolvek.
A to je velký rozdiel. Nám ked moja mama niečo daruje, tak mi nepripomenie, že sa o nu mám za to na staré kolená postarať. Ako vychovala svojho syna? To ty tiež nevieš. Vela vecí som musela práve ja naprávať. Ale kedže svojho mm lúbim, nebudem tu písať o zlozvykoch, v ktorých ho jeho matka podporila.

Ja by som čakala od svokry jediné, že sa bude tešiť zo svojej vnučky a bude sa zaujímať hlavne o ňu. To by ma nesmierne tešilo. A aby som ta dostala do obrazu, moja svokra príde za malou 2 krát do roka! To že pošle blbosť, tak za to jej ja NEBUDEM vdačná. Pošlem ti kravinu za 5 eur a pose...š sa z toho? Tam má prísť za vnučkou, má ju jednu. Ked je dcérka chorá a už fakt nám nemá kto pomôcť s OCR, tak nepríde, lebo sa jej NECHCE! Vyhovára sa na prácu, ale behá po plesoch!! Toto je pomoc, ktorú by človek ocenil a nie kravinu, čo mi pošle poštou a ešte čaká, že jej budem celý týžden hádam dobre že nie na kolenách dakovať.
Uráža ma, ak mi niekto pošle úplne otrasnú vec, absolutne zaostalú, (a čo ju poznám, tak tá kabelka bola asi k baleniu niečoho ako darček pripojená), ako by mi tým chcel povedať, že "to tak stačí na teba nedám viac". A potom ti posiela fotky z plesov, dobre sa ožerie pár krát cez víkendy, ale za vnučkou ani nepáchne. Len sa vychvaluje kade tade s fotkami, čo svokrina matka uštrikovala pre malú(zase žiadna zásluha svokry, ale iných ludí), ale s vnučkou sa nestretne, lebo je lenivá nasadnúť do auta a prísť, má tisíc iných aktivít, robí slúžku svojmu partnerovi, vyhovuje jemu vo všetkom čo chce, od nás žiada, aby sme s malou išli 200km naotočku na návštevu, ale jej sa nechce, pritom nemá nič na robote a potom si vypočítava, kedy JEJ vyhovuje prísť. A úplne na zasmiatie je, ked ti ženská, ktorá vlastne pokial si sama doma nerozhádže, tak nemá bordel, povie, že v sobotu nemôže prísť, lebo "riadikuje". Tak ja čo mám malé dieťa, chodím do práce a dieťa Ti rozhádže každý den, už len mám čas si cez týžden upratať, ale ONA, čo je sama s mužom, tak má čas na upratovanie len v sobotu? 😀 😀

Je iné, ked nejaká babička šetrí na veno pre vnučku, to znie naozaj milo. A je iné, ked Ti niekto pošle kravinu namiesto toho, aby zastrel svoju prefíkanosť a absolútnu lenivosť pomôcť v podstatných veciach.

Napriek tomu nemám voči svokre absolútne žiadnu nenávisť, vieme sa porozprávať, ale v niektorých veciach je zadubená, tvrdohlavá(jej vlastný partner to o nej povie) a to že sa venuje len svojim aktivitám a partnerovi a vôbec nie synovi či vnučke vadí aj mm, máme v tom rovnaký názor. Takže neviem prečo to trápi teba. Ty nehodnoť, do čoho nevidíš.

wieruss
18. feb 2013

@anavila keby bola moja mama trapna a starala sa do vsetkeho a isla mi rozkazovat tak by mi to bolo
sumafuk jedno co o nej hovori moj partner. Lenze moja mama taka nieje a vidim ako sa tvari svokra, ako je vo vsetkom vnucik od dceri lepsi, ako sa stale snazi nasho maleho preonacit na nieco co on nieje a nuti ho do toho co nema rad... moja mama respektuje svojho vnucika a dava mu to co maju stary rodicoa davat - lasku a volnost.... tiez mam syna a neverim, ze niekedy budem taka ako moja svokra, stale sa hrajuca na chuderku a ked sa nema uz na co stazovat tak sa stazuje na mna (aj mojej vlastnej mame) co je uz maximalne smiesne. A k tej vychove manzela - doteraz nechapem ako dokazal pri takej osobe vyrast v celkom normalneho chlapa - asi to bude tym ze od 15 chodil domov len sporadicky na vykend a viacmenej sa vyformoval sam

marmete
18. feb 2013

@stellamaris Toto sa mi zdá, že som už od Teba niekde čítala, ale opäť som sa výborne zabavila 😀 Moja je podobná, za socíku nakúpila plachty, posteľné prádlo, uteráky a teraz to pri každom sviatku rozdáva, niektoré veci majú ešte nálepku Kčs... také šmáty už iba do kontajnera alebo na utieranie zeme niekde v servise 😀 Je jej jedno či to tá chlapovi alebo žene, proste siahne do skrine a daruje. Malému ešte pred narodením dala hnusné detské obliečky, zatuchnutú perinu a poštolky z roku 5 v ružovej farbe, si myslela, že aké úžasné veci mi dala. Pritom ja mám úplne iný vkus, inak zariadený byt a ona to vidí, ale mám pocit, že úmyselne mi ho zapratáva handrami bez vkusu 😀 Fakt chytiť a zahodiť, najradšej by som jej tie šmáty, keď vidím čo zas dovliekla vrátila späť, ale nechcem byť zas ja ta zlá, ktorá ohrňuje nos a ona tá chudera, ktorá na nás myslí... tak po jej odchode to šupnem do smetiaka a je upratané 😀

anavila
18. feb 2013

@sharmana prepáč, že som zablúdila...už idem preč...našťastie ja do tejto témy prispievať nemusím...chvalabohu...

stellamaris
18. feb 2013

@marmete no pisala som to o darceku par stranok dopredu 😀 takze mas tiez svokru s nevkusom,takze to poznas,ako to je s darovanim hluposti.....ta moja je nepoucitelna,rozpravala vzdy so mnou ako s malym deckom a tak som ju vylucila z mojho zivota. 😉

lu27la
21. feb 2013

@stellamaris
@sharmana
boze ale som sa na tych darcekoch nasmiala az mi slzy tiekli. Ja som tiez dostala kabelku,oranyzovu,lakovanu,s uchytom do ruky velosti aj tvaru skatule mrazenej pizze s vkudnym zapinanim ako na skolskej taske.Jaj a ozaj,bol to este ako bonus styl "hadi vzor"kedze som ju ani raz nemala tak sa rozhodla ze nic nepokazi sperkami a teda dostavam bizuteriu co jej chodi postou kazde dva mesiace za 3,5 hahaha nemusim hovorit ze su to vybrane kusky,ak budem mat cas prilozim foto

lu27la
21. feb 2013

Akoze myslela som si ze mam dost silne nervy aj toleranciu ale ta moja "mama" je proste perla medzi perlami s velkym P :D Nedavno sme mali oslavu a kedze nema vkus ako som spominala tak som objednala nieco malej,zaplatila,vyzdvihla na poste a balik som jej domov aj zaniesla a ona ze mi da potom peniaze. Si neviete predstavit ako mi sanka padla ked blahozelala malej s balikom z posty nerozbalenym origos ako somn jej to doniesla. No mna skoro drblo. Cely vecer basnila o tom ako tu je kazdy den /to je jej specialita o tom hovorit/ a pritom je tu tak raz max. dva krat do tyzdna. ale akonahle sa stretne s niekym z mojej rodiny tak stale joj ja sem chodim denno-denne. No chodila,ale som ju razne zrusila lebo by ma odviezli. No na tej oslave si sadla ku stolu podoprela hlavu a driemala to bolo fak super a najlepsia perla bola ze ukazovala mojej 70 rocnej starkej ako jej odpadavaju gelove nehty a nazorne jej to predvadzala. Ale co ma nastvalo do vyvrtky bolo,ze mame novu sedacku a dostali sme na nu pochvalu.Kupili sme si velku koli malej a nasu uplne v super stave sme mali odlozenu ze svagrovi alebo niekomu.Ona si ju privlastnila a ma ju.A ked zadrela ze ju preda a kupi si takuto istu ze si doplati tak to aj MM vyletel ze ci sa pocuva a ze ci vie odkial je ta sedacka.No skoda slov.Vsetko co mame treba aj jej a ved vieme ze mame mysliet na mamu ze aj jej to treba /hovori o sebe v tretej osobe :D / a tak isto aj o malej ze napr. maminka mne je zima maminka ja mam studene ruky a nezabudne nahodit detsky hlasok a ton. A kym som tu ja mala nebude na tej ladovej zemi!! a podobne reci No nedrblo by vas 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄