Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

andova
26. jún 2016

@kapurka270 to si na tom este velmi dobre nam urobila svokra dlhy na elektrike a plyne cca vyse 600e tak som jej vycistila zaludok odvtedy k nam nemoze chodit aj ked ona je typ bez chrbtovej kosti. Vyhodis oknom a vlezie dverami 🙂;a to nevravim ze na syna nanutila pozicku akoze odkupi od nej dom (je jedinacik) smiesne sproste atd .... takze splacame este 15 rokov neviem presne. Potom ma pouraza posle na psychiatriu vycita ze sa nestaram o jej syna ved sa chudak ani najest nemoze 🙂 a to ze ona zije v nehygienickych podmienkach so zdochnutymi muchami na okne a plesnivym odkvapkavacom to je v poriadku. Ale uz som to musela stopnut vsetko mne nicit nervy taka zena nebude. Nie kazda svokra je zla ale moja tak to je skoda reci....

timea7
27. jún 2016

@kapurka270 ak je zmluva na tvojho manžela, asi s tým veľa nenarobíš, ak nie, neplatila by som. Nejde o tie peniaze, ale o princíp, človek rád pomôže rodine, ale netreba sa zase dať vydierať. Aj s tým psom je to čisté vydieranie, najmä to, že svokor ostane doma. Nedajte sa tým zmanipulovať. Vedeli, že majú psa? Vedeli. Aj to, že z toho vyplývajú určité obmedzenia. Zaplatiť za neho im je priveľa? Pripomeňte im, že im cvakáte TV a internet, ale to by mal urobiť tvoj manžel. Iba by som im oznámila, že pes u vás nebude a nie si povinná zdôvodňovať prečo. Ja by som si ho do jednoizbového bytu, kde sa všetko chystá na príchod bábätka nepustia ani náhodou. Nesmieš teraz ustúpiť, lebo budeš ustupovať stále. Práve teraz si v období, kedy si vzájomne vytyčujete hranice. Ak jej dáš teraz jasné stop,pochopí. Ak ustúpiš, máš tam psa o rok zase a možno ešte skôr. To, ako ťa volá, na to sa vybodni, to nerieš.Držím palce.

kapurka270
27. jún 2016

Timea suhlasim s teboy.Uz vo februari som povedala,ze ked pojdu na dovolenku,psa tu nechcem.A do dovolenky maju mesiac a pol,aby si to zariadili.

lubinkam
28. jún 2016

@eludka Bolo to myslene ako vtipna poznamka ale zial uz som pochopila, ze niektore baby na mk maju smrtelny strach z odlahcenia temy. Moji chalani fararmi nebudu. Prepac 😄😄😄

tina87tina
15. aug 2016

Ahoj ženy, tak počúvajte môj príbeh prvé manželstvo skrachovalo na svokre 🙂 nevadí.....
Môj nový muž. .. super senzácia najlepší chlap na svete ...aha omyl mam najhoršiu svokru na svete,počúvajte zavolala bývalej svokre začali má ohovárať, následne začala presvedčovať môjho muža, jej jediného syna aká som ja zlá, prostitútka a podobne veci .... že bábätko ktoré čakáme nie je jeho ... ženy mala som čo robiť aby som ju neodbachla služobnou zbraňou 🙂 to mi napadlo ako prvé 🙂 stále to robí neustále prehovára môjho muža, že som zlá vymýšľa si ! A ja už nevládzem. ..napísala som jej sms že je bosorka no jasne že na druhý deň herecký výkon, ona umiera .... nič jej nebolo ☹ škoda. ... ale muž je jedináčik, a ona je sama nemá nikto okrem neho A on sa jej boji povedať na rovinu aby S tým prestala. ... ja už nevládzem, V mojich očiach môj muž začína byť srab. Hádame sa kvôli nej veľmi často. Aj keď neverí ani jednému slovu čo na mňa hovorí, lebo ma pozná už dlho S práce. ... ale stále mi vraví že to mám nechať tak ale ja nemôžem, nemôžem sa nechať ohovárať tak škaredo. Na to nemá právo nikto.

risicka
16. aug 2016

@tina87tina snaž sa to ignorovať, ja som choré kritizovanie svokry znášala sedem rokov o iných veciach niekedy inokedy .... len niektoré , že ona sa bojí že jej syna idem z domu vyhodiť, ona sa bojí, že ju idem biť .... , ona sa bojí, že idem biť jej syna, nemám pre ňu jednu milé slovo....., som zlá a zle vychovaná.....
Urobila som cirkus a odvtedy ju ignorujem.... bývame na spoločnom dvore takže pozdrav a dosť !!!! a mužovi som povedala, že mám dosť svojich starostí a nie riešiť jej chorú hlavu

ivulik211
17. aug 2016

ahojte, myslela som ze som si svokru uz vyriesila, ze sa mozeme aspon akceptovat. aky omyl. je mi neskutocne smutno z toho, ze niekto môze byt taky zly, vypocitavy a zakerny. len aby dosiahla svoje, bude manipulovat vsetkych naokolo. bez chrbtovej kosti, nema problem pozriet mi do oci a tvariť sa že som jej najoblubenejsi clovek na svete. nebudem sa rozpisovat uz som o nej zoparkrat pisala. viem ze sú to malichernosti co ma trapia vo vztahu s nou, ktore by sa s normálnym clovekom dali vykomunikovať. preto som sa snazila vychadzat, ale nejde to. ja to proste nedám je mi z nej total ne na grc. a chcem s nou prerusit kontakt, nedovolit jej vidat maleho lebo viem, ze to jej ublizi najviac. chcem jej ublizit, lebo ona ublizuje mne. viem ze to nie je spravne. chcem ju nejako inteligentne odstavit, nechcem vyzerat ako ofucana nevesta ktorej nic nevyhovuje - lebo taka nie som. chcem nad nou vyhrať slusne a ferovo. jednoducho jej zavriet ústa. mate nejake napady, ako by som to mohla urobiť? viem ze najskôr sa s tym musim sama vyrovnat, nebyt nervozna už len ked sa s nou mam stretnút, pretoze mne vzdy zdvyhne tlak, mam chut na nu kricať, vrieskať, tresnút jej jednu, cela sa trasiem. je to skratka zly človek, a ja s nou už nechcem mat nic spolocne.

laurasamkova
9. okt 2016

Moja svokra je niečo podobné. Zakaždým som ja ta zlá. Muž naštastie stojí pri mne a hneď jej povie svoje. Keď prídeme k nej, namiesto privítania, sa ani nepozdraví, hneď ma z niečim rozčuli : buď že prečo máme nový kočik keď ona má kočík, lenze to je storocny kocik, a na to mi povie zeto je novy. Potom ked prideme do vnutra, tak hned ze preco ma take drahe veci oblecene, ved ona ma ta co este nosili jej deti a to najstarsie dieta ma uz 35 rokov. Maleho si pyta ale ja jej ho nedavam, pretoze vidim co robi svojim vnucatam. Napr. : je 30 stupnov a on im da zimne capice aby nedostali upal, alebo im da mikiny aby sa nespalili. Cez zimu to ani nehovorim, vyzeraju ako eskimaci. Vnucata sem ani moc nechcu chodit uz, lebo ked je teplo nesmu von skorej ako o 7 vecer a cez zimu len o 12 na 2 hodiny, potom uz je zima. Jedina vyhoda je ze ked k nejprideme tak byvame vedla v dome, pretoze domy su oddelene. Ale to ju neudrzi, zskazdym chodi k nam a vzdy v nevhodnu domu: bud maly papa alebo spi. Ked jej poviem jeho rezim tak to nikdy nerespektuje, a vzdy dojde s tym ze rozprava a neuvedomuje si ze chlapec moze spat. Ked mi kupi nejake oblecenie, tak hned od cinana, v com sa maly skrabe, takze tie veci rovno darujem. Hracky tiez kupi take, co sa za den rozbiju, pokazia. Snazila som sa jej vsetko pekne vysvetlovat, ale uz to nejde pekne. Takze akonahle ma nejaky problem poviem jej svoje a odchadzam. A teraz este doniesla macku ktora neni zaockovana ano odcervena. Dobre vie ze mam na nu alergiu a ze ma prenosne choroby ale to jej nevadi. Tak som jej povedala ze toto je posledny krat co videla svojho vnuka dokym neda s mackou vsetko do poriadku.

jalito
11. okt 2016

Juj, ale keď to tu tak čítam, tak niektoré sú tu hrozné fajnovky. Od číňana sa im nič nepáči a jednako tam po všetko letia, keď tam majú napr. niečo za pár eur. Hocičo nezjedia, dieťa opatrujú ako keby bolo v skleníku niekde. Potom sa divíme všetci, že nám vyrastajú rozmaznané deti, ktoré sa boja ušpiniť, a urobiť bebe, a sú hrozne závislé na rodičoch ktorým to najmä v neskorom veku začína byť iba na obtiaž.
Ja mám šťastie že moji rodičia, a i svokra bývajú 500 km ďaleko, ale aj tak, keď som na návšteve u našich na dedine, nechám dieťa behať po vonku a keď sa zašpiní tak veď sa to opere, keď chytá zvieratá alebo niečo, alebo behá ... však veď je to normálne. A potom vznikajú kadejaké alergie, lebo decko žije ako v skleníku a neprichádza takmer s ničím do kontaktu, lebo má hysterickú matku.

marfikchov
11. okt 2016

@jalito ja len k tomu zašpineniu a chytaniu zvierat.. moja mama nás tiež chránila a stránila pred zvieratami, nemohli sme hladkať a ak už, tak automatika umyť ruky a maj sa tu svete, ja alergiu nemám, ani som nemala.. tento blok či ako to nazvať chtiac nechtiac prenášam na svoje deti, tiež nemám rada, keď by chytali zvieratá, a našťastie tiež zatiaľ nie sú alergické. synovec, ktorý vyrastal a žije na dedine, od svojho mala mal zvieratá v dome, na dvore, už choval hádam všetko okrem hada a hľa, má alergiu.. chcem tým povedať, že alergia nevzniká na základe toho, či sa dotýkam alebo nedotýkam zvierat... prosto niekto ich miluje a niekto nie...

jalito
11. okt 2016

@marfikchov v poriadku, može to byť tak. Ja napríklad chovali sme mačku, ale nemali sme psa. Tým pádom alergiu na mačku nemám a znesiem ju, ale psov nemožem, lebo z nich chytám astmatický záchvat. Je to indivindi, ale niečo na tom bude podľa mňa, keď dieťa prichádza do kontaktu s alergénom v útlom veku tak sa vyvinie imunita. Naši mali sterilne v dome a ja mám ťažkú alergiu na prach a na roztoče, tak neviem...

ivulik211
11. okt 2016

a to zas moja svokra by najradšej aby malý chodil v najdrahších handričkách 😀 a ja som zas taká že ved aj tak má tie tepláky na sebe možno 5x kým z nich vyrastie, alebo ich niekde roztrhá a zašpiní tak že nejdu vyprať, takže stačia mi aj z tesca :D

natalym
11. okt 2016

@ivulik211 Tak ju nechaj.

miruska15
15. nov 2016

ahojte dlho som tu nebola ale neda my nenapisat vam o tej mojej svokre a babke roka.tolko sanci som jej dala napriek tomu ako my ublizila.ale koli detom som si povedala ze to prehriznem a nadviazala som s nou zase kontakt.maly my plakaval ze nema babku ani dedka tak som dala hrdost bokom nech ma aspon babku ked nasi a svokor uz neziju.ale bolo to zbytocne ona nema ziadny vztah ku detom myslim si ze ich nema ani rada.nezavola im ani sms neposle na sviatok nie este niaky cdarcek kupit.svagrina mala narodeniny tak ma s detmy zavolala aby sme prisli tak sme sli.no a prisla jej zavynsovat aj svokra a prisla so zlatym naramkom skoro ma tam porazilo.tak my to prislo luto ze vnucatam ani sms neposle ani lizatko nekupi a tuto sa zlato rozdava.nesrsi zo mna zavist len som zhnusena nou aka je hnusna a nezasluzi si lasku mojich deti.och slzy sa my tlacia do oci ked to pisem.uz som sa vyplakala a povedala som si po x krat dost ale teraz definitivne.

eludka
15. nov 2016

@miruska15 aaale neries, nechaj ju zit, ma pravo si vybrat, koho cim obdaruje, koho ma rada, neber si to osobne, nevies, ake ma nespracovane traumy, bud tolerantna, nemusi sa svet tocit okolo Teba a Tvojich deti, setri energiu na nieco pozitivne... 😉

kudlanka1
25. nov 2016

No tak ja mám takú falošnú svokru, svokra aj švagrovcov. Keď som otehotnela, miesto blahoželania k babu otázka či to bolo pred svadbou. Pretože som mala problemy, oznámili sme to až začiatkom štvrtého mesiaca. Neviem čo je na tom divné, keď som mala krvácanie v druhom mesiaci. Mala sa nenarodila presne po deviatich mesiacoch od svadby, takže hneď zo mňa urobili k.....Hlavne, že moj muž vznikol ešte počas štúdia na vysokej škole, keď ešte neboli zobratí a narodil sa ani nie 7 mesiacov po svadbe.
Vysmievala sa mi pre prácu, ktorú som robila, hlavne že ona cicia manželíkove peniaze a 20 rokov nerobí....To som nerobila niekde za pásom, ale pre zahraničnú firmu. Švagrinká má tiež dieťa v rovnakom veku, keď si niečo kúpi čo ja nie, tak svokru ide je....ť, že aj ja si také musím určite kúpiť...takto mi raz brnkala na nervy so stojanom na vaničku. Hlavne, že ju švagrinká využila tak 3 mesiace...otrieskala by som jej ju o hlavu. Nehovoriac o tom, že moja malá nemala dudel a ich vnúčik áno, no strašne dôležitá vec pre dieťa. Niekedy by som im najradšej kúpila dudel, lebo tie debility sa už nedajú počúvať....Pokazili nám úplne vzťah s manželom, my sme sa nikdy nehádali iba teraz kvôli nim. Ja si na ich adresu nedávam servítku pred ústa. Muž to samozrejme nie je ochotní akceptovať. Nezastal sa ma ani keď som bola tehotná na rizikovom a svokor sa do mňa permanentne navážal, aby som išla robiť. Bývalý pán riaditeľ, ktorého vykopli, má pocit, že môže dirigovať celú rodinu. Zatiaľ pred nimi držím hubu, ale už nevládzem a raz určite vybuchnem. Momentálne som v stave, že sa vyhýbam ich domácnosti ako sa dá. Samozrejme začali robiť to isté, mysliac si že mi to bude vadiť....haha... Chvalabohu, že bývame 140 km od seba, jediné moje šťastie.

eludka
25. nov 2016

@kudlanka1 svokrovci nie su zjavne nijako prijemni, no ale Ty si tiez drsna povaha ...

andova
25. nov 2016

@kudlanka1 nezavidim situaciu a viem presne aky je to pocit ked koli svokrovcom sa kazi vztah aj ked uznavam ze aj mnazel za to moze zcasti nakolko si neuvedomuje uz vyletel z rodicovskeho hniezda a zalozil si rodinu jtora ma byt prvorada ty dieta a on to je trojka ktora je nad vsetkym tych si ma zastavat a chranit. Je to tazke u nas to bol naozaj az na rozvod ale veci sa po 2 rokoch zacinaju napravat a nas vztah sa pomaly stabilizuje ale stalo nas to vela hadok vela energie a vela usilia... nastastie k nam uz nechodia a ani nepridu. Nase problemy nechcem presne rozpisovat ale boli natolko vazne ze navstevujeme manzelsku poradnu a sme si vedomi toho ze zakladom nasho vztahu boli problemy so svokrou ktore pohltili vzajomnu uctu naburali doveru medzi nami a znicili vzajomne city a velmi to ovplyvnilo aj nasho syna. Takze teraz sa snazime zachranit manzelstvo rodinu a snazime sa zit mi 3 a nikto iny...

kudlanka1
25. nov 2016

@andova super ze si to tvoj manzel uvedomil,dufam ze u nas to takto daleko nezajde. Drzim vam palce

kudlanka1
25. nov 2016

@eludka ano som, odkedy som sa vydala,predtym som bola upne ina. Uvedomujem si ako ma tato "rodina" zmenila. Rada by som bola opat taka ako predtym. Ale pri tychto intriganoch falosnych to nejde...

kudlanka1
25. nov 2016

@ivulik211 ako keby som to pisala ja,hovoris mi z duse. Tiez vyzeram ako furia a jednoducho neviem co urobit aby sa uvedomila...man podobne stavy ako ty ked sa s nou mam slusne bavit

andova
25. nov 2016

@kudlanka1 ano uvedomil ale mna to stalo strasne vela namahy a aj pre manzela bolo velmi bolestive pozriet sa na skutocnost aka je jeho mama atd... nebudem to rozvadzat...bolato tazka cesta. Drzim palce nech sa vam dari 🙂

andova
25. nov 2016

@ivulik211 aj ja som zo zaciatku vizerala ako furia dokonca ma poslala svokra na psychiatriu 😀 ale ina moznost nebola zial musela som robit vystupy aby si manzel uvedomil ze to co sa dialo u nas nie su malickosti al vazne problemy.... a uvedomil si to aj ked to trvalo trosku dlhsie..... a momentalne uz tema svokra uzavreta a snazime sa napravit o co sa da nas vztah ktorý skoro zrozkotal na svokre...

jan6
25. nov 2016

myslím, že sa zbláznila a mala by si dôjsť niekam k odborníkovi.

risicka
27. nov 2016

andova u nás sa situácia zmenila asi po siedmich rokoch. Tiež to vyzeralo všelijako. Bola som už dokonca odhodlaná podať na svokru trestné oznámenie za obmedzovanie osobnej slobody , ohováranie, narúšanie súkromia a keďže býva blízko nás aj za porušovanie susedských vzťahov. Desať mesiacov mám od nej aj od švagra pokoj. Oni dvaja - proste čistá psychiatria. A to ich sektárske správanie ..... chvalabohu sme s mužom vo februári pozbierali všetky sily a postavili sa ich praktikám a zasahovaniu do nášho života. Je to tiež dlhý príbeh. ... Toľko neúcty, ohovárania , intríg a pošpinenia mňa ako človeka som v živote nezažila. A môj muž zo strachu pred ich zlom mlčal, po siedmich rokoch sa to však prelomilo aj v ňom....

andova
28. nov 2016

@risicka zial u nas bolo najsmutnejsie to vytriezvenie manzela ze sa musel pozriet pravde do oci ze jeho mama zial nie je velmi dobry clovek a ma strasne vela negativ a vztah ktory maju nie je vobec zdravy ak to tak mozem nazvat...najhorsie je ked syn musi zistit pravdu ze jeho mama je sebecka a sprava sa tak aj voci synovi hladisvoje na ukor jeho sameho jedineho syna ktoreho ma je to smutne a bolestive milujem svojho manzela a je to dobry clovek a otec a snazi sa byt aj dobry manzel ale ta zena vniesla velmi vela bolesti a smutku do nasej rodiny... manzel pochopil ze svojmu synovi by nikdy nespravil to co jeho matka jemu... snazime sa z toho spamatat a zachranit nas vztah viem ze to ma tazke ale ja som to tiez nemala lahke pre mna ta zena prestala existovat... a ja som bola tiez odhodlana o sudny prikaz o zakaze styku a ked to bude nevyhnutne znizim sa aj k tomuto kroku aby som chranila svojho syna manzel mal na vyber ci syn a ja alebo jeho mama ine riesenie som nevidela... nemame financne problemy ani ine ale riesili sme problemy za nu kopec hadok preplakanych noci jansom schudla 30kg koli nej co som bola tak s nervami v koncoch maly si to tiez odniesol lebo nasa rodinna situacia mala od harmonickeho spoluzitia velmi daleko.... a to nedopustim mame miesto ustavicnych hadok o svokre riesenie problemov co robit s vychovou nasho syna zial mame podozrenienze ma aspergov syndrom aleto je na dlhsie preto musime venovat cas jemu a neriesit niekoho kto za to nestoji...

lussi_0
28. nov 2016

Hm Ahojte aj ja mám problém zo svokrou a ešte pri nej ani nežijem Hm. Všetko jej na mne vadí dokonca ma skúša dokonca na mňa nadáva aby zistila či sa náhodou neurazím. Povedala my že mám vlasy ako strašiak a pri tom som aj tehotná. Môj snúbenec to síce vidí ale stále svoju mamu obhajuje. Môj snúbenec odomna chcel aby som sa zmenila je pravda že som viac hanblivá tichá ale proste taká som mám veľmi melancholicku povahu. A mojej svokre sa to nepáči. Hm vybavujeme si sobaz v rímskokatolíckom kostole a ona odomna chce potvrdenie o tom že som katolíčka lebo jej niekto povedal že som v inej viere teraz jej to potvrdenie musím priniesť. No dnes som sa zoznámila s ďalšou švagrinou ktorá u svojej už žije ale ešte sa s mojim švagrom nevzali Hm boli sme tam dve a moja svokra si všimala len ju dokonca aj snúbencova svokra si všimala len ju. Dokonca keď som odchádzala a popriala všetkým dobrú noc nikto my nepovedal ani majsa. Ach som už zničená nespala som celý týždeň pretože sa trápim. Môj snúbenec si veľmi zela aby som si s jeho rodinou rozumela no už sa o to snažím rok a stále im na mne niečo vadí stále som zlá hm

michi200
28. nov 2016

@lussi_0 načo sa zbytočne tak dlho trápiš. Ja by som takú svokru úplne ignorovala, vyhýbala by som sa jej a vykašľala sa na ňu, keď je takáto odporná k tebe...

eludka
29. nov 2016

@lussi_0 lepsie to asi nebude, stojis im na mindrakoch 🙂, nesnaz sa im zapacit, nema to zmysel, obhaj si svoj zivotny priestor, Ty by si mala zacat sportovat, nech si o nieco psychicky odolnejsia,zdas sa mi dost labilna a to sa este nic neudialo 🙂...

natalym
29. nov 2016

@lussi_0 Sa na nich vyser. Normálne kašli na to. Ignoruj. Pozdrav, usmej a dovi dopo.