Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

juliakocka
14. jan 2010

....katica06- tak to je strašne....ja dufam, že pokial porodim nepridem o rozum 😀 ...ale všetky musime byt silne kvoli svojim polovičkam...milovaným manželom...ale čítala som tému dozadu a fakt obdivujem všetky čo si vedia povedať svoje....ja držím hubu a krok len aby bolo dobre a tak to všetko v sebe dusím až raz vybuchnem a v živote sa ku mne neozve....lebo mam len jedny nervy a tie mi čo chvíľa preteču

murinka
14. jan 2010

ahoj juliakocka 🙂 🙂 my mame to iste 😖 s dcerou som vacsinou v spalni ked momentalne nic nerobim.no svokra za mnou vzdy dolezie vezme malu na ruky a zacne opravovat vsetko co sa jej nepozdava 😠 komentuje ze preco sme kupili toto a toto,ze ona by to nekupila nikdy........... 😠 v maji som bola v nemocnici,lebo sa mi po porode v mieste zasivania urobila vyrazka tak som bola hospitalizovana v nemocke jeden den aj s malou,manzelom a mojou mamou.to bolo reci-dokonca aj pred navstevou-ze preco beriem aj dceru do nemocnice,ze tam nieco chyti...a ci je neschopna a nevie dat malej mlieko 😠 ale ja som povedala jasne ze dcera pojde so mnuo 🙄 rano sme vstavali skoro aby sme sa vychystali...a nechala som nepopostelane...ked som prisla vecer domov oci mi vypadli z jamiek-svokra mi ,,prevratila skrinu hore nohami,, a poprezliekala periny a poupratovala 😠 zmohla som sa len na vetu-,,mam zdrave ruky ja si to spravim aj sama a kedze ja vam nechodim po izbe a skriniach tak si nezelam aby ste sondovali v mojej,, 😠 😠 😠 ked som zasa hladala vhodne miesto na oblecko pre mimi do porodnice svokra mi povedala-,,sak vyber kozmetiku zo skrine a poukladaj tam veci...pocuvaj,naco ti je tolko kozmetiky?mozes mi dat ked jej mas vela ,,😝 a ja som vetdy povedala-,,a odkial vy viete kolko ja mam kozmetiky?,, 🤐 vtedy som zistila ze mi chodi a hrabe sa mi po veciach 😠 😠 😠

katica06
14. jan 2010

juliakocka, nedus to v šebe! Tvoje bábo to cítí, teraz aj aj potom keď sa narodím. Z vlastným skúseností ti hovorím, že keď je matka nervozna tak aj bábo je nekľudné, plačkavé ☹

marcelkatt
14. jan 2010

Katica súhlasím, stresy sú to najhoršie pre bábätko a mamičku. Mne sa mlieko spustilo na 3 deň po pôrode, všetko ok až po kým nezačala svokra robiť veci, ktoré mi ubližovali. Ja som bola nešťastná, nervózna a mlieko zo dňa na deň preč v 5 mesiaci, nemala som doma ani um mlieko, nenapadlo ma, že sa to takto môže stať. 😒

No u svokry som bývala jeden mesiac, to som ešte nebola ani tehotná, čakali sme na byt. Bola som slúžka, práčka, kuchárka pre všetkých tam. Vtedy bola ako med - no zistila som, že to iba hrala. Pretvarovala sa.

marcelkatt
14. jan 2010

Teraz plánujeme druhé mimi. náš Erik bol pokojné dieťa od narodenia. Prespal mi celú noc, 2x bol kojený v noci. Aj cez deň dobre spáva a to mu aj ostalo zatiaľ. Nech to nezakríknem. No svokra už má reči typu - druhé budeš mať opačné, to tak býva. bude málo spať a bude revať a podobne. A to mi len preto hovorí, že jej vnučka do dnes má zlý režim, zle spáva a nevie sa sama hrať... Tak aj moje také bude.. Pizda. Povedala som jej, že mne to je jedno, bude moje a budem ho milovať tak ako aj Erika.
Ju nasralo aj to, že sme dali meno nie po manželovi a teraz že no druhé hádam bude Róbert.. Ja že nebude aj keby mám porodiť futbalovú 11tku ani jeden nebude Róbert. S mm sme sa dohodli, že po nás meno nedáme a vyberieme také, ktoré sa bude páčiť predovšetkým nám dvom. 🙂

juliakocka
14. jan 2010

murinka...mam pocit že to pises daco co som ti povedala...........presne mne sa to stalo s kozmetikou....uvoľnila mi jednu skrinu že na veci, ale samozrejme, že som si tam musela vtrepať všetko....kozmetiku, cd, a este teraz ked kupujeme oblecenie pre babo tak aj to tam mam vtrepat...a to je len obycajna skrina bez nadstavca s dvoma dverami, ako niekedy boli v spalni zvykom mat take skrine...ziadna velka.........no a ked jej raz manzel povedal, aby si vsetky veci pobrala z nasej izby s tym, ze nemame dost miesta v skrini, tak ona na to, ze Julka ved ty si kludne kozmetiku zo skrine poukladaj do kupelne...a ja len oci vyplestila von, ze skade ona vie, co ja mam ci nemam v skrini...a tak ma nikto nepresvedci, ze ked nie sme doma, ze nam obcas nerobi kontrolu....si z nej zrobim srandu a jej dakde podstrcim lubrigačny gel, naj ju porazi, ze co mi robime ci ne....strasne
hej a minule cez vikend rano, s manzelikom sa len tak muchlujeme v postielke a tota šaľena ti vojde, že či už nevstavame bo veľa hodin, ja kukam na nu, no trapna situacia.....takže sa dakedy citim, jakeby som bola len frajerka jej syna, že fakt taky sex, s vykrikmi nehrozi....a ze jak vypadnu dakde z domu, ta len rychlo s manzelom, ze ideme na to, bo inak nemozes kedy chces, kde chces, bo furt jak pod drobnohladom....to len tak na margo...nie zeby som bola nejaka nynfomanka ale obcas tak spontanne by bodlo, no nehrozi.... 😠

murinka
14. jan 2010

ahoj marcalkatt.my sme mali tieź ,,problem,, s menom.vzdy som snivala o tom ze raz budem mat dorotku 🙂 ked sa ma svokra spytala ake meno chcem dat babatku tak som povedala ze manzel vybral pre chlapca mano florian a ja pre dievcatko dorotka-tak a vtedy sa zacala sou.,,preco davate florian je to na hanbu take meno...a dorota-budu ju volat glupa dora,, 😠ked sa mi dcerka narodila svokra ju takmer polroka volala Dorča 😠 😠 😠kym som ja a svokor nepovedali aby s tym prestala-a veruze sa aj urazila 😠

marcelkatt
14. jan 2010

No moja svokra Erika dlho oslovovala iba vnúčik, žiadne meno. robila si srandu, že má blbé meno, a podobne... Ale Emma to je to najkrajšie meno na svete, lebo také má jej vnučka. Keby dáme my meno Emma a švagrina Erik, tak by to bolo opačne...

marcelkatt
14. jan 2010

Dievčatá idem off, večer se mrknem. Prišla švagrina, takže som zvedavá čo ma čaká. Ona je ako kedy, no ako tak sa s ňou dá, len nie je sama sebou... A to má 32 rokov.

juliakocka
14. jan 2010

...murinka ignoruj tu staru ropuchu....ja mam 21 ročnú sestru Dorotu, lebo vraj také meno mala moja bábika a ked som ju stratila, chcela som mat sestricku Dorku ja.....my ju cela rodinka volám Dorka, ale Doris a poviem vám... je to velmi múdre a inteligentné dievca, vzdy mala jednotky a dnes studuje veterinu v kosiciach.........takze ziadna hlupa Dora, je to skvele a vynimocne meno....a este nieco k tym svokram....ta moja mi tiez ide kafrat do mena, ale nema šancu, my s manželom sa len smejeme a aj tak si dame ake sa pači nam..........povedz svojej svokre, že tak ako ona vyberala svojim detom mena, ty budes svojim...a ju do toho nič

katica06
14. jan 2010

marcelkatt, tá moja svokra ešte pri prvej dcérke boli na 100% proti kojeniu, lebo ona svoje deti nekojila ani týždeň...ani vychovať si ich nevedela tá striga
strašila ma s laktačnou psychózou a podobnými vecami,proste všetko bolo zlé čo robím, len opak bol dobrý 😝

katica06
14. jan 2010

Nechápem prečo mám kecá do života, moja mama býva vo vedľalšie ulici(dokonca má aj kľúce od nášho domu) ale nekontroluje ma a nekecá nám do života(poradí keď ju podporís o radu ale rešpektuje môj názor) a mm s ňou vychádza 100% lepšie ako s vlastnou materou...
mm sa odsťahoval od rodičov hneď po škole keď si našiel prvú prácu, radšej v garzónke ako doma. A vôbec sa nečudujem tomu, že svokor aj švagor sa dali na alkohol.... ☹ veď neraz som počula od mm že keď im otec nenavaril, tak mali doma len suché hleba...........z takých pomerov každý rozumný človek utečie.

babenky to by ste mali vydiet ako tá ropucha varí či pečie . . . 😀 . . . ako v komédii

nahádže naraz všetko do hrnca čo ju napadne, a vypňe šporák keď si myslí že je to hotové, ona to neochutná ani lyžicu do hrnca nestčí 😀 keď je to presolené nech je 😀 keď nie je uvarené nie je 😀 a keď sa jedlo pripálilo tak je pripálené 😀

marcelkatt
14. jan 2010

no aj mm vychádza o 100% lepšie s mojim ocinom ako s vlastnou mamou či tatkom. No niet sa čo čudovať, náš ocino nám veľa pomohol nielen finančne, ale hlavne dáva lásku nielen nášmu malému. Má troch vnukov 5, 3,5 a 2 roky, no každého miluje a rozdal by sa pre nich. Nemožeme sa my súrodenci sťažovať, že by niektoré dostalo od dedka z Prievidze menej lásky, alebo niečoho. Je spravodlivý a pomáha nám aj radami do života no v ničom nás nenúti a neobmedzuje, nestará sa nám do výchovy. MM vždy ak má voľno navrhne sám, že ideme do PD hoc len na víkend.

katica06
14. jan 2010

Naši nemajú iné vnúčatá len moje dcérky a svokrovci tiež...ale ich prísrup k moji deťom je diametrál odlišný,hlavne ten svokrin prístup...

katica06
14. jan 2010

ja som presvedčená, že moja svokra sa už nezmení...
predstavte si, zarábala 650 eur ako zdr. sestra(bez príplatkov), no nechcelo sa jej ísť na nejaké to školenie tak podala výpoveď, 9 mesiacov bola nezamestnaná, pritom má na krku úvery z bánk a nebankoviek za 1,5 mil korún. A majetok, štarý 50r. dom v ktorom bývajú má hodvoru sotva 200-250 tisíc korún a hrdzavé 20r. staré auto.
V máji si zobrala moje staré učebnice nemčiny, že bude robiť opatrovateľku v rakúsku, no vydržala tam 3 dni aj s cestou, a kvôli čomu prišla domov??? Hádájte??? keby som musela hádať beztak by som neuhádla....

Pani o ktorú sa mala starať (bola v jej veku, pädesiatníčka)mala uvývačku riadu, sklokeramickú varnú dosku a vraj odpad sa musel separovať, 😀 😀 😀( smiešná výhovorka) čo 😀 😀 😀 aj by som sa smiala keby nám nešlo o krk.

Svokor pracuje len na polovičný úväzok a čakajú kým im banka či exekútor zoberú tú deravú strechu čo majú nad hlavou... Pri jednom z úverov je mm ručeteľom, spáchal to ešte pred tým ako sme sa spoznali. To ešte býval s rodičmi. A teraz, aby sme sa nestali bezdomovcami A ANI ONI platíme ich hypotéku aj aj náš úver. ( mojim jediným príjmom je rodičovský príspevok a mm má minimálnu mzdu...úžasné výhliadky.)
Teraz berie každú brigádu čo sa naskytne, len aby sme to nejako utiahli a chodí domov po polnoci.
Vlastné deti ho pomali nespoznajú, to všetko kvôli tej starej k.........

Teraz ešte mojim dcérkam nevadí, že nemajú vlastnú izbu a nosia šaty zo šekáča ale príde deň keď búdú chcieť drahé šaty či ísť na výlet so spolužiakmi, a nemôžu to dostať. Ako im poviem, poďakuj sa starej mame. 😒

Chvala bohu už mesiac robí v Bratislave, ale z výplaty jej nevychádza na všetko...

sofik
14. jan 2010

čo sa týka mien - vy ste rodičia a vy máte právo si ho vybrat, svokrovci by mali len povedat svoj názor a tým to padne. Moja svokra mi chválabohu do toho nehovorila nič.

Ale tiež je dobrá herečka ako to tu už niekto napísal. 😀

sofik
14. jan 2010

tiež som bývala u svokry po narodení malej pár mesiacov a stačilo mi to do konca života - už iba návšteva na pár hodin a stačí to úplne 😉

občas ma tiež naštvalo že mi začala vraviet s kým sa mám stretávat a na každého s kým som sa rozprávala povedla niečo zlé, nik jej nebol dobrý, podla nej asi by bolo najlepšie sediet pri jej sukni a počúvat jej večné ohovárania a stažnosti na každého v dedine. 😒

janette4
14. jan 2010

marcelka,mám pocit,že tiež máme podobné životy.zo švagrinej sa ide svokra po..ť a keby náš malý nemal pár krát do roka nejaký sviatok,tak nepríde,jak je rok dlhý.a to bývame vo vedľajšom vchode.ale pred známymi sa chváli,aký je šikovný,čo dokáže,koľko má zubov apod.,ale keby jej to manžel nehovoril,nevie nič.už som to sem písala,tiež sme k nich chodili kvôli malému,svokor chodil len preto,že manžel chodiť drieť na ich chalupu a role,prišiel z roboty,koľkokrát sa nestihol ani najesť a už svokor vyzváňa,prišiel večer,malý už spal a on ho celý deň ani nevidel.od kedy sme sa povadili,manžel prestal c hodiť robiť aj k nim sme obmedzili návštevy a keď malému neprišli ani na oslavu narodenín,povedala som,že už tam nikdy viac nepôjdem a malý tiež nie.
v októbri mala švagriná krstiny,svokor sa išiel z malej p...ť,môje dieťa odignoroval,na krstinách môjho syna ani nebol,lebo sa mu chcelo spať 😠
Nie že by som žiarlila na švagrinú,jej dcérky máme radi,alebo závidela,len ma to hrozne bolí kvôli môjmu synovi.Manželovi som povedala,že keď budeme čakať druhé,nemám v úmysle im to oznámiť.1.ich to nezaujíma a za2.má to okomentovať,ako pri malom...nemám záujem.keď sme malého ešte nemali,iné nemala,len kedy budem tehotná,že už sme dlho spolu,aj dlho spolu žijeme,že už by sa patrilo.keď sme im oznámila,že som tehotná,jediná jej poznámka bola:noooo,šak nejako vychováte.
čo sa mena týka,tiež som boal tá....neviemaká.lebo svokor je Michal,jeho otec bol tiež,môj manžel je tiež Michala čakali,že aj malý bude.ja som hneď na začiatku povedala,že v žiadnom prípade.a dobre som urobila,lebo malý sa na manžela tak veľmi podobá,že zo začiatku sa mnohí aj mýlili a hovorili mu Miško miesto Matúško.väčšinou sa hneď opravili,ale on to hovoril naschvál a keď som ho stále opravovala,ešte sa urážal.zo začiatku mi aj manžel vyčítal,či ho musím stále opravovať,ale vysvetlila som musím,lebo to robí naschvál a pokiaľ si to meno nedokáže zapamätať,nech mu nehovorí nijako.Pre dievčatko sme chceli Viktóriu a to zas mali problém,že to bude jak tá "Viktorka na splave",že prečo nedám Barborka(po jeho mame).na to som mu povedala,že moje decko nebude mať meno po žiadnom mŕtvom a hotovo. 😒

marcelkatt
14. jan 2010

Janette- úplne ako keby píšeš za mňa. Presne mám a zažívam to isté moja. Tiež nemám dôvod žiarliť na manželovu sestru, aj ich malú máme radi, je naše krstniatko, ale mrzí ma prístup a rozdiely svokry ich babky. To aj moja svokra pri výbere mena Erik z vyvolených fuj to je škaredé meno a Veronika to vraj sa nehodí k priezvisku a plno rečí okolo. tiež sa chváli kade tade a pritom ako som už písala nevie nič, ak by sme k nim my neprišli.

marcelkatt
14. jan 2010

No a teraz jej akoby vadí, že chceme druhé. Lebo jej dcéra už nechce, pretože nezvláda s malou, vraj je zlá, plačlivá a že už nevládze atď... Prečo my by sme mali mať dve a jej dcéra len jedno mi to tak pripadá... Ešte ma uriekne pizda. O malého sme sa snažili tri roky skoro, behali po vyšetreniach atak. Snáď teraz bude lepšie. Len si idem platiť to nemocenské, nech mám nárok na vyšší RP aspoň pri druhom ak bude.

depecko
15. jan 2010

Ahojte babulky,to som rada že je táto téma.Niekedy len prebehnem očami čo máte zo svokrušami nové a je mi lepšie.U nás je to tak,že svokrovci bývajú nad nami v paneláku /hrôza/ a tým je asi povedané všetko.Bývame tak už 5 rokov.Všelijako bolo,aj tak že som si pozerala na nete garsónky pre seba,že odídem preč.Manželovi trvalo 5 rokov,kým si uvedomil ako nám ubližujú,zasahujú,všetko riešia.Chodia von pozerať či svietime,či máme auto pred panelákom,či mám prádlo na balkóne..Dokonca minule švagor povedal že mama,teda svokra,sa nakláňa cez balkón,aby videla či svietime.Len nech nevypadne ťapa. 😒 Konečne sme sa s manželom dohodli že ideme preč z toho bytu,chceme bývať inde.Dokonca MM je iniciátorom.Takže Hurá!!!Teraz "len" taká maličkosť,predať byt a nájsť nový na opačnom konci mesta 😀 😀 .Teším sa,že mi už nebudú dupať nad hlavou,trieskať,vlastne sme žili akoby s nimi,vždy viem kedy sú na záchode,čím trieskajú v kuchyni,čo pozerajú v tv a tak pod.... 😔

marcelkatt
15. jan 2010

DEPECKO- držím palečky, nech ste čo najskor presťahovaní.

katica06
15. jan 2010

depecko, gratulujem k rozhodnutiu tvoho muža a nech sa čím skvôr nájde kupec na byt

atrami
15. jan 2010

Kočky, máte to ťažké. Ja som so svokrou bývala 4 mesiace. Potom sa odsťahovala. 😀

anandrea
15. jan 2010

Ahojte, chcem sa podakovat vestkym za prispevky k mojmu problemu, nakoniec to dopadloa tak, ze sme stravili stedry vecer iba my traja, s tym, ze mm bol cely cas a este aj niekolko nasledujucich dni ku mne dost odmerany.zasa som mu musela uz po XY krat zopakovat, ze proste jeho mati nemusim, mam pocit, ze to stale nevie pochopit, aj ked mi urcite veci uznal, ze sa nemusela tak jeho mamicka zachovat. rozhovor skoncil v tom duchu, ze on je najrad, ked je cela rodina na stedry den pohromade, takze sa mam tento rok zasa na co tesit.ale teraz kaslem na to budem to zasa riesit az ked to bude aktualne. Teraz ma skor zerie, ze sa blizi prvy karneval mojej dcery. Aj vy na taketo akcie tahate babky, dedkov, ujov.....? Pravdupovediac ani by mi tam nevadili okrem mojej svokrusky, ktora uz teraz malej stale hovori ako sa strasne tesi ked budu mat v skolke karneval....JA JU TAM NECHCEM....je to strasna manipulatorka.

anandrea
15. jan 2010

depecko, tak to ti zavidim, ze tvoj m stoji pri tebe. moj je dost naviazany na svoju povodnu rodinu, teda skor na svoju mamu a babku.

janette4
15. jan 2010

anandrea, tak to máš celý rok,aby si dokola vysvetľovala manželovi,že jeho rodina ste teraz predovšetkým ty a vaša dcérka.takže na Vianoce má byť s vami.Každý raz musí tú "pupočnú šnúru" s rodičmi pretrhnúť.

depecko
15. jan 2010

anandrea,nemusíš mi závidieť,nie je čo,MM to pochopil po 5 rokoch a za ten čas som si užila svoje.Zlom nastal keď začali nie len kontrolovať,ale hrať na dve strany,teda predo mnou byť milí,akože všetko ok,a keď tam išiel manžel sám,iná pesnička,dokonca bezdôvodne útočili na môjho ocina,ktorý žije sám,a nikomu sa do života nepletie!s mojimi svokrovcami sa stretol asi 3 krát za život,....Zrazu mm svitlo,že to nie je normálne,že u nás to funguje inak,a nikto nikoho neočierňuje,mm majú v našej rodine všetci radi,dokonca sa mi priznal že môjho ocina má radšej ako svojho,za 7 rokov čo sme spolu vznikol medzi mm a mojim ocinom pekný vzťah,ocino získal syna /sme dve baby/ a mm otca ktorý je normálny,obyčajný človek,nehrá sa na pána Ing ako svokor,....júúj ako nesúvislo píšem,ale len čo začnem nad tým premýšlať sa klepe, celá 😝 😝 😝 😝

sofik
15. jan 2010

depečko to je super rozhodnutie - dalej od svokrovcov a hlavne od ich špehovania 🙂

janette4
15. jan 2010

marcelka,u nás tak isto.Môjho syna varovala tento týždeň prvý krát,aj to len nejakých 20min.keď som prišla,rýchlo sa ponáhľala domov.Svojej dcére varuje syna takmer každý víkend od jeho 2mesiacov,teraz má 12rokov.švagriná sa vydávala mladá,chcela chodiť po diskotékach,tak svokra varovala.Ja som malého dala našim na víkend prvý krát,keď mal 14mesiacov a to vyprávala mm,či ho nezvládame,keď sme ho dali k mojim rodičom.
Na druhý deň som jej to vrátila,myslela,že mm mi to nepovie.Ona robí v obchode a keď som išla nakúpiť,velice sa pýtala,že kde je vonku,či ma čaká vonku(určite,ročné decko!),ja som jej povedala,že čo sa robí blbá,že veď vie,že u našich.Potom,keď som si schovávala nákup,prišla za mnou a tak posmešne sa ma opýtala,že:A čo...idete do Tatier,či čo!Ja jej na to:Nie,nezvládame ho,tak sme ho dali k našim.Pokochala som sa na nej,ako zbledla a išla preč. 😀 😝