Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mirkave
26. dec 2011

@mihouk neni si svinaaaaaa 😀 aj ja kolkokrat poviem,ze sa moze mg odstahovat a ist trebars k mame alebo ku nej na chatu 😀 akurat aj dnes som mu to vravela,lebo bol nervozny jak lev.a to bude teraz dva tyzdne doma,lebo firmu maju zavretu a ma dovolenku.asi ma porazi 😅 .
so svokrou som si super rozumela,vraveli nam jej znani,ze som ako jej dcera a aj ma tak(zevraj) brala-ako svoju dceru,ktoru nikdy nemala.no ale kam sa to vsetko stratilo???? no ukradla som jej synacika natrvalo,specatili sme tu kradez svadbou a potvrdili dietatom.a sme taki strasne drzi,ze teraz cakame dalsie babatko 😀 (inac par krat som aj ja spomenula pred svokrou ,ze si moze svojho syna zobrat nazad domov,ale nechcela ho,ze ved je uz moj.tak potom,co vlastne chcu tie svokry???? 😨 )
mne moj tatino stale vravi,ze po kom som taka.....vselijaka 😀 .ze normalne pochybuje,ze ci som naozaj jeho 😉 my vsetci vieme ako to mysli a nemenila by som rodicov za nic na svete.len svokra si toto vsetko vzdy vysvetli podla svojho a potom jej nerobi problem povedat,ze ved ani moj otec ma nema rad a blablabla......hlavna vec,ze sa kolkokrat smiala s nasimi na takychto veciach.......

mihouk
26. dec 2011

@mirkave No to moja by ho brala hned, ved kde mu moze byt lepsie ako pri mamicke, ale on nechce a to jej vadi. On odisiel z domu este pred tym ako sme sa poznali a tiez kvoli babe, bol vtedy mlady a robil hovadiny, tak mu dali na vyber medzi nimi a tou babou a co si taky maldy chalan vyberie????? Sami si to pokaslali.... Ja dakujem bohu kazdy den ze mozeme byvat tak daleko od nej, neviem ci by som vydrzala byvat niekde v jej dosahu, lebo vzdy ked sme doma na SK, tak sa viac hadame, lebo mm ma este ruzove okuliare co sa tyka mamicky, ale par krat si posedi s bratom (byvaju nedaleko svokry) a ten mu povie veci na rovinu, no ale zase ta dialka ho vrati spat. No ale lepsie, ako keby som to ja mala riesit, ja s nou nevolam, nekontaktujem ju a to jej vadi, lebo ona so svokrou boli ako matka a dcera, lenze ja moju mamu mam a tu ona nikdy nenahradi. Niektorym ludom to proste nedotukne, ze si veci proste nemozu vynutit. 😉

mihouk
26. dec 2011

@mirkave Takze aj tvoj tata je srandovny 😀 😀 😀 😀 Moj mm nedokazal dlho pochopit ako mozem si dovolit mojej mame povedat ze je koza. Ona vzdy vie ako to myslim a nikdy sa na to neurazila, ale na to treba dozriet, ja nasich respektujem, niekedy mi lezu na nervy, ale vdzy im mozem otvorene povedat co si myslim. A to ani nehovorim, ze mama ma dvojca a ta je ako moja druha mama a s tou co sme narobili blbosti..... su to proste moje kamosky a zrazu pride nejaka truba, co chce aby som ju brala ako mamu, respektovala a nicim sa o to nepricini, iba ak ohovaranim aka som po celej rodine.

mirkave
26. dec 2011

@mihouk presne to-aj ja som mala kadejeke zvady s mojou maminou,aj s tatinom sme sa kolkokrat nezhodli........ale proste mozme si otvorene povedat nazor-aj ked to niekedy trosku boli a nie vzdy sa to dobre pocuva......ale o tom to je.povieme si a respektujeme sa taky aky sme.(a sranda musi byt:mne mama povie,ze som koza,tatino povie,ze sme rodina a teda obe sme kozy a je dodebatovane-ked my sme kozy,tak on je cap 😀.......vieme ako to myslime)

mihouk
27. dec 2011

@mirkave Presne, nehovorim ze moja rodina je idealna, tiez maju muchy a niekedy riadne, ale zda sa mi ze su pokrokovejsi, ak sa to tak da nazvat. Moja mama je svokra tiez a svagrina ju ma rada, normalne spolu vychadzaju, niekolkokrat do tyzdna si volaju, nasi sa snazia udraziavat kontakt s vnukmi (svokra ked nezavola mm, tak sa neozve, asi je to drahe), hocikedy im ich daju na strazenie, prosto dovera. Aj ked svagrina ked porodila druhe, tak moj tato jej daval mna za priklad (zijem daleko a tato na mna trpi, takze nemozem urobit chybu), tak som zacala robit veci ako ona s malym a bolo po probleme 😉 Tiez by som chcela taku svokru, dokonca aj mam nahradnu, je to mamina dobra kamoska, tak si robime srandu a volam ju svokra, lebo hovorieva ze by ma brala aj s dvoma detmi 😝 No nic, aspon ze nasi chlapy su normalny, ved inak by sme s nimi ani neboli. A moj mm hovori, ze by nudnu zenu ani nechcel, dokonca pri mne zacal byt spontanejsi a blaznivejsi, trvalo to niekolko rokov, kym prelomil to co v nom bolo pestovane, ale podarilo sa. Vidim to na jeho bratovi, je super, ale nevie sa tak odviazat. A najviac zboznujem, ked malemu hovori ako ho ma rad a dava mu pusinky, lebo jeho otec mu nikdy take nepovedal, on proste neprejavuje pozitivne city, to musi byt hrozne v takom prostredi vyrastat. ☹

lalia2
27. dec 2011

@mihouk no aj moja svokra by určite bola rada, keby bol môj mm pri nej tak ako doteraz. Nehovorím, že sú v kontakte každý deň, ale keď jej zavolá raz za tri dni, tak mu zreferuje dopodrobna všetko,čo za tie tri dni prežila, čo musela robiť,v ariť, ako jej nemal kto pomôcť, ako ju v robote nasrali, ako má málo peňazí... Pritom má doma frajera a druhého syna, neviem,čo im to nehovorí...

lalia2
27. dec 2011

no a ako sme trávili vianoce my? Našťastie štedrý deň sami dvaja, na druhý deň bola svokra so švagrom ajeho ženou na chvíľu u nás, potom sme tam šli my. No akože samozrjeme, čo som vravela o obyčajných daroch, to nikto nebral do úvahy.... Ale nie o tom som chcela. Od mm som dostala knihu pre budúce mamičky a 10 mesiacov po pôrode. Švagriná ju začali listovať a svokra hneď že to je taký darček, že sa môže aj požičať, že jej ju požičiam, však - "povezd,. že jej ju potom požičiaš". Ako debilovi mi furt hovorí, čo mám povedať. Lebo ona to vie najlepšie. No a potom sa vyjadrila, že nevadí, že švagriná je od nej 600 km ďaleko, ale že mňa citujem "musím mať pod kontrolou kvôli vnúčaťu". Keď som mala 13 tak som sa o 2mesačného brata dokázala postarať, robila som v anglicku au-pair, kde som mala na krku štyri deti, najmladšie malo rok a ja 19 rokov. Teraz mám 28 a asi sa o svoje nebudem vedieť postarať bez jej rád. No a že keď sa narodí, tak mu mám dávať cumeľ s medom. No tak ja mu cumeľ s medom a celkovo sladké dávať nebudem, ale že predtým sa to tak robilo a tu sú všetci. No tak sa už teším, že ako sa bude do všetkého starať. Tak ma za 6 hodín hneď naštvala trikrát, okrem toho mi všetko skoro pchala do úst, akob y som tam iba ja bola, lebo mám jesť, lebo mám malé brucho. No som v 32 tt a pribrala somtak akurát, ale jej to nevysvetlím... Ale som sa usmivevala, že všetko akože v poriadku. No ak mi bude kecať do výchovy, tak jej poviem, že ona si vychovala svoje deti a aja si chcem vychovať svoje. Tak ako budem chcieť a vedieť... Joj, múdra je strašne...

mihouk
27. dec 2011

@lalia2 No mnam, med s cumlom je super vec, mne ho mama davala a mala som pekne pokazene zubky, tie mliecne. A samozrejme vsetky tvoje skusenosti s detmi su zle, na to sa priprav, lebo urcite si uuuuuplne neschopna a nic nevies, preto treba na teba davat pozor. Bude ta to stat nejake nervy, ale urob tomu kratky proces uz na zaciatku a hotovka.
Jaj akurat mm telefonuje so svokrou a idu si dat internet, tak snad mi tu nebude vyvolavat kazdy den, ja s nou nemam o com rozpravat, ale ked jej nebudem zdvihat, tak budem ja ta zla. Takze asi sa dam do neviditelna a zvalim to na maleho. Ona vie ze volavam s mamou rano, tak dufam ze nebude otravovat, lebo vecer zavola vzdy ked volam s nasimi. Uz sa tesiiiiiim. 😝 😝 😝 😝

e_l_e_n_k_a
27. dec 2011

@bambi2 nic v zlom ale ...to sa chvalis Ci stazujes? a ludia by sa mali tesit aj z malickosti.... prajem pekny den 🙂

bambi2
27. dec 2011

@e_l_e_n_k_a nie tu ide iba o princip... ze nie som odkazana na jej sprostosti.. kedze si mozem dovolit kupit co chcem... 😉 🙂 aj ja tebe 😉

bambi2
27. dec 2011

@e_l_e_n_k_a a chvalit sa nepotrebujem, nemam to za potreby a uz vobec nie tu na mk... 😉 😀

janette4
27. dec 2011

ahojte.po dlhšej dobe som k vám zavítala.U nás sa pohli ľady.Na štedrý večer sme sa so svokrovcami po 3rokoch udobrili.Neviem,či je to dobre,alebo zle,aj tak im neverím ani nos medzi očami,ale urobila som to kvôli deťom,nechcem ich oberať o starých rodičov pre niečo,za čo oni nemôžu.mne osobne sú ukradnutý.riskovala som tým,že nám pokazím Vianoce,pretože som chcela,aby tam s nami išiel aj manžel,do poslednej chvíle som neverila,že pôjde.chvalabohu to dobre dopadlo,včera boli svokrovci u nás,vyše hodiny,čo je ich rekord.ale ako ich poznám,dlho im tá eufória nevydrží,sama som zvedavá,ako to bude ďalej,to naše hnevanie zašlo dosť ďaleko,ale nechám sa prekvapiť.

janette4
27. dec 2011

@ada4326 u vás to asi neni zvykom,ale my si zvykneme koláčiky na Vianoce medzi sebou vymieňať.aj keď druhá strana robila také isté,každá robíme inak a pokladám min,.za slušné ich prijať.tiež som doniesla svokre,aj mame a pritom viem,že každá má napečené až až,ale obidve boli radi.takisto budúca švagriná sa potešila,že som doniesla ochutnať naše koláče.

lalia2
27. dec 2011

@mihouk no ďakujem pekne, možno bude chcieť byť s tebou v kontakte. Moja svokra sa tiež pár krát žalovala mm, že jej ani nezavolám. No a? Môj mm tiež nevolá môjmu ocovi alebo mojej mame a to sú oni ešte v pohode. Som mu to povedala a už mi to viackrát nehovorí. Neviem,č o by som jej tak volala. No a dnes mi volala svokra, že či boli naši u nás. Nechápem, čo ju do toho, už sa to pýtala predvčerom. Neviem, či špehuje či čo. A keď príde do nás, tak furt len či hento mám nové alebo tamto. Aj teraz. Vy máte novú chladničku? No neviem načo by nám bola a kde by sme na to nabrali. Ale bol na nej pripnutý nový kalendár, tak ju to asi zmiatlo. Ale všetko má pod kontrolou už teraz, čo bola párkrát u nás, si to tu zmapovala... No veď každý chce dieťaťu len to najelpšie a každý robí niečo inak. Ale nech mi nehovorí, čo a ako mám robiť, keď sa jej nepýtam. Veď aj moja mama mi povie, keď sa jej opýtam, že dakedy sa to robilo tak a tak, ale teraz sa to už možno robí inak, tak nech vyskúšam, ak chcem. Ale svokra rozkazom - keď sa narodí, tak cumeľ a liter medu... Už len to ma vytáča. Som nie zvyknutá, že mi niekto rozkazuje, sa o seba starám už desať rokov sama a teraz ma ona chce poúčať...

lalia2
27. dec 2011

@bambi2 no a čo by si povedala na to, keby ti svokra dávala veci, ktoré už ona nenosí, lebo pribrala? Tak mi furt niečo núka. A to má o 30 rokov viac ako ja, aj keď sa oblieka moderne,a le aj tak. No ma to totálne vytáča...

bambi2
27. dec 2011

@lalia2 ja by som ju poslala vies kam 😀 😀 😀

lalia2
27. dec 2011

@bambi2 no vidíš a ja jej furt milo poviem, že nechcem a furt mi to natlačí. A keď jej to raz vysvetlím ráznejšie, tak už budem zlá. Veď mi chce len pomôcť.

bambi2
27. dec 2011

@lalia2 tak jej skus milo povedat, ze by ti viac pomohla, keby ti to prestala nosit. ze ty mas veci tolko, ze to vsetko ani nemas kde nosit... vsetko ti to stoji v skrini a nemozes este viac skladovat... ja tiez nemam rada ked malej donese veci na 7-8 rokov. ja to nemam kde skladovat, skladujem hracky po malej, male veci, moje veci na fotenie... a ona kupuje veci velke pre malu, povie, ze sak do toho naraste... to ano, ale otazka je ci jej to aj sadne, pretoze mala ma dlhe nohy je vysoka a chuda. takze vsetko na pase velke a kratke na dlzku. asi tak do toho naraste... 😀 ale co uz. vzdy ked nieco take donese tak to dam dalej... niektorym ludom nevysvetlis... 😒

lalia2
27. dec 2011

@bambi2 problém je v tom, že ja keď to milo vysvetľujem, tak ma nepočúva. A keď to fakt raz vysvetlím rázne, tak asi už bude oheň na streche. Ako teraz. V ich rodine sa dávajú také dary, že už som tu o tom písala, svokra dostala pod stromček umývačku riadu. Od dvoch synov. My sme sa na to neskladali, teraz mám iné výdavky a keď oni nevedia čo s peniazmi, to je ich vec. Ale dva mesiace hovorím, že ja som každému kúpila pod stromček maličkosť a maličkosť čakám aj od nich, nič veľké, drahé... A vieš čo nám chcel švagor kúpiť? Autosedačku. Nová stojí 70 eur, ja som takú drahú vec od nich nechcela. Tak som napísala, že ak chcú, nech kúpia vaničku. To stojí desať eur, reku vybavené. No o týždeň volali svokrež, že či chceme prebaľoací pult. No načo mi to bude? Nemám to ani kde dať. Hovorím, že nie. A hádaj s čím došli? S prebaľovacím pultom, v ktorom je pod vrchnou časťou vanička.No ani nechcem vedieť, koľko to stálo. A potom sa človek cíti sproste, ja mám aj svoju rodinu a keby som mala každému dávať také dary, tak celý rok robíme iba na to. Vieš, svokra povie, že zas ja dám im, keď budú potrebovať. Ale čo ak nebudem mať? Doba je zlá, možno o tri roky budem bez práce, možno aj mm, nik nevie čo bude a potom si budem musieť požičiať aby som mohla dať taký veľký dar? A som im to vysvetľovala dva mesiace a nik to nepochopil. A dnes mi svokra volala,a ká je rada tomu pultu, ako sa jej páči. No hlavne že je ona spokojná, že mňa ide z toho poraziť, to nikoho nezaujíma...

mihouk
27. dec 2011

@lalia2 Kasli na to, ved ked nebudes mat nedas, ked budes mat a nebude ta to zatazovat, tak das. Mas ine starosti ako ich riesit. Mna stvala jedna znama, ked som bola 1xtehu, bola z toho taka stastna, ze mi chcela kupit vsetko na svete. Na Vianoce som bola len v 12tt a uz nam dala milion veci, tak som jej musela vysvetlit, ze je to nase babo, ze budem rada ak mu nieco kupi, ale vybavu si chcem vybrat sama, nakoniec pochopila.
Svokrin internet musim nejako poriesit, lebo svokor jej chce nechat jeho notebook, takze bude stale sediet za nim a vyvolavat. Moj mm tiez mojim rodicom nevola a tak nam to vyhovuje. Svokra urobila scenu 2 mesiace dozadu, ze jej nevolavam a ze ju nemam rada a revala mm do telefonu, tak ja do vybuchu smiechu ked mi to hovoril. Som sa spytala, ze co tym sleduje a ze mna takto psychicky vydierat nebude, aj keby mi mm 100x povedal ze jej mam zavolat aj tak to neurobim. Potvora, vedela ze na mna to nebude platit, tak skusala cez mm, ale preratala sa. Ale dobre som sa na tom zasmiala, hlavne ked mi mm uz zartom hovoril, aka som ja nevdacna nevesta, som mu povedala ze aj jeho mama je nevdacna, ze jej vzdy kupim, zozeniem hocico co si zaziada a ze na taketo jej sprostosti ja nemam ani naladu ani cas.
A aj teraz mam normalne more casu na vykecavanie... Ved dnes s nou volal a pytala sa, ze teraz ked som doma, ci maleho stale budem davat k opatrovatelke (2x 4hodky do tyzdna), lebo ze sme hovorili ze je to drahe (neviem kde to nabrala) a velmi sa cudovala, ze ho tam budem davat. Maly to tam miluje a hrozne napreduje s anglictinou a nemoze byt cele dni iba so mnou. Milujem ked ma o nas len utrzkovite info a uz riesi co by sme mali urobit, asi nechce aby som minala peniaze jej synacika. 😝

lalia2
27. dec 2011

@mihouk no veď ja na to už kašlem, ale už som to tu tiež niekde písala, že mm je z toho na nervy, lebo je najstaší a má VŠ a nemôže jej kúpiť to, čo jeho bratia s učňovkou.Darmo mu vysvetľujem,ž e jej desať rokov vkuse pomáhal financovať všetko okolo domu, že si zobral pôžičku, aby vyplatili otca keď sa stará rozviedla a že to jeho bratia urobiť nemuseli. A teraz dostala od tých dvoch synov umývačku riadu. Ale nieže by to rozmerali, kúpili a osadili. Nie. To už môjmu mm povedala, že nech sa na to pozrie, že iba on jej to bude robiť. A mm jej hovorí, že to nie je len tak, že to je starý dom, že nie je na to prispôsobený, ani odpad, voda, že či jej pôjdu hadice po linke. A stará na to, že tak trochu sekneme do obkladačiek, že má náhradné. No to je trúba, kto jej to bude sekať, môj mm? Ma ide roztrhbnúť. Som mu aj ja včera povedala, že ok, aj ja jej našetrím na taký dar, keď jej zavoláš 4x do roka a uvidíme ju 2x. To by som kľudne tie peniaze obetaovala a mala svätý pokoj, ako jej dvaja synáčikovia. Ale keď tam prídeme, tak strašne chváli, ako jej švagor kúpil bonbonieéru za 10 eur. No jemu nepovie, že môj jej síce takú bonbonieru nekúpi, ale so všetkým sa obracia len naňho. Bože, aká je hlúpa...

lalia2
27. dec 2011

@lalia2 a akoby to bolo len tak. Veď si rozmobarduje celú kuchyňu a to mm nie je odborník. a vôbec nejdeme mať bábo o dva mesiace, že nebudeme vedieť, kde nám hlava stojí. Nie. Ona si to predstavuje tak, že tam furt budeme behať a ona sa poraduje s vnúčaťom a my porobíme čo treba. No to by som ešte zvládla. Občas. A keby bývala sama. Ale švagrík v posteli a môj tam bude makať? No ale kto je sprostý? Ja samozrejme. Keď mm dačo poviem, tak odpoveď je - nerieš...

lalia2
27. dec 2011

NIeže by nevedel súvislosti, on si to asi aj dobre uvedomuje, ale nič nepovie... Radšej spraví, zariadi, vybaví, nech má pokoj... A vo mne len tak vrie...

mihouk
27. dec 2011

@lalia2 Neries, zariad sa ako to tebe s malym bude vyhovovat, ak tam chce tvoj mm makat, tak nech ide, ty nemusis, urobis si peknu prechadzku s malym a tvojmu mm to dojde, o co sa obera, ze stale maka u starej.
Bud mila a chapava manzelka.

lalia2
27. dec 2011

@mihouk no milá a chápavá by som asi bola keby mi to nevadilo. No a on nieže by tam stále chodil, bezo mňa tam ani nebol. stále som šla dfoteraz radšej aj ja, aby tam nebol dlho a aby stará netárala somariny... 🙂))

mihouk
27. dec 2011

@lalia2 No ale za chvilku uz budes mat noveho "sefa" a toho casu nebude vela, no ja by som k svokre takto nechcela chodit, radsej by som ostala doma a isla s malym von a este sa mozes urobit naivnou, ze chces aby krpec bol na cerstvom vzduchu a nie aby u baby stale trcal, ze ved nech len mm ide a vy ho doma pockate a ked sa vrati potom budete spolu.
Ja som zvolila taktiku na jeho mati nekydat, polovicu veci mu nepoviem, iba mu naznacim a on potom pozistuje ako sa veci maju, ved predsa ja som "dobra a mila", tak neviem co jej na mne vadi. 😝 😝 😝 😝 😝
Kasli na nu, uzi si posledne tyzdne kym mozes, potom ti nastane zmena, krpec a do toho premudrela svokra a nebudes mat tolko casu sem chodit pre dusevnu podporu. 😉

lalia2
27. dec 2011

@mihouk no ale stará hneď povie, že aj u nich je čerstvý vzduch a záhrada. No musím aj ja vymyslieť nejakú taktiku, lebo napokon vždy vybuchnem pred mm (pred ňou ešte nikdy) a som zlá. Vieš, ona sa doma niudí, tak aj teraz furt len počúvam - prídite. Už som z toho taká nervozna, mm furt v robote, potom príde unavený, ide si na chvíľu ľahnúť, je večer, kukneme telku, on o piatej vstáva, takže po filme ideme spať. Sa teším na víkend a stará skoro každý víkend - prídite. Mi to liezlo teraz na nefrvy, sami furt nechce k nej chodiť, aj keď mám rizikové ,tak som tam nič nerobila, ale aj tak. Radšej by som išla raz za čas pomôcť, ako ju furt vidieť len preto, že je víkend a ona sa nudí. Naši bývajú 25 km od nás, tak ich vidím len občas a nemám záujem navštevovať svokru každý víkend. No to ona nechápe, lebo nevie čo s časom... No dúfam, že tam nepôjdeme na silvestra, lebo to budem mať pokazený celý budúci rok ☹(((( a mm sa teiž nechce, ale nieže by jej normálne povedal, - mama, vieš, som unavený, chceme si oddýchnuť, prídeme inokedy. Ja by som to mojej mame povedala a vôbec by sa nenahnevala. No so starou ako v rukavičkách aby človek robil...

lalia2
27. dec 2011

@mihouk a ešte vieš čo ma vytáča? Že sa s ňou dohodne člov ek na nejakom čase a furt príde neskôr. Aj minule, že prídu o druhej, prišli o pol štvrtej. Potom zas bola v meste s frajerom, tak nech prídu na kávu. Nech nám zavolajú, keď pôjdu z kauflandu. No samozrejme, zavolali a hneď nato zazvonil zvonček. Sa im to zdalo ohromne vtipné. Teraz mala prísť so švagro a jeho ženou v nedeľu okolo jednej. To s ňou mm volal o pol dvanástej, že o jednej prídu. Prišli o pol tretej. Ma to vytáča do nepríčetnosti. A to už švagor odchádza naspäť do čiech, tak sa ešte prídu s nami rozlúčiť. Ale ešte nevedia, či rídu dnes alebo zajtra doobedu alebo zajtra poobede. No ja nemám nič iné na robote, len tu čakať ako na strunke, kedy sa im uráči. V lete sme mali ísť k nim grilovať, že prídu po nás autom, lebo mi nemáme, ale ja by som kľudne šla busom, ale oni nie, vraj prídu. O dvanástej. O pol druhej im mm volá, kde sú. A oni, že dostali chuť na polievku, tak sa šli najesť. No mi povedz, koho by to nerozčuľovalo. Tak to už mm povedal svoje, sme nikam nešli. Tak sme šli na druhý de§ a každý vysmiaty akoby nič... Vôbec im to nedošlo...

mihouk
27. dec 2011

@lalia2 A toto sa zase zmeni, ked pride babo, budes sa tocit okolo neho a ostatny budu cakat, kym si najdete nejaky sistem. Svokrovci funguju na presne dohodnutom plane a case a ked nahodou nieco zmenis, tak je zle. Boli sme na SK ked mal maly 7tyzdnov, lebo svokra bola v nemocke a vizeralo to vselijako. A ked sme za nou dosli, tak sme dostali vynadane od svokra, ze uz tam cakaju 20min, ze kde sme, tak som im povedala ze ked si nevsimli, mame male dieta a my ideme podla jeho planu, nie ako si oni zmyslia. Ale nedochvilnost ma tiez vie vytocit.
A k cerstvemu vzduchu si vymysli nieco ako nech stale nerobite to iste, ved urcite tam raz za cas zajdes, ale trepat sa tam a hlavne ked nemate auto, budu si musiet zvyknut. Moja svokra sa tiez nudi, je na invalidnom a cele dni doma sama vymysla hovadiny, preto sa bojim toho internetu, uz minuly rok si zalozila skype konto, ale net mali na figu a uz planovala ako mi bude volavat, no tudle, normalne mi vyrazky naskakuju. Ale necham to na mm, nech s nou volava, jeho to tiez nebavi a prvotny osial opadne a bude zase pokoj. 😝

tetapetra
27. dec 2011

Ahoj, zijeme od svokry 500km, cakame prve babatko, ale pre nu tretie vnuca, na ktore sa vraj musi psychicky pripravit. Tolko prejavenej radosti z jej strany som snad ani necakala 😀 . Vsetko co upeciem je fuj (este to nejedla) a co uvarim, tak sa manzela pyta ci bolo dobre.