Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lycka
19. feb 2014

@maminka172
@maminka172 mne sa tiez nechce uz ani jej zdravit nikdy som si nemyslela ze to bude take katastrofalne mat dom na jednom dvore ale je to.. a pritom sme mali na vyber este jeden samostatne teraz si mozem len hlavu byt o mur aka som hlupa .. vobec sa mi nechce takto zit nemozem si vychutnavat moj novy dom a tesit sa z neho lebo ona je tu pritomna stale a ked sa otepli a vindem s detmi na dvor ako to bude?? ako to mam robit aby neprisla na moj pozemok? ci budeme na seba pozerat jak ona tam sedi a mi tam ?? ked nas zbada von hned prileti ale ja s nou nechcem travit dni tak neviem ako to dopadne... a ani deti jej nedam...

lycka
19. feb 2014

@ppetinka to bude tvoje prve leto??ja si to vneviem predstavit nechcem ju vidiet denne my sa chceme oplotit ale ci ju plot zastavi to neviem a kedy ten plot bude to neviem ci do leta 😖 tiez casto utekam z domu prec aby som sa jej vyhla

janinah
19. feb 2014

@lycka ty o čom točíš? si predstav,že ty si /raz budeš/ tá svokra a nevesta ti na spoločnom dvore plot postaví a na vnúčatá budeš cez plot kukať....tvoj problém je v tvojej hlave,svokru nemáš rada ,lenže či chceš č inie,je to babka tvojich detí a mama tvojho mužaa môže ti aj dosť pomôcť napr. deti postrážiť či niečo zo záhradky dopestovať a dať...a ešte čítam,že by si ju kdesi do bytu chcela dať,aby si na ňu kukať nemusela,no otrasné to tvoje zmýšľanie...a hlavneešte začni do svojho muža rýpať kvôli tomuto....dáš ho medzidvamlynské kamene,ľúbi teba a aj svoju mamu,komu má stranu držať....máš rodinu,máš dom,máš dieťa,máš zdravie..nepokaz si to svojim nerozumom

micha7
19. feb 2014

@janinah ono tu nejde o to,v cijej hlave je problem...ide tu o to,ze vidiet svokru,alebo nejaku osobu kazdy den a nemat svoj sukromny zivot nieje bohvieco na ruziach ustlane..... 😒 a ak,je svokra k tomu aj majsterka sveta,ze vsetko vie..tak boh zavaruj! Ano je babka,tak nech sa aj chova LEN ako babka! Syncek miluje mamku ano,ale zije s manzelkou a ma UZ svoju rodinu.... a ak by boli nezhody tak mal ostat s mamkou pri cici a bolo by po probleme! MOJ nazor... 😀

janinah
19. feb 2014

@micha7 ja som sa nedočítala,že by jej svokra liezla do domu do kuchyne č ido spálne,ale aby babka ani na dvor /svoj vlastný/ ani nevyliezla,lebo nevesta na ňu nemôže pozerať???

micha7
19. feb 2014

@janinah noo tak,ked je to svokrin vlasty dvor je to ina vec....to by musel vidiet clovek viac do toho problemu,aby sa dokazal k tomu vyjadrit...ten problem mädzi svokrou a nevestou je tu starocia... 🙂 je to akasi konkurencia ..preto je najlepsie si dat odstup a nestarat sa jedna do druhej! 😉

ukulela
19. feb 2014

@janinah lycka pise, ze k nim chodi "na navstevu" denne - aj bez zaklopania. ze sa jej vkuse vypytuje - kam idu atd. na jednej strane je jej postoj ku svokre mozno az nezdravo predpojaty a negativny, no sli tam byvat so slubom, ze svokra odide do bytu (aj to pise, ze im to slubovala, a ze ostanu sami) co sa tyka dvora - predpokladam, ze je spolocny - ked su tam dve nehnutelnosti, nie len svokrin, preto ho chcu oplotit.
podla mna by sa s mamou mal porozpravat syn ... na jednej strane je logicke, ked je svokra vdova a nikoho nema, ze vyhladava spolocnost, no nemoze sa im denne nominovat do domu bez klopania len preto, ze sa potrebuje rozpravat. aj oni chcu mat sukromie. na druhej strane sa musi lycka naucit aspon scasti ju tolerovat. vyhlasenia typu"nedam jej deti" su dost drsne. zasluzi si ich svokra? nikdy im s nicim nepomohla? takze hlavna uloha pre manzela @lycka - poriesit mamu, aby tak nelietala k mladym a zaradila spiatocku a upokojit zenu.

maminka172
19. feb 2014

@lycka Presne viem, ako sa citis. My, kym sme nemali dieta, vecne bola u nas nasackovana. Ked sa nam narodil syn, vtedy jej asi preplo. Malemu sa prihovarala v zmysle: "Zase ti robia zle?" Vecne ma poucala a nikdy som o jej rady nestala. Maleho mi trhala z ruk a ked som sa mu prihovarala, otocila mi ho chrbtom, alebo vysla s nim von na ulicu. Kukala som ako puk. Asi po nejakom polroku, mala tu odvahu synovi predo mnou povedat: "Mama s otcom hovno vedia." Prisla som k nej a bez slova som jej maleho vzala z ruk. Bola prekvapena, necakala to. Hned som s malym bezala dnu. Od vtedy sa zmenilo aj moje spravanie k nej. Robila som jej presne to iste, co ona mne. Nikdy som nechcela byt protivna ako ona, ale skusala na mna s MOJIM dietatom dost. postupne si ho prestala bravat. Ked sme boli na dvore, prisla za nami, ale bavila sa len so synom, prestala sa mi odzdravavat. Od vtedy sa jej nezdravim,aj ked sa spolu "akoze"bavime. Medzi nami je taka studena vojna. Tak je to doteraz. Nikdy jej nezabudnem, ako sa ku mne spravala ako k matke. nemala ma za nic. Ked som jej nieco vravela o synovi, nereagovala a spravila si po svojom. Teraz si to uz nedovoli, pretoze som na nu zacala reagovat rovnako ako ona na mna. Neskor sa prestala zaujimat aj o vnuka a tak je to do teraz. Raz, dvakrat do tyzdna na hodinu. Dnes s nim bola po 3 dnoch. Bola som s nim na dvore a ona vysla na dvor. zacala sa malemu prihovarat, tak ja som odisla do domu, ze co spravi. Bola s nim pol hodinu na dvore a potom mi ho dosikovala dnu. No neni o com. JE to tu ako v zacarovanom kruhu. Nemas vychodisko. Tazko by bolo aj predat nas dom. malokto by bol ochotny byvat v jednom dvore s niekym. Co uz.

maminka172
19. feb 2014

@lycka Tiez ma tu nic netesi. cely den som podrazdena. Jedina radost je moj syn.

blue_eyes
19. feb 2014

@nestastna_nevesta noooo, ja by som sa k nej nasackovala s malym tak casto ako by sa len dalo , a minimálne trikrát denne ju kontaktovala pod nejakou zámienkou ze nemas kde dat maleho a bla bla bla až by jej to slo na nervy 🙂

present1
19. feb 2014

ahoj

Tak veľmi s vami cítim, najprv som to podcenila, ale je tu tolko pravdy,.......velmi mi to pomohlo. ´D.

ako mám začať......bolo by to na román.. V poslednom čase sa mi vrátili bolesti na hrudi.
Všetko sa začalo presťahovaním sa do iného mesta za mojim manželom. Varovanie na svadbe som nebrala veľmi vážne. Nikdy som si nemyslela i keď som o tom počula, že to postihne práve mňa. To varovanie : Kde býva svokra ? Naproti. To nebude dobre, uvidíš. Naplnilo sa.

maminka172
19. feb 2014

@present1 Ja mam zas caste busenie srdca-z nervozity. Niekedy mi je az do placu z tohto vsetkeho. Keby sa dal cas vratit nazad. Nikdy by som sem neprisla.

present1
19. feb 2014

Vela som o tom prečítala. Som tu úplne osamotená, ale manžel stojí pri mne. Neboj, musíme sa tomu postaviť, naozaj to dokáže zničiť. Veľmi pomôže povzbudenie, musíš o tom hovoriť. To je stres a ťažké dýchanie, koľkokrát som sa prehadzovala v noci. Odkedy som sem prišla.

maminka172
19. feb 2014

@present1 Aj moj manzel stoji pri mne, nechodi za nou. Je len so mnou a s malym. No aj tak nikdy vaznejsie nezasiahol, ked tu bol problem. Mne uz normalne hrabe. tiez nemozem v noci spat.

present1
19. feb 2014

Vieš ako som trpela ?! Mám to isté. Vyčítam mu, že nezasiahne viac. Včera ako som venčila psíka, bolo to našťastie odlahlé miesto som sa na neho rozkričala do telefónu, ani som si to neuvedomila. Prelakla som sa seba. Psík tiež, cíti to, musím sa kontrolovať. Potom jej poslal smsku.

present1
19. feb 2014

@maminka172

V poslednom čase sa mi vrátila neznesitelná bolesť na prsiach a to doma. Už som to mala keď na mňa tlačila, rafinovane. Momentálne to prestalo povzbudila ma kamoška, ktorá tiež trpí zasa od inej ženy. A nádej, že sa odsťahujem, zázračne to prestalo.

maminka172
19. feb 2014

@present1 My sa hadame len koli nej, tiez koli tomu, ze viac nezasiahne. Kolkokrat na neho vybehnem len koli nej. zacnem mu vela veci vycitat a on ma len ticho pocuva a nic mi na to nepovie. Vtedy ma ide porazit.

maminka172
19. feb 2014

@maminka172 ja tiez dufam, ze raz odideme. Tato neista myslienka ma drzi nad vodou. On vsak odist nechce. Rozmyslam, ze odidem so synom.

present1
19. feb 2014

Aj my ( vyčíta mi, že ju stále spomínam aj keď tu nie je. Niekedy nemôžem zaspať, potom sa rozplačem a kričím. To ho vytočí a nechcem to. Musí byť pevná vúťa, dotiahnuť veci do konca a nepochybovať. Tie prvé dve veci mi poradila sesternica, ja dodávam tretiu. Ona, tá žena, už iba tak ju volám, nerešpektuje hranice viac nedala sa vyhodiť. Mám jej miláčika, ona by za neho do studni skočila, je to jej idol na neho zameraná. Nedá sa odbiť.

maminka172
19. feb 2014

@present1 Moja tiez trpi opicou laskou. Ja chcem odist, manzel nie. No raz mi povedal, ze keby som odisla, prisiel by za nami. Nechcem byt vsak taka. Bolo by to tazke. Mame uver na dom a ten by sa mozno aj tazko predaval koli spolocnemu dvoru. Neviem, ako by sme to potom riesili.

present1
19. feb 2014

@maminka172
Zadrž ešte, prosím. Len ten Ťa pochopí, kto to prežil. Stará bosorka nesmie zvíťaziť !!!!!!!!!!!!

maminka172
19. feb 2014

@present1 Ako dlho tam byvas?

maminka172
19. feb 2014

@present1 Nemyslim, ze by zvitazila. Keby sme odisli, prisiel by tam byvat niekto cudzi. To by pre nu nebolo dobre. Ale to by si najviac zasluzila. Aspon by vedela, ako je to zit s cudzimi.

present1
19. feb 2014

Mám to tiež ťažké. Mám po rodičoch bývanie, hodinu odtialto, ale obaja tu máme prácu, nikdy by som nedostala takú, čo ma baví tam. Rozhodli sme sa stavať. V dnešnej dobeň. Aj tak to bol náš sen. Bojím sa, ale nemám na výber, pochopila som, že iba tak sa zachránim, zachránim naše manželstvo a čím prv.

present1
19. feb 2014

@present1
4 roky. 2 ju nenavštevujem. Muž prestal tiež a ona ho bombardovala telefonátmi. Za mnou chodila do roboty. Vžda ma len podpichla a ja som doma zúrila. Vyhodila som ju najmenej 7 krát. Všetci sa tam smejú. Keď tam bol muž, tak sa za ním ťahala ako nepríčetná. Schovávala sa za stĺpmi, videli ju, je chorá láskou za ním.

present1
19. feb 2014

@maminka172
Má ešte jedného syna staršieho, no to nie je miláčik i keď ona to neprizná, každý to vidí. Sú spolu zmajkaní, ale tohto nechce pustiť, to chorý tzv. partnerský vzťah z jej strany. Veľmi som to podcenila na začiatku, videla som náznaky, ale ona sa rafinovane pretvarovala, nemohla som uveriť, že je taká zlá, sebecká.

maminka172
19. feb 2014

@present1 aj ja tu byvam 4 roky. Ona je ku kazdemu mila, len ku mne nie. je chladna. keby sme tu nebyvali, tiez by som sa uz nikdy v zivote s nou nestretla. ani maleho by som jej nedala.

present1
19. feb 2014

@maminka172
Aj ja to tak cítim. Ona sa vie tak pretvarovať, je veľmi úlistná až nezdravo milá a za chrptom, tí ludia by odpadli. Ale ja nechcem robiť hriech. 🙂 Ona nedokáže nikoho milovať iba svojich. Mňa chcela ovládať a využiž. To natrafila na tú pravú. Doslova ma týrala, také mi robila ôklady. Nemôžem ju ani cítiť. Však pár ženám v okolí je protivná, nemá skutočnú priateľku, nemá ich rada, iba sa pretvaruje. Rada má iba môjho muža.

maminka172
19. feb 2014

Moj ma este brata. Lubi ich rovnako. Mna a svagrinu nemusi. Aj svagrinej sa otocila chrbtom, ked sa s nou manzelov brat rozisiel. Ked sa dali dokopy, zacala sa jej vtierat. Kym boli rozideni, vsade ju ohovarala.

present1
19. feb 2014

@maminka172

Prajem Ti pekný večer. Veľmi mi to dobre padlo, posilnilo. Ak budeš chcieť, ešte si napíšeme, ale sme sa dostali. Takéto ženy dokážu psachicky a tým aj fyzicky zničiť. Videla som v živote. Nikdy by som si nepomyslela, že na takú natrafím.

Ešte raz pekný večer Ď. 🙂