Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lefika
26. sep 2007

adal, evidentne nevies o com pises. myslis, ze sme sa to nesnazili vyriesit nejak inak (aspon teda ja)?
prerusenie kontaktov bola aspon pre mna posledna moznost, ked vsetko ostatne zlyhalo.
odpustila by si svojej svokre, keby ta vyhodila z domu s polrocnou dcerkou a vyjadrila sa o nej, ze na nu kasle, radsej si nejake decko adoptuje? to jej odpustit a predstavit ju dcere ako jej babicku? po takych slovach?
nikdy som im nic neurobila, len som odmietla byt taka, aku ma oni chceli mat. ja necitim potrebu ani povinnost niekomu nieco odpustat. a oni o to ani nestoja. manzel tam raz za cas ide, a podla jeho slov sa na malu ani neopytali, ci je zdrava, co uz vie a pod. cudzi ludia sa o nu zaujimaju viac.

inak gratulujem ti k dobrym svokrovcom a trochu ti aj zavidim.

no a manzel na moju mamu povie svoj nazor bez problemov. vies co si ja skor neviem predstavit? ze by sa moja mama k nemu zachovala tak, ako sa oni zachovali ku mne. to by som bola strasne nestastna z toho, ako ma moji rodicia sklamali. a viem, ze aj on je z toho nestastny. ale pokial oni nechcu, nic s tym nenarobi.

maruschka
26. sep 2007

milá adal.Vieš táto téma bola založená na to,aby sme sa tu vyžalovali na svoje svokry.Ani jedna z nás tu nejde nasilu na svokru niečo vyťahovať,len aby sme si šplhli alebo aby nás niekto ľutoval.Toto tu,čo sa píše má zostať na Modrom koníkovi a možno preto to sem píšeme.Jednoducho si chceme uľaviť a mužovi s tým stále píliť uši nejde,aj keď aj on vie,že naše sťažnosti sú opodstatnené.A okrem toho,nikto netvrdí,že naši rodičia sú totálne super a bez chyby,tak ako ani my nie sme bez chyby,ale ono to bohužiaľ tak v živote býva,že svokry ťažšie znášajú ženbu svojho synáčika ako keby sa vydávala dcéra.
Ak máš dobrú svokru,tak buď rada a nemysli si prosím ťa o nás,že sme neprispôsobivé nevesty,ktoré nič iné nerobia,len ohovárajú a brýzgajú na svoju milovanú svokru 😉 Tiež sa snažíme tieto situácie riešiť,držať jazyk za zubami a rešpektovať to,že to je matka nášho muža no a potom sa musíme niekde vyventilovať.A takto to dopadá:viď támo téma 😀 😀 😀

cat
26. sep 2007

no baby nezavidim vam teda. pri citani niektorych pribehov si clovek len uvedomi ake ma stastie ze ma naozaj dobru svokru,ktoru nema problem volat mamou..dnes cely den myslim na svoju svokru lebo jej prave operuju srdce. A pokusam sa poriadne nastudovat zakon o soc.poisteni aby som jej pomohla s vybavenim inval.dochodku..vy mate uplne ine problemy, ja praveze chapem ze clovek sa proste potrebuje vyrozpravat, nato je tato stranka super 😎

nestastna_nevesta
autor
26. sep 2007

mila adal...nesud indiana, kym si nepresiel 100 mil v jeho mokasinach. Takto by som ti odpovedala na tvoj prispevok.
Pre mna bola tema "Problem ja - moja svokra" sci-fi, no nieco sa pomenilo a vztahy sa vyostrili. Keby si skusila zit s nasimi svokrami, s kazdou aspon pol roka, a potom p ovedala ake su skvele a ze my sme neferove a ohovaracske, sklopim oci aj usi a budem cusat, ale takto...si stale myslim /a moj manzel tiez/ to, co som tu o jeho mame napisala 😉

bubca
26. sep 2007

adal:prepáč,ale kto nezažil,ten nepochopí...ja som odpoúšťala osem rokov,snažila som sa byť korektná a slušná,ale jediné,čoho sa mi z druhej strany dostávalo boli urážky,klamstvá a ohováranie...takže si dovolím s Tebou nesúhlasiť...
a čo sa týka toho,ako by som sa tvárila na to,keby takto o mojich rodičoch rozprával manžel:keby sa k nemu a k našim deťom správali tak,ako jeho rodičia,nepovedala by som tiež ani pol slova,tak ako on teraz...nerozprávam tak o nich za jeho chrbtom...toto sú veci,ktoré máme medzi sebou dávno vyjasnené 😉

adal
26. sep 2007

dievčence, nechcela som sa Vás ani jednej dotknúť, to nebol môj úmysel. Možno že sú naozaj situácie, keď sa to inak nedá riešiť, možno naozaj niekto nemá to šťastie na svokrovcov ako aj.Hlavne nestastna_ nevesta, vidím že Teba sa to najviac dotklo.

bubca
26. sep 2007

choupinette:pretože sú primitívni a hlúpi...čo na to iné povedať?ani my s manželom nechápeme ich správanie a od tej doby,čo sa nestýkame už to ani neriešime...

cat:držím palce,aby bola tvoja svokra v poriadku...je super,že máte také dobré vzťahy,aj ja by som bola radšej,keby to bolo u nás inak,ale keď sa nedá,tak sa nedá.

bubca
26. sep 2007

adal:v pohode,každý má právo vyjadriť svoj názor...mňa si sa nedotkla...je mi jasné,že keď si sa v takej situácii nikdy neocitla,je ťažké to pochopiť 🙂 😉

zuzana612
26. sep 2007

Caute baby idem sa pripojit k vasej diskusii. Musim sa priznat ze pri niektorych castiach som sa aj zasmiala, napr. pri tom, ze nieco na tom asi bude ked je tolko vtipov o svokracha ze najlepsia svokra je studena 😀
Myslela som si ze ake to mam tazke, ale po precitani vasich prispevkov som na tom podstatne lepsie a dufam ze sa to nezmeni. K priblizeniu mojej situacie. S manzelom sme sa brali pre rokom v Juli, dovtedy som jeho mamu videla asi 5x za cele 3 roky co sme boli spolu, pretoze bud som bola mimo sk, alebo ked som bola doma, chodil k nam on. Pred svadbou sme sa dohodli ze budeme byvat u nasich a prerobime si dom po mojej starkej. Ale nieco do toho prislo, tak sme sa dohodli ze teda pojdeme k nim, ma totiz uz len maminu a velky dom. Myslela som si ze to bude fajn, predsa pomozeme jeho 70-rocne mamine, on tu ma pracu, futbal, kamatatov, a ja si predsa po 8 rokoch v zahranici zvyknem hocikde. To my vtedy este nedoslo, ze po 8 rokoch mimo sk a slobodneho zivota, mi otazky typu co robis, co ides varit, kde ides, netreba ti pomoct zacnu liest na nervy. A tiez dobre mienene rady pri vareni napr. ja ked varim, ja tam davam toto, nechces si to tam dat aj ja ma privadzaju do zurivosti. A kedze nadstavujeme byt nad rodicovskym domom, budeme tam s nou byvat do smrti. Ja som momentalne doma, manzel cele dni v praci, na futbale a potom robi na dome, tak som vacsinou cely den zavreta v izbe aby sme sa vobec nestretli, lebo sa nemam o com s nou bavit a pocuvat cely cas o chorobach a o tom aky mala tazky zivot ma tiez nebavi. Samozrejme si uz vsimla ze s jej vyhybam, potom sa stazovala mojmu ocovi ze sme aj s manzelom drzi, ze ju ignorujeme a tak. Ja za to nemozem, ale ja neznesiem aby ma niekto stale skontroloval. este len vytiahnem paty z domu a uz je za mnou ze kde idem. Vsak to je hadam moja vec, nie? Tak teraz cakam len na to, kedy dokoncime nas byt kde budeme mat vlastny vchod, vlastnu zahradu, a sice aj ked bude blizko, dufam ze sa nam do zivota pliest nebude.
Manzel tvrdi ze ma chape, ale ze mam chapat aj ja ju, ze ma predsa 70 rokov a ona sa uz nezmeni. A tiez neviem co jej poviem ked sa nam narodi male, lebo ja jej ho samej nenecham, vsak ma predsa dost rokov a ked uvidim ze ho napchava kadejakymi kravinami, asi ma trafi slak.

Boze, som sa rozpisala, ale dobre to padne sa vyzalovat niekomu 😒 Inac najvacsia drzost bola ked som raz isla odviest manzela do prace a nechala som nepopostielane a veci z predosleho dna na stolicke a kym som prisla, tak som mala spodne pradlo ktore bolo uplne na spodku uz aj vyprate. Vtedy som myslela ze ma porazi, ale som urobila chybu ze som jej hned nepovedala ze si nezelam aby nam chodila do izby a upratovala po nas, ze je to predsa moja starost.

lienocka235
26. sep 2007

choupinette tak kludne zacni pracovat a potom uvidis .. vsetko moze este dobre dopadnut.. drzim peste..

adal.. mna si sa tiez nedotkla.. 😉 len s apridam k tomu co uz ti pisali baby a bud rada ze mas svokrovcov akych mas.. tak v dobrom ti zavidim.. u nas manzel sam navrhol aby sme sa prestali stykat uplne ale predtym to uz bolo aj tak tak ze sa nam ozvali len ked chceli prachy.. a inak nie.. aj rok sa neozvali telefony skladali a pod.. neotvorili..takze v poho..
my sme k tomuto rozhodnutiu ze sa nekontaktujeme s nimi aj po tom ze z tych neustalych stresov co vyrabali.. a problemov co sme s nimi mali sme dost chorlaveli teda ja a manzel.. vzdy ked to vrcholilo tak sa oslabila imunita a ochoreli sme .. a lekar nam potvrdil ze je to zo stresov.. /aj../ chytili sme kazdy virus a bacil v okoli.. ale ked sa nam neozyvali aj rok.. tak sme boli vtedy v pohode.. psychika robi svoje.. aj v zdravi..
a o odpusteni... 1000 krat som odpustila aj viac.. ale ked to uz zasahovalo moju dceru.. tak som si povedala dost..

lienocka235
26. sep 2007

ak budete chciet mozem napisat co sa dialo u nas.. ale nechcem tu niekoho znechucovat.. 😀

choupinette
26. sep 2007

Aj jaj jaj...to ma len zaciatky. Este si uzijes, nechcem byt pesimistka, ale s narodenim dietata sa taketo spravanie len vyhroti. Chapem, ze nechces dat dieta v buducnosti 70 rocnej babke, ale ona si urcite predstavuje veci inak ako ty, tesi sa ze sa ona bude mat o koho starat. Vydrzis to? Dokazes vsetko prehltnut? Ja kebyze si po narodeni malej nepostavim hlavu, tak este ked som mala nohy v strmenoch po porode uz sa za nou svokra liepala. A bola u nas 10 krat denne. Muz je na tvojej strane? Lebo on bude medzi dvomi mlynskymi kamenmi. Nie je to lahke ani pre neho. Nechala si sa dostat do situacie, ktora je explozivna, moja. Naozaj sa nemozete odstahovat? Prajem pevne nervy.

zuzana612
26. sep 2007

Ahoj Choupinette,

teraz je uz neskoro na zmenu bydliska kedze sme vsetky prachy vrazili do nadstavby, takze ine vychodisko nie je. A myslim ze si moc nerozumieme aj koli tomu ze sme obe strelci, kazda je tvrdohlava, ale ja si rozkazovat nenecham a hocikedy jej poviem co si myslim, a to sa jej samozrejme nepaci. Najlepsie bolo ze ked sme sem prisli, tak sme jedli aj to co ona navarila a ked som navarila ja, a ponukla ju, tak povedala ze ona nas nebude vyzierat, ze ona ma navarene. Tak som jej povedala ze teda fajn, ze ja budem varit pre mna a manzele a ona nech si vari sama. Tak teraz napr. v nedelu sa varili dve hovadzie polievky, dvoje prirodnych reznov, kazdy si navaril a zjedol svoje. Uz jej aj moja mama povedala ze preco to robi, ze preco je taka protivna, a ona si hudla len to svoje, ze nas nebude vyzierat. Vsak ako chce. A ja si tak isto nenecham hovorit do vychovy mojho dietata, hlavne ked medzi nimi bude skoro 4 generacie. Aj preto som sa rozhodla ze rodit budem tam kde mam rodicov, cize 2 mesiace pred porodom budem u nich a aj aspon 6 tyzdnov po porode. A dufam ze kym prideme sem, uz budeme mat svoj domcek dokonceny a budeme sami a dieta uvidi len ked ja budem chciet 😀
A jasne ze ja manzel na mojej strane, ine by si ani nedovolil 😀 😀 😀

cat
26. sep 2007

dakujem bubca 😉 inak..ja som kedysi neverila ze niekto moze nenavidiet nevestu uz len z principu, ale mam napr. tetu ktora tak strasne nenavidi zenu svojho jedineho synacka ze to sa ani opisat neda. Bezdovodne. S takymito osobami sa neoplati ani snazit nejako vychadzat, len stopnut komunikaciu 😒 Ja by som ju asi davno musela zastrelit 😀

lefika
26. sep 2007

zuzana, presne tak isto to bolo u nas. cez vikendy to vyzeralo tak, ze oni si navarili, zjedli, a potom do kuchyne nabehla druha smena (to akoze my). aj ked sme varili to iste 😉 svokra nebude z principu jest nieco, co som robila ja, lebo som to odmietla robit tak, ako ona.
inac spolocna kuchyna so svokrou, to je fakt na zabitie 😠 😠 😠
a tiez som sa pred porodom "prestahovala" a prisla som naspat 2 mesiace po porode. a dobre som urobila. lebo svokra mi hned v prvy den dala najavo, ze ona mi v ziadnom pripade pomahat nemieni,a moju dceru nazyvala "to", ako keby sme nemali dieta, ale skrecka 😒 😠

nestastna_nevesta
autor
27. sep 2007

adal, nie, nemysli, ze sa ma to dotklo nejako extremne 😉
Mozno som precitlivela, lebo som mala o svojej svokre lepsiu mienku, zdala sa mi fajn, aj ked so svojimi chybami, ale stale som si myslela, ze mam stastie a mam jednu z tych lepsich svokier. Vsetko bolo OK, kym sa nenarodil maly - dovtedy sme vychadzali perfektne ☹ A aj ked sa problemy zacali, myslela som si, ze sme rozumne osoby a dokazeme si to vydiskutovat. No teraz som uz, co sa tyka riesenie nasho problemu skepticka.

adal
27. sep 2007

No som rada že tento problém nepoznám, nemôžem sa zatiaľ sťažovať a som rada že môj manžel tiež na moju maminu nikdy nepovedal nič zlé a to je od narodenia nášho synčeka u nás každý deň. Rozumejú si ale je pravda že je nejlepšie bývať samým. Držím Ti palce aby si to vydržala a keď nie inak, tak nech to ostane v takej rovine ako uznáš za vhodné.

bubca
27. sep 2007

cat:ja kým som to nezažila,tiež som bola presvedčená,že takéto vyhrotené vzťahy s nikým mať nemôžem,ale keď sa osem rokov snažíš ako vieš,prispôsobuješ sa a ono sa to paradoxne zhoršuje,treba to riešiť...kým sa problém týkal len mňa,snažila som sa to ignorovať,ale v okamihu,kedy do toho svokrovci zatiahli deti, rozhodla som sa,po rozhovore a dohovore s manželom,prerušiť s nimi styky...
dúfam,že operácia dopadla dobre 😵

kacenqa
27. sep 2007

ja som sem sice este neprispela ani slovkom, ale adal- ako by sa ti pacilo, keby ta (este len buduci) svokrovci odpisali hned po tom, co ta zbadali a to len preto, ze nemas idealne miery??? a nutili svojho syna aby sa s tebou rozisiel len preto, lebo intelektualne je to sice v poriadku, ale na prvy dojem sa k sebe nehodite?????

to je super startovacia pozicia vsak. odpustit som sice odpustila, ale zabudnut na to nemozem. hlavne kvoli tomu nie, ze oni sa ani neunuvali sa nejako ospravedlnit, alebo aspon vyjadrit lutost...na svadbu neprispeli ani korunou ale pocas svadby sa vsetko muselo podriadit im...dokonca im vadilo, ze moja 80rocna babka, a 70rocna teta, co chodia o palicke sa na svadbu dovezu v aute a oni musia ist taxikom...lebo sobasna sien je v centre mesta kam sa normalne autom neda dostat...

chvalbohu byvaju 200 km od nas, ale na dialku rype do vsetkeho, ako si zariadime kuchynu, aky sporak si mame dat, ze do obyvacky koberec a nie parkety..no blabla....neznasa nasu macku (resp. neznasa, ze ju mame v byte a ze ju mame dat prec, lebo cakame babo, ale to aj nasi). ked nam dali nasi auto s tym, ze im ho budeme postupne splacat, tak to velice riesili, ze na co nam je auto a proste miliony sprostosti - napriklad, ze preco otec to auto prepisal na mna a nie na manzela (chcela by som vidiet ich, akoby oni prepisali svoje auto na mna) a navyse v manzelstve je to aj tak uplne jedno, kedze je BSM... a dokonca zavesila, ze maju v garazi kocik este po manzelovi a ci ho nehccem, ze ved mu nic nie je...

esteze tam chodime tak 2x do roka, to nejako prezijem so zatatymi zubami ale uz teraz sa desim toho, ci sa mi nasackuju domov, ked sa male narodi...

problem je, ze oni su taki strasni malomestiaci, ziju na predmesti, v stvrti rodinnych domov, co je vlastne akoby taka mala dedina v meste. napr. moja teta nam chce dat nejake peniaze, aby sme mohli splatit hypo a oni uz teraz sa zamyslaju nad tym, ze aby sme ju potom doopatrovali. pricom pre mna je to uplne samozrejme, teta zije sama a nikoho nema a aj keby mi ani korunu nedala a potrebovala by opatrovat, tak jasne, ze sa o nu postarame.

manzel vie, ze s nimi mam problem, vie, kvoli comu ten problem je. nenuti ma do nicoho, on si s nimi cez skype zavola, kedy chce, a tym to hasne.

a cos a tyka toho, ci by sa mi pacilo, keby moj manzel takto hovoril o mojich rodicoch, tak urcite by som nebola nadsena, ale zase viem, ze nech by nasi mali akykolvek problem s mojim manzelom, nikdy by mu to nedali najavo, ale riesili by to vylucne oni dvaja medzi sebou. a nepovedali by to ani mne, lebo je to moj zivot.

kacenqa
27. sep 2007

jaj a uz len jeden dodatok, ktory hovori asi za vsetko - kvoli rodicovskym domom (dedicstvu) su obaja rodicia rozhadani so svojimi surodencami a to tak, ze svokrina sestra byva v dome za plotom a ani sa nezdravia...a tak z ich strany na svadbe okrem nich a brata nikto nebol...

lefika
27. sep 2007

kacenqa, oj svokor nebol svojej mame na pohrebe (!!!), len aby sa nemusel stretnut s bratom, s ktorym sa pohadal okrem ineho pre peniaze. oni maju celkovo v rodine taky zvyk sa s niekym pohadat a potom sa s nim do smrti neudobrit, co sice nepochopim, ale aspon mam od nich pokoj, co je na nezaplatenie. nebrala by som ani 20milionovu vilu, keby to malo znamenat byt s nimi...

maryloou77
1. okt 2007

jaj baby, tazko mi je?
naskytuje sa tu zopar zakladných otázok:
ma niekto dobre vztahy so svokrov, či svokrovcami?
ja mam pomaly pocit že nie, aj z tohoto napisaneho a aj z počuteho....jedna kamaratka je v hmotnej nudzi, dostal ju tam manzel a ked sa teraz po dlhych rokoch zdoverila svokre ze jej drahy syn ich dostal pomaly na mizinu a nemaju z coho ani zit, myslite že to pochopila????zabudaj, zabudaj..... dalsia zila spolu s nimi v dome a stale stvali jej dcerku proti nej!!!! ktora matka toto robi???
dalsia otazka:
Poucime sa aj my z tohoto? ci budeme este horsie?
no sama neviem ako to bude ale manzelovi som povedala ze ak budem mat "priznaky" nech mi vylepi...aby som sa spamatala ze aj moje deti su osobnosti a nech si vyberu partnerov podla vlastneho gusta, ony budu s nimi zit nie my🙂
a nakoniec: Existuje riesenie?
ja mam pocit ze nie, a nie len u mna ako to tu citam,vzdy sme za vsetko vinne my manzelky, snubenice a priatelky,matky ich vnucat a nikdy nie ich deti, ako aj ked na nas nic nemaju vzdy sa nieco "vymyslene" najde - ci uz peniaze, dom, rodina, vztahy, vaha, farba pleti, farba vlasov, zvyky, varenie a podobne.
Je to smutne ze sa s nimi neda dohodnut.
Aj ja by som sa porozpravala s mojou svokrou, a myslite ze by to pomohlo???
haha 😀 😀 😀
ona zmysla celkom inak a veci co sa mne a okoliu zdaju logicke su pre nu nepochopitelne, a preto sa tak aj sprava.
a ja nebudem uz mrhat energiu na nu, a ak by sa manzel pridal na jej stranu, nech si zije s nou 😖 myslim ze by to bol dostatocný trest aj pre neho....lebo ako som ja nebola dobra ani ziadna ina nebude dobra... 🙄

veva1
1. okt 2007

marylou- na tu prvu a druhu otazku ti odpoved dat viem 😉
su aj dobre svokricky,ci lepsie povedane normalne.Moja je toho prikladom.Moderna,normalne zmyslajuca zena a jedine do koho sa obcas stara je moj manzel.Snazi sa ho usmernovat,podotykam vzdy v moj prospech,co je aj treba,len ja si viem s tym poradit aj sama 😀 Je sice pravda ze ako som tu citala sa u vela z vas situacia zmenila po narodeni vnucata a predtym ani vas nenapadlo ,ze tie vztahy mozu tak ochladnut,ale pevne verim,ze nam tie nase zostanu take ake su .Ani nie velmi doverne a ani nie na bode mrazu.
No a to je odpoved aj na tu druhu otazku. 😀 Baby mame nadej ,lebo existuju aj normalne svokry tak snad sa take stanu aj z nas 😉

nevesta
1. okt 2007

Veva, pekne si to napisala 🙂 moja je tiez v pohodicke 😉

kacenqa
2. okt 2007

marylou - nadej tam je. myslim, ze aj moja mama je dobrou svokrou, aj ked teda mozno ze som nekriticka, prave preto, ze to je moja mama, ale nehodnotim to z pohladu mojho manzela, skor ked sa pozeram na jej vztah so svagrinou. ked sa braskovi narodila mala, moja mama svagrinej navarila, v teglikoch jej to podonasala snad stravu na cely tyzden. aj ked napr. nesuhlasila so zoznamom potravin, ktory si zostavila svagrina, ze nechce jest kvoli kojeniu malej, plne ho respektovala a varila tak, aby tam nezelane potraviny neboli.
vzdy, ked moze, si malu s tatkom beru, aby svagrina mala cas aj pre seba, a to uz od narodenia. dosli k nim a sli na 2 hodiny kocikovat. svagrina si zatial mohla pospat. aj teraz, uz ked je vacsia abracho sa rozvadza, maju super vztah, napriek tomu, ze svagrina porobila zopar desnych vystupov. mama sice bojuje s bratom, co sa tyka vychovy (hlavne stravovania malej - furt by jej cpala daky banan ci jablko, aj ked brasko povie, ze teraz jedla) ale svagrinu vzdy respektovala. aj ked sa jej to nepacilo a mozno si poza jej chrbat posomrala.

takze nadej je. a hlavne, treba si vziat ponaucenie a snazit sa pamatat si tieto veci, aby sme sa v buducnosti (aj ked je to este daleko) vyvarovali chyb, ktorych sa dopustli svokry na nas.

maryloou77
2. okt 2007

myslim ze tvoja mamina je ta dobra🙂
taku by som aj brala 😎 😎 😎

kacenqa
2. okt 2007

marylou - bracho bude volny 😀 😀 a uz minule zahlasil ze by si mal najst frajerku 😎 😀

maryloou77
2. okt 2007

vdaka 😉 😉 😉
ja som zatial cerstvo a stastne az na svokrovcov vydata 😀 😀 😀

adal
3. okt 2007

veva1, asi máme šťastie že máme dobré svokry, ja som to už písala. No a tie ktoré to šťastie nemajú musia samy uvážiť ako postupovať ďalej, je ťažké im radiť keď takú situáciu nepoznáme. Pomáhajú nám kde sa dá, či pri varení keď mám 3-týždňové mimino, ale pri prechádzkach s malým, jednoducho je to dobré a to isté platí zo strany môjho manžela vzťahom ku svokrovcom. Takže držím palce aby také šťastie malo čo najviac partnerov.

vroni
3. okt 2007

No, ja sa sice radim k tym, ktori maju super svokru, ale ulohu "normalnej svokry" u nas dostojne zastane moja mama. Organizovala by nam nadsene zivot podla jej predstav a zial, jej predstavy su take, ze my sme debilni a ona jedina genialna, preto to tu riadi. Svoju vnucku sice zboznuje, ale najradsej by ju uviazala o stol a nedovolila jej sa pohnut. Takze sme vsetci traja v predinfarktovom stave, ked ma prijst a zurivi, ked je tu. Minuly tyzden tu bola a dieta sa pri sustavnom unikani pred starou mamou naucilo zatvarat zabrany (plne si vedome, ze ich moja mama nevie otvorit) a zdrziavalo sa v opacnej polovicke bytu nez ona. Mama mi odporucala ist s nou k psychologovi a ja som sa priam tak zlomyselne ako moje dieta, vyskierala... 😎