Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

chanel5
9. okt 2010

joj a este mi napadlo mne babka asi do 18 davala biele ponozky, ktore som nikdy nenosila, ale dodnes na to s laskou spominam🙂

santeen
9. okt 2010

@zuzkat1 az taka stara nie len je pohodlna a kazdy aby jej okolo zadku skakal, ako keby bola male detsko !
ale taku nehrali iadem aj ja paaaa

annie13
9. okt 2010

nahodou som klikla
no tak na temu svokra by som aj ja vedela pisat basne
tak tiez dostavame veci o 2 cisla mensie resp. vacsie co je lepsie ale aj tak zvycajne zimne mu je v lete dobre a letne v zime a to mi vola aku velkost a aj tak kupi namiesto 86ky 68ku
co je vsak horsie stve proti mne manzela a dari sa jej
malo peciem, deti maju vela hraciek, znackove handry, popritom maju po 1 mikine adidas aj to mi poslala kamoska z UK tu som drahsie kupila mikinu z detskeho, internet obera domacnost o peniaze, nechodim jej pomahat do zahradky....
ja dostanem kazde vianoce formu na pecenie uz ich mam za skrinku
hracku malym v zivote nekupila ani nekupim lebo je to zbytocnost
svagor kupil malemu hraciu podlozku s hudbou a tak natesene mi volal ze aky bude maly rad a ... nakoniec mu doniesol za tasku malych handier lebo doma jej to ukazal a ona to sla vymenit lebo to je zbytocnost

maly mal oslavu dvoch rockov, mala som tu aj kamosku rozpravali sme sa o skolke ze by sme malych od 2,5 dali na 4 hodiny lebo male sa nevyspia atd
na to ona vyletela z gauca a zacala po nas vrieskat ze nie sme matky, ze to je tak ked zaby otehotneju, potom sa starat nechcu o deti, ona robila na poli a mala dve deti po sebe a vsetko stihala
neskutocne som sa hanbila

podotykam ze ja som otehotnela v poslednom rocniku VS promovala som v 6 mesiaci, planovane len ona o tom nevie
a ona nemala ani 16 nedokoncila si ani strednu a ide ma poucovat hanbu robit pred hostami
revala som celu nedelu

annie13
9. okt 2010

@santeen citala som s tym vynukovanim jedla detto mam aj ja
30x mi povie
a potom ide placom za manzelom co mi je ze som hrdaaaa

annie13
9. okt 2010

ked clovek cita vase slova tak by ma zaujmalo ci aj ja tak osprostiem a budem taka svokra
ak ano tak dufam ze ku mne ani chodit nebudu

arrett
9. okt 2010

Ach baby, musíme to nejako vydržať🙂 nič iné nám neostáva, čo už. No v každom prípade ja si stále poviem svoje. Veď na to mám predsa ústa. Nebudem sa pretvarovat, aká som šťastná že sa mi to páči a v skutočnosti je to naopak. Potom budem presne ako ona. Samozrejme že slušne to poviem.
Ten 30 ročný kocik a 100 ročná koliska - des. To ako ich môže vôbec napadnúť? Nerozumiem😀

awalancha3
9. okt 2010

tak prispejem aj ja........ už sa mi to lahsie pise, lebo uplynul nejaky cas od toho.........
.... teraz mam rovnych 40 rokov a cakam so svojim novým milovanym manželom vytuzene dievčatko....... pred 18 rokmi som sa "musela vydavat" v 2 ročniku VS......nasi nam s manzelom poskytli 2 izbovy byt... v rovnakom meste byvali svokrovci aj nasi aj my........manžel bol na rodičov a hlavne svoju sestru velmi naviazany......Manželova sestra ma neznasala, lebo ja som mala dieta a ona nemohla mat, hoci bola uz 3 roky vydata, nič nepovedala, ale tie bolestno nenávistne pohlady... svokra sa v mojom synovi videla, čo este viac muzovu sestru rozculovalo (chapem ju).... svokara po 4 roky davala svoje dobre rady.. vsak to poznate..mala som po 20tke.... ale ako tak som sa branila a robila si po svojom... lebo.... predsa len ja a naši sme predsa len boli " o triedu vyššie" než oni....ak sa to da tak povedat..... a tak mala aspon nejaky respekt......potom sa narodilo dieta muzovej sestre a vsetko to polavilo, vsetci sme sa tvarili ze je vsetko ok..... ale nebolo, lebo zase moj syn bol"vyšši, krajší, šikovnejší" než jej... ale za 10 rokov nikto nič otvorene nepovedal, ale roky rastuce napatie by sa dalo krajat. ked sme mali ist na navstevu k svokrovcom, rozbolelo ma brucho, uplna panika.......určite ma chapete........kolkokrat by som bola radsej keby to prepuklo otvorene......až sa raz stalo... po 10 rokoch od mojho manželstva sa sestre mojho muza narodil druhy syn...... a konečne bola v niečom lepšia, ona mala dve deti, ja jedno..........isli sme s plienkami na navstevu novorodenca ( byvala so svokrou v jednom dome)..a tam v obyvačke sedela cela svorka------ moja svokra, svokor, svagriná a matka švagrininho muža.. asedeli v novopristavenej pristavbe a cítili sa konečne natolko silní, že..... po 10 rokoch na mna zautočili, prvý krát otvorene...... to čo sa zbieralo 10 rokov. prepuklo.. boli na svojom uzeni, s cerstvým novorodencom a bola ich presila.......nechcem opisovat čo všetko mi vykričali.... proste ta zloba v očiach svokry.... vsetko vyplula..... to čo vam postupne davkovali- mne to naložili naraz........ja som bola vždy slusna, ved som dobre vychovana, nie som konfliktna..... sedela som a citila som ako sa prepadam niekam do hlbky.. a sucasne sa mi vyplavuje adrenalin...... kym kydali na mna, striedavo sa doplnali svatka, svagrina a svokra (muž a svokor len sedeli a priblblo sa usmievali)... hovorila som si- ovladaj sa, ovladaj sa........ a potom svokra povedala (nemala čo iné, že som syna ani spievať nenaučila a že preto doniesol 5 ku z hudobnej (inak jednotkar) a že ked mal dva mesiace bol chorý lebo som mu nedavala jest ako mi hovorila (kojila som ho, mala som vela mlieka ale slabeho a maly mal malo zeleza- po prechode na sunar sa to hned vyliečilo)... a vtedy som citila, že to už nevydržím...... zaplavilo ma to, este som si stihla uvedomit, že toto je začiatok konca, že už nebude cesta spať.... ale nedalo sa.... postavila som sa, vykríkla tak už dosť vy harpije!!! stíchli uplne zaskočení...isla som sa obuť a obuta som im povedala, že toto nebudem počúvať a končím.......... a tak aj bolo...... ulavilo sa mi........výsledok bol taky, že som sa už s nimi nikdy nerozpravala, ignorovala som ich... a to 6 rokov.. a za ten cas upadalo aj manželstvo.... proste nebol manžel schopný to prekusnut...........pred 2 rokmi som sa ako 38 rocna rozviedla- on podal žiadosť a ja som suhlasila....... teraz som stastne vydata a ako som povedala, cakam dievčatko... a sobasila nas exmanželova sestra, lebo robi na matrike.............teraz sa bojim aka bude nova svokra po narodeni prveho vnucatka.. ale preboha, mam 40 rokov, uz sama by som mohla byt babkou, už si nenecham na sebe drevo rubat..............

santeen
9. okt 2010

@annie13 no a mne povie po tom vsetkom ze ty si taka skromna, nie len sa mi chce s prepacenim grcat od niektorych veci co mi ponuka ked viem ze je spindurka a to nieze by som bola nejaka fajnovka , potom skoncii a ako keby nestacilo , sedim u nej a ako keby jej vadilo ze som si nic nezobrala a nic nechcela pokracuje s ponukanim dalej , kym to nepresiahne hranice a okrikne ju manzel, a zdrbe ju , potom sa urazi a odide!

annie13
9. okt 2010

@santeen moj tiez vie vyskocit ked uz nemoze pocuvat to vecne ale ved si zober nieco
moja opak
je tak cistotna ze je to az na zaplakanie
raz do roka maluje steny

santeen
9. okt 2010

@arrett neviem ani ja, ale myslim si, ze je to uz asi starecka demencia len sa modlim k Bohu, aby som ja nebola taka ako tieto rebeky lebo potom som hovorila muzovi nech ma radsej odstreli, je to katastroffa,
ale ako stary ludia musim to tak brat lebo inak si to neviem vysvetlit!aj ked je to tazke a som negativne naladenaaa mam k nej odpor co i len istt , ked viem ze jej napr.spravime poriadok a ona to aj taak vsetko zajebe!
PS,:_ prepacte mi za vyrazy ale inak som si nevedela pomoct pri tejto temme !Dufam len ze sa mi aspon trochu ulavi ked sem nieco napisem Dakujem Vam Babenky , lebo niekedy si myslim ze ako som hnudsoba hnusnna ale ked aj ja mam len 1 nervy a pohar perkypi aj u mna ! DAKUJEMMM VAMM ESTEE RAZZZ ste zlate !

santeen
9. okt 2010

@annie13 no poviem ti ze je to lepsie ako keby si mala pit źo zasrateho pohara , co cezen ani nevidiiss JEJ KOMENTARR!
VSAK JEJ JE TO DOBRE VSAK ONA TU UZ AJ TAK DLHO NEBUDE !

annie13
9. okt 2010

@santeen ja to nemozem ospravedlnit ani stareckou demenciou kedze ma len 45
joj ja mam pri spomienke na nu aj horsi slovnik neboj sa 😉

annie13
9. okt 2010

@santeen uff to je az taka humusacka
to ja by som si fakt nevedela nic zobrat

santeen
9. okt 2010

@annie13 no a co jaa boli sme na oslave 80 nar jednej z rodiny, bol tam aj muzov bratranec s malym tak som sa ho pytala ako sa vola ten a ten , a na muza som hovorila ze povedz MATO , namiesto dlheho slova MARTIN co sa podla mna aj tazko pre detska vyslovuje, a ona ze pred ccy 30 ludmi v komornej nalade kde kazdy bol ticho : ON NIE JE MATO ON JE MARTINKO , no ja som Vam ludia ostala ako by ma obarili vodouuu! Katastroffffaaa na enttuuu

santeen
9. okt 2010

@annie13 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

annie13
9. okt 2010

@santeen 😀

santeen
9. okt 2010

@annie13 no a k tomu aby este nestacilo zacne domna manzel sprtat ze no ja viemm ze ja tak ti u mojej mamy nechuti , atdd a je ti zllee a tdd,.. a najhorsie co je absolutne trapne minule povedal pred nou ze ked mi nechutilo co navarila ,,, kolienka v masti a nedopecene masooo! Muz povedall:::: ze : ved ked ti to nechuti tak povedz ze to nechcess, Boze ja sa snazim aby som ju ani neurazila a aby vsetko bolo ok a onn ! more aj ten mi vie zdvihnut cukor

santeen
9. okt 2010

asi som tu najnegativnejsie naladenna alee je to hrozne ja som taka zufalaa ze je to azz hroza , a ktomu vsetkemu ako gol povie ze ona ma vela roboty a cely den sedi pred TV a pritom ma bordel a nic nerobbii ale onna ma robotuu Bozze pomoz mi aby som to zvladla lebo raz tak strasne vybuchnem ze ju poslem do P:.. a le to bude len pozerat ale asi aj ja a aj moj muzzzz!

annie13
9. okt 2010

@santeen v tvojom stave sa nerozculuj, povznes sa
ja som od toho vystupu co spravila na maleho narodky u nej nebola od 4 septembra a tak skoro ani nepojdem
MM ide aj zajtra vychystam mu deti a pojde
a kedze malu kojim za 2 hodinky su spat
ja sa s nou uz rozculovat nebudem
skoro som ju aj ja niekam poslala ale slusnost mi nedovolila a manzel je na nu veeeeelmi naviazany tak neviem ako by som skoncila

barborato
10. okt 2010

@santeen @zuzkat1 - baby tak oslava 1 rocku za nami a matko dostal od babky mikinu cislo 68 na 6 mesiacov cize mu je mala a pancusky Helow Kitty (ci ako sa to pise) ruzove super @chanel5 chces povedat ze toto by ta nevytocilo no neni lepsie si vybrat darcek sama.

mikailla
10. okt 2010

@barborato ako sorry ale to sa ta zena neciti ? 😅 😅 zacala by som pochybovat,ze ci je na tom v poriadku a dali ste pred nou malemu mikinu nech vidi ze je mala? ( inak sorrko ze som sem vtrhla,citam to tu stale,len nemam ziadne skusenosti so svokrou)

gumimaci
10. okt 2010

@chanel5 je rozdiel ked ti babka dava 1x do roka nejaku sprostost a rozdiel, ked denno denne musis odolavat nejakemu natlaku... je pravda, ze si to mozno ti ludia neuvedomuju, ake zlo vlastne robia. Ja sa to snazim riesit tak, ze sa snazim stykat co najmenej- v zaujme zachovania vlastneho zdraveho rozumu.
Musim tiez stale hovorit NIE, NIE NIE DAKUJEM. naposledy som bola od vlastnej babky obvinena, ze som divna a sobecka, ze od nej nic nechcem 😀 lebo kebyze si nieco zoberiem, tak nestihaju smetiari popelnice vynasat.
@barborato to aj nasa babka dava uplne nevhodne darceky, este ako tehotnej mi chcela dat pre maleho plysaky a ponozky, ktore kupila niekde v sekaci 🙄

@santeen kolienka v masti ... ble 😝 ver mi viem sa uuuplne vzit do tvojej situacie. Snaz sa k nej nechodit, bbude ti lepsie 😉

zuzkat1
10. okt 2010

@barborato 🙂 ja som sa dobre zasmiala🙂 moja svokra male veci sice nenosi ale su nenositelne pre material alebo je to hrozny gyc 😒 inak hej mala si mu to pred nou skusit obliect ale tie ruzove pancuchy nechapem... ona si nevsimla ze mate chlapca? 🙄
inak vsetko naj naj malemu zelam🙂
@santeen velmi dobre poznam reci typu aka je ona hrozne zamestnana a ako vela ma ona roboty...jediny koho som kedy videla v tom byte upratovat bol svokor🙂

zuzkat1
10. okt 2010

@santeen fuj ze kolienka v masti😀 😝 inak ani moja svokra nevie varit..ja u nej nikdy nejem🙂

barborato
10. okt 2010

@zuzkat1 @mikailla - baby neskusila som mu to pred nimi lebo tu bola komplet cela rodina a nechcela som ju strapnit lebo k tomu by som dala patricny komentar keby to obleciem a potom neviem ako by dopadla oslava. Ale dnes sme isli na gastany a ked sme prisli k nim tak prve co povedala bolo ci nema z povale dat dole ten stari kocik aby som si moj neumazala. Tak som si zahryzla do jazyka a slusne odpovedala ze nie ja som s tym ratala ze ho umazeme ja si ho potom umyjem. A zuzka dakujeme za blahozelanie.

andrea203
10. okt 2010

Caute babeny,tak zase ma ta moja svokra total vytocila,mali bude mat 2 mesiace a ona co nespravi?Stavame dom a chcela som nieco chlapom uvarit,lebo ona je neschopna a ty jej gebuziny by asi nikto nejedol,tak k veci maleho som jej nechala na chvilu pobavit a ona co nespravi,zacal moc plakat-ma vetry a ona mu strkala do pusinky total studeny caj,ked som to videla skoro m chytila mrtvica ked nezaberal cumel tak toto-je to normalne?Keby nebolo mojej maminy,ked muz odide na tyzdnovku,tak som doma,tak ma asi slak trafi,esteze ju mam ta mi moc pomoze aj so sestou mojou,tak som stale doma.Som sa zaprisahala,ze svokre maleho nenecham ani na minutu,lebo bohvie co by mu porobila a srcila do ust a ze byvala sestricka,ha-ha.Je total leniva,vsetko je na mne kuchyna,upratovanie . . .a este k tomu by ho najradsej obliekla do manzelovych 27 rocnych detskych veci,nic mu este nedala hlavne ,ze sa ide posrat,tutuli-mutuli

mikailla
10. okt 2010

@barborato aha tak to chapem,ze by bolo asi nevhodne ju tam zhodit ... no na najblizsej navsteve by som mu to chudatku zobrala a potom sa pred nou snazila natiahnut mu .... neda sa ist velkost vymenit? No ale ruzove pancusky nepochopim,nech sa ako snazim.... A manzel sa neposnazi vysvetlit mame ze nech radsej nekupuje bez teba nic ?

ja som bola sklamana ked som bola na dovolenke doma (zijem v UK) ze mi nedali svokrovci pre babatko nic,aj ked stale hovorili ze daju peniaze a kupime si sami ( zatial nedali,ale viem ze daju )ale mne sa to zdalo smutne,ze aspon symbolicky mohli daky svetrik co by potesil,ale ked Vas tak citam asi je to dobre,ze chceli dat peniaz.

barborato
10. okt 2010

@mikailla - neviem ci si citala moj prvy prispevok ja som s nou bola dohodnuta ze mu kupi hracky a da mi peniaze na volake oblecenie. Ja som mu kupila oblecenie co sa mi paci len ona sa rozhodla ze hracok ma dost tak mu este dokupi oblecenie a takto to zas dopadlo. A mikina sa vymenit neda lebo sme tu mali teraz trhy a ona to kupila na nich uz jej manzel volal ci ma blocik ze si pojdeme vymenit ale ona si z toho nic nerobi len pokruti hlavou a povie no co uz.. A moj manzel ju asi neche ranit vies mama.

mikailla
10. okt 2010

@barborato ano ano citala som,ze si malemu vybrala pekny darcek a ona sa ponukla ze ho kupi.... a na koniec nic z toho,smutne,ved to dieta si to zapamata od malicka ze ked dostane darcek bude zavdacene...to je hrozne ked si neda povedat,ani si neuvedomi, asi si mozes zalozit charitu a darceky od nej rovno rozdavat....

barborato
10. okt 2010

@mikailla - a z toho ze mu nic nedali si nic nerob aj moja svokra ked som bola tehotna o nicom inom nehovorila len ako mu bude kupovat a tak dalej a na krstiny mu nedala NIC vobec NIC. neviem aby som tu nevyznela ako nevdacna alebo volaka narocna len naco rozprava ked to nesplni mna len to stve.