Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dada1212
25. júl 2012

@katusska1 tak to je teda super, že to tak dopadlo 🙂
čas naozaj pomôže, myslím že časom ked hnev a emocie opadli ste si všetci uvedomili, že ste robili nejaké chyby a bolo to dobré riešenie sa nestretávať na čas. keby ste sa stretávali, tak by sa všetko len stupňovalo, nikto by si nedokázal priznať svoju chybu a bolo by to stále len horšie.
fakt ste urobili dobré a hlavne rozumné rozhodnutie

katusska1
26. júl 2012

@zlatica36 fuuha, ja som vela nad malymi rozmyslala, ze ako sa maju, co asi robkaju a tak... vcera sme boli spolu tiez a hadam aj 2 hodky nas nebolo... isli sme sa len my dve prejst, a potom na navstevu k svokrinym susedovcom... ti maju tiez take stare dievcatko ako je ta nasa, tak sa zahrali pekne spolu 🙂 velmi ma prekvapilo, aka je vychovana... ma 2 roky a 8 mesiacov, ale je velmi sikovna... pekne rozprava, proste tak dlho som ju nevidela, a bola som milo prekvapena... jej mama sa jej velmi venuje, pre nu su tie deti vsetko a aj to je na nich vidno... fakt som bola prekvapena, teda, ja neviem, co deti v jej veku dokazu a tak, pretoze sama vlastne nemam, ale naozaj ma to potesilo 🙂 u vas nie je nejaka cesta na napravu vztahov?

katusska1
26. júl 2012

@dada1212 aj ja som velmi rada 🙂 konecne sme stastni, lebo predsa ma to vzdy trapilo, aj ked som si to nepriznala...

zlatica36
26. júl 2012

@katusska1 preto sme odisli so Slovenska....uz sa to nedalo zvladnut...poznas to prislovie : "Kto chce psa bit,palicu si najde"?....tak asi tak....

andy186
27. júl 2012

Ahojte ja to tiež so svokrou nejako nezvládam. Ked sa s manželom "hádame" tak je to skoro vždy len kvoli nej. Už som z toho na nervy. Manžel sa vždy musel starať o seba sám, pre nu existovala len dcéra. Samozrejme len dovtedy ked bolo treba niečo spraviť alebo peniaze. Na to bol dobrý on. A tak je to doteraz, dcére darovala byt s tým,že ju dochová a pochová a on vraj nepotrebuje nech sa staráme sami. a teraz keď je treba behať po doktoroch,odviest ju do práce poprípade do kúpelov a podobne vyvoláva jemu. A to ešte tak aby som o tom nevedela lebo mne nevie prísť ani na meno. Keby sa zujímala aspon o naše deti, ale to si spomenie raz za mesiac aj to ju musíme ist zobrat a zasa odviest domov lebo ona je unavená z práce. škoda len,že nieje unavená keď chodí s kamarátmi po baroch a dovolenkách... a keď má niečo deťom priniesť tak im povie "babinka teraz nemá peniazky" so mnou sa pre istotu ani moc nebaví. Manžel sa na ňu tiež hnevá,ale len čo zavolá stojí v pozore a skáče ako mu rozkazuje. Mám z toho také nervy... Už som si tolko krát hovorila, že ona mi nestojí zato aby sme sa spolu hádali, ale potom zasa ničo spraví a ja to nezvládnem.

zlatica36
27. júl 2012

@andy186 nabuduce ked pojde manzel pre nu,sadni mu do auta a chod s nim... celou cestou kecaj o tom,aky je drahy benzin ,vas cas.... atd,a manzela stale napominaj,ze este niekam musite ist .... proste ju nasrat natolko,ze mozno pochopi a nejaky cas bude vyzvanat dcere.... toto "zboznujem",ked jednemu sa da vsetko a ten druhy sa vyuziva...bohuzial takychto pripadov poznam hodne... nechapem ,sak deti su rovnako jej....

alenka6
29. júl 2012

@suem Šak ano, akceptovať sa a tolerovať.. Ale nie je jedno či je to suseda alebo svokra...So susedmi nemám problém sťahovali sme sa do paneláka nedávno, susedov mám z každej strany.. Ale ak svokra musí mať všetko pod kontrolou, dá ti príkazom aby ju vnúča navštevovalo každý deň, aj bez teba, len s ťažkostou ťa rešpektuje ako rodiča, chce aby si dodržovala tradície jej rodiny a všeličo iné tak potom jej ťažko vysvetlovať niečo o rešpektovaní. Ona je tip vodu káže,víno pije alebo tak nejak sa to hovorí.

aadulik2110
30. júl 2012

ahojte, čas od času sa tu vždy musím posťažovať... najnovšie... s manželom sme mali tento víkend výmenu názorov a dajako ma to vzalo a tak som sa musela vyplakať (môj spôsob zbavovania sa vnútorného napätia)... svokra ma počula... ráno sme sa stretli, pozdravili... ona sa ma nikdy nič nepýta... vzťah je no nazvala by som veľmi formálny a komunikujeme na úrovni nutnosti... potom mi manžel hovoril, že sa ho pýtala prečo som plakala... mňa sa nepýtala, ale jeho... a pýtala sa ho či mi zomrel otec, nakoľko je ťažko chorý. Už niekoľko krát podľa mňa mala takú "necitlivú" poznámku... otec mal pred operáciou a vyjadrila sa, že ho musí ísť pozrieť... aby si náhodou nevyčítala, že ho nebola pozrieť keby zomrel... mali by sme malého odfotiť s mojím ocinom, aby mal pamiatku (keby náhodou zomrel) - ja som chcela malého odfotiť s mojím ocinom, aby mal stále pred očami dôvod prečo žiť a teraz tento problém... keď mi to manžel povedal, zostala som ako obarená a zároveň veľmi nahnevaná z jej netatknosti. Povedala som, že stále musí mať pod palcom všetko, aj dôvod môjho plaču... je ju po tom nič. Na to mi manžel na jej obranu povedal, že len si robila starosť... Prišla som na to, že čo sa týka jeho matky, manžel sa ma nikdy nezastane... lebo on chce, aby sme si vychádzali.... a jej chovanie vždy svojím spôsobom ospravedlní, že ona sa len stará, ona chce dobre a pod. vytáča ma to a zároveň už viem, že si v tomto nepomôžem. čo sa týka toho vzťahu aj som sa snažila niečo riešiť, ale ja som "múr" medzi nás nepostavila... na to, že má 57 rokov... tak jej musím vykať - rešpektujem to, ale vnútovne s tým nesúhlasím... svojím rodičom tiež predsa nevykám a vychádzame si... od samého začiatku, čo bývam "pod jej strechou" tak sa necítim ako doma... vždy preferuje len dcéry... so mnou nemá žiadnu reč a preberať, to čo kto v dedine má a aký je... nie je moja parketa rozhovorov... tým pádom si nemáme, čo povedať... o všetkom potrebuje mať prehľad a získava ho cez môjho manžela... vôbec nás nerešpektuje ako manželov a teraz, čo sa malý narodil tak už vôbec nie ako rodinu... stále si pripadám ako decko, čo nemôže mať vlastný názor... už, aby sme dokončili stavbu, zariadili a presťahovali sa, lebo toto všetko je nad moje sily... naviac dnes malý veľmi plakal a manžel na mňa vytiahol, že to je preto, že ja som v noci plakala a všetko sa to prenáša cez mliečko malému... to že malý vycíti, že je nejaké napätie to beriem, ale aby som sa cítila vine kvôli tomu, že ho dojčím a plakala som mi príde veľmi absurdné, nakoniec malý mal teplotu a preto plakal... ale ja som všetkému na vine... ja už nevládzem

lolah
4. aug 2012

Tiez sem z casu na cas prispejem, moje trapenie zo svokrovcami trva 3 roky, ale pred dvomi dnami som vybuchla prvykrat. Zase sme sa hadali s muzom kvôli nim /vsetky hadky su kvôli nim/, tak manzel zobral mobil a oznamil mamke, ze s nimi koncime, ked oni takto /je toho velmi vela, co sme si vytrpeli/ a ja som v nervoch kricala, ze povedz, ze ja s nimi koncim, ze uz mam toho ja dost /muzovi tie veci az tak nevadili, ako mne, iba to vzdy zobral na seba, neviem preco/. Tak a bolo. Po troch rokoch konecne vedia, ze nie priatel je ten, ktoremu vadia iste veci, ale mne. Ulavilo sa mi, ze je to konecne vonku, ale na druhej strane ma mrzi, ze to muselo skoncit takto. Snad tento pocit rychlo prejde a budem si moct konecne vydychnut.

zlatica36
5. aug 2012

@lolah snad to prejde...u nas nepreslo deti nevideli uz 6 rokov,a ja som svokru videla naposledy pred 4 rokmi...

petribela
5. aug 2012

ja som si tiež zažila svoje,,bývala som u svokry asi 3 roky,proste sme si nesadli,moja 80 ročná babka má bystrejšie názory ako ona.Baby v jednom je pravda ja som sa utvrdila,,muž málokedy bude nadávať na svoju matku,kto si bude nadávať na vlastnú rodinu,bola som zúfalá,myslela som,že kašle muž na mňa a nepočúva ma,bola som na nervy,ale som si vždy povedala som si svoj názor,nikdy som s jej nedala vyprovokovať,ja som tiež len človek.Potom sme začali si budovať nové bývanie,našťastie som ju málokedy videla,potom sme sa nasťahovali a ako keby useklo,...Muž mi dal za pravdu aká je jeho mama,,len som mu povedala, že je to neskoro,ale predsa sme si všetko vysvetlili,,svokra k nám ani nechodí,ani nám pri stavbe nijako nepomohla nie som nikomu nič dlžná.....Jednoducho sa treba osamostatniť,veľa je takých že nemajú na výber s bývaním,,ale to je jediné čo vás zachráni....momentálne čakáme bábo,,pokiaľ som bývala u svokry sa nám nedarilo a teraz sme spokojní a šťastní:o

yvi83
5. aug 2012

@aadulik2110 Ahoj....tak to mas ten isty problem ako aj ja, akoby som to co si pisala , pisala aj ja ☹ ...my sme si prerobili po svadbe cely vrch domu a dufam, ze do mesiaca sa uz odstahujeme , aj ked len do bytu ale konecne budeme sami. Ja sa so svokrou tiez nebavim, mali sme vymenu nazorov a od vtedy sme na bode mrazu. Moj mm by to chcel vsetko stale len napravat , aby sme sa bavili spolu a tak ale ja to vobec nechcem a ani nepotrebjem, ved na vsetko co sposobila svojim spravanim, si nakoniec pri rozhovore ani nepamatala a nepriznala si jedinu chybicku a ani sa za nic neospravedlnila tak naco??? aby som sa ja trapila a plakala tam kde ma nikto nevidi a hadala sa s mm koli nej?? Naposledy som sa dokonca dozvedela od muzovej sesternici, ked boli u svokry na meniny, ze povedala ze lutuje svojho syna, ze musi somnou zit...a to mi povedala jeho sesternica koli tomu aby som nelutovala ze odtialto odchadzame. Nemozem to povedat ani mm lebo viem ze by potom vyhorela za to aj sesternica a to nechcem a odkial by som sa potom nieco nepekne o sebe dozvedela 😠 , uz mi to je v podstate aj jedno, lebo vsetci vedia aka je a su na mojej strane...tak len rychlo nejak dostavajte, zariadte a sup sup prec...drzim palce 😉

danculik
8. aug 2012

@zlatica36 ..ako ti je dobre🙂..tiez by som tu svoju vidiet nemusela...

zlatica36
8. aug 2012

@danculik myslis.ze to je to najlepsie riesenie? ze je mi,alebo nam dobre???? ze takto ma vyzerat rodina??? ano je mi relativne dobre,mame klud, ale spokojna nie som....

rainee
9. aug 2012

baby idem sa pridat do temy 😉 dokedy sme boli len sami s manzelom tak som vztahy so svokrovcami moc neriesila. 1x za 2 tyzdne sme k nim isli na nedelny obed, pokecali a bolo to celkom fajn. lenze odkedy sa narodila mala zacalo dochadzat k prvym nezhodam, vlastne to boli drobnosti ktore mi isli na nervy a sa zacali akosi nabalovat - napriklad chodili k nam na "prepadovky" bez ohlasenia a ked som povedala nech aspon daju vopred vediet ked planuju prist tak sa urazili, kupuju oblecko a hracky pre malu uplne od veci a ani ich nenapadne sa spytat co by asi potrebovala, nikdy v zivote ju nezobrali pokocikovat, varovali ju mozno 5x za zivot aj to skoncila 2x z toho s urazom lebo mali v pazi a nedohliadli na nu, naschval jej dovolia u nich to co doma nemoze, cuduju sa ze mi dieta ide cez obed spat, doporucuju mi zakladne veci ohladne vychovy ako keby som bola nesvojpravna atd.) momentalne som v stave ze ked vyslovene nemusim tak sa s nimi nestretavam. myslim ze uz mam vek aby som si nenechala doporucovat, skakat po hlave a povedat svoj nazor (ktory je samozrejme uplne opacny ako ten svokrin). malej samozrejme nemozem zabranit aby sa s nimi vidala ale niekedy mam pocit ze by bolo fakt super keby sme byvali 1000km od nich lebo pomoc ziadna len nervy z kazdej navstevy 😝

zlatica36
9. aug 2012

@rainee takto nejak zacinali aj nase problemy ,ako tvoje.... viem o com hovoris... ale my uz sme cez 2000 km od svokry ,takze relativny klud,ziaden kontakt..

rainee
9. aug 2012

@zlatica36 jasne ze to nie je idealne takto, lenze ked to nejde, tak to nejde... Som zvedava ako to u nas dopadne.

zlatica36
9. aug 2012

@rainee ak ti mozem poradit,nebud ticho ako som bola ja... je to ta najvacsia chyba,lebo potom uplne z malych blbosti sa narobia take problemy ze az ,tak drzim palecky

jo111
10. aug 2012

Po dlhej dobe som opat tu 🙂 ale tentoraz nie sa stazovat, svokra sa vyrazne polepsila :D stalo ma to par mesiacov hadok so snubencom ale pomohlo 🙂
Dohodli sme sa. ze na temu svokra medzi nami nepadne uz ani slovo- doslova a dopismena sme sa prestali o nej bavit, proste tato tema bola a je stale tabu, a cuduj sa svete- ako keby aj prestala existovat 😀 teraz je milucka, dobrucka doslo jej, ze ak bude pokracovat ostane sama ako prst, takze teraz som dokonala zena pre jej syna ( ja viem ze si mysli aj tak svoje, ved aj ja si myslim svoje, hlavne, ze mam svaty pokoj 😎 )
Tiez som na nu uvalila informacne embargo, snubenec tiez suhlasil, ze sa o mojej osobe s nou tiez nebude bavit, ked nieco chce vediet, musi sa spytat mna, holt ina moznost nie je.
Vzdy som k nej bola maximalne slusna a uctiva a v tom aj pokracujem, ale davam velky doraz na to, aby som dala najavo, ze hovorim len to co povazujem za nutne ( ked sa napr. pyta na detaily nasej dovolenky typu kde kedy ako, nic sa nedozvie bohuzial ). Priatel mi povedal, vraj ju to vsetko velmi mrzi- bolo by nacase, kazdopadne ja nepopustim, nerobim tie iste chyby dvakrat. Nie je a nebude moja kamaratka, uz si drzim velky odstup a davam to patricne najavo.

rainee
10. aug 2012

@zlatica36 ja praveze nie som ticho, lenze ked sa ohradim k niecomu co sa mi nepaci tak bud sa urazia alebo jednym uchom dnu druhym von. uz na to akosi nemam sil a energiu to riesit. moja svokra je tazka povaha, ona musi mat vzdy pravdu, chybu si nikdy neprizna, s takymito ludmi je to tazko komunikovat.

majulosa
10. aug 2012

@rainee poznám to vela veci mi pred tým moja svokra povedala a teraz tvrdí že to vživote nepovedala a preto tam idem iba na chvílku ukázat malého a to je všetko

majulosa
10. aug 2012

Prečo žena so svokrou nevinde a ked hej tak asi jedna s miliona a muž so svokrou v pohode nechááááááápem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

rainee
10. aug 2012

@majulosa moj manzel vzdy hovori ze je to preto lebo baby vsetko moc riesia a analyzuju - vola to slepicaren 😀 ale on si tiez s mojou mamkou rozumie vyborne, ja so svokrovcami vobec - ale stale je to vramci slusnosti, teda zatial. 😉 ale kazda si aj tak myslime svoje. keby sme nemali malu tak ma tam nevidia ako je rok dlhy, ale takto presne ako ty pises 1x v tyzdni tam prideme ukazat malu aby sa nepovedalo a aj to mam cely vikend po tej navsteve pokazeny. ale verim ze ked bude vacsia tiez to pochopi aki su oni ludia. ja som naprikad ako mala neznasala chodit k mojim dedkovcom z otcovej strany, dokonca som im vykala co hovori za vsetko. moja stara mama v zivote neupiekla buchty, v zivote ma nevarovala, proste nula bodov v kazdom smere. naopak u maminej mamky som bola varena pecena. neviem preco je to skoro vzdy takto....

sonca13
10. aug 2012

babenky, akoby ste kopírovali moje problémy so svokrou...teda budúcou, s jej synom spolu len žijeme, a keď sa dozvedela, že som tehotná, tak začali otázky a prečo sa nechcete vziať a podobne... to sme si vysvetlili, aj keď to zjavne nepochopila...mylne som si myslela, že keď sa malý narodí, všetci budeme šťastní...ale nie... predtým k nám neprišli na návštevu jak bol mesiac dlhý, po narodení malého ku nám chodila 3 x do dňa, bývame na tej istej ulici, keď som ju poprosila, aby sa aspoň dopredu ohlásila, tak sa samozrejme urazila, že prečo by sa mala... keď malinký spinkal bola urazená, že ja som jej nezavolala, že malý spí, aby zbytočne nechodila (???) a podobne.. samozrejme hádky s partnerom sú u nás bežné, a asi kvôli komu??? najradšej mám, ako vyrukuje s tým, že som sa zmenila, že už nie som prívetivá a milá ako predtým.... jáj a ešte jej nechcem dávať malého a neverím jej, že sa o neho dokáže postarať... neznášam, keď mu vraví, ty si môj chlapček a ja si ťa nechám, to pením... partner vraví, že ona to nemyslí doslovne, ale mne je to jedno, takéto niečo by nemala z pusy vypustiť...raz sa mi dokonca stalo, že som jej ho nechala na dve hodky na stráženie, prídem po neho, oni pozamykaní, som klopala, búchala na dvere, vyzváňala na telefón, potom na zvonček a keď mi konečne otvorila, tak mi hovorí, že nič nepočula...som zobrala malého a povedala, že prvý a posledný krát sa toto stalo, že ona ma jednoducho musí rešpektovať, že ja som jeho matka... problém je v tom , že jedného vnuka už má, no ten má už 20 rokov a môj malý bol dlho očakávaný ako druhé vnúča... čiže ja márne budem čakať,že sa ešte nejaké to baby u nás v rodine objaví... ak nemusím, tak tam nejdem... verím alebo lepšie povedané dúfam, že sa to časom upraví.... aj keď.....

anavi85
10. aug 2012

ahojte, potrebujem sa posťažovať a odreagovať....
takže u náš nieje problém svokra, ale svokor...naše vzťahy nikdy neboli akosi super, ale navzájom sme vychádzali, tolerovali sa, dokonca sme istý čas aj spolu bývali. Potom sme sa vtedy ešte len s priateľom odsťahovali a bolo to všetko fajn vrámci možností. Lenže moje zlatko malo kúpené auto spolu s otcom (ale auto bolo napísané na svokra) a on povedal, že má na neho papier, tak je jeho. Horko ťažko to predýchal a tak sme si kúpili spolu auto a bol na chvíľu pokoj. Potom sa nám po dlhom snažení otehotnieť a pre nás to bolo to nej na svete, no a tu to začalo znova...svokor to síce nedal veľmi na javo, ale bolo proste vidieť, že mu to nieje po chuti (môj otec bol tak veľmi šťastný, skoro by som povedala, že asi ako ja a priateľ)...počas tehu nemal proste záujem. Potom sa narodil náš synček a priezvisko mal po mne a to keď zistiľ sa mu nepáčilo, no my sme si povedali, že to riešiť nebudeme, že aj tak sa chceme časom zobrať.Urobili sme krštiny, pozvali sme pre nás dôležitých ľudí, aj jeho s priateľkou...tam sme sa dozvedeli, že predal byt a kúpil si 2-garzónku. Môj už snúbenec spolu so švagrinou čakali, že im dá peniaze, ktoré mali dostať za svoj podiel po mamine, ktorá im zomrela. Čize otec mal pólku a deti po štvrtine. Čudujme sa svetu, dal. Dal im každému po 500 eur a povedal, že viacej mu neostalo. Obaja zaskočení, ale slušne vychovaní boli ticho. Švagrinej nezaplatil svadbu a dokonca mal drzosť jej povedať, že od svadby môže ona voalť jeho priateľku mamou. To keď počul môj drahý, zostal ako obarený, že ako si to mohol vôbec dovoliť. Na to prišli synove prvé narodeniny a bol pozvaný, ale nemal čas, presna tak ako na Vianoce, meniny, Veľkú noc, 2. narodeniny a tak dookola až do teraz. na ničom sa nezúčastnil, vždy po švagrinej poslal darček a považoval to za vybavené. Keďže sme nemali peniaze na svadbu, teda na stranu snúbenca (môj otec chcel zaplatiť moju stranu), tak sme sa zobrali len na úrade, my a svedkovia.Nikomu sme to nepovedali, lebo by sme chceli takú ozajstnú svadbu, ako sa patrí, keď našporíme. Začali sme riešiť vlastné bývanie a hypotéku.Vybavoval to bratranec môjho muža, ktorému sme museli povedať, že sme sa zobrali a požiadali nech si to nechá pre seba, ale ten sa prekecol pred otcom (bratom môjho úžastného svokra).Svokor sa dozvedel, že sme manželia, vynadal môjmu mužovi, že prečo to urobil, že sa všetko musí dozvedieť od cudzích a pritom si nenechal nič vysvetliť. Vo svojom bývame už 3/4 roka a ešte tu nebol. Muž to prestal riešiť, ale ešte mu oznámil, že čakáme druhé vymodlené bábo, no svokrova reakcia - v dnešnej dobe a načo druhé. Tým to v podstate zabil. Možno je to tým, že som tehu, ale nechcela som, aby mal takýto vzťah s otcom a syn s dedom. Svokor povie, že je to naša vina a že bude najlepšie to neriešiť a nechať tak. Podľa neho je vlastne naša vina, že oklamal svojho syna o auto, svoje deti o peniaze z bytu, že nemá záujem o vnuka ( veď už ho dva roky nevidel). Nášmu malému kúpil hračky, ktoré ho vôbec nezaujímajú, oblečenie kúpil už malé a za celé tri roky jeho života ho varoval raz a aj to potom bol na nemocnici týždeň. No a na posledy ho videl pred viac ako 2 rokmi, no a to bývame až 20 km od seba. Chcela som toie vzťahy urovnať, že aspoň kvôli deťom, ale po tom čo povedal, že sme mi na vine a vlastne to nechce ani riešiť, tak neviem či mám dať do toho ešte dajakú nádej a snahu. Môj otec je úplný opak, varuje syna, dokonca aj celý deň, volá mu, príde, pomáha nám, má rád môjho muža, vychádzajú si. Keby taký vzťah na 1/10 ako máme s mojím otcom bol aj so svokrom , tak by som bola spokojná...Len teraz vážne neviem či sa mám snažiť, alebo to nechať tak...

zlatica36
10. aug 2012

@anavi85 nechaj tak.... ani nezacinaj s muzom temu o jeho otcovi...ani si nevies predstavit ,ako jeho to musi vo vnutri boliet. mam to doma ,takze to poznam.... u nas marna snaha bola... deti nevideli 6 rokov svokrovcov....taze asi tak...

zlatica36
10. aug 2012

@rainee preco pises o mojej svokre 😀 😀 😀 ? fakt asi su rovnake :D

ejprilka
10. aug 2012

ahojte

ellise
10. aug 2012

holky, jedna rada, nepomlouvejte svoji tchýni před jejím synem ( vaším mužem) je to jeho máma a má k ní vztah tak jak vy k té vaši. Vám by se asi nelíbilo kdyby totéž dělal váš muž. Nemusíte s ní vycházet, nemusíte ji mít ráda, můžete si myslet o ní co chcete, ale nepomlouvat. Koneckonců nemůže být až tak hrozná když vychovala vašeho muže, a nejspíš dobře.

prdelinka12
10. aug 2012

moj svokor zas zacal-potom,co som ho ignorovala-na mna spustil preco ho ignirujem-a ja ze som stale doma (nemozem najst pracu) tak mi z toho hrabe,jasne ze mu nepoviem ze mi hrabe z neho...tak akoze ok,odvtedy na mna stale cosi hovori,furt dokola to iste...staaaale mi cosi rozprava fakt.
predvcerom sme kupili novu chladnicku,v tej starej sme mali aj jahody a ked nemrazila tak sa roztiekli a zakyckali vsetko okolo....ja som este dokladala do skrine veci a hovorim ze prehadzem tie veci zo strarej chladnicky do novej...a on hyperaktivny-zacal sam.prisla som-do najvrchnejsej zasuvky dozadu napchal rozky,dopredu natlacil maso-tak mu hovorim vsak dajte tie rozky do predu nie ? tak ich tam samozrejme nedal-dala som ich tam dnes ja :D a potom zacal ukladat syry,ktore boli okycane jahodami-hovorim a to tam chcete dat ? snado to prebalime.-odpoved-ty ma furt len gezujes...a ja mu hovorim.-ale vsak ked cosi robim tak uz poriadne nie.....a teraz kto je tu padnuty na hlavu ??? ja ???