Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lelacrima
3. máj 2012

@petkaa28 ja sa s nou tiez pochytim raz dva, ked ma take svoje dni... ja mam pocit, ze to je aj prechodom aj vekom mnohokrat, ze nevie co so sebou a na nas si to vyventiluje

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo narazila si na človeka, akých ja volám kliešť, proste sa na teba nasosnú a nepustia, niečo si tým kompenzujú, niektorí nudu, iní nedostatok energie, ďalší nedostatok citu, niektorí aj materiálny nedostatok - požičiavajú a stonú ako sa majú zle...ale to je v podstate jedno, aký má ona na to dôvod, no poradím ti, s takým človekom čo najskôr preťať väzby, aj cez to že sa nahnevá, pretože ver mi, na toto doplatíš jedine ty, nebodaj keby to zašlo aj ďalej, zamoce sa ti do všetkého, bude o tebe toho vedieť viac než budeš chcieť. Viem, že ti to môže pripadať voči nej necitlivé, ale skutočne ak chceš ešte nejakú šancu jej dať, tak si raz pri tej káve sadnite a skús jej nejako povedať, že tebe takýto častý kontakt nevyhovuje, si typ čo potrebuje svoje súkromie a že rada s ňou si kámoška ale stačí ti keď poklábosíte trebars raz za týždeň (urči si podľa seba ako často by si to zniesla). Môžeš jej rovno napríklad navrhnúť, že : čo povieš na stredu o štvrtej poobede? A takto to nasmerovať proste podľa seba. Ak s tým nebude súhlasiť, tak jej povedz, že bohužiaľ, ale na častejší kontakt nemáš čas ani chuť tým pádom. Buď vezme čo jej navrhneš alebo koniec. Ale aj tak neviem či by nebolo lepšie rovno to nejako skoncovať, bo to sú fakt veľmi otravní ľudia toto. A fakt si za tým stoj, nepodľahni, lebo to, že ti dnes povedala ako ťa počula telefonovať už zaváňa akýmsi vydieraním, nenápadne ti robí výčitky, tak ty sa budeš ešte vo svojom byte kontrolovať a šepkať aby ťa nepočula, no ba prd.

eeffka
3. máj 2012

@yokralovnayo povedz jej ze si sa pýtala mm ci mozes ist a ze ti zakazal prijímať navstevy 🙂

yokralovnayo
3. máj 2012

@eeffka to u nás určite neobstojí 😀 al evdaka za radu hihi 😀 inak baby ona má ešte mačky! a bojím sa tam nechávať dcéru.. a aj kvoli sebe... viem ake su mačky pre ženu nebezpečné... ona tam vycjováva aj svoju dcéru..... neumyvaju si aani po nej ruky.... su to nejake drahšie mačky.. ale aj tak.. aký mate na to nazor?? 😝

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka asi mi neuveríte ale zase mi teraz zvonila!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 za tú chvílu, čo sme sa asi pol hodku nevideli !! to ja zatim umyvam kupelnu, chystam sa zametat.. co som nestíhala cez den... 😝 a presne to urobím čo si mi poradila... nebudem sa s nou stretávať..... možno občas-jedine u nás..... kvoli tej mačke.....
zakazala dcere ich chytat.. a ta sused. to nedokaze respektovat..... stale jej hovorí nech ju pohladká.... par krat ju mala chytala, vzdy ju vezmem na ruky... ale je to dieta , neposluchne ked vidi zvieratko 😒
urobim to zo začiatku tak, že sa budem vyhovarat ked ma bude stale volat k nej.... a snad to pochopí .... 😅
neviem či jej to dokážem povedat na rovinu.... hlavne ked viem že ju tu budem stretávat celý život 😔 😝 😝

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo No evidentne má nejaký psychický problém a z teba si urobila "riešenie", takým ľuďom stačí, že im prejavíš pár krát dobrú vôľu, milo sa prihovoríš a už sa ich nemôžeš zbaviť. No uvidíš, čo z toho zaberie, každopádne to brzdi skôr než by bolo neskoro, a vôbec sa neboj toho, že sa nahnevá, ani ona zrejme nemá len čisté úmysly keď ťa dokáže nielen odpočúvať, ale ešte ťa aj upozorní, že ťa počula 😖 Čo sa mačiek týka, toho sa nemusíš báť nejako, tieto bytové mačky sú vždy aspoń verím zaočkované a ak nechodia von tak nemajú čo kde chytiť a preniesť na človeka. Toxoplazmóza ktorej sa bojíš sa skôr chytí od vtákov ako od mačiek, aj to by museli byť vonkové mačky. No ale susedu radšej drž čo najviac od tela 😝 😀

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo ešte ma napadlo, ke´d ti takto napríklad už 4x volá sa jej na rovinu spýtať: Počuj, nemáš ty nejaký problém alebo čo sa deje? Sa mi to akosi nezdá, keď mi tak často voláš, nestalo sa niečo, netrápi ťa niečo?(možno ona ti povedala nejaký iný dôvod na začiatku, napr. či ti ide televízor, lebo jej nejde alebo dačo také) A keby povedala: Niéé, ja som fakt len chcela vedieť, či ti ten televízor ide..Ja by som znovu: Naozaj? Isto nie je za tým niečo iné, netrápi ťa niečo alebo tak? Lebo sa mi akosi v poslednej dobe nepozdávaš... 😀 zámerne by som to zduplikovala, nech to vyzerá ako "starostlivosť" ale možno jej dôjde, že to nie je normálne a nabudúce si rozmyslelí, či bude robiť zo seba blbú.

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka tiež som toho názoru že má psychický problém... zajtra idem von za kočkami... tie ju poznajú niekolko rokov - nebavia s nou.... vraj im vypisovala nejaké anonymné listy kde sa im vyhrážala!!!! a posielala im anonymné maily.... oni zistili jej IP adresu... popritom ona chodila s nimi stale za barak !! a teraz su tomu vraj roky - uz sa s no nebavia... to mi dnes jedna z nich napisala... 😕 😕 🙄
toto určite nieje normálne! takisto viem o dalšej osobe z nášho vchodu, ktorej poslala anonymný list-čo sa mi ona priznala sama.... užíva nejaké lieky od psychiatra.. vraj mava nervy na jej muža...
musím byt silná a ukončit to.... jak tu teraz zvonila- bola taká milá, usmievala sa.... že mi bolo až trápne a luto že vám to tu píšem....
ona chodí do kostola tak ju nechápem - preco je taká.....
a neviem čo robí doma celé dni.. že ju to baví.... rano hodi malu do školky... potom ide do obchodov na nakupy- oblečenia, skoro každy den...! poobede sa vyspi !! ide pre malu do školky a stale je na PC.... nevarí vobec, nežehlí.... nechodí s deckami von!! vobec... všetko robí len jej muž.. a to mi ešte hovorila pred par mesiacmi že aby som jej nezbalila muža a nezačala s nim spavat!!!! - to hned jak sme sa nastahovali.. a toto mi zopakovala ešte asi 2 krát vo forme vtipu.. haha 🙄 🙄

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka vies co ona si napísala do profilu na FB ze ma vyštudovanu psychologiu v brne!! pritom ma len strednu školu 😕 ale stale číta nejaké knihy o vztahoch a ludoch... takže je pekne vychcaná 😝 😝 ale riadne!!! ona sa nedá! a dáva pekné podpásovky.. niekedy neviem čo jej odpovedat.... lahko človeka k niečomu donúti !! to viem aj od ostatných báb... 😖
zajtra si idem s nimi pokecat... oni ju poznaju dlhsie ako ja.. zas neviem ake maju vztahy s nou všetky.. viem ze jednej može verit na 100percent... tak dufam že jej to nevytrúbia 😝 a neroznesie sa to .... to nechcem.... 😔

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka a ona mi nevolá - ale zvoní pri dverách!!! a ked malá behá po byte to je hned vediet ze sme doma .... 😀 býva hned v byte pod nami 😠 ale fakt nechápem do teraz ako mohla počut jak som volala s mm... fakt mi pripadá ako keby mala u nás ploštice! 😅 ved ja som šepkala !!!

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo no tak je to jasné, keď aj ostatné baby už s ňou mali problémy, zrejme tiež preháňala svoje "kamarátstvo" a keď asi chceli mať od nej pokoj a dali jej to najavo, tak sa im ušli vyhrážky a anonymné listy. No to sa pre istotu priprav, že aj teba to čaká, sú to proste takí ľudia. No nezávidím ti, veľmi nepríjemná situácia to je, ale inak si nepomôžeš, len keď to budeš tvrdo blokovať.

lucka227
3. máj 2012

@e_l_e_n_k_a vies ze toto si hovorim presne aj ja,aby som nebola taka svokra co sa bude stale pchat ku nim domov a poucovat o vsetkom lebo sem tam som taka 😀 a ja nie som absolutne pretvarka takze ked pride nevhod tvarim sa ako kysla uhorka. Divim sa,ze ju to este bavi. Ale tuk tuk,ako som ti dopisala tak telefon zazvonil ci moze prist :D Zase na druhej strane,ona za to tak celkom nemoze,lebo tu to tak robia vsetci. Bez ohlasenia ci zaklopania rozdrapia dvere a hotovo.Jaj kde som sa to dostala 😀 😀 😀 Ja zavidim mojmu muzovi svokru 😀 ta ma na haku,dohodne sa kedy pride a ci mi to vobec vyhovuje a nestara sa absolutne do nicoho.Keby bolo takych viac 😀

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo škoda, že si jej vtedy hneď nepovedala späť: A to si ako mohla počuť? Čo načúvaš za dvermi? By som na ňu kukla s podozrievavým úsmevom a aj keď by samozrejme odpovedala, že nie, tak stále by som na ňu s tým pohľadom ešte chvíľku kukala. Zas aby si trochu uvedomila, že už jej preto teraz už tak nebudeš dôverovať a že nie si blbá.

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka to som ju X krááát načapala ako nám sedí na schodoch pri dverách... že vraj ona klopala na dvere... asi sme nepočuli,,, vydrží tam aj 5-10 min... niekedy jej neotváram 🙄 že aby nezobudila malu..... myslím si že máme zvonček... a dcéra spí len hodinu cez obed - čo ona vie...
jaaj konečne som sa trochu ukludnila z nej..... 😉 ďakujem ti 😉 😵

yokralovnayo
3. máj 2012

@halienka mohla som jej to povedat...ze ci načuvala za dvermi-- ale to skor na mna čumela a ja som nevedela čo z toho počula.... 😅 a okrem toho ja niesom taká mrcha... čo mi je lúúúto ... neviem byt taká ☹ 😒

halienka
3. máj 2012

@yokralovnayo to chápem, veď práve o to ide, ona s tým ráta, že nedokážeš byť taká mrcha, keďže ide o "kamarátku", je to istým spôsobom citové vydieranie. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že ak to aj teraz nedokážeš, tak svojím neustále zhoršujúcim sa správaním voči tebe ťa ona k tomu časom doženie, aby si taká bola, lebo to sa fakt nedá donekonečna vydržať. Nepripúšťaj si to vnútorne, bo sa tým veľmi vyčerpáš psychicky, skús ju brať ako že nemá všetkých po kope a ešte je aj vychcaná a vypočítavá manipulátorka a ty nemusíš mať vôbec žiadne výčitky a ani ohľady na ňu vôbec nemusíš brať.

e_l_e_n_k_a
4. máj 2012

@yokralovnayo podla mna je to obycajny kliest ta tvoja suseda.... a asi to tu patri tvoj prispevok,lebo to ju mas miesto svokry . ja by som uz urobila stopku. nie hnevat sa ,ale slusne jej povedat,ze ti je to neprijemne,ked ti stale vyzvana... drzim palecky 🙂

renata5
4. máj 2012

ahojte dievcata moja svokra je tiez pekna s....a jeden tyzden sa mi ospravedlni za vsetko co mi spravila a na druhy tyzden je taka ista mm si ma obcas zastane ale ked mu mamicka vola domov ide sa jej cely strcit do zadku....ja ked ju vidim sa mi najezia vsetky chlpy na tele proste ju neznasam ona ma uplne ignoruje ked jej nieco chcem povedat postavi sa odide alebo hmka alebo sa mi ani do oci nevie pozerat kvoli malemu telefonuje iba muzovi nie mne ved ja som s malym cely den ona nie mm,.....ked tam prideme suska mu vzdy na mna vyskoc kvoli blbosti my sa s mm vela hadame kvoli nej ale nezmenim to mm vie aka je ale berie ju taku aka je minuly rok cez leto sme uz s mm mali na male kvoli nej preco sa mam trapit kvoli zene ktora za to nestoji ☹ ☹ ☹ ked tam ideme mam zaludocne nervy a ked tam sme sama pretvarka ked odchadzame si poviem hod posledny usmev a vypadnime potom cely cas hucim do muza ze co zase rozpravala co robila a uz je zle lebo mm je taky ze ked ona ma blbe pripomienky on to nikdy nepocuje nevidi ona je proste dobra ja ta zla ved co mi robi 😢 😢 😢

ralka
4. máj 2012

@renata5 Ja ta chapem mam podobne problemy zo svokrou a tazko ich znasam a este aby som bola presna do tejto kavzi svokra su u nas aj zainteresovane svagrine aje to hotove peklo tiez citim podobne to iste co ty ked mas ist svokre zaludocnu nervozitu a este pred tym ako tam idem ma prezenie no hotova katastrofa.Manzel by mal stat pri tebe a hlavne za tym co ty povies ale lahko sa mi to vravi aj ja by som chcela aby aj ten moj bol taky ale neni bohuzial ja som prisla byvat do ich dediny tak ja som tu ta cudzia a oni su doma a este kazdy si zastane svoju rodinu tak ako tvoj aj moj manzel len by si obaja mali uvedomit ze uz maju inu rodinu kde sme my zeny a dieta a nie mamicka a sestry..

yokralovnayo
4. máj 2012

@halienka
@e_l_e_n_k_a
ďakujem kočky za podporu 😉 myslela som že JA tu budem za blázna 😅
inak dnes ju zatím ešte nevidela.... len som si našla na mobile 2 zmeškané hovory 🙄 😝 ach jááááj .....

e_l_e_n_k_a
4. máj 2012

@yokralovnayo tak jej napis sms-ku v takomto zneni : "nedviham,lebo nemam cas ,mam ine povinnosti 🙂 ,zavolaj pozajtra 🙂 " .... no ked je troska inteligentna ,tak by si mala mat dva dni pokoj 🙂

yokralovnayo
4. máj 2012

@e_l_e_n_k_a takže dnes ešte k tomu jedna návšetva od nej a 2 správy na FB!!! 😝
ale mala som tu jednu kamošku, je mi lepšie 😉 😉 pokecali sme si o nej.. takže už viem čo je to za kvietok... a nič dobré som sa na nu nedozvedela.. ževraj nikto zo sídliska sa s nou nebaví.. so všetkými manipuluje... jááj nemám chut sa o nej bavit... 😝

kajasyn
4. máj 2012

@e_l_e_n_k_aa ked ti poviem,ze som ich mala v taske a boli pouzite?🙂))Normalne si ich vybrala a vzala,prisla som na to tak,ze som ich mala od supravy a chybali mi.Ale po tom,co mi bez problemov vzala retiazky,tak som tusila,isla som do jej skrine a tam boli,spolu aj s dalsimi dvoma,ktore som ani nezaregistrovala,ze nemam.Povedala som to drahemu a on ze,co ked som si ich zabudla🙂))jjasne,gate ,co som mala na sebe,len ttak pohodim u nich na gauci,nech sa aj jeho otec pokuka🙂))Jej vadi na mne vsetko,stale mi robila napriek,napr.ked sme raz isli von,tak si ma premerala a zacala rozpravat drahemu,ze ked prisiel po nu do roboty na bmw,tak jej mlade kolegyne sa na neho pytali a jedna z nich je velka kočka.Ma problem,ze chodim ku kozmeticke,kadernikovi.Ma problem,ze chodim na vysoku skolu,lebo za komunistov,tu skolu co robila ona je tiez ako vysoka-je vychovavatelka🙂)))Jednoducho,ona ma stale pravdu,je najkrajsia a najmudrejsia.

e_l_e_n_k_a
4. máj 2012

@kajasyn umrem... fuj.... no co uz starostlivu svokru mas...chcela ti oprat 😀 ... nabuduce jej tam priloz aj robertka.... nech sa pohrajka 😀

e_l_e_n_k_a
4. máj 2012

@kajasyn to dobre som pochopila,ze pred tebou mu "nadhadzovala" jej mlade kolegyne.... nie je tek trocha frustrovana??? sak ona normalne ziarli....

lalia2
5. máj 2012

@kajasyn no nie, nie moja. najkrajšiu a najmúdrejšiu svokru mám ja. o mesiac bude mať 59 rokov a stále rieši svoju postavu, kupuje si sťahovacie gate, kopu handier, farbí obočie, vlasy na dvojfarebno a podobne. no ale to by mi bolo jedno, keby furt nemlela o tom, že nemá peniaze. a tioež by si predstavovala vedľa svojho syna krajšiu ženu, s VŠ namiesto strednej, nakoľko mm má VŠ a aj celkom dobré postavenie v robote. lebo už sokrát riešila moje obliekanie, môj účes, keď sa stretneme, furt si ma premeriava od hlavy po päty. akože sa rozprávam s ňou a ona čumí od hora dole ako sprostá. a ešte minule som sa trochu vyhádzala na krku a tam čumela asi 2 minúty ale vkuse. ako sprostá fakt. a furt mi chce kecať do starostlivosti o malú. minule zas mudrovala, že jej mám dávať hustejšie mlieko, že menej vody a viac prášku, že aby ju viac zasýtilo. už som jej min. trikrát vysvetlila, že ju akurtá zapečie apokazí trávenie.že jej mám dávať čaj s cukrom, keď som jej povedala, že jej dávam vodu alebo fenikový bez cukru, tak len zazrela, akoby som vlastnúmu decku nedopriala. a keď plače, mám jej dať na cumeľ med. nechápe, že je to alergén a pokazia sa jej zuby...malá má dva mesiace a svokra sa čudovala, že prečo si nehrká hrkálkou. tak zobrala hrkálku a vochala jej ju do ručičky a stláčala ručičkou nech ju drží a hrká. 2mesačné dieťa. tiež ju podľa nej oblečiem furt zle, buď jej je zima alebo teplo. no furt pripomienky na všetko. ale ona je najmúdrejšia, lebo vychov ala tri deti.

e_l_e_n_k_a
5. máj 2012

@lalia2 no a ja mala opacny problem co sa tyka starostlivosti o seba...svokra sa totizto o seba vobec nestara,teda nestarala,lebo uz som ju nevidela zopar rokov... ja ked som si len vlasy dala podstrihnut,ta mala pripomienky... ked som si dala kratsiu suknu(5 cmnad kolena).tak uz som bola k....,lebo provokujem cudzich chlapov.... a o detoch ani nehovorim...vzdy mala problem...ja som ta najneschopnejsia zena na svete podla nej... preto sa jej syn postavil na moju stranu a nie na jej.... xixi

dadqa86
6. máj 2012

Ahojte.Tak ja mam tiez problem zo svokrou a uz neviem na koho by som sa mohla obratit mam psychiku v riti z prepacenim.Zijem uz skoro 3-rok v jednej domacnosti zo svokrou lenze to je utrpenie som vydata mame rocneho chlapceka zo zaciatku ked som sa sem nastahovala bolo celkom dobre aj pocas tehotenstva neboli problemy no ako som porodila tak svokra bola stastna asi mesiac dva od vtedy akoby jej preplo v hlave a absolutne sa nezaujima o maleho ja nemozem prat pretoze pracka je jej a ona nema rada ked jej cudzi clovek pere na jej pracke nemozem varyt ja nemozem robit nic...Moj muz ma 20-rocnu sestru ta doma nepohne ani prstom a mne svokra vykrikuje ze ja hovno robim ze cele dni len spim aj z malym 😠 dokonca som si vypocula aj take veci ze o maleho sa poriadne nestaram tak to ma fakt dozralo...Ona ked pride z roboty domov tak stale od boha kazdy den len trieska to je jedno ci z dverami alebo z hrnacnim a mne ked maly spi tak ma ide vyhodit tak som na nu vyletela ze ci to nejde tichsie tak na mna vyletela ze si mam hukat doma u mojej mamy lebo ja pochadzam zo Zvolena.To sme sa zacali hadat a doslova ma poslala do p..i to ma akoze dorazilo uplne a vtedy som sa zaprisahala ze v zivote snou neprehovorim vlastni rodicia ma neposlali nikdy do p..i a ona ma bude posielat tak to urcite.Pred vcerom sme sa chytili zase bola som na wc-ku a pocula som ju ako v kuchyni nadava tak ked som isla do izby som zavrela trosku hlasnejsie dvere nieze som tresla,ale zavrela a zacala vrieskat ze aby som si trieskala doma a ze sa mam pakovat stadeto...tak ako ja keby som mohla prisaham bohu ju ovalim z niecim ja uz nemam nervy..A keby som sem mala napisat vsetko tak sa mi to sem ani nezmesti.Normlane rozmyslam ze pojdem k psychiatrovi a dam si predpisat tabletky na nervy lebo ma raz porazi a odvezu ma 😠 😢

mata1001
6. máj 2012

ahoj a nechcete sa odstahovat?to by bolo asi najrozumnejsie...a co na tie jej ,,krasne,, slova voci tebe hovori manzel? neskusila si sa s nou porozpravat,ze preco je taka ze si jej nic zle neurobila a preco sa tak sprava?

zmrzlinka
6. máj 2012

@dadqa86 odstahujte sa ....cim skor tym lepsie......ja som zo svokou byvala a doslova sme odtial s muzom utiekli.....nic ine Ti nepomoze.Drzim palce.