Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tomikejt
2. júl 2013

@pegi7474 poradila by som aby si ty navstivila psychiatra a porozpravala mu o tom ake peklo vyraba, mal by ti poradit co robit. nasilu by ju odviedli na psychiatricke vysetrenie len ak by ohrozovala zdravie alebo zivot seba alebo ludí okolo seba. takze je to dost komplikovane.

pegi7474
2. júl 2013

dnes zas dala som jej obed tak kapustova polievka s rozkom vyliala ju a rizoto a zeleny salat tak ze suchu ryzu jej dam ze mam sa hanbit ale ona si neurobi nic len lehni na lavicke toto je vrchol sak nech si ide nieco urobit do prdele aj z babu hnilu slak aby to trafil uz toto ja uz fakt nevladzem

pegi7474
2. júl 2013

@tomikejt no ale ona syna ohrozovala chcela ho bodnut nozom

tomikejt
2. júl 2013

@pegi7474 no vyborne, tak to povedz. a syn ti to dosvedci.

pegi7474
2. júl 2013

no sak ano uz to bol aj dnes riesit za doktorom aj za starostom a oni povedali ze oni si vsimli ze neni nieco vporiadku tak som zvedava ako sa to bude vyvijat dalej nastvala ma aj tym obedom tak my to mozme zest a kralovna asi neviem na co bola zvyknuta zrala patoky uvarene koze z prasacej hlavy a jazyky asi jej hrabe ze to nema

kvietocok2
2. júl 2013

@tomikejt ja malemu stale moc nesolim a vyse roka tiez nemal ziadnu sol v strave...teraz ut ma vyse dvoch rokov,obcas este upozornim,ale uz to ako-tak ide...najhorsie to bolo so sladkostami..cukriky,lizatka,coko a podobne. to dodnes nedavam a dlho som pocuvala aky je syn chudacik ze mu to nedam..mne je jedno ked davali detom v 6 mesiacoch cokoladu,tak nech nekomentuju moje rozhodnutie...maly este nema vsetky zuby a uz ich ma mat pokazene? moja svokra tiez nastastie moc nechodi,akurat stale lamentuje ze ho nevida...

kaktusik007
3. júl 2013

@anjelik87 - tak ked ti vlastna matka nevadi, a svokra ano pri tej istej cinnosti, problem mas TY - a nie svokra.

na toto je proste velmi jednoducha diagnostika

anjelik87
3. júl 2013

@kaktusik007 ved ja viem ze ja mam problem ale co s nim? Mama mi nevadi ved to je moja mama a ked sa mi nieco nepaci tak jej to poviem normalne ale svokra je ina. . nie je to moja mama, ona nie je ta s ktorou som ja bola od mala, jej nemozem povedat tak ako mojej mame, svokra mi vadi. .. Vadi vadiiii. .. Neviem co na tom vsetci nechapete!!! J

kaktusik007
3. júl 2013

@anjelik87 chod k psychiatrovi - mozno ti vysvetli a pochopis, co na tom vsetci nechapeme !!!

nikoletka_h
9. júl 2013

jaaj baby 🙂 citala som tu niektore pribehy..to fakt kazda svokra je bosorka?? moja svokra, nastastie sa uz nestretavame, bola tiez poriadne cislo..uz sa na tom len smejem ale vtedy mi nebolo vsetko jedno emoticon
uvediem zopar prikladov:
*uz od zaciatku nasho vztahu k nam chodila bez ohlasenia,bez klopania s klucami aj ked jej to bolo neraz povedane ze si to nezelame
*stale vyzdvihovala ako nam.pomaha (nikto ju o to neprosil) a zapisuje to do knihy dlhov 😀 normalne si vedie zosit kde si zapisovala vsetky jej milodary 😀 skoro som odpadla ked mi.pocedala ze si tam zapisuje aj peniaze co dava na narodeniny a tak 
*skoro som distala infarkt ked vypluvala mojej malej obocie a ked som jej povedala ze si to nezelam tak mi na to povedala ze ma slane obocie ze ju niekto zbil ocami ci nieco podobne 
*ohovara ma za chrbtom a potom sa hra na chudinku ktora nic nespravila a moj manzel jej vzdy uveril
*hocikedy si len prisla k nam a zobrala veci z pradelniku bez dovolenia
*scdojcenim ma doslova sikanovala
*ked som bola tehotna isla som na PN kedze som pracovala v tlaciarni 12 hodinovky a aj nocne a bola nahnevana ze som ostala vez prijmu (pracovala som iba dohodu) pravdaze som ju neposluchla 😕
*bola som tyzden po tazkom porode,prisla si ako vzdy bez ohlasenia,mala spala a ja som oddychovala, tak ma sprdla ze co si len tak lezim ked mala spi

a este by som vedela pokracovat..strpcovala mi zivot..i ked je fakt zeked som v teh.lezala v nemocnici tak ma prisla jazdy den navstivit a mala aj dobre stranky ale ja som presvedcena ze je dvojfarebna..nechapem...obi to rovia preto ze sme im ,,ukradli" synacikov????

natinecka
9. júl 2013

@pegi7474 prečo si nenatočiš svoju svokru na telefon a nepustiš to mužovi, aby ti uveril ako jej prepina....

pegi7474
10. júl 2013

@natinecka muz to vie aka je jemu robi este horsie a sak to videli aj z vyboru ja som na nu zavolala poriadkovu komisiu sak aj oni povedali ze to je krutan a s nu sa neda ze si mele len svoje a nakonec povedali sak to je blazen a uz sa aj smiali jej do kxichtu a ta tam soptila sa ukazala ako dokonaly dement 😀

pegi7474
10. júl 2013

@nikoletka_h no mozno aj preto ale moja svokra je specifikum ta utoci aj na svojho syna a velmi kruto je proste sisi a blazon ako to povedali uz mnohy ze jej preskakuje a potrebuje ist do blazinca tak si ju nevsimame proste ignoracia

anjelik87
10. júl 2013

@kaktusik007 a ty nechces ist k psychiatrovi aby ti to vysvetlil?

aadulik2110
17. júl 2013

ahojte..... po nejakom čase sa tu musím opäť vyžalovať..... začnem trochu zoširoka, aby ste pochopili situáciu - bývali sme u svokry + 4 manželovi súrodenci, mali sme malú izbičku v podkroví, ale keď sa mal narodiť malý, kvôli prístupu a ostatným veciam sme sa presťahovali na spodné poschodie, kade každý chodil, nemali sme trochu súkromia, svokra nám pravidelne behala do izby (spálne...) bez klopania, ostatné problémy by boli na dlhý román. Manžel mi vravel, že keď si postavíme budem paňou domu ja a ako si spravím, tak bude... odsťahovali sme sa (bývame cca 3 min od svokry), nemáme ešte ploty a nakoľko máme vchodové dvere do dvora, tak na vchodových dverách máme kľučku a to je momentálne kameň úrazu. Nikto z manželovej rodiny neklope a ak aj zaklope, tak rovno vstúpi do domu (máme netradične riešený dom a nemáme zádverie, tak dá sa povedať, že sa rovno vojde do obývačky s kuchyňou). Keby ostali pri dverách predýchala by som to (aj keď sa mi to nepáči), ale svokra x krát už mi vošla rovno do kuchyne (ide o to, že často keď niečo robím nepočujem, že sa otvorili dvere a už vôbec nie, že mi svokra vošla do domu) pri dverách sa ani neozve, že vošla... Neviem, či som naozaj divná - že aj keď je to rodina (aj keď sa s ňou veľmi nemusím) jednoducho mám pocit, že týmto správaním narúša moja súkromie. Minule som vysávala a švagriná si pre niečo prišla - vraj ma nechcela rušiť - tak si zobrala,čo potrebovala a odišla..... a to je normálne správanie? Už sa to stalo x krát a s manželom sme sa o tom rozprávali - rovnako povedal, že sa mu to nepáči, tak som ho poprosila, aby sa s nimi porozprával - na to mi odvetil, že on takúto blbosť nebude riešiť - že zas vidím problém..... (vraj sa nechce hádať zo svojou rodinou), tak som mu na to povedala, že ak sa to zopakuje, tak si to vyriešim po svojom a verím, že sa mu to nebude páčiť. A dnes sa tak stalo..... fénovala som si v kúpeľni vlasy, tak som nepočula, že niekto klope - samozrejme vošla mi až skoro do kúpelne (predýchavala som, lebo ja keď sa rozčúlim, tak poviem aj to, čo neskôr ľutujem). Zobrala si malého na chvíľu von a tak som sa upokojila a keď sa vrátila, tak som ju slušne poprosila, že nabudúce keď príde, tak keď zaklope, nech čaká vonku kým jej niekto príde otvoriť a keď už si dovolí otvoriť dvere, tak nech zostane u dverí a zakričí, že prišla.... na to ona do mňa začala skákať a začala hovoriť ako k nám chodí málo (2-3x do týždňa) a malého ani nevidí - keď kričala ona na mňa a ťahala do toho nepodstatné veci,tak som zvýšila aj ja tón hlasu a začala som aj ja na ňu ziapať. Chcela som jej povedať, že aj keď mám od jej domu kľúče, tak si nedovolím behať po jej dome keď náhodou nie je doma (prídem na verandu, zakričím a ak sa nik neozýva, tak zamknem a idem preč). A ona si húdla svoje a ani nechcela pochopiť, čo jej tým chcem vlastne povedať - v tom prišli moji rodičia a ona sa dala revať, že nič nie je dobré a že stále mám niečo a nech niečo povedia (tí sa zdržali a povedali, že oni majú na veci iný názor) a tak keď nepochodila u nich, aby boli na jej strane, tak vybehla na dvor a povedala manželovi, že k nám už nikdy nepríde. Na to prišiel on začal na mňa hučať (nie pred mojimi rodičmi), že ako sa správam, že sa mám spamätať (že som na ňu hučala) a PRIKÁZAL mi sa jej zajtra ospravedlniť a povedal mi že som j....á(čo sa nikdy takto nevyjadruje) a mám si zájsť k psychiatrovi... Viem, že niektoré veci povedal v afekte, ale vadí mi to, že aj keď má na niektoré veci rovnaký názor v konečnom dôsledku je na jej strane a zo mňa spraví tú, ktorej všetko vadí... Poradíte mi zamknúť.... keď som s malým doma, tak sa zamykám, ale keď manžel robí na dvore a behá hore dole, tak mi to príde divné, aby som sa zamykala... Prepáčte, že som to tak naširoko tu napísala, ale potrebujem sa niekomu vyžalovať.... a som naozaj divná, keď si chránim svoje "súkromie"?

halienka
17. júl 2013

@aadulik2110 no ani náhodou nie si divná, veď pre rodinu je vlastné súkromie veľmi dôležité, divné je podľa mňa, že také narúšanie niekto považuje za normálne, väčšinou je to ale prípad celých rodín, oni proste v tom vyrastajú, tak im to príde normálne, preto sa tak ťažko proti tomu bojuje, lebo keď sa do takej rodiny dostane jednotlivec s iným postojom tak má proti sebe skoro vždy celú rodinu, a tým pádom jednoducho urobia práve z normálneho toho blbca 😖 Viem o čom píšeš, lebo som zažila niečo podobné, aj ke´d teda až tak zlé ako u teba to ani nebolo a už som bola z toho riadne na prášky. Tiež som na svoje súkromie veľmi háklivá a určite je to tiež tým, že som proste vyrastala v rodine, kde sa to preferovalo, mne si napríklad nedovolili rodičia otvoriť ani dopis od kamarátky keď som bola dieťa, proste to bola moja súkromná vec a hotovo. Ale v manželovej rodine to bolo trochu inak, aj ke´d nie až tak ako v rodine tvojho manžela, tiež sa stalo ke´d sa mi dieťa narodilo, že si svokra uzmyslela, že vrámci pomoci si bez nášho vedomia a súhlasu dá rozrobiť kľúče a bude si odomykať sama (neohlasovala sa dopredu vôbec, že príde) aby ma "nevyrušovala" . Dosť ma už znervózňovala, že chodila skoro každý deň, zakaždým inokedy, nikdy sa dopredu neohlásila kedy príde tak mi pravidelne prerušila uspávanie malej, do všetkého sa samozrejme montovala a všetko riešila, samozrejme keďže bola u nás často, tak do mnohých rodinných vecí videla a chcela do nich hovoriť. No ale akonáhle začala s týmto odomykaním bola som pripravená vraždiť, lebo to že sa mi zrazu zjavila za chrbtom v obývačke - bola som pri malej naklonená nad ňu ležiacu na gauči a hrali sme sa, ktovie ako dlho tam už stála, tiež som ju nepočula prísť, povedala, že schválom odomykala potichu aby nezobudila malú keby spala, no hrozný pocit som mala - to bol pre mńa vrchol arogancie, neúcty a drzosti, nech to bolo akokoľvek dobre mienené, vlastne ani neverím, že takéto dačo bez predošlej dohody môže byť dobre mienené a keďže už dobre poznám svoju svokru, tak viem že nebolo. Spravila to 3x a koniec, lebo som na ňu tak vyhúkla, že chvalabohu jej to došlo a prestala s tým. Do muža som hustila takmer denne už len kvôli tým jej častým návštevám a neustálou kontrolou toho ako sa starám o malú, či je dobre oblečená atď. tiež som dúfala, že muž jej dokáže nejako prehovoriť do duše aby trochu zbrzdila, ale bohužiaľ, teraz už aj po prečítaní kopec príbehov z tejto diskusie viem, že chlapi toto proste nedokážu, nedokážu sa postaviť proti matke a povedať jej, že toto prehnala alebo s týmto nesúhlasím, a tých málo čo to dokážu sú hrdinovia, ale takých je ozaj ako šafránu. Takže ti nič iné nezostáva ako skúsiť to riešiť sama, čo si už skúsila, len škoda, že to zbehlo do hádky a to nikdy nedopadá dobre. Ja neviem, ak si svokre nijako nenadávala a neurážala ju, tak neviem za čo by si sa jej mala ospravedlňovať, len za to že si povedala aký máš názor na vaše súkromie? Podľa toho čo si jej vravela zváž či sa jej ospravedlniť, a ak teda aj hej, určite vypichni, že sa ospravedlňuješ iba za nadávky a urážky ale nie za svoj názor za ktorým si stojíš. Ak sa nemáš ani za čo ospravedlniť tak sa neospravedlňuj, lebo to by bolo ao priznanie viny a pokračovalo by to všetko ako doteraz ak nie ešte horšie. A možno budeš prekvapená, niekedy treba takúto búrku, samozrejme svokra musela svoju urazenú hrdosť dakde vyventilovať, ale možno ju trkne a dá už pokoj, časom sa emćie ukľudnia a už bude klopať ako sa patrí. Ak by ale najust ti začala robiť ešte horšie, ja neviem, už som asi hnusná lebo takúto neúctu voči druhým neznášam ( a podľa mńa takéto narúšanie súkromia je neúcta) tak už by som asi začala rozmýšľať nad nejakými taktikami ako ju pri tých vpádoch dostať do trapných situácií. Najtrápnejšie by pre ňu asi bolo, keby vás v tej obývačke raz načapala z mužom "priamo pri čine" 😀 ver tomu, že to by už potom klopala aj pol hodiny 😀 ale tak také menšie trapasy nejaké, neviem, že zrovna vylezieš z kúpeľky polonahá, ale v tvári by som bola kľudná a ešte by som sa taká aj rovno pred ňu postavila, nech sa ona cíti trapne, a takéto nejaké veci zinscenovať, tiež by som veľmi zintenzívnila moje návštevy u nich, tiež s úsmevom na tvári by som im tam vlietala bez zaklopania každý deń hocikedy, a to aj švagrinej ak ti toto tiež robí, proste nech vidia, aké je to "príjemné" 😉 Možno to je už moc zákerné čo píšem a boh mi je svedkom, že ja sa vždy snažím riešiť problémy bez nejakých zákerností, ale toto ma fakt vytáča do bezvedomia a veľakrát čítam, že si to tie svokry nedajú vysvetliť a až najust to tým nevestám robia a tam mi už niekedy ani iná možnosť neprichádza ako proste trochu taktizovať. Muž bol v afekte, lebo si v tejto situácii vôbec nevie rady podľa mńa, a stále ľahšie dokáže vyletieť na svoju ženu ako na matku, tak proste vyletel na teba. Buď sa k tomu už v debate s ním ani nevracaj alebo keby začal on tak si len s kľudom trvaj na svojom, že je to normálne aby ste vy ako rodina mali svoje súkromie. A práve on by sa ti mal ospravedlniť za to hnusné slovíčko čo na teba použil. 😠

sashabb
17. júl 2013

@aadulik2110 suhlasim s @halienka a prve čo by som manželovi na to ospravedlnenie povedala by bolo, že prvý by sa mal ospravedlniť on tebe!
Pokiaľ by mi toto svokra robila, tak by muž či ona mohli len snívať, že sa ja budem niekomu ospravedlňovať. Ona je tá, ktorá narúša súkromie. Už som to písala viac-krát, no treba to pri rozhovore otočiť a spýtať sa manžela ako by mu bolo keby sa napr. sprchoval a vbehla by mu tam tvoja mama, že ahoooj prišla som si na návštevu a nikto mi neotváral 🙄

alexandramaria
17. júl 2013

@aadulik2110 gulu na dvere a vymenit zamok. A mas po probleme...🙂

bets
18. júl 2013

@aadulik2110 nech to cele prehrmi a potom manzelovi povedz, ze z hladiska bezpecnosti, bude lepsie, ked budete mat gulu z vonkajsej strany a pri dverach zvoncek. ja gulu velmi ocenujem, my sa zabudame zamykat 🙂 ten zvoncek co najskor, nech navsteva zvoni skor ako vstupi.... a aj taky video-domaci telefon je fajn... da sa kupit aj za cenu bezneho domaceho telefonu (hlasoveho), len displej ma mensie rozlisenie, ale dobre posluzi aj taky. vidis kto zvoni, ak sa to prepoji aj s elektrickym zamkom, tak mozes otvarat nadialku... ja veci radsej riesim takymto sposobom, ze sa zariadim, aby sa nieco uz nemohlo opakovat a tym vnimavejsim aj dojde, ze je to reakcia na nieco... napr. ja som uz do domu nedala kluce svokrovcom aj ked mame dobre vztahy, dovod bol velmi jednoduchy pre vsetkych, ze zapiname alarm a oni by sami mali problem s niecim takym, co nepoznaju. a moj dovod je aj iny, ale manzelovi som to vyslovene nehovorila. aj ked vie, ze mi vadi, ze ked pridu tak v zmysle poriadku zacnu vsetko co donesu vykladat a upratovat, lenze mne sa pravidelne stava, ze nieco najdem po mesiaci a uz je to stare, nepouzitelne (ak ide o potraviny), lebo na take miesto by som to nedala a ani netusim, ze to doniesli. a casto sa cudujem, co sa mi v dome nachadza a od nas to nie je. cele je to myslene v dobrom, ale mne to tak nevyhovuje 🙂

aadulik2110
18. júl 2013

@halienka
@sashabb
@bets veľmi vám pekne ďakujem za reakcie a vaše nápady 🙂 halienka, ja už som uvažovala nad nejakými trápnymi situáciami a presne mi napadla, čo si opísala, že by nás svokra načapala... no v každom prípade, včera večer prišiel manžel z práce (potom, čo som tu napísala tento môj problém). Rozprávali sme sa, ospravedlnil sa mi a dohodli sme sa, že sa pôjdem ospravedlniť, ale povedala som, že trvám na tom o čo som ju žiadala (ešte vysvetlím, že ja som ju neurážala a ani som jej nenadávala - len som na ňu hovorila riadne zvýšeným tónom). Tak som ráno ešte pred raňajkami išla, našla som ju v záhrade, tak som sa jej ospravedlnila a dodala som, že trvám na tom o čo som ju žiadala a ešte som jej povedala, že keď niečo voči mne má, tak mi to má povedať a nie to riešiť cez manžela (lebo potom stále stojí medzi nami a nikdy nie je dobre... - pretože svokra sa na mňa usmieva a za 5 min dohovára manželovi a hovorí, čo jej vadí). Bola celkom v pohode (trošku plakala - ale to som si u nej všimla, že to jej taktika, keď si nevie pomôcť, ale na mňa to neplatí), tak som jej ešte raz zopakovala, že som sa prišla ospravedlniť, povedala som jej, že "dvere má u nás otvorené", keď bude rešpektovať naše súkromie a odišla som. Vrátila som sa domov a nečakala som manželovu reakciu - "povedal som ti, aby si sa ospravedlnila a nie to opäť riešila - vyriešila si si to opäť podľa svojho - si spokojná?" a urazený odišiel pracovať na dvor. Než išiel do práce, tak sme to opäť riešili - nemá to konca kraja - síce sme to ako tak poriešili, ale vadí mi, že mu viac záleží na tom, čo si myslia o ňom súrodenci, povedal mi, že sa za moje správanie hanbí a hanbí sa ísť aj k svojej mame domov... Oni sú rodina, ktorá vždy problém nafukujú a samozrejme ako na dedine riešia veci klebetami - tak mu vadí, že on pred ľuďmi v dedine bude vyzerať citujem: ako blbeček. A ako sa cítim ja..... to je za týmto všetkým na poslednom mieste.
a bets - videozvonček máme kúpený, ale neviem, či som písala, alebo si si nevšimla - my nemáme zatiaľ plot, takže priamy prístup ku dverám je...

wieruss
18. júl 2013

@aadulik2110 ja by som sa svokre ospravedlnovat nesla a uz vobec nie ked som v prave... Moj manzel to minule raz skusil, ze sa "musim ospravedlnit" naco som ho vyviedla z omylu , ze moze zabudnut. Ani keby na hlave skakal a usami sa odrazal tak sa nepojdem ospravedlnovat za nieco co neni moja vina... To je aj tvoj pripad, a manzel by sa mal spametat, ze donutil ta ospravedlnit a to, ze ty si len dodala, ze ci neprajes prepady to predsa neni nic zle 😉 a ohovaranie na dedine poznam velmi dobre, sa stavim, ze ta moja striga ma uz ohovorila u vsetkych 😅

maria1989
18. júl 2013

@halienka čo si včera písala, že chlapi "nedokážu" niečo povedať svojej matke... skús si predstaviť, že oni nie nedokážu, ale prosto a jednoducho to majú v päte, aby takéto kompetenčné spory riešili. muž chce mať doma svoj pokoj, a nech si to jeho žena s matkou vyjasnia ako chcú 🙂 inak mne raz svokra vošla do bytu, práve keď som nahá vítala toho svojho 😀 stáva sa...

aadulik2110
18. júl 2013

@wieruss ja by som tiež nešla.... ja som sa ospravedlnila len za správanie a nie za tú podstatu..... koniec koncov manžel nerieši to, že som sa rozčúlila, že mi svokra behá po dome, ale to ako som sa chovala ja.... a dnes dokonca mi navrhol riešenie.... aby som si oddýchla a nebola nervózna, tak svokra bude mať malého častejšie...

sashabb
18. júl 2013

@aadulik2110 neviem, ale mne príde, že ťa manžel chce riadiť ... maš sa ospravedlniť, maš sa inak chovať, maš urobiť to a ono, a ako jemu vyhovuje ...

To ako sa chováš vo svojom vlastnom dome je iba tvoja vec a nikto ti to nemá čo vyčítať. Manžel by si mal uvedomiť, že svokra narúša tvoje sukromie a to že ťa to naštve je normálne. Potom by aj pochopil, že to ide aj na nervy a nebudeš reagovať kludne ak sa to opakuje dokola a jemu je to jedno.
Teraz píšeš, že svokra bude mať malého častejšie - len aby sa to zas proti tebe neotočilo a svokra ti nevyčítala, že ti stráži dieťa a ty nič nerobíš + začne ti to vyčítať aj manžel, že svokra ti stráži dieťa a ty si na ňu ešte zlá ... myslím si, že ak by ste fungovali ako rodina a manžel stál pri tebe, tak by si nervozna nebola a nemusela si nič riešiť. Tu stačí iba jedno, aby manžel otvoril oči a pochopil, že teraz ste rodina vy, jeho mama už nemá byť na prvom mieste 😒

aadulik2110
18. júl 2013

@sashabb veď práve je to tak.... tak ako píšeš..... mne stále hovorí, že stále vidím seba, stále riešim ako sa JA cítim a že nie som šťastná..... lebo uprednostňuje svoju mamu a súrodencov predo mnou..... ja som mu to aj povedala, že ja nie som jemu podriadená, ale sme partneri... na to sa toho chytí a povie mi, že ma nezaujíma ako sa on cíti.... že ho to trápi, že si nevychádzame a pod. a čo sa týka malého.... ja ho svokre nerada dávam, keď si ho ešte zoberie môj, tak to beriem.... pretože mi strašne vadí ako sa ona ku mne správa a je to tak od samého začiatku..... lepšie povedané od kedy sme sa zobrali (dovtedy som jej tak "do taniera" nevidela), počas tehu sa ma ani raz nespýtala ako sa cítim, nikdy sme neriešili, či sa teším, alebo by sa ona tešila.... jednoducho mala to v paži a keď sa narodil malý.... tak si malého zoberie a o mňa nemá záujem (neopýta sa ako sa mám, ako sa darí, čo nové, keď tam prídem, tak mi ani vodu z vodovodu častokrát neponúkne). Takže ja to nepovažujem za dobré riešenie a ani s tým nesúhlasím, aj keď manžel navrhol toto riešenie.... Najviac ma hnevá to, že si veľmi dobre rozumieme, vychádzame pokiaľ nepríde na problémy s jeho rodinou. Ja neviem ktorej neveste by sa páčilo, keby prišla svokra povedala ahoj (aby sa nepovedalo), zobrala by si malého na ruky a OZNÁMILA by, že si berie malého von na dvor. Žiadne môžeme ísť na dvor, môžem zobrať malého von, jednoducho IDEM s ním von. A toto správanie je OK.... podľa manžela a jeho celej rodiny

dana_l
18. júl 2013

@aadulik2110 ja svokru nemam nablizku ale urcite by si taketo cosi nedovolila. aj ked som chodila pozriet sestry tak som zaklopala a vosla a od dveri kricala ze som tam. teda aby mi niekto len tak vbehol do domu by som urcite nechcela. nech by to bola i moja rodina alebo manzelova.
stoj si za svojim ze sa neospravedlnis a pokial tvoj manzel nebude suhlasit s tvojou verziou "navstev" - zaklopat a cakat kym niekto otvori popripade otvorit dvere a kricat kym niekto nepride pri dvere, tak to budes mat ozaj tazke. asi hlupo napisem ale ked inak neda (tvoj muz) tak zamkynaj aj ked on robi na dvore a musi behat do domu. nech si otvara sam klucom alebo caka pri dverach. nejako ho na to "upozornit" musis.
alebo to "najlepsie" - rob tie iste veci jeho rodine, behni k nim do domu, nepovedz ani mu ani bu, zober si nieco a chod domov. no ved sa im to hned nebude pacit ze co si TY dovolujes.
drzim palce nech svoj "dom" ubranis

maminka2111
18. júl 2013

Ja tiež neviem čo mam robit s tou mojou svokrou. Odzačiatku som vedela že je šiši ale nikdy som ju nevšimala kašlala som jej na hlavu kvoli manželovi ale naposledy ma nasrala už a poriadne. Mám babatko a problem je v tom že jej nechcem davat kočikovat dieta. a viete prečo? Od začiatku ako som začala chodit s mojim už teraz manžellom sa kumne spravali neprijemne. Boli drzí uražali ma spravali sa neslušne. Mala som ich v riti kedže som s maželom iba chodila neriešila som ich ale riadny problem nastal ked som ostala tehotná a zasnubili sme sa. Riadne bolo na nich vidiet že ma za nevestu nechcu ale nič ine im neostava kedže som ostala tehotna a odvzedy mi začali zneprijemnovat život. ked som im ukazala snubný prsten svokor ma hned urazil že som draha že či neviem šetrit manželove peniaze svokra sa chytila za hlavu že vraj taky drahy prsten a pritom podotykam som si vyberala z tych lacnejšich ..dalej to pokračovalo tym že mi zsvokra začala vykrikovat že chce mat vnuka že musi to byt chlapec ináč nebude patrit do ich rodiny a ked som jej povedala že bude to dievčatko riadne som videla nanej že ostala nasrata.. a ked som jej povedala že nezaleži na pohlavi ale natom aby dieta bolo zdrave tak zase si len svoje mlela..že proste ona chce chlapca..uražky pokračovali a ked sa nam už konečne narodila malá absolutny nezajem z ich strany.. ked sme svokra volali že či si nejde kuknut na vnučku čerstvo narodenu zakričal že on nieje nanu zvedavi že radšej si kukne obrazok..mala už bude mat zachvilu rok a ešte ani raz ju svokor nebol kuknut unas..ale už som toho začala mat plne zuby a začala som u nich nvaštevy obmedzovat ..ale pokračovali to dalej svokra začala po celom meste rozpravat že malá ich nepozná a pritom oni nejavili onu žiadny zaujem ..keby že tam mi nechodime s manželom tak ju nepoznaju vobec a ona si dovoluje toto rozpravat. to nieje všetko ona totiž alkoholička skoro každy opita a začala namna po meste nadavat že som pi...a že horšiu nevestu ani nemohla mat a nechapem prečo ked cely čas som im nič neurobila a len čušalaa znašala ich uražky..a ešte sa čuduje že jej malu nechcem davat ked je každy den ožrata...ale to už som sa vtedy riadne nasrala a zavolala im a povedala čo si onich myslim a že malu už viac neuvidia ked sa chovajju tak ako sa chovaju..Niekolko rokov som prosila manžela nech ich trošku zmierni ale on mi sral na hlavu a ked už mne praskli nervy a vyriešila som to tak čo myslite kto bol najhorši..jasne že ja...a teraz už neviem čo snimi mám robit ja už nevladzem a nechcem takto žit..su to fakt hrozní ludia a ja už neviem fakt poradte mi už niekto

annie6
18. júl 2013

@aadulik2110 ja keby takto k nam chodila muzova rodina, tak sama dam vymenit zamok a dam gulu namiesto klucky 😀 a ked uz , kludne by som zamykala aj keby bol muz na dvore, pre istotu ... mne vadi len ked nam po dvore behaju(byvaju na pozemku za domom a este nemaju dokoncenu garaz, takze nejake veci su stale v tej nasej tak si tam chodia hockedy, clovek sa ani na dvore nechce opalovat 😀 ) a uz voobec by ma nedonutil sa ospravedlnit ked som nic zle nepsravila

sashabb
18. júl 2013

@maminka2111 určite im malu davať nemusiš (zvlašť keď svokra pije) je to tvoje dieťa a ty rozhoduješ.

A to či by o mne niekto niečo hovoril, by mi bolo uplne jedno. Ludia niesu slepí, ak nie hneď, tak časom sa dovtípia ako to celé bolo.

mirkave
18. júl 2013

@pegi7474 tak tvojej svokre pomoze len odbornik.ak mala problemy aj v domove a chceli to riesit.osobne by som sa bala,aby sa jej nepohorsilo a aby vas napriklad nezacala v zufalstve vplyvom psycho choroby ohrozovat na zdravi alebo na zivote.psychicky chory clovek sa ma liecit.hanba nehanba.bala by som sa zit s nou