Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lenocka84
16. feb 2011

ahojte
ja som sa svojej svorky mierne zbavila. ja jej nevolam, ona mne tiez nie, len ked potrebuje mm zavolat prisla ti posta. moju postu si davam preposielat a mam pokoj. to boli jedine dovody pre nam zavolala.
o maleho sa nezaujima, ju zaujimaju len deti jej dcery.
takze ju uz vobec neriesim

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm tak to mas cudnu svokru ze sa nezaujima o vnucata nie?ja mojej svokre tiez nevolam radsej jej napisem sms ale ked nemusim tak jej radsej vola manzel 🙂 ona len obcas mne zavola ze co robime a ako sa mame ale inak vola len s manzelom a vsetko riesi s nim 😎

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 mne volala len kym som mala postu, referovala, toto a tamto
a na maleho sa ani neopyta. uz ma 10m a videla ho cca 5x? ak aj tolko

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm a ona nema o neho vobec zaujem alebo ako to mate?

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 ona je cela divna, vravim najdolezitejsie su vnucata od dcery. tie boli prve, to preto. nas syn je az 4.vnuca, uz nie je zaujimavy.
maly sa narodil predcasne, o 6tt, a ona chce stale vsetkych presvedcit ze sa nenarodil skor len dr. nevedeli urcit kedy som ostala tehu, vies, ona vie vsetko najlepsie, najmudrejsia, najkrajsia...

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm no to poznam aj ja mam taku svokru ,ktora zjedla vsetku mudrost sveta 😎 ale je to zvlastne ze robi rozdiely medzi detmi to mi takto zase nemame len mame babku ktora je hrozne ale hrozne lakoma!!nekupi nic detom ani vlastne od narodenia skoro nic im nedala ☹ ale ja som povedala ze to sa jej vsetko raz vrati... ☹

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 no to nekomentujem, maly od nej dostal zatial plienkovu tortu, pokladnicku a to je tusim vsetko
neriesim. u mna uz davno skoncila

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm no to mas dobre mi sme ani to nedostali za 2 roky co zije maly ☹ a byvate od nej daleko?my ju tu mame kazdy utorok skoro 😀

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 no len raz ju poslem do prdele 🙂 uz sa to vo mne zbiera, takze to nepotrva dlho a uz ma viac nebude chciet vidiet... ak to bude treba, tak to urobim tak aby viac neprisla..ale toto nechcem...takze snad ju to prejde...

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 chvalabohu cca 350km, nastastie
tento rok som tam este nebola
ani sa nechystam.

drobik1
16. feb 2011

@rakovcanka a to ju este stale drzi?stale spolu nekomunikujete?ja by som takto nevedela byvavt v jednom dome a chodit vedla seba len tak 😠

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 no nerozprava s nami uz od nedele...a este stale ju to drzi, tak uvidime dokedy...ani mne to nie je jedno, hlavne ked viem, ze som nic neurobila ... 😠

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm tak to mas super..jaj to ja by som prijala hned.. 🙂

drobik1
16. feb 2011

@rakovcanka ved to ale ze jej to vobec trpis a obchadzate sa len tak 😉 no neviem ako by som to vydrzala..a co manzel nato?ani s nim nekomunikuje?

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 no neviem co s tym mam robit, a ani s nim nekomunikuje, chodi okolo nas ako keby sme tu ani neboli ..

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 ona bola super, kym som neostala tehotna a nevzali sa. po svadbe otocka o 360stupnov
dokonca ked mal maly krstiny, mi povedala ze ci je on vobec mojho muza, ze nevyzera zeby sa skor narodil. staci ti?
ale ked das jeho vedla fotky manzela ked mal tolko co on, rovnake dieta, ale ona podobu nevidi.

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 hm no tak to mas teda nie velmi dobre..ale aspon ze ste od nej tak daleko 🙂 hm a preco sa tak zmenila??ma nato nejaky dovod?hm divna je 😖

drobik1
16. feb 2011

@rakovcanka hm no nic moc teda..fakt nezavidim.a ona je s tebou doma stale ci pracuje?

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 neviem, ci je to tym ze najmladsieho syna som jej vzala, netusim. dovtedy fakt super zenska

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 no ona dva dni pracuje, dva dni volno, a doma to mame poriesene tak, ze v prednej casti domu su dve izby a obyvacka, potom je chodba, a vzadu je kuchyna a nasa spalna a kupelna, takze ak sa nestretneme v kuchyni tak sa cely den ani nemusime vidiet... aspon tak, lebo keby som s nou mala byt v jednej miestnosti cely den, tak sa bud zblaznim alebo uteciem..

drobik1
16. feb 2011

@lenocka84 ale tak moze ti to byt v podstate jedno..ty mas svoju rodinu a dieta a kasli na nu.. 🙂 mozno sa spamäta neskor 😉

drobik1
16. feb 2011

@rakovcanka no tak to mas super aspon sa nemusite stretnut.. a uz ta nebuzeruje?no my by sme to mali horsie mame 3 ibovy byt a so svokrou tu byt si neviem ani predstavit 😒

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 tak to ti verim ... a ona ma nebuzeruje, lebo pre zmenu ani nerozprava...takze neviem co je horsie.. 😖

danula.ch
16. feb 2011

ahojte, cudujem sa ze tato tema nema aspon 1000 stran 😀
ja som pre svoju svokru ta co nedava jej vnucikovi jest a preto je chudy. a potom som este chudera, krava sprosta a uboziacka. ocakavala odo mna ze v 9. mesíaci tehu budem umyvat vanu a podlahy a to iste hned po porode, aj ked som si mesiac nevedela ani k jedlu sadnut. proste ma tam mala za sluzku. a dom musel byt tip-top ako keby sme tam ani nebyvali, pretoze ona je zvyknuta na svoj poriadok. neumyvala si ruky po toalete a este pri malom aj fajcila na prechadzkach. toto ked som sa dozvedela, viete si predstavit 😠
a vedela by som toho popisat, ale to by bolo na dlho.
podotykam moja svokra je docentka matematiky a statistiky na VS a keby ste ju stretli, tak by ste do nej v zivote nepovedali ze sa hocikedy prestane ovladat a vyzuri sa na nevinnom cloveku. ja by som mohla mat aj 10 titulov a aj tak by som jej nestacila. byvali sme u nej po narodeni Davidka, ale vydrzali sme asi pol roka, aj to bolo neustale napatie. tak som sa jedneho dna zbalila a odisla som k rodicom aj s malym a je z nas vikendova rodina. ale 100x lepsie ako byvat s nou. teraz uz len cakame kym dostaviame dom a nastahujeme sa.
nemusim ju uz v zivote ani vidiet. ak bude chciet vidiet maleho, tak jej branit nebudem, ale pre mna uz neexistuje. mm to chvalabohu chape a drzi so mnou, je zlaty 🙂

podla mna hlavny problem je v tom, ze sme maminkam zobrali ich synacikov, v mojom pripade jedineho. aj ked si to niky nepriznaju. lebo malokedy sa stane ze si so svokrou nerozumie chlap, vacsinou sme to my nevesty

@lenocka84 to som uz viac krat pocula, ze svokra sa zaujima viac o deti svojej dcery ako o synove. nechapem preco je to tak, asi tie deti berie viac podla ich matiek. ale ako keby len to bolo rozhodujuce. ved su to vsetky deti jej deti 😒

drobik1
16. feb 2011

@rakovcanka hm no to neviem ani ja co je horsie..ale cudujem sa ze ty si este ticho a nic jej nepovies 🙂

drobik1
16. feb 2011

@danula.ch hm tak sme na tom asi podobne ale chvala bohu ze nebyvam so svokrou..no ja som jej tiez zobrala jedineho syna aj ked on je taky ze raz je na mojej strane a raz na nu neda dopustit..ale povie jej svoje 🙂

lenocka84
16. feb 2011

@drobik1 nemusi sa, mne fakt chybat nebude
moja mama nam pomaha stale, teraz tato jazdi do ba, kvoi praci, stale nam nieco posle, co nam treba. aj z potravin, aj sladkosti, a svokra minule po svagrine, krajac na chleba, ktoryona isla vyhodit, sak nech nam zavadzia

@danula.ch je to smutne ked to rozdeluje
ale ked je uz taka ina asi nebude

rakovcanka
16. feb 2011

@drobik1 keby som jej povedala, tak ver tomu, ze by sme odtial museli odist, lebo by sme sa dooost velmi pohadali asi..mam toho fakt dost, a nabaluje sa to jedno na druhe, takze ak by som zacala tak to by bol, ver tomu, hodinovy monolog a potom by ma nenavidela pravom... 😠

danula.ch
16. feb 2011

@rakovcanka mozes sa aj pokrajat svokra s tebou nebude spokojna, uz len preto ze vlastne existujes. takze sa kludne prestan snazit, usetris si cas aj namahu 😉
ja som sa tiez drzala na uzde a zatinala som zuby, nic som jej nehovorila. trpezlivo som odmietala jej uzasne rady o tom ako sa mam starat o dieta a jedneho dna som to nevydrzala a krasne sme sa pohadali, v zivote by som to do seba nepovedala ze jej tak od srdca poviem vsetko co mi na nej vadilo. ale ta ulava co potom prisla....😀
mame to podobne, aj my sme mali byt u nasej len docasne kym nebudeme mat vlastne byvanie. a ked na to prislo, tak som isla radsej k rodicom do ineho mesta ako do podnajmu, lebo takto sa skor nastajujeme, v podnajme by sme vela platili

rakovcanka
16. feb 2011

@danula.ch no k rodicom by som mohla ist len sama, manzel tu ma pracu,takze to by moc neslo...no a co sa tyka toho ze somnou nikdy nebude spokojna, to ja viem...a uz len to prezit, a potom hura do svojho 🙂 ale som rada, ze je tu niekto kto ma chape, lebo uz fakt mam toho dost...