Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ewka2310
27. aug 2013

Ahojte kocky. Musim sa uz aj ja vyrozpravat lebo ma asi porazí mam dve dcerky 4- rocnu Saskiu a rocnu Miriamku. Od narodenia mojej prvej dcery byvame v spolocnom dome so svokrovcami. Oni maju vrch domu a my spodok. Všetko by bolo super, keby moja draha svokra nesedela kazdy den u mna na kave. Ale to by som este mozno aj prezrala ale strasne ma hneva ze sa mi miesa do vychovy mojich dievcat najma do starsej dcery. Ja nieco zakazem ona to prepocuje a dovoli furt mi robi napriek urcite naschval. Boze zenicky aj dnes som si porevala. Saskia chcela ist von , tak som jej povedala ze dopijeme so starkou - tak volame svokru kavu a pojdeme sa hrat von. Poobliekala som si obe dievky a isli sme do zahrady a tu mi Saskia drzo povie ze ona nechce aby som bola ja v zahrade s nimi ona chce byt len so starkou. Ja som sa snazila zostat pokojna a hovorim dcere ze s maminou sa tak rozpravat nemoze a ked je taka za trest bude v zahrade sama a ani starka ku nej nepojde. Povedala som to priamo pred svokrou aby to pochopila ale ona mi musi urobit napriek a zakrici dievcatu ze neboj sa, ja ku tebe hned pridem a toto robi vzdy. pride dolu ku mne a upratuje hracky, aj ked dievcata sa hraju , lebo co ked niekto pride. Vyzveda co papali dievcata, ako spinkali, ci je Miriam prebalena a ja si pripadam ako totalna neschopa. A najhorsie je ze ju nesmierne tesi to ze Saskia mna nerespektuje lebo ma svoju uzasnu starku, ktora jej dovoli aj po hlave skakat.

martija
27. aug 2013

@ewka2310 je mi jasne,ze ti to moze liezt na nervy,ale mozem si dovolit napisat, ze bud rada,ze sa zaujima o tvoje dievcata, a to,ze sa zaujima, ci papali,a ako spinkali, v tom podla mna nemusi byt nic zlomyselne. Davate spolu kavicku, pomaha ti upratat a rozmaznava ti dcery taka normalna svokra....Neboj raz,ked pojdes do prace,alebo budes potrebovat relax, tak sa ti zijde, ze ju dievcata maju radi. Ja mam troch chlapcov a u nas je to naopak (svokra mi uz nezije) ale moja mama je pre nich autorita riadna ( je ucitelka), a dokonca omnoho vacsia ako ja. Deti mi k nej nechcu chodit, najstarsi nikdy este u nej neostal na noc (bude mat 9r.) Tak by mi to pomohlo,keby ju mali radsej, lebo mat troch lumpov kazdy v inom veku, ine naroky,ine potreby - to je na bytcicu....takze skus hodit relax, ak ti nieco moc vadi, bud jej to pri tej kavicke pekne povedz, alebo vysli nenapadne manzela, nech mame povie,ze si z toho nestastna, alebo nejako nenapadne....neboj bude to ok 🙂

mirkave
28. aug 2013

@miamia33 je bezne,ze sa dievcata stavaju v predstavach princezne a chlapci trebars vojakmi a transformermi.tvoja dcera a aj ty ste uplne v poriadku.moja dcera bola tiez princezna,konik,ponik,jednorozec.....najnovsie sa hra,ze je leopard-a to mala pred mesiacom 7 rokov 😀 .parkrat som ju aj sprchovala ako konika 🙂 .je to zdrava predstavivost,dokial nezacne napriklad zrat seno ako kon.aj moja dcera presla rozpravkovym obdobim,ked sa vydavala,ja som bola dokonca jej druzicka 🙂 .je to normalna detska predstavivost.tvoja svokricka to ma nejake popletene....

mirkave
28. aug 2013

@ewka2310 je ok,ze ma zaujem.ale.... ale nema pravo ti vzdy protirecit a robit naprieky.toto som neznasala u mojej svokry a ani u mojej maminy ani u mojho tatina.obcas mi to pripadalo,ze im simonka "skace po hlave" .ja som nieco zatrhla a oni povolili.islo ma rozdrapit od jedu.aj sme sa obcas pohadali kvoli tomu.ja som bola ta zla,lebo zakazujem a oni boli ti super,lebo dovolili.tak sme sa nakoniec dohodli,ze ked budeme u mojich rodicov,tak budu platit ich pravidla a ked budeme doma alebo vonku,tak platia moje pravidla.ale ak je nejaky problemik,tak to tiez nech riesia oni-ved sme u nich.to sa im moc nepaci,ale ked chcu dovolovat,tak nech vedia aj riesit nasledky 🙂 ....a svokra?tu neriesim,neni sme v kontakte kvoli jej spravaniu.s nou sa dohodnut nedalo...

eeffka
28. aug 2013

@ewka2310 zsamostatny by a ak to nejde aspon zamknut prizemie,howgh.
Moja svokra tiez dovolovala,az si na nu dcera dovoluje... A co nech si to vyzerie...
Keby sa ma vypytovala ci sme papali,kakali tak by som sa opytala asi ja jej ci uz dnes bola a co vytlacila... OMG,zeny za dobrotu pojdete na zobrotu.

maminuska
28. aug 2013

@martija hned som vedela že si Žilinčanka, to s tým to je na " bytčiču ". Bývala som v Žiline 13 rokov a tam sa tak hovorilo 🙂 .
Len tá je už predaná a psychiatria je v nemocnici.

martija
28. aug 2013

@maminuska jáj, tak si musim pohladat ine zariadenie keby cosi 😀 . Dik za info

ivkasendy
2. sep 2013

@ewka2310 aj ja mam Miriam (o chvilu 10m.) a plne ta chapem... mne pripada, ze tie svokry sa snazia superit s mamami (nevestami) a snazia si dokazat ze maju navrch a vsetko vedia lepsie lebo ved pred X rokmi vychovali x deti... a este ked to zaobalia do akoze mileho pozlatka starostlivosti, ale vnutri ich navonok "neskodnych" umyslov je len sama hniloba... 😠

s_s_s
2. sep 2013

Ahojte baby. Potrebujem sa trošku vyrozprávať a vypočuť si názor na moju svokru. Už neviem čo mám robiť. S manželom máme 8 mesačného synčeka, bývame sami, no každá návšteva u svokry je príšerná. Neviem či už som taká alergická na všetko čo spraví, ale jednoducho ona nič nerešpektuje. Jej heslo je: keď to dieťa chce dajmu to, sprav podľa neho, jedoducho nehaj si skákať po hlave. ďalej neustále poučuje, napr,: mali by ste ho prebaliť, dajte mu deku je zima( keď jej poviem že ju nechcem aj tak mi ju donesie), dajte mu dudel( ten mu nedávam , nikdy ho nechcel tak mu ho nebudem nasilu pchať- ešte aj predomnou mu ho naschvál napchá do pusy, aj keď vie že sa to mi to nepáči, neustále by ho len pestovala( ve´d mne môžu aj ruky odpadnúť keď som s ním sama).mleznájú sa mu, keď jej poviem že nech to nerobí, lebo bude musieť chodiť k logopédovi ona na just povie , šak nemusím budem chodiť ja.( som učitelka a bolo by asi čudné že učim deti že majú pekne spisovne rozprávať a mojmu synovi nebude ani rozumieť)....a dajte mu krupicu,pudink, sladký jogurt, osol mu to( pritom má 8 mesiacov a chcem si ho naučiť na zdravú stravu, nie na sladkosti, )...neustále poučovanie z jej strany. Prehliada aj manželove veci či je pobalený do roboty, či má ožehlené, káže mu aby sa oholil.- ide ma roztrhať ako keby bol malý chlapček.....trojročný.synovec ktorý býva u nich jej skáče totálne ,,po hlave´´ vyháňa ju z izby, občas ju kopne a ona by ho nedbala za to aj pochváliť. Neposlúcha, za všetko sa rozplače.Konštatuje: veď on z toho vyrastie, on mi tak prejavuje lásku. Ja nechcem aby aj moj syn sa takto choval, chcem aby mal úctu k starším...muž to rieši je na mojej strane, no ona si stále svoje, prosím poradte čo mám spraviť. Ako jej to vysvetliť nech sa stále nemieša do nás, nerozkazuje, nerobí naprieky. Teraz je ešte syn malý, ale o chvílu bude všetko viacej vnímať a dopadne ako ten moj synovec. Prosím poradte mi čo mám robiť, ako jej to mám vysvetliť alebo čo mám spraviť aby to pochopila. Svokor je fajn ten svokru aj napomenie ale ani to nepomáha. Mám obmedziť návšetevy na minimum? pochopíto tak? alebo čo mám spraviť. Prestať úplne chodiť k nim, to by mi u manžela neprešlo, veď sú to jeho rodičia, ale ja fakt už nevládzem a neviem ako ďalej. Ďakujem za pomoc🙂

ivkasendy
2. sep 2013

mna svokra vytocila tento vikend... alebo ja ju? chodime tam kazdy druhy vikend, ja cisto len zo psej povinnosti kvoli manzelovi lebo by to nerozdychal a aby stara (svokra) videla malu (9 m.)... viem ze malu ma rada, ale tie jej reci... na ten hnusny maznavy ton si uz ako tak pomaly snazim zvyknut, aj na tie stale dookola opakovane frazy (tapi-taaaaapi, papapapapa a jaka velka vyrasties - taka taka taka)... ale uz sa jej zbiera tolko veci ze nech sa necuduje ked vybuchnem... napr.: mala je stale dojcena, davam jej prikrmy ale velmi jej nechuti (a viem ze chyba nie je v mojom vareni kedze moj 5m. synovcek ktory je na UM zjedol vsetko co som navarila) a svokra minule malej zadrela: "a uz aj nieco papas ci furt len maminu cicku?".. dost ma to urazilo, ale nechala som tak (ako moze zena-matka tak ponizit dojcenie nechapem)... teraz ked sme sedeli na terase, mm mal malu na rukach, ja som odbehla nieco vyhodit do kosa, medzitym prisla stara, vratim sa a mala ma v ruke Marina keks co jej stara strcila, pritom dobre vie ze keksy, sladkosti a podobne blbosti nedavam, ma na to kopu casu... zobrala som ho malej z ruky, dala naspat k ostatnym a hovorim nech si babka da ku kave ale Mimke take nedavam... sa tvarila akoby nic, ale to ze jej ako 3-mesacnej chcela dat piskotu si pamatam doteraz... a co neznasam je, ako mi malu berie z ruk ked ju drzim, stylom: "no pod ku babke" a natiahne ruky a ako samozrejmost caka ze jej ju dam (vacsinou aj dam, sak co uz)... no a teraz v nedelu po kostole nabehla k nam do izby na poschodi, lebo pocula ako si s malou blaboceme, mm musel prave na chvilu odbehnut a ona zobrala malu na ruky a chodila s nou po izbe... ja som si len sadla na postel a v duchu gulala ocami, pripadalo mi to ako vecnost, kym sa mm vratil a ona odisla.. potom sme sa s mm dohodli ze dame malu do Manducy a pojdeme na prechadzku.. nakrmila som ju, prebalila, prezliekla, isli sme dole a vravim mm, nech sa najprv obuje ze malu podrzim a potom ju vezme... zase prisla stara, najprv sa spytala ci ma mala nove rifle, vravim vyprane v Perwole (asi 3 mesiace ich ma) a potom zase jej typicke "no pod k babke" a vystiera ruky ze ju vezme... manzel akurat viazal druhu topanku tak jej hovorim, ze nie, lebo ideme na prechadzku a Matus (mm) ju uz berie do Manducy... tak len nieco odvrkla a tresla dverami.. a mm hned na mna ci si babka nemoze podrzat malu.. vravim mu ved ideme von tak jej ju nebudem davat na 5 sekund... cela prechadzka total v dusnej atmosfere a dalsia kvapka do povestneho pohara... raz z nej asi dostanem zaludocne vredy alebo zlcnikovy zachvat... a to sa mm nevie vzdat myslienky ze sa tam prestahujeme... ona v podstate nie je zla, ale ani keby bola z cokolady tak sa jej nedotknem - a to som totalny cokoholik... sorry za roman...

ivkasendy
2. sep 2013

@s_s_s tie svokry asi niekto cez kopirak vyraba 😀 ak zistis nejaky navod, rada si tiez necham poradit 😉 skoda ze to obmedzenie navstev u nas neprichadza do uvahy a o uplnom prestati chodit tam sa mi moze len snivat.... 😒

zlatica36
3. sep 2013

@s_s_s no moja taká otazocka...prečo máš so sebou dudel, keď ho nepouzivas?
Ďalej by som ti poradila, zrobit STOP! Choďte tam na návštevu bez malého a pekne im povedzte, čo sa vám nepáči... Buď si dohodnete kompromis nejaký, alebo bude po vašom....
Manžel na tvojej strane? A tiež sa mu nepáči jej správanie? Tak to doma spolu v klude preberte a potom ich postavíte pred hotovú vec...
Vôbec tam nechodit je úplne krajne riešenie....bohužiaľ u nás došlo až k tomu.... Posledný krát som so svokrovcami sedela za stolom pred 7 rokmi....

darkabarka23
3. sep 2013

@ivkasendy ak možem trošku zareagovať na tvoj príspevok,mne sa nezdá tá tvoja svokra taká zlá,ak aj má poznámky,možno to tak vôbec nemyslí,ako sa to tebe zdá,podľa mňa si to veľmi berieš.Ja mám tiež takú svokru,ktorá mi vždy vravela,čo mám robiť,a tiež ma vo vnútri išlo roztrhnúť,ale myslím,že to robia všetky svokry,ale nie s cieľom podpichnúť,ale odovzdať vlastné skúsenosti,a sú presvedčené o svojej pravde,tak ako aj my nevesty 😉 .A možno aj my budeme raz také isté,lebo keď si ja predstavím,že budem mať vnúča,tiež my asi bude vadiť kopa vecí,keď budem vidieť,ako moja nevesta vychováva moje vnúča,a budú sa mi zdať správne metódy,ktorými som vychovávala svoje deti ja,a nehovoriac o tom,že zas prídu nové trendy a názory,čo sa týka výživy a výchovy,a mladí budú zas najmúdrejší,múdrejší,ako my.Inak mne by tiež ostalo smutno,keby mi moja nevesta vnúčatko nedala do rúk.Chcela ju len trošku pochovať,aj keď na chvíľočku,teší sa z nej,keď prídete raz za dva týždne,jej pre ňu malá vzácna.Ono tie svokry,nám nechcú zle,česť výnimkám,len si myslia,že práve ich názor na výchovu je správny.Ja sa tiež vždy povznesiem nad to,keď ma ide svokra poúčať,lebo viem,že to v podstate myslí dobre.Pozerám na ňu s úctou,a som vďačná,že vychovala dobre svojho syna,a hlavne vnímam,že nám vždy chcela len dobre,a preto jej "múdre" rady si vždy vypočujem s úsmevom,a idem ďalej,inak si myslím,že presne to isté raz dostaneme od svojich neviest a zaťov. 😉 A hlavne som jej vždy dopriala čas s vnúčatami,nech sa teší,a dúfam,že raz aj moja nevesta bude taká,že ma od vnúčat nebude izolovať.Ja si vždy predstavím situáciu aj z pohľadu druhého,akoby som to vnímala ja.Toľko len môj pohľad 🙂

zlatica36
3. sep 2013

@darkabarka23 pekne si to napísala... Ale, nie je to vždy tak, že chcú len radiť... Čo by si povedala 10 ročnému dieťaťu, keď by ti povedal ''mami, však nebudeš taká zlá svokra ako tá tvoja?''
.....niekedy je to fakt psychicky teror... A len ten pochopí, čo zažije....

darkabarka23
3. sep 2013

@zlatica36 ja som reagovala,len ten jeden príspevok 😉 ,aj som doň napísala,že česť výnimkám,samozrejme,že existujú ťažšie a náročné prípady,ako možno aj tvoj...

laura167
3. sep 2013

@nestastna_nevesta
ahoj nestastna nevesta ..
Ja mam svokru ako susedku 😅 byvame vedla seba 😖 a tiez je to kazdodenny boj. radsej ani von nechodim,ale zase keby si daco ku mne dovoli, urcite si to nenecham...to mas ako podaj mi prst nabuduce ti zozeriem celu ruku 😔
Ale niekedy je- mlcat zlato..ako sa hovori 😎 co neni moj pripad 😀

zuzulikkk81
3. sep 2013

@ivkasendy no ako keby si písala o tej mojej !! :((((((((( božeeeee aj ja jej mám dosť :( až nato že keď chce malu povie: daj mi ju ! ako keby to bola nejaká vec a ten ton k tomu ochhh

s_s_s
3. sep 2013

zlatica36 ten dudel mu dala keď bola u nás na návšteve, to som kúpila etš keď malý nebol na svete že keby náhodou🙂....no budeme to musieť nejako poriešiť, snáď to už pochopí..

suem
3. sep 2013

@zlatica36 Kde prisiel tvoj syn k nazoru, ze tvoja svokra je zla? Ty tak hodnotis jeho babku pred nim? 😲

suem
3. sep 2013

@ivkasendy Hmmm sa to tu rozbehlo ...

zlatica36
3. sep 2013

@suem zažil svoju ''babku'' a jej výstupy,jej bolo jedno, že sú tam deti ..ja hodnotiť nemusím....
....vravím, kto nezazije nepochopí....

zlatica36
3. sep 2013

@suem nemám najmenší dôvod hodnotiť ľudí zlé.... A je jedno, či to je svokra,matka, dedo ujo..... A možno nevieš, ale deti sú viac ako vnímave....

ewka2310
4. sep 2013

@ivkasendy Ja mam toto iste doma.Moja svokra kojila len par mesiacov a ja som kojila Sasku rok a Mimku este kojim. Kazdemu to hovorila tak ako by to bolo poburujuce alebo nieco zle. Teraz mi Saskia chodi uz do skolky tak mam trocha klud aj od svokry. Mam ju tu sice nasackovanu kazde rano ale vypije kavu a ide prec. A toto ze vystci ruky robi jej syn moj svagor ktory je presne tak neznesitelny a dolezity ako ona. Tiez sa sprava akoby vychoval uz 10 deti a pritom je to 19 rocny sopliak. Takze cely skoro cely den mam pokoj az nato ze ked prideme domov zo skolky nastane na dvore vypocuvanie - obaja svokra aj svagor zistuju kde ste boli tak dlho, co ste jedli v skolke, plakala si a pod.. ani ja sa jej to nepytam aby nemala stres, cakam kym mi sama povie co zazila. A ozaj zenicky moje aj vasa svokra je spolahnuta nato ze ked ma nevestu uz okolo domu nemusi robit nic, lebo u nas funguje carovne -" TREBALO BY" a caka kedy to spravim. Uz sa pomaly ani hybat nevladze.

zuzulikkk81
6. sep 2013

@radka422 to ako moja !!!!!!!!!! veď možno príde práca za ňou sama :D a výhovorky podobného typu všetci chcú len mladé ženy :D

mackaso
6. sep 2013

@ivkasendy Ahojte, som tu u Vás nová a chcela by som sa zapojiť do debaty, teda, ak môžem, moja svokra je taká istá ako tvoja, mám presne také isté pocity a jaj také iste pomenovanie pre ňu, minule sme boli na oslave, bola tam i ona, malá bola nervózna z veľa ľudí, idú jej zúbky a stará zahlásila, že je rozmaznaná, ako ju to vychovávam, podotýkam, malá mala teraz 5 mesiacov, je toto normálne? Je mi z nej zle, najradšej by som tam k nej ani nešla, len tiež kvôli manželovi, poraďte, ako sa mám k nej správať, tiež všelijako zatískam zuby a návšteva u nej je pre mňa ako zlý sen, nie príjemná nedeľa.

s_s_s
6. sep 2013

@mackaso no rozmaznané 5 mesačné bábo to je úplne normálne:D:D ja mám tiež hroznú svokru, ide ma z nej poraziť, ale tak čo už asi musíme trpeť :( ... ja by som tiež najradšej vypustila u nich návštevy ale bohužial to nejde, predsa je to manželova mama, musíme proti ním bojovať, neviem síce ako ale musíme :D ja idem od nich s totálne ,,nafúknutou hlavou´´ same príkazy zákazy poučovanie a trápne reči...cele zle

ivkasendy
6. sep 2013

@mackaso ahoj a vitaj 😉 neboj, chapem ta... moja dcerka pred nejakym casom (uz nepamatam presne, ale mohla mat 4-5 mesiacov) mala obdobie, ze len co zbadala babku (moju svokru) spustila okamzite plac... neviem ci jej nebola sympaticka, nieco jej vadilo, alebo mozno zo mna vycitila napatie (ale rozplakala sa aj ked ju mal na rukach mm), a svokra na to zahlasila malej: "Ty si taky bojko!" alebo "Joj, ty si taka mamina!" Som si len v duchu pomyslela: a co ma byt susedova? 😝 Preslo to, teraz sa uz mala na nu usmieva, ale jasne ze mi tie reci vadili, ako kazdej mamke ktorej niekto povie nieco zle na milovane dieta... darkabarka to hore pekne napisala, viem ze ma pravdu a jej prispevok si tusim precitam pred buducou navstevou svokry kvoli pozitivnejsiemu naladeniu 🙂 ale svokra, hoci viem ze nie je zla, mi zazracne dokaze liezt na nervy uz len svojou pritomnostou, nieto ked este nieco zapoti... 😒

janinah
6. sep 2013

@ivkasendy veru,veru,riadne drzá svokra čo chce vnúča na ruky.....ako si napísala,už len svokrina prítomnosť ti vadí,tak načo tam ideš? z dusnej atmosfery nemáš nič ani tz ani manžel ani dieťa ani svokra..tak buď sa nastav pozitívnejšie a nauč s asprávať alebo tam nelez si dvíhať tlak
@darkabarka23 píšeš veľmi múdro 😉

ivkasendy
6. sep 2013

@janinah hm, preco tam "leziem"? bud musim, alebo som masochistka... vyber si 😝 🙄

janinah
6. sep 2013

@ivkasendy "musíme" len zomrieť,nič iné nemusíme....čím skôr pochopíš,že so svokrou treba akotak vychádzať/nie milovať ju,ale slušne bezkonfliktne vychádzať/ tým lepšie pre teba,tvoje dieťa i tvoje manželstvo...keď čítam ako v sebe dusíš nenavistné slová,ktoré by s jej rada odvrkla,ale nemôžeš,tak mi ťa je ľúto,lebo škodíš ssma sebe...a pritom ona nič hrozné nerobí,len má niektoré praktiky z čias,ked ona mala malé deti