Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

liviaf14
12. jún 2010

@aero diky za podporu , si fakt zlatá, zakazujem si už nad tým rozmýšľať, nerobí mi to dobre, sústreďujem sa na malého, a hneď je všetko krajšie, pekný večer 😵

aero
12. jún 2010

@liviaf14 🙂 tak je to správne....

eva7780
12. jún 2010

ahojte 🙂velmi rada si čítam túto tému,síce svokru nemám,ale niektoré opisy pasujú na mojho svokra 😝tiež akosi pozabudol ako sa volám 🤐 a je to vela čo nanho sedí ,som rada,ked ho cez den vidím len z dialky 😀

jankajs
12. jún 2010

ahojte, pridávam sa po dosť dlhej dobe... dnes ma tá moja doviedla do úžasu a to som si myslela, že ma u nej nič neprekvapí po tých rokoch... ani tvrdé Droxy cukríky, čo chcela dať jesť malému. Ráno sme s malým odchádzali z domu - medzi deviatou a pol desiatou a malý volal na celý dom, že "babkááá". Tak ona vybehla, že "ticho, lebo teta x. a y. spinkajú, čo keď ich zobudíš". Som myslela, že zle počujem - tety sú dospelé ženy /rozvedená s dieťaťom a slobodná po tridsiatke/, obe boli v noci flámovať a krásavice sa musia vyspinkať 😅 a nedajbože nahlas v chalupe prehovoriť. Dobre. Podvečer sme sa vrátili - a hneď jedna z nich začala, že či majú doma nového kohúta, keď ich ráno budil. Tak som povedala, že spať treba v noci. Nato som dostala už pripravenú odpoveď, že každý spí, tak ako môže. Na môj argument, že je to dieťa, tak proste aj kričí, som dostala od slobodnej tety ponaučenie, "tak ho to asi niekto naučil". Jasné, celú noc som do neho hustila, že tety po náročnej nočnej službe, treba prebrať "zavčas rána". Keby boli v robote, alebo nespali, že majú deti choré.... prvá by som zahriakla Peťa, nech je tichučko. Ale krásavice z baru sa potrebovali vydrichmať u maminky, tak my, čo tu bývame, nemáme právo ich vyrušovať. Hlavne, že oni rezali na cinkulári pod oknom pravidelne od jedenástej, keď som dávala malého spávať.... ale to je predsa vnúča nevesty, nie dcéry a tak bude vždy to najposlednejšie a na nejaké práva môže zabudnúť. Len aby nezabudlo na povinnosti. Fuj, Marfuše škaredé... asi začnem aj ja chodiť za chlapmi, vracať sa z baru nad ránom a decko strčím svokre nech sa stará.... a budem vzorná matka, ktorá sa potrebuje odreagovať a hlavne sa dobre vyspinkať. 😝

darina77
13. jún 2010

Jankajs, toto poznám tiež. Malá ked bola menšia a boli sme u svokry tak o 11 hodine predpoludním nemohla ani len vyjst na poschodie, lebo jej synáčik 25 ročný ešte spí a ešte by sa zobudil. A to on nebol nikde on už o siedmej večer išiel spať. Na moj argument , že už musí byt dávno vyspatý mi odvetila, že ked on tak strašne lúbi spať, tak prečo ho zbytočne predčasne zobudiť. Zas na druhej strane musím povedať, že švagor si z toho nikdy nič nerobil ked ho náhodou malá zobudila, to len svokra tak vehementne bránila jeho 16 hodinový spánok.

datkova
13. jún 2010

@eva7780 ty nemáš svokru?????????????
závidím, závidím, závidím...
prepokladam, že zomrela, nech jej je zem lahká a dufam, že ja tu moju prežijem aspon o 30 rokov, kravu jednu sprostu, nech mam koečne kludný život, lebo už len vedomie, že ona niekde existuje, ma napína...

nocomment
13. jún 2010

Opať sa k vám po dlhšej dobe pripájam. Povedala som si, že svokrovcami sa zaoberať vôbec nebudem. Už ma vyčerpali dosť, mám len jedny nervy a tie ešte potrebujem 🙂 Maximálne pozdravím - ak sa mi zachce, no čím ďalej, tým menej sa mi chce 😝 🙂 Skončila som.

popelka
13. jún 2010

ahojte koceny,,,aj mne uz idu tie trapne veci na nervy dolezitost svokrovcov,,,,idu mi na nervy skoda,ze icj tam nezaliala ta voda,,,hm,,,aspon by bol konecne pokoj,,,este to stasti,ze nebyvame s nimi,lebo by ma asi porazilo,vsetky vas chapem co tu pisete,,,,,,nie zeby boli rady,ze maju uzasne manzelky pre ich synov ale stale budu daco dudrat a strkat nos tam kde nemaju,no nie,,,,,,,niekedy sa pytam sama seba,ze preco je to tak,ale nikdy si neviem na to odpovedat,,,,je to niekedy na nervy a riadne no nie,,,,,,,

eva7780
13. jún 2010

@datkova ani som ju nepoznala,ale svora mám namiesto dvoch svokier,od zaciatku so mnou ."bojoval" o priazen svojho syna(mojho manžela)

janulienka1
13. jún 2010

Ked sme sa zobrali ostali sme v dome u svokry.Ta zo začiatku bola Ok..,ale časom to začalo.Ked som niečo robila tak mi stala za chrbtom.Ked sme niečo kúpili tak povedala mm,že miňame a nech len ma počúva ,že dopadneme.Ked som chcela ísť k mame tak mi bolo povedané.Ked si sa vydala tak maš byť tu.Proste na hlavu.K tomu tam ešte chodíl švagor s celou rod.každy deň na návštevu.Proste žiadne súkromie.Ked my sme neboli doma tak aj po našej spálni.Zo začiatku som to brala tak,že ide domov,ale časom mato začalo štvať.Vrchol nastal na vianoce ked my sme išli k mame a švagor sa nasťahoval na vianoce k nej.Ked sme sa na štefana vrátili tak oni tam už neboli a svokra vystrajala,že volala zachránku ,lebo je sama ,že je jej zle a sprostosti.Tak nastala škaredá výmena ,ale odvtedy mám pokoj,MM sa postavil na moju stranu a svokra pochopila,že nič nezmôže.Po polroku sme si kúpili byt a svokra plakala,že ona nás nevyháňa.Aj ja aj mm nemáme už otcov takže mamy sú samé.Teraz ten vzťah je skôr spoločenský.Ked treby pomôcť tak pomôže a my takisto.Je pokoj.Ostala sama v dome zatiaľ ho stíha platiť tak máme všetci kľud.Treba si povedať svoj názor hlavne ak mm stojí pri vás.

zuzin78
14. jún 2010

nechcete moju svokru? darujem...a este aj zaplatim.... 😀 😀 😀 😀 😀

liviaf14
14. jún 2010

@zuzin78 aj ja som to tu tak písala pred pár dňami, že dám inzerát "darujem za odvoz", mi tu baby odpísali, že musíš aj priplatiť k nej 😀

zuzin78
14. jún 2010

ja aj dam nejake peniaze lne aby uz v nasom dome nebyvala 😠

zuzin78
14. jún 2010

dakujem holky, ze tato tema existuje. ked Vas citam ,tak ma zlost niekedy aj prejde.
🙂

martineckac
14. jún 2010

Ahojte dievčatá 🙂. Ja som druhykrát vydatá. Prvú svokru som nepoznala lebo zomrela skôr ako sme sa s manželom vzali, ale svokor bol za tri svokry. Takže to bola katastrofa. Rozviedli sme sa keď mala dcéra asi rok a pol a môj svokor malú nevidel odvtedy (vlastne ešte skôr, odkedy som sa odsťahovala od muža) , mrzelo ma to lebo nemal iné vnúčence a nemá ich doteraz a to bude mať dcéra už desať rokov. Teraz mám aj svokru aj svokra, svokor je v pohode, má rád aj dcéru a aj malého, stále im niečo kúpi a aj dcére hoci nie je jeho pravá vnučka. Nemôžem povedať aby svokra bola nejako zlá, ale vadí jej , že nechodíme stále do kostola ako ona, že mám dlhé vlasy aj ja aj dcéra, a že jej sa hnusia vlasy spadnuté na zem alebo v umývadle, a že nosím veľké výstrihy a podobné to veci. Mám šťastie, že ona k nám nechodí, iba my k nej a to iba v nedeľu na obed. A keď sme u nej doma, tak sa snažím byť milá, usmievavá a neriešiť to. Manžel je z nej občas tiež na nervy, ale je to jeho matka, tak nenarobí nič. Moja mama občas tiež zožerie nám nervy, ale na tú môžem nakričať a skľudní sa. Ja mám pocit, že to je vekom, tie naše svokry, že oní majú menej rozumu ako tie naše deti.

somjezibaba
15. jún 2010

asi tie hluposti idu naozaj s vekom,ja poznam moju terajsiu svokru cca 9 rokov ale odvtedy jej uz urcite odumrela

polovica mozgovych buniek..... 🙂 jankais,moja svokra zapla cirkularku a maleho mala v kociku za chrbtom,skoro som ju kopla do riti!!!

vixi
16. jún 2010

Ahojte maminy a manzelky,
neviem si rady, zvycajne sa do chatov nezapajam, ale neviem co robit. Zobrala som si mamickinho milacika, bude mat 30 rokov, mame krasnu dcerku a druhe miminko na ceste. Vsetko by bolo fajn, ale svokra sa nam stale pletie do zivota. Narokuje si na mojho muza, on jej vzdy vyjde v ustrety, nema snahu doma s niecom pomoct, lebo vie, ze vzdy najde utocisko u maminky. Asi sa z toho zblaznim. Pohadali sme sa minule a jednoducho sa s nou nebavim. Chcela mi ani nie dvojrocnu dcerku zobrat autobusom na dovolenku (15 hodin), co som rezolutne odmietla a odvtedy je ohen na streche. Snazila sa pomahat, tlacila nam vselijake pozornosti asi zo strachu, ze by jej synacik bol skutocne moj. Neviem mu vysvetlit, ze rodinu teraz tvorime len my a ona nas musi nechat zit. Nevie pochopit co je to osamostatnit sa od rodicov. Rozpravat sa s nim normalne neda, hned vsetko zavrhne. Co teraz? Nechcem, aby moje deti rastli bez otca ☹ Do poradne by mi nesiel, nedovoli aby sa cudzi ludia miesali do nasich vztahov. Som na prasky, chudatka deti, musia to citit.
Poradte niekto.
Dakujem
Viktoria

depecko
16. jún 2010

ahoj viktoria nuž vitaj medzi nami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 prečítaj si niekoľko strán do zadu a zistíš že všetky tu máme podobný problém,...Svokra naviazaná na syna,vyžaduje si pozornosť,presadzuje svoje názory,vnucuje sa..Chce "pomáhať" ale to nie je pomoc.Aj ja to mám tak,svokra má dvoch synov,jeden je môj muž 🙂 naviazaná na nich oboch,stará sa do všetkého.Ale najlepšie že bývame v jednom paneláku,takže u nás každý deň,raz s polievkou,potom donesie poštu,potom príde niečo "súrne/ povedať...Žijem takto 5 rokov a až teraz aj môj manžel pochopil že je to na prášky...A sťahujeme sa. Skús s manželom rozprávať ,nevzdávaj sa dopredu" Rozpravat sa s nim normalne neda, hned vsetko zavrhne." Ja som to isté točila 5 rokov, kým si môj uvedomil pravdu.U nás to čím ďalej tým viac zachádzalo do extrémov.Posledné mesiace už ani návštevy nepozývame ku nám,ale do môjho rodičovského domu,lebo keď u nás niekto bol,či nejaká moja kamoška,alebo rodina,prišla svokra,hneď sa "pozvala" aj ona,niekedy domov odbehla vziať aj pohostenie a hostila našu návštevu u nás.Samozrme všetkých vítala "VITAJTE U NˇAS".V horších prípadoch ťahala návštevu ku nim,/"podte ku nám,aj nás musíte ísť pozrieť"/.Tento scenár sa opakoval 5 rokov.Teraz sa sťahujeme.Držte nám palce. 🙂

berika
16. jún 2010

@vixi @depecko moja svokra je úplne opačná, kebyže sa s manželom pohádame a on by náhodou išiel domov k nej, tak by tu svokra bola do 5 minút aby sme sa udobrili atď. Ona by ho doma nechcela za nič nasvete. Obaja sú ťažké ale rovnaké povahy a nevychádzajú si. najšťastnejsí deň v jej živote bol, ke´d sme sa od nej sťahovali. Určite potajme otvorila flašu šampanského.

vixi
17. jún 2010

depecko a berika
dakujem, musim to nejako nechat utriast, lebo nechat deti vyrastat bez otca sa mi zda nezodpovedne... Druha vec je, ze ja sa k nasim nikdy nedostanem. To je u nas hned hadka. A to je len 120km a ziadna dedina alebo co. Neviem co mu tak vadi.
Dakujem za optimizmus, aj ked 5 rokov je drina 🙂
Drzim palce so stahovanim.
Vik

gergi7
17. jún 2010

musim si tu aj ja ulavit!!!! 😠 Dnes ma ...... ( ja uz totiz nenachadzam slova na jej osobu!!) vytocila 2x!!
Malu odnaucame od plienok. Rano sa mi pekne vypytala sama na wc-ko. Druheho drobca som mala na rukach a kedze plakal, tak som isla aj s nim. Dcerka sa pekne posadila a cakali sme 🙂 . V tom ako keby nic dorazila ........ dnu. ani bu ani beee a ze ked sa mala vycika, ze ona jej nieco da. To som jej uz prvy krat povedala, ze nech prestane, ze ziadne odmeny za toto nebudu. zacala na mna hadzat ksichty. a nie ze by odisla, ale sa jej tam zacala napliestat ako to ma vo zvyku. juuuj , vo mne vrelo.! a ked mi este povedala, ze nech jej dam maleho, lebo ona ho ide ponosit 🙄 ,no stacilo mi. Dobre vie, ze jej ho nedam! a ani som jej ho nedala! Pri prvej dcerke bolo toho viac nez dost a maleho ona do ruk nedostane!!!!!!!!!!!!!!!! skoncila u mna a moze robit cokolvek 😠 .
Dalsia pecka bola poobede. Bola u nej svagrina. Dcerka isla s nou do kuchyne. Svokra tam mala este nejaku navstevu a zacala sa pred nou predvadzat!Kajka si vypytala vodicku a pekne sama od seba povedala ĎAKAJAJ. a stara dolezito, ze co mas povedat! a toto sa opakovalo 4x. stara uz na nu dvihala hlas. a to moje chuda dieta stale hovorilo ĎAKAJAJ. ja som to uz nemohla vydrzat, vletela som dnu a zobrala na ruky. Mala z nej bola hotova 😠 Navsteva - nenavstveva povedala som si svoje. Ona mi dieta vychovavat nebude. mala s nou uz vobec nebude. Je mi jedno , ze byvame zatial pod jednou strechou.

Depecko, to bolo aj u nas tak. Ja som tu zatial 2 roky. ale dovi dopo! Moji rodiacia ku mne radsej ani nechodia, lebo maju alergiu na jej predvadzanie sa 🙄 . Ako nahle prisiel nikto hore k nam, tak automaticky bola aj ona nastahovana u nas v kresle 🙄 . A ked videla ,ze nemam nic na stole, tak ochota ochotna servirovala ona na stol!!! No a vdaka nej ku mne prestali chodit vsetky navstevy! Ja som tu tiez minimum casu. cez den som u nasich a sem prideme len vecer. Prerabame domcek a tesim sa na to, ked sa sem uz viac nebudem musiet vratit!!! 😵

gergi7
17. jún 2010

mozno to pripada ako hlupost a malichernost, ale ked mate za chrbtom taku osobu kazdy kazducky den, tak to hra pekne na city 😔 a aj na nervy 😠

mamutka
17. jún 2010

@gergi7 chuda mala, nie ze by stara bola od radosti cela bez seba ze sa snazi dakovat, este ju aj trenuje ako zviera v klietke a uplne ju domota....no ulavilo sa mi ked citam ze sa idete stahovat, hento by som ja nezniesla, aby mi dieta deptala.....

marcelkatt
17. jún 2010

Ahojte, ja som tu už dlho nebola. Nie že by sa niečo zmenilo. Teda zmenilo, ale asi už k definitívnemu koncu. Dnes ma tá moja svokra poriadne vytočila, ale už som si konečne povedala svoje a samozrejme podľa nej si vymýšľam a prekrúcam všetko. Proste som jej povedala, že nie som slepá a hluchá, že vidím a cítim ako robí rozdiely medzi vnúčencami, že nášho syna nemá rada a nemá záujem o neho. Svojmu synovi -mm zavolá iba ak niečo potrebuje, inak nie, k nám nechodí jak je rok dlhý, iba ak ju zavoláme na oslavu - vraj nemá čas, pritom je živnostníčka a pán svojho času, k vnučke čas má. Keď mňa nemusí, ok , ale prečo nemá rada vlastného syna a vnuka? Nerozumiem tomu. A dnes zapotila takú kravinu, že k nám nechodí, lebo jej jej syn ako 15 ročný povedal, že ju nenávidí... No chápete ju? ja nie. Vyťahuje minulosť a pubertu vlastného syna a motá to sem? Choré. Ju neteší, že náš syn niečo vie nové, proste ona vyzdvihuje iba vnučku. Ale pred rodinou a cudzími ľuďmi sa snaží byť tá naj babička a tvári sa akoby vnuka - nášho syna dokonale poznala. Pritom keby niet nás, tak náš syn ich pomaly ani nepozná a to žijeme v jednom meste. Ak potrebujem pomoc, príde mi môj ocino z PD, čo je 125km, vezme si aj dovolenku ak treba. Za 2,5 roka nikdy nevzala vnuka čo len na 5 min na prechádzku. Raz ho varovala aj to ju požiadal jej muž, lebo nás pozval do kina, a to mi dnes vyhodila na oči, že veď ho raz strážila. Škoda slov, zas som sa vyrevala, vyvracala, no hádam bude dobre. Tak moc si prajem, aby sme sa odsťahovali do iného mesta.

datkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
19. jún 2010

@marcelkatt tvoja svokra ma naruseny vztah k svojmu synovi a prenasa to aj na vas.
je jasne, ze to nie je spravne, ale podla mna si s tym nevie dat rady. stari rodicia si casto buduju vztah k vnucatam, cez svoje deti, nevesty...
chapem, ze ta to trapi, lutujes svojho synceka, ale neda sa s tym nic robit. citom sa neda rozkazat. tvoja svokra je zrejme ako osobnost dost nerozvinuta, inac by sa to snazila riesit....

disneynko
19. jún 2010

kočky nečítala som všetky vaše príspevky, ale z vlastnej skúsenosti vám môžem poradiť aby ste si všímali ako sa váš muž zachová po hádke, môj príbeh spočíva v tom, že po jednej hádke odišiel môj ex domov a to bol koniec, tak zmanipulovaný človek akým sa stal počas pár týždnov, to bolo až neskutočné, a viedlo to až k rozvodu, niekedy sa zdá že máte so svokrou problémy, ale veľa vecí sa dá prekúsnuť, myslím ak vám zato váš manžel stojí, ex uveril klamstvám a tak to aj dopadlo

renika80
19. jún 2010

sedacka pre svokru

veva1
19. jún 2010

@renika80 😀 😀 😀

renika80
19. jún 2010

ešteže tu moju už nemusim usádzať 😝