Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzanakarolinka
22. máj 2010

baby samá pravda, aj ja by som to povedala tak podobne ako vy

janette4
22. máj 2010

baby,vám sa zdá rizoto alebo grantír najlacnejšie jedlo?moja "milovaná" svokra uvarí alebo upečie kosti z karé,keď sa vykosťuje,ktoré ja používam len na vývar do polievky a tie potom orypujú. 😀 😀 😀

datkova
23. máj 2010

janette 😀 😝 😝 😝 ideeeeš 😝 😝 moja svokra mi nikdy v živote na stol tanier nedala ked mi urobila maslový chleba, ani oni to tak nerobia... ja doma normalka slušne, zoberiem si tanierik pod chlebík a jem... oni jak zvierata, porad z hrnca... chudačik moj muž, pokial ma nespoznal, nevedel čo je hemendex 😝 lebo šak šunka drahá, vajcia drahé... ajajájjjjj... je to sedlač riadna... v živote deti na vylet nezobrali, more-spanielska dedina.... ešteže ten dobrák stretol mna 😝 😝 😝 už si zaslužil lepší život.... 😝 (s nadhladom)

zuzanakarolinka
23. máj 2010

@janette4 no čo, keď sa im dá psačí svet dobrý, nech hrýzkajú 😀 😀 😀

zuzanakarolinka
23. máj 2010

baby ja mám strašnú svokru,a le ako vás čítam, tie vaše, hlavne datkovej tá je teda riadna semetrika 😕

katka0210
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
23. máj 2010

Katka, jeeej, je to vobec mozne? v dnesnej dobe??! a sprchuje sa? nuz, keby videla, rohovu vanu s tryskami a bidet, asi by rukami zalamovala! alebo zachod, ktory ti po potrebe hned umyje zadok.... 😀

datkova
23. máj 2010

zuzanakarolinka to ja ešte beriem s rezervou, ale prisahám, slabšia povaha by už bola k.o. z tých jej výčinov 🙂
my sa na nej doma smejeme s mamou a s kamoškami, letaky, letáky..lidl, billa, tesco, kaufland.. to jej čteníčko 🙂 ked bola prvý x pozriet malú (a aj posledný,fakt!!!!) tak pri odchode prave priniesli nejaké nove letáky do shránok, to ste mali vidiet tie iskričky v očiach, že: jéééééj, letáky!!!!!!!!!!!! a moju dceru odbavila za 10 minut... krava jedna sprostá nevychovaná....

zuzanakarolinka
23. máj 2010

ty kokos, všelijakí dementi chodia po tomto svete, aj rarity sa nájdu

katka neboj, ja som tiež tá najhoršia a jej dcérenka, dnes ma tak vytočila, v utorok konečne letí domov do bruselu, ale ak ešte niečo zakváka, sliepka jedna, tak sa s ňou pohádam do krvi, a že VŠ vzdelaní ľudia inteligentní, ja viem výška nikomu rozum nedá, ale čím viac titulov, tým väčší blbec, aj ja mám výšku, ale ona, bože katka nemáme tú istú svokru, až na tú latrínu 😉

zuzanakarolinka
23. máj 2010

baby tiež to musím brať s rezervou a nadhľadom, časom som si to prestala všímať, ale teraz ako zomrel svokor, sa to všetko nanovo vyrojilo von, musím s tým niečo robiť, inak sa budem doma vadiť kvôli dementným ľudom s mm a to nechcem,

filipal
23. máj 2010

pocuvajte, kocky, to je fakt mozne!!?, som sa zacitala do tych vasich prispevkov.....a rozum mi stoji, ako ludia ziju! vidite, ani by ste to nezistili, keby ste nenatrafili na take svokry... 😝 😅

datkova
23. máj 2010

my sa už s mužom doma kvoli svokre pradavno nehádame. povadili sme sa kvoli nej raz, potom ešte raz a ked som mu chcela pobalit igelitky, tak si vybral (podla mna velmi správne) 😝 a odvtedy sme na jej čiernej listine obidvaja... chvááálabohu.. aspon už nemusím každu nedelu chodit ukazovat moju dceru ako nejaké opičiatko zo ZOO... teraz čakám, kedy sa stará spamätá a pride ju pozriet k nám, minule totiž povedala mužovi, že ona by aj došla, len že mi bývame tááák strašne daleko... ale nás tam každu nedelu tahala, aj sobotu robit na ich záhradu.. hahahaha.. taku ešte nehrali... takže logika mojej svokry: 35 km k nim máme my blizko, 35 km k nám je strááášne daleko.... šak hovorím.. chvalabohu, mohlo by to jej to byt ešte dalej sprostáčke lakomej...

katka0210
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanakarolinka
24. máj 2010

baby ja som taká nasratá, len nech tá moja švagrina už pekne letí domov do Bruselu, lebo ma j....e, som zvedavá ako sa bude potom svokra správať, keď tam zostane sama, a že by som u nej trávila celé dni, to teda v žiadnom prípade, keď chce nás prísť pozrieť ona nech príde, veď to má tak ďaleko, teda blízko ako ja, 10 min chôdze

liviaf14
24. máj 2010

jáááj baby, sa mi rozum zastavuje, keď to tu čítam, no bohužiaľ aj ja sem patrím do tejto témičky....... mám dva návrhy pre moju svokru, buď podám na ňu inzerát s názvom "darujem za odvoz" alebo jej kúpim jednosmernú letenku na mars. niekedy je to u nás fakt zúfalé, ale čas sa jej kráti, bude sa sťahovať do svojej domácnosti a konečne budeme s mužíkom po 10-tich rokoch sami, bez jej chutnej a úžasnej prítomnosti, sa tak teším jak malé deco, fakt!

katka0210
24. máj 2010

My bývame preč od svokrovcov už rok a ti poviem, sa cítim konečne slobodná!!! 😀 😀 😀
Začala som sa venovať aj maľovaniu obrazov a darí sa mi, pri nej by som nezačala nikdy, lebo ona preferuje len starať sa o sliepky a pole... 😠

poki10
24. máj 2010

livia, mozno by pomohlo keby si do toho inzeratu pridala, kuzelne slovicka, ze este vam aj zaplatim, len si ju zoberte 😀
tak by si sa asi skoro dohodla 😀

zuzanakarolinka
24. máj 2010

len by oni zistili čo sú zač, v sekunde by sme ich mali naspäť 😀

poki10
24. máj 2010

no,to ano.tomu verim 🙂
a este by ti prihodili. so slovami, ze uz ju nechceeeem. najlepsie je nedavat ziadne reklamacne podmienky. 😀

katka0210
24. máj 2010

Svokry by mali mať vlastný "košiar" kde by všetky žili 😀 Vrana k vrane sadá... určite by tam žili v harmónii a mali by si o čom(kom) pokecať 😀

poki10
24. máj 2010

kati, no neviem, ci by sa neuterorizovali navzajom k smrti 😀

poki10
24. máj 2010

baby, ked budete mat cas, tak kuknite na babatka, andzi vsetky vyhadzuje zo skupiny. 🙂
panki vyhodila len preto, lebo prispela aj do verejnej temy. no to je na hlavu toto

poki10
24. máj 2010

hop, pardon, pomylila som si akosi temu. prepacte 😀

felixko
25. máj 2010

baby ako tak čítam, tak nevychádzam z údivu, aké svokry máte. nakoniec prichádzam na to, že tá moja ešte nie je tak hrozná. aj keď je toho dosť, čo ma rozčuľuje.

lenka3007
25. máj 2010

babenky nerobte si z tých svokričiek hlavu... ja zatial s tou mojou vychádzam, máme tak trochu spoločné zaujmy (lietanie po meste) ale niekedy ma zaráža ako šetria svoju dcérenku. ked potrebuju pomoc, odviesť na aute alebo čokolvek, tak idu za nami, lebo ona by ich asi volakde poslala...

depecko
25. máj 2010

ja to stále hovorím ako by bolo keby si oni založili tému Moja nevesta-už nevládzem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 čo by tam písali o nás 🙂 tak začnem ja 🙂 od mojej svokry by tam bolo: nie je jej nič dobré,synčeka nám úplne zmenila,/k horšiemu samozrejme/ občas musí oprať,-síce v práčke,ale uznajte na to je žena nie???dokonca aj večeru jej niekdedy chystá ona len behá cvičiť,niekedy s kamarátkami,domov chodí aj večer o deviatej,/sledujem ich z balkóna/bývame totiž v tom istom paneláku,a teraz mi aj synčeka chce odvliecť,chcú sa odsťahovať na druhý koniec mesta,....".
Toľko krátka ukážka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Baby my keď sa odsťahujeme,ja sa asi opijem od radosti 😀 😀 😀 😀 😀 Budem opitá už len od šťastia 🙂 🙂 🙂

zuzanakarolinka
25. máj 2010

😀

filipal
25. máj 2010

depecko, to je dobreee!!! 😀 😀 😀

lenka3007
25. máj 2010

depecko inak to ma ani nenapadlo, čo ked tá moja svokra (potencialna) je len skrytá hrozba.... Možno to vypukne až ked budem mať od jej syna techničák 😀 no ale zatial mi pie krv len tá jej dcérenka...

katka0210
25. máj 2010

lenka moja, každá svokra sa vyfarbí 😀 rozkvitne v plnej kráse keď príde jej čas 😉 hovorí sa čert nikdy nespí 🙂
mne pije krv tiež jej dcérenka a poriadne, chcela by som ju anulovať, lebo je krstná mojej malej, ale ževraj sa to nedá 🙄