Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ullala
17. apr 2011

S priatelom mame moznost byvat v druhom byte jeho rodicov. Nie je to susedny byt, je vzdialeny asi kilometer od nich. Momentalne sa nam dost montuju do vztahu a stale priatela nejako komanduju (on si to nechce pripustit). Mam obavy, ze ked spolu zacneme byvat v tom byte, ze ho budu nadalej komandovat a montovat sa do nas, s tym ze vsak mozu, lebo oni nam poskytli byt. Mne ide praveze o presny opak, aby nam uz dali pokoj. Myslite, ze je to dobry napad s tym bytom, alebo radsej ist do cudzieho podnajmu?

lili_mia
17. apr 2011

@ullala Ahoj, za ten byt od svokrovcov, budete odvádzať aj nájom? Ak áno, ja som za to, aby ste spísali nájomnú zmluvu, kde dáš klauzulu, že je to na dobú neurčitú, aby vás potom neskôr zo dňa na deň nevyhodili a plus, že tento fakt neznamená automaticky to, že majú právo sa do vás miešať. Ja som za možnosť presťahovania sa do iného mesta, ale stále sú tu telefóny a pokiaľ priateľ bude mať dennodenný niekoľkohodinový telefonát s rodičmi .. celé by bolo ľahšie, keby si to on uvedomil, ale chlapom také veci nedochádzajú. Poznám chlapa, kt súhlasil s rozvodom, pretože jeho manželka nemala pochopenie pre jeho mamičku s rakovinou, čo na tom, že neleží v posteli, neberie lieky, nechodí na liečbu.

lili_mia
17. apr 2011

@katushka16 Ahoj, ja poznám babu, kde v rodine to tak robí matka detí, teda mama tej baby. Bude to asi tým, vysvitlo, že jej mladších súrodencov má mama so svojím už ex milencom, toho svojho muža si vzala iba preto, lebo sa im šmyklo a nechcela ostať na ocot, vtedy to bola obrovská hanba byť slobodnou matkou. Takže moja kamoška doma len trpí matkyne uprednostňovanie súrodencov, rozdiely sú napr v tom, že kým tá kamoška bola nezam, tak mame dávala z podpory sumu za užívanie vody, tepla, aj časť nájmu. Teraz ako pracuje, tak má podozrenie že platí aj za svojho nezam. brata, pretože mama jej tú sumu navýšila. Bohužial, nemá ani na to, aby mohla ísť do podnájmu.

katushka16
18. apr 2011

@lili_mia tak to je veľmi smutné a tá matka je total p.....a tá tvoja kamarátka nemôže sa s mamou porozpráva´t?že sa jej to nepáči...

lili_mia
18. apr 2011

@katushka16 nehrozi, matka vykrikuje ze ona je tam matka, ich rodic a bude tak ako ona povedala, so sestrou obe robia, maju spolocnu izbu, velmi rada by si vymenila nabytok, ale setra je v tomto nespolahliva, naucena po matke zneuzivat ludi, kamosku necha kupit a potom sa robi ze preco by ona mala na tu vec prispiet, ona predsa novy koberec nepotrebovala, ale to ze ju tahala po obchodoch a vybrala z tych kvalitnejsich cize aj drahsich..pochopim ked sa clovek nepohodne s rodinou do kt sa ozenil ci vydal, ale ked uz najblizsia rodina toto robi, ja jej prajem aby sa vydala do ludskejsej rodiny, kt bude rada ze ju ma ... reakciou na to, ze to platenie je nespravodlive, ci vysvetlenie podla coho jej vyrubila taku sumu, kedze by platit mala zrejme 1/5 z uctov, kedze ich je 5, ale plati dost divny pomer, ani vyrata sa nam to nepodarilo .. takze odpoved je, nech vypadne ked sa jej nepaci

katushka16
18. apr 2011

@lili_mia trochu mi to pripomína moju situáciu spred asi 3 rokov,ten,čo ma splodil,tiež podobný prípad.ja ho inak ani nenazvem lebo je pre mňa vzduch....tá tvoja kamarátka to má ťažké,viem sa vžiť do jej situácie :( je to dosť na psychiku.a tí,čo sa tak správajú ku svojim potomkom tí nemali byť nikdy rodičia.aj keď to znie otrepane,ale všetko sa každému vráti a ja dúfam,že čo najskôr

zuzka1988
18. apr 2011

Ahojte. Moja situácia s mojou "svokrou" je hrozná. Minulý rok v marci sme mali s terajším manželom zásnuby. Tam prebehlo všetko vynikajúco. No na druhý deň sa všetko zmenilo. Manžel s rodičmi sa dohadovali o Našom bývaní. Majú tri nehnuteľnosti - dva domy a jeden 3 izbový byt - ktorý mal patriť manželovi. Manželovi povedali, že sa nemienia vysťahovať z bytu. Jeden dom im kúpil pred 4 rokmi manžel s tým, že do troch rokov sa prepíše hyp. úver na nich, ale doteraz sa to tak nestalo. Chodia nám dodnes upomienky, lebo sa to neplatí pravidelne. Tak sa stalo, že moji rodičia museli kúpiť byt, aby sme mali kde ísť bývať, keď sa malý narodí, lebo sme si kvôli tomu hyp. úveru nič nevedeli kúpiť. Začali sme vybavovať svadbu. Prišiel deň svadby a svokrovci nikde. Odišli do Írska za dcérou. Takže naša svadba prebehala bez svokrovcov. Každý si myslel, že všetko sa zmení, keď sa im vnúčik narodí, ale doteraz - malý už má 6 mesiacov - ho neprišli pozrieť. Chodia za mojimi starými rodičmi, ohovárajú ma, nezdravia sa. Vypisujú sms-ky. Poslednú sms som dostala: Vráť mi všetky veci, ktoré som Ti dala, nepatria Ti. Ty notorická klamárka. Nebojím sa Vás. Dotiahnem to dokonca, keď ma to bude stáť aj život. Tak som je poslala všetky veci. O pár dní volala manžela, že dostala balík, že som je neposlala všetko. Ale ja ako blbá, som náhodou poslala aj zásnubný prsteň, čo som dostala od manžela ale ona to poprela. Už som s toho zúfalá, už som si vymenila tel. číslo aby ma nevedeli otravovať. Najhroznejšie je to, že aj elektrika je na manželovom mene, a nakoľko to neplatili normálne v januári tohoto roka im to vypli. Ale všetok nedoplatok musí platiť manžel, musí platiť aj ten úver. Nezarába veľa a aj to málo musí od svojho synčeka dávať preč. Ináč nie je to len s nami tak. So svojimi dvoma dcérami sa takisto nerozpráva, nevidela si vnučku - narodila sa v januári tohoto roka. Poraďte mi, ako sa máme ich zbaviť. Nikdy som nemusela brať sedatíva ale posledné dva týždne som si dala už tri. Za dva dni som schudla 2 kilá.

vinka
18. apr 2011

@zuzka1988 no a to som si myslela,že len môj svokor nepozná vnúčata.A to sú aj iný taký.No divím sa,že vôbec si vstupovala do manželstva ked tam nebola hypotéka vysporiadaná.darmo láska ne láska ja by som do takého manželstva nešla.Lebo si viažeš na krk nielen lásku ale aj hypotéku.A ked niečo vezmu tvojmu mužovi to vezmu aj tebe.ak vaši vám kúpili byt po svadbe tak aj toto je spoločné a môžu aj nato siahnúť.No ťažko z toho vycúvať.Vela šťastia želám. 😕

viera27
19. apr 2011

@zuzka1988 Nerozumiem tomu celkom dobre. Na koho je napisany ten dom, na ktorom je hypoteka?

katushka16
19. apr 2011

@viera27 ak som dobre pochopila tak na jej manžela

viera27
19. apr 2011

@katushka16 myslis? Lebo to potom nerozumiem, preco ho nepredaju, respektive nejdu donho byvat. Preco im museli rodicia kupovat byt.

katushka16
19. apr 2011

@viera27 lebo oni sa nechcu odtadiaľ vysťahovať aj keď ten dom napísaný na jej manžela a aj úver.a preto im kupovali byt keďže sa nechcú odtiaľ vysťahovať,nemali kde bývať

viera27
19. apr 2011

@katushka16 no ale tam musi byt asi aj nieco ine. Lebo maju aj dalsi dom a byt, tak by som uplne kludne presla k zakonnemu vymahaniu az delozacii. Ak je to teda tak, ze maju kam ist a len chcu robit napriek. Vsak a kto svokrovcom plati najom v tom dalsom byte + dome? Ako 3 nehnutelnosti drzat nie je sranda a hlavne je to dost zbytocnost.
No rozhodne lepsie nes.at sa a delozovat, ako si nechat kupit byt druhymi rodicmi ☹ .

katushka16
19. apr 2011

@viera27 máš pravdu,že tam musí byť aj niečo iné. a v tej poslednej vete máš úplne pravdu,je to nejaké čudné,neviem

zuzka1988
19. apr 2011

ahojte. Ten dom je na mene môjho manžela a aj úver. Len on je príliš dobrosrdečný a zatiaľ ich s tade nevysťahoval. Ale teraz asi to musí spraviť. Oni to robia napriek, že sa s tade nechcú vysťahovať. V 3 izbovom byte býva manželova sestra SAMA a druhý dom je prázdny. Ale ďakujem viera27 za tvoju radu. Nevedeli sme čo s tým, ale teraz už aspoň máme o tom tušenie. A ten byt čo kupovali moji rodičia, kupovali to vlastne môjmu bratovi, ale tak sme sa dohodli, že kým sa on neožení môžme tam bývať v podnájme. Takých svokrovcov neželám nikomu. Sú to bezcitný darmožráči - hoci sú to rodičia môjho manžela. A ďakujem za Vaše rady.

vinka
19. apr 2011

No tak to je potom jasné,že deložovanie.Ja som pochopila,že dom je ešte na svokrovcoch napísany.Ale ked na muža tvojho tak mu to treba jasne vysvetliť čo dalej robiť a hotovo.
@zuzka1988 neboj moja tykých svokrovcoch je viac.Ani môj svokor deti nepozná ani zo synom sa nestretáva.A to kôli druhej žene.Ti stačí?Ako svokru nemám zomrela.Ale mu ženu druhu trebalo tak sa aj syna vzdal aby spokojná bola. 😕 Tomu sa hovorí milujúci otec 😠

kvetinqa
20. apr 2011

Ahojte kocky, necitala som vas komplet, lebo uz je tu toho popisaneho prilis a ani somnemala v plane nejak prispievat, kedze si myslim, ze riesit nepodarenych svokrovcov nema vyznam, ale v poslednej dobe uz aj moja trpezlivost preteka a tak som tu. Moja svokra mi pred nedavnom vytkla, ze mam svoje dieta az prilis rada, lebo som nedovolila jednej chorej osobe, aby ho bozkavala a objimala... tak isto riesi, ze moj muz mi hovori veci, ktore su podla nej osobne (o ich rodine. nic intimne, len veci z minulosti, ako zili, kto sa s kym bavi a kto nie atd.), tak isto riesi to, ze sa jej syn chova inak ku mne ako k nej 😲 atd. v poslednej dobe sa velmi nevidame, hoci maju maleho vnuka, maju pocit, ze ich mame vzdy pozyvat, ze nemozu prist len tak sami... Zijeme sice od nich daleko, ale byvame v ich nehnutelnosti a oni tu v zahrade travia skoro cele vikendy... no radost... Ja uz prestavam riesit, aj ked zamrzi to vzdy. Zelam vam pevne nervy 🙂

lili_mia
20. apr 2011

@zuzka1988 Ak je to na jeho meno a on to aj plati, naozaj ma zo zakona moznost ich vystahovat za asistencie policie a potom vymenit zamky, ale to len na okraj. Ta elektrina, pokial to nechce platit, tak nech ide tu elektrinu odhlasit, proste on tam nebyva a jeho nezaujima ako budu zit ti ludia co tam byvaju, on m apravo si odhlasit elektrinu. Tu hypoteku musite naozaj vyplatit vy, pokial je komplet na vas. Ak je v papieroch, ze idete s jeho rodicmi pol na pol, tak ked to vsetko vyplatite, si mozte sudne narokovat, aby vam jeho rodicia tu sumu splatili plus uroky z omeskania.

lili_mia
20. apr 2011

@vinka Ja mam opacny problem, milujuci otec zakazal kontakt svojmu synacikovi so mnou 🙂 kto sa ma koho vzdat v takej chvili? divny to zivot

vinka
21. apr 2011

@lili_mia a vy spolu žijete?Pýtam sa preto lebo ked zakázal (tvoj svokor však) kontakt synovi s tebou tak jak sa to dá? 😕 A poslúchol ho? 😕

lili_mia
22. apr 2011

@vinka Nie nežijeme, aj ked síce píšem že svokor, nie sme svoji, nežijeme spolu, kvázi spoločnú domácnosť sme trochu mali ked som bývala u nich a celé je to čudné. Ale podrobnosti bokom. Ku nim uz nechodim.

ullala
24. apr 2011

Prosim vas, najde sa tu este niekto, koho priatel alebo manzel chodi so svojim fotrom sibat? neviem co si o tom mysliet :D

mihouk
24. apr 2011

@ullala Moji bratranci chodia so svojim otcom a teraz aj so synom jedneho z nich. Je to rodinna tradicia. Ale oni vazne len po rodine a je to, uz sa to od nich normalne ocakava. My sme vzdy boli sudrzna rodina, co sa vzdy navstevovala kazdy tyzden.

evinkal
24. apr 2011

No dievčatá,už mi skončili zlaté časy...Svokrovci sa rozhodli že kúpia rod.dom dve ulice nad nami..Zbohom krásne časy...Zasa sa začne to peklo,ako keď sme tam bývali u nich..Zasa kupovanie a húckanie mojich detí...bože čo mám robiť?!

ullala
24. apr 2011

evinkal, toto je ako zo zleho sna... jedno je, ked sa da samostatne rozhodnut, ci byvat so svokrovcami, popr. blizko pri nich, alebo radsej od nich utiect... ale ked sa svokrovci nastahuju takmer pred vase dvere... 😖 sak to je jak schvalne, to preco robia?

evinkal
25. apr 2011

@ullala ja neviem,ale myslím že to robia naschvál,lebo stará vravela,keď sme sa sťahovali,že sa postará o to,aby moj syn bol s nimi a aby ma neznášal..A verím tomu,že ak tu budú bývať,budú malého a neskor aj malú húckať proti mne! 😠

ullala
26. apr 2011

@evinkal a co na to vravi tvoj manzel?

aduskatt
26. apr 2011

@evinkal ved sa s nimi prestan stretavat a hotovo.........oni nemaju zakonne pravo na deti, ntakze ti nic nehrozi.bud si uvedomia, co robia, alebo proste nebudu vidat deti.treba sa zatat a hotovo.......hlavne sa neboj

evinkal
27. apr 2011

@aduskatt ja sa snimi nestretávam,ale svokor chodí k nám skoro denne... ☹ joj taký mám strach
@ullala to bol jeho a švagrinin nápad,bývať pri nás..a vraj starí rodičia majú právo na vnúčatá 😠