Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

stellamaris
16. mar 2013

@radka422 ja by som sa nedala nutit udrzovat kontakt s niekym,kto ma nenavidi 😖 manzel si musi vyjasnit,co chce.....keby ich aj on ignoroval,svokrovci by sa chovali inak,ver mi .hovorim z vlastnej skusenosti.a dieta im neukazuj ani nedavaj,kym sa situacia nezlepsi,aby netrpelo.a nerob svokre sluzku,je to pod tvoju uroven,radsej odmietni......nech si z teba nerobi poskoka.dnes riad a zajtra...ine veci.

radka422
16. mar 2013

Ja viem, presne takto to všetko cítim aj ja, ale nechcem sa s mužom stále hádať za posledný rok sme mali toho obaja veľa a na jednej strane mám chuť mu to všetko povedať a vykričať ako sa cítim, ale na druhej viem, že aj on sa trápi a nechcem mu len pridávať, každý deň do večera pracuje dojde domov a ešte robí po dome volačo. Je to ozaj ťažké, ja všetky rady chápem aj moja mama mi v tomto radí, ale ja neviem ako dalej pokračovať. Dokonca som bola v zúfalosti aj za farárom, musela som to volakomu povedať, keď sme mali aj krst tak si pripravil taký príhovor pre rodičov, že teda nás majú nechať žiť samostatne a tak, ale to už vôbec nepomohlo. Ja som už rozmýšlala aj nad nejakou manželskou poradnou, ale manžela by som tam asi ani nedotiahla.

matafen
16. mar 2013

@radka422 A k tvojim rodicom nemozete ist byvat??? Mas u nich hadam este svoju izbu, ci nie? Alebo do nejakeho maleho podnajmu, 1 izbicka + kuchynka alebo aj garsonka... to zasa nie je tak financne narocne na dedine alebo v malom meste... My sme s malou do jej 3 rokov vystriedali 3 podnajmy, kym sme si kupili vlastny byt 😉

stellamaris
16. mar 2013

@radka422 manzel trpi menej ako ty,tebe rupnu nervy za chvilu,ver mi. zbal veci a dieta a odstahuj sa z toho domu,jedine riesenie,snad to manzela prebudi,ked mu manzelska poradna nesedi.....aspon kym sa nenajde ine riesenie,aspon pre to dieta by som to urobila.

radka422
16. mar 2013

Ja som uvažovala už ozaj nad všetkým. Ja som z troch detí. Jasne, že som mala svoju izbu, ale keďže mám ešte 5 ročnú sestru tak teraz pripadla jej. Je jasné, že naši by ma zobrali k sebe, určite by ma nevyhnali, len ja som taký typ že nechcem nikoho otravovať, teda viem, že naši by to tak nebrali. Ja viem, že niektoré garsonky nie sú drahé, ale môj manžel je živnostík, a napríklad teraz už 3 mesiace nedostal výplatu a musíme žiť z mojej materskej čo je 200 eur, pretože všetko čo sme mali sme dali do nadstavby. A tie nervy mi už asi rupli, naposledy ked mi svokra takto na dvore nadávala tak všetko išlo bokom a ja som si len predstavovala ako ju fackujem 😅 ja som takáto nikdy nebola asi mi z nej ozaj prepína

stellamaris
16. mar 2013

@radka422 jasne,ze by ta vzali,ty beries ohlad na druhych,na rodinu a kde si ty,moja?dlho to nevydrzis,skus este pokecat s manzelom,ale pokojne,ziadne hadky.mali by ste drzat spolu 😒

matafen
16. mar 2013

@radka422 5-rocne dieta este nepotrebuje nutne vlastnu izbu, ved by si sa k vasim nevratila navzdy! Tato chora atmosfera u svokry skodi tvojej aj syncekovej psychike. My sme tiez docasne byvali u nasich pol roka po porode, zabrali sme bratovu izbu, ktory bol v tom case este student, ucil sa v kuchyni a prespaval v obyvacke. Vsetko sa da, ked sa chce a ked su vztahy s rodinou pevne. Mna by nasi takto urcite nenechali aj keby som protestovala, zbalili by ma a odviezli prec z toho pekla, ved to je pod ludsku dostojnost, ako tam ty zijes!!!

radka422
16. mar 2013

Už ma veru raz takto zobrali. Normálne ste ma nakopli do rozhovoru s mužom. Je toho už ozaj veľa, ešte chodím aj na vysokú školu a stresy zo skúšok a z toho všetkého čo je doma mi ozaj nerobia dobre. Bojím sa, aby som to neprenášala na malého, chcem z neho vychovať slušného človeka a nechcem aby vyrastal v nadávkach a kriku.

maminuska
16. mar 2013

@radka422 pri všetkej úcte , si typický prípad prečo nebývať s rodičmi a teda hlavne svokrovcami.
Kde ste preboha hlavu dali ? Však za 60 tis čo ste mali ste si mohli kúpiť byt.
Ja som niečo podobné čo ty prežila s prvou svokrou a bolo to tiež hrozné, inak ako sviňou ma nenazvala, dcéru mi ostrihala, čo ostrihala ošvácala a to doslovne ako z koncentráku ( lebo podla nej nemá čo mat dlhé vlasy lebo su riedke ), pravidelne cumel na fľaši žužlala . Bývala som tam dva mesiace, muž chcel nadstavovať ale po dvoch mesiacoch som to stopla a sme sa odstahovali k mojej babke do pivničného bytu .
Bohužiaĺ ani potom nebol pokoj a ona bola jednou z príčin prečo sme sa aj rozviedli, bolo ich tam viac a le toto bolo jedna z nich .
Mňa sa ten môj mumák ani nikdy nezastal en tam stál a čumel ako mi ona nadáva. Keď som mu to vyčítala , vraj to nevie vysvetliť ale proste on na to nemá aby ju poslal do riti. Tak som po čase poslala do riti ja jeho .

radka422
16. mar 2013

U nás to bolo tak, že muž začal stavať ešte 3 roky pred tým ako sme sa poznala. Rodičia mu nahovorili nech nadstaví, že je len sám a aj tak mu to všetko zostane. Takže ja keď som k nim prišla bývať už sme mali skoro postavené, len sme museli podokončovať veci a preto sme bývali u nich. Strašne to banuje aj on. Pretože dal do toho naozaj všetko. Celý ich dom opravil musel ho dať staticky doporiadku, aby to udžalo to podkrovie, potom všetky steny postaviť, krov, strecha. Proste všetko spravil on a je mu ľúto odísť zo svojho keď sem dal toľko peňazí a hlavne úsilia pretože si všetko spravil sám bez pomoci, každú jednu stenu, proste všetko. Keby máme tie peniaze čo sme do tohoto vrazili už dávno, dávno nebývame tu. Ja mám tiež niekedy pocit, že nám raz svokra rozbije náš vzťah a veľmi sa toho bojím. Ja som z takej rodiny a tak som bola aj vychovaná, že manželstvo je pre mňa posvätné a nechcem sa rozviesť.

zlatica36
16. mar 2013

@radka422 my sme tiež vrazili peniaze a????? ODIŠLI sme ...po trinástich rokoch s dvomi deťmi a s 8 kuframi sme skončili 2000 km od zla.... Úplne od nuly, nie od nuly!!! Doslova hlboko spod nuly sme začali znovu!!!! Zbaľ sa a odíď!!!! Toto je psychický teror!!!
A mužovi druhý krát j**** ten riad o hlavu!!!
Škaredo ti nadáva??? Moja, na to sú paragrafy!!! Tak GOOD LUCK!!!!!

radka422
16. mar 2013

Ďakujem vám za podporu. Úplne úprimne musím povedať, že mi robí dobre takáto podpora a pocit, že ma niekto chápe. Najradšej by som poslúchla každú jednu z vás. Len si musím ujasniť najprv nejaké veci s mužom. Ja by som bola najradšej keby ideme čo najďalej, len neviem ako to pochopí on.

maminuska
16. mar 2013

@radka422 a na koho je písaný dom alebo tá čast čo manžel prerobil ?

matafen
16. mar 2013

Podobne ako @zlatica36 dopadli moji rodicia.... Biedny 2-izbovy domcek bez vody a elektriny cele roky prerabali, investovali vlastne peniaze + aj co nam detom vtedy sporili, postavili takmer z nicoho velky 5-izbovy dom + velku murovanu garaz s hospodarskou budovou a vysledkom bolo, ze mamina sestra s matkou ich potom z dokonceneho domu vystvali aj s 3 detmi.

jo111
16. mar 2013

@radka422 je mi velmi luto co prezivas ☹ to co citam od teba je naozaj cez vsetky hranice ☹ a z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze na to doplati len tvoje zdravie a je dost mozne, ze aj tvoj syn. A to v ziadnom pripade nedovol 😠
Muzi su immunejsi ked pride na tieto veci- predsa len v tom vyrastali, takze aj ked s takym spravanim nesuhlasia, az tak sa ich to nedotyka, oni uz maju svoju celozivotnu barieru 😝
Chod k rodicom ako ti tu radia baby a co sa tyka svokry, jedine tvrda ignoracia- a tym myslim fakt tvrda ignoracia, nepovol ani keby traktory z neba padali- pokial si ten typ ako ja, ze sa neznizim na niekoho uroven, maximalne pozdravit (ja svokru len zdravim, so vztycenou hlavou, nahlas, zretelne a blahosklonne 🙂 ) ale preboha vezmi dieta prec od takej zeny, ja viem ze ste financne akoby v pasci, ale nie je nemozne to vyriesit aj ked verim, ze mate z toho strach. Nebudete prvi ani posledni kto zacal od nuly, dokonca vela bab tu na fore tak utekalo aj dietatom a manzelom ''s holou ritou'' pripadne boli vyhodeni a uz svoje peniaze nevideli a predsa si dnes ziju pekne spolu, v klude. Vsak zlatica36 by vedela rozpravat 😔
A manzelovi povedz, ze ked sam nema s mamou normalny vztah tak co caka od teba 🙄 toto je hlavne problem ich ako rodiny, nie teba! Je len velmi lahke vsetko hodit na priselca aby nemuseli vidiet a riesit svoje vlastne chore vztahy v rodine! Chod k rodicom a trvaj na svojom! Tvoj syn ma pravo vyrastat v klude! A ty mas pravo na svoje sukromie, svoju domacnost a pokojny zivot! To, ze sa rodicia rozhodli dakedy pred par rokmi ze ich syn bude sam? Tak holt situacia sa zmenila! Budicek pre vsetkych vratane manzela!

kocurikpupcek
17. mar 2013

@radka422, normalne je mi do placu, ked citam co momentalne prezivas. V kazdom pripade musis byt teraz silna a hlavne TY sebecka a chranit SEBA a svoje DIETA.
Tvojej svokre nerozumiem, skutocne je to zla a zakerna zena, asi az tak svojho syna nema rada, ked jemu a tebe robi take peklo zo zivota. Musis si povedat a DOST! Nie si nejaky vechet alebo handra aby sa o teba niekto v kuse otieral. Drzim ti palce.

buxus24
17. mar 2013

@radka422 ahoj...ako čítam tvoju situáciu..je mi to strašne luto a fakt ma to mrzí že maš taky život...pozastavuje sa mi rozum a tisnu slzy do očí........ si mlada a nezaslužiš si aby sa s tebou tak zaobchádzalo....
ako može jedna žena čo mala deti a vie ake to je ked svokra znepríjemnuje život robiť to iste ....neskutočne....ona je asi už psychiatrický prípad inak si to neviem vysvetliť.....
a radiť.....ja ti radiť ani neviem či môžem......zatiaľ nemam deti ani takuto skusenosť...ale viem že ak by sa somnou tak zaobchádzalo..odyšla by som.....takto trpíš ty a hlavne maly....on všetko vníma aj ked je ešte malinky... uvidíš neskor na spravaní..nedopusti aby mal skazene detstvo.....
Držím ti prsty a dufam že sa tvoja situácia čím skor vyrieši...drž sa a nevzdavaj sa....nevzdavaj sa svojho života,šťastia, a iluzii o rodine..ži tak ako to ty chceš....drž sa

buxus24
17. mar 2013

Tak ako vás tu babulky čítam pridám aj ja svoj život so svokrou......
nemam také skúsenosti ako vy..ale moja svokra tiež nie je kto vie čo....kym sme s manželom ešte len chodili prišla mi v pohode...pár hodín s nou som vydržala....a pak sme robili čo sme chcely a boli hlavne spolu...až postupom času sa ukázalo aka je....nemôžem nanu nadavať...ona v svojej podstate nie je zla..ale rozčuluje ma jej prístup k všetkému.....
manžel žil s mamou v 2izb. byte...boli dvaja stačilo im..on pracoval platiľ šeky..ona bola doma cez leto na chate nevadili sa ...ani si neprekážali....ale prišla som ja..po svadbe sme začali byvať v tom 2 izb.byte traja...asi si to viete predstaviť....najvačšia izba je svokrina...obývačka je naša hosťovska aj spalna...a kuchyna....dosť stiesnene podmienky ale išlo to.....ja som bola učena poriadku a všetko ma svoje miesto...a postupne som si vytvarala predstavu žitia len ja a moj manžel...ALE.......nič nemôžem urobiť bez toho aby to svokra schvalila...nove taniere nemožem...ževraj...neviem ako zareaguje mama ked si daš svoje taniere.....pritom doma ma plno tanierov ale doteraz mi nepovedala..tu maš zober si ich a užívaj..ale to mi je jedno....nevie po sebe upratať, nevie umyť riad, nenavarí, nepomôže nepodakuje......len sem tam sa stane že niečo umyje....ja pracujem vonku takže ked po dvoch týždnoch prídem, všetko je poprehadzovane..nič nie je tam kde to dam.. takže prvý den som strašne nervozna a len prehadzujem a nadavam.... 🙂) svokra už vyše 6 rokov nerobí..ved načo..syn zaplatí všetko ona nemusí nič...teraz po svadbe už ma dva kone aj mna.... ja prídem pokupim všetko ona to užíva...najnovšie robí tak že povie nie je maslo a odýde z izby...to v jej reči znamená že ho mam ja kupiť.....ona nevarí...ak sa stane že navarí su to len halušky alebo pyrohy....nič ine nenavarí....manžel príde z prace ja som v robote ...ona celý den v izbe pozera tv sebe navarí a on musí jesť suchy chlieb alebo niečo čo si na rýchlo urobí... v ničom nam nie je napomocna... doteraz som nepočula od nej...dobre si to urobila Dana chvalim ťa... alebo si dobra nevesta... za to čo všetko som za ten rok a pol tam spravila a kolko financii nas to vyšlo...prerobili a zateplili sme si obývačku plus malovali všetko samy..podlahy ,nova obývačkova stena, okná pomenene..jej izba zateplena,podlaha okno,vymalovane...kuchyna vymalovane,sporák stoličky stol..........som ešte ani raz nepočula dakujem..... a najnovšie sa už len pozdravíme...a ja idem z bytu preč vraciam sa hodinu pred príchodom muža domou aby som mu navarila...ona sa ničoho nehne...ona len zavelí a my musíme urobiť...strašne....
chceme domček..ale už som mužovi povedala že kupime svokre garzonku a nech si tam žije.. že to ju donuti aj k práci aj si nas možno začne važiť.....my si vezmeme uver a pomali si ho budeme splacať....už nemožem tak s nou existovať a večne riešiť a platiť za nu všetko..jej všetko kupiť ...aj nam a j stravu aj byt platiť... a ona sa zavrie do izby a tvari sa že nevidno ma nie som tu....takto to nefunguje.....ked jej muž povedal že jej kupime garzonku aby tam žila sama aj my samy a že jej budeme pomahať..povedala som že jej budem aj prispievať ak by trebalo..len nech žije sama...ona sa samozrejme rozplakala a povedala že sa jej chceme zbaviť....sama utiekla od rodičou a nam je na krku...a pritom ma len 52.....
ja viem baby že možno natom nie som asi najhoršie..ale je ešte x vecí ktoré iny nevidia len ja a mna to dosť trápy....aj manžel už ma toho dosť.....ja už nemôžem tak by....ja urobím niečo ona to zničí...vobec nepozera že to niečo stalo....šak prečo by si to nezničila ked to nie je z jej penazí....ešte nmáme babetko...a v duchu si aj myslím že pre nu.....nemame pokoj a klud....a ten nam chyba....

dferkova
17. mar 2013

ahojte mamicky.vidim ze som neni sama co mam sprostu svokru a hlavne muuuuudru jak rit🙂ja mam dvojicky baby a este ked som bola tehotna bola svokra v pohode ale ked som ich mala na svete stale len mudrovala vo vsetkom bola najmudrejsia len ona aked k nam prisla stale bola pri malych len ona jak keby ano matku nemali .ked som kojila stale zamnou chodila chytala mi bradavku ked mala bola prisata ze to jej musis dat takto a potom sa mala nevedela chytit lebo nemala klud sa ani napit.dva tyzdne si zobrala dovolenku aby mi vypomahala ale to skor boli muky a nervy kazdy den rano prisla a ked prisiel muz z roboty tak chvalabohu odisla ale to nie ze mi vypomahala pri upratovani a baremi a ja som sa venovala malym to skor bolo opacme.do dnesneho dna lutujem ze som ju meposlala do....som to trpela az do ked mali malinke 6mes.zacinali vnimat spoznavat ludi a hlavme vtedy boli take ze keda nevideli sa otacali mrncali az jedneho dna k nam prisli svokrovci a zase stereotyp svokra pri malych im rozpravala a male jak ma zbadali a zacali sa zamnou otacat im zacala vypravat ze nepozerajte sa na nu to neni vasa mama to je ciganka takto to povedala viac krat a vtedy mi to nedalo som jej vynadala ze si neprajem aby im vypravala taketo veci(pritom ciganka som neni)jednoducho neviem aky mala dovod...obhajila sa tym ze to myslela zo srandy a zacala sa vyhrazat a urazila sa odisla prec.mesiac k nam nechodila az po mesiaci prisla jak keby nic ani nemala tolko charakteru sa ospravedlnit.zabudla som nato nech je pokoj v rodine ale aj tak ona je problemovy clovek teraz mame taky problem ze chceli zobrat male do cirkusu maju estelen rok a na cely den som im vysvetlila ze nie ja sa o me bojim nechcem ich dat nikomu este na prazdniny ani na jeden cely den jednoducho mam o ne strach ale ona to nechape a zas robi naprieky a naschval malym vyprava aby som to pocula ze babka vas zoberie do cirkusu a nikoho sa nebyde pytat...skoda slov na nu som si povedal s takymto pristupom aky ma jej ich nedam nikdy a .je toho este veeeeeela ale to by ma boleli prsty kym by som vsetko napisala.zavidim mojmu muzovi aku ma svokru(moju mamu)takych je na svete malo a je mi luto ze som na taku nemala stastie aj ja☹

zlatica36
17. mar 2013

@dferkova a ty rovno pred deťmi povedz, že do cirkusu pôjdu s tebou a BEZ babky.... A pre pokoj v rodine jej povedz, že keď bude huckať deti proti tebe, tak jej zakážeš sa s nimi stýkať... Ináč mať pokoj nebudeš. Ani moji svokrovci deti nevideli pár rokov..... A vieš aký mám pokoj?? Na nezaplatenie!

mamavera
17. mar 2013

@radka422 ak si toho schopná a naberieš dosť guráže, tak si nepredstavuj, že svokru fackáš, ale jej rovno jednu strel. A druhú tvojmu manželovi, aby sa spamätal. Odísť, odísť, odísť. Aj do garsónky. Napriek tomu, že ste do nadstavby vrazili veľa peňazí, kľud sa nedá peniazmi vyvážiť, ak to neurobíte, doplatíte na to svojím zdravím. Svokra vás má v hrsti (teda aspoň si to myslí), môže s vami manipulovať ako sa jej zapáči.

mamavera
17. mar 2013

@dferkova som človek tolerantný, ale keby mi svokra chytala pri kojení bradavku, tak s ňou vyrazím dvere. Tieto chvíle sú pre mamičku a dieťa tie najkrajšie a nemajú byť rušené nikým.

stellamaris
17. mar 2013

@mamavera to si dobre napisala 😉 mne svokra davnejsie skakala okolo krku stale,tak som ju odstrcila,ze vletela do dveri 😀 odvtedy drzi odo mna odstup,nech sa stiska so svokrom,som jej poradila....keby mi chytila akukolvek inu cast tela,tak jej zlomim ruku...

katkas1979
17. mar 2013

@radka422 Ak máš kam ísť, k rodičom napríklad, tak neváhaj. Navrhni to manželovi a ak on nebude súhlasiť, tak odíď sama. Toto sa bude len stupňovať a nakoniec Vás nadobro rozhádajú a zničia Vám rodinu - teda svokra. Tvoj manžel, ak Ťa ľúbi a aj malinké, tak určite s tebou pôjde - zažila som podobné. Síce nie so svokrou, ale so svokrom, nebolo to až v takom štádiu, ale proste, keď sa nedalo vydržať, sme sa zbalili a išli sme bývať k našim. To som bola vo vysokom štádiu tehotenstva a je tomu už cca 12 rokov. Neviem, čo by som robila, keby vtedy môj muž so mnou nešiel (tiež som mala 21 rokov ako ty teraz), ale našťastie išiel hneď, ani nezaváhal 🙂 Toto si nemôžeš nechať, však ťa tá bláznivá ženská dovedie do šialenstva a ktovie, čo si v budúcnosti na teba vymyslí a bude ti ešte okrem muža aj dieťa proti tebe huckať. Porozprávaj sa s Vašimi, či by si tam mohla ísť a aj s mužom, či pôjde s tebou. Uvidíš, čas všetko vyrieši, ale tam nezostávaj!

bronia13
17. mar 2013

@dferkova pocuvaj co to za kraksnu za svokru mas, takto detom malim vraviet (nie len malim ale skratka detom) ze si ciganka, a aj keby si bola co je to za spravanie? nechapem a zobrat ich do cirkusu? hm, my ideme na druhy tyzden ale to hlavne kvoli tomu ze mame 4 rocneho a on to uz bude chapat a mala ma skoro 3 tak aj ju bereme ale kvoli tomu ze sme zohnali listky za super cend a jej by bolo luto ze nejde, neviem ci ju to bude bavit ale rocne dieta? to su z akej planety????

bronia13
17. mar 2013

@buxus24 wow dievcata vy teda vela vydrzite, klobuk dole, ze by som ja zivila jednu mladu 52 rocnu zenu? tak to nehrozi, ved zostan aj ty doma a nech ta muz zivy, ked moze mamu tak preco nie teba? nechapem ju, to ti nevadilo ked ste spolu chodilij? a teraz ked ste sa vzali - tak mna by asi slak trafil, nie ze by ona vam pomahala (ako to na SK vela krat byva ze rodicia pomahaju detom) tak ona chce opak? ja bud tebou sa niekde odstahujem, pises ze si v zahranici (aspon tak to chapem) tak by som si prenajala sama byt alebo nejaky privat a manzel nech sa rozhodne ci chce byvat s mamickou alebo s tebou? vy tam vsetko platite a ona ma hlavnu izub? trosku drze nie? ja by som zo svokrou nebivala ani v jednej dedine nie to este v jednom byte...a takto ani baby nebudete mat ved mas tolko stresu a tam este doniest baby? kde by ste sa aj pomestili a ty by si bola na materskej tak kdo by zivil svokru? hm ... wow nezavidim ti teda absolutned

buxus24
17. mar 2013

@bronia13 tak ked sme spolu chodili ja som ju nejak neriešila...popočuvala som a dovidenia ale teraz už mam toho dosť...ona nič nerobi len tv pozera.. ja nesom služka..nebola som tak vychoovavana a nezvyknem si nato,....muža lamem aby ona šla do garzonky sama a my do domu...zatiaľ ssa tvari že dobre...nechcem ho ešte postaviť pred bud mama alebo ja...on si nezasluži tiež si svoje užil s nou za tie roky..ja sa snažím ho inak viesť....a verím v to že to dopadne ako planujem... 🙂
a dakedy si poviem ešte dobre že malinke tu neni aj keby som ho už velmi chcela..ale neznesla by som keby ona bola pri nom....

beszinka11
17. mar 2013

@radka422 fuuuuu ako to čítam radka, ja by som už asi hlas nemala, čo by som sa vykričala na ňu. oooooooo dvíha sa mi tlak teraz. tiež radím, odsťahovať sa a to čo najskôr. a vôbec to nerieš, ako sa zachova tvoj muž. neboj sa konať. zaveľ, že sa ide a hotovo. ty si matka v prvom rade, ty mas najväčšie pravo.jedinou tvojou povinnostou je v tomto prípade len a len zabezpeciť pre maleho vsetko a hlavne pokojnu a normalnu milujucu maminu a nie vynervovanu trosku.ako si pisala o tvojej rodine, harmonicku rodinu. maminu a tatina. to je zaklad rodiny, ziadny svokrovci. voci svokrovcom ty povinnosti nemas ziadne. aj moja svokra mi zahlasila ze dufa, ze po porode tam budeme bývať. zapomeň. a vysvetlila som jej to takto. ja som matka, ja rozhodujem o tom, co urobim a co nie. vlastne na vsetko co sa mi nelubi mam tento argument. jasne, ocakavali odo mna, ze ich syn, teda partner zaveli, lebo je muž a je osoba co zaraba a ten co zaraba a nesie do domu peniaze, ten je pan. houby. bolo po mojom. stalo ma to namahy kým to pochopil, ze zvlast nam bude lepsie. a teraz uznava ze je. a povedala som mu narovinu. ak sa ti to nepaci, ist zvlast bývat, nemusis. ja ta nenutim. ostan si doma, ja idem tiez domov s malým. a potom zbledol. aj ty neboj sa mu povedat, ze odchadzas trebars bez neho. potom sa uvedomi. ak sa neuvedomi a necha ta ist, tak to je uz o inom potom. :( bolo uz zopar krat, ze som odisla k mame s malým (bývame teda vo vlastnom od svokrovcov prec) a poviem ti len o 4 bytovky som bola ďalej a celu noc mi vypisoval s placom ze mu chýbame a bol by dosiel pre nas. toakto ho treba postrašiť a uvedomi sa aj on a pojdete prec a bude klud. neboj sa konať. lebo sa dočkaš aj toho, že začne maleho podplacať hocijakými čačkami a bude ho huckať proti tebe. držim palce

bronia13
17. mar 2013

@buxus24 no ja ta len obdivujem ze to vsetko trpis a este aj financne podporujes, ja by som jto nemohla ale vela stastia aby sa vam to podarilo nejak vyriesti vo vas prospech...

buxus24
17. mar 2013

@bronia13 vdaka už na tom pracujem...