Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalinko2010
24. okt 2013

@lupape
@ivetka091
ahojte, raz to napíšem, ale proste teraz ešte nie, je veľa prekážok a ako som písala svet je malý!

adela1973
30. okt 2013

Tak dievčence, ktoré nemáte odvahu napísať niečo o svokre , dám tu svoj príbeh . Ja by som snáď mohla napísať smutný román pre ženy o tom všetkom čo som už ja so svokrou zažila .vlastne ani neviem , či mi to je svokra, keďže žijeme s mužom ako druh a družka . To je jedno , ničí nám život tak či tak .
S mojim mužom som začala chodiť asi pred piatimi rokmi . Pol roka sme sa stretávali tak normálne, chodili do reštiky, do kina, na výlety atď . Pozval ma neskôr k nemu domov na návštevu . Býva na spoločnom dvore s matkou a slobodným bratom . Už vtedy ma mohlo teda trknúť , že dvaja slobodní chlapi okolo štyridsiatky žijúci s matkou na jednom dvore , to nie je celkom normálne . Ale však vtedy som to neriešila . Pri prvom našom stretnutí , keď ma videla svokra prvý krát v živote mi začala hneď TYKAŤ. Ako nejakému malému dievčisku , hneď prvý signál že mladších ľudí si príliš neváži . Vtedy som s ňou nebola dlho a ani sme sa nerozprávali . Začala som tráviť víkendy u drahého . Všetko bolo v poriadku, všetci sa tvárili milo atď. Občas prišla svokra na televízor ale len na hodinku a zmizla. Neprikladala som tomu význam. Asi o rok na to som začala chodiť ku drahému na dlhšie ako na víkendy . Vtedy sa to všetko začalo a svokra začala odhaľovať svoju pravú tvár . Máme s mužom psa nemeckého ovčiaka, začala som ho chovať ja a venovať sa mu. Svokra vždy keď som ho chovala prišla k miske so žrádlom a kontrolovala čo som dala psovi . Drbala ma za to, že vraj som psovi dala málo , alebo veľa a že aj ona dáva psovi do žrania. Ja som psíkovi začala normálne variť žranie a že načo varím . Nechala som nejakú misku chvíľku vonku na dvore a už otvorila dvere a ziapala že sme misky nechali na dvore, že sme bordelári . Muž ma poprosil , že či by som obedy nedávala aj mame , lebo ja pracujem doma a varím dosť diétne , tak že by to aj jej bolo dobré. No skvelý nápad . Ona nemá rada kečup, nemá rada hríby, nemá rada to a to .... neviem variť a ona také darobniny odo mňa nebude jesť .... Tak som mužovi povedala , že nech si varí sama , nie je taká stará a chorá aby to nedokázala . Muž nenamietal a ostalo to tak . Neskôr si svokrička zvykla ku nám chodiť na televízor skoro každý deň , ona televízor nemá , však podľa jej slov načo jej je, keď švagor má a my máme tiež a že bude ku nám chodiť .... Máme dom, ktorý postupne prerábame , v obývačke aj spíme , ale to svokru vôbec nevyvádzalo z miery, ONA je mu matka tak k nám milostivá môže chodiť aj každý deň . ... Najprv som nepovedala nič , sedávala som v kuchyni alebo za počítačom v malej izbe čo máme pri kuchyni kým sa milostivá dívala čo ona chce. Ale milá svokra začala zvyšovať nátlak . Sťažovala sa synáčikovi, že ju ignorujem, že sa jej nevenujem , že som málo na dvore . Neskôr to už prerástlo na to, že vraj sa jej už ani nezdravím . Čo teda nebola vôbec pravda. Tak to som sa už začala ozývať a vravieť si svoje. Neskôr som prišla na to, že milá svokra nám lozí po dome . Vtedy vznikla medzi nami väčšia hádka prvá , povedala som mužovi aj svokre, že si neprajem aby nám lozila po dome , svokra na to hneď, že ona je mu matka , tak môže a že ten dom je jej , lebo ona ho stavala . Argumenty jak sviňa . Povedala som jej svoje , no pravdaže celá urazená ani sa mi mesiac neodzdravila a mužovi húdla , že ona ma tam nechce a že nech idem preč . Chvíľu bol pokoj , nechodila ani na televízor , ale jej ego a zvedavosť ju zas priviedli k nám .... Neskôr som prišla na to, že donáša aj švagrovi , ktorý je tiež pekná sviňa. Keď jej muž povedal, že by si mala kúpiť televízor , tak zas sa urazila a že to som ja na vine atď . Chodila zas k nám, keď sa povadila so švagrom, tak aj každý deň. V televízii bežal ten stupídny program FARMA a ona to pravdaže sledovala . Ja som sa vykašľala s ňou sedieť v obývačke a pozerať to . Ona mala ešte takú drzosť , že ke´d od nás odchádzala tak mi vykričala že som s ňou televízor nepozerala a tresla dverami .... Ďalšia rana , založili sme si takú malú záhradku s mužom , také štyri kruhy s kvetinkami . Už keď sme ju robili , tak stará robila cirkus, že načo to robíme, že jej ovce sa nebudú mať kde pásť a nebudú mať dosť paše. Na jar a v lete bolo fajn, ale na jeseň ich tam jednoducho pustila s tým, že si mám kvety zakrývať . No pravdaže mi požrali trvalky a dodupali všetko . Stála som potom na jar v záhradke, v očiach som mala slzy a ona len skonštatovala , že to asi jej ovce urobili . Povedala som mužovi že so záhradkou končím pokiaľ tam bude svokra pásť ovce. .... Môžem celý deň makať, upratovať, umyť štyri okná neviem čo ešte , ona to zaklincuje tým, že večer na našom dome otvorí dvere a začne ziapať, že vraj mi háby vejú vo vetre a že sa potrhajú, že mám dve smietky v chodbe , že vraj v takej hmle umývam okná ... atď . Pritom ona a švagor majú v dome bordel jak sviňa . A to viem iba od svojho muža a čo som večer niekedy videla cez okno keď mali zapálené . Ja som totiž mojej svokre za 5 rokov nášho vzťahu a spolužitia na jednom dvore desať metrov od seba nestála za jednu jedinú návštevu !!!!!! Ja som sa ich súkromie nikdy ani nepokúšala narušiť , ale ani na sviatky som jej nestála za to, hlavne že ona prišla na vianoce na televízor ku nám . ... Nechce ma tam, ale mužovi vykrikuje, že jej nemá ani kto okná umyť ..... No to teda neviem ako jej mám pomáhať v domácnosti, keď som tam nevítaný hosť .... Falošná je jak sviňa , svätuškárka, každú nedeľu sedí v kostole a spína ruky , chodí na spovede , ale príde domov a pácha samí hriech a čo je najhoršie na svojich vlastných deťoch a tiež na mne . Muža má za paholka a hovno , ja si zo seba paholka robiť nedám , tak ma má LEN za hovno . Inak ako ONA, HENTÁ a TÁTO ma pomenovať nevie . Má 15 oviec, neviem načo, keď baraninu ani neje, vlnu nedávam nikomu ani ich nedojí . ale ONA a JEJ OVCE sú najdôležitejšie na svete a môj muž celé leto trávi pri sene a balíkoch ako taký pako lebo je jej stále málo. Ja som už toto leto povedala dosť , ja jej debila robiť nebudem . ... Vždy keď ja si poviem hlasnejšie svoj názor , tak som psychopatka, idem biť ju a jej syna a ona sa ma bojí . .... Nikdy v živote som nestretla tak zlého, falošného, egoistického človeka ako je moja svokra. Myslí iba na seba a svoje pohodlie ...bola aj u nejakej liečiteľky , lebo ju bolieval žalúdok a hlava a tá jej tiež povedala , že je veľmi zlý človek, ale ona si z toho prd robí .... Je ako parný valec ... nikde nikto iba ona . Môj muž je v podstate dobrák a radšej jej niektoré veci urobí , akoby mala trieskať dverami a šomrať a nadávať ... ona to isté očakáva odo mňa , ale toho sa nedočká už .... Švagrovi som nikdy nič zlé nespravila a tomu nestojím ani len za pozdrav na dvore . Svokra ma iný meter pre nás a iní pre seba a švagra . Nikdy v živote ma nikto nemal za väčšie hovno ako svokra . Pritom asi nemá ani učňovku skončenú, nevie ani mobilom telefonovať, totálne hlúpa ženská zahľadená iba do seba .... ale sebavedomie teda také, ako keby bola nositeľkou nobelovej ceny. . Klochní sa iba na tom dvore , ako som s mužom spolu bola iba v kostole a u doktorov, na nákupy jej chodí švagor , ja som jej aj kupovala raz alebo dva razy spodné prádlo a takú blúzku , no pravdaže , že to bolo zlé a mrzké .... odvtedy jej už nekupujem .... Od tohto leta sa jej vyhýbam , keď je na dvore pozdravím a tým to končí .... keď ja som pre ňu hovno, nie je dôvod aby som jej skláňala poklony a úctu .... venujem sa mužovi a našim problémom a jej kvázi problémy si nevšímam . Jej ovce sú mi ukradnuté a ona už v podstate tiež . Keď človek nemá kde ísť inde bývať a žiť s takouto harpiou na dvore , musí jednoducho zmeniť postoj . ... Ignorovať , ignorovať, ignorovať a tváriť sa ako ja nič , ja muzikant .... zatiaľ mi to celkom funguje ... najradšej by som však vypadla niekam inam a žila s mužom svoj život ... to sú také čriepky z nášho spolužitia , bolo toho ešte oveľa viac , keď si spomeniem tak napíšem . Nehambite sa ženičky napísať, podeliť sa , pomôcť si , lebo naozaj niektoré svokry sú hroznnééé a neznesiteľnéééé ....

nikiiita
2. nov 2013

@adela1973 ...HMMM uplne ta chapem...pretoze som zazila nieco podobne...s priatelom sa pozname uz 4 roky a ked som prvykrat prisla ku nim domov tak som bola zhrozenaaa...okolo domu bordel...moja buduca svokra mi uz pri prvej navsteve rozkazovala ...no hruuuza...musela som ist povinne do kostola a vstavat rano o pol7...

magali
2. nov 2013

dievcata toto som napisala tento tyzden vo svojom fotoblogu
No povedzte mi co mam robit s tymi mojimi svokrovcami, ked im sama nepoviem aby malemu prisli zablahozelat k narodeninam, tak oni cakaju kym neprideme k nim aj vcera volala svokra aby sme v sobotu prisli.. maly mal v pondelok narodeniny a to este predtym v sobotu volala ci prideme,.. no su normalni? drahy povedal ze oni urcite nepridu ale ja toto tolerovat nebudem, aby som sa ja citila ako keby sme mali prasinu, uz som sa rozhodla ze k nim nebudem chodit, malemu zakazovat nebudem, drahy nech si tam s nim ide, ale ja koncim ani na Vianoce ma cakat nemusia, ja uz som z toho chora.. ja nenecham zo seba robit debila, byvame v jednom dome s mojimi rodicmi, kazdy mame svoje, nikdy im nikto nepovedal ze nemozu prist, vzdy som ich musela volat, ja uz fakt nevladzem, je mi luto aj nasich , mamina sice hovori ze su jej ukradnuti, ale aj tak viem ze ju to uraza tak isto ako mna.. nejaky rozhovor nema cenu, oni su obmedzeni, aj tak by po case zacali robit to iste a nechodili by sem, ked sa ozvem otocia to proti mne.. je mi jedno co si kto o mne pomysli, nech sa aj drahy nastve, ja tam nemam preco chodit, ked oni nemozu prist k nam, nebudem ani ja tam chodit a mam pokoj

no to som este netusila ze oni fakt nepridu a poslu veci po priatelovi, ktory u nich teda vcera bol a ani maleho tam nezobral a vratil sa s vecami ze to je pre maleho k narodeninam.. ja to nechapem ako sa moze niekto takto spravat? oni to beru akoze je to normalne, su zvyknuti ze im nikto na ich spravanie nic nepovie, lebo oni si tak deti vychovali, ze maju drzat hubu a krok.. ale mna to uraza, nic som im neurobila, nepohadali sme sa len oni su proste taki ze nikam nechodia, ale ze im to nieje trapne a nehanbia sa ze vlastnemu vnukovi, blahozelat nepojdu a poslu iba darcek, ja som rada ze mu nieco dali ale ide proste o ten pristup.. a to tam mam teraz akoze chodit a tvarit sa ze to je normalne? lebo ak by som aj nieco povedala otocia to proti mne a druha vec je ze sovokor ma rozsirene cievy na mozgu, viackrat ho operovali a nemoze sa rozculovat, cize keby aj nieco poviem, on je hrozne hystericky, nahodou sa mu nieco stane a bude to zasa len moja vina.. ja som v zacarovanom kruhu, ublizuju mi psychicky, spravaju sa ku mne ako k handre a maleho nemaju za nic, svokra trusi debilne poznamky, lenze oni to vedia tak podat, ze im nikto nic nato nepovie.. ked nieco poviem priatelovi, hned to otoci proti mne, ze som to zle pochopila a ze to mama myslela inak.. sme spolu 11rokov, presne viem kedy, co a ako mysli.. maju este dve dcery a tie su presne take iste hlupe a prizemne, maju tie iste nazory, cize ked ide trebars o zdravie deti, vsetci su proti mne a ja som vzdy ta divna, pritom okolie suhlasi vzdy so mnou.. citim sa ako keby som bojovala proti nejakej sekte, vsetci si o nich myslia svoje ale kazdy sa boji im nieco povedat pre pokoj v rodine.. chcem tam prestat chodit, ale viem ze priatel to proste nepochopi a nechcem aby sa na mna nahneval, lebo to by jeho mamicku len a len potesilo.. vcera som mala taku depresiu z toho ze som plakala cely cas, kym som bola s malym vonku, krasny den a mne bolo uplne na grc.. uz som sem davnejsie viackrat pisala, tiez sa bojim ze si to tu niekto precita, svet je maly a nahoda je blbec, ale je mi to jedno, ja to potrebujem zo seba dostat, neraz som si myslela ze sa uz z nich zblaznim.. je to boj s veternymi mlynmi

zlatica36
3. nov 2013

@magali zbaľ tie veci a pošli im to späť! Po pošte.... S prilozenym lístkom, že ich návšteva by vás viac potešila ako poslany darček z povinnosti....

diusik
3. nov 2013

@adela1973 dobre si to napisala 🙂 ale fakt nsjlepsie je co pises na konci.mne to tiez poradila kamoska ked som sa stazovala.najlepsie je hned od zaciatku di drzat veeelky odstup.zbytocne nevypravat.kratke odpovede.navstevy len minimalne.ingnorovat.ja som sa pokusala mat k nej dobry vztah,ale stale ma len ranila a sklamala.tak drzim odstup a ona to citi.ani k nam nechodi ani nic.deti postrazi ked velmi treba ale viac s nou nic nevhcem mat...

nikola1529
4. nov 2013

no ako citam, tak nie som jedina, kto ma problemy so svokrou, najlepsie na tom je, ze ona si mysli , ze ja neviem ako ma vsade ohovara, rozprava nezmysli a ked tam prideme na navstevu, tak ma este vybozkava, ze ahoj moja.... a ked sa za nami zatvoria dvere, ze ideme domov, tak vtedy odhali svoju pravu tvar a ide ma ohovarat po znamych, falosnica jedna, ale to co som sa dozvedela nedavno, az husia koza na mna lezie, stale, ked bola u nas na navsteve, tak pri odchode povedala, kedze mam synceka, jej vnuk, ze babka si ta vezme, vtedy som mala velmi zly pocit a teraz sa mi to tusenie potvrdilo, dozvedela som sa, ze mne stale nieco vadi, ze s malym nechodim vonku, lebo raz svieti velmi slnko , raz fuka a stale si nieco najdem, ako ked je vonku 35 st. tak nepojdem s niekolko mesacnym babatkom vonku, to da logiku, ved mne je zle pri takych to horucavach, nie to este detom, ale to som sa dozvedela az teraz, ked ma maly uz skoro 2 roky, ze ked k nej bude chodit na prazdniny, ze ho prevychova, bude robit vsetko preto, aby si ju oblubil a mne aby robil napriek,teda chce mojho syna huckat proti mne, zdravy clovek na nieco take ani nepomysli, svedci to o tom, ze ona nie je v poriadku

mirkave
4. nov 2013

@nikola1529 postav ju pred hotovu vec.narovinu jej povedz,ze o vsetkom vies.a pokial sa nebude chovat ako babka a k tebe tiez v ramci tolerancie,tak ma smolu. Mne moja svokra povedala,ze si s mojou dcerou bude robit,co ona chce. Ma smolu.moje dieta-moje pravidla. Ja som pre nu handra a ona chce moje deti? Kym sa nezacne chovat ako clovek,tak svoj postoj nezmenim.ustupkov som uz urobila vela. Neni som fackovqci panak a nemam ani 15 rokov,aby sa nejaka pani ku mne spravala ako k handre.....

kveta
4. nov 2013

@magali Neviem ako Ti ublizuju, vyjadrim sa len k tej navsteve s oslavou narodenin..

Nevidim na tom nic zle, ze neprisli a nenanominovali sa na navstevu. Osobne by mi vadilo keby niekto na tu navstevu dosiel bez pozvania. A pozvat si ich na oslavu maleho mohla, ale nepozvala a to respektovali.

Pekne od nich, ze poslali aspon darcek.

kiki68
4. nov 2013

Moja svokra bola super mila trosku popleta zenska,az pokial sa nam nezamilovala,je dlho vdova,dlhe roky,ale nikdy nespominala,ze by chcela mat vztaha teraz ju to na stare kolena draplo mat vztah porad s najavcsim vagabundom z okolia. Ako sme slusna rodina,ona je na okoli pomerne uznavana ako slusna dama s dobrym vzdelanim a uviaze si na krk toto a tvari sa ako zamilovana skolacka. No ale kamen urazu bol v tom,ze raz som viezla autom svokru domov od nas,hovorim si,idem nakupit a este som sa stavila u nej a idem hore a skoro odpadnem, po par minutach mi priznala ako sa ma situacia, odvtedy sa to taha,lebo mne cele okolie hovori,co moja svokrusa kde robila tym dotycnym a to ludia si vsimnu vsetko a navyse chlapek vyzera,ze ma dost farebnu minulost. Nechapem co ju to chytilo,ale myslim,ze mi to odhalenie jej vztahu a s tym sposobene problemy,lebo jej syn s tym nesuhlasi,aby ten vztah mala dava vyzrat. Stale mi vycita,ze nie je este vnuca,ze co ako chcem potom,ale ja s nou proste nebudem rozoberat to,ze som o babo prisla. A preco som bola v nemocnici...som to uhrala na moj zlcnik. No uvidime co bude,ale dufam,ze sa nezaradim k tym,co maju tieto problematicke svokry...

magali
5. nov 2013

@kveta ano to je sice nazor pekny.. ale tak to u nas nefunguje, nikoho nemusim pozyvat, ja som ziadnu oslavu nerobila, posledne dva roky sme mali oslavu na ktoru som ich pozvala, prisli vzdy neskoro, museli sme na nich cakat a po pol hodine uz sa zberali prec..
maju styri vnucata, ktorym maju na narodeniny zablahozelat a podla mna sa blahozelat chodi a nie ze cakame kedy k nam niekto pride aby sme mu blahozelali..
keby som ich nepozvala tak akoze nebudu malemu gratulovat vobec? vsak to je normalne ze ked ma vnuk narodeniny, kupime mu darcek a ideme na navstevu, teda aspon podla mna.. vies mna hneva to ze oni stale od nas ocakavaju ze k nim prideme, ale oni sa k nam spravaju povysenecky a robia vsetko preto aby nemuseli k nam na navstevu prist a spravaju sa ako keby sme mali lepru alebo co..
nahnevalo ma to ze dobre vie svokra ze chceme aby prisli k nam a dvakrat behom minuleho tyzdna volala ze kedy prideme, svokor je na dochodku, cele dni nic nerobia a my im nestojime ani za tu navstevu.. stale len pocuvame ze sme u nich davno neboli ale oni neurobia nic preto aby sa stretli s vnukom u nas, skratka len cakaju kedy kto pride a este nam to potom vyhadzuju na oci.. rodina by sa mala navstevovat navzajom

eeffka
5. nov 2013

@magali no ocividne mas iny nazor, ja som vychovana tak ze nelozim na navstevy kym ma nepozvu. Nepozvala si? neprisli, uplne normalne. Ja mma opacny problem, chodia aj ked ich nevolame :D

kveta
5. nov 2013

@magali Odcitujem Ta> "ale tak to u nas nefunguje"

Funguje, len to tak Ty nevidis.

jerry
5. nov 2013

@adela1973 Tvoj príspevok som prečítala celučký a pri niektorých vetách a nebolo ich málo som mala pocit, že píšeš aj o mojom živote. Tiež je tu protivná svokra, pre ktorú však nie som asi "len" to hovno ako píšeš ale aj ku...a vyj...á a pi... a dokonca aj moje deti, teda jej vnúčence. Sú tu aj tie protivné ovce ako u vás okolo ktorých sa točí svet a všetci musia skákať ako si ona zmyslí. A sú tu ešte aj nepodarené sliepky a kačice, ktoré nemôžu byť v ohrade ale obsierajú po celom dvore a nič ma tak nevytočí ako ked prídem z práce a na uvítanie je pred dverami na koberčeku "tortička". Kedysi som z nej bola na práškoch , takmer mi rozbila rodinu, ale povedala som si že to sa jej nepodarí naučila som sa ju jedným uchom dnu a druhým von, minimalizovala som to na pozdravenie sa a dosť aj keď to nekorešponduje s mojou výchovou ako sa správať k iným ľudom ale komu niet rady..... So švagrovcami našťastie vychádzame super a dúfam, že to tak aj ostane. Zabudla som ešte napísať, že bývame v jednom dome len jedno veliké šťastie je , že som od začiatku trvala na vlastnej kuchyni. Ináč by som už asi sedela za vraždu 😅

magali
5. nov 2013

@kveta resp. nechcem vidiet
ale nezda sa ti normalne ze by sme sa mali navstevovat vsetci navzajom a s radostou a pochopit druhych ze nemaju tolko casu ako ostatni a maju doma povinnosti a nemozu kazdy vikend behat po navstevach, pripadne ist kazdy vikend na cely vikend k nim...
a teda teraz ked uz som pochopila ako to ma byt, ze teda musime tam my chodit aby nam blahozelali k sviatku, tak mam aj ja sa tak spravat? ked budu mat svokrovci sviatok, tak budem cakat az kym k nam oni pridu, aby som im zablahozelala? to by sme asi dlho nacakali ze?

magali
5. nov 2013

@eeffka aj keby som ich pozvala, tak im to musim este aspon trikrat pripomenut aby pochopili ze som to myslela vazne a aby sa vobec dostavili..
ono je to tazke vyjadrit tu celkovu situaciu.. a chapem, tiez by som nechcela aby k nam chodili stale, ale oni niesu schopni prist ani raz za rok.. mna skratka uraza to ze sa ku mne spravaju ako keby som mala lepru.. vies kolkolkorat som im na ich blbe pripomienky mohla odvrknut, mohla som im vynadat zato ako robia rozdiely medzi vnucatami a vlastnymi detmi, ale vzdy si akosi zakusnem do jazyka, pre pokoj v rodine a hlavne s nimi sa neda ani normalne porozpravat bez toho aby si svokor neutekal hned merat tlak.. moji rodicia niesu stopercentni ale ked mam problem aspon si to s nimi mozem vydiskutovat a nemusim sa bat ze ma hned vydedia a urazia sa na smrt, resp dostanu infarkt a nespravaju sa k nam ako keby sme mali 15rokov

sashabb
7. nov 2013

@nikiiita a ty si to nebodaj všetko robila a dodržiavala?

Bože baby, vy nemáte ani trocha sebaucty? Pokiaľ by som niekam prišla a dotyčná by išla so mnou zametať ako s handrou, že rozkazovanie, povinne do kostola???????? tak sa otočím na päte a dovi dopo. Viac ma tam nikto neuvidí. 🙄

erika1986
12. nov 2013

ahojte zienky pridavam aj ja svoj pribeh moja svokra tez bola dobre pomhla mi ale odkedy mame dcerku vraj osm sa zemnila nedav jej malu nikdy neostava s nou samma nikdy ju snou nenechavam vsade ju berem so sebou nezeby osm jej neverila ale lezzie mi pomamly hore krkom ked krmim malu dudre kolo nej teda rozptyluje ju pri jedeni dava jej jes ked netreba kedze ma nastaveny rezim strasne mi vadi chodi hore k nam kedze mame tedy byvame u jeho rodicov tajne dufam ze anzel konecne pochodpi ze sa tu uz necitm dobre aze chcem byvat sama hypoteku ani pocut nechce onej vraj ked nanu budemme mat tak sa daco poriesi hlupost nikdy dom ma byt prepisany nan naeho ale ja tu vobec nechcem ostat uz s mi tak sportivil ze namm chut ani na sex s nim vobec drzi kolo mami kolo mna vobec vsetko otaca na ni chs tranu raidne banujem ze som sa vydala za takeho hlupakaktory netuzi byt s rodinou sam ale pod srechou jeho rodicov ktory maluj spoolahch ze jaro vsetko spravi uz ma to tunebavi od zaciatku vadi mi na svokre ked sa mi malicka hra u chodaku krasne je samostana lubi sa hrat hned ju bere von a bere ju ku sebe do izby nevladzem uz mamju plne zuby vela veci preligujem ked niekam ideme chce aby malunechavali nikdy junechavat nebudem sprotivila s ami ked bola moja malicka a kojila som ju sedela kolo mna a podkladal mi podbradnik pod malu trikraat som to pochopila dobre chce ale potom mi to uz vadilo jak keby jej nevadilo ze je kolo mna ze sedi a kuka jak kojim co viem tak mamicky koja amse nik nan ne nekuka chodi nam ja do spalne nemame zaidne skuromie comam robit odist od manzela k rodicom a a by pochopil kto je dolezity?ale bo corobit aby sa zmenil kvoli byvaniu chce zemnit robotu ato som mu kazal aze ak to ma robit kvoli mne tak vobecnemusi keby to roibl kvolinam trom je to ine ale robi to preoto lebo chce aby bolo vsetko po mojom vraj ak nedocilelim svoje dovtedy budem otravovat uz dodstal trik rat ultimatum bud my abo jeho ridicia neveim co robit

erika1986
12. nov 2013

zabudla som vam este povedat do vsetkeho pcha nos ked chce dat malje jest nai sa neopyta mal amamuz 8 meisacov ci vraj som uz mal a deti ze osm taka bmudra ani san neopyta ci moze svokro ano ten sa pyta ale ona na drzovku a ak jej daco pviem som mudra a uz zacne krik nemam uz nervy nanu mam uz toho plne zuby strasne om schdula nai jest mi uz nechuti ale musim ta jej po troska to je jeden krat na den co robit poradte mi ked sa manzel nechce odtashovat vsetky paiere npocziku mam doma staci podpis nic nviac poradte mi

danielle37
12. nov 2013

ahoj, hneď na rovinu - vždy ťa bude urážať ich správanie, konanie atď...... ty si bola inak vychovaná v slobode v názoroch, počúvali ťa rodičia, tolerovali........ prišla si do rodinky, kde to v čom ťa podporovali tvoji rodičia - nefunguje.... a nikdy nebude..... a nebudú ťi ani rozumieť čo im chceš povedať.... budeš pre nich "blbá"......... uvedom si jedno, ak sa izoluješ tvoj muž - partner tam bude chodiť aj s dieťaťom, a na začiatku budeš možno ok, ale časom nemusíš. Mňa by štvalo, že neviem čo sa tam deje keď je tam moje dieťa! Nevravím, že mu bude ubližované atď.... ale určite a budú padať na moju hlavu nejaké tie "pochvaly" a to dieťa to bude vnímať..... a určite sa s tým mm nepochváli..... a z tohto celého vyjdeš aj tak ty ako tá "zlá"...... no na just by som chodila s mm ku nim.... buď rada,že nejdu ku Vám..... to že ťa to ranilo je preto, že si otvorila svoje srdce.... takže tu si ho zatvor a chodievaj tam na kafé a hotovo - nevrav, že kávu s nimi nezvládneš kvôli tomu, aby si bola pri dieťaťi.... a môj mm keď stále štrngoce lyžička v káve, že 😀 , ale zvládam to 10 rokov s 😵 pretože si poviem že som 😵 😉 🙂 a neboj keby sa dalo tak niekto iný exploduje na mikročastice od zlosti, že sa 😵 😉 a chodím ku nim a pijem kafé s úsmevom... a moja prvoradé je to, že mám prehľad.... inak nezapájam sa do rozhovorov a počúvam a niekedy sa pousmejem 😵 😉 🙂 neboj zvládneš to tak ako ženy pred nami, a to buď rada, že s nimi nebývaš .... vždy si spomeniem, aké ťažké to museli mať, keď žili 3 generácie v jednom dome ach jáááááj

misickaaemmuska
18. nov 2013

Ahojte dievčatá, dovolte mi podeliť sa s Vami s mojím príbehom....Budem rada ak okomentujete alebo poskytnete nejakú radu... 😎
S manželom som otehotnela skôr než som poznala jeho mamu a jeho rodinu, čiže to bol totálny skok do neznáma čo sa týka mojej svokry...teraz už viem, aká to bola chyba...ale môžem si za to čiastočne sama, dali sme sa dokopy a o dva mesiace šup zadarilo sa...........Manžel je ženatý druhý krát, prvé manželstvo stroskotalo...a dôvod? Manžel mojej svokry zomrel .....Z rozprávania mojej švagrinky som sa dozvedela veľmi veľa vecí, po otcovi ostalo veeeeeľa peňazí, svokra však deťom nedopriala dedičstvo ale vymyslela si , že jej synčekovia postavia STAVBU na prenájom a môj manžel- architekt si tam spraví ateliér.... , Ďalšia vec, manželovi pridelila jedno poschodie a byt v ich viacgeneračnom dome, že keď bude chcieť môže hocikedy prísť, prerobiť si to, skrátka čo uzná za vhodné...ten so všetkým súhlasil, dokonca sa tam chcel s jeho vterajšou ženou nasťahovať-----no predstavte si dole svokra, nad ňou manžel s vtedajšou ženou a ešte jedno poschodie manželov brat....katastrofa nepochopím nikdy... Môj manžel bol ako vymenený, zaujal status náhradného otca svojich súrodencov, manžela svojej mamy a nechcel dom predať za žiadnu cenu...toto všetko bol dôvod na jeho rozvod.........odvtedy nemal žiadny vážny vzťah ..až potom som prišla ja..naivná, zaľúbená, schopná oddať sa naplno, dať mu dieťa...na bývaním naďalej trval napriek nespočetným hádkam, ktoré nás takmer rozdelili, bývame v Martine, máme tu svoj kľud, manžel prácu ale aj tak trval na tom aby sme išli žiť tam...bolo to strašné obdobie, ale nakoniec sa mi predstavte si podarilo presvedčiť...bývat tam nebudeme, ale aj tak si ten byt zariadime, nikdy sa ho nevzdá....takže predstavte si zbytočné peniaze a načo.. zbytočné cestovanie hore dole..už som si však na tú myšlienku nejako zvykla, ale trpím pre to každý den...a svokra si ho pripútala dokonca života a on ju tiež, aby nikdy neodišla z domu a mal ju poruke tam kde chce..opičia láska ako vyšitá.. 😝
čo sa týka konkrétne moje svokry: postráži mi dcérku, aj keď ju jej nechávam nerada, ale niektoré situácie si to vyžadujú... zo začiatku ma nemala rada, žiarlila keď sme si kupovali umývačku riadu, vraj na čo aj tak sme sa chceli sťahovať do jej domu...a vraj to chcel on jej to je jedno...ostala som pozerať ako obarená...vtedy ešte naivka...neskôr mi to však došlo, povedala som to manželovi a predstavte si svokra sa rozplakala vraj mi sa na ňu aj tak vykašleme...o dva týždne chodila ako med vraj nech si každý robí čo chce..naozaj nezvládam ich vzťah, môj manžel je slepý nevidí ako si ho a jeho brata pripútala, podľa mňa je to obyčajná sebeckosť ...neviem si predstaviť že môj manžel bude chodiť do toho ateliéra a budú sa výdať každý deň :( , okrem toho svokra stále vymýšľa nové veci, ešte treba na dome dorobiť záhradu, ona chce novú izbu atď.... niekedy si myslím, že to môj manžel ja na ňu taký zaťažený, ale zrejme je to obojstranné.. je mi ťažko žiť, viem , že sú to manželove chyby minulosti, za ktoré trpím v konečnom dôsledku len ja, ale myslíte , že sa takáto situácia dá zvládnuť? ako by ste ju riešili vy? manžel je tvrdohlavý a skoro v ničom na mňa nedá, inak je pozorný a stále vraví ako nás ľúbi.. 😕

mihouk
19. nov 2013

@misickaaemmuska Ber to s nadhladom, hlavne je ze s nou nemusite byvat, mysli na tie baby co nemaju na vyber. Skus sa trochu odosobnit, mysli na nu ako na matku svojho manzela a on ju ma rad ako ty tu svoju. Keby bol tacky zmanipulovany, tak asi byvate s nou nie? Bud mila, respektuj ju, pokial neprekroci urcitu hranicu a hlavne sa nenervac, ubera ti to energiu a dusevnu pohodu a tu potrebujes pre dcerku. Presla som si tym viem o com hovorim a teraz je to ovela lepsie a co sa tyka mojej pohody tak 100%. Si predsa zenska, tak bud prefikanajsia ako ona a nedovol jej dostat sa ti pod kozu. Veda zdaru prajem 😀

wieruss
19. nov 2013

@misickaaemmuska tak ako ti pise babula vyssie, bud rada, ze manzel ustupil a nebyvate tam... pokial netrpite nudzou tak by som neriesila, ze tam investuje peniaze, lebo napisem to mozno hlupo, ale svokra nebude zit navzdy... 😉 ty si uzivaj svoje dcerku, svoje sukromie a navstevy tam proste pretrp, a ak nemusis tak tam nechod.

miriam642
20. nov 2013

dobrý deň, prepáčte, že tu spamujem, ale chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý sa týka problematiky týrania, a bude použitý výhradne na účely diplomovej práce https://docs.google.com/forms/d/1p_9aBLpIqXK89o...

misinka26
24. nov 2013

Ahojte kočky, dlho som tu nebola lebo nebolo moc času ... u nás je to podobné ( už som tu písala aké mam starosti so svokrou ) momentálne sa už ani nerozprávame, nezdravíme, nič, žijeme v jednom byte ale dokonale sa ignorujeme ... totižto aby som Vás uviedla do obrazu som jej vynadala ... to jej nekonečné staranie sa nám do manželstva, do výchovy, do toho čo jeme, pijeme, kupujeme, nosíme a najmä to, že sme nemali vôbec ale vôbec žiadne súkromie nebolo nič proti tomu ako nám začala robiť napriek... napr. za každým keď som dala malého spať začala trieskať, búchať, prať, variť atď. až kým ho nezobudila, začala používať nejaký šupácky prášok na pranie aj napriek tomu, že má malý problémy s pokožkou a musíme používať lovelu ( zistila som to tak, že sa malý vyhádzal a nevedeli sme z čoho a v tom svokruša nabehla s nejakým práškom za 5 centov a už som vedela, ktorá bije ), keď strážila malého čo i len chvíľku tak sa mu vždy niečo stalo, raz privzrnuté prsty, potom sa oblial voňaukov, s ktorou sa mu dala hrať a sa aj napil troška, potom si popáli ručičku keď piekla kura a tak ... proste celé zlé ... a tak jedného dňa keď si opäť po použití Wc neumyla ruky a chcela kŕmiť malého chrumkami ( o jej hygiene som tu už písala, neumyté ruky po wc, nikdy si po sebe neumyje vaňu a všade sú jej vlasy, nikdy za dva roky som jej nevidela v ruke metlu, vysavač, handru či nejaký čistiaci prostriedok a tak ... a to je učiteľka v škole ) pretiekol pohár mojej trpezlivosti a som jej povedla všetko ale všetko čo som mala na duši, že mužovi nedala ani centa na svadbu ale správala sa tam ako kráľovná a to sa do 10 ožrala a šla spať ( má jediného syna ), že nás zadĺžila na roky rokúce, že deťom vzala otca pretože sa chodila ku...ť kade tade, že jej hygiena nie je žiadna, že sa do všetkého starie a ohovára, že nám nedá pokoj a ani kúsok súkromomia ( napr. valentín, čistá romantika, ja, muž a svokra sme kukali telku a svokra sedela medzi nami a ani ju netrklo, že by odišla do vlastnej izby ) že musím po nej stále upratovať, umývať riad, prať ako slúžka lebo ona je bordelár, že ubližuje malému a je jej to jedno lebo ona je prvoradá a ešte veľa iných vecí ... a odvtedy máme doma ticho, teda somnou sa nebaví , ja jej nedávam malého ani na chvíľku, ona sa pred ním aj tak zatvára aj keď to chúďatko plače pred dverami a klopká jej ( bezcitná mrcha ),ohovára ma po celej rodine, bordel robí stále a ja jediná doma upratujem ale čo mám robiť keď máme doma malé dieťa štvorkujúce po podlahe, nedovolím aby žil v špine ...
Už 100 x povedala, že sa odsťahuje ale furt je tam ... ale my už riešime iné bývanie a z toho ju ide roztrhnúť potvoru jednu ...
Vôbec ma nemrzí, že sa nebavíme len ma mrzí ako sa správa či teda nespráva k jedinému vnukovi, to že mu robí zle to som už písala ale to že na jeho narodeniny ani neprišla domov, nezagratulovala mu ani nič a to sme mali doma oslavu prišli naši a ona sa neunúvala ani prísť sa s nimi pozdraviť ( naši jej veľa pomohli ) to už bol vrchol drzosti ... Takú beštiu ako je moja svokra by mali vystavovať lebo ona je unikát, nikoho takého zlého a falošného som ešte nevidela ...

27monika27
25. nov 2013

Ahojte.Ja mam taky problem s buducou svokrou.sme s priatelom 5rokov spolu a uz 5rokov nevychadzam s buducou svokrou.je zvyknuta kazdemu rozkazovat.a nepaci sa jej ze ja sa nedam.chystame sa odstahovat s priatelom dost daleko od nasich rodin.svokre sa to nepaci ona sa rozhodla ze ostaneme v jednom meste snimi.ani sa nas nepyta.nakazala manzelovi nech zariadi aby syna -mojho snubenca prelozili aby mohol zostat byvat doma.podla nej ja som na vine ze syn nechce ostat doma.kedy len moze robi nam napriek.ja nemozem unich prespat a ked spime u nas aj to je problem.ked sme sa zasnubili to bol problem.povedala ze ona este nechce byt babicka tak nech este nemame dieta.ked som si nasla brigadu ona mi to prekazila.tvrdi ze ja nic neviem.stale by mi chcela rozkazovat.do oci nepovie nikomu nic len zachrbtom ohovara.uz mam take nervy na nu.uz som povedala snubencovi ze ak to bude takto pokracovat tak ked sa nam podari babo tak vnuca ani nebude vidiet

lalinko2010
25. nov 2013

@27monika27 ak je priateľ na tvojej strane ostať ale odsťahujte sa, a k drží s mamičkou, tak UTEKAJ ale sama bez neho!!!!! lebo keď zostaneš tak skončíš v jednej uzamknuetej skupine, kde budeš pridávať svoje podnety ohľadne svokry!!!!

27monika27
25. nov 2013

On povedal ze ak sa mu po skusobnej lehote podari ostat v praci tak sa odstahujeme daleko od jeho rodicov.ale nepaci sa mu som povedala ak budeme mat dieta tak jeho rodicia ho nemozu zobrat

lalinko2010
25. nov 2013

@27monika27 ideš proti jeho rodine, že dieťa nedáš, ale u nás je to detto to isté. ale moji svokrtovci nemajú záujem o vnuka 3,5roka!
ty sama vieš čo a ako, len aby si neľutovala!
to že si nechcená nevesta, to ti zostane a môže sa stať že manžela začnú proti tebe štvať, aj to poznám! a nie je to ktovie čo!
držím palce!

27monika27
25. nov 2013

Uz to robili.ale bez vysledku.potom robili aj take ze ked sme prisli v svokrovcom tak povedali ze ja nech idem do mesta sa najest lebo premna nevarila.ona proti mne ide uz 5rokov.