Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

puco
2. apr 2011

@puco no tak daakto je všetko ok čo ona ale je nie neviem načo su oni tie svokry ja by som mohla pisať aj knihu čo som snou zažila 😒

damiankad
3. apr 2011

baby,
ste mi nahnali strach....ja mam ist byvat ku svokrovcom, ale my budeme mat cele poschodie svoje aj vchod, a manzel si kazat od rodicov nenecha...len aby sa nieco nezmenilo...svokra...kym nemusim tak tam nechodim...jedine co mi vadi je ...nedavajte malemu nic mastne ani sladke pokazite mu zaludok a zuby....a pritom prehlasuje hrdo ze moj svagor polrocny jedol parky a dobosky....nuz uvidime co bude...

baronka222
4. apr 2011

@dakra v ziadnom pripade!!! mam svoje predstavy o vychove 😀

alenka6
4. apr 2011

@damiankad snáď ti vlastné poschodie a vchod pomôže ale mojej svokre by to nezabránilo byť u nás vcapená dennodenne. Bývame s nimi v dome a vedľa v dome je ich babka. Má tiež kľúče je tu asi 10x za deń. Od kedy mám dcéru netuším čo znamená slovo súkromie. Už sa mi robia vredy na žalúdku. tiež počúvam ,čo jej dávať papať. to jej oslaď a to jej nesoľ a takto....Vôbec si neužívam materské povinnosti, ani chvíľu osamote nemám s malou lebo vždy sa dovalí a doslova na ňu hučí dovtedy až kým neupúta jej pozornosť. Ja nemám šancu sa s dcérou pohrať. Išla by som bývať aj na Kysuce kďe je veľa snehu a nikto by sa k nám nedostal. Doporučujem držať svokru od tela alebo si urobiť pravidlá od začiatku a nepoľaviť.

dakra
4. apr 2011

@baronka222 eštežš tak :D

kawasaki17
4. apr 2011

ahojte
tak ja mam zas dalsi uzasny den,

"mamka neostrihala nechtiky?Ta dostane,ze anjelik.Ved si este ublizis!Ale je nezodpovedna!"

aaach jaaaj

kocurko1
4. apr 2011

@kawasaki17 presne to 😝 Ja mam teraz obavy, ze mi dcerku bude uplne manipulovat, ked sa nam narodi druhe. Kamoska ma tiez takto, prvu vysnivanu vnucku a ked sa im narodilo druhe, svokra ho uplne ignorovala. Prvu vnucku pritom tahala od mamy a kupovala si ju hrackami 😒

mamavera
4. apr 2011

@kawasaki17 povedz tej trube, že idete na gelove 😀 a ze či ju fakt baví všetko komentovat a kritizovat, upozorni ju, že aj ty to dokážeš, ale si natolko inteligentna, že to nerobíš a dokonca sa nad priblbnutými poznámkami povznesieš, pretože vieš, že sú vyslovené len preto, aby ublížili

baronka222
5. apr 2011

@dakra tak dlho som sa neho tesim snad by som ho nenechala napospas niekomu inemu........ona si odchovala troch chlapov a pravdupovediac ta vychova jej vysla tak v jednom pripade aj to neni ziadna slava. aj ked este neviem ake bude to moje ale ona mala moznost.... 😉

kocurko1
5. apr 2011

mate nejaky recept ako si nevsimat a povzniest sa? Mne uz 8 rokov hovoria, nech si nevsimam, len ja som taka sprosta citlivka 😒 Nejaky babsky recept na ,,Babu,, by bodol 😀

martinajanosikova
5. apr 2011

ahojte baby, aspoň trocha útechy, že nielen ja mám takú otrasnú svokru ako z telenovely. už pred svadbou mi robila tak zle, že sme zrušili svadbu a dala som manželovi na výber, buď ja, alebo ona. Manžel si vybral mňa, ale aj tak to neskončilo. Po svadbe sme bývali u svokry, malo to byť inak, ale zase všetko tak zorganizovala poza chrbát, až sme sa ocitli u nich. To čo som si s ňou za tých 12 rokov prežila je na román. Ohováranie poza chrbát, ohováranie predomnou, hysterické záchvaty, klamstvá, lži, zrušená svadba, staranie sa do výchovy mojej dcéry, ohováranie mojej osoby pred ostatnou rodinou....no proste katastrofa..
Po roku a pol sme sa osťahovali, ale aj tak to neprešlo. Pokaždé, keď sme tam prišli, muselo sa niečo stať, nič nebolo dobré, vždy mala nejakú jedovatú narážku, alebo niečo zlé spravila.
Už sa ani nedá spočítať, koľkokrát som sa naplakala, až manžel sa s ňou pohádal, lebo povedala našej vtedy trojročnej dcére také nezmysly, že to už bol vrchol. Prestali sme tam obaja chodiť, ale dcéra, ktorá má 12 rokov tam chce chodiť, tak jej to nechcem zakazovať... Ale vždy príde s ničím, čo ma vie rozčúliť, čo jej ona nakecá....!!!
Som už z toho zúfalá, najradšej by som tam vrazila a všetko jej vyhodila na oči, čo mi za tie roky spravila, ale ona je teraz chorá( stále to hovorí mojej dcére, takže tá má už panický strach, že stará mama zomrie, ak jej Miška niečo povie). Takže ona je taká hnusná, že by hneď zomrela, keby som tam prišla, aby mi zase ublížila...Neviem, čo mám s tým robiť... Neviete mi poradiť, ďakujem 🙂

dakra
5. apr 2011

@baronka222 držím ti palce, pretože toto som ja hovorila mojej svokre ešte ako tehotná, ale aj tak sa snažila robiť si nároky na moje dieťa a skončilo sa to hroznými scénami, o akých sa mi ani nesnívalo, teraz ju radšej nevidím, ale je mi jasne, že sa svojmu synovi teda môjmu mužovi stále sťažuje, s tým už nič nespravím a je mi to jedno, takže sa priprav 😉

kawasaki17
7. apr 2011

@kocurko1 moja svokra bohuzial alebo chvalobohu, nekupila Emanuelovi ani jeden darcek, ani na krst, ani na vianoce ani na meniny, ze vraj naco! staci ked ho vychvavam!!!! Toto ked mi predvcerom povedala, tak ste mali pocut tu hadku, proste som vybuchla ako nejaka sopka...
mm nuti aby si nasiel lepsie platenu pracu, aby mohol zivit aj svokrovcoch, potom sa mi zase babrala do mojich veci a postracala malemu ponozky, takze mam teraz z kazdej po jednu, ku mne sa sprava ako ku... a potom ked som sa jej este raz opytala, len tak medzi recou ci by aj malemu nieco ustrikovala, tak vraj naco ! ci nestaci ked ho ona vychovava!!!no tak toto tu este nebolo...tak som spustila svoje a bolo to, teraz vykopana vojnova sekera
a to len pre jeden svetrik, svagrininym detom kupuje darceky od vymyslu sveta i za posledne peniaze a nasmu malemu neda nic....
kaslem na nu...teraz budem ja ta protivna!

kocurko1
7. apr 2011

ja si sama hovorim, ze chovam sa ku svokrovcom len tak, ako si zasluzia a mohla by som sa aj horsie.... Ja som zvedava, ako to bude po lete u nas. Kamoska uz ma taku situaciu doma, dcerke, vysnivanej vnucke vozi sv drahe darceky a mladsiemu syncekovi narocky zabuda na narodeniny a uplne ho ignoruje.... Taka krivda sa neda detom vysvetlit

evinkal
10. apr 2011

Ahojte dnes o tretej zvonil mm telefon,volal svokor že:"vlado zachvílu príde k vám mamina chce vidieť Mateja a zaželať mu k narodeninám".Malý celý natešený,že bude darček a h..stará stála na našej ulici o tri domy ďalej a volala mm že vyjdi von som tu....bol vonku asi pol hodinu a vratil sa s krabicou...matkova otázka kde je starká a mm mu nato-išla už domov,želá ti všetko naj,popýtala sa ako sa máš a dala krabicu-ja som kukla čo tam je a hádajte čo?jednorázový riad čo sa používa na túrach a 5 vajec-si viete predstaviť tú Maťkovu smutnú tváričku 😠 ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 to by som aj ja rada vedela....ja som mu na utorok objednala tortičku a všetko mu vynahradím,tá ženská je asi ozaj je.... 😠

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 ☹ mňa to už pomaly prestáva trápiť ale pre deti by mohla trocha rozmýšľať...švagriná malek k 1.nar.kúpila o.b.tampony a asi je to u nich dedičné!!! 😒

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 to neviem,ale čo by z toho mali?akurát že by som sa utvrdila že sú šiši 😒

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 no pri nich človek nevie..podľa toho aké mala hysáky,keď sme tam bývali,je to možné ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 ☹ ja som si už zvykla,len mi je lúto detí

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

@dominika1988 ona k nám nechodí a ani ja k nim..dúfam že sa čoskoro odstahujú!!!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkal
10. apr 2011

majú nato mesiac,ale ešte nemajú vybratý dom,ten čo mali im vyfúkli... ☹

evinkal
10. apr 2011

majú nato mesiac,ale ešte nemajú vybratý dom,ten čo mali im vyfúkli... ☹ ☹