Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
13. okt 2010

Pekný deň.Náhodou som objavila túto tému a chcela by som sa podeliť aj ja.Až 5 rokov som bývala u svokrovcov,keďže nepochádzam z tohoto mesta a musím povedať,že som si toho užila až,až.Dalo by sa o tom aj knihu napísať.Ale jedno vám len tak v skratke.Moja svokra mi vždy robila len to najhoršie,aj keď som čakala syna.No chvalabohu som už skoro 2 rok odnej oslobodená.Bývame s manželom sami asi 500m od svokry a som rada,že sa ani nestretneme.My sme sa nikdy spolu nerozprávali iba hádali.Ja jej totiž nikdy neodpustím čo mi všetko urobila.A teraz máme 9 mesačnú dcérku a ona ju ešte ani raz NEVIDELA.Nemá záujem!

anandrea
14. okt 2010

tie svokry su ale extremistky, bud sa az moc straju, alebo vobec.aj moja kamoska ma svokru ktora nema o maleho zaujem a tiez jej je to luto. ja to nechapem. preco neexistuju normalne svorky, alebo je ich ako safranu.

nunusimi
14. okt 2010

jeeemine, ked to tu citam, tak mi pomaly dochadza, ze nielen moja S je cudna 😕
mame to pestre zeny to ano. nasa nepride jak je rok dlhy, maximalne zablahozelat muzovi k narodkam, ked ma syn alebo ja tak ona pracuje... musime ist za nou do stanku po darceky... trapne. no a kompenzuje si svoj nezaujem mnozstvom darcekov na vianoce, co ja penim, lebo naco su malemu 4 druhy topanok a milion zbytocnych hraciek??
a tiez som si ja muza "pretiahla" na svoju stranu aj mu to minule povedala, ze len si pocuvaj svoju zenusku, akoby on bol nesvojpravny a asi aj ona uz zabudla ze chlap je taky tvrdohlavy, ze nebude robit co mu niekto povie, ale to co uzna za vhodne. on je z toho tiez smutny, nastastie mame moju rodinu, nasi sa staraju, chlap vidi ako vyzera rodina a je s nami stastni 🙂
dufam, ze o mne tu tak moja nevesta o 20 rokov pisat nebude 😀 😀

kaja73
14. okt 2010

Baby ,tak ma napadlo, že o par rokov si tu maminky chlapcov založime temu- Moja nevesta- už nevladzem 😀

evinkal
14. okt 2010

@nunusimi no vidíš,aspoň zablahoželá.u nás to NEHROZÍ.mali mal narodeniny a vieš čo mu poslala?malú bodkovanú šálku (ktorú kedysi používala ona) a tri gumené cukríky (hrošíky),celé zachlpené čo sa jej bohvie kde povaľovali..a mne ani na vianoce a ani na iný sviatok ani len pohľadnicu.aj keď o to nestojím,a malej saške (9m) ešte ani raz nič.vraj dievča už keď sa narodí je k....

zuzkat1
14. okt 2010

@kaja73 🙂 mam sice dievcatko ale myslim ze by som bola asi zakladatelka tebou menovanej temy keby som mala chlapca🙂

zuzkat1
14. okt 2010

@nunusimi poznam tie darceky az na to ze aj manzel si musi pre ten svoj ist🙂 a na vianoce nekompenzuje nic,lebo rozprava ze ona na nic nema...ona potom inokedy... vacsinou odbije cele vianoce 30 eurami dokopy pre oboch🙂 ako mne je to fuk...len z rodiny som na ine zvyknuta (nie na nozstvo penazi,ale na to ze si kazdy kupi darcek aj ked len za par supiek ale zaujima nas comu by sa ten druhy potesil)

evinkal
14. okt 2010

@zuzkat1 u svokri sa vianoce slávili vždy tak,že som ich celé preplakala.to len samé hádky a nadávky a teraz ako bývame sami,ja k nim nechodím ani na vianoce.svokor príde,popraje šťastlivé sviatky a ide domov.

zuzkat1
14. okt 2010

@evinkal my sme zatial este v rovine ze sa nehadame..ona ma ma asi aj rada takym svojim sposobom a ja sa uspesne pretvarujem,ale teraz ked uz mame malu tak neviem dokedy mi to vydrzi,lebo ona ma take reci ze nechat u nej ze povaruje ale ja jej nedoverujem a ani manzel moc sa nehrnie do toho ze nechat jej malu... my tam chodime na vianoce vzdy 25ho na hodinku a potom ideme k nasim na 2 dni🙂

evinkal
14. okt 2010

@zuzkat1 no,tak to máš ešte relatívne dobré.ja keď som čakala chlapca (teraz má 6 rokov) tak mi vravela-bodaj ti ten pankhard zdochol a keď som čakala dcérku,tak mi na ihrisku pred viacerými mamičkami vrieskala že nemám čo doma robiť,tak rozťahujem nohy a kotím deti.Ale ona už od začiatku bola taká.liečila sa na nervy a už bola aj zavretá za ublíženie na zdraví.-napadla jednu pani a tá potratila.

zuzkat1
14. okt 2010

@evinkal tak tebe naozaj niet co zavidiet... to mam potom este fakt super... k nej by som asi teda ani nechodila...naco?

dsnadja
14. okt 2010

evinka......no teda ja žasnem,keby tak sprostosť kvitla tak tvoja svokra je obsypana kvetmi......ja proste nemám slov,no toto je už silne kafe.....prajem ti pevné nervy a je lepšie že sa ani nestretávate ona by asi bola schopna ubližiť aj tvojim deťom.....

evinkal
14. okt 2010

@zuzkat1 veď to,ani nechodím,a ani sa nezdravím.okrem toho,keď niekam idem s deťmi a ide oproti,zmení smer.minule malý po nej kričal a kýval jej a ona sa tvárila že nevidí,nepočuje.no keby som mala napísať knihu o živote u nich...tak to by bol iný triller 🙂ja som rada že mám odnej pokoj.

evinkal
14. okt 2010

@dsnadja tak to asi áno..je pravda,že malý ju zbožňuje,podpláca ho cukríkmi,občas ho starký vezme k nim,ale potom mi malý vraví,čo všetko počul...

zuzkat1
14. okt 2010

@evinkal tak to naozaj je hrozne, ved to male dieta este nechape ze starka je sisi... chudacik...moja ma len 9 mesiacov ale pri svokre palce ako pri jedinej🙂 a este pri jednej dr ale ta sa velmi podoba na svokru🙂

mitinka
14. okt 2010

Ahojte aj ja by som sa rada podelila 😀 my u svokrovcou byvame tiež 5rok začali sme stavat dom pred 2rokmi ale firma nás okradla a nemáme ani halier a už vobec nieje začo dostavať tak teraz sme stále u nich a vyzeralo to že až do konca života.... 😠 Nám už sa peniaze myslím nikdy nevrátia,ale dostala sa mi možnosť opatrovať babku,ktorá vobec nebýva tam kde svokra ale v meste 🙂 ˇuplne som sa potešila 😀 😀 Sme tu s manželom už mesiac a je nám super,... Babka je stále vo svojej izbe a vychádza iba na záchod 😕 takže ostatné ostáva iba nám 😀 A sme tu velmi štastný.... Ked sme bývali u svokry tak len samé hádky kvoli nej a na vonok sme sa jedna druhej pretvarovala 😠 Nikdy mi ona nič do očí nepovedala a všetko mi začala hovorit cez muža a bol ako tlmočnik 😠 No nechcem ani povedať ako sa tam žije,..... Sem teraz svokra príde pre malú alebo ju ,,vráti,, 😀 a to je pol hodina a ide preč a sme ako najlepšie kamarátky 😀 😀 😀 Dúfam a pevne verím,že sa aj muž spamatá a dom ktorý nieje šanca dokončit predáme a vyplatíme z tohto bytu uja,ako nám to sám navrhol a možme si ho nechať ak babku doopatrujem 😔 A ten nápad sa mi páči.... Už len tá predstava sami ako rodina,robíme si čo chceme a kedy chceme a ideme si kam chceme a kúpime si čo chceme,blízko školka a škola je to na 10krokov od činžiaku,takže super 😀 Len aby sa moj muž spamatal,pretože ja už sa tam nikdy nevrátim,radšej pojdem našim ☹ Veľa som si so svokrou užila a hlavne na začiatku,ale nechcem to sem všetko vypisovať,veľa ludí a vela očí sem chodí práve z jej dediny ☹ ,.... Ale velmi som rada.že už tam niesom 😀 😀

evinkal
14. okt 2010

@mitinka ja keď som bývala u nich,mala som dovolené kúpať sa 1krat do týždňa,variť som nesmela,lebo to bola jej kuchyňa a bola som stále v jednej izbe,ale radšej som chodila von s malým.ešte šťastie,že druhé dieťatko prišlo na svet už v "našom" domčeku-museli sme vziať pôžičku,lebo by som došla o nervy.keby som otehotnela u nej druhý krát,neviem ako by to dopadlo.a čo ma najviac štve,že na mojej vlastnej svadbe ani moja mama nemohla byť,lebo ju "stará"-tak ju volám,vyrazila.takže tam bola len manželova rodina a mne nebol nikto.A teraz mám kľud,môže ku nám prísť hocikto a nikto mi nič nepovie...

mitinka
14. okt 2010

fúuuuuuu 😒 to nieje bohvie čo 😖 ani ja som ,,nemohla varit,, ked som navarila tak to jedol lem muž s dcerou 😠 a oni si vždy navarili 😠 😠 😠 tiež sme začali stavat nenormálne vysoký uver na krku a chceli sme do nového ,,nové,, ale nové bolo ale dom nie 😢 takže zasa sa malý narodil ,,u svokry,, ja som už bola taka zufalá že som jej a ano nikomu okrem muža malého nedovolila pestovat,bola som s nim cele dni len zavretá v izbe alebo vonku 😔 ,....

marulka83
14. okt 2010

@mitinka je to uzasne riesenie, ked budete mat byt a aj babka vam bude urcite vdacka..To mi je luto,ze ste prisli o dom. Je to smutne,ako niektore firmy okradaju nevinnych ludi. A u svokrovcov muselo byt naozaj peklo. velmi dobre ste to tak poriesili,aj ked vam musi byt velmi luto domceka,o ktorom ste snivali. My ,nastastie,zijeme v zahranici a od svokry mam dobrych 1600 kilometrov.. Keby sme mali zit u nich,tak by som sa asi zblaznila. Moja svaokra je malomestiacka zakomplexovana pravnicka,ktora nema ani kamaratov,lebo kazdym clovekom len pohrda a ONA je ta, ktora je ta najkrajsia a najlepsia zena. A potom sa sprava ako furia ku kazdemu a aj ku svokrovi.

lienka116
14. okt 2010

Ahojte dievčatá, o svokrách asi môžeme napísať každá veľmi hrubú knihu 🙂 Ja som vydatá 3 roky, spolu sme skoro 5 rokov 😉 Máme dve deti. Svokra býva od nás cca 25-30 km. Už od začiatku som akosi vycítila, že nie som pre ňu to pravé orechové 🙂 🙂 Moja svokra je ťažký introvert, ja osobne neviem koľko krát, na čom som, výraz tváre stále ten istý. Chodia k nám asi raz za mesiac + na sviatky detí, deťom prinesú sladkosti, pokecáme tak 2-3 hodinky a idú preč. Už som si zvykla. Zo začiatku ma mrzelo, že nechodia častejšie, nakoľko naše deti boli ich prvé vnúčatá, na ktoré ževraj čakali 10 rokov (manžel je odo mňa o dosť starší). Teraz to už neriešim. Na druhej strane je zasa pravda, že ani my tam veľmi nechodievame, no ja jednoducho nemôžem, necítim sa tam dobre. Asi som si ešte nezvykla a bojím sa, že si ani nezvyknem. Zatiaľ sme si do "vlasov ešte neskočili", no neviem si predstaviť, keby sa tak stalo, aká by bola potom frekvencia návštev, keď už teraz je takmer nulová 🙂 Svokru a svokra moc nemusím, rešpektujem ich ako rodičov môjho muža a starých rodičov našich detí a to je asi tak všetko 🙂

evinkal
14. okt 2010

my sme kúpili starší dom a prvú zimu sme sa hriali iba pri gamatke.teraz už sami prerábame a občas nám pomôže svokor,ale tak aby ona nevedela,lebo by mal problémi.ja som len rada že je tak,ako je,len ma mrzí jedna vec,že všade sa ukazuje ako vzorná žena a rozpráva čo všetko malej dala..pritom sašku videla možno len na fotke(švagrina si malú fotila) a neposlala ani len hrkálku

lienka116
14. okt 2010

@evinkal tak to je sila, že na vlastné vnúča nie je zvedavá. Ale zasa si zober z toho to, že s takou osobou ako píšeš, radšej žiadny kontakt, ako ho mať a bude na prd a ty sa budeš len trápiť. Za seba a svoju rodinu môžeš byť rada, ja by som na tvojom mieste neľutovala, ži si svoj život 🙂

evinkal
14. okt 2010

@lienka116 no veď ja som rada,len ma mrzí že každého klame a ohovára.minule sme boli s malou v nemocnici(mala zápal pľúc) a keď sme sa vratili domov,stará sa to dáko dozvedela a povedala že ľutuje že to decko nezdochlo.a to už je iná káva

lienka116
14. okt 2010

@evinkal to sa snaží oklamať samú seba, aká je super babka. Však nevieš, že opakovaná lož sa stáva pravdou? 🙂 🙂 🙂 🙂 Každému sa raz všetko vráti, ona to má už spočítané a dobre to vie. Podľa mňa ju svedomie dobre hryzie, ale neprizná si to 🙂

maminocka14
14. okt 2010

Ahojte,tak ako vidím,nie som sama-čo má také problémy so svokrou,ale moja maličkosť to trpela asi 8 rokov a potom som si povedala"a dosť" a poslala som milu svokru z krátkej cesty a nesmie k nám nikto od nich prísť a mám svety pokoj a je mi dobre.Všetko čo potrebujem mam pri sebe:dobreho manžela a svoju skvelú rodinu,ktorá Nám pomáha ako vie a som im za to nesmierne vďačná

lienka116
14. okt 2010

@evinkal tak toto by raz povedala na adresu môjho dieťaťa, tak to je už silná káva, prerušila by som na celý život s ňou kontakt. A manžel sa k tomu ako stavia??

lienka116
14. okt 2010

@maminocka14 moja reč 🙂 ak to má byť na prd, nech to radšej nie je nijak 🙂

maminocka14
14. okt 2010

@evinkal Booooože to je teda neľudská semetrika,ako to môže povedať,veď je to jej vnúčatko a vlastne aj jej krv.aj tak Ťa ešte obdivujem,že jej hovoríš aspoŇ stara,Ja som už dospela do štádia,kedy to je len žena,ktorá porodila môjho manžela.

evinkal
14. okt 2010

@lienka116 veď toto,že ona tvrdí že to nepovedala...vie to švagriná ale tá drží stranu matke,lebo u nej býva.ja som rozmýšľala keď sme ešte bývali u nich,že ju udám zato všetko,ale kamarátka policajtka mi vravela že to je len na finančný postih a bolo by horšie,tak som muža dotlačila aby sme vzali úver a vypadli od nich.A manžel keď chce,nech ide na návštevu a ja sa snažím čo najviac vykrúcať,aby malý nešiel k nim,ako ho občas chcú na víkend.neviem čo jej môže v hlave prdnúť a niečo vyvedie

maminocka14
14. okt 2010

@lienka116 No inak to už nešlo lebo by som sa asi pri nich zblaznila alebo by som skončila v base,tak som zvolila tu lepšiu cestu a moje deti si na nu ani nespomenú,aj keď len dcera si na ňu pameta a synovia vôbec ju nepoznajú.